Jjpcwb WASDAG - SUNILDAG SUNIL 1/Uaa IwuLi 1 loeh COJO /jTTv Mierlo WASDAG - SUNILDI m CliMII 2 E WAALWIJK voor uw domes- en iS?ó van si Voor iots nieuws naar DE MAGNEET, U winkelt er gezellig MEEST WASMIDDEL Overhemden GEBRUIKTE 9 VUIL WASMIDDEL G GROTESTRAAT 313 14 1 i DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 JUNI 1961 Raamsdonk Raamsdonksveer Motorsport Voetbalsport UITSLAGEN VAN- ZONDAG 28 MEI 1961 K.N.V.B. Afdeling Noord-Brabant 3e klas 314 22—0 6—1 2—1 3—4 Waspik 4Be Ready 3 Dongen 5—Right 'Oh 4 3e klas 315 RWB 4Baardwijk 4 3e klas 319 Longa 7—SET 5 Zigo 4WSJ 4 Zaterdagmiddagcompetitie Uitslagen van zaterdag 27 mei le klas VrederustONI 36 Sprang 2—WHS 1—2 2e klas SSC 3—Velocitas KMA 3e klas B Wit Zwart 2—VVN 3 Roda 3—SCO 4 Loon op Zand Uno Animo Juniorennieuws A.s. zaterdag speelt het A jun.- team van Uno Animo dat dit jaar met grote voorsprong op haar naaste concurrenten 't kam pioenschap heeft behaald) op 't Gudok-terrein in de finale om de Bisschopsbeker van de Kring Til burg om 4 uur tegen de A-jeugd van Sarto (dat dit jaar eveneens het kampioenschap behaalde.) De winnaar van deze wedstrijd gaat a.s. zondag 11 juni naar de algemene finale, die te Wychen bi) Nijmegen zal plaats vinden. Onze jongens kwamen in de finale door achlereenvolgens thuis te winnen van WSJ met 7-0, Zigo 7-1 en RKDVC 4-1. Uit won men van DESK met 1-3 en speelde men gelijk tegen Taxandria 1-1. Zaterdag a.s. zal men de zaken- van het begin af aan stevig aan moeten pakken, daar Sarlo ook over 'n bijzonder goed elftal be schikt. Zondag j.l. won Sarto n.l. haar eigen sterk bezette Sarto- tournooi. Toch zijn onze jongens in het geheel niet kansloos, zodat we steeds optimistisch moeten blijven. 's Woensdags daarna, dus op 7 juni, treedt men, nu op het SET- terrcin, weer aan en weer tegen Sarto om te betwisten wie de ver tegenwoordiger van de Kring Tilburg zal zijn op de Brabantse kampioenschappen voor de A- jeugd, die te Bergenopzoom ge houden worden. Voor deze wed strijd geldt voor onze jeugd het zelfde als gezegd is voor zater dag. Wij rekenen allen op min stens één overwinning, dus doe je best. Veel succes voor beide wedstrijden. Aanvang van deze wedstrijd is 19.00 uur. de gemeentelijke heffingen - be taalde zonder meer. Tot zover is alles enigszins begrij pelijk, want een eenvoudige rijwiel bewaarder draagt de gemeente een warm hart toe, misschien hoopt hij nog eens ooit autobewaarder te wor den en als topfunctie droomt hij mis schien van het bewaarderschap van gemeentelijke auto's. Goed dus, geen blaam op deze meer dan plichtsge- trouive bewaarders. Maar hoe zat het dan eigenlijk op de Centrale Admi nistratie? Wist men ook daar dan niet dat een dergelijk raadsbesluit nog niet genomen was en heeft men zich geen ogenblik afgevraagd op welke grond de bromfietsers plots klaps voor 10 cent in de kraag wer den gegrepen? Het ken natuurlijk wel, zoals de hen tegen de haan zei, maar vreemd blijft het en daarom is het misschien wel aanbevelenswaar dig eens na te zoeken of al die an dere verhoogde heffingen wel op een raadsbesluit berusten. Je ken natuur lijk nooit weten! En hoe gaat het nu met die ge brandschatte bromfietsers? Wie ben- ne dat geweest? Niemand weet het en restitutie van het teveel betaalde stal- linggeld is dan ook niet mogelijk en de centen blijven waar ze zijn in de j gemeentekas. Bij de overheid gaat dat anders. Wanneer de brave burger van een overwerkt ambtenaar eens per ongeluk iets teveel uitbetaald krijgt, dan komt onverbiddelijk op een gege ven ogenblik een enorm apparaat in werking. Voor 2.50 teveel ontvan gen gelden komt een administratieve actie op gang die met f 2500. - laag geschat is. Ambtelijke schrijvens wor den gevolgd door betalingsbevelen en die weer door dwangbevelen, waar achter terstond de sombere figuur van de deurwaarder opmarcheert. Zegt de burger dat hij het geld niet meer heeft en dat toch „eens ge- iZZ/jjjjAi A iww.vvv\^ Hoe nuttig het kan zijn dat het goede en vrome volk op de hoogte is van door de gemeenteraad geno men besluiten, is tijdens de laatste raadsvergadering weer eens geble ken. In deze vergadering werd na melijk het voorstel aangenomen om het stallingsgeld voor bromfietsen in het gemeentelijk zwembad Het Hoefs- ven te verhogen van 5 tot 10 cent. Geen verschrikkelijk belangrijk be sluit, maar in feite eigenlijk ook een volkomen overbodig besluit, want dat stallingsgeld was al reeds verhoogd door de bewaarders van deze rijwiel- 'en bromfietspleisterplaats. Deze vooruitstrevende heren - is er voor hen geen hogere gemeentelijke functie? - waren namelijk van me ning dat een dergelijk besluit reeds door de raad genomen was en waren op eigen initiatief - een schriftelij ke of mondelinge order konden zij daaromtrent onmogelijk hebben - fris en vrolijk 10 cent gaan heffen. En de brave bromfietser - tot zijn schade nu volkomen onkundig van geven blijft gegeven" is, dan komen er verzegelingen aan te pas. Tenslot te wordt het bedrag ad f 2.50 in triomf ter schatkist gedragen. De wet moet zijn beloop hebben. En zo hoort het ook, want de raad zit er niet voor niets. Gelukkig zullen we waarschijnlijk het volgend seizoen van deze stal lingsmisère verlost zijn, want op een hernieuwde suggestie uit de raad - ik heb ook deze aangelegenheid al eens. uitvoerig behandeld en voorge rekend - wil het college van b w nu toch abonnementen inclusief rij- wielstallinggeld gaan overwegen. Een verstandige maatregel die m.i. boven dien veel administratieve rompslomp de wereld uit zal helpen. Er ligt her en der in de gemeente nog een ander zeer punt dat van meer betekenis is. Men is namelijk hele maal niet 'enthousiast over de wijze waarop het gemeentebestuur de gel den voor de helaas steeds verder op de achtergrond rakende muziek school gaat besteden. Tussen neus en lippen door werd in de voorlaatste raadsvergadering (de begrotingsver gadering) door de voorzitter medege deeld, dat aan de harmonien St. Cris- pijn en St. Jan subsidie zal worden verstrekt voor de opleiding van leer lingen. Het beschikbaar stellen van deze gelden voor de opleiding van leerlingen moet worden gezien als een tussenvorm tussen muziekschool en geen-muziekschool. Daar is na tuurlijk niets tegen en iedereen zal de beide harmonieën dit subsidie gaarne gunnen, indien zij daarmee nieuwe en jonge krachten kunnen aantrekken. Toch verbaasde het mij wel dat nie mand van de raadsleden verder op deze materie inging, want, zo vraac Weekenders U weet het toch Grotestraat 192, WAALWIJK, Telefoon pre a.s. zon( Dor Wie mar de Zon Eer sen Ma ik me, zijn de harmonieën dan de enige muziekverenigingen in onze gemeente die geld nodig hebben voor de scholing van nieuwe en jonge krachten? Beperkt het muziekleven in onze gemeente zich uitsluitend tot de harmonieën? Die indruk zou men wel krijgen en bepaald onelegant is het van het college van b w dat het deze aangelegenheid op deze wijze heeft afgedaan. Men heeft kennelijk niet stilgestaan bij de behoefte aan nieuwe krachten bij een Waalwijks Orkest en blijkbaar is ook de gedach te niet opgekomen dat ook bij de di verse zangverenigingen belangstel ling bestaat voor de vorming van goede krachten. Deze zangverenigin gen geven toch herhaaldelijk uitvoe ringen, waarbij eigen mensen als so list optreden. Zij schudden dat niet zo maar uit hun mouw, maar moeten daarvoor terdege oefenen. Helaas ontbreken meestal de middelen om dit onder deskundige leiding te doen. Voor dergelijke zaken zouden de mu ziekschool-gelden toch ook behoren te dienen, dunkt mij en vele anderen zo. Het is jammer en voor vele ver enigingen toch wel kwetsend dat het gemeentebestuur deze aangelegenheid zo achteloos en zo kennelijk eenzijdig heeft behandeld. Loon op Zand Dj€ rid G Provinciaal nieuws Dr. K. RUDING De chirurg-vrouwenarts Dr.K Ruding te Breda is benoemd tot hoofd van de algemene chirurgie aan het O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. Bedden, Slaap kamers, vloerbe dekking en gor dijnen 1 - f ~*i ORIËNTATIERIT Het Verbond voor Veilig Verkeer alhier organiseert op zaterdag 3 juni 1961 een oriëntatierit voor auto's en motoren De start is om 16.00 uur bij de lagere school in de Raadhuisstraat te Raamsdonk, waarbij elke automobilist van harte welkom is. TENTOONSTELLING R.K. HUISHOUDSCHOOL Vrijdagavond werd in de Huishoudschool „Moeder van Bijstand" de tentoonstelling, die gehouden werd op 26, 27 en 28 mei, geopend door Burgemeester Prinssen. Aan- dg warea o.a. Kapelaan Loonen, 't be stuur van de Boerinnenbond uit Waspik en Raamsdonk, de Zusters uit R'veer en R'dorp. De burgemeester heette de talrijke aanwezigen van harte welkom namens de Raad van Advies. Hij sprak de wens uit dat de school de volledige belangstelling van de ouders zou hebben en bij de leerlingen de kennis zou uitbreiden. De leiding bij de rondgang door de verschillende lokalen droeg hij over aan de directrice mej. van Gestel. Deze zette de diverse cursussen die worden gegeven uiteen en wees op de mo gelijkheden die er zijn na de opleiding. Na de rondgang werd tenslotte nog een zang en gym-demonstratie gegeven. De tentoon stelling werd goed bezocht. Ook op zater dag en zondag was er een grote belangstel ling. ONGELUKKIGE VAL Door de kinderen van de Chr. school werd een fietstocht gemaakt. Tijdens hun bezoek aan de speeltuin te Hilvarenbeek, kwam W. Knaap te vallen bij 't verlaten van een schommel. Ze liep hierdoor een flinke snij- wond op aan haar been en enkele pezen werden doorgesneden. Ze werd per auto naar het St. Theresia-ziekenhuis vervoerd, waar ze werd opgenomen. OPRICHTING VOLLEYCLUB De gymnastiek- en turnvereniging S.S.S. alhier heeft besloten tot de oprichting van een volleybalclub voor heren. Reeds in het komend seizoen wil men gaan spelen in competitieverband. VEERSE BOYS WON Zondagmiddag werd op het Tilburgse Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het kampioenselftal van Veerse Boys alhier en een selectie-elftal van Willem II. Amateur-spelers Veerse Boys won met 2-4. BETROUWBAARHEIDSRIT M.A.C. MARIJKE De 3t Brabantrit van de M.A.C. Marijke l.e-ft jl. zaterdag weer plaats gevonden. Het was een zeer gezellige drukte bij café De Wi'ie Brug. Vele rijders namen aan dit zö langzamerhand traditioneel geworden eve nement deel. De rit gold alleen voor moto ren n bromfietsers en had een lengte van 115 km. De motoren echter moesten deze rit 2 maal rijden. Het parcours was voor het merendeel der deelnemers een handicap, want de rijders moesten uitsluitend door borpocidjes en heideweggetjes, door de Dru- nense duinen en langs de Duivetoren. Straf- punten bleven dan ook niet uit. De brom fietser Plevier uit Oterïeek deed het het beste. Hij bekwam nl. geen enkel strafpunt. De Capellenaar J. Muis op Maico leverde van de motorrijders de beste prestatie door slechts met 1 strafpunt te eindigen De voorzitter van Marijke de heer A. K. van Oversteeg dankte na afloop de sportcom- missaris Ben Majoor van de KNMV, waar na de prijzen werden uitgereikt. De uitsla gen waren als volgt: Klasse T, junioren bromfietsen: D. Otte- vanger Moerkapelle op Puch 9 straf p., C. Hogewaart Moerkapelle op DKW 6;, J. Til- lekens Bleiswijk op DKW 3; C. Bas Alk maar 'op Batavus 7; J. Schenk Westzaan op AWZ; T. Selling Koog a.d. Zaan op AvVZ 2 strafp. Klasse W senioren bromfietsen: P. Schep 's-Gravenmoer op DKW 9 strafp.; C. Dros Texel op Puch 1; T. Mooij Loenen op Puch 1; P. Plevier Oterïeek op Batavus 0 strafp. Klasse C junioren motoren 51 -175 cc: J. Steekens Noordwijkerhout op Zündap 15 strafp.; B. J. Tammens Delft op Maico 53. Klasse H junioren motoren 175-250 cc: J. Muis Capelle op Maico 1 strafp.; P. Braam den Haag op Jawa 29; A. v. Haaren Rheden op Salina 62; J. Westen Grathem op Zündap 65 strafp. Klasse senioren motoren 175 - 250 cc: H. J Pols Waalwijk op Jawa 9 strafp. Klasse senioren motoren 75 - 150 cc: J. Goese Amby op Honda 11 strafp.; W. van Ommeren Amby op Honda 23 strafp. Klasse N senioren motoren 150-200 cc: IC. Benak Ruinerswolde op Maico 3 strafp.; T. Broersma Deventer op Maico 30 strafp. Klasse P senioren motoren boven 250 cc. J. Heiboer Moerkapelle op BSA 34 strafp. 2—3 0—2 3—3 3—2 SUN 31. IK 50 B is de naam voor de mooiste Kieren maken de man Mannen kopen bij EXCLUSIEVE HERENKLEDING not i 1 GALA-AVOND HARM. CONCORDIA Het jaarlijks terugkerend feest bij Con cordia voor haar ere-donateurs, heeft plaats op woensdag 7 juni a.s. Zoals gebruikelijk was dit steeds op maandag, doch in ver band met het te geven concert op 20 juni d.a.v. op het Holland Festival te Scheve- ningen en de zeer drukke repetities hier voor, is het nu op woensdag. Gezien de twijfelachtige weersomstandigheden is het kort openingsconcert in de harmoniezaal aan de Kloosterstraat, om half 9. Het Harmonie-bestuur verwacht weer, evenals vorige jaren, een goede opkomst. Het laatste succes van Cpncordia, dat voor de vijfde maal de Kampioenswimpel wist te behalen, zal zeker bijdragen tot een groot bezoek op deze avond. ALG. LEDENVERGADERING BOERENLEENBANK In café Vermeulen heeft woensdagavond de algemene ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank afd. Loonopzand en De Moer plaats gehad. De voorzitter opende de ze prachtig bezochte vergadering en heette allen hartelijk welkom, waarbij hij een woordje richtte tot de oud-voorzitter dhr. Jan de Kort en de wat later gekomen gees telijke adviseur, Pastoor Mommers. Meteen stak de voorzitter van wal met de agenda en werd vastgesteld dat dhrn. J. v. d. Hoven en G. v: d. Hoven als steinopne- mers zouden fungeren. Door de kassier wer den als secretaris de notulen van 1960 voor gelezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. De goedkeuring van de balans, welke door dhr. P. Broeders als kassier was samengesteld, verliep vlot. En kele punten laten we hier volgen Aan activa zijn vermeldenswaard: Kas 32.387.66; Rekening-courant C. C. B. 1.366.567,65; Lopende Tekeninghouders 200.629.91; Voorschotten 854.724.38; De posito-rekening en dep.-brieven 46.438,14; Effecten met koersverschillen 25.600.00; In ventaris f 1; Premiezegels 5.110,70; Post rekening 3.758,94 en te vorderen rente op effecten 288,75. In totaal dus 2.535.507,13. De activa bedroegen o.a. direct opvorder- baar spaargeld 2.041.366,10; deposito's 149.619,71; gebonden spaarrekeningen 26.331,40 en lopende rekening-houders 125.689,88; bijzondere deposito-rekening 115.981.26. Aan reserve is vermeld 46.825,67. Ver der stond er een post: Toe te voegen aan belastingreserve 2.400. en jubileum-re serve 1.500. - Met een winst van 6.596,68 Uit de verlies- en winstrekening bleek dat de winst met reservorming in totaal was: f 11.074.80. De omzetten over 't boekjaar 1960 beliepen per kas uitgegeven 1.736.119,88 tegen ontvangen 1.724.137.65; stichting spaarbank 713.439,35 (944.899.53); rekening-courant CCB 2.349.999,08 (2.250.561.57); lopende rekeningen 3.211.968,26 (3.168.879.54; voorschotten 272.650. (96.242.68); giro dienst 174.421.68 (177.130,61 en diverse rekeningen 561.747.14 (658.493,81). De totale omzet was 9.020.345.39. Het ledental bedroeg in 1960 190 (184); spaarboekjes 1287 (1187); deposito's 50 (51); voorschotten 113 (90); lopende re keningen 167 (159); dagposten 11424 (10.174) en posten op lopende rekeningen 22.743 (20.285). In dit overzicht ziet de kassier een ge stadige vooruitgang in de bankzaken. Meer voorschotten zijn er gegeven, dat brengt meer rentabiliteit voor de bank, wat dus meer winst betekent. Er is reserve gevormd doch echter nog niet genoeg. Reeds is reke ning gehouden met het jubileumjaar 1962 waarin de Bank en de Boerenbond hun 60- jarig bestaansfeest zullen vieren. Door enige leden is de wens naar voren gekomen om liever te bouwen dan te reser veren. Ook bespraken enigen de afschrij ving en de belasting, 't laatste m.b.t. de reservering. De heer Hornman gaf hierover een juist antwoord, dat op de reserve géén belasting drukte, doch wel op 't bedrag dat aan de reserve wordt toegevoegd. De heer Jan de Kort - de eeuwige jeugdige - zag, als de man die reeds lang met het bijltje gekapt had, in de reservevorming het mid del, om straks tegen een stootje te kunnen. Het kantoor dat bewerkt wordt - aldus dhr. v. d. Loo - door dhr. P. Broeders met zijn ega, is in goede handen en als 't zo mag blijven gaan, is geen assistentie nodig, ondanks dat de werkzaamheden zich uit breiden, doch indien 't wel nodig mocht blijken, zal dhr. Broeders graag een extra kracht willen aanvaarden. Nu gaat 't schit terend! De voorzitter dankte voor de vruchtbare 'opmerkingen uit de vergadering en dankte dhr. Broeders voor het financieel verslag dat werd goedgekeurd. Het punt van winstverdeling bestond uit een subsidiëring van de 5 plaatselijke boe- renorganisaties n.l. f 125. -voor de beide seminaries f 100. -voor de beide Bijen bonden f 30. - voor de kerkebouw in onze parochies f 100.- en voor plaatselijke re serve f 100; in totaal dus f 455. - Bij de bestuursverkiezing kreeg dhr. A. v. d. Loo 132 en dhr. G. v. d. Hoven 135 stemmen; in totaal uitgebracht 287 sten. men; beide heren namen weer zittingresp in bestuur en raad van toezicht. Goedgekeurd werd 't punt voor uittre ding van een lid. Dit jaar is het niet toe. gepast. Vervolgens kreeg de geestelijk ad viseur het woord en besprak het welslagen van de Boerenleenbank, dat zijn terugslag vindt op elk lid en bedrijf. De steun aai Seminaries en Kerk is prachtig en duidle spr. hier op de opleiding van jonge pries, ters uit alle standen der maatschappij, De heer v. d. Loo dankte namens alle le- den Pastoor Mommers. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en volgens de voorzitter was alls duidelijk. Hij zei Da's gezellig! Tot besluit richtte dhr. Broeders zich als kassier tot de leden en gaf een kort over zicht van de eerste 5 maanden van 1561, waaruit hij een conclusie trok voor dit jaar. De voorschotten waren hoger en de inlage kleiner, dat een terugslag liet zien op 1 vorige jaar. Ook 't sparen liep achteruit tengevolge van verhuizing, huwelijk, lotr. derijvestiging e.d. Na deze mooie vergadering dankte voorzitter de kassier en leden voor hun belangrijk werk dat het jaar is verricht. De verdere avond wem ge- vuld met de film „Gypsykolt" - het leven van een paard, 't Was een goed gekozenen derwerp op deze algemeene vergadering sun 21.1KS0G ei m AGENDA Doktersdienst Zondag 4 juni wordt de dienst van Drilt Vries waargenomen door dr. P. Wijten- burg, Hoofdstr., Kaatsheuvel. Telefoon 04167-2550. Zaal Parochiehuis Dinsdag 6 en donderdag 8 juni ning Bejaarden; 14.30 uur. Za^I Concordia Woensdag 7 juni: Gala-avond voorere- donateurs van K.E. Harm. Concordia. Zaal Echo der Duinen Zondag 4 juni Bal m.m.v. het orkest The Lucky Stars. 7 uur. Sport Voetbal Uno Animo 3 - Viola. Speciaal adres voor Gratis KOKOS BOREN DE MAGNEET

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 14