wAAlwijkse en LanQStRMtse couRAnt DRUNEN Sprang-Capelle 0 WASPIK Uit do Lang <^L)ameókledinc) 1 Filmjournaal Elshout Vlijmen 1fDMM Gemeentebestuur van Waspik TRIMBACH VRIJDAG 2 JUNI 1961 0<M; jm 83e JAARGANG No. 44 «ver: Ujkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen jredacteur: JAN TIELEN jammer 50798 jlad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per weex per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief .jicht 1878 rtrntpstraat 205. Waalwijk - Tel. 04160 - 2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo'" Zondagsdienst. ranaf zaterdagmiddag 1 uur maandagmorgen 8 uur, uit- itend voor spoedgevallen. Dienst Dr. Verhaak. balletvoorstelling nadering algemene raad Inter- Irochieel Caritatief Centrum. Dinsdag hield de algemene j van het interparochieel ca- .|ief centrum in Hotel Royal a algemene jaarvergadering !er voorzitterschap van dhr. jen Blijkens het uitgebrachte k en financieel verslag was er j nadelig saldo en over dit ui werd op deze bijeenkomst voerig van gedachten gewis- j Zeventig procent van het i wordt gesubsidieerd door en gemeente, het overige et komen uit particuliere bij- j?en Gezocht zal in ieder ge worden naar de mogelijkhe- 1 om tekorten in de toekomst voorkomen door de inkomsten entueel door donaties of an- iszins veilig te stellen. Dij de bestuursverkiezing was tredend de heer K. v. Dun, pen- [smeester, die zich niet meer liesbaar stelde. In zijn plaats jrl gekozen de heer iMuskens tElshout. Door Notaris Wennekens uit jom werd deze avond nog een teressante lezing gehouden sr het ontstaan van het deke- il centrum in Thorn en de uei daarvan. Bizonder kwam »rbij tot uiting de grote moge- Üeden die er in een. centrum men liggen. Sluiting Moedercursus. Deze week had in het wijkge- iuw de sluiting plaats van de oedercursus, welke onder lei- ig van Zuster Wilmink werd «even onder auspiciën van het ït-Gele Kruis. Aan deze cursus imen pl.m. 20 vrouwen deel. De ltste drie lessen werden ook de innen uitgenodigd, terwijl de aiste avond een beetje gezellig trd besloten. W. G. K. Volgende week donderdag zal ip een bestuursvergadering de igenda worden opgesteld voor de amene jaarvergadering, welke «r binnenkort zal worden ge ilden. Agenda, ïerdag 3 juni. luur balletuitvoering in Hoge Braken. uur „Met een voet in de hel 8 jaar. indag 4 juni. luur, 6.15 uur en 8.30 uur: „Peter und Conny machen mu- sik", alle leeftijden. 11.15 uur r.k. Bibliotheek Ho ge Braken. iVoensdag 7 juni. 8 uur „Tea For Two" 18 jaar, Hoge Braken. „MET EEN VOET IN DE HEL" De liefhebbers van de western van e betere soort kunnen wij deze film abevelen. Een hard verhaal over fs ïn sheriff (Alan Ladd), die bloedig raak neemt op de burgers van een alje die hem niet hebben geholpen 3 «n zijn vrouw op sterven lag. Maar 3 i misdaad loont ook hier niet, want g§ aslotte wordt de sheriff met bijna gf st geld van een bankroof in zijn EU <rit neergeschoten door een ani- U ïermeisje (Julie Reynolds), dat hij 'ivoor zijn karretje had gespannen. Zaterdag 8 uur. Toegang 18 jaar. peter und conny machen MUSIK" De Conny Froboess-fans kunnen ■ter hun hart ophalen aan dit muzi- niemendalletje, waarin Conny Peter Kraus zingen, dansen en tot de toeschouwer er zelf 'oe van wordt. Het verhaaltje heeft •tuurlijk niets om het lijf, hoofd- zijn de vele schlagers en liedjes waarmee Conny en Peter de toeschou wers bezig houden. Zondag om 4, 6,15 en 8.30 uur. Toegang alle leeftijden. „TEA FOR TWO" Voor deze leuke en kleurrijke mu sical met een pittige en sprankelende Doris Day in de hoofdrol zal bij ve len nog wel weer belangstelling be staan. Het is een zorgeloos, hier en daat wat ondeugend verhaal, door spekt met liedjes die door Doris Day op charmante en voortreffelijke wijze worden gebracht. Woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. Sprang Capelle Voor exclusieve TILBURG Spoorlaan 106 Pelterijen en Modes vrouw Joopt zoals SIJ geschoeid is De burgemeester van WASPIK maakt bekend, dat gedurende de periode van 1 t/m 14 juni voor eenieder ter gemeentesecretarie ter inzage ligt het uitbreidingsplan in onderdelen Waspik-Boven, zoals dat bij besluit van de gemeenteraad van 15 maart 1961, nr. 10 is vastgesteld. Binnen zes weken na afloop van bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben ge wend, bij Gedeputeerde Staten bezwaren tegen het plan inbrengen. Waspik, 25 mei 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur, Van Erp e tcho vmi het Zuiöen aterdag 3 juni a.s. zullen leerlingen tanen en Waalwijk van de Balletschool ,l[jy Vasseur des middags om 4 uur in Braken een balletkindervoorstel- l. KERKELIJKE FANFARE In café Klerks hield het bestuur der ker kelijke fanfare een vergadering, waarbij ook enkele heren waren uitgenodigd, om te ko men tot het samenstellen van een festival comité, ter viering van het 75-jarig bestaan der fanfare. Daar de genodigden al meer malen een festival verzorgd hadden, was men met het samenstellen der verschillende comité's gauw klaar. Voorzitter werd de heer J. van Venrooy, vice-voorz. de heer Fr. van Wezel, secreta ris de heer J. Hesselmans en penningmees ter de heer G. Schapendonk. Pers en pro paganda zullen verzorgd worden door de heren J. van Delft en P. Janssen. De ter reincommissie wordt gevormd door de he ren H. van Delft, E. de Haan, G. v. d. Loo, M. van Stiphout en A. van Huiten. Het festival zal gehouden worden op za terdag 15 en zondag 16 juli op het terrein gelegen achter café Klerks. Over de ver zorging van de avondconcerten kon men nog geen definitieve beslissing nemen. Een lijst van personen die in aanmerking komen voor het ere-comité werd samengesteld. De ze personen zullen eerstdaags een verzoek daartoe ontvangen en persoonlijk bezocht worden. Ook zal vooral met het oog op het 75- jarig bestaan der fanfare een feestgids wor den uitgegeven, waarvan men de kosten zal proberen te dekken met het aanwerven van advertenties. Over het al of niet afsluiten van een regenverzekering waren de menin- GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 2 juni 1961 des n.m. 7.30 uur, ten raadhuize der ge meente. Te behandelen onderwerpen 1. Onderzoek van de geloofsbrief van het op 9 maart 1961 benoemd verklaard lid van de gemeenteraad, de heer J. de Laat, Haarsteegsestraat 51a, alhier. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van machtiging aan dat College tot het sluiten van kasgeld leningen en rekening-courant-overeenkom sten voor het 3e kwartaal 1961. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het doen van een uitkering in eens over het tijdvak 1 april 1960 tot 1 juli 1961 aan het personeel in dienst dezer gemeente (zgn. „franje"). 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot invoering van de z.g.n. 5 daag se werkweek (arbeidstijdverkorting voor het gemeente-personeel). 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een cre- diet t.b.v. de openbare verlichting van de Gemeint, aansluiting op het elektriciteitsnet van de 2 aldaar gelegen boerderijen en tot vaststelling van een baatbelastingsverorde ning elektrificatie. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot a. het verstrekken van een geldlening aan de Koninklijke Harmonie „St. Cecilia" te Haarsteeg t.b.v. de aanschaffing van nieuwe instrumenten en de verlening in ver band hiermede van een aanvullend jaarlijkse subsidie; b. het verstrekken van een geldlening aan de harmonie van Nieuwkuijk en Onsen- oort te Nieuwkuijk t.b.v. de aanschaffing van nieuwe uniformen en de verlening in verband hiermede van een aanvullend jaar lijkse subsidie. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot medewerking ingevolge artikel 72 der L.O. wet 1920 aan het bestuur van de R.K. School voor g.l.o. te Haarsteeg meubilair en te treffen voorzieningen i.v.m. voor de aanschaffing van leermiddelen en de aanstelling van een 7e leerkracht per 1 september a.s. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de begroting a. van de gemeente over het jaar I960; b. van de dienst gemeentewerken over de jaren 1960 en 1961; c. van het Grondbedrijf over het jaar 1961. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van de dooi een 21-tal personen onder verband van eer ste hypotheek aan te gane geldleningen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een voor de aan- VLIJMENSE BOYS Trainer Ruitenberg gaat de Vlijmense Boys verlaten na een verblijf van 5 jaar met onderbreking van het seizoen 1957-1958, toen hij bij TSC Oosterhout was verbonden. De eerste jaren oogstte hij bij de Boys veel succes, 1956 1957, toen het eerste elftal in een ruk kampioen werd van de 4e klas en meteen via promotiewedstrijden naar de 3e klas promoveerde. Wij zijn benieuwd wie Ruitenberg op zal volgen. Junioren-wedstrijden zaterdag 4 juni TGG - Vlijmense Boys 1; Vlijmen 2- BMC; Gestel 2-Vlijmense Boys 3; Boxtel 4 - Vlijmense Boys 4. WIELRENNEN Zondag nam B. v. d. Ven deel aan een wedstrijd voor profs te Elsloo. Vijf renners wisten in deze wedstrijd 1 ronde uit te lo pen; daar was ook v. d. Ven bij, die in de eindsprint 5e werd. KLEINE TOURPLOEG Tien renners geselecteerd Tien renners zijn geselecteerd voor de Nederlandse ploeg, die in juli tijdens de Tour de France zal deelnemen aan de z.g. Tour voor de toekomst (de ronde voor ama teurs). Van de Ven uit Vlijmen is ook uit verkoren. Uit deze 10 renners worden i renners aangewezen voor de tour voor de toekomst. Naar wij vernemen schijnt de ver kiezing van vier renners reeds vast te staan; ook B..v. d. Ven. ÉL" DOKTERSDIENST Voor spoedgevallen wordt de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel a.s. za terdag en zondag waargenomen door dokter H. Winkelman alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 4 JUNI 1961 Ned. Hérv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 4.30 uur Ds. W. B. v. d. Meulen JEUGDTOURNOOI WIT-ZWART De V.V. Wit-Zwart organiseert a.s. za terdag 3 juni 1961 een jeugdtournooi voor spelers tot en met 14 jaar. Wij kunnen dit initiatief van Wit-Zwart ten volle waarde ren. Geconstateerd kan worden, dat het be stuur van Wit-Zwart niet stil zit en veel aandacht besteed aan de jeugd. In poule A komen uit de jeugdelftallen van Berkdijk, Good Luck, HNC en Waspik, terwijl in poule B uitkomen de jeugdelftallen van Desk, SSC, White-Boys en Wit-Zwart. Ge speeld zal worden op de terreinen van Wit- Zwart en HNC. Het tournooi neemt te 1 uur een aanvang. Als scheidsrechters zullen fungeren de heren Timmermans, de Nijs en van der Galiën. Het is te hopen, dat velen zich a.s. zaterdagmiddag zullen opmaken naar de voetbalterreinen gelegen aan de Juffrouwsteeg, zodat ook de jeugd die be langstelling krijgt die zij ook verdiend. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Ook dit jaar organiseert de Huishoude lijke Voorlichting weer een excursie voor de dames uit Sprang-Capelle en wel op 15 en 22 juni a.s. Allen zullen hiervoor spoedig een uitnodiging ontvangen. In Lage Zwalu- we en Klundert worden cööp. diepvriesklui- zen bezichtigd. Daarna worden, in Rotter dam het Bouwcentrum en de Bijenkorf be zocht. De terugtocht zal over de nieuwe brug bij Gorcum gaan. Men kan zich voot één van deze data opgeven tot 10 juni bij mej. A. den Engelse, Wendelnesseweg-Oost 124, Sprang-Capelle. Gelet op het pro gramma belooft het een gezellige dag te worden voor de dames. PLATTELANDSVROUWEN Een dezer dagen kwam de afd. Sprang- Telefoon 0 4250-26785 gen nogal sterk verdeeld. Een beslissing werd dan ook nog niet genomen, De vol gende vergadering zal plaats hebben maan dag 12 juni in café van Oirschot. KINDEROPERETTE Tweemaal hebben de kinderen van de meisjesschool en leerlingen van de jongens school met veel succes voor een nagenoeg volle zaal van het parochiehuis een uitvoe ring gegeven van de kinderoperette „Perne- fine". Na weken van voorbereiding heeft het gezamenlijk personeel het aangedurfd om met 85 leerlingen deze operette te bren gen. Hun vertrouwen werd niet beschaamd. Vanzelfsprekend was het geen volmaakte uitvoering, maar verschillende scènes wer den met zulke overgave gespeeld, dat het vaak een verrassing was voor de aanwezi gen. De inspecteur van het l.o. de weledel gestrenge heer Warnars, dankte dan ook in zeer waarderende woorden de kinderen, maar vooral de leiding voor de vele opoffe ringen die ze zich hadden moeten getroos ten om dit alles mogelijk te maken. Mevr. Warnars was ook aanwezig. Burgemeester Stieger, die eveneens met mevr. Stieger aanwezig was, liet zich eveneens bewonde rend uit en was er tevens erg gerust op dat waar men met gezamenlijke inspanning zo iets wist te bereiken, de overige vakken van onderwijs zeker eveneens goed tot hun recht zouden komen, en dat het een bewijs was van een goede saamhorigheid onder het personeel. Aan de zang, vooral het werk van Zr. Lotharia en de heer Kogels, de costumering, vooral het werk van de eerw. zusters met assistentie van enkele dames, aan de decors, het werk van de heren Kogels en Hessel mans, aan de grime, het werk van de heren v. Venrooy en Janssen, aan de kapsels der dames, het werk van mevr. v. Delft en aan de verlichting door de heer A. van Sluis- veld, was de grootst mogelijke aandacht be steed, zodat alles een erg verzorgde indruk maakte, wat aan het geheel zeer ten goede kwam. leg van een trottoir benodigd gedeelte van het perceel kadastraal hekend gemeente Vlijmen sectie L nr. 910 van H. J. M. Sterk en echtgenote, Pastoriestraat nr. 34. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van het perceel ka dastraal bekend gemeente Nieuwkuijk sec tie C nr. 1039 met opstaande woning, plaat selijk gemerkt Meerdijk nr. 30 van A. van Son en echtgenot^ t.b.v. de realisering van net uitbreidingsplan in onderdelen kom Nieuwkuijk. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een plan van partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Haarsteeg met daarbij behorende bebouwingsvoorschriften. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het voeren van een rechtsge ding in eerste aanleg door het instellen van een eis in rechten bij de Arrondissements- Rechtbank te 's-ITertogenbosch tot nako ming van een met A. Th. van Kuyk, Wol- put 109 alhier gesloten koopovereenkomst. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 28 mei j.l. hield de Postduiven vereniging De Zwaluw een wedvlucht van uit Corbeil Frankrijk, afstand 395 km. Los 6.15 uur; eerste duif 11-44-08. Uitslag als volgt: P Diepstraten 1, 7, 35, 36, 40; K Ki- vit 2, 37; Jos Kuijs 3, 16; P Vermeulen 4, 5, 10, 13, 19, 23, 31, 38; R v Esdonk 6, 25; H Pelders 8, 28; L Nicols 9; B v Esdonk 11, 12, 39; C v Heivoort 14, 24; M Nicols 15, 21, 27; W v Ravensteijn 17; W v Vught 18, 41; Th v Overdijk 20, 32; J Kiviets 22; M Libregts 26; J Heesbeen 29, 34; R de Laat 30, 42; H de Laat-Parijs 33. Dinsdag werden in Vlijmen voor de 1ste fondvlucht Angouleme door de Langstraat- se verenigingen Drunen, Nieuwkuijk, Vlij men, 102 duiven ingekorfd,.welke bij gun stig weer zaterdagmorgen worden gelost. Zondag wedvlucht vanuit Noyon Frank rijk. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur. Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen in vergadering bijeen. Het was een bijzondere avond met een afwijkend pro- gramma. Mej. Rijken, presideerde n.l. voor het laatst deze bijeenkomst. Mej. Rijken sprak een kort welkomstwoord en heette in het bijzonder welkom mej. den Engelse, die iets over huishoudelijke voorlichting zou vertellen aan de hand van dia's. Vervolgens werd het bondslied staande gezongen en werden de verslagen van secretaresse, pen- ningmeesteresse, kascommissie en beheer ster vreugdepotje gelezen. Mevr. Kerst- Crielaard memoreerde nog even de reis naar Willemstad. Deze plattelandsvrouw zal een dezer dagen de vereniging verlaten we gens vertrek naar elders. Nadat de huis houdelijke zaken waren afgehandeld sprak de vice-presidente een woord van afscheid tot mej. Rijken. Aan het eind van uw 6- jaren-periode, aldus de vice-presidente, danken wij U heel hartelijk voor alles wat U voor ons en onze Bond in deze afgelopen periode hebt gedaan. U was bekwaam voor uw taak en altijd en overal konden wij op U rekenen. Mej. Rijken werden bloemen en een boekenbon aangeboden. Staande werd haar toegezongen een lied, dat speciaal vooi haar door één onzer dorpsgenoten gemaakt was. Mej. Rijken dankte met enkele welge kozen woorden, waarna pauze werd gehou den cn de thee werd gebruikt met een ge bakje aangeboden door een in het midden der dames zijnde jubilaresse. Gesproken werd vervolgens over de zo- meneis naar Scheveningen. Bij de bestuurs verkiezing werd mevr. van Vuuren-Keist hei kozen, terwijl in de vacature van mej. Rijken werd gekozen mevr. Winkelman- Mul uer. Mej. den Engelse gaf hierna een lezing omtrent huishoudelijke voorlichting en raad de eenieder aan zich ten spoedigste op te geven voor de reis naar Lage Zwaluwe, Klundert en Rotterdam.. Aan het slot der vergadering werd mej. Rijken nogmaals toe gezongen, waarna zij de vergadering sloot me: een welkom thuis aan alle dames. CONCERT De muziekvereniging Kunst na Arbeid en de Gem. Zangver. 't Rozeknopje hopen bij gunstig weer a.s. zaterdagavond 3 juni 1.931, een concert te geven op de kiosk aan de Schoolstraat. Door bijzondere omstan digheden kan de Chr. Gem. Zangver. Hal- lehijjh geen medewerking verlenen. Een voglend maal hoopt men echter dat deze vereniging ook present zal zijn. Goed geschoeid is U met modieuze, maat toch gemakkelijke schoenen. Elegant en gemakkelijk lopen is nu mogelijk met de modieuze gemakschoen Verki ijgbaar bij ZILVER EN KOPER BIJ AANNEMERS BEDRIJF FITTERS Op spontanewijze zijn bij het aannemers bedrijf van de Wed. L. Fitters alhier twee jubilarissen gehuldigd. Het waren de heren Joh. de Rooij uit Capelle en Adr. Pols uit Waspik, die vanwege hun resp. zilveren en koperen dienstjubileum bij genoemde firma eens terdege in de bloemetjes werden gezet. Jubilea in de bouwvakken, zo zei de heer C. Fitters in zijn toespraak tot de ju bilarissen o.m., zijn in de naoorlogse jaren met hun nijpend tekort aan arbeidskrachten, heel zeldzaam. Daar de vraag naar vaklui Fitters een prachtig cadeau aan ieder van de jubilarissen, die door zoveel huldebe toon duidelijk getroffen werden. MISSIEWEEK Jos en Gustaaf van Iersel brachten in de aula van de nieuwe meisjesschool een knap pe voorstelling van het poppenspel Jan Klaassen in het verkeer. Dat de belang stelling van deze uitvoering bijzonder groot was blijkt uit het feit dat de netto-opbrengst f 45. - bedroeg uit een entreeprijs van twee dubbeltjes. Dit bedrag hebben zij be stemd voor de Waspuikse missie-zuster MARKT 2 WAALWIJK TWEEDE PRIJS VOOR RAKKERS De aanvoerders van de diverse zwermen van het Servatiusgilde te Waspik-Boven namen deel aan een districtswedstrijd op de Fellenoord te Drunen. Zij behaalden in de ze speciaal voor hen georganiseerde wed strijd de 2e prijs. Het geheel stond onder leiding van comm. v. d. Heijden. SERENADE De Kon. Harmonie Volksvlijt en Volks vermaak bracht een serenade aan de, vaan drig van de vereniging de heer N. Smits. Het gezelschap toog naar de Julianastraat om de familie Smits een muzikale felicitatie te brengen bij de viering van het 25-jarig huwelijksfeest van de heer en mevr. Smits. Bij monde van de voorzitter dhr. P. Brokx werd het muzikale huldebetoon onder woor den gebracht. OUDEN VAN DAGEN Het comité Uitstapje Ouden van Dagen heeft zich ten doel gesteld in de maand juli een uitstapje voor de bejaarde inwoners van Waspik te organiseren. Om een en an der mogelijk te maken zal er dezer dagen een huis-aan-huiscollecte worden gehouden. Het comité hoopt door deze ene aktie de nodige gelden in te zamelen om de bejaar de inwoners van onze gemeente ook dit jaar weer een prettige dag te bezorgen. SACRAMENTSPROCESSIE Zondag a.s. zal in de Bartholomeuskerk onder het Lof van half 3 de sacraments processie worden gehouden. In Waspik- Boven zal om 2 uur een plechtig lof worden gehouden, waarna de Sacramentsprocessie door de Rector Gelissenstr., Arn. Verschu- renstr., Canadeseweg, Schotse Hooglanders straat en Carmelietenstraat zal trekken. Hieraan zullen o.m. de Kon. Harmonie en de diverse verenigingen deelnemen. Langs de route zullen drie rustaltaren worden op gelicht. in onze branche vooral in de zomermaanden zo bijzonder groot is, wordt nogal eens van werkkring veranderd. Gij beiden, zo ver volgde spr., hebt ons echter niet in de steek gelaten en wij zijn U daarvoor zeer dank baar. Vervolgens schetste de heer Fitters, die vooral ook namens zijn moeder en ds verdere familie, tijdens deze bijeenkomst de heren de Rooij en Pols toesprak, hoe de jubilarissen vanaf de oprichting van het be drijf door zijn overleden vader, met de zaak verbonden waren. Gij hebt U steeds voor honderd procent voor ons bedrijf ingezet en de voorbije jaren hebben overduidelijk aan getoond dat de keuze van vader een zeer gelukkige is geweest. Ook de beide echt genoten werden in de hulde betrokken. Als blijk van waardering overhandigde de heer Augustina van Iersel, die binnenkort naar Afrika vertrekt. KATHOLIEK THUISFRONT Zondag a.s. zal zowel in de parochiekerk van de H. Bartholomeus als in de Theresia- kerk te Waspik-Boven een aalmoezenier van het leger spreken over de bijzonder actuele en aktieve vorm van het Lekenapostolaat van het Kath. Nat. Thuisfront. Het stelt zich ten doel centraal te voorzien in de ma teriële middelen die de aalmoezeniers no dig hebben bij de zielzorg van onze mili tairen. Er zullen tevens inschrijfformulieren worden verspreid door middel waarvan men zich door een vrije jaarlijkse bijdrage als lid van het Thuisfront kon opgeven. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk te Waspik zijn zondag a.s. als volgt: 9.30 u. Ds. Verploeg, bediening H. Avondmaal; 14,30 u. Ds. Verploeg. SUCCESSEN OP DE KRINGSPORTDAG De Waspikse boerinnen hebben blijkbaai de taak van de jonge boeren overgenomen. Behaalden de jonge boeren op vorige kring sportdagen het kampioenschap of werden zij reserve-kampioen, dit jaar brachten zij het niet verder dan de derde plaats in het alg. klassement. Op zich echter een goede pres tatie, maar we zijn in het verleden een beetje verwend geraakt. De boerinnen ech ter zorgden voor een verrassing door in hun klassement de eerste plaats te veroveren, zodat er toch nog een kampioensbeker mee naar Waspik kwam. Bij de athletieknum- mers won Rie Verschuren nog de 80 m, klasseerde Jos Kemmeren zich op de 800 m als 2e en legde H. Wagemakers op de 1500 m beslag op de 3e plaats. KORFBAL Zondag a.s. speelt het eerste team van de dameskorfbalclub Amicitia om 12 uur een wedstrijd tegen Ons Vies uit Tilburg. Om half 2 treden de reserves van Amicitia aan voor een wedstrijd tegen de Tippiers, even eens uit Tilburg. Beide wedstrijden worden gespeeld op het terrein aan de Bernhardstr. VOETBAL Het programma voor het afdelingsvoet bal vermeldt voor zondag a.s. voor de Was pikse clubs slechts één wedstrijd en wel W S C 5 - Waspik 4.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 13