w/AAlwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUiTENLANH Gedramatiseerd Sprookjesspel van Antoon Coolen in Drunens openluchttheater Gemeenteraad Drunen "Dg Zbvgêb Rozon Notaris Schreurs verlaat Drunen na 31-jarig notariaat VERBETERING KAPELSTRAAT 40 woningen in uitbreidingsplan Elshout Groot enthousiasme bij bijna 100 Drunense medewerkers MAANDAG 3 JULI 1961 83e JAARGANG No. 53 e tcho van het Zuióen uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Öit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertentiesspeciaal tarief 'Ingericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" DE KINDERBIJSLAGWET Valt minister yan Roojj of het ministerie Minister mr. dr. Van Rooi.j van Tociale Zaken heeft het wetsont werp Algemene Kinderbijslag, dat al zoveel stof heeft opge worpen, dezer dagen in de Ka mer verdedigd en op enkele pun ten concessies gedaan aan de wensen der Kamer. Na de replieken, waarin het vooral ging om de vraag of ook de kinderen der onafhankelijke groepen vanaf 't eerste kind zou den profiteren van de wet, ver klaarde de minister dit voor „on aanvaardbaar". Hij gaf in zijn antwoord geen nieuwe gezichts punten, maar herhaalde zijn ar gumenten zonder meer en sloot niet alleen met zijn „onaanvaard baar", maar sloot zijn portefeuil le en verdween uit 't Kamerge bouw, zodat van een geregeld de bat geen sprake was, alleen in terrupties hier en daar, waar de minister blijkbaar geen raad mee wist en tenslotte verdween. De ontstemming over de hou ding van de minister was zeer groot en er is veel kans dat dit onaanvaardbaar zonder verder te praten, zijn hoofd kost en dat van 't ministerie. Maar er zijn nog mogelijkhe den tot a.s. dinsdag, als de stem ming moet geschieden. Dr. de Kort sprak al over 't „geen mes sen trekken" over de toeslag voor de twee eerste kinderen, maar de wijze waarop dr. Van Rooij namens 't kabinet op de mening der Kamer reageerde, heeft grote verontwaardiging ge wekt. OUDERS NAAR HET GRAF VAN HUN ZOON Geld kwam dank zjj de televisie In het voorbije seizoen zei een Vlissingse marineman J. v. Haa- ren voor de televisie, dat hij met het in ..Een kwartje per seconde" gewonnen geld het graf van zijn zoon wilde bezoeken, die in Al giers lag begraven als gesneuvel de van het vreemdelingenlegioen. Hij won 200. Sindsdien is het geld binnen gestroomd van T.V.-kijkers, Thans heeft de heer Van Haa- ren visa voor Algiers kunnen be machtigen en nu is het zover, dat zijn hartewens vervuld kan wor den. Vorige week scheepte hij zich met zijn vrouw in voor de reis naar Afrika, die geen plezier reis, maar een reis van piëteit wordt. SPOORWEGEN BEPERKEN TREINENLOOP De treinvertragingen blijken na bijna vijf weken ervaring met de nieuwe dienstregeling nog steeds onstuitbaar. Alle inspanning ten spijt worden het spoorbedrijf en zijn reizigers dag in dag uit ge confronteerd met chaotische si tuaties, die thans de directie van de NS genoopt" hebben tot 't ne men van nieuwe maatregelen voor reizigers en goederenver keer. Op 1 juli is het reizigersver keer op een aantal punten be perkt; enkele stoppen worden opgeheven; enkele treinen vallen uit, Vandaag wordt de aanneming van expressgoed beperkt tot een aantal goederensoorten. DRIE KUNSTMANEN TEGE LIJK IN BAAN De Amerikaanse marine heeft met één raket drie kunstmanen tegelijkertijd in banen om de aar de gebracht. De voornaamste kunstmaan van het trio is een Transit 4-A, het eerste operatio nele prototype voor een naviga tiesysteem gebaseerd op kunst manen. Eind van dit jaar hoopt men dit navigatie- en verbin dingssysteem operationeel te heb ben. Door miiddel van drie of vier Transitkunstmanen kunnen com mandanten van Amerkaanse duik boten en andere oorlogsschepen dan binnen enkele seconden hun positie tot op ongeveer zestig me ter nauwkeurig bepalen. Vooral voor commandanten van met Po- laris-raketten uitgeruste duikbo ten is deze precieze plaatsbepa ling van groot belang. NA 42 JAAR HET BÈWIJS In 1919 werd de Haagse tand arts A. M. beboet en in de gevan genis gezet, omdat men in zijn lichtmeter een naald ontdekte, die het draaischijfje tegen hield, zodat 't stroomverbruik niet ge meten kon worden. Reeds 42 jaar lang ontkent de tandarts alle schuld en probeert te bewijzen dat hij destijds onschuldig werd veroordeeld. Van het begin af heeft hij verklaard niet 'op de hoogte te zijn van de naald. Deze zou door een bij hem in dienst zijnde tandtechniker zijn aange bracht. Thans heeft een vroeger hulpje van de tandarts medegedeeld on der ede te willen verklaren, dat dit inderdaad zo is. In 1919 al ge bruikte de tandtechniker ten ei gen behoefte een electrisch oven tje en om te voorkomen, dat het stroomverbruik te groot zou wor den, stak hij de naald in de draai schijf. De tandtechniker is onder tussen tijdens de oorlog gestor ven. De heer M. gaat nu proberen vooralsnog rehabilitatie te ver krijgen. ZES GEWONDEN EN TWEE DODEN IN HET VERKEER Aan de Willem van Nassaulaan te 's Bosch stak donderdag om streeks acht uur de 44-jarige me vrouw H. V.-De G„ uit de Bus schietersstraat, over naar 't trot toir van de Burgemeester Van Lanschotlaan. Zij werd daarbij aangereden door de 18-jarige bromfietser B. v. d. B„ die over de Geldersedam in de richting van de Orthenseweg reed. Mevr. V. liep zo zware verwondingen op, dat zij ter plaatse overleed. Ook de bromfietser bleek er ern stig aan toe te zijn. Hij werd door de G.G.D. in zorgwekkende toe stand naar het Carolusziekenhuis overgebracht. De 10-jarige Jos van de Ma de is op de rijksweg nabij de Nieuwstraat te Boxtel aangere den door een personenauto, be stuurd door de heer G. v. H. uit Eindhoven. Ernstig gewond werd de jongen naar het Lidwinazie- kenhui's overgebracht, waarna nog chirurgisch werd ingegrepen. De' jongen overleed kort daarna. Dr. A. van Lemmen uit Bij en, die op de rijksweg Breda-Til- burg eerste hulp verleende aan een gewonde bromfietser, de heer S. uit Tilburg, is, toen hij ver bandmiddelen uit zijn geparkeer de auto wilde halen, aangereden door 'n met zand geladen'vracht- auto, die uit de richting Breda naderde. De dokter werd zwaar gewond naar het Ignatiuszieken- huis te Breda vervoerd. De ge wonde bromfietser werd naar het St. Elisabethziekenhuis te Til burg overgebracht. Hoe het onge luk met de bromfietser zich heeft voorgedaan, is onbekend 264 DODEN BIJ NOODWEER De Japanse politie heeft mee gedeeld dat oen groot gedeelte van het eiland Hondo vijf dagen in 'n nachtmerrie van wolkbreu ken, overstromingen en landver schuivingen geleefd heeft, welke natuurrampen minstens 204 men senlevens hebben geëist. PRINS BERNHARDS' VIJFTIG STE VERJAARDAG Onder zeer grote belangstelling van binnen- en buitenland heeft Prins Bernhard donderdag zijn 50ste verjaardag gevierd. Des ochtends werden verschil lende geschenken aangeboden, o. a. een gebakken Abraham, grote taarten, een miniatuur-vliegtuig, een race-boot en een jacht' dooi de industrie (werkgevers en werknemers). Een en ander ging natuurlijk gepaard met hartelij- ke gelukwensen en een dank woord van de jubilaris, die zich over al deze blijken van waarder ring zeer verheugd toonde. I)es namiddags werd op Soest- dijk eed groot tuinfeest gegeven, waarbij zeer vele genodigden te genwoordig waren, o.a. Don Juan van Spanje met z'n zuster, de hertogin van Kent, Prins Asch- win en echtgenote enz. De avond werd in intieme kring doorgebracht. De grondverkoop aan de fa. Lips werd toegejuicht, gezien de activi teit voor woningbouw. Voor wat betrof de grondruil in Elshout werd aangedrongen op snel le realisering. ONTEIGENING Aan de orde was ook de voorlo pige goedkeuring van het onteige ningsplan Kasteeldreef. Hierover zegt het pré-advies: In de vergadering van 24 maart j.l. werd door de raad vastgesteld het plan tot wijziging van het uit breidingsplan in hoofdzaken. Hier bij werd uitbreiding gegeven aan de bestaande industrieterreinen nabij de Kasteeldreef. Het plan berust momenteel bij Gedeputeerde Staten ter goedkeuring. Door de N.V. Lips worden onder handelingen gevoerd over de aan koop van de nodige gronden nabij de Kasteeldreef. B. en w. hebben de verwachting dat met het merendeel van de grondeigenaren een minnelijke re geling zal kunnen worden getroffen. De mogelijkheid blijft echter aan wezig, dat een of meerdere perso nen weigeren hun grond langs min nelijke weg te verkopen en dat hierdoor de uitbreidingsplannen van de plaatselijke industrie worden gestagneerd. Er moet derhalve re kening mede worden gehouden, dat in enkele gevallen onteigening noodzakelijk zal zijn. De verkrijging van de Konink lijke goedkeuring op een onteige- ningsbesluit neemt geruime tijd in beslag. Het is dus aan te bevelen, reeds in dit stadium met de proce dure tot goedkeuring van het ont eigeningsplan te beginnen. De mo gelijkheid is dan aanwezig, dat zo wel het uitbreidings- als het ont eigeningsplan ongeveer gelijktijdig worden goedgekeurd. Hierdoor wordt stagnatie bij de grondver werving zoveel mogelijk voorko men. Bij het opmaken van het plan is voorlopig slechts rekening gehou den met de nodige gronden voor zo ver deze zijn gelegen oostelijk van de huidige Badhuisstraat. Tegen dit onteigeningsplan had de raad geen bezwaar. Wel werden vragen gesteld omtrent eventuele uitbreidingen welke bestaande boe ren- en tuindersbedrijven in dit ge bied en in de gebieden daarom heen in de toekomst zouden willen doen. De voorzitter stelde dat er geen bouwstop is, maar dat b. en w. ge zien de ontwikkeling in dit gebied steeds adviseren bij die instanties, die daarvoor aangewezen zijn te in formeren, wat gebeuren kan. De be trokkenen kunnen op grond daar van dan zelf hun besluit nemen. WIJZIGINGEN GEMEENTEBEGROTING 1961 De jongensschool in Elshout, wel ke eigendom is van de gemeente en inbruikleen is afgestaan aan het be treffende schoolbestuur, verkeert in 'n zeer slechte onderhoudstoestand. Hoewel er plannen zijn tot stich ting van een nieuwe jongensschool in Elshout over te gaan, is het toen dringend gewenst enige voorzienin gen aan de thans in gebruik zijnde school te doen uitvoeren. In het bij zonder geldt dit voor het binnen- schilderwerk. Het interieur ver keert in een dusdanige desolate toe stand, dat het niet langer verant woord kan worden geacht de be staande toestand te bestendigen. Teneinde het geheel een enigs zins behoorlijk aanzien te geven is 't nodig de muren en plafonds van de 4 lokalen, van de gang en van de toiletruimten opnieuw te sausen. De totale kosten hiervan worden begroot op 2.200. Dit punt werd aanleiding tot en kele minder vleiende opmerkingen aan het adres van het schoolbestuur in Elshout, temeer daar gestreeft wordt naar een combinatie van jon gens- en meisjesschool in Elshout. Verder werd nog een begrotingwij- ziging voorgesteld van 3.000. voor aanschaf van een stencil-ma chine en 300.als bijdrage voor een beroepententoonstelling, geor ganiseerd door het gewestelijk ar beidsbureau te Waalwijk. In het kader van de ruilverkave ling zijn thans reeds diverse werken in uitvoering. O.m. wordt een aan vang gemaakt met de aanleg van de nieuwe wegen in het Overlaat- gebied ten westen van de Elshoutse wielen. Eén van deze wegen de Kampgraafweg zal worden aan gesloten aan de Kapelstraat te Els hout. Nu ter plaatse de nodige voorzie ningen worden getroffen is overwo gen ook de Kapelstraat in een be tere staat te brengen. Deze straat verkeert n.l. in een zeer slechte toestand. Het wegdek is zeer slecht en ook de afwatering is beslist on voldoende. De totale kosten worden begroot op 33.000.—. Dit bedrag is inmiddels plm. 40.000.geworden. De raad keur- dit voorstel goed. Tot leraar machinaal schoenma ken aan de technische school voor schoenmakers werd benoemd de heer H. M. Hensen uit Waalwijk. 99 De raad van Drunen, donderdag in openbare vergadering bijeen, nam weer verschillende belangrijke besluiten. Men verkocht grond aan de firma Lips, totaal 13.314 m2, in uitbreiding plan West, voor de bouw van 76 woningen. Momenteel zijn reeds 220 woningen in dit plan in aanbouw. Het uitbreidingsplan Elshout kreeg de volle aandacht bij de door trekking van de Norbertijnerstraat. Hierdoor wordt de mogelijk heid geschapen van de bouw van 40 woningen. In het kader van de ruilverkaveling zal de Kapelstraat danig worden verbeterd. Het onteigeningsplan Kasteeldreef, in verband met uitbreidingen van Lips, kwam weer ter sprake. Het, gemeentepersoneel kreeg de 5-daagse werkweek en ook scho lenbouw en onderwijs kwam weer ter sprake. Punt 1 van de agenda was het voorstel van b. en w. tot het geven van een krediet van 4262.96 voor de aanschaf van meubelen voor de r.k. kleuterschool te Drunen. Het aantal leerlingen neemt dusdanig toe, dat in september twee noodlo- kalen van de meisjesschool in ge bruik zullen moeten worden geno men. De arbeidstijdverkorting, althans de vrije zaterdag voor ambtenaren en ander gemeentepersoneel, werd door de raad goedgekeurd. Alleen 't bureau van de Burgerlijke Stand zal op de zaterdagen geopend zijn van 9 tot 10.30 uur. Omdat verwacht wordt dat bij de invoering van de vrije zaterdag de mogelijkheid bestaat dat op die dag de belangstelling voor het sluiten van huwelijken vermeerderd wordt, werd de leges-verordening goedge keurd, waarbij de prijs van 7.50 werd verhoogd tot 35. De heer Habraken werd eervol ontslag verleend als ambtenaar ter secretarie en Burgerlijke Stand. In diens plaats werd benoemd de heer A. v. Rosmalen uit Wychen. Daar de gemeente thans veel wer ken in uitvoering heeft of aanbe steed, is; het nodig om voor 1961 nog een kasgeldlening te sluiten van 500.000.De raad verleende daar voor haar toestemming. GRONDVERKOOP LIPS Wederom is door de Stichting Lips' Woningbouw alhier een ver zoek ingediend aan haar de nodige bouwterreinen in uitbreidingsplan- West te verkopen voor de bouw van 76 woningen. De totale oppervlakte van de benodigde bouwterreinen be draagt 13314 m2. Het is de bedoeling dat de wonin gen worden gebouwd langs de Hor- tensiastr., Kamperfoeliestr., Es doornstraat, Berkenstraat, Seringen straat en Kastanjelaan. De N.V. Lips heeft de woningen dringend nodig voor personeel dat zij, in verband met uitbreiding van haar bedrijf, van elders moet aan trekken. Verder is door J. v. Delft, Kapel straat 61 alhier, een verzoek inge diend aan hem te verkopen 'n stuk je grond langs de achter zijn wo ning gelegen wiel. Deze wiel is in de loop der jaren gedeeltelijk dicht gegroeid. Het hierdoor vrijgekomen land wordt door v. Delft beteeld. Hij wil thans de kadastrale gren zen van zijn landerijen aanpassen aan de bestaande toestand. Een en ander werd door de Dienst Gemeen tewerken ter plaatse bekeken. Hier bij is tevens gebleken dat het voor een juiste kadastrale begrenzing eveneens wenselijk is een strookje van de bestaande wiel aan v. Delft over te dragen. De gemeente heeft bij het bezit van de betreffende grond geen en kel belang, terwijl v. Delft er mee gebaat is. GRONDRUIL Binnen afzienbare tijd zal een be gin worden gemaakt met de door trekking van de Norbertijnerstraat in uitbreidingsplan Elshout. De toë- gangsweg tot dit plan, welke loopt vanaf de Kerkstraat tussen de pan den van P. v. Engelen en A. v. Hui ten, zal dan eveneens worden ver beterd. Als toegangsweg tot het uit breidingsplan is het bestaande pad echter te smal. Teneinde in de gelegenheid te zijn een bredere weg aan te leggen hebben b. en w. contact opgenomen met P. van Engelen, die eigenaar is van de aan de westzijde van de weg gelegen grond. Van Engelen is bereid medewer- te verlenen op basis van grondruil. Hij is genegen een strook grond ter breedte van plm. 1% meter over de gehele lengte van zijn perceel aan de gemeente over te dragen in ruil voor eenzelfde oppervlakte achter zijn woning. Deze achterliggende grond is eigendom van de gemeente en grenst aan het perceel van van Engelen. De ruil omvat een opper vlakte van plm. 100 m2 en geschiedt met gesloten beurzen. Bovendien is door van Engelen de eis gesteld, dat de naast zijn woning staande opstal len, welke door deze wegverbreding moeten verdwijnen, op kosten van de gemeente worden gesloopt en achter zijn woning nieuw zullen worden opgetrokken. Verder zal de gemeente zowel bij van Engelen als bij van Huiten be hoorlijke afscheidingsmuren moeten plaatsen over de volle lengte van hun percelen. Dit is bovendien wen selijk om aan de toegangsweg een meer aesthetisch verantwoord ge heel te geven. Hierdoor zal ook het aanzien van het uitbreidingsplan in zijn geheel zeker verhoogd worden. De totale kosten, waarbij even eens begrepen het verleggen van 'n olietank, opslag algemene kosten, omzetbelasting en kosten Dienst Gemeentewerken, worden geraamd op 12.518.—. Niet alleen op het gebied van de woningbouw heerst er in Drunen een grote activiteit, ook op cultureel ter rein valt er een werkzaamheid en een ontwikkeling te constateren die ver heugend is en aller bewondering ver dient. Deze bewondering werd jl. donderdagavond onder woorden ge bracht door Antoon Coolen tijdens een persconferentie welke was be legd ter gelegenheid van de opvoe ring van het openluchtspel „De Zeven Rozen" op 9, 16, 23 en 30 juli a.s. in een nabij „Duinrand' te creëren openluchttheater. Antoon Coolen, de schrijver van dit spel, had alle waar dering voor het initiatief van de Cul turele Kring tot het brengen van een openluchtspel. Het is overigens niet de eerste maal dat in Drunen een openluchtspel ge bracht wordt. Reeds eerder werden opgevoerd „De knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni en „Ju dith" van Henri Gheon. De heer W. M. van der Loo, voor zitter van de Drunense Culturele Kring, gaf tijdens deze persconfe rentie een uiteenzetting over de doel stelling van de vijf jaar geleden op gerichte Kring: het brengen van de betere toneelstukken en van andere verpozing op niveau en het bevorde ren van de gemeenschapszin in het zich snel uitbreidende en sterk indu strialiserende Drunen. Ook gaf de heer v. d. Loo te kennen, dat het in de bedoeling ligt om in Drunen een permanent openluchttheater te stich ten. Hoe deze plannen zich verder zullen ontwikkelen is echter nu nog niet te zeggen. Het spel „De Zeven Rozen" van Antoon Coolen heeft ook reeds in het openluchttheater te Heeswijk en kele voortreffelijke opvoeringen be leefd onder regie van Jo van Erp, die ook in Drunen de spelleiding in han den zal hebben. De heer van Erp toonde zich en thousiast over de medewerking van het bestuur van de Culturele Kring en over de animo van de bijna 100 Dru nense medewerkers aan het spel. „De repetities zijn voortreffelijk en ik ge loof dan ook in een succes. Ik ben er van overtuigd dat „De Zeven Rozen" een minstens even goede opvoering zal krijgen als destijds in Heeswijk. WAARDERING Antoon Coolen, die tijdens deze persconferentie een nadere uiteenzet ting gaf van zijn spel, prees het ini tiatief van het bestuur van de Cultu rele Kring tot het opvoeren van dit spel, temeer nu de belangstelling voor het zomertoneel in Brabant de laatste jaren sterk achteruit loopt, met daar naast nog de grote risico-factoren van de vele regenachtige zondagen in ons klimaat. Het gegeven voor het spel heeft de heer Coolen ontleend aan een vertel ling uit een boek van Andersen. Hoofdfiguur is de jonge vrouw, af komstig uit een arm gezin, die trouwt met een welgestelde dominee. Zij wil alleen maar haar man behagen en zij stelt zich van dit huwelijk heel veel voor. Zij wenst echter geen kinderen, omdat zij de last van de opvoeding vreest en daardoor niet het leven zal kunnen leven zoals zij zich dat heeft voorgesteld. Zij roept daarom de hulp in van een heks - dé eeuwige vijan din van het kind - ep laat de zeven toekomstige kinderen waarvan zij moeder zou zijn geworden, doden. (Andersen spreekt van drie kinderen en de heks laat in Zijn sprookje de vrouw dan ook drie stenen in een bron werpen, waarmee haar moeder schap (de bron) onmogelijk wordt ge maakt. Antoon Coolen: „Ik vond ze ven echter een mooier getal".) Wanneer de dominee achter de daad van zijn vrouw komt, verstoot hij haar en zegt dat God haar nooit zal vergeven. Prijsgegeven aan schan de en armoede zwerft de vrouw rond. Overal vraagt zij raad, maar overal krijgt zij te horen dat haar zonde on vergeeflijk is. Totdat zij tenslotte bij een dominee komt die haar zegt dat haar berouw voldoende is om haar weer bij God te brengen. De vrouw, verlicht en verheugd, keert weer te rug naar haar man, maar deze ver stoot haar opnieuw. Zij sterft dan in de kerk en naast haar lichaam bloeien dan zeven rozen op, waardoor dan ook haar man tot inkeer komt. „Hoewel op de achtergrond van dit stuk een zekere huwelijksethiek zicht baar is ('t geweigerde moederschap), heb ik toch in geen enkel opzicht een apologetisch standpunt willen inne men", aldus Antoon Coolen. „Ik heb slechts de nadruk willen leggen op: schuld, berouw en de goddelijke ver gevingsgezindheid." „Een prachtig zinvol stuk dus dat in het fraaie natuurtheater aan „Duinrand" onder de bekwame regie van Jo van Erp ongetwijfeld tot zijn recht zal komen. Men heeft aan „Duinrand" namelijk een prachtig glooiend terrein gevonden, dat zich uitstekend tot het inrichten tot open luchttheater leent. Voor dit stuk ont wierp de heer J. Rijpert een bijzon der sfeer- en zinvol decor. Met dit fraaie zomerweer zal een bezoek aan het Drunense openlucht theater (ca. 600 plaatsen) a.s. zon dag of op 16, 23 en 30 juli a.s. aan vele toneelliefhebbers een dag van rijke beleving schenken en we hopen dan ook graag dat dit initiatief van de Culturele Kring waardering en weerklank zal vinden bij velen uit Drunen en omgeving. Een openlucht spel-traditie zou voor Drunen een nieuwe rijke aanwinst zijn in de to tale ontwikkeling van de gemeente. Op 1 sept. a.s. zal het notariaat Drunen overgaan van notaris H. M. L. M. Schreurs naar de heer L. P. C. van Eekelen, momenteel nog candidaat-notaris te Breda. Voor notaris Schreurs, die dit jaar 70 jaar wordt, betekent dit een afscheid van een notariaat, dat hij 31 jaar lang met liefde en toewijding heeft vervuld in de bij elke Drunenaar bekende notaris woning Grotestraat 15, waarin nu reeds meer dan 60 jaar het Drunense notariaat gevestigd is. De eerste notaris in Drunen was de heer Loeff, de vader van bur gemeester mr. H. Loeff van Dru nen en later van Vught en Den Bosch. In 1898 werd de plotse ling overleden notaris Jos. Loeff opgevolgd door notaris Canters, die in 1930 kwam te overlijden. Op 22 juli van datzelfde jaar werd candidaat-notaris Schreurs, die inmiddels in het huwelijk was getreden met een dochter van no taris Canters, tot notaris in Dru nen benoemd. Het was overigens niet het eerste contact van nota ris Schreurs met Drunen, want reeds in 1915 kwam hij naar deze toen nog zeer bescheiden Lang- straatse gemeente als candidaat- notaris. Na een verblijf van en kele jaren in Drunen vertrok de heer Schreurs als candidaat-no taris naar Haarlem, maar keerde na zeven jaar toch weer naar Drunen terug, voorgoed nu. Notaris Schreurs heeft Drunen zien groeien van kleine, zuiver agrarische gemeente tot de snel uitgroeiende gemeente met be langrijke industrievestigingen, welke zij thans is. Met deze struc-

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1