waaLwij kse en LAnqstRAAtse couRAnt Waalwijkse Schoenfabrikanten namen afscheid van Jos. Klijberg Uit de Langstraat „NEERLANDIA" HULDIGDE DRIE JUBILARISSEN mm VRIJDAG 30 JUNI 19S1 82e JAARGANG No. 52 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Als geen ander op de hoogte met de problemen der schoenindustrie Na reeds eerder zijn functie als lid van het Dagelijks Bestuur van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten te hebben neergelegd, heeft de heer Jos. J. Klijber? dezer dagen afscheid ge nomen als vice-voorzitter van de Waalwijkse Bond van Schoenfa brikanten. In een speciaal daar toe belegde vergadering werd de heer Klijberg allereerst toege sproken door de heer F. Man- naerts, algemeen voorzitter van de Federatie, die uitvoerig de ve le verdiensten van de heer Klij berg voor de schoenindustrie schetste en waarbij hij vooral de nadruk legde op de wijze waarop de heer Klijberg altijd de mense lijke kant van de problemen be naderde en daarmee een bijzon dere toon gaf aan zijn taakver vulling. Ten slotte bracht spre ker de heer Klijberg hartelijk dank voor het zeer vele dat hij op zo voortreffelijke wijze en met inzet van al zijn krachten in het belang van de schoenindus trie heeft gedaan. Namens de Waalwijkse Schoen fabrikanten werd het woord ge voerd door de voorzitter van de plaatselijke bond, de heer J. de Kort. „Ons bestuur heeft ge meend alhoewel zij dit node doet het besluit van de heer Klijberg te moeten respecteren", aldus de heer de Kort. „Wij reali seren ons echter zeer wel, dat met het vertrek van de heer Klij berg niet alleen het bestuur, doch onze gehele vereniging een lid verliest dat als geen ander op de hoogte is met al die problemen zowel on economisch als soci aal terrein waarmee de schoen industrie als bedrijfstak wordt geconfronteerd. Al deze vraag stukken brengen tevens belang rijke konsekwenties op bestuur lijk terrein met zich, temeer wan neer we ons bewust zijn dat we ons thans in een periode van gro te veranderingen bevinden. En juist op dit bestuurlijk terrein neeft de heer Klijmerg de belan- Aiïoï-ïa *a ««rvïsïiMLawGaris gen van de schoenindustrie, maar vooral die van onze plaatselijke fabrikanten, lange jaren op de meest loffelijke wijze behartigd." Vervolgens gaf de heer de Kort een opsomming van de door de heer Klijberg vervulde functies. Door de plaatselijke bond aange wezen als lid van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikan ten was de heer Klijberg: lid van het Dagelijks Bestuur van de Fe deratie, lid van het bestuur van het Bedrijfschap, lid van de CAO- eommissie van het Bedrijfschap, lid van het bestuur van het Alge meen Pensioenfonds, lid van het bestuur van de A.S.C., lid van de Beurscommissie, lid van het Mo decentrum, namens de Federatie lid van het bestuur van het Mu seum voor de Schoen- en Leder industrie. De heer de Kort wees er op dat de heer Klijberg in al deze functies steeds geijverd heeft om aan de belangen van de plaat selijke schoenindustrie bijzonde re aandacht te schenken. „Voor dit alles, mijnheer Klijberg, zijn wij U grote dank verschuldigd" en wij zijn blij deze gelegenheid te kunnen benutten om van onze dank te kunnen getuigen. Als wij U dan namens onze vereniging een paar boekwerken aanbieden, dan moet U dit niet zien als een waardering voor Uw werk want dit is echt niet met boeken of andere cadeaus te betalen maar als een bewijs van sympa thie die onze hele vereniging U toedraagt en tevens als een her innering aan de prettige wijze, waarop wij steeds met U èn in het bestuur èn in de ledenverga deringen hebben mogen samen werken." De heer Klijberg dankte beide sprekers voor hun hartelijke en waarderende woorden. Hij zei dat het afscheid hem toch wel aan 't hart ging, „want ik heb dit werk altijd met plezier en met liefde gedaan." Ten slotte gaf de heer Klijberg de plaatselijke bond zijn beste wensen mee voor de toe komst. Tot slot van deze bijeenkomst werden aan de aanwezige fabri kanten de dia's vertoond, welke onlangs werden vervaardigd ten dienste van de voorlichting op dc lagere scholen. Over de kwaliteit en de samenstelling van de serie toonde men zich hijzonder tevre den. menselijke kant Wanneer de heer Klijberg wer kelijk afscheid neemt van het be- drijfs- en gemeenschapsleven, dan zouden wij onzerzijds nog graag willen wijzien op zijn grote verdiensten als voorzitter van de tentoonstelling 1925, als vice- voorzitter van de tentoonstelling Waalwijk 1948, als vice-voorzit ter van de Slem 1953, als be stuurslid van het [Museum voor de Schoen- en Lederindustrie, vroeger als lid van de gemeente raad en als voorzitter of vice- voorzitter van tal van verenigin gen en comité's Zijn helder in zicht, zijn ambitieus werken, zijn prettige omgang, zijn welspre kendheid kwamen hem daarbij zeer, te stade. NEERLANDIA-FEEST IN LOON OP ZAND Bij een feest hoort een feestelijke foto en we meenden er dan ook goed aan te doen om directie en jubilarissen van Neerlandia op één plaatje te vereeuwigen. Zittend v.l.n.r. mevr. van Leeuwen, de heer van Leeuwen, de heer v. d. Leur, mevr. v. d. Leur, mevr. Biemans en de heer Biemans; staande v.l.n.r. dhr. Q. de Jong, drs. M. Maas, dhr. H. de Jong, de dames Riet v. d. Leur en Jeanne Jansen en de heer W. v. Dongen met naast zich zijn zoontje, dat zo dapper en keurig de honneurs mee waarnam Vlijmen Door al deze activiteiten heeft hij de belangen van industrie en geboorteplaats op uitzonderlijke wijze gediend", waarvoor wij hem hier gaarne openlijk hulde en dank betuigen. KONINKLIJK GOUD, ZILVER EN BRONS VOOR 40 TROUWE DIENSTJAREN Als er deze week één schoenfabriek reden had tot feestvieren, dan was dat wel Stoomschoenfabriek Neerlandia in Loon op Zand, want daar konden j.l. woensdag maar liefst drie jubilarissen met 40 trouwe en voortreffelijk vervulde dienstjaren worden gehuldigd. Het waren bedrijfsleider Jos v. d. Leur, werkmeester A. Biemans en kantenschrooier Jos v. Leeuwen. En als_ charmante omlijs ting was daar dan ook nog het ö1/^-jarig jubileum van de beide kantoordames Jeanne Jansen en Riet v. d. Leur (dochter van de jubilerende bedrijfsleider). Het is bij Neerlandia namelijk een goe de gewoonte om het 61/4-jarig jubileum van het vrouwelijk per soneel niet ongemerkt te laten voorbijgaan. Er was dus volop reden tot feestvieren bij Neerlandia en men heeft dat ook op spontane en hartelijke wijze gedaan. lés ONDERSCHEIDINGEN Omdat burgemeester v. d. Heij den niet bij de huldiging in de namiddag aanwezig kon zijn, had in de morgenuren in intieme kring een korte plechtigheid plaats, waarbij de drie jubilaris sen door de burgemeester wer den toegesproken. Deze wees in zijn toespraak op de betekenis van deze jubilea, zowel voor de jubilarissen persoonlijk als voor het bedrijf. Hij gaf uiting aan zijn respect en waardering voor de voortreffelijke staat van dienst van de jubilarissen en voor de ijver en plichtsbetrachting waar mee zij gedurende veertig jaren de taak welke hun was toebe deeld, hebben vervuld. Burge meester v. d. Heijden kon zijn hartelijke gelukwensen laten ver gezeld gaan van de verheugende mededeling dat het H. M. de Ko ningin had behaagd elk der jubi larissen te onderscheiden met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau: goud voor de heer v. d. Leur (de eerste gouden eremedaille in de geschie denis van de gemeente), zilver voor de heer Biemans en brons voor de heer van Leeuwen Ver schil in metaal dus, maar geen verschil in waardering; het brons is in dit geval van gelijke waarde als het goud en het zilver, aldus burgemeester v d. Heijden, die ten slotte persoonlijk de jubila rissen de onderscheiding op speldde. In de middaguren had in de grote magazijnruimte van het be drijf de huldiging plaas door di rectie en personeel. Namens de directie werd het woord gevoerd door de heer W. van Dongen, die deze dag een zeer vreugdevolle dag voor het bedrijf noemde. Hij wees er op dat de huldiging van een jubilaris met een 40-jarige staat van dienst zo stilaan een jaarlijkse traditie in het bedrijf begint te worden. „De jubilaris sen kunnen terugzien op eert zeer vruchtbaar leven, want geduren de veertig jaren hebben zij zich met grote ijver en plichtsbetrach ting gewijd aan een taak die dik wijls zwaar was", aldus de heer van Dongen, die een stap terug deed in de geschiedenis en de ja ren van vóór 1940 in herinnering bracht. Dat waren moeilijke tij den met veel zwoegen en ploete ren en de sociale voorzieningen waren toen zeer ontoereikend. „Van de verworvenheden welke wij thans bezitten, durfden wij toen nog niet eens dromen." Na mens de directie dankte de heer van Dongen derrie jubilarissen voor hun toewijding, ijver en plichtsbetrachting en als blijk van waardering overhandigde hij eik van hen een gouden horloge en een geschenk onder couvert. De echtgenoteh van de jubilaris sen kregen van het parmantige zoontje van de heer van Dongen een fraai boeket bloemen aange boden. Met een woord van erken telijkheid en waardering richtte de heer van Dongen zien ook tot de beide jubilaressen en hij over handigde hun een geschenk on der couvert. Namens de collega's werden de jubilarissen toegesproken door de heer C. Ligtenberg, voorzitter van de fabriekscommissie, die z'n gelukwensen vergezeld liet gaan van een fraai schilderij voor de heren v. d. Leur en van Leeuwen, terwijl de heer Biemans als ju bileumgeschenk een elektrisch scheerapparaat in ontvangst mocht nemen. Nadat de heer v. d. Leur mede namens zijn mede-jubilarissen een woord van dank had gespro ken tot directie en personeel, werd een aanvang gemaakt met een bijzonder gezellig en geani meerd personeelsfeest, waarbij de directie zich van en zeer royale zijde liet kennen en dat een voor treffelijke prelude was op de ker mis. Het volgend jaar zal er bij Neerlandia nog meer reden zijn tot een grootse feestviering, want dan zal het 50 jaar geleden zijn dat de fabriek werd opgericht. Op deze gouden dag zullen de 100 personeelsleden zich ongetwijfeld nu reeds verheugen. KLEDING-VERHUUR BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Bossche kleding-service Vughterstraat 205 Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 's-DERTOGENBOSCH Sprang Capelle Tcho vAn het Zuióen jitgpver „aiwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen (H)fdredacteur: JAN TIELEN iifonummer 50798 blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 tranco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1 gericht 1878 op de voet GESLAAGD Op 20 juni slaagden voor het diploma lingerie: Marijke Beekmans, Truusje v. d. Broek, Mientje Broeren, Annie Boelen, Jac queline de Hart, Betsy Heesbeen, Diny de Laat, Thea v. d. Lee, Anny Neggers, Jean- nette van Raak, Betsy v. d. Sanden, Jo v. Vugt, Elly v. d. Wens en Ria v. d. Wiel. Voor het diploma costuumnaaien slaag den: Marianne Verhoord en Corry v. d. Wiel allen te Vlijmen. Te Nieuwkuyk slaagden voor lingerie de jongedames: Annie v. Eggelen, Dinie Her man, Dinie v. Kuyk, Rina Mimpen, Rie- kie v. Oers, Sjan v. Spijk, Pauline de Vaan en Rikie v. d. Wens. Te Haarsteeg slaagden voor het diploma lingerie de jongedames: Paula v. d. Berk, Ria v. Beurden, Betsy v. Bladel, Rina v. Bladel, Rikie v. d. Brandt, Thea v. Gestel, Bêddy v. Lamoen, Corrie v. Uden en Doortje Vugts. Zij allen genoten hun opleiding aan de St. Jozef VGLO te Vlijmen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 25 juni hield de Postduivenver. De Zwaluw een wedvlucht met oude dui ven van uit Creil, Frankrijk, afstand 334. 080 km. Los 7 uur, eerste duif 11-22-27, laatste prijswinnende duif 11-41-05. Uitslag als volgt: H. Pelders 1-16; P. Diep straten 2, B. v. Esdonk 3-15, Th. Stupers 4, Jo v. d. Heuvel 5, C. v. Heivoort 6-8-9, J. Kiviets 7-11, de Laat-Parijs 10, Th. v. Overdijk 12, P. Vermeulen 13-19, W. v. Vught 14-20, R. de Laat 17, W. v. Raven- steyn 18. Zondag 2 juli wedvlucht vanuit Corbeille, Frankrijk. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. AFRICHTINGSVLUCHT Zondag 2 juli zal de 3e en laatste af- België. Inkorven zaterdagavond van 19 tot 20.00 uur. MAANDVERGADERING Zondag 2 juli maandvergadering van het kruisbooggezelschap Rozenjacht, gevestigd in café Gevers. Belangrijke agenda in ver band concoursen. Dus allen present. KLEINE TOUR, FRANKRIJK De Vlijmense renner B. v. d. Ven is mede vertrokken naar Frankrijk voor de kleine Tour de France. V. d. Ven heeft zich ern stig voorbereid. Moge hij van pech ge spaard blijven en zijn naam meermalen ge noemd worden", dan is de prestatie ook goed. Benny, succes. UITSTAPJE EXCELSIOR. Dinsdag maakten de leden van de Chr. Gem. Zangvereniging „Excelsior", alhier het jaarlijkse uitstapje, ditmaal naar de Achterhoek. Met een luxe autobus van de Alad werd 's morgens de reis aangevangen; over Den Bosch ging het allereerst naar Groesbeek en Berg en Dal, alwaar de kof fie werd gebruikt. Al liet het weer zich 's morgens niet aanlokkelijk aanzien, toch zat de stemming er reeds spoedig in en toen het spoedig beter weer werd, genoot het gezelschap zeer van de prachtige om geving. Van Berg en Dal ging het via Arn hem naar Zutphen en Lochem, waar de grote kerk bezichtigd werd. Na vervolgens weer een verfrissing gebruikt te hebben, ging de tocht naar Holten, waar verschil lende bezienswaardigheden bezocht werden, o.a. de bekende Holterberg, vanwaar men een schitterend vergezicht had; de kerk al daar werd bezichtigd en een Canadese be graafplaats. Over Deventer en Dieren werd naar Apeldoorn gereden, waar enige tijd gezellig werd doorgebracht, om vandaar naar Ede te gaan, waar voor het gezelschap een uitstekend diner gereed stond, dat men zich uitstekend iiet smaken. Over Rhenen ging het weer huistoe waar men tegen mid dernacht arriveerde. Excelsior kan weer terugzien op een bij zonder geslaagd uitstapje. ZANG- EN MUZIEKAVOND GEZELSCHAPPEN VAN DIRIGENT P. CHRIST. In het gebouw van de Chr. HBS te Waal wijk werd jl. woensdagavond een zang- en muziekavond gehouden, waaraan werd deelgenomen door verenigingen die alle on der de directie staan van de heer P. Christ te Tilburg. Hoewel het hier geen gewoon concours betrof, werden de prestaties van een zang- of muzieknummer van elke deel nemende vereniging beoordeeld door een jury bestaande uit de heren R. Gevers en P. Hörmann uit Den Bosch. De deelnemende verenigingen waren: Tilburgs Chr. Gem. Koor; Gem. Zangver.- Zanglust, Veen; Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heere, Sprang; Fanfare Wilhelmina, Veen; Jeugddrumband Wilhelmina, Veen; alle onder leiding van de dirigent de heer P. Christ. De avond werd geopend door mevrouw Koster- v. d. Starren, die in haar welkomst woord namens de heer Christ allereerst de juryleden met hunne dames verwelkomde en de deelnemende gezelschappen, en de hoop uitsprak samen een genoegelijke avond te hebben. AI verschilt deze avond van een gewoon concours, er is een factor die de deelnemende verenigingen samen brengt, n.l. de leiding van de heer Christ. Al is de oorsprong van de verenigingen uit- DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag a.s. wordt voor spoedgevallen de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel waargenomen door dokter H. Winkelman alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 2 JULI 1961 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 4.30 uur. Ds van der Meulen. sluitend de gezelligheid, toch meent mevr. Koster dat er bij allen enige liefde voor de zang en muziek aanwezig is. Na nog enkele mededelingen betreffende de avond te heb ben gedaan, gaat mevr. Koster voor in ge bed, waarna gezamenlijk gezongen wordt Psalm 146:1. Achtereenvolgens treden hierna op: Til burgs Chr. Gem. Koor, met „God is mijn rots" van Pylman en „Lof en aanbidding" van Pinck (3e afdeling). Gem. Zangver. Zanglust, Veen, met „Loof nu dén Heer" van F. Mendelssohn-Bart- holly en „Lentenacht" van P. Zanen (2e afdeling). Looft den Heere, Sprang, met Ps. 100 van H. Bramen en „Cantate Domino" van Hassler (afd. Uitmuntendheid). Fanfare Veen, met „Leed kindly light (Engelse hymne) en ouverture Tacile van Cerfontaine (3e afdeling). Jeugddrumband Veen, met Modelmarsen van Veluwen en Beja Mars no. 1 van Te sink. Van eik dezer gezelschappen werd het tweede genoemde nummer door de jury beoordeeld. Na de pauze die hierna volgde gaven elk der deelnemende verenigingen nogmaals 'n tweetal nummers, waarna mevrouw Kos ter in dankgebed voorging en gezamenlijk werd gezongen: ,,'k Wil U God mijn dank betalen". Hierna maakte de jury bij mon de van de heer Gevers de uitslag bekend en maakte hierbij enkele op- en aanmerkin gen. De heer Gevers deelde mede dat er rekening mee gehouden was dat het hier alle dilettantengezelschappen betrof en spr. maakte hierbij zijn compliment dat de ver enigingen in deze tijd daartoe nog de ambi tie voor hebben. De jury maakte de heer Christ hun com pliment voor de wijze waarop hij deze avond had verzorgd en waarop hij de verenigin gen tot deze hoogte heeft weten te brengen. In het algemeen was het jury opge vallen dat met overgave en volle ambitie gemuciseerd werd. Het kan altijd beter, maar het viel op dat met discipline werd gemusiceerd. De prestaties van deze avond waren zo dat geen tweede prijzen behoef den te worden gegeven. Voor elke deelne mende vereniging maakte de jury ook en kele speciale opmerkingen. Sprang werd na tuurlijk strenger beoordeeld voor het uit komen in de afd. Uitmuntendheid. Het vo lume was uitstekend en technisch was alles goed verzorgd; de sopranen waren aan de lage kant, wat de jury toeschreef aan de warmte in de zaal, de a werd h.i. te plat gezongen. De volgende punten werden toegekend: Tilburgs Chr. Gem. Koor (3e afd.) 104 pt. Zanglust, Veen (2e afd.) 112 pt. Looft den Heer, Sprang (afd. Uitm.) 102 pt. Fanfare Veen 105 Vi pt. Drumband Veen 95 pt. Mevr. Koster bracht dank aan de jury leden voor hun medewerking en hoopt dat de koren met de opmerkingen hun nut zul len doen in de praktijk. Tevens dankt zij de heer Christ voor hetgeen hij voor de verenigingen doet; de heer Christ dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt dat allen met ijver zullen verder^ gaan, om in het najaar nogmaals een der gelijke avond te kunnen houden. De verenigingen werd elk een mooie her innering aangeboden. Het was een alleszins geslaagde avond. flHBHÉdlS1"'esuiA 1 AUTOTOCHT BEJAARDEN Dinsdag a.s., 4 juli, gaan de bejaarden uit Capelle, Vrijhoeve en het prot. gedeelte van Kaatsheuvel weer het jaarlijkse uitstap je maken. Des morgens te 8 30 uur wordt gestart bij de Koningin Julianaschool. Via Gorinchem gaat het naar Tiel, langs de plaatsjes Arkel, Ackoy, Rhenoy, Beesd en Tricht. Te ongeveer 10.30 uur hoopt men te Tiel te arriveren, alwaar in café-restau rant „De Beurs" koffie wordt gedronken. Om 11.30 uur zet men de reis voort naar

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 13