S mctcfiih sa»\u 111 l i mm* m 1 1DHA ateraad Waalwijk GEMEENTE WAALWIJK Typistes Administratieve krachten Pons-typistes HANDIGE JONGEN I V I 20.- voeringleersnijders overleersnijders schalmer CHEF of CHEFFIN ABONNEERT U op dit blad Elshout Wmwmw'êA trab, „dat zijn vra- in negeer is huis!" leeft, kan ter. Ik ga tuwtoeval ons huis de punch uikte wat vervolgd) DE ECHO VAN HET ZWIDEN VAN DINSDAG 23 MEI 1961 Agenda en pre-adviezen E. L. Smits, arts H. MINKE geen spreekuur zelfstandige hulp Houten raam Nieuwkuijk Raamsdonk enige percelen gemaaid hooigras N.V. „NOORD-BRABAND NAAISTERS en LEERLING-NAAISTERS S ROOMSOEZEN M geldig t/m vrijdag 26 mei Tienermode voor 2 tientjes! Voordeel- Prijs ga eerst kijken bij Uitsluitend gevestigd 's-Hertogenbosch, Markt 103 en Nijmegen Korte Molenstraat - hoek Ziekerstraat v/h Fa. C. Hendriks Zn. GEROLANDA N.V. een aankomende vrouwelijke kantoorbediende een facturiste Ie raad de, Jdag 26 me' Particuliere Pand Oost- 'le t.b.v. je Capelle, osten open, er I960, osten open. die over het :ezoldigings. tst 1960, aanleg vat ÏK-VAN D. de Schotse Boven hel Pietje vu id van hup comité voor aan de wo ns een druk n. Ds. Ver hun geluk rak nament imp een le rdevolle ca. urtbewoners ?en. Vijf ei cwamen 1- Biemans, het feestop en deelden eestvreugde tie met een .e serenade, orzitter van toe. Het is Brokx, een rengen. Hel le muziek is lur en leden en nog vele oede zorgen uist op deze heer Brob de heer en lat zij naast eegkinderen t paar dank- verhandigde vergadering van de raad .„te Waalwijk, te houden 1, 26 mei a.s, om half acht jjitehuize. van behandeling: luiijng van de notulen der Z vergadering, gehouden ,31961- pen stukken. tot het verlenen van ;,ie op de voet van het be vordering eigen woning- „1 tot beschikbaarstelling »a krediet voor uitbreiding 1 televisie-apparatuur op stelijke flatgebouwen. tel tot wijziging der tarie- fïordening voor gebruik l gemeentelijke zwem-m- M door invoeging van een aderlijk tarief voor stalling tromfietsen. „teld wordt 't bewaarloon Vielen te brengen van 5 op Al de genoemde factoren heeft het gemeentebestuur van 's-Hertogen- bosch aanleiding gegeven om 't be heer en de exploitatie van de werk plaatsen te Waalwijk met ingang van een nog nader te bepalen datum te beëindigen. B. en w. van Waal- wijk werden geconfronteerd met de vraag of en zo ja op welke wijze 'n voortzetting van de exploitatie door onze gemeente geboden was. Reke- Uel tot het verlenen van nmg houdende met het karakter van werking overeenkomstig streekfuncüe hetwelk onze gemeen- (ewersing on(Wwiiswet 1 te ook °P dlt gebied heeft, alsmede z n mas- ink plot- d gebries ;ken Mac p en daar ide park- deed erg i gebalde rollen en oef? Zeg aem eens even, dat ussenbei- een paar aar blau- ïend aan. land zich ken", zei vachtten, a", mom- dat een ir, in het ver Sher- En... wat dijk pre- ir zoeken at..." met je „Ik ben vertellen, het ant- -tel tot oprichting van een entelijke Sociale Werk- aanwijzing daarvan als dienst bedoeld in art. gemeentewet, en wijzi i de beheersverordening "bedrijven. meente aldaar zelf tewerkgesteld, waarmede het belang van een voort- te1wle ,exPl°itatie der werkplaatsen i Yoor de gemeente Den Booch kwam te vervallen De accomodate van de werkplaats aar^adratWljlVS kovendien van dien aard, dat op korte termijn een alge- Hrm/e?°Ting en vernieuwing dringend geboden is. De werkplaats voldoet nl. niet aan de eisen, die ArK9vf fchtens de Hinderwet, de Arbeidswet en uit een oogpunt van brandveiligheid gesteld kunnen worden. Ten aanzien van de werk plaats, ondergebracht bij de firma Van Gent, valt op te merken, dat 't Ministerie van Sociale Zaken hier toe. slechts tijdelijk toestemming heeft gegeven, omdat deze in open verbinding staat met de overige be drijfsruimte, hetgeen uiteraard af breuk doet aan het beschuttend ka rakter. Binnen afzienbare tijd dient daarom aan deze werkplaats een andere huisvesting te worden ver schaft. der lager onderwijswet aanschaffing van gym- ten behoeve I van de werkplaats t.b.v. de gehan- jvoor sektoestellen k. jongens-ulo-school. jtel tot aankoop van een ik grond aan de Grotestraat J, A. Th. van Delft. tot aankoop van grond oosten van de Kloosterweg je Kinderen P. J. Mombers. :stel tot aankoop van grond Eerste Zeine van de Er- 5, Middelkoop. istel tot verkoop van indus- jorrein aan de Tuinstraat aan I, G. Couwenbergh. [stel tot verkoop van indus- lerrein aan de Zanddonkweg N.V. „Condor". [stel tot uitgifte in erfpacht industrieterrein aan de ha- aan F. J. de Bont voor het ithten van een betonwaren- rjjf. stel inzake verrekening of mindermaat met grond- lopers, met wie een aan- en loopovereenkomst is geslo- zonder opname van een ver- mingsclausule in het raads- iait en de notariële akte. stel tot het huren van een ling aan de Van Assendelft- at. irstel tot het voeren van een lisgeding inzake pachtontbin- itstel tot gewijzigde voorlo- i vaststelling der gemeente- over 1958. «tel tot het aangaan van ïleningen. «tel tot bepaling van het isimumbedrag, tot hetwelk kan worden opgenomen luiende de maanden juni, juli augustus 1961. «tel tot wijziging van het al leen ambtenarenreglement in land met het invoeren der werkweek. g begroting, gemeentelijke sociale hts; aanwijzing tak van aart. 252 der gemeentewet; 15 „Beheersverordening ien". bekend is, zijn in deze ge- twee dépendances gevestigd sociale werkplaatsen, in be- exploitatie bij de gemeente iigenbosch, welke werkplaat- "erkgelegenheid verschaffen sisch- en psychisch gehandi- personen, die niet in aanmer- lomen voor het verrichten van onder niet beschutte omstan- Een van deze dépendan- adergebracht in het perceel 25a, de andere in een gedeelte van de indus- Bte van de Nederlandsche toen Industrie van Gent de Zomerdijkse Stoep. In .zijn in deze zgn. beschutte momenteel 50 per- werkzaam, waarvan 16 uit de ®te Waalwijk en de overigen omliggende gemeenten t.w. I, Drunen, Loon op Zand, 8-Capelle en Waspik. De te ten werkzaamheden van aard bestaan uit het van opdrachten van enige olijke industrieën. Naast het sociale belang, hetwelk he vorm van tewerkstelling gediend, wordt dus tegelijker- z'.i het als bijkomstigheid «heiden economisch belang 4 Wzaak, dat de gemeente Den ''ilertijd is overgegaan tot de H van de bedoelde dépen- te Waalwijk, is hierin gele- een belangrijk aantal ge spten uit die gemeente af- alhier kon worden tewerk- ften behoeve van de schoen industrie. In deze situatie is ®de loop der jaren wijziging Langzamerhand zijn de uit 'Senbosch afkomstige werk- 5 mede tengevolge van de "te expansie van die ge- alsmede overwegende, dat het voortbestaan dicapten uit Waalwijk en omgeving van groot belang is uit sociaal oog punt, zijn b. en w. van oordeel, dat handhaving van de bedoelde werk plaatsen alleszins noodzakelijk moet worden geacht. Overigens zou bij opheffing der werkplaatsen velen van de tewerkgestelden een beroep moeten doen op ondersteuning in gevolge de Armenwet, omdat zij niet in staat zijn in hun levensonderhoud te voorzien. Voorshands ligt het in de bedoe ling de exploitatie van de werk plaats voort te zetten in de lokali teiten, waarin deze thans is onder gebracht. Voor overneming van de inventa ris vraagt de gemeente 's-Hertogen- bosch een vergoeding groot 8.200.-, overeenkomende met de boekwaar de welke vergoeding volgens b. en w. aanvaardbaar is. In het licht van het bovenstaande, zal het de raad duidelijk zijn, dat de voorzetting van de exploitatie voor de gemeente Waalwijk de con sequentie met zich meebrengt, dat op korte termijn wordt voorzien in een doelmatiger huisvesting, welke aan alle te stellen eisen voldoet. In de eerstvolgende vergadering van de raad hopen b. en w. met betrek king tot de beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een nieuwe werkplaats, concreet uitge werkte plannen te kunnen ontvou wen. Wat betreft de exploitatie-moge lijkheid van de sociale werkplaats, wijzen b. en w. er op dat het Rijk subsidie verleent in de kosten van lonen en sociale lasten van de werk nemers tot een maximum percenta ge van 90 (bij nieuwbouw) en tot een percentage van 50 in de kosten van lonen en sociale lasten van de werkleiding, zulks na fiattering door de Minister van Sociale Zaken. In 't restant van de loonkosten wordt door de zgn. buitengemeenten een bijdrage verleend op basis van het aantal tewerkgestelde uit die ge meenten, terwijl tenslotte een be langrijke inkomstpost wordt ge vormd door de opbrengst van de uit gevoerde loonopdrachten. Met betrekking tot de beheers vorm van de sociale werkplaats, de len b. en w. het volgende mede. Uit een oogpunt van exacte kostprijsbe rekening is het noodzakelijk, dat de boekhouding en de bedrijfsadmini stratie op commerciële leest wordt geschoeid. De op de kameraalstijl afgestemde gemeentebegroting en -rekening laat een juiste verant woording van baten en lasten en daarmede de vaststelling van de be drijfsresultaten niet toe. Op grond hiervan dient de Sociale Werkplaats te worden aangewezen als tak van dienst, bedoeld in art. 252 der ge meentewet. Zulks houdt in, dat het kasbeheer wordt afgescheiden van het beheer van de overige geldmid delen der gemeente, terwijl een ei gen zelfstandige financiële admini stratie in het leven wordt geroepen. Teneinde deze beheersvorm te ver wezenlijken, dient de „Beheersver ordening bedrijven", vastgesteld in de vergadering van van 20 april '61, waarin de aanwijzing van alle ge meentelijke takken van dienst in ar tikel 1 heeft plaats gevonden, te worden aangevuld met de nieuwe tak van dienst, terwijl overigens ten aanzien van het beheer voor de So ciale Werkplaats een nieuw hoofd stuk dient te worden toegevoegd. Resumerende stellen b. en w. voor: 1. over te gaan tot oprichting van een gemeentelijke sociale werk plaats, zulks met ingang van een door b. en w. te bepalen datum; 2. deze gemeentelijke Sociale Werk plaats aan te wijzen tot tak van dienst, bedoeld in artikel 252 der gemeentewet; 3. bepalingen vast te stellen, be trekking hebbende op het beheer en de exploitatie van deze tak van dienst, een en ander geconcretiseerd in de hierbij ter vaststelling aangeboden ontwerpverordening. Tenslotte stellen b. en w. voor om een krediet beschikbaar te stellen, groot 8.200.voor de overneming van de inventaris van de huidige door de gemeente 's-Hertogenbosch geëxploiteerde werkplaatsen. Als datum, waarop het beheer en de exploitatie van de nieuwe tak van dienst zou moeten aanvangen, hebben b. en w. in de bijgaande ver ordening opgenomen, de eerste dag van de maand volgende op die, waarin bericht is ontvangen van de goedkeuring der verordening door gedeputeerde staten van Noord-Bra bant. Uitbreiding' centraal antenne systeem t.b.v. 48 flatwoningen Hertog Janpark Het centraal antenne-systeem-voor radio- en televisie-ontvangst, toege past in de continubouw te Baard wijk, alsmede in de 48 flatwoningen, gelegen in het Hertog Janpark, is zoals de raad bij gelegenheid van het beschikbaarstellen van de ver eiste kredieten werd medegedeeld geschikt voor ontvangst van de A.M.- en F.M.-radiozenders en van de televisiezenders Lopik, Brussel- Vlaams en Brussel-Frans. Ten behoeve van de uitbreiding van deze ontvangst-mogelijkheid met de t.v.-zender Langenberg (Duitsland) in de continubouw, werd door de raad bereids het nodige kre diet gevoteerd, zodat deze voorzie ning, welke binnenkort zal worden aangebracht, uit dit nog openstaan de krediet kan worden gefinancierd. I Het uitbreiden van het centraal-an- I tennesysteem t.a.v. de woningen in het Hertog Janpark, zal een bedrag vergen van 2.000.—, waarvoor een nog openstaand krediet gebruikt kan worden, t.w. een restant van 't krediet, door de raad beschikbaar gesteld bij besluit van 25 april 1958 terzake van het ombouwen van de centrale-verwarmingsinstallatie in in deze woningen, geraamd bij sup- pletoire begroting nr. 21 van het dienstjaar 1958, goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 20 mei 1959. Aangezien volgen b. en w. geen enkel belang zich hiertegen vetzet toepassing van een huurverho ging zal immers niet nodig zijn stellen b. en w. voor om ten behoe ve van het uitbreiden van het cen- traal-antennesysteem in de 48 flat woningen van het Hertog Janpark, te beschikken over een gedeelte van het reeds in de vergadering van 25 april 1958 gevoteerde krediet voor de ombouw van de centrale-verwar mingsinstallatie in deze woningen. GEVESTIGD JULIANASTRAAT 4, WAALWIJK Spreekuur 8- afspraak Tel. 2720. -9.30 en volgens TANDARTS houdt wegens ziekte Collega's nemen waar. GEVRAAGD in de huishouding voor hele dagen. Goed kunnende koken. Aanmelden vóór 6 uur: Drogisterij „De Lantaarn" Grotestraat 131 Waalwijk Te koop gevraagd: voor kippenhok Aan hetzelfde adres te koop: RADIO en SMEEDIJZEREN LAMP Adres: Pater v. d. Elzenstr. 20 ZIEKENTRIDUUM Het ziekentriduum voor de parochies Drunen, Nieuwkuijk en Elshout mag weer in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Het weer was behoorlijk goed, de liefderijke verzorging door de wijkverpleegsters met assistentie van gezinsverzorgsters en leden van de EHBO enz. enz. was prima en voor al de geestelijke leiding van de Z.E. patei Majella O. Cap. was een weldaad voor de j ruim 50 deelnemers. j Voor een passende ontspanning zorgden de leerlingen van de meisjes- en de jongens school door de opvoering van de operette Perle-Fine. De voorzitter van het comité Ziekentriduum dankte na afloop dan ook hartelijk voor hetgeen de kinderen te horen en te zien hadden gegeven. De spelertjes en speelstertjes werden getracteerd en de lei ders kregen een enveloppe ter bestrijding van de vele onkosten. R.K. JONGENSSCHOOL Voor de vacature aan de R.K. Jongens school hebben zich tot nog toe 6 sollicitan ten gemeld. SPREEKBEURT. Op uitnodiging van het onlangs opge richte Ouder-comité zal hedenavond in de zaal van het parochiehuis de heer van Loon een spreekbeurt houden over beroepen-mo gelijkheid en beroepskeuze. Vanzelfsprekend is deze uiteenzetting van groot belang voor alle ouders van de schoolgaande kinderen, maar meer speciaal van de z.g. schoolver laters. Aanvang 8 uur. KINDER-OPERETTE A.s. donderdag 25 mei en zondag 28 mei zal telkens om 8 uur precies een uitvoering gegeven worden van de kinderoperette Perie Fine. Deze avonden zijn niet alleen voor de ouders bedoeld, maar. ook andere belang stellenden zijn welkom. Ruim 70 kinderen werken aan de operette mee. NIEUWE UNIFORMEN HARMONIE Door de Harmonie De Eendracht alhier werd besloten tot aanschaffing van nieuwe uniformen. De harmonie hoopt op de steun van de gehele bevolking te mogen rekenen. INGEBRUIKNEMING NIEUW KERKORGEL. Het orgel van de parochiekerk alhier dat momenteel in aanbouw is, zal op zaterdag 3 juni a.s. officieel in gebruik worden ge steld. Het orgel zal worden ingezegend door emiritus-pastoor Bex (tot voor kort pastoor alhier), die momenteel verblijft te Meerveldhoven. ZONDAGSCHOOL ADOPTEERT ZENDELING. Op een internaat te Seroei N.-Guinea, leidt Ds. Teutscher 'n 40-tal Papoease jon gens op om 't evangelie te verkondigen on der hun rasgenoten. De Zondagschool heeft nu besloten een van de leerlingen van Ds. Teutscher te adopteren. Men is voornemens hiervoor te beschikking te stellen een fla nelbord met minstens 12 platen, een serie zangbundels en een triangel. De zondag school op eerste pinksterdag is geheel oan 't zendingswerk op Nieuw-Guinea gewijd geweest. Het Gemeentebestuur van Waalwijk zal trachten bij inschrijving te verkopen Prijsaanbiedingen dienen vóór 31 mei a.s. schriftelijk te worden ingediend bij de Directeur Gemeentewerken Raadhuisplein 2, Waalwijk. Inlichtingen en aanwijzingen worden verstrekt door de technisch ambtenaar, de heer H. J. J. van Velthoven, Hertog Janpark 4, Waalwijk. Maatschappij van Verzekering op het Leven, ff WAALWIJK vraagt Verlangd wordt: bij voorkeur U.L.O. of gelijkwaardige opleiding. leeftijd tot plm. 25 jaar. Geboden wordt: salaris in overeenstemming met prestaties. een werkkring, waarin aandacht wordt be steed aan opleiding, toekomst en persoon lijke hoedanigheden. EINDEXAMEN-KANDIDATEN KUNNEN REEDS THANS SOLLICITEREN. Met eventuele vakantie-afspraken wordt rekening ge houden. De sollicitaties zullen vertrouwelijk worden behandeld. Brieven te zenden aan Chef Personeels zaken, Postbus 10, Waalwijk. vraagt van 15 of 16 jaar die opgeleid wil worden in het bontvak. Alle kosten van de cursussen en de te behalen diploma's komen voor onze rekening. Vijf-daagse werkweek. Sollicitaties schriftelijk of mondeling: Markt 17, 's-Bosch telefoon 37073 vraagt voor hun bont-atelier Zeer prettige werkkring Opleiding in bontvak 5-daagse werkweek 14 dagen zomer-vakantie Sollicitaties schriftelijk of mondeling: Markt 17, 's-Bosch telefoon 37073 Alleen deze week van 22 cent ttRki voor slechts 16 cent per stuk V/ff/ ««JfJras (Mm*,. m£i jeugdige zomerjurk van pure katoen. Apart panel-dessin Grote zakken, wijde petti coat. Deze week slechts 2 tientjes, tiener! Maten: 34-40 ImM IS 'rMS/Ult N.V. SCHOENFABRIEK WAALWIJK vraagt: Aanmelden: Grotestraat 286, Waalwijk. SCHOENFABRIEK vraagt voor haar Stikkerij een bekwame gewend leiding te geven en goede om gang met personeel. Aantrekkelijke voorwaarden. Brieven met volledige inlichtingen omtrent loopbaan, vorige werkkring enz. onder nr. 2099 aan het bureau van dit blad. vraagt tot 18 jaar en of Juffrouw die daarvoor opgeleid wil worden, 's Zaterdags vrij. Hoog loon. Reiskosten worden eventueel vergoed. Aanmelden schriftelijk of persoonlijk tot 6 uur. ZOMERDIJKWEG 4 - WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 3