wAAlwijkse en UnqstRAAtse cour An t DRUNEN BINNEN- EN BUITENLAND INDRUKWEKKENDE EN SCHITTERENDE TURNDAG IN WAALWIJK Sprang-Capelle Jafel I wand, t0,r' met 2elfstartende i Voorzien v1B waaier «"Wki Turnfestijn trok duizenden bezoekers Vlijmen Haarsteeg Sprang-Capelle Sprang BUITENLAND BINNENLAND AANRANDER PROBEERT JONGEN TE WURGEN II DINSDAG 23 MEI 1961 83e JAARGANG No. 41 BESTELUNt!( 3e ïcho van het Zuióen Uitgever ^MltolWijkse Stoomdrukkerij 1 Antoon Tielen ■fdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Uitblad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.8i 3.10 franco p.p Advertentieprijs: 10 cent per m.m Contract-advertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 2002 Telegram-adres „Echo" k'euren. Oj heiskamer, tg Winkel. Ze(tj stroomverbrti Watt). Weal komende v,'tl) Vele duizenden uit Waalwijk en omgeving hebben gisteren op het weidse Waalwijkse Vredesplem ge noten van het indrukwekkende en schitterende slot van de uitstekend georganiseerde en prachtig geslaag de turndag van het Zuidergewest van het K.N.C.G.V., welke door de Waalwijkse vereniging „Kracht en Vlugheid" was georganiseerd. Het was niet alleen 'n grootse en prach tige sportdag zoals we die in Waal wijk nog niet hebben gezien, maar vooral ook een overtuigende en im posante propaganda voor de gym- nastieksport, die in ons land heiaas nog te weinig enthousiaste beoefe naren vindt, waaraan we mogen er nogmaals de nadruk op leggen iet gebrek aan goede accomodatie natuurlijk ook schuld is. Misschien echter en we hopen het van har te zal de prachtige turndag van ie Tweede Pinksterdag 1961 ook in de Langstraat een groot enthousias me losslaan, waarna dan ook de ac comodatie wel zal (moeten) komen. Voor de turndag van het Zuider gewest van het K.N.C.G.V. past al lereerst een woord van lof voor de organiserende vereniging „Kracht en Vlugheid" die met 't organiseren van deze dag een krachtproef heeft verricht die voortreffelijk geslaagd mag heten. Het liep allemaal ge smeerd en het geheel verried een kundige en stralfe hand en in dit verband mag zeker de naam worden genoemd van de heer C. P. van den Hoven van de Regelingscommissie van K. en V. In het bijzonder waren de zaalwedstrijden zeer efficiënt uit gekiend, waardoor van de deelne mende verenigingen zo weinig mo gelijk „verplaatsingsenergie" werd werd gevraagd. Deze zaal wedstrijden begonnen gistermorgen om 8 uur in 9 verschil lende zalen in Waalwijk-centrum enBesoijen en werden achter elkaar afgewerkt. Het is niet alleen voor 1700 deelnemende turnsters en turners van de 34 deelnemende ver enigingen een inspannende dag ge worden, maar evenzeer voor de di verse juryleden die maar liefst 6000 prestaties kregen te beoordelen en zich op bijzonder snelle en kundige wijze van hun taak hebben gekwe ten. De diverse wedstrijden in de za len waren alle zonder uitzondering boeiend en het is jammer dat de ac comodatie ontbrak om het grote pu bliek van deze wedstrijden te laten genieten. Het publiek is echter toch ruim schoots aan zijn trekken gekomen. Allereerst met de prachtige en spec taculaire marswedstrijd, welke om 1.30 uur aan de Kasteellaan begon en die via Hertog Janpark, Brede- rodelaan, Burg. Moonenlaan, mr. v. Coothstraat, Julianastraat, Stations straat, Grotestraat, Putstraat en Vic toriestraat naar het Vredesplein voerde, alwaar eerst een indruk wekkend en bijzonder kleurrijk de- filé werd gehouden voor de autori teiten, te weten het gemeentebe stuur van Waalwijk en het bestuur van het Chr. Gymnastiek Verbond van de kring Zuider Gewest. Deze prachtige turnmiddag, die door duizenden met belangstelling werd gevolgd, werd hierna geopend door de heer H. J. J. van Lummel uit Den Haag, voorzitter van 't Ge westelijk Bestuur, met gebed. Ver volgens bracht de heer van Lummel terecht dank aan het gemeentebe stuur van Waalwijk en aan de dienst gemeentewerken voor de grote en intensieve medewerking bij het or ganiseren van deze turndag. Dank ook aan de Waalwijkse burgerij voor de hartelijke en prettige ontvangst. Hierna werd onder leiding van de heer J. L. van Zuydervelt, voorzit ter van de gewestelijke technische commissie, het zeer afwisselende en loeiende programma afgewerkt, waarbij we zowel in de vrije oefe ningen als aan de diverse toestellen voortreffelijke prestaties hebben ge zien, De jeugd van Kracht en Vlug heid trad het eerste aan. Een lust voor het oog waren de ritmische oe feningen van de dames en we wa ren zonder meer onder de indruk van de scholing en de vorming wel ke de adspiranten in de „beweging" krijgen. Het talrijke publiek stak kn waardering en enthousiasme dan ook niet onder stoelen of banken en applaudiseerde telkenmale voor de prachtige prestaties. Tot slot van deze prachtige mid dag maakte de winnaar van de fees- telijke marswedstrijd waaraan hoor 9 drumbands werd deelgeno men de Drumband van Advendo uit Den Haag 'n klinkende en spec taculaire ereronde. In dit verband mogen we niet verzuimen te ver melden dat ook de Waalwijkse K.A.J.-drumband en de Jeugddrum band „Ons Genoegen" deze turndag opluisterden met klaterende mars- j muziek. Zo heeft Waalwijk gisteren geno- van een indrukwekkend en schitterend geslaagd turnfestijn, waarmee het Besoijense „Kracht en «ugheid" een prachtig bewijs van Jaar „kracht" heeft gegeven. En we kunnen dan ook alleen maar hopen jat deze turndag niet de laatste in waalwijk zal zijn. Het was een evenement van groot se allure, met een deelname van niet minder dan 34 gezelschappen van Den Haag, Rotterdam, Sliedrecht, Almkerk, 's-Gravenmoer, enz. enz., een voor Waalwijk ongekende de monstratie, die aan onze plaats jeugd en fleur gaf, niet in het minst door de prima organisatie, waarvoor alle hulde. Tot besluit van deze geslaagde turndag verenigden bestuurs-, jury leden en genodigden zich te 6 uur aan een diner in Hotel Verwiel. Onder de genodigden bevonden zich o.m. de drie plaatselijke Herv. en Geref. predikanten, het voltallige gemeentebestuur, de heer Kobben, de Inspecteur van Politie, de heer Hoog-Antink, en de beide voorzit ters der andere plaatselijke gym nastiekverenigingen, de heren van Heesbeen en v. Mierlo. De voorzitter van het Gewestelijk Bestuur van het K.N.C.G.V. sprak hier nogmaals zijn grote waardering uit aan het adres van het gemeente bestuur, de hoofden van dienst en 't gemeentepersoneel voor de grote medewerking aan deze turndag ver leend. De wijze waarop de gemeen te Waalwijk in elk opzicht de orga nisatie van deze turndag gesteund had mocht wel een unicum worden genoemd; een dergelijke ver-strek kende medewerking had het K.N. C.G.V. nog in geen enkele plaats on dervonden. Burgemeester Teijssen zeide dat het gemeentebestuur aan dergelijke nationale- en internationale mani festaties in Waalwijk gaarne zijn volle medewerking verleende, daar het hierin ook een belang voor de gemeente zag. Door zijn steun aan de organisatie van deze turndag van het K.N.C.G.V. te geven, heeft het gemeentebestuur speciaal de protes tantse minderheid in deze gemeente de gelegenheid willen geven zich vandaag in het middelpunt der pu blieke belangstelling te plaatsen. Spr. verheugde zich met de organi satoren over het welslagen van deze turndag en wenste het K.N.C.G.V. onder de zegen van de Heer alle voorspoed toe. Tot slot geven wij de gedeeltelijke uitslagen van deze dag, waarbij we ons hoofdzakelijk tot de 1ste prijzen moeten beperken. Dames: le graad: Advendo Den Haag 1, 103le pr.; Advendo Den Haag 2, 91%, 2e prijs. 2e graad: K. en V. Pijnacker 1, 91%, le pr.; Animo Kethel 1, 90, le pr.; Advendo Den Haag 1, 92, le pr.; N.I.O., Maas land 1, 93%, le pr.; S.O.S. Voor burg 1, 90%, le pr.; de Lier, De Lier 1, 91%, le pr.; D.O.K. Schie dam 1, 99, le pr. 2e graad B: D.I.O. Dordrecht 1, 96, le pr.; S.I. O.S. Dordrecht 1, 90%, le pr.; Ad vendo Den Haag 1, 90, le pr.; K. en V. Waalwijk 1, 93%, le pr. 3e graad A: geen eerste prijs. Excelsior Delft 1, 134, 2e prijs; D.O.K. Schiedam 1, 126, 2e pr. 3e graad B: geen eerste en tweede prijs. Spido Klundert 1, 199%, 3e pr.; D.I.O. Dordrecht 1, 201%, 3e pr.; Advendo Den Haag 1, 203%, 3e pr. Adsp. dames le graad: Advendo Den Haag 146, le pr.; N.I.O., Maasland 136, le pr.; Animo Kethel 136%, le pr.; Excelsior Delft 135% le pr.; S.V. de Lier, De Lier 1 139, le pr. Adsp. dames 2e graad A: O.K.K. Goes 138, le pr.; K. en V. Waalwijk 31, 2e pr. Adsp. dames ?e graad B: geen le prijs. N.I.O. Maasland 214, 2e pr.; Ad vendo Den Haag 1, 217%, 2e pr.; D.O.S. Naaldwijk 1, 216%, 2e pr.; D.V.S. Wateringen 213%, 2e pr. Adsp. dames 2e graad C: geen le prijs. De Lier, De Lier 421, 2e pr. Adsp. dames 2e graad D: geen prijs toegekend. Brug ongelijk: dames; Longo Breda 34, le pr.; Advendo Den Haag 36, le pr.; S.V. de Lier De Lier 34, le pr.; Dato Bergsehoek 34 le pr. Vrije oefening dames: Animo Kethel 32, le pr.; K. en V. Waalwijk 30%, 2e pr.; Advendo Den Haag 32, le pr.; Spido Klundert 31, 2e pr.; G.D.S. Den Haag 30%, 2e pr. Vrije oefening adsp. dames: Hercules' Scheveningen 32%, le pr.; E.M.S. Almkerk 34%, le pr.; S.M.V. Eethen 33, le pr.; Advendo Den Haag 35%, le pr.; O.N.I. 's Gra venmoer 32, le pr.; O.K.K. Goes 33, le pr.; Tenaco Rotterdam 32, le pr.; O.N. Vlissingen 32%, le pr.; G.D.S. Den Haag 34%, le pr.; D.O.S. Naald wijk 33, le pr.; Pro Patria Sprang 32le pr.; K. en V. Waalwijk 32 le pr. Dames vrije keuze oefening: S.O.S. Voorburg 2, 84 pnt.; G.D.S. Den Haag 1, 86pnt.; K. en V. Waalwijk 1, 86% pnt. Heren; paard lengte: K. en V. Rotterdam 218, le prijs; Dato Bergsehoek 229le pr. le graad: Advendo Den Haag 71, le prijs; Pro Patria Sprang 61%, 2e prijs; Advendo Den Haag 61%, 2e pr. 2e graad: Animo Kethel 78, le pr.; Sport vereniging De Lier, De nier 68 le pr.; D.O.K. Schiedam 70, le pr.; Advendo Den Haag 70, le pr.; Dato 's-Bosch 73%, le pr. 3e graad: Animo Kethel 96, le pr.; D.I.O. Dordrecht 99, le pr.; K. en V. Rot terdam 96, le pr.; Advendo Den Haag le gr., 99, le pr.; Advendo Den Haag 2e gr., 91%, le pr.; D.I.O. Den Haag 92, le pr. Adsp. heren le graad: K. en V. Rotterdam 68, le prijs; D.O.K. Schiedam 66%, 2e pr.; Animo Kethel 66%, 2e pr. Adsp. heren 2e graad: K. en V. Waalwijk 105%, le pr.; V.E.S. le gr. Monster 93%, le pr. Marswedstrijd: Advendo Den Haag 148, le prijs; Animo Kethel 147, le pr.; G.D.S. Den Haag 148, le pr.; De Lier, De Lier 136%, 2e pr.; Hercules Scheve ningen 137%, 2e pr.; D.I.O. Den Haag 137, 2e pr.; D.O.K. Schiedam 138, 2e pr.; Pro Patria Sprang 136, 2e pr.; V.E.S. Monster 139%, 2e pr. Drumbands: Advendo Den Haag 78, le prijs; D.O.K. Schiedam 75%, le pr.; Ex celsior Delft 71%, 2e pr.; K. en V. i Waalwijk 68%, 2e pr. KONINGSCHIETEN Met kermis-dinsdag had bij 't St. Hubertus-gilde 't jaarlijkse koning- schieten plaats. Door de gilde-heer Deken Werner werd de boom be vrijd, waarna het schieten kon be ginnen. Na 78 schoten kwam het laatste deel naar beneden en werd Fr. v. Delft voor 1961 koning. Hier na werd geschoten voor de punten- koning en deze titel kreeg Sjef Brok op zijn naam. In het gildehuis werd later het koningsbier gedronken en bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. GILDE-DAG De organisatie voor de gilde-dag welke op 2 juli in Drunen wordt ge houden, is in volle gang. Er worden pl.m. 28 gilden verwacht, tesamen met ongeveer 400 gildebroeders. 's Middags zal een fleurrijke stoet door Drunen trekken, terwijl dan diverse wedstrijden in schieten, ven- delzwaaien, trommen en standaard rijden zullen worden gehouden. Op zaterdag en zondag zal op 't Raad huisplein een zomerkermis worden gehouden. ROND DE RAAD Elders in dit blad vindt u het ver slag van de raadsvergadering welke vrijdagavond ten gemeentehuize werd gehouden. De raad had voor de 16 agenda-punten ruim 2% uur nodig, ondanks het feit dat geen enkel agendapunt van enorme be tekenis kon worden genoemd. Het feit dat men hiervoor toch geruime tijd nodig had, kwam omdat de achtergronden van al deze punten door de raad uitvoerig werden be sproken. Toen- aan de orde was de beschikbaarstelling van een krediet voor de r.k. jongens- en meisjes school voor aanschaffing van meu belen voor nieuwe leslokalen, was het ir. Th. v. Lammeren die even de schijnwerper zette op het onderwijs in Drunen, dat volgens hem in de komende jaren ook voor wat betreft het lager onderwijs, zeker voor het sterk uitbreidende Drunen te kort zal gaan schieten. De huidige scho len met al hun noodlokalen zitten nu al aan een maximale capaciteit. Volgens de heer v. Lammeren voert de fa. Lips N.V. momenteel over het gehele land 'n intensieve wervings actie voor vakmensen. Deze mensen, aldus de heer v. Lammeren, moeten hoofdzakelijk gezocht worden tus sen de 25 en 35 jaar; meestal zijn deze gehuwd. Stel dat deze gemid deld twee kinderen hebben, dan houdt dit in, dat bij een toename van 250 personeelsleden het kinder aantal in Drunen binnen enkele ja ren alleen al hierdoor met ruim 1000 kan toenemen. Een belangrijk percentage van deze mensen zijn mogelijk niet katholiek en het was daarom dat de heer v. Lammeren aandacht vroeg voor de stichting van een eventuele openbare of pro testants christelijke school. Ook bij de talrijke grondverkopen ten behoeve van de particuliere bouw, kwam weer even de uitbrei ding en groei van de gemeente om de hoek kijken. De uitbreidingsplan nen west en oost zullen op korte termijn, vooral als de premies vlot willen afkomen, binnen enkele ja ren geheel zijn volgebouwd. De plannen voor zuid liggen al klaar. De grondprijs die bij een steeds op lopende markt steeds hoger wordt, is voor de heer de Veer iedere raadsvergadering een moeilijk te slikken pil. Wij, van onze kant, ho pen maar en deze toon was ook in de raad te horen dat de steeds duurdere prijs van de grond in de uitvoering van de uitbreidingen zeer duidelijk te zien zullen zijn. Met de uitvoering bedoelen wij dan in het bijzonder de verfraaiingen. Als men voor de verfraaiing van het gemeen tehuis zomaar 25.000.uittrekt, hoeveel noodzakelijker is het dan niet dat juist op de plaatsen waar men leeft en woont alles wordt ge daan om het er zo mooi en aange naam mogelijk te maken. Bij de ver fraaiing van het gemeentehuis rijst overigens toch de vraag of dit bin nen enkele jaren niet veel te klein zal worden. De raadzaal is toch echt niet te groot, de burgemeesterska mer (wij komen er niet zo dik wijls) lijkt ons voor conferenties ze ker te klein en voor wat de trouw kamer betreft, zij opgemerkt dat deze alleen berekend is op bruid en bruidegom, de getuigen en de aller naaste familie. Is het misschien niet beter eerst aan uitbreiding te den ken en daarna of gelijktijdig aan verfraaiing? De uitbreidingen voor de fa. Lips zijn zowat van die agenda-punten die men bij iedere raadsvergadering in Drunen kan vinden. Kort geleden was het 't zwembad dat ten offer viel, de vorige vergadering kwamen de uitbreidingen in oostelijke rich ting aan de orde, waarbij veel boe ren en tuinders betrokken waren, en vrijdag gaf de raad toestemming tot verkoop van een aantal woning wetwoningen in de Badhuisstraat, omdat de firma deze grond nodig heeft voor uitbreidingen. Deze hui zen zullen over vier jaar verdwenen zijn. De plannen van de firma Lips zijn: op deze plaats opslaghallen te plaatsen, en wanneer de Badhuis straat meer naar het westen zal zijn verlegd, zal de firma voor de huidi ge gebouwen de nodige administra tie-gebouwen neerzetten. Hoe het ook zij, in de komende jaren zal het rond de fabrieksgebouwen van de firma Lips, voor wat betreft Bad huisstraat en Kasteeldreef, grondig gaan veranderen. Of het er mooier wordt, is een andere vraag. De plaatsen waar Lips N.V. zijn uit breidingen hoopt te plegen, luiste ren vanouds naar de namen Groene- woud, Vogelenzang en Bossen, alle maal namen die er op wijzen dat 't in deze gebieden toch echt niet lelijk was. Met de uitbreidingen van de gebouwen van de firma Lips, hoe noodzakelijk en hoezeer wij dit al les toe moeten juichen, gaan toch iedere keer weer mooie plekjes zo maar weg. Mogelijk krijgen we ter compensatie er ergens anders wel iets voor terug. BENOEMING Pastoor Deken F. Werner is als opvolger van Mgr. Rooyackers be noemd tot bisschoppelijk commissa ris van de streekstichting katholiek uitgebreid lager onderwijs voor Vlij men en omgeving. DUIVENSPORT Op de wedvlucht van zondag j.l. speelde G. v. d. Sanden ruim 10 mi nuten los. Hij werd hiermee ook nr. 1 in B.C.C.-verband. Met dezelfde duif werd hij ook vorig jaar nr. 1 op ruim 1500 duiven. OPENLUCHTSPEL De voorbereidingen voor het open luchtspel „De zeven rozen"'zijn in Drunen in volle gang. Het spel zal in de maand juli vier maal worden opgevoerd. Er zijn diverse commis sies in het leven geroepen om een en ander te verzorgen. Er worden ruim 4000 bezoekers verwacht. HERWONNEN LEVENSKRACHT Dinsdag 23 mei des avonds half 8 houdt He afdeling Vlijmen van Herwonnen Le venskracht in café Klerks-Boom een verga dering. Agenda 1 Opening; 2 Notulen; 3 Ingekomen stukken en mededelingen; 4 Reisplannen (28 mei a.s.); 5 Speldjesdag; 0 Rondvraag; 7 Sluiting. Alle leden wor den zeker verwacht. ZELDZAAMHEID Mezenfamilie in brievenbus Bij de familie Wed. J. Klerks-v. Wor- dragen zit een Meesjesfamilie in de brie venbus. Het is een leven van belang als de jongen gevoed worden. Om de familie niet te storen is aan de PTT verzocht voorlopig niets in de bus te deponeren, wat stipt weTd opgevolgd. JEUGDVISCONCOURS VAN GROOT-VLIJMEN De besturen van de Hengelverenigingeu Haarsteeg, Nieuwkuijk en Vlijmen kwamen in vergadering bijeen voor het organiseren van een Jeugdvisconcours voor Groot-Vlij men. Daar de samenwerking met de Hen- gelverenigingen bij het houden van onder linge wedstrijden al enkele jaren uitstekend genoemd mag worden, wil men nu met de jeugd een begin gaan maken. Uit de be sturen werd een comité gekozen dat de jeugdviswedstrijden zal organiseren; het co mité is als volgt samengesteld: J. de Wijs Vlijmen, voorzitter; A. Krol Nieuwkuijk, secretaris en J. v. d. Berk Haarsteeg pen ningmeester. Er werd besloten een wissel beker uit te loven voor de korpswedstrijden, die geschonken wordt door de kasteleins van de Hengelverenigingen Haarsteeg, Nieuw kuijk en Vlijmen. De eerste wedstrijd wordt gehouden 11 juni te Nieuwkuijk. Aan de hengelwedstrijden zijn telkens prachtige prijzen verbonden. De leeftijd voor deelna me is vastgesteld op 6-14 jaar. Opgave voor deelname voor Nieuwkuijk bij A. Krol St. Annastraat 8; Haarsteeg: Th. Ketels, Hoeve 19; Vlijmen: W. Kuijpers. KORFBAL Concordia alhier kampioen van de le klasse van de R.K. Dameskorfbalbond district 's-Bosch. Door met maar liefst 8-1 van het 2e twaalftal van de dameskorfbalclub Never Down uit Vlijmen te winnen is Concordia alhier er in geslaagd kampioen van de le klasse van het Bossche district te worden. Ongetwijfeld een unieke prestatie, want in de vijf jaar dat deze korfbalclub bestaat is het nu reeds de tweede keer dat de afde lingstitel in Haarsteeg is terecht gekomen. In 1959 kwam Concordia uit in de 2e klasse van het Bossche district, maar dank zij dat kampioenschap volgde promotie naar de le klasse. De Concordianen toonden in hun nieuwe omgeving uitstekend mee te kun nen, want het vorig seizoen werd reeds be slag op de 3e plaats gelegd. Goed voorbe reid werd dit seizoen aan de competitie be gonnen en steeds heeft Concordia de toon aangegeven; met slechts één nederlaag en één gelijk spel en met nog een wedstrijd te spelen hebben de Haarsteegse dames de ti tel reeds in hun bezit. Nadat vorige week zondag in Schijndel tegen het sterke Cele- ritas gelijk werd gespeeld, had Concordia uit de resterende twee wedstrijden nog maar twee punten nodig om in het bezit van de zo zeer begeerde titel te komen. Het Vlij - mense Never Down heeft de kracht van de Concordianen aan de lijve moeten onder vinden, want met maar liefst 8-1 werden de gasten geklopt. Over alle linies was de thuisclub sterker en van meet af aan dreig de er aan de overzijde groot gevaar; ten slotte was het dan Tini van Bladel die met een fraaie worp de stand op 1 - 0 bracht. Drie minuten later hadden de Concordianen weer succes en ditmaal was het Drea van Dal die op fraaie wijze wist te scoren, 2-0, en vlak voor de rust slaagde Dimphy van der Lee er in de stand op 3 - 0 te brengen. Na de rust waren de Concordianen heer en meester op het terrein; de Vlijmense dames werden totaal overspeeld en met de regel maat van de klok werd de score opgevoerd. Eerst was het Marjan Achten die door op fraaie wijze te scoren de stand tot 4-0 verhoogde; Annie van Bladel nam het vijf de punt voor haar rekening en Thea van Gestel bracht de stand op 7 - 0. Toen kwa men de gasten even los en slaagden er zo waar in de eer te redden; twee minuten voor het einde was het Gonny van Oyen die de eindstand op 8 - 1 bracht. Dank zij dit kampioenschap zal Concor dia mogen deelnemen aan de strijd om het landskampioenschap, die op zondag 2 juli c.s. in Schijndel zal worden gehouden. VEEL BELANGSTELLING VOOR FOTO-EXPOSITIE. Ruim 400 personen bezochten de foto tentoonstelling „Wonen op het platteland", die in het kader van de streekverbetering door de huishoudelijke voorlichting van de Noord-Brabantse Mij. van Landbouw dins dag en woensdag werd gehouden in de zaal van de nieuwe Chr. Landbouwhuishoud- school te Capelle. Op K panelen werden 60 grote foto's geëxposeerd, in hoofdzaak voor stellende interieurs van boerderijen etc. Ds bedoeling van deze uitstekend opgezette ten toonstelling was vooral een indruk te geven van hoe het anders kan. De foto's waren af komstig van boerderijen uit streekverbete- ringsgebieden in N.-Brabant, de Achterhoek, het Kamper-eiland, de N.W. Veluwe en de Alblasserwaard. Het zal ongetwijfeld op prijs worden gesteld indien in de toekomst nog meer van dergelijke exposities in de Chr. landbouwhuishoudschool worden ge houden. HALLELUJAH WON EERSTE PRIJS. Het meisjeskoor van de Chr. Gem. Zang vereniging Hallelujah verwierf zaterdag on der leiding van de heer H. Spierings op het concours te Lienden Gld. een le prijs met 316 punten. Na haar optreden reisde Hal lelujah verder naar Rhenen voor een bezoek aan Ouwehands Dierenpark en de Greb- beberg. Van de zijde van de vereniging verzoekt men ons mede te delen dat nieuwe leden voor het meisjeskoor reeds van boven dc 8 jaar af zeer welkom zijn. De repetities wor den gehouden iedere dinsdag 's avonds om 7 uur. FRAAI CONCOURSSUCCES VAN ,,'T ROZEKNOPJE" De Gemengde Zangvereniging 't Roze- knopje, onder leiding van de heer J. van Gastel, behaalde op 2e Pinksterdag op het te Vught gehouden Internationaal Zang concours een eerste prijs in de 2e afdeling met 351 punten. Nadere bijzonderheden hierover in ons volgend nummer. ONGEVAL Het zoontje van slager Rijkers alhier had j.l. zaterdag het ongeluk in de werkplaats van aannemer van Zeist met zijn hand in aanraking te komen met een cirkelzaag, waardoor hem een tweetal vingers bijna werden afgezaagd. Hij werd ter behandeling naar het ziekenhuis te Waalwijk overge bracht. NIEUWE ZAAK. De heer P. Timmermans opende j.l. za terdag aan de Raadhuisstraat alhier zijn nieuwe zaak in fietsen, haarden, kachels enz. Het pand werd geheel verbouwd en hier werd een keurig geheel verkregen met prachtige etalages, waarin een ruime sorte ring op smaakvolle wijze tentoongesteld kan worden. Deze moderne winkel is zeker weer een aanwinst voor onze gemeente. ORIËNT ATIERIT JAN DE ROOIJGROEP Onlangs hield de Jan de Rooijgroep on derling een oriëntatierit. Na een spannende strijd was de uitslag van deze goed georga niseerde rit als volgt 1 Tijgerpatrouille met 111% strafpunt; 2 Sperwers 147; 3 Buffels 176; 4 Eekhoorns 180; 5 Vossen 185%; 6 Koekoeken 192%; 7 Spechten 276. STAKINGSVERBOD IN FRANKRIJK De Franse regering heeft een besluit afgekondigd, dat beoogt een dam op te werpen tegen de stakingsepidemieën, die Frank rijk regelmatig teisteren. Nu is bepaald dat stakers in genationaliseerde bedrijven en in de overheidsdiensten op straffe van boete of gevangenisstraf weer aan het werk kunnen wor den gezet. De laatste staking wel ke o.a. 't treinverkeer ontwricht te, heeft de deur dicht gedaan. Alle Franse vakverenigingen van ambtenaren hebben besloten om op 6 juni een algemene sta king af te kondigen. Blijkbaar willen zij de nieuwe maatregel eens in de praktijk toetsen. President De Gaulle heeft zaterdag onder enorme bewaking een bezoek gebracht aan Ade nauer. De heren zijn het vrijwel eens geworden, zo verluidt het. In Montgomerie in het Zui den van Amerika is het weer tot ernstige botsingen gekomen tus sen blanken en negers, zodat fe derale troepen zijn gestuurd oip de orde te herstellen. De negers zaten 9 uur in een kerk opgeslo ten voordat men hen kon bevrij den en met bussen huiswaarts brengen. De Fransen hebben voor de conferentie van Evian eenzijdig het staken van 't vuren in Alge rije afgekondigd, zij hebben 6000 gevangenen vrijgelaten en de voornaamste rebellen als Belka en anderen die gevangen zaten, in geriefelijke kastelen onderge bracht. De Algerijnse rebellen-re gering stelt daarop helemaal geen prijs en noemt het zuiver propa ganda en wenst alleen wapen stilstand voor onderhandeling. Het bezoek aan ons land is begrijpelijk lang zo druk niet ge weest dan vorig jaar Pinksteren. Men schat het aantal buitenland se bezoekers op 275.000. Vandaag noemde de NCRV als hoogtepunten de pier te Scheve ningen, de auto-races te Zand- voort en de Efteling. Het ANP sprak alleen van attracties in 't westen en 't noorden en vergat het zuiden totaal. Er zijn bij autobotsingen en overrijdingen talrijke ongelukken gebeurd in ons land. Een ex-verpleegde uit een psy chiatrische inrichting, met proef verlof naar huis gestuurd, heeft eerste Pinksteravond in Maas tricht een wurgmoord willen ple gen op het 13-jarige jongetje H. L. uit de Maastrichtse Joden straat. In de overtuiging dat het ventje dood was, meldde de 34- jarige ongehuwde los arbeider M. C, D. uit Maastricht zich even later op het hoofdbureau van politie aan het Vrijthof.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5