Gemeenteraad Drunen Gemeenteraad Raamsdonk MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA CIRCUS BOLTINI BRACHT BOEIEND INTERNATIONAAL PROGRAMMA Betere 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 23 MEI 1961 2 „Pico-Bello of De Gewaande Schoorsteenveger" door de toneelclub van Br. Sidonius. Ter dekking van de onkosten van deze beide uitvoeringen zul len programma's tevens en treebewijs -worden verkocht tegen een prijs van 50 ct. Er be staat ook gelegenheid om zich in voorverkoop in het bezit te stel len van een programma-entree bewijs en wel op woensdag 24 mei a.s. van 1 tot 3 uur aan de zaal (Musis Sacrum). Voor deze beide uitvoeringen zal ongetwijfeld 'n grote belang stelling bestaan en daarom zou den wij de ouders en andere be langstellenden er op willen wij zen, dat vooral de uitvoering van zaterdag 27 mei veel publiek zal trekken. Er zijn echter slechts 350 plaatsen beschikbaar en daarom willen wij alle belang stellenden aanraden om van de voorverkoop gebruik te maken en in dit geval de voorstelling van donderdag 25 te bezoeken. Met deze beide uitvoeringen geeft de Stichting Jeugdbelangen weer op voortreffelijke wijze ac te de présence en deze activiteit zal zonder twijfel de actieve deelname aan het waardevolle jeugdwerk van de stichting sti muleren. „DE AMSTEL" AT IN CIRCUSPISTE Met een programma van zeer goed internationaal niveau en boeiend. Met een programma van zeer goed internationaal niveau en Poeiend van het eerste tot het laatste nummer heeft Circus To ni Boltini momenteel Neder lands enige circus j.l. donder dag en vrijdag een drietal voor stellingen in Waalwijk gegeven. De gala-voorstelling op don derdagavond stond in zekere zin in het teken van de N.V. Chroom- lederfabriek „De Amstel", want niet alleen had de directie met hun dames van dit bedrijf aan al le personeelsleden met hun da mes een bezoek aan deze voor stelling aangeboden, maar voor de aanvang hiervan ook nog een koffietafel in de piste van het cir cus. Een feestelijk gebaar ter ge legenheid van de viering door 't bedrijf van het 40-jarig jubileum van de heer H. Castelijns en het 25-jarig jubileum van de heer C. Leijtens. Het was een in het be drijfsleven unieke jubileumvie ring, die het 350 leden tellende Amstel-gezin een zeer feestelijke en boeiende avond bezorgde. De koffietafel, welke geheel door circus Boltini was verzorgd, werd voorafgegaan door een gezellig aperitief, aan 't slot waarvan di recteur J. Gompen zich met een kort woord tot de aanwezigen richtte en daarbij in het bijzon der dank bracht aan de heren v. Stokkum en Rooms voor hun voortreffelijke organisatie van dit personeelsfeest. TROTS Daarna stond de avond verder in het teken van het „Hooggeëerd Publiek", dat met trots zal heb ben genoten van het programma dat Nederlands enige circus in de piste bracht. Een programma van internationale allure, boeiend, afwisselend en van grote klasse, waarvoor Toni Boltini Europa's beste circusartisten van vóór en achter het IJzeren Gordijn had aangetrokken. Boeiende dressuur liet Alberto Althoff zien met zijn 9 Berber leeuwen en mevr. Althoff presen teerde kundig een groep beren. Kreten van schrik ontlokte inr. Lin aan het vrouwelijk publiek bij zijn spectaculaire balance met de 100 glazen. De bekende hippo- loog, de heer Wilke sr., nestor in de Nederlandse circuswereld, bracht 12 prachtige paarden, waaronder 6 Friezen, voor. De jeugdige Maria en José lieten uit stekend werk zien op de strak gespannen draad en de 13-jarige dochter van Toni Boltini, Made moiselle Josette, liet zien welke opzienbarende dingen een mens zoal met zijn voeten kan doen. Dolvermakelijk was het optreden van de 4 chimpansees van Cap tain Lens, die zelfs in staat ble ken een orkestje te vormen. Aan trekkelijke acrobatiek lieten de twee West-Duitsers Jerry en Freddy zien. Evenwichtskunst van grote klasse werd door de befaamde Eagle-troupe op de hoge draad gebracht, met als adembenemend slotnummer de drietrapspyrami- de. Even knap als deze West- Duitsers waren de uit Oost-Duits- land afkomstige 3 Picidi's, die luchtsensatie aan de vliegende BRILLEN BRILLEN trapeze brachten, met als bewijs van hun feilloze precisie de dub bele passage in de lucht, die zelfs werd uitgevoerd in een geheel donker circus, waarbij alleen de costuums van de drie artisten waren verlicht. Er was ook een shownummertje bij in de vorm van een bezoek aan de planeet Mars door in spectaculaire ruim te pakken gestoken mannen. De lach in het programma werd op uittige wijze vervorgd door de 3 clowns. Les Courtials met een muzikale clownerie. Ook uit Oost-Duitsland afkom stig was King Everest, die acro batische ski-kunst liet zien. Be kwame kaskadeurs bleken de 3 Groschetty's te zijn en Bartschel- ly bracht weer even de zenuwen van het publiek op hoogspanning met zijn 34 draaiende borden. Deze bijzonder boeiende cir cusvoorstelling werd besloten met een skelterdemonstratie, die overigens het sensationele wed strijdelement miste. De sfeervolle circusmuziek werd verzorgd door het circus orkest o.l.v. H. Mors. Krediet van f 259.000.voor sportvelden In zijn vergadering van j.l. woensdag heeft de raad van de gemeente Raamsdonk zich onder meer uitgelaten over het gebrek aan een behoorlijke sportacco- modatie, temeer daar binnen zeer korte tijd de bestaande voetbal velden van de twee voetbalclubs Good Luck en Veerse Boys moe ten verdwijnen, resp. voor de noodzakelijke omlegging van de nieuwe rijksweg 27 (E 37) en het andere terrein, gelegen in het zuidwestelijke deel van Raams- donksveer, wegens het in verre staat van voorbereiding zijnde Elan tot herziening van het uit- reidingsplan. Wegens het inten sieve gebruik van de bestaande velden door de beide voetbalver enigingen en door 3 ulo-scholen, 3 g.l.o.-scholen en 1 landbouw school en wegens het binnen af zienbare tijd verdwijnen van de bestaande velden is het plan tót het komen van een sportpark dan ook zeer urgent geworden. In het geheel zullen worden opgeno men 2 voetbalvelden, ieder 69 x 105 meter met staantribune en 'n niet verharde athletiekbaan, als mede 2 bijvelden van 64 x 100 m., een juniorenveld en voorts een parkeerterrein, hetgeen later als bijveld en oefenterrein kan wor den gebruikt. Naast een eenvou dige afrastering is ook een pomp- gemaaltje nodig. De totale kosten zijn geraamd op 259.000.-. Daar vanwege de hoogconjunctuur het plan met A.C.W. subsidie niet op korte termijn zou kunnen wor den uitgevoerd en de noodzaak van een sportaccomodatie steeds harder wordt gevoeld, mede i.v. m. de invoering van de vrije za terdag, heeft de Nederlandse Hei demaatschappij op verzoek van b. en w. een nieuwe begroting ge maakt, waardoor niet alleen een snellere, doch tevens ook 'n goed kopere uitvoering van het plan kan worden beoogd De totale op pervlakte van de velden bedraagt 11 ha. Sprang-Capelle Waspik 71). Pie Yah Ma beurde de roerloze gestalte een eindje van de grond en Mac Muzzle rukte hem het zwarte masker van het gelaat. „Asjeblieft!" zei Mac blij. „We hebben hem te pakken, Pie! Hij is het!" „Het eind van de mis dadige bende is nu nabij", lispel de Pie Yah Ma. „Wij hebben nu de nietswaardige hond van een leider en deze nacht zullen wij de andere bendeleden ook nog inre kenen. Doch laten wij deze kwa lijke jakhals eerst binden, opdat wij hem zonder gevaar naar het bureau van de politiemandarij- nen kunnen vervoeren." Hij haal de een eind sterk touw te voor schijn en begon de commissaris vakkundig te binden. „Hang hem zijn maskertje maar weer voor", verzocht hij aan Mac. „Wij zou den anders veel te veel opzien ba ren met een vastgebonden com missaris van politie." Terwijl Mac de schurk weer van z'n mas kertje voorzag, weerklonk plot seling een angstwekkend gebries en gebrul. Verbluft keken Mac Muzzle en Pie Yah Ma op endaar zagen ze toen de vermomde park wachter aankomen. Hij deed erg dapper, zwaaide met zijn gebalde vuisten, liet zijn ogen rollen en brieste: „Waar is de boef? Zeg op, wa'ar is hij Ik zal hem: eens even een pak rammel geven, dat hem heugen zal!" FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE VISSER VAN FLORIDA RICHARD POWELL 26). „Je had het toch over een on dergrondse Sherry", zei ik, „waar was dat?" „In New York." „Breng haar nu niet verder van streek met je vragen", zei Arab. „Hm, New York", zei ik. „In dat weeshuis kreeg je natuurlijk geen zakgeld. Waar had je dan dat kwartje voor de ondergrond se vandaan?" Sherry sloeg haar ogen neer. „Ik... ik heb het gestolen... in het weeshuis." „Vreemd", zei ik, „dan hebben ze de tarieven van de New York- se ondergrondse opgeslagen sinds ik er de laatste keer was. Het heeft altijd maar een stuiver ge kost." Mijn vrouw keek mij met be traande ogen aan en zei „Andy Blake, je bent 'n beest." „Maar ik wilde alleen maar na gaan of ze werkelijk in de New- Yorkse ondergrondse is geweest" protesteerde ik. „Het is zo klaar als een klontje dat dit kind in moeilijkheden ver keert", zei Arab, terwijl ze Sher ry's tengere schoudertjes tegen zich aan trok. „Schei dus alsje blieft uit met ziften." „Ik wilde alleen maar weten", zei ik bedroefd, „in wat voor moeilijkheden ze verkeert." „U gelooft me zeker niet", pruilde Sherry. „Gedeeltelijk. Te beginnen met waar wij je van de woonschuit gehaald hebben. Kijk eens hier, Sherry, we kunnen je niet helpen wanneer we de waarheid niet kennen. Weeshuizen, zoals jij er een beschreven hebt, bestaan er niet. Niemand sluit kinderen bin nen prikkeldraad op. Kun je niet iets beters verzinnen?" „Probeer het eens met een an der verhaal", zei Georgia. Sherry veegde haar tranen weg en zei „Nu zal ik heus de waarheid vertellen met mijn hand op mijn hart." „Natuurlijk", zei Arab. „En vergeet niet, dat we je helpen zul len, wat er ook aan de hand zijn mocht". Sherry's ogen zwollen weer op tot pruimgrootte, ze wiebelde wat heen en weer op de rand van de sofa en zei: „Nou... kijk, tijdens de oorlog heb ik voor het leger gewerkt". Ze liet haar stem dalen en fluis terde: „Als spionne." „Kom nou" zei ik. „Laat haar toch uitpraten", zei Arab. „Ja", herhaalde Sherry, plech tig knikkend, „als spionne. Ik weet dat het moeilijk te geloven is, maar daarom was ik er juist zo uitstekend voor geschikt. Als de mensen me zagen, dachten ze: Zo'n klein meisje kan onmogelijk een spionne zijn." „Net wat ik dacht", mompelde ik. „Ziet u wel?" zei Sherry triom fantelijk. „Dat dacht iedereen. Ik spioneerde natuurlijk niet in Frankrijk of Duitsland of een van die landen. Ik deed het hier. Ik bespioneerde bijeenkomsten van Duitse spionnen en dan ver telde ik aan het leger, waarover ze gepraat hadden en wat ze de den. Ik had natuurlijk een massa vermommingen. Maar na 'n poos je begon een van de Duitse spion nen mij te verdenken en toen ont dekten ze, dat ik ook een spion was en toen wilden ze me dood maken. Een paar van hen zijn nooit gevangen genomen en die hebben voortdurend achter mij aan gezeten, ook nadat de oorlog voorbij was. Ze wilden me ver moorden. Ik had me verborgen op die woonschuit en die middag dat u langs kwam, had ik pas een afschuwelijk gezicht «door het raampje naar binnen zien gluren, zodat ik wist dat de Duitsers m'n spoor ontdekt hadden en dat ze mij zouden doodschieten als ik daar bleef. Vertel het alsjeblieft tegen niemand, ook niet tegen de politie, want dan zouden ze er misschien in de krant over schrij ven en dan zouden de Duitsers weten waar ze me vinden konden. Ik keek uit een ooghoek naar Arab. Ze scheen lichtelijk over bluft te zijn, zodat ik mijn kans schoon achtte een paar vragen af te vuren. „Ik mag wel aannemen", zei ik, „dat je een groot gedeelte van je werk in Washington verricht hebt, nietwaar?" „Ja zeker", beaamde ze gretig. „Op een keer toen ik daar was..." „Dat mag je ons dadelijk ver tellen", viel ik haar in de rede. „En wat kost de ondergrondse in Washington?" „Niet antwoorden, Sherry", zo waarschuwde Arab. „Hij..." „Maar ik weet het antwoord immers", zei Sherry opgewekt. „Vijf cent, net als in New York". „Och, kindlief", zei Arab. „Washington heeft geen onder grondse." „Zien jullie nu in waarom ik je de raad gaf, naar huis te gaan en het hele geval uit je hoofd te zetten?" zei Georgia. „Dat kind stelt me voor raadsels. Dit ver haal had ik nog niet gehoord." „Dat gevraag moet nu maar af gelopen zijn, Andy", sprak Arab vastberaden. „Ik sta niet toe, dat je dit kind blijft kwellen. Voor mij is het genoeg te weten, dat ze in moeilijkheden verkeert. Zodra ze eenmaal weet, dat ze ons ver trouwen kan, zal ze wel met de waarheid voor de dag komen... Sherry, slaap je niet liever in ons huis dan hier? Dat is immers veel gezelliger. En als je hier blijft, dan zou je bijvoorbeeld het licht kunnen laten branden, zo dat de voorbijgangers zich af zou den vragen, wie er boven onze garage woont." „O ja", zei Sherry. „Graag... Vind jij het goed, Georgia?" „Ik heb er niets op tegen", zei Georgia. „Als ik nog één vraag mag stel len", kwam ik bedeesd tussenbei de. Drie paar ogen een paar grote zwarte en twee paar blau we keken mij argwanend aan. „Deze vraag hoeft niemand zich persoonlijk aan te trekken", zei ik zwakjes. De ogen wachtten, koel en critisch. „Georgia", mom pelde ik, „zei immers, dat een paar kennissen van haar, in hei Noorden, inlichtingen over Sher ry zouden inwinnen... En... wat voor inlichtingen eigenlijk pre cies, Georgia? Waarnaar zoeken ze eigenlijk precies? Wat..." „Spaar je de moeite met je „precies", zei Georgia. „Ik ben niet van plan je iets te vertellen. Zoek zelf maar naar het ant woord." „Zie je, Sherry", zei Arab, „dat is de manier. Wanneer zijn vra gen je niet bevallen, dan negeer je ze gewoon." Ik stond moeizaam op. „Ik ga terug naar ons huis!" zei ik. „Wie me nodig heeft, kan me vinden in de zitkamer. Ik ga wat drinken en een zenuwtoeval krijgen. Welterusten." Ik liep onvast naar ons huis terug en begon een koude punch klaar te maken. Ik gebruikte wat Jamaica-rum. (Wordt vervolgd) .verga «te W 26 iw «tehu: van b' gelling jjre vei -ril 1961 ioinen tot (tie op jevordi #1 tot (flikret tale tele sntelijh stel tot «order ie gem doo aderlijk kromfie jesteld i vielen 1 (Stel tot itentelij lts, aan\ van dii ier ger van de 'bedrijvi «tel to Itwerkir 12 der ivoor ai ■ektoest de r.k. stel to ik gron J, A. 1 stel to oosten ie Kin :stel to Eer S, Mie stel to terrein [.G.Ce stel to terrein de NA stel tc indust aan F, ichten rijf, stel t-of m lopers, toopovi zondei iningsc luit en stel t< aa ut. stel t< fcgedii t nstel t t vasts «stel t 1 rinuml ki toende august orstel t< neen ar tand r Haagse inging tag g( hts; a is art. ,Be Jen". bekei itwee social a explc iogenbc sisch- persont Men rader i Ee onderg traat 5 keiden tate v Veren de zijn i toatser werkzt ate W; omlig Di l-Cape kten v 'Uiige ten va: tlijke 'stek st leze vc gedien zij he scheid 4 eorzaal indert >ag vat te W it eer apten sUlhi iten 1 stindu 'in de La fogenb I®— Wële Bij de 16 agendapunten welke vrijdag avond door de raad der gemeente Drunen werden behandeld, kwam bij ieder punt weer naar voren de groei der gemeente in zijn geheel. De heer van Lammeren stelde bij het begin der vergadering al de scholenbouw aan de orde, die in de komende jaren voor Drunen bijzonder urgent zal zijn. De firma Lips kocht de 8 woningwetwoningen aan de Badhuisstraat. Deze zullen binnen 4 jaar worden gesloopt, omdat de firma de grond nodig heeft voor uitbreiding. Er werd grond verkocht in de uitbreidingsplannen voor de bouw van woningen, n.l. 32. En voor ver fraaiing van het gemeentehuis werd f 25.000 uitgetrokken. Men acht n.l. het representa tief karakter van het gemeentehuis niet vol doende voor een gemeente als Drunen. Scholen Voor meubilair werd aan de R.K. Jon gensschool een bedrag toegekend van f 3540. - en aan de R.K. Meisjesschool, beiden in Drunen, f 2413. - De betreffen de meubelen waren nodig voor nieuwe loka len welke op 1 sept. a.s. in gebruik zullen worden genomen. De heer van Lammeren merkte in dit ver band op dat men reeds verschillende nood- lokalen had opgetrokken rond de beide scholen en hij vroeg of het niet dienstig was zich eens ernstig te gaan beraden over de stichting van een tweede school. Spreker wees ook op de grote toename van kinderen in de komende jaren, omdat steeds meer mensen zich hier gaan vestigen. Speciaal werd door spr. ook gedacht aan een Prot. Christelijke of openbare school, omdat deze groep steeds meer gaat noenemen. De voorzitter wees er op dat in deze richting ook reeds stappen zijn gedaan en dat het gemeentebestuur in deze zeker wel de nodige aandacht zal geven. De raad gaf ook nog haar goedkeuring tot overdracht van de kleuterschool en het beschikbaar stellen van het nodige crediet. Het gold hier een principebesluit omdat de juiste cijfers nog niet bekend waren. Subsidies. Goedgekeurd werden ook een aantal extra subsidies. Het R.K. Gezinszorg kreeg f 1370. - in verband met de salarisverho ging verpleegsters. De Harmonie Drunen, die voor haar uni formen f 10.000. - nodig had en daarvoor f 8000. - bijeen bracht, kreeg een extra subsidie van f 1500. - Het St. Hubertus-Gilde kreeg bij gele genheid van haar 400-jarig bestaan, waar' voor een Gildedag wordt gehouden, f 500. Verkoop woningen. Door het bestuur van de Boerenbond Drunen-Elshout is een verzoek ingediend om het pand Wilhelminastraat 15 toe te wijzen aan de dierenarts J. H. v. d. Wouw. Voornoemde arts in in 1960 alhier een praktijk begonnen en is noodgedwongen tij delijk te Oudheusden woonachtig. Het betreffende pand is een premiewoning (geen woningwetwoning), zodat bij verkoop geen goedkeuring nodig is van de Minister van Volkshuisvesting en de gemeente vrij is in het bepalen van de koopprijs. B. en W. meenen het volledig verantwoord te achten de koopprijs daarvan te stellen op g 32.500. De heer van de Wouw gaat hiermede akkoord. Voor wat de woning in de Wilhelmina straat betrof merkte de heer v. d. Veer op dat het beter was de woning te verhuren. Waar het een dubbele woning was, zou door verkoop de waarde gaan verminderen. De heer Lommers vond het vreemd dat in de vorige vergadering was gesproken om per inschrijving te verkopen en dat nu plot seling op een dergelijke manier werd ver kocht. Bij monde van de heren Ploegma kers, v. Lammeren en Fortuijn bleek dat het grootste deel van de raad voor verkoop was, zoals door B. en W. voorgesteld, om dat het hier een algemeen belang gold. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. De firma Lips N.V. zou gaarne op zo kort mogelijke termijn de beschikking krij gen over de 8 woningen staande langs de Buidhuisstraat. Het bedrijf heeft de gron den nodig als opslagruimte en voor de bouw van nieuwe fabrieksgebouwen. De Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft ingestemd met de ver koop tegen de getaxeerde waarde van f 3650 per woning en de daarbij behorende grond voor f 2.50 per vierk. meter. Uiteraard zal verkoop van de woningen tot gevolg hebben dat de bewoners deze t.z.t zullen moeten ontruimen en de firma Lips is bereid de bewoners in hun bezwaren zo veel mogelijk tegemoet te komen en finan cieel schadeloos te stellen. Gelet op de grote belangen welke Lips N.V. heeft bij de aankoop van deze wonin gen stellen B. en W. voor de 8 woningen te verkopen aan Lips N.V. tegen de bo vengenoemde prijs. Voor wat betrof de verkoop van deze 8 woningwetwoningen werd vooral gesteld dat de betrokkenen voor de event, verhuiskos ten goed schadeloos gesteld moesten wor den. Dhr. van Herpt wees daar met klem op. De voorzitter verzekerde dat bij de ver koop hiermede terdege rekening zal wor den gehouden. De raad keurde het voorstel goed. Ieder jaar zulen twee gezinnen uit deze woningen andere woonruimte toegewezen krijgen, waardoor over 4 jaar de woningen geheel ontruimd zullen zijn. Grond-aan- en verkoop. Wederom zijn door diverse personen verzoeken ingediend tot verkoop van bouw terrein, n.l. door J. van Bokhoven te Vlij men voor de bouw van 12 middenstands woningen langs de Brakenstraat; door M. Knippels voor de bouw van een bungalow langs de Henk Romeijnstraat; door de N.V. PNEM langs de Wilhelminastraat en ten noorden van de Esdoornstraat voor de bouw van transformatorhuisjes; door M. v. d. Wiel voor de bouw van een woning in de Esdoornstraat; door de Stichting Hypo theekfonds te Eindhoven voor de bouw van 16 premiewoningen langs de Dr. Akker mansstraat; door P. van Dommelen voor de bouw van een woning langs de Norber tijnerstraat. De grondprijzen bedragen voorzover de terrein en gelegen zijn in plan Oost f 10.40 per m2 en in plan Elshout f 7.50 per m2. De grondprijs in plan Braken West werd vastgesteld op f 10.40 per m2. De verhoging van de grondprijzen was voor de heer v. d. Veer weer moeilijk te nemen. Hij zag hierin een bedreiging voor de kleine man om een woning te bouwen Het merendeel van de raad was echter van mening dat in de toekomst de grond prijzen nog verder zullen oplopen. Voor een toekomstige uitbreiding van Gemeentewerken werd een strook grond ter grootte van pl.m. 767 m2 aangekocht van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier. De raad ging met deze aan- en verkopen van grond accoord. Begrotingswijziging verfraaiing gemeentehuis. Voor de aankleding van het gemeentehuis waaraan tot nu toe niet voldoende aandacht werd besteed, wordt een crediet van f 25.000 beschikbaar gesteld. Het ligt in de bedoeling om een architect een ontwerp te laten maken voor verfraaiing van het ge meentehuis. Diversen. Aan de N.V. Schoenenuni Bloch en Stibbe werd voor woningverbetering een premie toegekend van f 50. - Aan de Waterleiding-Mij. Oost-Brabant werd de garantie gegeven dat binnen 5 jaar in Braken-West 360 percelen zullen zijn aangesloten. Aan de heer Bax werd eervol ontslag verleent als leraar aan de gemeentelijke vakschool. De algemene regeling voor ambtenaren voor bouwcrediet werd ook voor Drunen van toepassing verklaard. Dit was voor de heer v. d. Veer aanleiding om op te mer ken, dat hier gewaakt moest worden dat hel voor de betrokkenen geen winstobject kon worden. De voorzitter merkte op dat dit moeilijk vast te leggen zou zijn. Volgens art. 22 Bezoldigingsbesluit Burgemeesters werd dit besluit ook voor Drunen van toepassing verklaart. In dit besluit worden de vergoe dingen geregeld voor het gebruik van een eigen personenwagen van dienst. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad dt gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 26 a(' 1961, des n.m. te 7.30 uur ten gemeem huize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen 3. Ingekomen stukken. 4. Verlening garantie t.b.v. particuliere woningbouw. 5. Onbewoonbaarverklaring pand Oost eind 37. 6. Aankoop grond te Capelle t.b.v Je demping van de Binnenhaven te Capelle 7. Vaststelling werkelijke kosten open- baar gewoon lager onderwijs over I960 8. Vaststelling werkelijke kosten open. baar kleuteronderwijs, alsmede die over W tijdvak 1956 t.m. 1960. 9. Wijziging „Rangen- en Bezoldig™, verordening 1955". 10. Wijziging begroting dienst I960, 11. Voorstel betreffende de aanleg vat een zwembad. 12. Mededelingen. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. GOUDEN PAAR VAN BEEK-VAN EERSEL GEHULDIGD. Op waardige wijze is in de Hooglandersstraat te Waspik-Boven echtpaar Cornells van Beek en Pietje vu Eersel gehuldigd ter gelegenheid van hup vijftig-jarig huwelijksfeest. Traditiegetrouw had het buurtcomité vooi een passende versiering gezorgd aan de ning van het gouden paar. Tijdens een druk bezochte receptie waaronder o.m. Ds. Ver- ploeg en Burgemeester van Erp hun gelul; wensen kwamen aanbieden, sprak namen het buurtcomit dée heer A. Kamp een ie licitatie-rede uit. Diverse waardevolle ca. deaus mocht hij namens de buurtbewoner; het jubilerende paar overhandigen. Vijf 9 twintig kinderen uit de buurt kwamen ar der de hoede van de heer H. voorzitter van het feestcomité, het aardige wijze luister bijzetten en door een gulle tractatie in de feestvreugde 's Avonds bracht de harmonie met een voltallig korps een welklinkende serenade. De heer P. Brokx sprak als voorzitter van de Kon. Harmonie het echtpaar toe. Het is een goed gebruik, aldus de heer Brokx, een gouden paar een serenade te brengen. Hel verhoogd de feestvreugde en alle muziek is nu ter uwer eer. Namens bestuur en leden wenste hij de gouden jubilarissen nog vele gelukkige jaren toe onder de goede zotgen van Teuntje, hun dochter, die juist op deze dag haar verjaardag vierde. De heer Brokj zei o.m. nog groot respect voor de heet en mevr. van Beek te hebben, omdat zij naasl hun drie kinderen nog twee pleegkinderen In hun gezin opnamen. Een kleinzoon van het gouden paar dank te voor de muzikale hulde en overhandigde een geschenk onder couvert. n* -Q Jl

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2