Plan-West: grootste één-ruk-plan uit Drunen's geschiedenis 400 Jaar St. Hubertus Gilde te Drunen DRUNEN BOUWT Ook in Elshout dit jaar uitbreidingsplan DE ECHO VAN HET ZUHKHN VAN VRIJDAG 30 JUNI 1961 Nog nooit in de geschiedenis van Drunen is de bouwactiviteit zo groot geweest als op dit ogenblik. Terwjjl men nog volop bezig is met het bouwryp maken van het plan-West het grootste plan (kosten circa 1 miljoen) dat ooit in de geschie denis van Drunen in één ruk in uitvoering is genomen ver rijzen hier reeds in een snel tempo de woningen uit de grond. De bouwers volgen de bouwrjjp-makers op de voet en ook nog nooit in de geschiedenis van de gemeente is een uitbrei dingsplan zo snel volgebouwd als dit plan-West, dat plaats biedt aan ca. 350 woningen. Deze snelle ontwikkeling dwingt het gemeentebestuur om in een even snel tempo te zorgen voor nieuwe bouwgrond en dit brengt uiteraard grote zorgen met zich mee ten aanzien van de nodige grondaankopen. Naast de woningbouw in het plan-West gaat straks het plan-Oost een nieuwe uitbreiding krijgen ten noorden van de Prins Hendrikstraat en langs de oostelijke be grenzing van het plan. Hier zal de nodige ruimte gereserveerd worden voor de bouw van betere woningen. Ook Elshout zal dit jaar een uitbreidingsplan krijgen, uiteraard van een wat be scheidener omvang. De Norbertijnenstraat zal in westelijke richting worden doorgetrokken en hier zal dan plaats zijn voor de bouw van 40 woningen. Voor wat Drunen betreft, zal de woningbouw zich in de toekomst voor het belangrijkste deel ten zuiden van de Grotestraat concentreren. Ook wordt gedacht aan een betere huisvesting voor de be jaarden. De Stichting R.K. Bejaardenzorg Drunen onderzoekt de mogelijkheden tot de verbouw van het huidige bejaarden tehuis c.q. de bouw van een nieuw bejaardentehuis. LIPS-ZWEMBAD VOOR DRUNENSE JEUGD In het plan-West, dat eind 1960 nog braak lag, heeft zich in de eerste helft van dit jaar een enor me bouwactiviteit ontwikkeld. Begonnen werd hier met de bouw van 30 woningwetwoningen (con tingent 1960). De materiaal- schaarste heeft de bouw wat ge traineerd, maar het is nu toch zo dat deze woningen eind augustus a.s. voor bewoning beschikbaar zullen zijn. Verder werd hierdoor de fa. v. d. Aa voor eigen reke ning begonnen met de bouw van 58 wpningen in de vrije sector. Het was de eerste maal dat in Drunen woningen in de vrije sec tor in serie werden gebouwd. Een deel van deze woningen ten noorden van de dr. Akkermans straat werd overgenomen door de N.V. Lips, die tevens opdracht gaf tot de bouw van nog eens 76 van deze woningen ten noorden van de Esdoornstraat. Verder zijn in het plan-West voor de N. V. Lips nog 50 premiewoningen in aanbouw, terwijl ook nog 16 premiewoningen (reeds groten deels verkocht) in aanbouw zijn van het Hypotheekfonds te Eind hoven. Daarnaast is momenteel ook nog de bouw van woningen voor diverse particulieren gaan de. Van de 350 geplande wonin gen in het plan-West zijn er mo menteel reeds 221 in aanbouw en hieruit blijkt wel heel duidelijk de voortvarendheid waarmee de ontwikkeling en realisering van dit plan is aangepakt. De groot ste hap van deze woningbouw is voor rekening van de N.V. Lips, zoals uit voorgaande opsomming wel blijkt. Deze bouwactiviteit vormt een belangrijk onderdeel van de grootste ontwikkeling van dit bedrijf. Langs de oostelijke grens van het plan-Oost is door de fa. van Bokhoven de bouw van 12 mid denstandswoningen ter hand ge nomen. Wat de bouvy van woningwet woningen betreft, het gemeente bestuur hoopt in het a.s. najaar met de bouw van de 31 toegewe zen woningen te kunnen begin nen. Diverse moeilijkheden, die in vrijwel elke gemeente spelen, maken een eerdere uitvoering on mogelijk. Van deze 31 woningen zullen er 9 in Elshout worden ge bouwd aan de door te trekken Norbertijnenstraat. Voor de 22 resterende woningwetwoningen is de plaats en bet bouwplan nog niet vastgesteld. Met deze 31 woningwetwonin gen is de woningbehoefte in Dru nen natuurlijk lang niet gedekt. Er is een lijst met ca. 130 wo ningzoekenden en deze blijft on geveer wel constant. Ondanks de grote bouwactiviteit in Drunen is Voor een bepaalde categorie men sen van enig soelaas in de wo ningnood dus nauwelijks sprake. Met het bescheiden uitbrei dingsplan-Norbertijnenstraat in Elshout hoopt het gemeentebe stuur het zelfbouwen in Elshout te stimuleren en gezien de moge lijkheden welke dit plaïi biedt, zal deze belangstelling er onge twijfeld ook komen. Het gemeentebestuur zal dit jaar ook een begin gaan maken met de opruiming van de nood woningen en binnen vijf jaar hoopt men deze opruiming ach ter de rug te hebben. Met de op ruiming van de krotwoningen ligt het iets moeilijker, maar het gemeentebestuur hoopt toch ook in deze sector geleidelijk aan tot een sanering te kunnen komien. Scholenbouw Ook ten aanzien van de scho lenbouw verwacht het gemeente bestuur dit jaar een verdere gun stige ontwikkeling. Met ingang van het nieuwe schooljaar zal de meisjesschool met 2 nieuwe lo kalen worden uitgebreid en de jongensschool met 1 nieuw lo kaal. De daardoor vrij komende noodlokalen zullen dan in het plan-Oost dienst kunnen doen. Hier is tevens ruimte gereser veerd voor een noodkerk. Ook de r.k. kleuterschool heeft dringend ruimtelijke uitbreiding nodig. In de raadsvergadering van heden avond zal het voorstel ter tafel komen tot beschikbaarstelling van gelden t.b.v. de kleuterschool in verband met een uitbreiding van 1 of 2 lokalen met ingang van het nieuwe schooljaar. Grote behoefte bestaat er in Drunen ook aan een nieuwe land- bouwhuishoudschool. De be staande school aan de Schoolstr. voldoet in geen enkel opzicht meer aan de eisen welke aan een dergelijke school mogen en moe ten worden gesteld. Het plan voor de bouw van een nieuwe school, ontworpen door architect Edmond Nijsten uit Vught, is ge heel gereed en het gemeentebe stuur hoopt dat dit jaar nog met de bouw van een nieuwe school tegenover de bestaande school zal kunnen worden begonnen. Zwembad De plannen voor een nieuw zwembad zullen dit jaar helaas niet meer in uitvoering kunnen komen. Dank zij echter de mede werking van de N.V. Lips zal de Drunense jeugd deze zomer ech ter toch nog kunnen zwemmen. Ten behoeve van het personeel van de N.V. Lips wordt namelijk momenteel aan Duinrand een zwembad gebouwd, bestaande uit 2 bassins (een diep bassin van 10 x 20 meter en een kinderhad van 9 x 15 meter). De N.V. Lips wil dit bad, dat in juli gereed zal ko men, ter beschikking stellen van de gemeente, in het bijzonder ten behoeve van de Drunense jeugd. Het nieuwe sportpark is voor wat de voetbalvelden betreft dit voorjaar ingezaaid. Met ingang van de competitie '63-'64 zullen deze velden in gebruik kunnen worden genomen. Inmiddels zal de sportparkaccomodatie verder worden uitgebouwd. De gymnas- tiekliefhebbers zal het ongetwij feld deugd doen te weten dat de gerestaureerde gymnastiekzaal nog dit jaar in gebruik zal kun nen worden genomen. En de be woners van de Hoge Schijf zullen met vreugde vernemen, dat dit gebied op korte termijn van wa terleiding zal worden voorzien. Het gemeentebestuur hoopt verdej- spoedig goedkeuring te verkrijgen op de plannen voor de bouw van een winkelgalerij in het plan-Oost zowel als in het plan-West. Hoe deze winkelgale rijen zullen uitvallen hangt uiter aard af van het aantal gegadig den. Het kostbare rioleringsproject is thans zover gereed, dat alle nieuwe wijken op de riolering zijn aangesloten. Van de oude wijken zijn de Grotestraat (ge deeltelijk) en de Stationsstraat gerioleerd. Rest nog de Toren straat die dan tevens zal wor- gereconstrueerd en een deel van de Grotestraat. V erenigingsle ven 'Met deze voortvarende ge meentelijke ontwikkeling blijft 't verenigingsleven voortreffelijk in de pas. Daar zijn op de eerste plaats de intensieve en waardevolle activi teiten van 't Interparochieel So ciaal Charitatief Centrum Dru- nen-Elshout, dat enkele jaren ge leden op de voortreffelijke wijze de Charitas-week in de gemeente organiseerde. Het doel van deze instelling is: gesprekscentrum te zijn voor alle verenigingen welke werkzaam zijn op sociaal-maat schappelijk terrein. De grote winst van dit gespreks- en ont moetingscentrum is dat een meer doelgerichte activiteit op de di verse terreinen kan worden ont wikkeld en dat er werkelijk waardevolle initiatieven kunnen worden ontwikkeld. Een van de initiatieven van het Centrum was bijvoorbeeld het in het leven roe pen van de Gezinshulpen, die tot nu toe voortreffelijk «werk heb ben verricht in het belang van vele gezinnen. Een ander succes van het Centrum is geweest dat het een geheel nieuwte bestem ming eigentijds ingericht aan de St. Elisabethvereniging heeft gegeven, terwijl anderzijds vooral activiteiten worden ont wikkeld t.b.v. de bejaardenzorg in samenwerking momenteel met de onlangs in het leven geroepen Stichting R.K. Bejaardenzorg. Ook de sport- en ontspannings verenigingen van Drunen geven telkenjare weer op uitstekende wijze acte de présence en vooral met het oog op het toenemende toerisme en vreemdelingenver keer in Drunen zijn deze activi teiten wel bijzonder verheugend. Ook deze zomer is er in Drunen weer het nodige te beleven. A.s. zondag kunnen belangstellenden getuige zijn van de grootscheepse viering van het 400-jarig bestaan van het Gilde St. Hubertus. De actieve Culturele Kring brengt als jaarlijkse manifestatie van Dru nen en Elshout op 9, 16, 23 en 30 juli a.s. in de prachtige bosrijke omgeving van „Duinrand" de op voering van het openluchtspel „He Zeven Rozen" van Antoon Coolen. Circa 100 spelers en figu ranten werken aan dit spel onder leiding van regisseur. Jo van Erp mee. Dan staat er natuurlijk ook weer de Ronde van Drunen op 't programma en Elshout gaat dit jaar ook een groots feest vieren ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Kerkelijke Fanfa re „Eendracht maakt macht" en wel op 15 en 16 juli a.s. Op alle terreinen kan dus met recht van Drunen gezegd wor den: er zit enorm veel vaart in! Geen wonder dan ook dat bur gemeester Stieger, met wie wij een praatje over de ontwikkeling van Drunen hadden, zegt: „Ik heb het hier uitstekend naar m'n zin en ik ben er van overtuigd i dat Drunen een prachtige toe- j komst tegemoet gaat." Zondag a.s. kleurrijk gildefeest gaan bestrijden. Toen dit verde digen van kerk en staat voor de gilden niet meer primair was zijn de meeste gilden zich gaan be schouwen als een meer kerkelij ke vereniging met het doel fees ten op te luisteren, terwijl van de aangesloten gildebroeders werd verwacht de deugden te bezitten die een goed burger behoort te bezitten. Moed, fierheid, offer vaardigheid is voor de gildebroe- der iets vanzelfsprekends. Al veranderde bij de gilden de doel stellingen, wel bleven de deugden en ook de priveleges en de oude gebruiken, waarvan men in de reglementen kan lezen. Toch moeten er in de 19e eeuw in de gilden misstanden zijn geslopen, misstanden zelfs, waarmee men de steun en vooral ook de morele steun van de overheid verspeel de. Dit laatste heeft tot oorzaak gehad, dat het St. Hubertusgilde in Prunen vanaf omstreeks 1900 slapende is geweest. Pas in 1958 ontdekte men dat men in Drunen doordat het gilde slapende was, verstoken was van een indruk wekkend stuk folklore. Men rea liseerde zich dit verlies en in zeer korte tijd had men in Drunen weer een gilde met actieve leden, die kosten noch moeiten spaar den om het gilde weer in zijn ou de luister te herstellen. Het oude verenigingszilver was inmiddels weer ontdekt. Het gemeentebe stuur kreeg het in bezit en stond het af aan het gilde. Thans telt het gilde in Drunen 26 leden. In de voorbije jaren werden op de diverse gildedagen en andere tournooien weer vele successen behaald en hiermede is het zilver weer aangevuld. De vele oude ge bruiken zijn weer in ere hersteld en de misbruiken zijn niet meer teruggekeerd. Het gilde trekt weer, het gilde viert weer en zon dag kan men daarvan in Drunen getuige zijn. Het programma P R U N E"S A.s. zondag zullen in Drunen ruim] 600 gildebroeders uit Bra bant elkaar in een edele wed kamp bestrijden om' het zilver van hun gilde weer verder uit te breiden. Dertig gilden van de Kring Maasland zullen het tour- n ooi veld betreden om zich met hun zusterverenigingen te meten in schieten, trommen, vendelen en standaardrijden. Van tevoren echter zullen de Koningen met bun Hoofdlieden en de hele kleurrijke groepen met slaande trom en vliegende vaandels in 'n gildeoptocht laten horen en zien dat het gilde viert. Er is daar re den voor, want het Drunense gilde heeft de eerbiedwaardige ouderdom van 400 jaren. Evenals vele jaren geleden, wordt a.s. zondag in Drunen weer gestreden, om het zilver weer met nieuwe schilden te verrijken. Het is bekend dat vele gilden in de laatste jaren weer tot grotere bloei zijn gekomen. Het mag als een winstpunt in onze moderne tijd worden beschouwd, dat de belangstelling voor een dergelijk feest, zoals dit van het gilde, nog zo bizonder groot is. De waarde van een gezonde folklore, zoals die van het gilde, is in deze tijd niet te onderschatten. Het gilde is immers meer dan een mooie ge- costumeerde groep of wat man nen die graag schieten. In het gilde vieren vele goede burger en gemeenschapsdeugden de bo ventoon. Gildebroeder zijn bete kent dat men zich eigenschappen van goede burgerdeugden werke lijk eigen maakt. SI HUBERTUSGILDE DRUNEN 400 jaar Wie de gedachte zou hebben dat 400 jaar gilde ook 400 jaar activiteit inhoudt, zou bij het le zen van de annalen gauw teleur gesteld zijn. Het gilde werd in 1560 opgericht door wijze en vooruitziende mannen met het doel omi kerk en vaderland, dorp of stad tegen aanvallen van on verlaten te beschermen en er wa ren er blijkbaar in die tijd maar genoeg. In 1794 is het gilde in Drunen, voor zover men heeft weten na te gaan, voor de laatste maal uitgetrokken, dit keer om de binnentrekkende Fransen te 9.20 uur: aantreden voor de gil- de-mis. 10 uur: plechtige Gilde-Mis voor St. Lambertus te Drunen. 12 uur: ontvangst ten gemeente huize. 13.15 uur: Gilde-optocht. Opstel ling Burg. Steinbachstraat. 13.45 uur: aankomst feestterrein in de Overlaat. 16.15 uur: tentoonstelling zilver in een der lokalen van Fedra schoenfabriek. Op zaterdag en zondag is er op 't raadhuisplein tevens een gilde- kermis. Zondagsdienst. Van zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitslui tend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. Agenda. Zaterdag 1 juli. 8 uur „Misdadig begeren" 18 j. Zondag 2 juli. 4 u „De woudlopers des doods" 14 jaar. 6.15 u „Misdadig begeren" 18 j. 8.30 uur „Jouw liefde werd een marteling", 18 jaar. Woensdag 5 juli. 8 uur „Jouw liefde werd een marteling". Filmjournaal „MISDADIG BEGEREN" Wie van een thriller houdt moet zeker niet verzuimen om dit Engelse produkt te gaan zien. „Misdadig Be geren" is knap gemaakt, van het be gin tot het eind vol spanning en ac tie en daarnaast ook zeer menselijk. Het verhaal draait om de klopjacht van de politie op een ontvluchte ge vangene, die met enkele handlangers een bank berooft en daarbij een meis je doodt. De jacht van de politie wordt daarna nog feller en ten slotte, na een uiterst opwindende achtervol ging, slaagt zij er ook in de misdadi ger te arresteren. In de hoofdrollen Stanley Baker en Johan Crawford. Zaterdag om 8 en zondag om 6.15 uur. „DE WOUDLOPER DES DOODS" In dit avontuurlijke verhaal wordt de strijd tussen de Engelsen en de oorlogszuchtige Indianenstammen uit Noord-Amerika rond het jaar 1760 in beeld gebracht. Dappere woudlo pers nemen het op tegen de listige en sluwe Indianen, die onder leiding van Zwarte Wolf een ware gesel zijn voor de kolonisten. Natuurlijk ont breekt ook het lieve meisje niet en als de woudlopers tenslotte op het nip pertje aan de marteldood zijn ont snapt, hebben we meteen weer een huwelijk in het verschiet. Een spannend verhaal in kleuren met Keith Larsen, Buddy Ebsen en Angie Dickinson in de hoofdrollen. Zondag om 4 uur. Toegang 14 jaar. „JOUW LIEFDE WERD EEN MARTELING" Een huwelijksdrame volgens het gebruikelijke filmrecept: liefde, haat, kinderleed en tenslotte de gelukkige hereniging. Het geheel wordt overi gens wel aanvaardbaar op het doek gebracht en de liefhebbers van dit genre zullen er dan ook enkele boei ende uren mee beleven. Zondag om 8.30 en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. Elshout Haarsteeg GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR NASOETION REKENT OP BLIJVEND CONTACT MET NEDERLANDERS De Indonesische minister van defensie Nasoetion stelt zich voor dat de verschillende groepen Ne derlanders, die het gesprek over een Indonesisch-gezinde oplos sing van het probleem Nieuw Guinea willen voortzetten, tot 'n gezamenlijke studie zullen komen en daarbij contact zullen houden met een aantal Indonesiërs in Europa. Als officieel coördinator seeft Nasoetion aangewezen de militaire attaché bij de ambassa de in Bonn, kolonelPandjaitan. Een van de gesprekspartners van de Nederlanders zal blijven de uitgever Oejeng Soewargana, die in de afgelopen maanden reeds 'n groot aantal contacten heeft ge legd met Nederlanders, onder wie prof. Duynstee. KINDERBIJSLAGWET In de Kamer zijn de debatten over bovenstaande wet, die men wel eens doodverfde als struikel blok van 't ministerie, dinsdag begonnen en 't is nogal meegeval len. De antirevolutionairen zul len op twee na.voorstemmen, de KVP eveneens en dan hangt de rest af van de PvdA, want de HU voelt er weinig voor en de VVD is absoluut tegen. Maar er is altijd nog een compromisvoor stel achter de hand, maar dat be vredigt allen ook weer niet! Afwachten maar tot de stem ming. COLLECTE ANJERFONDS De kerkelijke fanfare zal met medewer king van de gemengde zangvereniging pro beren ook een steentje bij te dragen voor de Anjeractie. Zaterdagavond zal een mu zikale wandeling gehouden worden. De fan fare zal zorgen voor een lustige mars, ter wijl door de damesleden der zangvereniging gecollecteerd zal worden. ONGEVAL De heer G. v. O. kreeg bij zijn werk zaamheden een punt van de zeis in zijn been en moest zich daarvoor onder genees kundige behandeling stellen. FESTIVAL In café van Oyen hield het festivalcomité een vergadering ter bespreking van dringen de werkzaamheden. De lijst van ere-leden kon definitief worden samengesteld. Voor de festivalgids waren veel advertenties bin nengekomen en kon de bijdrage aan de pen ningmeester ter hand worden gesteld. De Verdere samenstelling van de gids werd aan de commissie van pers en propaganda toe vertrouwd. Enkele personen en zaken zou men nog op korte termijn proberen te be reiken. De terreincommissie kreeg vol macht de vaag omschreven plannen uit te werken. Gezien de ervaring bij andere ge legenheden kan men dit gerust aan de ge noemde commissie toevertrouwen. Zater dag 15 juli zal met een muzikale wande ling met medewerking van de Heusdense jeugdfanfare het festival geopend worden. Zondag 16 juli zullen de feestelijkheden om half vier beginnen. Nadat de bondsleden zijn opgetreden, zal door de harmonie het avondconcert verzorgd worden, dat aan de jubilerende vereniging is aangeboden. SCHOOL Daar er voor jonge gezinnen in de pa rochie totaal geen vestigingsmogelijkheid is en zelfs verschillende gezinnen de laatste jaren de parochie hebben verlaten, is het leerlingenaantal der scholen dusdanig ach teruit gelopen dat binnen afzienbare tijd de personeelsbezetting zodanig zou zijn dat er van vruchtbaar onderwijs geen sprake meer zou zijn, heeft het schoolbestuur op initiatief van de heer Inspecteur besloten de afzonderlijke scholen samen te voegen. Het nieuwe leerjaar zal begonnen worden met twee gemengde klassen. Zo spoedig mogelijk zal worden overgegaan tot samen voeging der andere leerjaren. Waarschijn lijk met het nieuwe schooljaar 1962 zullen de andere klassen gecombineerd worden. Men probeert hiermee te bereiken dat elke leerkracht een behoorlijke bezette klas krijgt en niet een combinatie van twee of zelfs drie leerjaren. Het plan van een nieuwe jongensschool is als gevolg van de ze combinatie voorlopig van de baan. Men ziet dus dat ook de overheid een voordeel kan hebben wanneer ze niet overhaast te werk gaat met het goedkeuren van plannen en het verlenen van vergunningen. ORIËNTATIEFIETSTOCHT De kring 's-Bosch van de RKJB en de RKBB organiseerde verleden zondag een oriëntatiefietstocht, die dank zij de uitzon derlijk fraaie weersomstandigheden uitste kend geslaagd mag heten. De start en finish van deze traditionele fietstocht was bij café J. Siegers alhier en van alle bij de kring aangesloten afdelin gen melden zich te circa 12 uur talrijke deelnemers(sters) om aan deze fietstocht deel te nemen. Een tocht die voerde door 'n groot deel van de westelijke Langstraat, een parcours van ca. 30 km en waarin naast vele hoofdwegen ook een groot aantal bin nenwegen waren opgenomen en de grootste oplettendheid en nauwkeurigheid van de deelnemers vergden. Er mocht met een ge middelde snelheid van 10 km per uur wor den gereden en naast het zoeken naar de juiste weg moesten nog verschillende op drachten worden uitgevoerd en dat maakte deze oriëntatierit tot een lastige, maar toch plezierige tocht. Om half één gingen de eerste deelnemers van start en de andere MMM ItWMIMMMM WAALWIJK TEL. 04160-2519 AUTO- EN KAMPEERWAGEN- volgden met tussenpozen van twee minuten. Op verschillende plaatsen langs het par cours bevonden zich controleposten waar de deelnemerskaart moest worden afgestem peld. Te ca. 5 uur meldden zich de eerste deelnemers en druppelsgewijze volgden de anderen, moe vanwege het warme weer, maar zeer voldaan over de mooie tocht. Toen alle deelnemers binnen waren en gelegenheid was geboden wat uit te rusten en zich te verfrissen, werd door de jury, die inmiddels gereed gekomen was met het con troleren van de deelnemerskaarten, de uit slag bekend gemaakt 1 M. Wagenaar en verloofde Vught; 2 B. Kuypers en verloofde Den Dungen; 3 J. de Laat St. M.-Gestel; 4 Chr. Groenendaal Den Dungen; 5 M. v. Hedel Berlicum. Omdat de onderlinge tijds verschillen maar zeer gering waren werden de overige prijzen bij loting toegekend. Na afloop dankte de sportleider van de kring de heer van der Pol uit Vught, allen die aan de oriëntatiefietstocht hun mede werking hadden verleend. Intussen was een band gearriveerd en volgde een gezellig bal, waarmee deze door de kring 's-Bosch zo keurig verzorgde en alleszins geslaagde ori- entatiefietstocht werd besloten. Il—'l WillIII HAARSTEEG 3 - VICTORIA '51, 5-3 ■WilMMMill -i - - Het was ondanks het warme weer toch nog een pittige voetbalwedstrijd, die op 't terrein van de r.k.v.v. Haarsteeg werd ge speeld tussen een elftal samengesteld uit leden van de tafeltennisclub Victoria '51 en het derde elftal van Haarsteeg/Uiteindelijk leverde deze ontmoeting nog een overwin ning op voor het derde elftal, maar toch gaf het elftal van Victoria zich zo maar niet gewonnen en de zege kwam dan ook pas tot stand in de laatste minuten, toen het tempo de doorslag gaf. In het begin lieten de tafel tennissers zich wel even verrassen en het was de 3e elftal speler Jan Theunissen die al spoedig de stand op 1 - 0 bracht. De Vic- torianen lieten echter zien ook wel te kun nen voetballen en het was vooral stopper Hans Walk die de meeste aanvallen wist te onderscheppen om dan direct de eigen voorhoede aan het werk te zetten. De te genstoot liet niet lang op zich wachten en tenslotte was het J. v. d. Wiel die de par tijen weer op gelijke voet bracht, 1-1. Door toedoen van midvoor J. van Beur den werd het 2-1 voor het 3e elftal, maar zijn broer die deel uitmaakte van Victoria maakte met een hard schot weer gelijk, 2-2. Tot ieders verbazing wisten de Victorianen door toedoen van H. van Bladel, op winst te komen, n.l. 2-3, waarmee de rust in ging. In de tweede helft werd het 3e elftdl gaandeweg sterker, De achterhoede van Vic toria kreeg het zwaar te verduren en zo waar was het weer J. van Beurden, die met een kopstoot de stand op 3 - 3 bracht. Aan de jeugdige Huub van Oyen, rechtstreeks uit de junioren gekomen, viel de eer te beurt de stand op te voeren tot 4-3. Jan Theunissen stelde kort voor tijd de zege vol komen veilig door met een zuiver gericht schot de eindstand op 5 - 3 te brengen. Programma voor a.s. zondag. Voor de komende zondag staat er voor Haarsteegs le elftal een zeer interessante voetbalwedstrijd op het programma, n.l. te gen de z.g. Oude Glorie van BW uit Den Bosch. De meeste sportliefhebbers zal het nog wel bekend zijn dat BW in de jaren 1946/'50 een elftal bezat dat ongetwijfeld het beste van Nederland was. Een elftal be staande uit spelers die technisch zeer be kwaam waren en zo'n homogeen geheel vormden, dat het voor iedere voetballief hebber een genot was deze spelers in actie te zien. Verschillende spelers droegen in die jaren het oranjeshirt, o.a. Piet v. d. Sluis, Dré Saris, Kees Krijg en Cor Huybrechts. Dat elftal heeft de naam gekregen van de Oude Glorie en speelt nog steeds wedstrij den en zo is het bestuur van Haarsteeg er in geslaagd om,dit elftal te engageren voor een wedstrijd tegen het le elftal. Er staat de voetballiefhebbers ongetwijfeld een inte ressante wedstrijd te wachten, een wed strijd ook die als het weer meewerkt zeer zeker veel bezoekers zal trekken.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6