KAATSHEUVEL BINNEN- EN BUITENLAND alles weten 6 DE E€HO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 JUNI 1961 7 Drukkerij van Boxtel Loon op Zand CARTONNAGE U KUNT NIET de ko- tiewed- spelpeil Vlatten- angrijk volgend mogen mgstel- ?trijden juichen 3EREN G. uit iderdag isseren, op ko- 'd door r. in de eze ge len. A. flinke 'Vaarbij en een ep. Dr. eerste zieken en. Het Grote- E BIJ Grote- B. uit wielrii- t hij af- i tege- twagen, r P. de ïoeuvre 't slip- W. op te. De botsing mijden, •onlijke ateriële 'AD de ma- t was, (straat- e brug. t Heus- op de over te ing la- ■el niet hij ei- ,veg ge rsteken lit oos- perso- van 0. Hoewel evallen oertui- REN ;ettbal- kboek- heren- n; bril ihoud; twee zwem- ljetten et van knip- zilve- jas. pmars te rid- voens- ■nsdag lessen rgade- ostze- straat rsver- •maak ie da- •maak man- laak. nma- racht echt- enen, g per geko- 'enen van wor- ddén on- in de ;even )ben, alle n en ge- "cten bei- dui- en ver- naar - ZILVEREN priesterfeest fjN PASTOOR II. SIMKENS ij laten hieronder het program- volgen zoals dat is opgesteld in nd met het 25-jarig priester van pastoor H. Simkens van St Jozef-parochie. (adat vrijdagavond de generale (titie zal hebben plaats gehad, op zaterdag 10 juni des avonds S uur in de parochiekerk van .Jozef ter opening van de feeste- heden worden opgevoerd het „Het Paaslam des Heren", ;engesteld op tekst van Gabriël it, door pater Michaël, Capucijn. regie van dit spel, dat door de geren van de parochie de jubila- Vordt aangeboden, is in handen sde heer H. Vis. Jp zondag 11 juni zijn om 6.45, en 8.45 uur de stille H. Missen, sronder algemene H. Communie ;de parochianen, om God te dan- i voor de weldaden die Hij in en de pastoor aan de parochie ft geschonken. dm 9.55 uur wordt de zilveren ilaris door de assistenten en mis bars aan de pastorie afgehaald, arna om 10 uur een plechtige H. uit dankbaarheid door de jubi- wordt opgedragen met assis- ilie van de weleerwaarde heren Verhoeven als presbyter-assis- ii, L. Verhoeven als diaken en L. Beek als subdiaken. Het paro- ieel zangkoor zal de Missa in Ho- sm Sancti Pii X van Domenico rtolucci uitvoeren. Tijdens het imuniceren zal het „Domino non dignus" van T. da Vittoria wor- gezongen. In de namiddag zullen om pl.m. 10 uur de drie plaatselijke har- nieën met hun drumbands de ju- iris een serenade brengen op het :kplein. 6 uur zal dan in de bovenzaal het restaurant in „de Efteling" huldiging van pastoor Simkens ats hebben door de voorzitter ihet feestcomité, waarbij 't grote btgeschenk der parochianen zal (den aangeboden. Er wordt op ge iend dat uit ieder gezin van de rachie één lid (geen kinderen be ien de 16 jaar) bij de huldiging «wezig zal zijn in een der zalen het restaurant. Na afloop hier- omstreeks 6.30 uur, zal er ge- rnheid zijn de jubilaris persoon- te feliciteren. Maandag 12 juni wordt ter slui- van de feestelijkheden boven- toemd Misspel voor de tweede ui opgevoerd. Voor het spel zul- er tekstboekjes tegen een kleine rgoeding worden aangeboden. donderdag 15 juni is er een :ciale feestdag voor alle school leren uit de parochie, 's Mor is is er een H. Mis, waaronder al- nene H. Communie der kinderen or de jubilaris. is voor dit feest een ere-comi- gevormd, waarin zitting hebben leritus-pastoor F. de Klijn, burge- ïester mr. R. J. Th. v. d. Heijden, le Cock, J. de Graaf, G. Groot- agers, P. v. Laarhoven en E. eenbergen. terwijl het feestcomité samengesteld uit; C. Hendriks, orzitter, W. Zoon, secretaris, no- ffi J. v. Ham, penningmeester, ka- laan v. Stappershoef, J. Grootswa- ts, A. v. Mensfoort, H. Pooters, R. soenmakers en P. Vloemans. Natuurlijk zorgt de gemeenschap voor dat de hele parochie op de ivuste dag een feestelijk aanzien door van alle woningen de Jg uit te steken. NEDERLANDS RODE KRUIS Mgde aantal patiënten uit West- Brabant onvergetelijke dagen Afgelopen week organiseerde het ïJerlandse Rode Kruis een boot- At voor patiënten, afkomstig uit st-Brabant. tader de zeventig patiënten die maandagmorgen te Moerdijk a boord van het bekende Hospi- 'schip van het Ned. Rode Kruis, J. Henry Dunant" begaven, be- Jien zich ook onze plaatsgenoten v. Seters en W. v. Boxtel, nadat met een taxi naar deze afvaart- sats waren gebracht. Aan boord van dit prachtige schip ïden een vijftal verpleegsters, .gestaan door een staf van dertig dpsters en helpers onder leiding ft scheepsarts R. Th. Luyckx voor ilichamelijk welzijn van hun gas- :"i terwijl de eerwaarde pater C. ■Rooyackers van het klooster der misheren uit St. Agatha, als gees- üjk verzorger optrad. Bovendien 'cht in de aanlegplaatsen een pre- ■®t een bezoek aan boord ten be- we van hen, die behoefte hadden 0 een persoonlijk geestelijk ge- tek. Je eerste dag ging de tocht naar wonhoven, waar de patiënten bij "Aomst door de bevolking werden -''ast met allerhande zaken, zoals 'eP, rook-artikelen, bloemen en iiisterijen. Dinsdag werd naar Vo- 'dam gevaren en de ontvangst, 4e het gezelschap daar ten deel -- heeft vooral op de patiënten 'n jergetelijke indruk achtergelaten. alleen zorgde de bevolking dat het deze laatsten aan niets wak, maar bovendien kwam 'n 'visorisch muziekgezelschap aan ®d, waardoor onder alle aanwe- een stemming ontstond welke 'best met de meest uitgelaten stvreugde kan worden vergele- 1 En was het iedere dag een fitdag voor de opvarende gasten :":'van de meesten zonder uitzicht de ene dag in de andere leven, W voor wie nu als het ware een %e wereld openging en waar- "mj thans eens alle zorgen van af konden zetten. «oensdag ging het over 't IJsel- ',;r naar Deventer, donderdag werd de tocht vervolgd tot Rheden (de Steeg), vervolgens vrijdag naar Werkendam, waarna de patiënten zaterdag tegen het middaguur we derom op hun uitgangspunt Moer dijk aankwamen en als herboren mensen met een hart vol dankbaar heid aan het Ned. Rode Kruis naar hun woonplaatsen werden terugge bracht. Wij hadden zaterdagavond nog 'n kort onderhoud met de heer v. Se ters, die niet uitgepraat kon komen over z'n belevenissen en de opgeda ne indrukken. Woorden waren vol gens hem ontoereikend om alles weer te geven over deze onvergete lijke zesdaagse reis. Met enthousias me vertelde hij over de spontane ontvangsten door en de buitengewo ne gulheid van de bevolking in de diverse aanlegplaatsen, maar voor al over de prachtige verzorging aan boord en de onbaatzuchtige wijze, waarop het personeel dag en nacht klaar stond om hun gasten op alle mogelijke manieren te verwennen en te zorgen dat het hen aan niets ontbrak. Ter illustratie toonde hij VOOR Dr. v. Beurdenstr 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-2121 lig te stelen door van Luijtgaarden van de tafel te vegen. En daar het dubbelspel even eens een overwinning werd, was de einduit slag 7 - 3 en daardoor was de 2e klas be haald, wat na een- nogal zware competitie en de moeilijke promotiewedstrijden, een bijzonder prachtige prestatie is. Na de wed strijd werden de spelers geluk gewenst loer het bestuur en vele leden van de vereniging. De voorzitter de heer J. Molenschot sprak een hartelijk woord dat vooral door de on derlinge clubgeest en teamverband deze prestatie tot stand is kunnen komen. Hij sprak de hoop uit, dat het volgende seizoen in de 2e klas met dezelfde energie en pret tige samenwerking gestart zal worden en dat dan eveneens successen geboekt zullen wor den. Daarna reikte de conditietrainer dhr. de Laat de bloemen uit aan de spelers, die op een andere dag, dit succes in onder linge kring vierden. De bloemen werden geschonken door de hospes van de R.K. Gildenbond de heer de Koning, waar de winnaars hem zeer erken telijk voor waren. Vooral voor zijn mede leven door hem getoond in de moeilijke pro motie-wedstrijden komt hem alle lof toe. P.V. DE LUCHTVAART De P.V. de Luchtvaart hield zondag een wedvlucht vanuit Noyon, over een afstand van 270 km; deelname 109 duiven. Gelost om 9 uur. Aankomst eerste duif 13-5-9 uur, laatste prijswinnende duif 13-39-34 uur. De uitslag is als volgt H Leermakers 1, 16; M Vera 2, 17; K v Esch 3; C v d Vel den 4, 24; N Damen 5; A Beerendonk 6, 12, 22; L Beerendonk 7; G IJpelaar 2, 20; P Verschuren 9, 19; M v d Ven 10, 15; A Spapens 13, 26, 27; Joh Vera 14; Jo van Broekhoven 18; G v Drunen 21, 23; A Aarts 25; M v d Lee 28. G. Vriens: over- duif. - Vanuit Angoulême, over een afstand van 756 km en gelost om 6.45 uur, was de uitslag als volgt: aankomst le duif 19-41-3 zaterdag en de laatste prijswinnende duif was 14-29-52 op zondag. A. Beerendonk 1, 3; M v Steen 2, 4; P v d Velden 5; N Da- men 6; M Vera 7; P v Gompel 8; Jon. Vera: overduif. ons een aantal foto's, waaruit dui delijk blijkt dat alle opvarenden de ze dagen één gelukkige en opge wekte familie vormden. Het is be grijpelijk dat deze man boordevol dankbaarheid was jegens het Ned. Rode Kruis. Hij hoopte dan ook dat iedereen doordrongen zou raken van het vele menslievende werk, dat deze instelling op zoveel terrein ver richt en dat men zich bij voorko mende gelegenheden niet onbetuigd zou laten, wanneer het Rode Kruis een beroep om steun op de gemeen schap zou doen, welke hoop wij gaarne onderschrijven. AANMELDING BIJ MATER- AMABILIS- EN HUISHOUD SCHOOL Naar we vernemen, kunnen zij, die wensen deel te nemen aan de dagschool, avondcursus en jongeren cursus van de Mater Amabilisschool zich hiervoor dagelijks opgeven tus sen 12 en 2 uur en 5 tot 7 uur aan de Huishoudschool in de Gasthuis straat. Degenen, die zich willen laten in schrijven als leerlinge aan de Huis houd- en Industrieschool „St. Ange la", moeten zich hiervoor opgeven dagelijks tussen 12 en 2 uur aan de Nieuwe Huishoudschool. EUPHONIA OP FESTIVAL Het Kon. Muziekgezelschap Eu- phonia nam zondag deel aan het Bondsfestival, dat georganiseerd werd door de Kon. Erk. Harmonie „Prinses Juliana" te Moergestel in verband met haar 50-jarig bestaan. Na de officiële ontvangst ten ge meentehuize werd met de andere aanwezige korpsen een muzikale rondgang gemaakt door de gemeen te. Tijdens het concert werden o.a. een tweetal nieuwe nummers uitge voerd, t.w. „Koncert" van Basten d. Arend en „My fair Lady" van Frederich Loeuwe. DESK-NIEUWS Het tweede elftal van Desk le verde gedurende haar eerste seizoen in de reserve tweede klas een mooie prestatie, door definitief op de 2de plaats beslag te leggen, waardoor dit elftal via promotiewedstrijden de mogelijkheid heeft naar de reserve- eerste klas te promoveren. Naar we vernemen is in de plaats van Miel d'Hooghe met ingang van 1 juni tot trainer van Desk benoemd de heer Tausch, die destijds speelde in het eerste elftal van B.V.V., toen dit zijn glorie-periode beleefde. De heer Tausch is gecontracteerd voor twee jaar. TAFELTENNISVER. N.V.R. In een spannende en vooral enerverende wedstrijd is het eerste herenteam er zondag j.l. in geslaagd de 2e klas te bereiken. In de laatste promotiewedstrijd moest de grootste concurrent Luto uit Tilburg bestreden wor den. Met een ontzettende geestdrift en door zettingsvermogen werd deze niet gemakke lijke tegenstander naar een nederlaag ge speeld. Reeds in de eerste partij was het duidelijk dat er om iedere punt gevochten werd. Want in een zeer spannende partij moest J. Hendriks de overwinning aan Mer- tens laten, die in drie games wist te zege vieren. In de tweede partij zegevierde N, v. d. Velden met ruim verschil over van Luijt gaarden. De volgende partw wist B. Hoeve naar eveneens te winnen van v. Geffen. N. v. d. Velden won zijn tweede partij even eens en wel van Mertens en bracht daar door de stand op 3-1. Vol moed op deze voorsprong begon J. Hendriks aan zijn 2e partij en wist deze met ruim verschil van v. Geffen te winnen. Maar het werd 4 - 2, doordat B. Hoevenaar aan van Luijtgaarden de eer moest laten. Echter de volgende par tij was het 5-2 doordat N. v. d. Velden ook zijn 4erde partij in winst wist om te zet ten. B. Hoevenaar moest in zijn laatste zeer spannende en spectaculaire partij zijn meer dere erkennen in drie games in Mertens. Maar in de volgende en laatste enkelspel- partij, wist J. Hendriks de overwinning vei- PSYCHOPAAT WAS TWEE UUR VRIJ EN PLEEGDE MOORD. Minder dan twee uur nadat hij was ontslagen uit een inrichting voor gees telijk onvolwaardigen, heeft de 29- jarige Ronald Sowle in een bos bij de Engelse stad Bristol de 17-jarige Di ane Locke met haar eigen sjaal ge wurgd. Het lijk van het meisje werd op 27 april gevonden. Sowle had de inrich ting tegen de zin van de directie ver laten. Hii staat thans in Bristol te recht. ZES DODEN, VIER ZWAARGE WONDEN BIJ AUTOBOTSING BIJ MOERDIJK Bij de buurtschap Tweede Tol, hal verwege de rijksweg 16 tussen Dord recht en de Moerdijkbrug, is zondag nacht omstreeks 12 uur een vreselijk verkeersongeval gebeurd, waarbij 10 mensen betrokken waren. Zes van hen zijn om het leven gekomen, de andere vier zijn zwaar gewond. Hun toestand is zeer ernstig. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat een personenauto van het merk Mercedes met twee inzittenden, met een vaart van ca. 120 km op de verkeerde rijbaan reed en vlak voor tweede tol frontaal op twee andere wagens, een BMW sportcoupé en een Opel botste, waarvan de een juist be zig was de andere in te halen. De Mercedes ramde eerst de Opel, waar in vier personen gezeten waren. De wagen veerde als het ware op en vloog toen over de sportcoupé heen, waarin eveneens vier mensen zaten. Het dak van de sportcoupé werd hierdoor van de wagen afgerukt. Het werd later onder het wrak van de Mercedes teruggevonden. De sport coupé raasde stuurloos nog 150 me ter door, waarna hij van de weg af- duikelde en op het talud tegen een boom tot stilstand kwam. De gevolgen van de botsing waren gruwelijk. De meeste passagiers wa ren uit de drie wagens geslingerd en lagen her en der dood of zwaar ge wond over de weg verspreid. Een au tomobilist had het ongeval zien aan komen. Hij had namelijk gezien dat de Mercedes, die uit de richting Dordrecht kwam, op de verkeerde rij baan reed en had getracht hem in te halen en de bestuurder door middel van seinen duidelijk te maken dat hij in dodelijk gevaar verkeerde. Het was hem echtei niet gelukt. Van korte af stand zag hij de botsing geschieden. De terstond dooi hem gewaarschuw de rijkspolitie alarmeerde op haar beurt ambidaiicediensten. Uren was men daarna bezig om de ontstellende ravage van glas, auto-onderdelen, ba gage enz., waarmee de weg overdekt was, op te ruimen. De drie auto wrakken werden door kraanwagens weggesleept. De namen van de slacht offers zijn nog niet bekend. De twee inzittenden van de Mer cedes, drie van de BMW en een van de Opel zijn overleden. Voor het leven van de zwaar gewonden wordt ge vreesd. De Mercedes is afkomstig uit Oud-Beijerland, de BMW uit Dord recht en de Opel uit Rotterdam. GOEDERENTREIN REED DOOR ONVEILIG SEIN Twee bestuurders in botsing gedood. Om 3 minuten vóór één in de nacht van zaterdag op zondag zijn twee goederentreinen in Tilburg ter hoogte van het Longa-veld, even voorbij de spoorbrug over 't Wilhelminakanaal, recht tegen elkaar opgereden. De ge volgen waren verschrikkelijk. De twee bestuurders waren op slag gedood. De elektrische locomotieven werden to taal vernield; 22 goederenwagons schoven op en over elkaar. Slechts de conducteurs, die achter in de treinen zaten toen het ongeluk gebeurde, kwamen er goed af. Zij liepen slechts lichte verwondingen op en mochten, na in het St. Elisabethziekenhuis be handeld te zijn, naar huis gaan. HELMONDS WETHOUDER VOOR DE RECHTBANK Voor de politierechter in 's-Herto- genbosch, mr. Geense, heeft vrijdag i terecht gestaan de heer H. van E., wethouder van Helmond. Hij was ei van beschuldigd, op 16 februari van dit jaar, samen met een zekere H. A. uit Helmond, op de Koninginnegracht aldaar in staat van dronkenschap een aantal waarschuwingslantaarns bij een werk in uitvoering te hebben verplaatst en daarmee het verkeer in gevaar te hebben gebracht. Verdachte merkte op, wel in een vrolijke stemming te zijn geweest, doch ontkende te veel gedronken te hebben. Hij zou de lantaarns, die door A. verplaatst waren, slechts op hun plaats hebben willen terug zetten. Uit het proces-verbaal bleek, dat verschillende omstanders beide man nen met de lantaarns bezig hadden gezien en dat van E. door de politie ter ontnuchtering was ingesloten. De officier van Justitie, Mr. J. Dony, eiste tegen hem f 150 boete subs, dertig dagen en tegen A. f 75 boete subs. 15 dagen hechtenis. Verdachte reageerde hierop met te zeggen, dat, wanneer hij in conflicht kwam met de politie, het steeds de zelfde politieman was die hij tegen over zich vond. Mr. van der Grinten uit Eindhoven, die als raadsman optrad, voegde daar aan toe, dat deze politieman onlangs een ernstig conflict over een woning toewijzing met verdachte, die wethou der van Volkshuisvesting is, heeft ge had. Hij vroeg de politierechter hem toe te staan een betrouwbare getuige op te roepen, die onder ede zou kun nen verklaren uit de mond van een politieman gehoord te hebben: „We moeten nog twee huizen hebben en dan pikken we hem". Ook zei de raadsman iemand te kennen, die de namen van twee personen weet, die wel de lantaarns verplaatst hebben. Deze persoon heeft tot nu toe geen verklaring willen afleggen en de raadsman achtte het daarom van groot belang, dat de zaak voor een nader onderzoek naar de rechtercom missaris zou worden terugverwezen. De politierechter besloot daartoe. KAPITEIN BEKENT DOODSLAG OP RONDVAARTBOOT Een moord op de rondvaartboot Rijnhaven, die in de eerste uren na de ontdekking de politie voor een schijnbaar onoplosbaar raadsel stelde, is in nauwelijks anderhalf etmaal tot volledige klaarheid gebracht. Rond 7 uur zaterdagmorgen ontdekte een 17 - jarige werknemer van de rederij P. Tieleman in de passagierssalon van de Rijnhaven het lijk van een man met ingeslagen schedel. Om 5 uur die middag ging de politie over tot de ar restatie van de kapitein van het schip, de 28-jarige J. V., die vrijwel de hele dag bij het onderzoek was geweest en zelf aan het roer had gestaan toen de Rijnhaven van de ligplaats aan de Oosterkade naar het bureau van de rivierpolitie werd verhaald. Het li chaam van het slachtoffer was toen nog aan boord. De eerste verklaring van de dader na zijn bekentenis luidde, dat zijn slachtoffer hem oneerbare voorstel len had gedaan. Daarbij zou het tot een vechtpartij zijn gekomen en V. was zo driftig geworden, dat hij de ander met een ijzeren staaf zou heb ben afgeranseld. VEEL ONGELUKKEN IN HET WEEKEINDE In Rotterdam zijn twee kinde ren van 4 en 3 jaar omgekomen toen zij in de vroege ochtend in hun slaapkamertje met lucifers speelden. Er ontstond een brand en door de rook die deze ontwik kelde, zijn de kinderen gestikt. De driejarige kleuter, een meisje, werd door de brandweerlieden vastgebonden op haar bedje ge vonden. eD ouders hadden van 't drama niets bemerkt eer het te laat was. In Zevenaar kwam een 19-jari- ge chauffeur om het leven toen hij de achterlichten van een vrachtauto controleerde. Zijn kleine broertje startte de motor van de vrachtwagen, waardoor deze achteruit begon te rijden. De chauffeur kwam met het hoofd tussen de laadbak en een muur bekneld te zitten en was op slag dood. Zaterdagmiddag viel, geheel onopgemerkt, 'n schippersvrouw over boord van een binnenschip dat in de buurt van Someren ge meerd lag. Drie kinderen zijn moederloos geworden. Een 26-jarige Duitser, die op weg was naar Hoek van Holland viel hij Rijssen uit de D-trein en kwam. daarbij om het leven. Een 7-jarige jongen, die gevist had en zonder op het verkeer te letten rijksweg 2 overstak, werd door een Duitse personenauto aangereden. Het kind was op slag dood. PAUL HUF OVERLEDEN In de Boerhaave-kliniek te Am sterdam, waar hij op 23 mei voor het ondergaan van een maagope ratie werd opgenomen, is op 70- jarige leeftijd overleden de be kende toneelspeler, regisseur en voordrachtkunstenaar Paul Hut. Het toneelminnende publiek kon de acteur tot kort voor zijn plot selinge ziekte nog vrij geregeld op de planken zien. Paul Hut, die op 3 februari jl. ter gelegen heid van zijn 70e verjaardag har telijk werd gehuldigd en uit han den van burgemeester van Hall de zilveren medaille van de stad Amsterdam ontving, maakte de laatste jaren deel uit van „de Ne derlandse Comedie". TWEE KINDEREN GESTIKT BIJ BRAND IN BED In een woning in een van de oudste stadswijken van Rotter dam Spangen heeft zich za terdagmorgen in alle vroegte een tragedie afgespeeld die zelfs voor de omwonenden lange tijd onop gemerkt is gebleven. Twee kin deren uit één gezin, de 4-jarige Leendert Jan van Driel en zijn 3-jarig zusje Wilhelmina werden bij een beperkte maar hevige brand in hun slaapkamertje door de rook verstikt. De brand moet tussen half ze ven en zeven uur zijn uitgebro ken, enkele uren nadat de vader een trambestuurder de wo ning had verlaten. Vermoedelijk heeft het jongetje in bed met lu cifers gespeeld. De rooklucht werd opgemerkt door een oude buurvrouw, die de moeder waar schuwde. Zij sliep met een ouder dochtertje en een baby van een half jaar in een voorkamer en had nog niets gemerkt. De ramp had zich toen waarschijnlijk al voltrokken, want het kleine ka mertje van de kinderen twee bij drie-en-een-halve meter kon niet worden benaderd door de dikke en verstikkende rook. Zelfs de brandweerlieden, die vrij spoedig arriveerden, waren met hun persdrukmaskers aanvanke lijk nog machteloos. Pas na het gebruik van nevelstralen konden zij in het kamertje komen. Daar brandden de matrassen en een klerenkast, en lagen de kinderen dood op hun bedjes. DRIE DODEN BIJ VLIEG ONGELUK De snelst vliegende bommenwer per ter wereld, de Convair B 58 Hust ler van de Amerikaanse luchtmacht, die vrijdag voor een week een nieuw snelheidsrecord had geboekt door in 3 uur 19 minuten en 41 seconden de afstand New York - Parijs af te leg gen, is zaterdagmiddag tijdens de grote vliegdemonstraties waarmee de 24e Internationale Luchtvaarttentoon- stelling op Le Bourget werd besloten, te pletter gevallen. De drie beman ningsleden kwamen om het leven. GEW. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK Worden gevraagd; BOUWNIJVERHEID Metselaars Timmerlieden Grondwerkers GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters Drukkers HOUTINDUSTRIE Mach. houtbewerkers Afwerkers (meubel) Meubelstoffeerder (jeugd.) Mnl. en vrl. personeel KLEDING-REINIGING Stiksters /afwerksters Naaister event, gehuwd Vrl. arb. wasserij L.l. herenkapper Hulp glazenwasser (jeugdig) SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE Handschoenstiksters afwerksters Modeleur Overleersnijders Bijtuigers L.l. stiksters /stikkers Zoolleerstanzers Opzolers Overhalers Doorzetters Ouhalers/schoenenreinigezrs Afmakers /kantenschooiers Schaver/viezer Looierijarbeiders METAALNIJVERHEID Vrl. personeel evt. gehuwd IJksters Montagearbeidsters Doorsmeerders Draaiers, fraisers, kotteraars Electro-technicus (dipl. HTS) Electriciens Electr. monteurs Schoeninachinemonteur Automonteur Autogeen lassers Metaalsmelters Metaalgieters Metaalpersers Metaalbeitsers Machinebankwerkers Plaatwerkers Vuurwerkers Slijpers Walsers Kernmakers Loodgieters DELEN-INDUSTRIE lnpaksters Slagersknecht HANDEL Jeugdige magazijnbedienden Hulpverkoopsters Winkelbedienden 15-20 jaar Hulp groentehal Vefkoospster (seizoen) HORECA Meisjes voor div. werkzaam heden (seizoen). Afwasvrouwen-serveersters VRIJE BEROEPEN Vrl. kantoorpersoneel Typiste Kantoorbedienden mnl. HU ISHOUDEL. PERSONEEL Dagmeisjes halve dagen Werkster 1 a 2 dagen p. week Werkster Vz dag per week Bieden zich aan: KLEDING-REINIGING L.l. kapster SCHOEN- EN LEDER INDUSTRIE Bedrijfsleider Stikmeester Zwikmeester BOUWNIJVERHEID Schilder VERKEER Ass. in cantine (dagtaak) HANDEL Vertegenwoordiger Tariefcalculator Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur op het Gewestelijk Ar beidsbureau, Grotestraat 339, tel. 2131, Waalwijk. Deze opgave is geldig vanaf heden t.m. vrijdag 9 juni 1961. In verband met gedeeltelijke in voering van vrije zaterdag is het kantoor gesloten op zaterdag 17 juni en vanaf 1 juli a.s. elke zaterdag. Emigratievoorlichting Elke dinsdag spreekuur van 24 uur. Als slagroom niet stijf wil wor den, kunt U er een beetje op geloste gelatine aan toevoegen. Bittere komkommers legt U, in stukken gesneden, een paar uur in het water en de bittere smaak is verdwenen. De kurk op een thermosfles ver oorzaakt een muffe smaak aan de drank. Laat die kurk na ge bruik van de fles er niet op zitten, maar zet hem in een bakje met helder water. Indien gelei niet dik wil worden, druppel er dan het sap in van een geraspte peen. Draai, wanneer U vlees door een vleesmolen gedraaid hebt, even een stukje brood door deze molen het verwijdert achter gebleven vleesresten en de broodstukjes kunnen gemak kelijker uit de molen verwij derd worden. Moet U jampotjes vullen, vul de ze dan tot boven toe, sluit ze met perkamentpapier en keer ze dan om op een schoteltje. Laat de potjes zo afkoelen, eventuele lucht kan dan nog ontsnappen én U voorkomt schimmelen. Door enige druppels creoline op uw vuilnisemmer te sprenke len, verdrijft men de vliegen. Motten houdt men uit de piano door de viïtrandjes en de bo dem te bestrooien met globol. Modderspatten in kleding die bij het uitborstelen niet geheel verdwenen zijn, behandelen met een borsteltje, dat mien in water met azijn gedoopt en daarna goed uitgeslagen heeft. Grasvlekken kunt U verwijderen door wat natriumperboraat- poeder op de vlek te leggen en daar kokend water overheen te gieten. Daarna uitspoelen met schoon water. Als U kropsla eet, knijp dan de slablaadjes bij het wassen niet uit. De voedingsstoffen blijven behouden als U de bladeren stuk voor stuk uitslaat of droogzwaait in een doek of slamandje.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7