VERPLEGINGSARTIKELEN Regering overrompeld door lawine ZONNEBRILLEN Stassar Waalwijk VERREKIJKERS Stassar - Waalwijk Weer een bijzondere aanbieding van Kalter! 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 JUNI 1961 18 PONSAL J. TAUSCH tussen een bestelauto van de ge meente licht- en waterbedrijven, bestuurd door J. S. en een per sonenauto, bestuurd door H. P. uit Den Bosch. P., die uit de Kruisstraat kwam, stopte niet voor de stopstreep en verleende dus geen voorrang aan S. De ge meentelijke auto werd in de flank aangereden en kantelde. Beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. AGENDA Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 u.„Een stem in de mist", 18 jaar. Luxor 8 u.„De prijs der zon de", 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 6 en 8.30 uur. Zondag. Waalwijkse Sacramentsprocessie Zaal v. Helvoirt 12.30-13.30 u.: Receptie en huldiging Waalwjj k- se Krachtsportver. ter gelegen heid van 't behalen van 't lands kampioenschap. Polaroid BURGERLIJKE STAND Geboorten Sophia R M dv J A den Teu- ling-Schapendonk; Ingrid H M dv W van den Anker-Molegraaf Miranda J dv J Engel-Klis-, Au drey C dv S van Spall-Musch; Anna H M dv A C M de Vries-v d Velden; Adrianus J M zv A J Hamers-Brok; Cornelia dv J A D Bonke-BitterlinJohannes H H A zv W A Remmers-Flierman; Wilhelmus T J zv H J v Bokho ven-van den Wassenberg; Cle mentine dv R Shoolbred-Brons; Jackulina W J dv P J Laurijsen- Coppens; Johannes J M zv J H v Hassel-Wijnen; Johanna G J M dv G M M van Lier-van der Wes ten; Catharina W M dv L Merkx- Schuurmans. Overlijden; Martje Wiggerman 50 jaar echtg J P Verhoeven; Constance C Hagnauer 4 dagen te Loonop- zand. Huwelijksaangiften C J M van Loon 25 jaar te Til burg en M A van Daalen 25 jaar alhier. Huwelijken JAC Kleijn 30 jaar te Tilburg en A J M Suoss 24 jaar alhier; H v Wagenveld 26 jaar te Veenen- daal en A C Goudberg 25 jaar al hier J B Wagemakers 27 jaar en M T Brekelmans 21 jaar bei den alhier. Ingekomen: G W C M Gielisse en echtg van Dordrecht; A van den Herik van Duitsland; J T M Spapens van Delft; L A de Bie en echtg van Sprang-Capelle; E Vreeling en gezin van 's-Hage. Vertrokken: C A M van den Heijkant naar Dongen; L J A van Roij en gezin naar Roermond; A C Goudberg naar Veenendaal; A J M Suoss naar Tilburg; A Heins naar Den Haag; H J Verhoeven naar Sprarig-Capeile. NATIONAAL MUSEUM VOOR DE SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE In de dezer dagen gehouden bestuursvergadering van het Na tionaal Museum voor de Schoen en Lederindustrie alhier werd de heer Koos Bergmans benoemd tot vice-voorzitter der Stichting. Van de heer Jos Klijberg was een mededeling ingekomen dat hij zijn bestuurslidmaatschap wens te neer te leggen. Verder werd besloten de pro paganda voor het museum op verschillende wijzen miet kracht ter hand te nemen. Biljarten „DE LANTAARN" Grotestraat 131 WAALWIJK Telefoon 2045 Sprang Provinciaal nieuws JUBILEUM BIJ DE B.B.A. Op maandag 5 juni a.s. hoopt de heer J. Vijfvinkel zijn 40-jarig dienst- juhilem bij de N.V. „B.B.A." te vie ren. De heer Vijfvinkel is rayonchef van de B.B.A. te Eindhoven. De heer Vijfvinkel, geboren op 26 november 1901 te Oud-Beijerland, begon op 5 juni 1921 zijn loopbaan bij de Tramweg Mij. de Meijerij. Bij de fusie van Tramwegen in Noord-Brabant op 1 juli 1934 trad hij als stationchef in dienst bij de B.B.A. met standplaats Bergen op Zoom. Op 1 januari 1942 volgde zijn be noeming als rayonchef in dezelfde standplaats. In deze funktie werd hij op 1 januari 1954 overgeplaatst naar Eindhoven, onder welk rayon ook het B.B.A.-station te Helmond ressor teert. De heer Vijfvinkel geeft leiding aan 128 personeelsleden. Naast zijn B.B.A.-werkzaamheden bekleedt de heer Vijfvinkel een nevenfunktie als ouderling van de Gereformeerde Kerk te Eindhoven. In B.B.A.-kringen wordt de a.s. jubilaris ten zeerste gewaardeerd om zijn voortreffelijke staat van dienst. De huldiging zal op maandag 5 juni 1961 te 10.15 uur plaats heb ben in Hotel Restaurant Bristol te Eindhoven. De vijfdaagse werkweek is als een lawine over Nederland geko men. Werd er een paar jaar gele den wel eens voorzichtig op ge zinspeeld, dat bij een verdergaan de mechanisering en automatise ring in de bedrijven de vrije za terdag wel mogelijk zou worden, thans wordt deze in steeds meer bedrijfstakken hals over kop in gesteld. Maar dat gebeurt dan ook niet omdat de produktivi- teitsstijging er plotseling zoveel aanleiding toe geeft, maar in de meeste gevallen louter en alleen uit concurrentieoverwegingen ten aanzien van de arbeidsmarkt. De bedrijven zijn veelal over voerd met orders, ze kampen met een tekort aan werkkrachten en toen eerst enkele bedrijven, later een hele bedrijfstak de vrije za terdag instelde, werkte dat als 'n nieuw lokmiddel op de arbeiders. Toen moesten andere bedrijven wel spoedig 't zelfde voordeel aan de werknemers in 't vooruitzicht stellen, zonder er veel op te kun nen letten of in de kortere werk week ook hetzelfde gepresteerd kon worden. Kantoren, ook van de overheid, konden zelfs niet achterblijven. Men gaf de zater dag maar vrij terwille van het kunnen aantrekken van arbeids krachten. De regering is daarmede in een uiterst moeilijke situatie gema noeuvreerd. Waar haar medewer king moest worden verzocht om de vrije zaterdag in te stellen, aarzelde zij haar beslissing te ne men. Die aarzeling, zowel ten aanzien van de ambtenaren als ook betreffende het bouwbedrijf wordt haar nu ernstig verweten. Maar velen oordelen nu, ook alsof die vrije zaterdag een soci aal recht is, waarop werknemers mogen rekenen. Zoals uit het bo venstaande blijkt, is dat echter geenszins het geval. De bizonder snelle invoering van de verkorte werkweek is allerwege doorge drukt door de wierkgevers, voor het merendeel om het personeel te kunnen binden, waarbij weinig of geen rekening is gehouden met het feit of er ook de econo mische ruimte voor is. De regering moet dat uiteraard wel doen. Zij werd overrompeld door de bónden van werkgevers en werknemers, die maar over een kwamen de vrije zaterdag in te stellen, met of zonder verlies voor de produktie. De regering overziet de nationale gevolgen hiervan. Een ondanks alle verze keringen toch verminderde pro duktie bij vele bedrijven, stijging van prijzen, moeilijker exportpo sitie, vermeerdering van uitgaven door de vrije zaterdag en dus kansen op inflatie. Zij stelt reeds dat een en ander de aangekondig de belastingverlaging ernstig in gevaar brengt, waarmede zij te- fenover de kiezers 'n slechte eurt maakt. Zij weet boven dien, dat voor de volgende begro ting het voor de defensie vereiste bedrag aanzienlijk hoger zal moeten zijn en dat dit weer ge vonden moet worden in bezuini gingen of in verzwaarde lasten. Het is dus heel begrijpelijk dat de regering aarzelde. De ministers van sociale- en van binnenlandse zaken werden geconfronteerd met 't probleem, de eis van een vrije zaterdag, en al begrepen zij wel dat de lawine nauwelijks was te remmen, laat staan tegen te houden, zij moes ten anderzijds rekening houden met de bezwaren, die de minis ters van economische zaken en van financiën er tegen te berde brachten. o Men kan nu wel zeggen, dat de regering dit had moeten voorzien en eerder haar standpunt, welk dan ook, had moeten bepalen, maar ware dit al mogelijk ge weest, de kritiek op haar beleid zou er dan niet minder om zijn. Het is immers zo, dat de algehele doorvoering van de vrije zaterdag economisch niet geheel verant woord is. Wanneer de regering nu onder alle aandrang tenslotte toch zal toegeven en eerder dan in haar bedoeling lag toestem ming tot de vrije zaterdag zal ge ven, dan wil dat dus zeker niet zeggen, dat zij een voldoende pro ductiviteitsverhoging heeft ge constateerd, die dit verantwoord doet zijn. Leeft het verlangen naar de vrije zaterdag nu zo sterk onder de werknemers dat men deze ver kiest boven alle andere mogelijk heden tot verbetering der ar beidsvoorwaarden? Dat is be paald niet het geval. Vraagt men een werknemer wat hij liever heeft: de zaterdagmorgen vrij met behoud van hetzelfde loon óf de zaterdagmorgen werken met een halve dag meer loon extra, dan zullen naar ons oordeel min stens tachtig procent der werk nemers voor het laatste kiezen, zeker alle lager gesalarieerden. Maar het wordt hun niet ge vraagd. De fabrikanten zagen er door de concurrentie op de arbeids markt een noodzakelijkheid in, de besturen der vakbonden krè- gen dit sociale voordeeltje zo maar in de schoot geworpen en maakten er dus gebruik van en niemand maakte zich veel zorgen over de gevolgen er van voor de nationale economie. De vrije za terdag heeft zowel de werkgevers als de werknemers overrompeld, dus ook de regering en deze staat nu voor de konsekwenties. Bin nenkort zullen we daar echter al lemaal voor staan, want die kor tere werkweek zal ergens gevol gen hebben, ze zal toch betaald moeten worden en let op, dat de nu zaterdagsmorgens werkeloos en. machteloos rondlopende man dat het sterkst zal ondervinden. H. v. W. GEW. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK Worden gevraagd: BOUWNIJVERHEID Metselaars Timmerlieden Grondwerkers GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters Drukkers HOUTINDUSTRIE Mach. houtbewerkers Afwerkers (meubel) Meubelstoffeerder (jeugd.) CARTONNAGE Mnl. en vrl. personeel KLEDING-REINIGING Stiksters/afwerksters Naaister event, gehuwd Vrl. arb. wasserij L.l. herenkapper Hulp glazenwasser (jeugdig) SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE Handschoenstiksters afwerksters Modeleur Overleersnijders Bijtuigers L.l. stiksters/stikkers Zoolleerstanzers Opzolers Overhalers Doorzetters Ouhalers /schoenenreinigezrs Afmakers /kantenschooiers Schaver/viezer Looierijarbeiders METAALNIJVERHEID Vrl. personeel evt. gehuwd IJksters Montagearbeidsters Doorsmeerders Draaiers, fraisers, kotteraars Electro-technicus (dipl. HTS) Electriciens Electr. monteurs Schoenmachinemonteur Automonteur Autogeen lassers SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE Bedrijfsleider Stikmeester Zwikmeester BOUWNIJVERHEID Schilder VERKEER Ass. in cantine (dagtaak) HANDEL Vertegenwoordiger Tariefcalculator Aanmelden dagelijks tussen'8 en 12 uur op het Gewestelijk Ar- beidsbureau, Grotestraat 339 tel 2131, Waalwijk. Deze opgave is geldig vanaf heden t.m. vrijdag 9 juni 1961. In verband met gedeeltelijke in- voering van vrije zaterdag is he( kantoor gesloten op zaterdag 3 juni, 17 juni en vanaf 1 juli a.s. elke zaterdag. Emigratievoorlichting Elke dinsdag spreekuur van 24 uur. Pluimvee DE ZITSTOKKEN VOOR DE KUIKENS Verleden jaar kwamen we regel, matig langs een boerderij waar twee troepjes Wit Leghorn kuikens sinds april rondliepen. Echter liep het ene troepje in de ren bij de grote hoen. ders en beschikte het andere o® een afzonderlijke, eveneens ten gelegenheid. Het behoeft geen betoog, dat de kuikens van ie eerste groep meer beten dan eten kre gen en na 3, 4 weken bleek al spoe dig, hoe zeer ze bij de tweede groep achter aan kwamen. Ons heeft het voor de zoveelste maal duidelijk ge- maakt met hoe bedroevend weinig kennis van zaken en met hoe kennis van zaken en met hoe opmerkzaamheid het pluimvee veien nog verzorgd wordt, terwijl» er tevens onze stelling in bevestigd zagen, dat alleen al door een meet doelmatige verzorging de pluimvee teelt ten onzent veel meer baten zal kunnen afwerpen dan thans reeds het geval is. Zo wil ik thans reeds over de zit- stokken voor de kuikens schrijven, waartegen ook nog maar al te dikwijls gezondigd wordt. Dat dit laatste in- derdaad het geval is, kan door ieder een die wel eens hoenders in handen of op zijn bord krijgt, gemakkelijk waargenomen worden. Het borstbeen bij de kuikens bestaat grotendeels uit kraakbeen, dat eerst later door de toevoer van een kalksamenstellingin harde beenvorm, overgaat. Gaan de kuikens nu „roesten" (dat is de be- naming daarvoor) op die akelige dun ne, dikwijls ronde zitstokken, welke men nog in de hoenderverblijven aan treft, waarbij het nog weke borstbeen 119— 3 voordeel Metaalsmelters Metaalgieters Metaalpersers Metaalbeitsers Machinebankwerkers Plaatwerkers Vuurwerkers Slijpers Walsers Kernmakers Loodgieters DELEN-INDUSTRIE Inpaksters Slagersknecht HANDEL Jeugdige magazijnbedienden Hulpverkoopsters Winkelbedienden 15-20 jaar Hulp groentehal Vefkoospster (seizoen) HORECA Meisjes voor div. werkzaam heden (seizoen). Afwasvrouwen-serveersters VRIJE BEROEPEN Vrl. kantoorpersoneel Typiste Kantoorbedienden mnl. HUISHOUDEL. PERSONEEL Dagmeisjes halve dagen Werkster 1 a 2 dagen p. week Werkster Y:2 dag per week Bieden zich aan: KLEDING-REINIGING L.l. kapster op die stokken komt te rusten, dan zal hier óf een ferme deuk in ko óf het zal krom groeien. Hierdooi worden de inwendige organen in hu» ontwikkeling beperkt en benadeelt dit hun legvermogens. Ook als tafelhoen zal hun dit schaden. Betast nu eens het borstbeen der hoenders, die in Uw handen komen en U zult zien, dat we in onze uitspraak niet te ver zijn j gaan. Laat men de kuikens op de 1 zitten, dan is dit ook niet goed. Ze zullen op en tegen elkaar kruipen, daardoor te veel warmte ontwikkelen, waardoor de kans op kouvatten 1 straks de „snot" aanmerkelijk ver groot wordt. Om van het vervuilen door het in de mest verblijven man' niet te spreken. Breng daarom in de kuikenverblij- ven zitstokken aan, welke niet al te ver van de bodem verwijderd zijn, dat het geen vliegenierstoeren vereist om ze te bereiken. Neem deze zitstokken in de vorm van z.g. schroten, jn een breedte van 6 8 cm. Laat daar de kuikens op rusten, zodra ze 5, 6 weken oud zijn. We verzekeren U, dat de nadelen, welke we hierboven opsomden voor hen, die deze raad willen opvolgel niet zullen bestaan. KIPPENVRIEND. zon-en televislebrlllen, vederlicht- onbreekbaar slechts f 9.75 Grotestraat Waalwijk HANDBOOGSPORT Zondag j.l. is men op de banen van de Handboogschutterij E.M.M. weer begonnen met de 6-daagse; op deze eerste dag is ei hard gestreden, vooral om de ronden te ne men om zich stevig aan de kop te kunnen plaatsen, wat echter geen koppel is gelukt. In het eerste klassement was het 't koppel P. v. d. Hoven - P. Orban, die er vandoor gingen, maar de koppels Gloudemans Hombergen en Leijtens - van Bavel zetten de achtervolging in en werd het een kleine puntenoverwinning, maar geen ronden. In de 2 volgende klassementen waren het dezelfde koppels die de toon aangaven. In het 2e klassement was het weer het koppel v. d. Hoven - Orban die het eerst over de streep gingen. Het derde klassement was voor Gloudemans - Hombergen. Het 4e en laatste klassement was het 't koppel Leijtens - van Bavel die er tussen uit trokken, maar de koppels J. Verhoeven - H. de Jong met v. d. Hoven - Orban die hen een halt toe riepen; wel gingen zij als eerste over de streep, maar konden ook geen ronde ne men, zodat op de eerste zondag aan de kop staan met het hoogste aantal punten: 1 G. v. d. Hoven P. Orban 244 pt.; 2 A. Leij tens P. v. Bavel 238 pt.; 3 A. Gloude mans - J. Homberg 226 pt.; 4 A. Pullens - P. van Breugel 215 pt.; 5 J. Verhoeven- H. de Jong 207 pt.; 6 M. Pullens - H. Ver hoeven 194 pt.; 7 C. van Herpt-W. Hee- ren 170 pt. Heren schutters, allemaal om 12 uur pre sent a.s. zondag. K. N. B. B. Biljartver. van den Brandt uit Waalwijk verslaat de Kopenhaagse Biljartclub uit Denemarken en pl'aatst zich hiermede in de finale om het kampioenschap v. Europa. Het driebandenteam van de Waalwijkse biljartver. v. d. Brandt heeft j.l. zaterdag een huzarenstuk geleverd in de bekende Duitse stad Munster. Als kampioen van Nederland kwam het team in aanmerking voor afvaardiging naar de Europese Kam pioenschappen, welke dit jaar in Wenen worden gehouden. In deze finale worden 5 landen geplaatst. En omdat niet minder dan 7 landen inschreven, moesten dus 4 landen z.g. schiftingswedstrijden spelen, om uit te maken welke de uiteindelijke 5 deelnemers zouden zijn. Naast de titelverdediger, de b.v. Düsseldörfer Billardfreunde uit Duits land, werd ook de b.v. Billard Sportklub Union uit Wenen als organiserend land ge plaatst. Het Belgische team van de l'Aca- demie Anversoise te Antwerpen lootte vrij en in de 2 overige plaatsen moesten de wed strijden beslissen tussen de b.v. v. d. Brandt uit Nederland en de b.v. Kobenhavne Bil- lardklub uit Denemarken en bovendien nog tussen de kampioenen van Italië en Frank rijk. Deze beslissingen moesten eigenlijk in zgn uit- en thuis-ontmoetingen worden gespeeld. Doch om zoveel mogelijk aan de verre reizen tegemoet te komen, besliste de CEB, deze 2 ontmoetingen van het Waalwijkse 4- tal te doen verspelen in Munster, Duitsland, en wel op zaterdag 27 mei. En hoewel Ne derland veel meer sterkere spelers heeft dan Denemarken, moest toch tegen deze wed strijden worden opgezien, omdat die énkele goede spelers in Denemarken in slechts 2 clubs verenigd zijn. In clubverband zijn hel dus geduchte tegenstanders. En het Waal wijkse team heeft dit aan de lijve onder vonden. De uitslag van de eerste wedstrijd werd 5 - 3 in het voordeel van het Waal wijkse team, maar had evengoed en zonder enig verwijt aan het team van den Brandt 6-2 kunnen zijn voor de Kopenhaagse biljarters. In dat geval zou de 2e ontmoe ting ongetwijfeld een heel ander beeld heb ben weergegeven en veel spannender en moeilijker zijn geweest. In 't kort willen wij het verloop hiervan beschrijven: De eerste partij tussen J. van Alphen en de Deen G. Kjeldsen ging volkomen gelijk op. Na 20 brt. 11 om 11; na 50 brt. 24 om 24; na 75 brt. 36 om 36 en na 105 brt. 48 om 48. In de 107e brt. scoorde v. Alphen de 49e car. en miste een makkelijke stoot. In de 109e brt. scoorde Kjeldsen zijn 49e car. en kon voor eenzelfde makkelijke stoot aanleggen. Zou hij deze maken dan waren de eerste 2 punten voor Kopenha gen en stond het Waalwijkse team al met een achterstand. Hij speelde echter te zacht en de daarop geboden kans benutte van Alphen prachtig. De Deen forceerde in de nastoot nog wel remise, maar een kostbaar punt was in de wacht gesleept Cor Soeterboek uit Kaatsheuvel moest het opnemen tegen de ontzettend traagspe- lende A. Fihl. Cor speelde fantastisch sterk. In 10 brt. 10 car. In 25 brt. reeds 20 car. In 40 beurten had hij reeds 32 car en zijn tegenstander pas 15. De partij duurde toen echter al ruim anderhalf uur. Het tempo van Fihl ging Cor parten spelen en om dat de Deen op werkelijk afschrikwekkende wijze het carotte ging hanteren, duurde het nog tot de 91e beurt en na ruim IVl uur voordat Cor de partij in zijn voordeel kon beëindigen. Hierna kwamen de partijen tussen J. Lund en Wim Soeterboek en de kopmannen G. Christensen tegen Henny de Ruyter. De Deense kopman speelde een formidabele partij, Henny bood wel zeer hardnekkige tegenstand, getuige de volgende tussenstan den: in 9 brt. 13 om 13; in 25 brt. 26 om 19; in 45 brt. echter weer 35 om 34. In 53 brt. 45 om 37. Henny vocht als een leeuw terug en na 60 beurten was de stand 47 om 44. Toen beëindigde Christensen met een 3 zijn partij en was de stand tussen de beide teams dus 3-3 geworden. Intussen vocht Wim Soeterboek op de andere tafel tegen een sterke carottier Lund, waartegen hij al na 10 beurten een achter stand van 9 car. had (10 om 1). In 25 brt. zelfs 7 om 18. Maar toen ging Wim ook in de verdediging en langzaam maar zeker kwam hij terug. Na 41 beurten was de stand 23 om 23. Wim ging door en in 76 DROGISTERIJ - PARFUMERIE beurten was de stand 47 om 40. Lund scoorde toen een prachtserie van 5, zodat de eindstrijd bijzonder spannend werd. De ze 2 punten waren bijzonder belangrijk, vooral omdat de partij tussen Christensen en de Ruyter toen al beëindigd was. In deze eindstrijd bleek Wim de sterkste. Maar niet zonder sensatie. Na de stand 47 om 45 scoorde Wim maar liefst 11 nullen, waar tegenover de Deen slechts 1 car. kon plaat sen. Toen beëindigde de v. d. Brandt-spe- ler in de 89e beurt zijn partij en bleef Lund op 47 staan. De 2e ontmoeting toonden onze spelers pas hun werkelijke sterkte. De Gebr. Soe terboek en van Alphen wonnen overtuigend en met groot verschil en hoewel Henny de Ruyter weer verloor, was de eindzege met 6-2 een feit geworden. De totale uitslag was dus 11-5. De gedetailleerde uitslagen waren Ontmoeting 1 1 car. brt. gem. h.s. H. de Ruyter 44 61 0.721 5 Christensen 50 61 0.819 5 W. Soeterboek 50 89 0.561 4 Lund 47 89 0.528 4 C. Soeterboek 50 91 0.549 4 Fihl 27 91 0.296 4 J. v. Alphen 50 110 0.455 3 Kjeldsen 50 110 0.455 6 Ontmoeting II H. de Ruyter 49 66 0.742 5 Christensen 50 66 0.757 6 W. Soeterboek 50 92 0.549 4 Lund 26 92 0.289 2 C. Soeterboek 50 76 0.657 4 Fihl 31 76 0.407 4 J. v. Alphen 50 89 0.561 3 Kjeldsen 35 89 0.393 4 Kampioenschap van Europa te Wenen van 8 t.m. 11 juni a.s. Volgende week speelt het Waalwijkse team van 8-11 juni dus mee in het kam pioenschap van Europa, welke dit jaar in de bekende stad Wenen wordt gehouden. Een hele eer voor deze eenvoudige kna pen en daarnaast een pracht van een bui tenkansje om de meest bekende stad van Europa te bezichtigen. Hoewel hier de strijd natuurlijk veel en veel zwaarder zal zijn, wensen wij het Waal- wijks team toch veel succes toe, opdat ze de kleuren van het district Waalwijk, de KN BB en Nederland, zo succesvol mogelijk zullen weten te verdedigen. Goede reis, veel succes, veel plezier en niet te veel walskes. BOUWZEGELAKTIE JAN DE ROOI J-GROEP Morgen, zaterdag 3 juni, zal de Jan de Rooij-groep in diverse Langstraatse ge meenten starten met een bouwzegelaktie, welke ten doel heeft te komen tot de bouw van een nieuwe uitbreiding, die op zeer kor te termijn in de onmiddellijke nabijheid van de huidige blokhut zal verrijzen. Dit nieuwe gebouw is noodzakelijk ge worden, daar genoemde groep in de afge lopen maand mei m.b.t. het ledental een flinke uitbreiding heeft ondergaan en welke padvinders nu zelf de handen uit de zakken hebben gehaald om zich een onderdak te verschaffen. De sluitzegels die huis aan huis zullen worden verkocht a f 0.25 per 2 stuks, be velen wij ten zeerste bij U aan om deze groep in zijn bloei en groei mede te helpen aan een zo noodzakelijk onderdak te komen. COSTUUM Naturel Line - elegante streep - of effen dessins in zonnige fleurige kleu ren - coupe 1961 met één split - pantalon met knievoering, rits sluiting en belt foundation. Ut

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 18