FILMJOURNAAL Musis Sacrum Luxor MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA Waaiwijkse zwemvereniging zet zegereeks voort TRIMBACH DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 JUNI 1961 Stijf en Stram? Nu hier - d&n daar? Neem Kruschen - èn Uw pijnen verdwijnen. In Bergen op Zoom de heren toonaangevend De tweede dag van de competitie om de Brabantse zwemtitel voor zo- merclubs op deze eerste zomerse zon dag te Bergen op Zoom, is onze plaatselijke zwemvereniging gestart met 2.025,6 punten tegen Z.IJ.V. Den Bosch 2.067,9 en Triton Boxtel 2.070,8 punten. Daarna volgden nog vier mindere goden. Deze komen ove rigens niet in het stuk voor. De Z.IJ.V. werd op deze tweede competitiedag duidelijk teruggewezen en de grootste concurrent voor de kampioenstitel is het Boxtelse Triton. De ruim 200 deelnemers maakten het de jury onmogelijk de totaaltelling nu reeds vrij te geven. Het is zeker dat de strijd tussen Triton en Waal wijk zal gaan, waarbij onze plaatsge noten met opnieuw 6 overwinningen de beste papieren hebben. Opmerkelijk goed zwommen deze middag de Waaiwijkse heren en jon gens: Piet van Oss zwom de 50 m vlinderslag heren in de nieuwe record tijd van 38,4. Ook Antoon Keetels liet zich niet onbetuigd en legde be slag op de derde plaats met 42,4. Piet Jansen kwam op hetzelfde nummer voor de adspiranten op de bijzonder snelle tijd van 39,5 en dit betekende weer een eerste plaats. De derde eerste prijs bij de per soonlijke nummers was voor Frans v. Loon de 38,8 betekenden ook hier een nieuw clubrecord. Ook de estafettes waren voor de Waaiwijkse jongens en meisjes zeer succesvol: de 5 x 50 m schoolslag wisten de meisjes adspiranten te win nen met een tijd van 4.01,4. De jon gens legden beslag op de eerste plaats op de 3 x 50 m wisselslag estafette (1.59,-). De dames tenslotte sloten de zegereeks af met 2,59,4 op de 4 x 50 m wisselslag estafette. Het noodlot trof overigens onze dames en meisjes zeer hard: uitste kende tijden werden nog door betere van die van andere clubs overtrof fen en zo gingen enkele eerste plaat sen juist aan de Waaiwijkse schonen voorbij. Ria Verschuren was de eerste pech vogel: een keurige 1.40,6 op de 100 m schoolslag dames leverde „slechts" een derde plaats op. Gusta Vesters en Marion de Hart (sterk in de run ning) deelden de derde plaats op de 50 meter schoolslag voor meisjes in de tijd van 46,5. Bravo Gusta. Gusta Vesters zorgde voor een van de sensationeelste momenten van deze zwemmiddag: in de eerste serie zwemmend evenaarde Blanca Hoff- mans haar eigen clubrecord op de 50 m vrije slag, dat zij 14 dagen geleden te Boxtel op 36,4 stelde. Gusta Ves ters, enige tijd niet meer vrije slag zwemmend in persoonlijke nummers, werd niet meer als een ernstige con currente beschouwd, maar zij loochen- strafte alle sombere voorspellingen in de volgende serie zwom zij 36,3. Een werkelijk prachtig nieuw club record en een fraaie tweede plaats. Blanca Hoffmans kwam met haar prestatie op de derde plaats. Met deze zes overwinningen (van de 13 nummers) en de tweede en derde plaatsen was W.Z.V. weer de meest succesvolle vereniging van de ze tweede competitiedag. 15 juli zal te Uden de eindstrijd worden gestre den. Waalwijk heeft ongetwijfeld de beste papieren en start weer met een punten voorsprong. Maar hoe de uit slag ook zal zijn Triton uit Boxtel en W.Z.V. zullen, wie van de twee ook het kampioenschap behaalt, altijd een revanche betwisten. Dat is het gevolg van een sportieve afspraak die mid dag gemaakt. De tijden 50 meter vrije slag heren Louke de Leyer 34,6; Bert Jansen 35,4; Piet de Bont 35,6; Christ Trim- bach 37,2; Jan Rechters 38,5; Kees Greve 40,4; Antoon de Hart 56, - 50 meter schoolslag meisjes adsp.: Gusta Vesters 46,5 (3e plaats); Marion de Hart 46,5 (3e plaats); Blanca Hoffmans 48,4; Janny Ves ters 48,6; Ank v. Dishoeck 49,3; Willy Mahieu 52, - Ria Pullens 53,8; Marian Verboord 56,6. 50 meter vlinderslag heren Piet van Oss 38,4 (le plaats); An toon Keetels 42,4 (3e plaats). 100 meter schoolslag dames Ria Verschuren 1,40,6 (3e plaats); France v. Dungen 1.47,8; Lizet So- mers 1.49,9; Doortje Leenheers 1,53,8; Netty Blonk 1,53,8; Wilma Schapendonk 1.55,7. 50 m vlinderslag jongens adsp. Piet Jansen 39,5 (le plaats). 50 meter rugslag jongens adsp. Frans van Loon 38,8 (le plaats); Flip Schipper 42,4; Piet Jansen 44,5; Ad Rek 46,2. 50 meter rugslag heren Piet van Oss 41, - Piet van As sen 41,5; Antoon Keetels 42,7; Bert Jansen 43,5; Jan Rechters 45,8; Lou ke de Leyer 45,9; Ludo Klerx 48,9. 5 x 50 meter vrije slag est. jon gens: 2.55,- (2e plaats). Han dat gemartel met brandend maagzuur moet U 'n einde maken. Rennies nemen! 5 x 50 meter vrije slag est. heren: 2.53,5 (4e plaats). 5 x 50 meter schoolslag estafette meisjes: 4.01,4 (le plaats). 5 x 50 meter schoolslag estafette dames: 4.04,8 (2e plaats). 3 x 50 meter wisselslag estafette jongens: 1.59,- (le plaats). 4 x 50 meter wisselslag estafette dames 2.59,4 (le plaats). pen die alles in het werk stellen om Prudence en haar bescher mer Mooney (Barry Sullivan) uit het stadje te verdrijven. Na tuurlijk trekt de boosheid ten slotte echter toch aan het kort ste eind. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. „7 MANNEN ZONDER VREES" Deze zeven mannen zonder vrees, allen min of meer avontu riers, zijn begaan met het lot van de inwoners van een klein Mexi caans dorpje. Het dorpje wordt op gezette tijden gebrandschat door een troep bandieten onder aanvoering van een zekere Cal- vera (Eli Wallach). Aanvoerder der zeven is Chris Adams (Yul Brynner), rondreizend avontu rier en vermaard pistoolschutter. Het komt tot drie spectaculaire gevechten tussen de twee groe pen. De eerste keer wint Adams, maar Calvera komt terug en geeft Adams ongenadig voor z'n broek. De derde en laatste maal gaat Calvera geheel tens onder en sneu velt zelf in het gevecht. Een stoere western boven de middelmaat. Van vrijdag tot en met zondag. „VIJF STAPPEN IN HET GEVAAR" Het barre en boze geheim van een raketbom die een snelheid zou kunnen bereiken van 4000 mijl per uur, vormt de achter grond van deze spannende en met veel vaart gemaakte film. Dit geheim komt in Oost-Berlijn in handen van 'n zekere Ann Ni cholson (Ruth Roman). Het staat gegraveerd op een stalen zakspie- gel en de man van wie zij deze gekregen heeft, wordt onmiddel lijk daarop vermoord. Hij weet haar nog toe te fluisteren dat zij het geheim in Caüfornië moet af geven aan een dokter met een Duitse naam. Hij vertelt er ech ter tevens bij dat deze man zeer waarschijnlijk een spion is. In Californië krijgt het meisje aller lei aanslagen en angstige avontu ren te verduren. De film heeft 'n hijzonder verrassende ontkno ping die wij u niet willen ver klappen. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. „TEXAS LADY" Een pittige dame, deze Pruden ce Webb (Claudette Colbert), die naar een klein plaatsje in Texas gaat om een krantenbedrijf dat zij geërfd heeft, over te nemen. De krant en trouwens het hele leven in het stadje wordt echter geregeerd door twee ongure ty- „AVONTUUR IN NEW YORK" Een aankomend musicus (ge speeld door Tony Curtis) en een gedesillusioneerd meisje (Debbie Reynolds), dat door de louche eigenaar van een dancing wordt gechanteerd, delen samen één kamer. Zij doen dat netjes en de len de kamer met een gordijn in twee delen. Toch schept deze manier van samenwonen bepaal de problemen, vooral wanneer de jongeman het meisje van een dubbel leven gaat verdenken. Natuurlijk is dat niet zo, het kind is braaf en goed en leent zelfs buiten zijn medeweten geld om hem een nieuw instrument te verschaffen. Dit instrument opent voor de jonge muzikant de weg naar het succes en ten slotte weet hij ook nog het meisje uit Ide macht van de ongure dancing eigenaar te bevrijden, waarna niets meer het zoveelste filmhu welijk in de weg staat. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „GREEP NAAR DE MACHT" Aan rokende revolvers en klet terende paardehoeven weer geen gebrek in deze western; waarin Jeff Chandler, Fess Parker en Nicole Maurey de hoofdrollen vertolken. Hoewel het verhaal nogal onwaarschijnlijk is, heeft het veel vaart en spanning. Chandler is de schurk en Parker is door de gouverneur op zijn spoor gezet om hem te vangen, maar de beide mannen worden vrienden en ontwerpen een slim plan om de gouverneur te mislei den. Ten slotte echter komt het toch tot een treffen tussen beide mannen, waarbij de schurk na tuurlijk het onderspit moet del ven. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. 82). Op het politiebureau was er in tussen weinig veranderd. „Jullie moeten met bewijzen komen!" hoonde commissaris Money de Pénoze, die nog steeds brutaal op zijn stoel zat. „Met regelrechte, doorslaande bewijzen moeten jul lie komen, maar die hebben jul lie niet! Hahahaha!„De on waardige jakhals wil gaarne nog j doorslaande bewijzen zien?" ant- I woordde Pie Yah Ma glimla chend. „Wees gerust. Een nede rig en onbelangrijk inwoner van het land van Lao Tse zal ze u binnen enkele ogenblikken ver schaffen. Hoor ik daar niet reeds een gering lawaai aan de deur?" Verwonderd keken Mac Muz zle, de officier van justitie en de hoofdcomtnissaris op. Inderdaad werd de deurknop bewogen, de deur ging open... en daar trad Pie Yah Ma binnen, een wankele gestalte ondersteunend. Onthutst keken alle aanwezigen nu naar de twee Pie Yah Ma's, die in het vertrek stonden. Beiden droegen dezelfde witte jas, hadden dezelf de das om hun hals, kortom, ze leken op elkaar als twee druppels water. „Gr... grote g... goed heid..." stamelde commissaris Money de Pénoze verslagen. „Hoe kom jij vr... vrij...?" En Pie Yah Ma lispelde minzaam: „Wil de nietswaardige man van de misdaad nog méér bewijzen?" FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE VISSER VAN FLORIDA RICHARD POWELL 38) „Schei uit, alsjeblieft", zei ze. „Waarom vertei je Sherry niet wat er gebeurd is? Het kind zit te trillen als een riet. Je bent zo hals over kop weggelopen, dat ze me opgebeld heeft. Ze zei dat ze van plan was, weg te lopen." „Ze hoeft zich nergens ongerust over te maken. Ik zal haar heus wel vertellen wat er gebeurd is. Blij je weer eens gezien te hebben, miss Wood." Georgia bewoog zich niet. „Wat is er gebeurd?" wilde ze we ten. „Heb je die Harry, waar je het over had, gevonden? Heb je de woon schuit gevonden?" „Waarom zou ik op jouw vragen antwoord geven? Je beantwoordt de mijne toch ook nooit." „Goed", zei ze. „Jij vertelt mij wat er vannacht gebeurd is en ik vertel jou hoe ik Sherry heb gevonden". „Accoord", zei ik. Ik was toch al van plan geweest, haar alles te ver tellen. „We ontdekten waar de woon schuit lag en Harry probeerde me aan zijn speer te steken. Hij weet nu wie ik ben en we hebben gezien hoe hij de woonschuit naar een andere plek sleepte en na een poosje kwam hij terug met Chuck's jacht achter zich aan. Chuck bleef zowat tien minuten en vertrok toen weer met zijn jacht. Wat ze deden, hebben we niet kun nen zien." „Hoe laat verliet hij de woon schuit?" „Zowat kwart voor twaalf." „Hm," zei ze. „En nu is het kwart over. Heb je niets gezien of gehoord, terwijl Chuck op de woonschuit was?" „Ik hoorde aldoor lopen. Je schijnt niet erg verbaasd te zijn. Wat voert Chuck uit? En wat voer jij uit? Waar om probeerde hij je te vermoorden? Deed je maar alsóf je me niet ge loofde? Waarom dan? Hoe heet je in werkelijkheid? Wie..." „Sorry", zei George, terwijl ze op stond en een geeuw onderdrukte. „Ik ga maar eens naar huis. Ik ging voor de deur staan. „Er bestaat zoiets als een af spraak tussen ons, zus", zei ik ern stig. „Ik laat je niet weggaan, voor je over de brug bent gekomen". Georgia maakte haar handtas open en haalde een poederdoos te voor schijn. Ze bekeek haar gezicht een poosje in het spiegeltje en zei toen. „Ik zou zeggen, dat het niet meer de moeite waard is. Je weet nu im mers toch, dat Chuck en Harry onder één hoedje spelen? Herinner je je de avond dat ik Chuck in de club ont moette? Nu dan, later op de avond raakte hij dronken en ik bracht hem naar huis. Een man, die ik nog nooit eerder gezien had, kwam hem opzoe ken, vond hem snurkend en schreef iets voor hem op een briefje. Hij deed het in een enveloppe en plakte die dicht. Nadat hij weg was, maakte ik de enveloppe boven de stoom open". „Had je daar dan een bijzondere reden voor?" vroeg ik. „Gewoon uit nieuwsgierigheid" zei Georgia. „Op het briefje stond: „Ik heb op de woonschuit een kind gevonden van een jaar of twaalf, dat daar niet thuis hoort. Ik heb het vast gebonden. Ik blijf een tijdje in de buurt en ga ergens wat drinken. Als je wakker wordt en ik ben al weg, kom dan naar me toe. De woonschuit ligt nog in de kreek bij Jake". Het was ondertekend met „Harry". Ik plakte de enveloppe weer dicht en legde hem op de plaats, waar Chuck hem niet dadelijk zou zien, wanneer hij zijn roes uitgeslapen had. Ik informeerde in de stad, waar ik die Jake kon vinden. Tegen dat ik er achter was, was het al middag ge worden, maar Chuck lag nog te snur ken en Harry's boot lag nog tegen de steiger. Ik reed naar de woonschuit, vond Sherry maakte haar los en stond op het punt haar mee te nemen, toen jullie tweeën opdaagden. Ik dacht, dat het me wel van pas kon komen om de verdenking op jullie te schui ven, voor het geval Chuck soms mocht vermoeden, dat ik de brief gelezen had. Daarom zei ik tegen Sherry, dat ze moest zien mee te rijden en duidde haar uit hoe ze mijn huis kon vinden, wanneer ze eenmaal in de stad was. Ik prentte haar een paar dingen in die ze jullie moest vertellen, maar ik kon natuurlijk niet weten, dat jullie over dat vissen zouden vragen en dat ze die flater van die elft zou begaan. Nou, dat is mijn verhaal. Bevalt het je?" „Ja", zei ik, „dit accepteer ik. Maar hoe zit het met dat telefoonge sprek dat ik met je had. Je hebt me onlangs verteld, dat je die avond bij Jake was geweest en dat je Harry Fink naar ons had horen vragen. Daar geloofde ik toch geen woord van". „O, dat. Ik was die avond in Chuck's huis, toen de telefoon ging. Chuck nam het gesprek eerst in de hal aan, vroeg toen aan degene met wie hij sprak, of hij even wilde af breken, ging naar zijn werkkamer, deed de deur op slot en zette het ge sprek voort. Ik hoefde alleen maar de hoorn in de hal op te nemen en kon zodoende horen, dat Harry vertelde dat Sherry weg was. Chuck zei, dat hij een idee had, wie de lui waren die Sherry meegenomen hadden en hij zei, dat hij er wel achter zou komen en dat hij ze mee uit vissen zou ne men. Toen hij klaar was met Harry, helde hij jullie op. Maar jullie waren niet thuis. Ik wendde hoofdpijn voor en wist jullie te waarschuwen, voor dat Chuck jullie aan de lijn kreeg. „Nu begrijp ik wat je bedoelde, toen je zei, dat je nieuwsgierig was. Brieven openmaken, telefoongesprek ken afluisteren, enz. Natuurlijk ben ik ook nieuwsgierig. Zou je me mis schien willen vertellen..." „Ik ben mijn gedeelte van de af spraak nagekomen", zei Georgia, „maar als je nog op twee vragen van mij antwoord wilt geven, dan zal ik er één beantwoorden van het rijtje, dat je daarnet opsomde." Het klonk niet gek. Ik had haar niet veel meer te vertellen en ik had haar een paar belangrijke vragen ge daan over Chuck en over haar, en waarom hij haar had proheren te ver moorden. „Oké," zei ik. „Ben je van plan de politie op de hoogte te brengen?" „Ja. Morgenochtend, voor we weg gaan. Ik zal ze vertellen, dat ze daar en daar in een woonschuit een gehei me distilleerderij of een valse mun- terij of iets dergelijks kunnen vin den." „Zo, zo. Ben je op weg hierheen een vrachtwagen tegengekomen?" „Een vrachtwagen? Nee, de weg was uitgestorven." „Zo. Hm. Het is ook nog wel wat vroeg. En nu wil jij iets weten?" „Ja", zei ik. „Vertel me maai eens „We hadden afgesproken, dat ik een vraag zou uitkiezen." „Goed dan, vooruit maar." Georgia lachte liefjes. „Je hebt me onder andere ge vraagd, wat mijn werkelijke naam was. Mijn werkelijke naam is Georgia Wood. Goede nacht". Ze liep naar de deur. Ik was zo dwaas, haar door elkaar te schudden Ik had er genoeg van, voor de mal gehouden te worden. „Wacht even", zei ik. „Ik heb haast", antwoordde ze. Ze stak een hand in haar tasje en verwisselde de poederdoos voor een kwaadaardig glimmend pistool. Ik deed een stap opzij. „O", zei ik, „inderdaad. Goede nacht." Terwijl ze de trap afging, fluister de Sherry: (Wordt vervolgd) merkelijk slechter zijn dan de gronden ten oosten van de Irenestraat, terwijl die gron den eigendom ^an de gemeente zijn. In verband hiermede menen b. en w. thans te moeten voorstellen over te gaan tot plaatsing van een semie-permanente hou ten dubbelwandig kleedlokaal, n.l. uitwen dig bestaande uit houten delen en aan de binnenzijde bekleed met hardboard, tenein de eventuele verplaatsing in de toekomst niet bij voorbaat af te snijden. Dit lokaal zal geheel aan de eisen van de KNVB voldoen en ook het bestuur van de v.v. SSC '55 heeft verklaard hiermede gaar ne akkoord te gaan. Mocht later verplaatsing van het kleed lokaal noodzakelijk zijn i.v.m. verschuiving van het terrein in noordelijke richting, dan zal zulks met betrekkelijk geringe kosten kunnen geschieden. De kosten worden be groot op f 13.700. - Voorstel tot het verlenen van subsidie i.v. m. een onder auspiciën van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Waalwijk te organiseren beroepententoonstelling. Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Waal wijk is voornemens om in de periode van 16 t.m. 26 oktober 1961 voor het rayon Waalwijk, omvattende de gemeenten Dru- nen, Loonopzand, Sprang-Capelle, Waal wijk en Waspik een beroepen-tentoonstel ling te organiseren, welke is samengesteld door het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid (Directie van de Arbeids voorziening). Deze tentoonstelling zal worden gehou den in twee zalen van het restaurant van het natuurpark „De Efteling" te Kaatsheu vel. Het doel van deze tentoonstelling is de jeugd, ouders, leerkrachten en andere be langstellenden een beter inzicht te ver schaffen in de wereld van de beroepen. Het ligt derhalve in de bedoeling de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scho len, de VGLO-scholen, de eerste klassen klassen van de ULO-scholen en de daar voor in aanmerking komende klassen van de Nijverheidsscholen in klasseverband de ten toonstelling te laten bezoeken. De expositie omvat in totaal 82 panelen, waarvan er 36 op meisjes-beroepen en 46 op beroepen voor jongens betrekking heb ben. Deze tentoonstelling heeft elders in het land reeds veel belangstelling getrokken en ook pers,, radio en televisie hebben er de nodige aandacht aan geschonken. Een en ander rechtvaardigt o.i. de ver wachting, dat deze tentoonstelling aan haar doel zal beantwoorden en bij bovenvermelde groepen van belanghebbenden een beter in zicht zal verschaffen omtrent de mogelijk heden, welke er momenteel op de Neder landse arbeidsmarkt zijn. De tentoonstelling zelf wordt gratis be schikbaar gesteld door het Ministerie van Sociale Zaken, daaronder begrepen de kos ten van vervoer, opbouw en afbraak. Voor de bestrijding van bijkomende kos ten, als het drukken van folders en aan plakbiljetten, persconferentie, officiële ope ning en representatiekosten is een bedrag nodig van naar schatting f 2000. -welke kosten zouden moeten worden gedekt door de in aanhef dezes, tot het rayon behorende gemeenten, hetgeen een subsidie zal vorde ren van f 0.04 per inwoner of voor deze gemeente in totaal f 251.-. Gezien de belangrijkheid van deze ten toonstelling menen b. en w. te moeten voor stellen het gevraagde subsidie te verlenen. Voorstel tot aankoop van grond t.b.v. de aanleg van een uitwijkstrook t.b.v. de bus halte B.B.A. te Capelle. Reeds meermalen hebben B. en W. klach ten bereikt over de halte van de BBA te Ca pelle aan de noordzijde v. d. Waspiksedijk. Momenteel stoppen de BBA-bussen, gaande in de richting Waspik, in de buurt van de in noordelijke richting - lopende polderweg. Somtijds, vooral bij regenachtig weer, moeten de reizigers halsbrekende toe ren maken om droogvoets de verharde weg te bereiken. Nu ligt ter plaatse nog een per ceeltje grond, eigendom van de heer A. L. van Wijlen, alhier, hetwelk zich uitstekend leent voor de aanleg van een zgn. uitwijk strook. Bij behoorlijke verharding zal ter plaatse zeker een goede halteplaats kunnen worden aangelegd. Waar nog meerdere, zodanige uitwijk plaatsen zullen moeten worden aangelegd, menen b. en w. er goed aan te doen thans nog geen voorstel in te dienen tot aanleg van de onderhavige halte, maar t.z.t. wan neer de andere bushalten in de gemeente eveneens definitief vastgesteld zijn, momen teel verkeert een en ander nog in een proefstadium, de raad voor te stellen terza ke een krediet te voteren waaruit de aan leg van alle benodigde halten c.q. uitwijk plaatsen zullen kunnen worden betaald. Thans stellen b. en w. mitsdien uitslui tend voor over te gaan tot aankoop van het In vele gevallen van rheumatische pijnen krijgt ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar vaak is de oorzaak onzuiver bloed. Menigeen die een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, ondervindt al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan. Naarmate Kruschen de wat traag geworden bloedzui verende organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stromen. On zuiverheden daarin krijgen geen kans meer. want ze worden langs natuurlijke weg af gevoerd. En daarmede ook de oorzaak van Uw rheumatische pijn. onderhavige perceeltje grond, groot 252 m2, kadastraal bekend gemeente Capelle, sectie H nr. 508. De door de heer van Wijlen gevraagde prijs van f2.— per m2 lijkt b. en w. alles zins redelijk, aangezien het hier gedeeltelijk bouwterrein betreft. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Burgemeester Vermeulenstraat. De heer A. van Dijk Jr., Hogevaart 91, a'hier, heeft verzocht te bevorderen, dat hem wordt verkocht een perceel bouwgrond, ge legen aan de noordzijde van de Burgemees ter Vermeulenstraat, kadastraal bekend ge meente Capelle, sectie E nr. 346 (ged.) en 347 (ged.) ter breedte van 25 meter en met een diepte van 38.60 meter, teneinde daar op een bungalow te bouwen. Met de voor deze grond berekende kost prijs van f 5.25 per m2 heeft de heer van Dijk zich akkoord verklaard, terwijl Ged. Staten van Noord-Brabant hiermede even eens hebben ingestemd. Voorstel tot invoering van de vijfdaagse werkweek. Adviseerde de Minister van Binnenlandse Zaken bij circulaire, van 4 jan. en 4 maart 1961 tot gedeeltelijke invoering van de vijf daagse werkweek aan welk advies de raad gevolg gaf - thans heeft genoemde bewindsman bij circulaire van 24 mei 1961, een exemplaar gezonden van een door hem aan zijn ambtgenoten gezonden schrijven, waarin mededeling wordt gedaan van het besluit der Regering om per 1 juli a.s. de volledige vijf-daagse werkweek voer. het Rijkspersoneel in te voeren. Voor wat het administratief personeel be treft, betekent dit geen arbeidstijdverkorting daar de arbeidstijd op 41V2 uur per week blijft gehandhaafd. Voor de werklieden zal dit een arbeidstijdverkorting betekenen tot 46 uur per week, welke verkorting per 1 januari 1962 verder zal worden doorge voerd tot 45 uur per week. Indien de raad voor het gemeente-perso neel een analoog besluit zal nemen, zal van af 1 juli a.s. voor het administratief perso neel van maandag t.m. vrijdag de dagelijkse werktijd 8 uur en 15 minuten bedragen, in gedeeld als volgt: van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 13.15 uur tot 17.30 uur. De dagelijkse werktijd van maandag t.m. vrijdag voor de werklieden vanaf 1 juli a.s. tot 1 jan. 1962 9 uur en 12 minuten be dragen en vanaf laatstgenoemde datum b uur, n.l. tot 1 jan. 1962: van 7.30-12 uur en van 13 tot 17.42 uur, en m.i.v. 1 jan. 1962 van 7.30 - 12 u. en van 13 - 17.30 u Aangezi^ de Minister in iaatstgenoemde brief heeft aangekondigd, dat nog na lere aanwijzingen zouden volgen m.b.t. de rechts positie-regelingen, welke met de, onderhavi ge aangelegenheid ten nauwste verband hou den - o.a. overwerkvergoediagen. pleegen en onregelmatige diensten, bijzondere uur loonregelingen en verlofrege:mg ten ge volge waarvan het Ambten enreglcment dezci gemeente zal moeten worden herzien, menen b. en w. te moef2n voorstellen thans te besluiten - vooruitlopende op bedoelde herziening van het Ambtenarenreglement - tot invoering van de vijfdaagss werkweek zonder meer, conform de voer het Rijksper soneel getroffen regeling En vandaag ermee beginnen. Dan geen zorg nieer over pijnen door overtollig maagzuur. U blust die brand met Rennies prompt. Makkelijk in te nemen en nog smakelijk óók. Vraag ze bij Uw apotheker of drogist.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2