DRUNEN KAATSHEUVEL WASPIK WAALWIJK Sprang-Capelle i RONDE VAN Betere Heerlijke ijstaarten Ijscoupes Van Hooff's Usbuffet WIELRENNEN Am Fot DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 MEI 1961 f Kapelaan Vogels pastoor in Dieze Kapelaan Vogels, die 10 jaar in Drunen heeft gestaan, is met in gang van 15 mei benoemd tot pastoor te Dieze. De WelEerw. heer Vogels heeft zich in deze 10 jaar in Drunen vele vrienden we ten te verwerven en de Drunense parochianen zullen hem, hoezeer men zijn heengaan ook zal be treuren, deze promotie gaarne gunnen. Brandweer Op de provinciale brandweer- wedstrijden te Boekei behaalde de motorploeg van de vrijwillige brandweer zaterdag een 4e prijs in de 2e klas. Een mooi succes als men weet dat enkele jaren gele den de motorploeg van de derde afdeling promoveerde naar de 2e klas. K. A. V. De K.A.V. afdeling Drunen be sloot deze week haar winterpro- gramma met een moederavond. Deze avond werd verzorgd door de Cordela's uit Heeswijk. Deze groep, bestaande uit 9 meisjes, brachten deze avond muziek en zang uit alle windstreken en lan den. Bizonder mooi waren de cos- tuums, die steeds waren aange past aan het land waaruit de mu ziek en zang voortsproot. Deze avond kwam de Hoog- Eerw. heer Deken Werner tevens kennis maken met de leden. Dit werd bizonder op prijs gesteld. Het was een geslaagde avond en de opkomst van de leden was zeer groot. Elsje Elshout voor radio en televisie Elsje Elshout uit Drunen is op 'weg een radio- en televisiesterre tje te worden. Elsje is namelijk getest voor een optreden voor de schoolradio en televisie van de KRO. De eerste proeven heeft zij schijnbaar glansrijk doorstaan en a.s. woensdag zal zij in Amster dam nog een laatste proef moe ten afleggen, welke dan zal be slissen of Els voor radio en t.v. komt. Het optreden omvat ballet en zang. Zij werd hiervoor op de r.k. Meisjesschool opgeleid door de Eerw. Zuster Servato. Wij wensen Elsje a.s. woensdag veel succes. Zilveren Schoentournooi Op het Zilveren Schoentour nooi, zondag in de veilinghallen te Drunen gehouden, werd Royal Pantheon uit Brussel wederom winnaar van deze Langstraatse tafeltennistrofee. NVR uit Kaats heuvel won met 12 punten de zil veren schroef als de beste Neder landse deelnemende ploeg. De verdere uitslagen waren: Heren enkel ere- en hoofdklas se werd gewonnen door v. Zand vliet van Belerum door een over winning op Bakker van Doscos. In de le klasse was het Eijkels van Europoort, in de ,2e klasse Montre van Excelsior, in de 3e klasse v. d. Velden van NVR. He ren dubbel: Schuurkens, Suis- kens are- en hoofdklasse, Fran sen Mesker in de le klasse en v. Logien en Montrein de 2e klasse. Bij de dames enkel won in de 2e klasse Daniels van PPC, v. Dam men eveneens van PCP_. Heren junioren dubbel werd gewonnen door Stuifmeel Mertens en juni oren enkel voor, van Otten van Irene. A. M. C. D. De AMCD uit Drunen hield zondag haar 6e Koninginnedag- rit. Er waren voor 1200.--- aan prijzen beschikbaar, waarvoor op het 75 km. lange parcours hard is gestreden tussen de pl.m. 80 deelnemers die aan start kwa men. No. 1 werd Klaassen uit Eind hoven, no. 2 de Wit uit St. Oe- denrode, 3 Volker uit Sliedrecht, 4 Biest uit Sliedrecht, 5 Molen schot uit Kaatsheuvel, 6 Ver schoor, Papendrecht; 7 Schoen makers uit Kaatsheuvel. VELOC—DESK Desk heeft de competitie besloten met een 42 overwinning op Veloc, dat door deze nederlaag naar de 3de klas degradeert. Het is geen grootse wedstrijd geworden, en vooral dè Eindhovenaren lieten, behoudens in de eerste helft, helemaal niet blij ken dat er voor hen zulke grote be langen op het spel stonden. Van de vier gewonde Dessers was alleen v. Wezel blijkbaar nog niet voldoende hersteld. Zijn plaats werd door rechtsbinnen Laros ingenomen, die het als back beslist niet onaar dig deed, terwijl Dekkers de voor linie completeerde. In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op, waarbij Desk zich wel de betere ploeg toonde, maar Veloc speelde voor wat het waard was. Na een half uur scoort Mossel veld via de lat voor Desk het eerste doelpunt, met welke o1 voor sprong de rust inging. De tweede helft was maar amper begonnen, toen midvoor Damen we gens een blessure aan z'n knie het veld moest verlaten. Bij gebreke van een reserve, gaf grensrechter en oud-keeper G. de Nijs z'n vlag over aan een ander, om het elftal te com pleteren. Graad deed het zelfs lang niet gek en als Voogd eenmaal niet te dicht in z'n buurt was gekomen, had hij het nog tot een doelpunt ge bracht. Na een kwartier bracht Desk de stand op 02, maar door een ka pitale blunder van doelman Wittens kregen de gastheren gelegenheid te gen te scoren. Even later bracht Dekkers de stand op 13, maar toen bij een scrimmage voor het Desk- doel stopper v. Wanrooij de bal met de hand bewerkte, kon Veloc mid dels de toegekende penalty tot 23 inlopen. Het was tenslotte Dekkers die met een solo-actie de Veloc-ver dediging met keeper incluis om speelde en met een zacht tikje de stand op 24 bracht, waarmee het einde kwam. Opvallend was dat, voor ons on verklaarbare redenen, linksbuiten Voogd ditmaal zo weinig in het spel betrokken werd. BILJARTSPORT Voorwedstrijden kampioenschap van Neder land, Hoofdklasse kader 38/2 Berndijk A.s. donderdag (Hemelvaartsdag) zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand worden waar genomen door dr. R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, telef. 04167 - 2050. De praktijk van dr. K. van Tuijn, Kaatsheuvel, zal op deze dag wor den waargenomen door dr. H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. Loon op Zand Sprang-Capelle Sprang Capelle 'pl«j j mooist ZONDAGSDIENST ARTSEN Donderdag 11 mei (Hemelvaart) wordt de praktijk van de artsen van Daal, Langemeijer, Lenglet en Hermans waargenomen door E. v. Rooij, arts. Apotheek Geers. N. H. KERK WAALWIJK Donderdag 11 mei (Hemelvaart) 9 uur: Ds. J. Breeuwsma. N. H. KERK BESOIJEN Donderdag 11 mei (Hemelvaart) 10 uur v.m.Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK Donderdag 11 mei (Hemelvaart) 11 uur v.m.: Ds. C. B. Schuurman WAALWIJK HERDACHT ZIJN DODEN Bijzonder karig moet de belang stelling genoemd worden, welke de Waalwijkse burgerij j.l. donderdag heeft getoond bij de jaarlijkse her denking van de gevallenen in de tweede wereldoorlog. Zeer beschei den was de stille stoet welke om half acht van het Raadhuisplein vertrok en zich, na langs de fusilladeplaats achter het raadhuis getrokken te zijn, begaf naar het oorlogsmonument aan de Burgemeester Moonenlaan. Gelijk overal elders in het land waren ook de twee minuten stilte een indruk wekkend onderdeel van de Doden herdenking. Leden van de harmonie St. Crispijn bliezen de weemoed van de Last Post in de zoele voorjaars avond en leden van het mannenkoor van de Liedertafel Oefening en Ver- Burgemeester, de voorzitter Waalwijks Belang, de heer de namens de oud-strijders, 't Kruis en door enige particuliere per sonen. tenor en Aad de Rijk, bas. Het Wad wijks Orkest was voor deze heid versterkt met enkele 1 BRILLEN BRILLEN maak zongen het Beati Mortui, waar na de heer Peter v. d. Griendt op so bere en indrukwekkende wijze de ge vallenen uit de oorlogsjaren herdacht met de declamatie van het gedicht „Mei 1945 - zij" en het voorlezen van de namen van hen die in de jaren '40 - '45 tengevolge van oorlogshan delingen of onderdrukking en terreur GR001 CIR Circus 18 en in W inteert d icircus ionen .v. jraadgroe Duitse en -Duit itnsen „1 iowman downs „I tapezewe brer pansees. Fliei 5ÏJ »ijk treed ■Hertog 0PRIC1 WA A Incaf ii 8 uu lebben men tot Waalwij initiatie door de dan oproept re verga GOUDI Woen to mevj Iers, B gouden Mis uit rochieki Aansluitend bij deze herdenk^ ingezet had in De Gecroonde Leersse de voering van het Requiem van Mo plaats door de Liedertafel Oefeé ïase'1 en Vermaak en het Waalwijks (irM kest. Solistische medewerking tul dit jaar verleend door mevr. Jeann lot drie v. d. Sanden-Wijnands, sopraan,As recipiër toinette Blom, alt, Rinus Hesseltó ™rt- «orden ran de school ia| nacht Barmor I'savonc san het woning let cal' feestelij GES De K terdaga geslaag feestav iijke vt de voo Donger len ren 2 - den en ren va: werden herkozi Geurts, trokkei Foto - atelier J. M. Schuurman Grotestraat 129 - Tel. 2805 Waalwijk DONDERDAG GEOPEND Het Brabants Orkest. Het gei stond onder leiding van de 1 Louis Sars. Ook voor de uitvoering van grootse, laatste levenswerk van is zart was de belangstelling dit maar zeer matig. Het koor maaktei1 deze uitvoering niet die sterke indrii van andere jaren en met name de» pranen waren bepaald zwakker da in de vorige uitvoeringen, terwijl bij de bassen en baritons een aar: oneffenheden en ongelijke inzetten moesten constateren. De orkestrale inzet van het Dies Irae kreeg sas Louis Sars ditmaal een bijzonder sne! karakter. De solisten leverden e, voortreffelijke bijdrage tot de in geheel geslaagde en boeiende uitvet ring, die door Louis Sars kundig en attent werd geleid. Voor de a.s. H. Communie vanaf f. 3.- vanaf f. 0.50 Hoek Antoniusplein WAALWIJK Telefoon 2103 om het leven kwamen. De herdenking werd met het zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus door een mannenkoor uit Oefening en Ver maak besloten. Daarna werden kransen gelegd aan de voet van het monument door de GESLAAGD Aan de Gemeenteliipe Univer siteit te Amsterdam slaagde w>or het doctoraal examen Rechten (notariële studierichting) de nee F. M. J. Minke, candidaat-notans te Amsterdam. ring uit Amsterdam, die momenteel het klassement van de Drie Hoefijzers annex Sport- en Sportwereld aanvoert. En juist deze renner zal er ook in Waspik danig aan trekken, omdat deze Ronde voor dit pun tenklassement meetelt en waarvan de win naar het aardige sommetje van duizend gul den zal worden toegestopt. Deze drie gega digden voor de titel dienen er echter voor te waken dat 't niet aankomt op een eind sprint van een groep waarin zich Kees Paay- mans uit Tilburg bevindt, want in dat ge val zal deze evenals vier jaar geleden on getwijfeld naar de bloemen grijpen. Gezien het grote aantal „raspaardjes" dat in deze Ronde furore wil maken, is het echter niel waarschijnlijk dat de ronde op deze wijze beslist gaat worden. Ook mannen als Kees Snepvangers uit Zundert (winnaar van de klassieke ronde van Friesland en etappe winnaar van de wedstrijd België - Neder land), Piet Coremans uit Breda, Barten uit Zevenbergen, M. den Outer uit Nieuwer- kerk, Vesseur uit Tilburg, Schouten uit Badhoevendorp (le in Dongen), Coehors' uit Tilburg, Toon Mertens uit Breda, Van Lith uit Gellicum en Broekmans uit Ze venbergen zullen hier wel voor waken. Uit de naaste omgeving hebben we dan nog na men van Frans van der Pluijm uit Dussen, Jos Suikerbuik uit Made (oud Tour de France-renner), van Boxtel uit Hank, van Geloof uit Made, Nooten en van Baal uil Oosterhout, Wilhelm uit Waalwijk en Jan sen uit Raamsdonk. Een bijzondere attractie voor de Waspik- ce supporters is het meerijden van hun plaatsgenoot Jan Gijsman. Weliswaar is dit voor Gijsman zijn eerste seizoen, maar het feit dat hij bij de KWU meteen een licentie onder de amateurs aanvroeg en de wijze waarop hij zich voor deze Ronde in eigen plaats voorbereidde, maakt zijn deelname toch wel spektaculair. We zijn benieuwd hoe hij zich onder de 112 andere amateurs en onafhankelijken zal gedragen. Voordat deze groep om drie uur aan haar 80 km begint, starten om kwart voor 2 nog 96 nieuwelingen voor 'n wedstrijd over 40 km. In dit gezelschap zal het trio W. Heer uit St. Willibrord (winnaar te Sprun- del en Breda), C. Weyers uit Hillegom (winnaar in Zaandam) en van Zandvoort uit Den Bosch (le in St. M.-Gestel), onge twijfeld een dominerende rol spelen. Maar ook hier zullen de streekgenoten fel van zich afbijten: van Dongen, van Alphen en van Groesen uit Made; Hanegraaf en van He- mert uit Hank, Wilhelm en Flore uit Waal wijk, Boezer uit Sprang-Capelle, Raaijma- kers uit R'veer en de Jong en Pieterse uit Dongen. Dan zijn er nog 39 aspiranten die elkaar vanaf 1 uur een wedstrijd van 20 km zullen betwisten. Kanshebbers uit Hank, Made en Dongen zullen er goed aan doen hier de winnaar van Rijsbergen De Valk uit Schiedam te schaduwen. Het door de KWU toegestane maximum aan premies en prij zen, dat de organisatoren ondanks hun kos tenraming van f 2.200. - beschikbaar kon stellen zal de renners zeker tot edn extra krachtsinspanning bewegen. Zondag 7 mei werd in Vlijmen de jaar lijkse wielerronde gehouden. Hoewel een groot aantal renners deelnam, was er voor de Vlijmenaren weinig sensatie, want bijna geen enkele plaatselijke favoriet was pre sent; v. d. Ven in de Ronde van Spanje, v. d. Wiel in militaire dienst. Toch is er volop spanning geweest, zowel bij de aspiranten, als nieuwelingen en amateurs. De aspiran ten startten om 1 uur voor de 20 km. De uitslag was als volgt: 1 C. Ruikers Amster dam; 2 A. van Zwet Naarden; 3 G. Leunis Amsterdam; 4 C. Hendriks Lent; 5 H. Jan sen Amsterdam; 6 W. Hairwassers Den Dungen; 7 P. Scharringhuizen Badhoeve dorp; 8 J. Kersten Nijmegen; 9 D. v. d. Helm, Den Haag; 10 R. Cornelissen, Am sterdam. Bij de nieuwelingen ging voor de Vlij menaren de belangstelling uit naar van Bla- del Haarsteeg, J. van Heeswijk Haarsteeg, A. v. d. Aa Nieuwkuijk en Pulles Drunen. De finish werd een massale eindsprint met als resultaat: 1 Gielicht Nijmegen; 2 R. Bal- vert Amsterdam; 3 J. Hairwasser Den Dun gen; 4 J. v. Amsterdam Leiderdorp; 5 W. Hairwasser Den Dungen; 6 P. de Swart Gorinchem; 7 P. van Hoorn Oss; 8 B. v. d. Heuvel Vught; 9 M. Urgent Den Haag; 10 N. de Haas Kerkwijk; 11 J. van Heeswijk Haarsteeg; 12 J. Moorhof Gorinchem; 13 B. Walwijk Alphen aan de Rijn; 14 A. de Jong Dongen; 15 B. Driesen Veghel. Amateurs. Ruim 100 renners vertrokken over tijd voor de 100 km of 73 ronden. In het begin bleef alles bijeen, waarna enkele flinke jach ten het rennersveld uiteen gooiden en spoe dig kwamen renners op één ronde achter stand. De opvallendste renner was in het begin H. Nijdam, Eelde, die verschillende ronden alleen op kop ging, juist toen het premies regende. Of het de bedoeling was alleen op de premies te rijden, was een open vraag, want spoedig was hij uit de strijd. Het werd een zeer spannende cours, waarin de kansen wisselden. Er werd zeer strijd lustig gereden en telkens weer werden nieu we uitlooppogingen ondernomen. In de 72e ronde sprongen uit de groep van 10 renners H. de Hartog en A. Rutters weg en met het ingaan van de laatste ronde zitten op kop A. Rutters en H. de Hartog, gevolgd door 8 renners, waaronder Walraven, Jansen en Ket. Vol spanning worden de renners ver wacht. Heel Vlijmen en de vele Bossche supporters verwachten Walravens, maar in een enorme sprint komt J. Jansen Noot dorp, naar voren en brengt deze ronde op zijn naam; 2e werd Ket Amsterdam; 3 J. v. de Wetering Heesch; 4 A. Rutters Haar lem; 5 M. Walravens Den Bosch; 6 R. Vree burg Veghel; 7 H. de Hartog Utrecht; 8 Th. Oudhoorn Mijdrecht; 9 L v d Leur Rotter dam; 10 P Buuts Keidonk; 11 D. Jong Am sterdam; 12 W. Swanenveld Rotterdam; 13 Stars Rotterdam; 14 K. de Jong W Graft- dijk; 15 N. Peters Heemstede; 16 A. v. d. Aa Den Dungen; 17 J. v. d. Boogaard Ter Aar; 18 G. van Lith Gellicum, kampioen van de Zwaluw Vlijmen; 19 B. Lute Rot terdam; 20 A. Albers Kortenhoef; 21 J. v. Boxtel Hank; 22 K. Zomer Halfweg; 23 G. Hairwasser Den Dungen. Tijd winnaar 100 km 2.36.32. De voorzitter huldigde de overwinnaar die een van de beste amateurs van Neder land is en wenste hem nog veel succes toe. Hij bracht verder dank aan politie, EHBO, die 'n makkelijke taak hadden want ongeluk ken deden zich gelukkig niet voor, en ver der allen die medegewerkt hebben aan het slagen van de wielerronde van Vlijmen. Vrijdag werden in café P. van Dun de laatste partijen afgewerkt van de voorwed- strijden voor het kampioenschap van Ne derland, hoofdklasse 38/2. Mochten we over de eerste twee dagen van prachtige resultaten spreken, ook op deze laatste dag konden de talrijke belang stellenden van perfect en technisch hoog staand spel genieten. Hoe hoog het peil in deze voorronde heeft gestaan, blijkt wel uit het feit, dat slechts één van de twaalf ge speelde partijen werd beëindigd in meer dan negen beurten, de partij waarin de jonge van der Loo volkomen van slag was, en 'die voor hem wel eens van beslissende invloed kan zijn voor 'n plaats in de finale. Ook de minste van de vier deelnemers, M. Brosens, kwam vrijdag met gemiddelden van 48,75 en 46,28 nog tot prachtige resultaten. Van Soeterboek en Franken kan worden aange nomen. dat zij zo goed als zeker geplaatst zijn voor de finale, terwijl v. d. Loo ook nog 'n kansje maakt. Naast de spelers mag ook de organise rende ver. KOT een woord van lof niet worden onthouden voor de prima regeling en het vlotte verloop van de wedstrijden. Maar ook hospes van Dun mag met ere genoemd worden, want voor zijn keurig verzorgd materiaal hadden de spelers niets dan waardering. De kwaliteit wordt het best geïllustreerd door de uitslagen van de laat ste partijen en de totaalstand, w,plke wij hieronder laten volgen. J. Franken 300 7 214 55.55 M. Brosens 315 7 101 48.75 W. Soeterboek 400 7 184 55.55 M. Brosens 324 7 118 46.28 C. v. d. Loo 400 6 164 66.66 J. Franken 66 6 30 11.- W. Soeterboek 400 8 157 50. - C. v. d. Loo 195 8 73 24.12 j. Franken 400 7 154 57.44 W. Soeterboek 376 7 106 53.71 Eindstand: car. brt. h.s. gem. W. Soeterboek 2303 40 266 57.57 J. Franken 1815 36 231 50.41 C. v. d. Loo 1835 50 184 36.70 M. Brosens 1532 54 118 28.37 TAFELTENNISVER. N.V.R. Op het zilveren schoen-toernooi dat ge houden werd in de veilinghallen te Elshout en georganiseerd was door de Smashers, be haalden diverse leden van NVR eerste en tweede prijzen. In het dames-enkelspel be haalde D. Dingemans een 2e prijs, even eens in het mixed dubbel 3e klasse de le prijs, met als partner J. Hendriks. In heren enkel 3e kl. werd Nico v. d. Velden kam pioen; 'n goede prestatie van Nico. Ook behaalde N. v. d. Velden en Benny Hoeve naar in het heren-dubbelspel de le prijs. Proficiat. HANDBALVER. DESK. Op donderdag 11 mei a.s. wordt in 't stadion De Vliet te Den Bosch de districts kampioenschappen handbal gehouden, vooi de jeugd van 18 tot 21 jaar. In het distr.- damesteam van Brabant en Zeeland is ook ons lid Riky van Laarhoven opgesteld. Wij hopen dat ook vele Desk-handballers(sters) die dag eens een kijkje zulen gaan nemen in Den Bosch. Zeer zeker zullen er wed strijden gespeeld worden die van goed ge halte zijn. En het stimuleertbov endien Riky een goede partij te geven. Succes. JUDO. B. Remmeren behaalde goede resultaten in Duitsland. Zaterdag heeft de Judoclub Breda wed strijden gespeeld in Duitsland tegen de ju doclub in Krefeld. Dhr. Bertus Remmeren uit Berndijk had het genoegen hieraan te mogen deelnemen. Hij kwam uit tegen Klaus Jürgen. Evart zorgde voor een halve punt, waarna de Duitser revanche nam, doch de beslissing was weer voor Remmeren. De gehele wedstrijd werd door Breda verloren met slechts 1 punt verschil. Daarna werd er vriendschappelijk gespeeld tegen Duits land. Breda won hierbij met 4-0. Zondag werden de grote wedstrijden ge houden; er waren judoclubs uit Tilburg, waarbij Remmeren behoort, Oss, Hedel etc. In de wedstrijd Krefeld - Tilburg was het weer Remmeren die met een 6 beenworp voor Tilburgse puntjes zorgde. Deze laatste verloren uiteindelijk met 1-2. Tilburg - Hedel werd door Tilburg gewonnen met 5-2. Oss en Hedel werden daarna uitge schakeld. Tussen Tilburg en Krefeld viel de beslissing; Krefeld won tenslotte met 2-1. De heer Beljaarts van de Sportschool Tilburg, dankte na afloop de Duitsers voor de gastvrijheid en de sportiveve wedstrij den. Na nog een uurtje gezellig samenzijn, werd de tocht weer naar Holland onderno men. B. Remmeren speelde in deze 2 da gen 6 partijen; hij won er 4 en verloor er 1 en een gelijk spel. 't Was van Bertus weer een goede prestatie voor de Sport school Beljaarts. DOKTERSDIEN ST GESLAAGD Op het te Tilburg gehouden examen slaagden voor brandwacht, eerste klas J. Broeders, D. Remmeren, C. de Jong en Sj. Biemans, allen lid van de vrijwillige brand- tveer te Loonopzand. P.V. NOOIT GEDACHT De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanuit St. Quentin afstand 238 km. Gelost om 11.30. Ingemand werdén 320 duiven. Eerste duif werd geconstateerd om 1.58, laatste duif om 2.13.20. De prijzen werden als volgt be haald J Spierings 1, 2, 30, 57; M Netten 3, 4, 12, 27; F Tactor 5, 6, 62; G Rosen- brand 7, 48, 71; Hennie Broks 8; C Broeks 9, 19; A Heibloem 10; A v Tiggelen 11a; A v Campen 12, 34, 53, 58; C v Tilborgh 13, 22, 25, 41, 67, 74; M Mesch 14, 17, 70; C Verhagen 15, 21, 38, 43; A Spuibroek 16, 18, 35, 36, 42; W Nieuwenhuizen 20; L Vos 23; Gebr v Oss 24, 46; P Ros 26; P de Meter 28; Alb v Zeist 29, 31; Nico Treffers 32; A J Ophorst 33, 75; A Vos 37; J Rozenbrand 39, 54, 56; H de Jong 40; A Snaphaan 44; J Pols 45, 60; H v Seist 47; H Vos 49, 55; A de Louw 50; J v Zeist 51, 59, 66; C M de Jong 52; Jac Ophorst 63; M Treffers 64; Mart. de Jong 65; Joh Sterrenburg 68, 72, 73; E Braspenning 69. A.s. vrijdagavond inmanden voor St. Ghis- lain, tussen 7 en 9 uur. Komt allen op tijd. DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter van Tuijn, Kaats heuvel zal op Hemelvaartsdag worden waar genomen door dokter H. Winkelman, alhier. KERKDIENSTEN OP HEMELVAARTSDAG. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur Ds. W. B. v d Meulen DODENHERDENKING Donderdagavond werd alhier de jaarlijk se dodenherdenking gehouden. In de Ned. Herv. Kerk had om 7 uur een herdenkings dienst plaats, waarin voorging Ds. W. B. van der Meulen, die een herdenkingsrede hield waarvoor als uitgangspunt werd geko zen Psalm 9 8 - 11. Na de dienst werden twee coupletten van het Wilhelmus gezon gen. Om kwart voor 8 werd bij de Ned. Herv. Kerk de stoet gevormd voor de stille tocht naar het monument, waar, nadat 2 minuten stilte in acht waren genomen, door de Chr. Gemengde Zangvereniging Excelsior, onder leiding van haar directeur de heer Groen, twee coupletten van de Paarlenpoort wer den gezongen. Burgemeester van Prooijen ledge hierna namens het gemeentebestuur bloemen aan de voet van het monument, waarna dit voor beeld door deputaties van verschillende ver enigingen en particulieren werd gevolgd. Er was veel belangstelling. BURGERLIJKE STAND APRIL 1961 Geboren Maria Cornelia dv E Schal ken-Verwijmeren - Roelpf Johan zv W de Bie-Timmermans - Maria dv A A v d Schans-van Raamsdonk - Albert Cornelis zv C Groeneveld-Christ. Overleden Laurentius Franciscus Moo- nen 56 j ev C E Passier - Pieter Maarten Visser 83 j wv J A v Suijlekom; Geertruida Maria van der Schans 68 j wv W J Kloot wijk - Jan Benschop 53 j ev A Witvliet - Cornelis Snijders 66 j ev J Sprangers Jacoba Klootwijk 78 j ev C J v Heijst - Maartje Elisabeth de Visser 72 j ev A Raamsteijn. Gehuwd Pieter de Jong 29 j en Maria Johanna Konings 18 j. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Greil, afstand 322 km en Vilvoorde, afstand 99 km. De uitslag was als volgt Greil: B Pols 1, 7; C Blok 2; M v Peer 3, 6, 15; C de Cloe 4; P Nieu wenhuizen 5, 11, 13, 14; J v Helden 8; G Treffers 9. 10; J Verhagen 12 en A Kloot wijk 16. Vilvoorde: C Boer 1, 7, 24, 28; A v Oosterhout 2, 25, 26; G Treffers 3; M v d Galiën 4; H Verduijn 5, 14, 18, 22; R v Raamsdonk 6; E Haverhals 8, 27; B Pols 9, 12; J v Helden 10, 15, 30, 33; A Stam 11, 19; H Dalmaijer 13, 32; A Kloot wijk 16; H de Jong 17; M v Peer 20; A Tactor 21; A v Beek 23, 29, 31. A.s. donderdag wordt een wedvlucht ge houden vanuit St. Ghislain, afstand 133 km en a.s. zondag vanuit St. Denis, afstand 359 km. CHR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL voor Sprang-Capelle en Omstreken. Op dinsdagavond 16 mei van 7-9 uur, woensdagmiddag 17 mei van 2-5 en woensdagavond 17 mei van 7-9 uur, zal voor alle belangstellenden de nieuwe land- bouwhuishoudschool te Sprang-Capelle te bezichtigen zijn. Tevens zal op genoemde tijden de foto-tentoonstelling „Wonen op 't platteland" geopend zijn, die door de huis houdelijke voorlichting in het kader van de Streekverbetering is opgesteld in de gym nastiekzaal. Tijdens genoemde data is er ge legenheid aangifte te doen van nieuwe leer lingen zowel voor de 2-jarige dagcursus als voor de avondcursussen naaien en koken. Bij voldoende deelname zal er een 3e jaars cursus komen (12 uur naaien en 4 uur ko ken) dus 4 middagen of 2 volle dagen. Cur susgeld f 25. - per jaar. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Het echtpaar A. Verhagen-Rosenbrand aan de Hogevaart, alhier, hoopt op 9 mei a.s. zijn gouden huwelijksfeest te herden ken. Het zal het echtpaar Verhagen die dag niet aan belangstelling ontbreken. DAUWTRAPPEN Het fanfarekorps Kunst na Arbeid hoopt a.s. donderdag (Hemelvaartsdag) des mor gens een muzikale wandeling te houden door een deel der gemeente. WIJZIGING TREKKING LOTERIJ Bij besluit van de Minister van Justitie dd. 21 april jl. is goedgekeurd dat de trek king van de verloting ten bate van het dorpshuis Sprang-Capelle is uitgesteld tot 1 november 1961. DAUWTRAPPEN Op donderdag 11 mei a.s. (Hemelvaarts dag) zal de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak weer in alle vroegte uittrek ken voor het traditionele dauwtrappen. De leden van de harmonie zullen dit jaar de muzikale ochtendklanken kwistig rond strooien in de plaats zelf. Bij het dauwtrap pen zal men dit jaar n.l. de grenzen van eigen plaats niet overschreiden. SCHOOLKOOR IN KWARTFINALE De jury welke in het kader van de lan delijke kinderzangwedstrijd van de KRO de prestaties van de 61 geselekteerde school- koren op de regionale wedstrijden had te beoordelen heeft een zeer gunstige uitspraak gedaan omtrent de verklanking van een 3- stemmig volksliedje door een 50-tal Was- pikse jongens. Het voor deze wedstrijd ge formeerde knapenkoor van de R.K. Jongens school kreeg na de regionale wedstrijd die in Breda werd gehouden, van de KRO de vererende uitnodiging a.s. woensdag uit te komen in de kwartfinale. Hiertoe zullen de jongens 's morgens om 11 uur per bus af reizen naar Amsterdam, alwaar zij het moeten opnemen tegen de beste schookoren van het land. GESLAAGD De heer C. Roovers alhier slaagde te Den Haag voor het examen televisie-service van het VEV, de Ver. Elektr. Vakonderwijs. Voor het examen Alg. Economische vor ming voor Organisatie Adviseur slaagde te Den Haag de heer M. Boom. AANRIJDING In de Kerkstraat is een jongeman door een motor aangereden. Het ongeluk ont stond doordat de jongen die per fiets rich ting Raamsdonk ging in een onnodig grote bocht om een bestelwagen van de fa. Ver schuren heen zwenkte, toen deze auto van- uit een inrit de rijweg opkwam, De rijder uit tegenovergestelde richting ko0i0t' danks krachtig remmen een -- meer voorkomen. Motorrijc kwamen ten val, maar beiden geen letsel van betekenis. GROENE KRUIS De afdeling Waspik van het hield onder voorzitterschap van de J. Bouman in het verenigingslokaal',,,, Herv. Kerk haar jaarlijkse algemer vergadering die helaas matig werd in De voorzitter sprak daarover dan ook teleurstelling uit. Uit het verslag secretaris dhr. Ruijtenberg, bleek dal het afgelopen jaar veel activiteiten waren en dat het ledental hetzelfde bleven. De penningmeester de heer A i' maakte gewag van het feit dat de jaar precies met de financiën heeft kJ rondkomen. Hij stelde dat er dus eiij sprake is van een tekort, want men heelt zo goed als geen magazijnartikelen fa kocht. Met algemene stemmen werd kei tredende bestuurslid dhr. L. Verduijn U kozen. Op een vraag van een van de» wezigen om de contributie te verhogen*1 de voorzitter dat hij dit punt wilde aii den om in de volgende vergadering v!t| bestuur aan de orde te stellen, van het bestuur werd nog de a.s. winter weer een Moedercursu geven zal worden. Men kan zich hi(rtl opgeven bij de heer A. Kerst in de k? straat. CAFÉ DE SPORTWERELD HEROPKl Na ruim een jaar gesloten te zijn gem, is De Sportwereld onder grote belatgj ling heropend. Doordat het pand zo!» heeft leeggestaan is aan het interieur k een en ander vernieuwd moeten woi Het resultaat mag er zijn. De vele fcj gaven het geheel nog een feestelijker a zelliger aanzien. De Sportwereld wordt exploiteerd door de heer Van Hout» Tilburg. Is jtn b ud de b SKT-rr Ondi het mees Weij

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6