waaLwij kse en LAnqstRAAtse couRAnt VLIJMEN WAALWIJK Sprang-Capelle W. TIMMERMANS ZONEN Assurantiën op elk gebied 1 Uit de Langstraat 'n v. MAAREN's BRIL Spreekuren Burgemeester Royco TOMATEN-GROENTESOEP MAANDAG 3 JULI 1961 83e JAARGANG No. 53 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement 22 cent per weeK per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Uontract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres ..Echo'' Blijf „KNAP" an zia „BETER" mat Haarsteeg Sprang Raamsdonk Raamsdonksveer GESLAAGD Op het te Rotetrdam gehouden rijksexamen Meester Carosserie- bouwer slaagde onze stadgenoot de heer J. A. H. van Helvoirt. Hij genoot zijn opleiding bij de heer Hartemink te Utrecht. Dr. MOLLERCOLLEGE Eindexamen Gymnasium. Afdeling A: F. v. Hest, A. v. Oss en Hetty Vlaar uit Waal wijk; J. Nollen uit Raamsdonks veer; A. Verschure uit Raams donk en Maria de Glas uit Was pik. Afdeling B: A. Rouwhorst uit Geertruidenberg. Afgewezen een. SCHOOLREISJE NUTS-U.L.O.- SCHOOL WAALWIJK Begunstigd door hijzonder fraai zomerweer trokken een 60-tal leerlingen onder leiding van de leraren en het bestuur der Nuts- ulo-school te Waalwijk in twiee bussen op zaterdag 1 juli naar België, einddoel Waterloo. Hoewel de zaterdag geen schooldag is (hier bestaat al 20 jaar „de vijfdaagse") was de deel name der leerlingen vrij groot; zo'n vrije tijdsbesteding wil er wel in. De gehele dag, van 's morgens 7 tot s avonds 10 zat de stem ming er in en werd volop genoten van de mooie reis over Turnhout en Lier, door het land van Pal lieter (jammer dat de „waters der Nethe" niet meer zo blonken als in zijn tijd) naar de blauwe bossen van Brussel en de velden van Waterloo. Hier deed een bezoek aan het „Panorama" de 18e juni 1815 her leven. Dapperen benaderden de Leeuw op de Heuvel. 's Middags werd het steden schoon van Brussel bewonderd op rondrit en wandeling, en het legermuseum bezocht. Het bekende Manneke van Brussel kon niet aan de aandacht WAALWIJ K Capelle I ontsnappen, was nog steeds zielig klein, gaat ook veel te laat naar bed. Om dat gevaar te ontlopen, werd Antwerpen wat sneller „ge daan", al kwamen het Steen, Gro te Markt, Stadhuis en Kathedraal er niet slecht af. Hoewel enkelen zich in de Sin jorenstad metterwoon wilden vestigen, werd, bijna overladen met indrukken, de thuisreis aan vaard, die hier en daar nog ge zellig werd onderbroken. Om 10.10 (prachtig op tijd!) stopten de bussen weer voor de school en losten de vermoeide, maar voldane last. PRACHTIG GESLAAGD VOET- BALTOURNOOI VOOR SCHEIDSRECHTERS Groep Eindhoven definitief in bezit van wisselbeker Aan de groep „De Langstraat" was ditmaal de organisatie opge dragen van het scheidsrechters- voetbal tournooi, in verband met het feit dat deze groep het vorig jaar als no. 1 was geëindigd. Van deze opdracht, een eervolle, maar moeilijke taak, heeft de groep „De Langstraat" zich op buiten gewoon verdienstelijke wijze ge kweten. Spontaan hadden de v.v. RKC en Baardwijk hun keurige velden beschikbaar gesteld, en behalve de groep Bergenopzoom waren verder alle scheidsrech- tersgroepen aanwezig om in on derlinge sportiviteit en vriend schap te strijden om de fraaie Jacobswisselbeker. Toen de voor zitter van de groep „De Lang straat", de heer J. Rosenbrand, om 11.30 uur dan ook het tour nooi opende en allen een harte lijk welkoms toeriep, waren de volgende groepen in sporttenue aanwezig: Eindhoven, Valkens- waard. Breda, Tilburg, Roosen daal, Helmond, 's Bosch, Oss, „De Langstraat en Combinatie-elftal. Hierna hield de heer J. Ver strepen, districtsbestuurder der C.O.V.S. een toespraak, waarin hij de belangrijkheid van scheids- rechterstournooien in het licht stelde en de hoop uitsprak dat deze wedstrijden, ondanks het buitengewoon warme wfeer, voor de volle 100 pet. zullen slagen. Om 12 uur vingen de wedstrij den aan. In groep A eindigde Eindhoven als nr. 1, Tilburg» als nr. 2, Helmond als nr. 3, 's Bosch als nr. 4 en Oss als nr. 5. In groep B eindigde Valkens- waard als nr. 1, Breda als nr. 2, Roosendaal als nr. 3, „De Lang straat" als nr. 4 en Gpmbinatie- elftal als nr. 5. Om 5 uur begon de 'finalewed strijd tussen Eindhoven en Val- kenswaard. Deze wedstrijd ein digde in een 1-1 gelijk spel, zodat strafschoppen moeshen worden genomen om de winnaar aan te wijzen. Eindhoven was de geluk kigste en kwam daardoor in het bezit van de fraaie Jacobswissel beker, die nu definitief.eigendom is van deze groep, daar bij 5 maal is gewonnen. -g De totale uitslag is als volgt: 1 Eindhoven; 2 Valkénswaard; 3 Breda; 4 Tilburg; 5 Roosen daal; 6 Helmond; 7 's Bosch; 8 Oss; 9 „De Langstraat"; 10 Combinatie-elftal. Eindhoven won de wisselbeker in 1953, 1955, 1956, 1959' en thans in 1961. In har-dancing Romantica, bij de heex A. van Hilst werd na af loop door de schenker van de wisselbeker, de heer Jolp Jacobs, aan het zegevierende Eindhoven het fraaie kleinood ujtgereikt, met een hartelijke gelukwens, te meer nog, omdat deze groep defi nitief in het bezit is gekomen van de wisselbeker. Namens de C.O.V.S. sprak dis trictsbestuurder J. Verstrepen een dankwoord, op de eerste plaats aan de organiserende groep „De Langstraat", aan de v.v. RKC en Baardwijk voor het gratis beschikbaar stellen van hun prachtige terreinen en aan de deelnemende groepe'n voor hun spontane medewerking. Een groot feesthal met verlo ting besloot dit in alle oRzichten geslaagd scheidsrechterstournooi. GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN „BAARDWIJK-ELSHOUT" Voor de derde maal ontmoet ten gisteren de dames- en meis jesafdelingen van „Kupst en Kracht" alhier en „St. Jan" uit Elshout elkaar voor een jaarlijk se gymnastiekwedstrijd tussen beide verenigingen. Ondanks de hitte is er kranig gewerkt en hadden de wedstrij den, die in de gymnastiekzaal van de St. Clemiensschool gehouden werden, een zeer vlot en span nend verloop. De Baardwijkse turnsters toon den zich ditmaal in alle afdelin gen de meerdere van hun Els- tioutse sportvriendinnen. De drie bekers, die als groepsprijs voor ieder afdeling beschikbaar waren gesteld, vielen dus alle drie aan „Kunst en Kracht" ten deel. Ook veroverde „Kunst en Kracht" daarmee voor de derde achtereenvolgende maal de fraaie wisselbeker en kwam dus defini tief in het bezit van deze fraaie trofee. De prijzen werden als volgt be haald In de afdeling meisjes van 7 t.m. 10 jaar: le prijs Netty de Brouwer van „Kunst en Kracht" met 47,5 punten; 2e prijs Ria Klijn van „St. Jan" met 46,8 pnt.; 3e prijs Carla Verheijden van „Kunst en Kracht" met 46,6 pnt. In totaal behaalden de Baard wijkse meisjes in deze afdeling 520.5 punten tegenover de Els- houtse meisjes 507,1 punten. De groepsprijs ging dus naar „Kunst en Kracht". Afd> meisjes van 11-14 jaar: le prijs Marjan Lommers van „St. Jan" met 49,5 punten; 2e pr. Thecy v. Delft van „St. Jan" met 46 pnt.; 3e pr. Antonet Maas van „Kunst en Kracht" met 45,8 pnt. In totaal behaalden de Baard wijkse meisjes in deze afdeling 527.6 pnt., tegenover de Elshoutse meisjes 504,5 pnt. Ook hier ging dus de groepsprijs naar „Kunst en Kracht". In de damesafdeling gingen de Baardwijkse dames met alle per sonele prijzen strijken. Zij toon den zich met hun kranige en keu rig afgewerkte oefeningen inder daad superieur. Het was vaak turnwerk van hoge klasse dat zij te zien gaven. le pr. mej. Jo v. d. Ven van „Kunst en Kracht" met 53,3 pnt.; 2e pr. mej. Riet v. Gelder van „Kunst en Kracht" met 51,8 pnt.; 3e pr. mej. Jeanne v. d. Ven van „Kunst en Kracht" met 51,2 pnt. Totaal van de groep: „Kunst en Kracht" 573,2 pnt., Elshout 529,5 pnt. Ook deze groepsprijs was dus voor „Kunst en Kracht". Totaal van alle afdelingen: „Kunst en Kracht" 1621,3 pnt., „St. Jan" 1541,1 pnt. „Kunst en Kracht" won dus voor de derde achtereenvolgende maal de wisselbeker en kreeg de ze daarmee definitief in haar be zit. De voorzitter van „Kunst en Kracht", die de prijzen met een toepasselijk woordje uitreikte, huldigde niet alleen de winnares sen, maar ook de leider van „Kunst en Kracht", de heer Jos v. d. Wiel uit Drunen, die hij ge lukwenste met de prachtige over winning van z'n ploeg en de leid ster van „St. Jan", mej. Verdijk, die hij complimenteerde met de successen van haar leerlingen. nieuw! én vriesvers gratis proefzak bij ROYCO kippesoep of R0YC0 groentesoep WAALWIJKS INVITATIETOURNOOI M. de Vleeschouwer won voor tweede maal W.B.-beker Op de banen van Hotel Verwiel zijn zaterdag en gisteren ondanks de tropische hitte de finales ge speeld van het dit jaar weer zeer druk bezette Waalwijks Invitatio Tournooi (ca. 90 deelnemers). In het heren enkelspel A legde H. de Vleeschouwer voor de tweede maal beslag op de wissel beker van Waalwijks Belang door op gemakkelijke wijze te winnen van M. Mooren (6-2, 6-2). Het heren dubbelspel A ging naai de combinatie Scheigman-Ver hulst. die de Vleeschouwer-de Rooij sloegen met 6-3, 6-3. In het dames enkelspel B moest mevr. Lach de Bère - een kranige prestatie van deze veterane om de finale te bereiken de eer la ten aan de jeugdige mej. v. d. Aa (3-6, 2-6). Het heren enkelspel B gaf een spannende striid te zien tussen T. Cales en D. Boers jr., die door eerstgenoemde met 7-5, 6-3 werd gewonnen. Het dames dubbelspel B werd een gemakke lijke overwinning voor mej. v. d. Aa en mej. v. Laarhoven op de dames A. en K. de Veer (6-1, 6-1) Het. heren-dubbel B ging naar J. De tcho van het Het derde concours is zondag gehouden bij schitterend weer; er werden hoge punten geschoten op alle onderdelen. Corps A: de leider, Onderlinge Vriend- schop, die 3 punten voor stond op Rozen- jacht, is na de derde wedstrijd van de eerste plaats verdrongen door Rozenjacht, die 4 punten meer schoot als Onderlinge Vriend schap. Corps B: Na de derde wedstrijd heeft Rozenjacht 2 nog steeds de leiding en loopt zelfs nog verder uit. Extra aanbieding A: 1 Onderlinge Vriend schap 53 pt., 2 Rozenjacht 52 pt., 3 Spruit wordt een boom 50 pt. Extra aanbieding B: 1 Rozenjacht 52 pt., 2 Spruit wordt een boom 48 pt. Personele A: 1 B. v. d. Meijden 25 pt., 2 H. Verhagen 25 pt., 3 W. v. Engelen 24 pt., 4 M. v. d. Heuvel 24 pt., 5 M. van Ra- vensteijn 24 pt. Personele B: 1 A. van En gelen 23 pt., 2 M. van Kuijk 23 pt., 3 Ant. van Vught 23 pt., 4 Sj. v. d. Wiel. GESLAAGD -n«»«CTSrW» Voor het eindexamen HBS-B slaagden aan het Dr. Moller College te Waalwijk: W. Schoonen en G. Smits uit Vlijmen. Voor het diploma lingerie slaagden alhier Marijke Beekmans, Truus v. d. Broek, Mientje Broeren, Annie Boelen, Jacqueline de Hart, Betsy Heesbeen, Diny de Laat, Th. v. d. Lee, Anny Neggers, Jeannette van Raak, Betsy v. d. Sanden, Jo v. Vught, Elly v. d. Wens en Ria v. d. Wiel. Voor het diploma kostuum naaien slaag den Marianna Verboord en Corry van de Wiel, allen te Vlijmen. Zij genoten hun op leiding aan de St. Jozef VGLO te Vlijmen. Diploma-uitreikiirg Bossche Middelb. Handelsavondschool. Het diploma voor de 3-jarige cursus voor heren: A. Kuijpers en H. Mimpen. Het diploma voor de 5-jarige cursus he ren Th. de Laat. CONCERT Vlijmense Zangkoren op de Vliedberg Zaterdagavond om 8 uur gaf Vlijmens Mannenkoor, Dameskoor en Gemengd koor een openluchtconcert op de Vliedberg, onder leiding van directeur L. Sars uit Waalwijk. De pianobegeleiding werd verzorgd door de heer F. Wilmont, eveneens uit Waalwijk.. De dames zongen 5 nummers, evenals het gemengd koor en het mannenkoor gaf tot slot enkele nummers. Bij enkele nummers voor koperbegeleiding zorgden enkele leden van de harmonie Concordia. Het was een geslaagd concert voor een dankbaar publiek. DEN BOSCH, Vughterslraat-25 TILBURG, Markt 32 BREDA, Nw. Ginnekenstraat 23 DAMCLUB DE VLIEDBERG De Damvereniging DVI, hield haar eerste ledenvergadering in café De Vliedberg. Aan de orde was verkiezing van een definitief bestuur. Na een kort openingswoord van de waarnemend voorzitter ging men over tot 6temmen, waarvan de uitslag luidde: Voor zitter en penningmeester hebben hun plaats behouden; voor de secretaris de heer J. Timmermans, die wegens drukke werk zaamheden bedankt heeft, is gekozen Th. v. Overdijk, zodat het bestuur thans bestaat uit L. Peijnenborg, voorz.; Th. v. Over dijk, secretaris en Penningm. Th. Kivit. Tot kascommissie werden gekozen de he ren J. Timmermans en K. v. Heesbeen. Het ligt in de bedoeling van deze jonge vereniging om het volgend seizoen aan de sompetitie deel te nemen van de Ned. Dam- bond en zal gestart worden met een 10-tal in de 2e klasse. Het bestuur heeft plannen om binnenkort een of andere actie op touw te zetten voor de nodige onkosten te dekken die aan de com petitie verbonden zijn. Na de rondvraag deelde de voorzitter nog mede dat er nog enige goede dammers lid wensen te worden van deze mooie en nuttige sportver., die in Vlijmen toch niet gemist kan worden. WIELRENNEN Uitslag zesde zomeravondcompetitie. De Wielerclub de Zwaluw hield haar 6e zomeravondrit voor de competitie, waarvan de uitslag is als volgt Amateurs: 1 L. Toeback, 2 W. van Heel; 3 Hairwasser, 4 v. Heijst, 5 Wilhelm. Nieuwelingen: 1 A. v. d. Aa, 2 J. v. Hees- wijk; 3 W Hairwasser, 4 W d.e Haas; 5 Keetels. Adspiranten: 1 J Hairwasser, 2 v. d. Hammenj 3 Maurissen; 4 v. d. Laar, 5 Hooijmakers. VERGADERING ST. ELOY Het was afgelopen zaterdag 1 juli een be langrijke dag voor de Haarsteegse georga niseerde metaalbewerkers. Er ging met in gang van genoemde datum een lang gekoes terde wens van deze georganiseerden in ver vulling, n.l. het stichten van een eigen zelf standige afdeling. Tot voorheen waren de metaalbewerkers verenigd in de afdeling Vlijmen, maar omdat steeds meer personen in de metaalsector employ vinden en het aantal georganiseerden steeds groter werd, uitte men het verlangen om te komen tot een eigen afdeling. Men was allerwege de mening toegedaan dat via een eigen afde ling de belangen van de werknemers in de ze sector beter kunnen worden behartigd. In een algemene ledenvergadering die vrij dagavond in café W. v. d. Loo alhier werd gehouden, werd de zelfstandigheid een feit. Naast de aangesloten leden, woonden verder de heer Riemen, districtsbestuurder van de R.K. Metaalbewerkersbonds, enkele bestuursleden van de afdeling Vlijmen en Kapelaan Vijf eiken alhier deze voor de Haarsteegse metaalbewerkers zo belang rijke vergadering bij. Tevens waren de ouders van de ongehuwde leden uitgeno digd. Omdat het plaatselijk bestuur nog moest worden gekozen, werd deze vergade ring gepresideerd door de voorzitter van de afdeling Vlijmen de heer Leo Kivits. Spr. heette op de eerste plaats alle aan wezigen hartelijk welkom en ging toen di rect over tot het overdragen van de Haar steegse leden waarmede de totstandkoming van een eigen afdeling een feit was gewor den. Hij feliciteerde Haarsteeg met deze totstandkoming en deelde verder nog mede dat dit de 80e afdeling van St. Eloy was geworden. Toen ging men direct over tot het kiezen van een bestuur; 'gekozen wer den de heren P. Koks voorzitter, Thé Ketels secretaris en Jo van Bokhoven penningm. Het aantal leden bedraagt momenteel 19, maar het nieuwe bestuur zal meteen gaan proberen om de vele ongeorganiseerde me taalbewerkers die er alhier nog zijn te be wegen als lid toe te treden. Het was een sympathieke geste van de afd. Vlijmen om de nieuwe Haarsteegse afdeling meteen een geldbedrag te overhandigen om goed te kunnen starten en aan de financiëlëeëë ver plichtingen te kunnen voldoen. Daarna verkreeg de heer Riemen het woord, die een kernachtige spreekbeurt hield over het doel van de organisatie. Dui delijk liet spr. uitkomen dat het landelijk de metaalbewerkersbonden zijn die streven naar belangrijke verbeteringen voor de leden. Hij 6poorde verder het bestuur aan actief te zijn en de belangen van de leden naar best ver mogen te behartigen. Kapelaan Vijfeiken, die mede aanwezig was, verklaarde zich op ver zoek bereid om als geestelijk adviseur op te treden. De geestelijke leidsman zeide verheugd te zijn over deze benoeming en deed de toezegging van zijn kant alles te zullen doen om de afdeling mede te helpen uitbreiden. De voorzitter van de KAB de heer J. Zeeuwen, die eveneens aanwezig was, sprak er ook zijn voldoening over uit dat hier een eigen afdeling van St. Eloy tot stand was ge komen en hoopte met het nieuwe bestuur prettig te kunnen samenwerken. Nadat nog verschillende punten van huis houdelijke aard waren behandeld en de rondvraag aan de orde was geweest, waar van een druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter van de Haarsteegse afd. met een hartelijk woord van dank tot allen deze vergadering. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Uit de jaarvergadering die bovengenoem de bank in café J. Siegers onder voorzitter schap van de heer M. van Engelen hield, kwam het nut van deze instelling weer eens goed tot uiting. De groei van de bank ma nifesteert zich het beste in de grote omzet in het afgelopen boekjaar; deze heeft de f 11.000.000 reeds overschreden. Een groei waarover de voorzitter zijn voldoening uit sprak. Spr. heette de leden hartelijk wel kom en deed de mededeling dat de kassier dhr. F. van Oyen wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. Alhoewel de leden vooraf een gespecifi ceerd financieel verslag was thuisbezorgd, werd door de voorzitter nog een duidelijke toelichting op de balans gegeven. Heel be langrijk is het dat door de spaarders zo druk gebruik van de bank wordt gemaakt; het spaartegoed steeg in 1960 van f 843,435,62 tot maar liefst f 983.366,22, een toename dus van f 139.930,60. Met het tegoed steeg ook het aantal spaarders, dat momenteel de 700 reeds heeft overschre den. Belangrijk werd ook genoemd dat zo veel inwoners buiten de boerenstand van de diensten van de bank gebruik maken. Om dat volgens de statuten 2/3 van de spaar gelden als voorschotten mogen worden ver strekt, zijn deze gelden voor de bank zo be langrijk. Daarom kon aan de vraag naar voorschotten ruimschoots worden voldaan en in 1960 stegen de voorschotten van f 443.623.03 tot f 612.106.51, een vermeer dering van f 168.483.48. Aan rente werd voor deze spaargelden f 27.006.47 uitbetaald en verder vermeldde de verlies- en winstrekening aan rente lo pende rekening-courant f 1.569.88, provisie C.B.L. f 187.15; onkosten f 8.031.77. Aan de belastingreserve werd f 1000. - toege voegd; afgeschreven werd op het roerend goed f 250. - De toevallige lasten bedroe gen f 22. - en tenslotte bedroeg de winst van het boekjaar f 6.773.65. Volgens de statuten moet minstens 34 van deze winst worden gereserveerd en mag een gedeelte als winst aan instellingen worden uitge keerd. Dit jaar ontving de N.C.B. f 200; 't Wit-Gele Kruis f 100; de RKJB f 75 en de Boerinnenbond f 50. Omdat ook de gan se gemeenschap veel spaargelden aan de bank toevertrouwd, werd besloten ook instel lingen die niet tot de boerenstand behoren een gedeelte toe te kennen. Zo ontving voor het eerst in de bestaansperiode van de bank de KAB f 50 en de KAV f 25. - Tot 31 dec. 1.1. kon een lid die zijn be talingen via de bank doet een bedrag van f 500 opnemen zonder de vereiste borg stelling, maar een voorstel van het bestuur om dit te verhogen tot f 1500, had aller instemming. De rente van voorschotten werd vastgesteld op 5 en die van hypothecaire leningen op 4,75 De heer A. J. v. d. Brandt die als lid van het bestuur aftredend was werd herko zen; de heer J. E. v. d. Brandt werd her kozen als lid van de raad van toezicht. UITSTAPJE ZANGVERENIGING „LOOFT DEN HEERE" Onder ideale weersomstandigheden maak ten de leden van de Chr. Gem. Zangvereni ging Looft den Heere per comfortabele touringcar van Mulders-Sars uit Waalwijk j.l. donderdag het jaarlijks plezierreisje. Om voor 7 uur weid reeds vertrokken en ging het via de bruggen bij Keizersveer en Gorkum, langs Schoonhoven op Gouda aan, waar het gezelschap om half negen arriveerde en in de Zes Sterren, in de schaduw van de grote kerk koffie werd ge dronken. Direct daarna werd de grote kerk bezichtigd, waarbij het meer speciaal ging om de beroemde gebrandschilderde ramen, waarvan de rondleider een breedvoerige ex plicatie gaf, waarvan echter jammer ge noeg een groot deel verloren ging door het getimmer der werklieden die in de kerk een podium- aan het oprichten waren voor de concertavond welke die dag in het kader van het Holland Festival in het kerkgebouw ge houden zou worden. Niettemin had men geen spijt van de bezichtiging dezer Goudse kunstschatten. Na in Gouda nog wat te hebben „ge markt" werd de tocht voortgezet in de rich ting Scheveningen; onderweg werd echter eerst Drievliet aangedaan, waar verfrissin gen werden gebruikt en enige tijd gezellig in deze mooie gelegenheid werd vertoeft. Te circa 2 uur arriveerde men te Scheve ningen, waar natuurlijk de nieuwste attrac- tie, de Pier bezocht werd en voorts enkele J uren aan het strand werden doorgebracht. Toen werd .de terugtocht aangevangen, maar in Rotterdam werd nog een rond vaart door de havens gemaakt waarvan zeer werd genoten en daarna ging het naar hotel Leo, Jonkerfrans6traat, waar een goed ver zorgd diner wachtte, dat het gezelschap zich goed liet smaken. Hier wachtte het gezelschap een tweetal aangename verrassingen. Ten eerste wacht te de oud-voorzitter, de heer Nic. Klaasen met zijn echtgenote het gezelschap op en werd onder gezellige kout enige tijd door gebracht. Ten tweede zou in een nevenzaal een mannenkoor gaan repeteren; spoedig was kennis gemaakt en werden over en weer spontaan een paar zangnummertjes ge boden, wat de gezelligheid niet weinig ver hoogde en wederzijds zeer op prijs werd ge steld. Om circa half 10 werd de thuisreis aan gevangen; in Zevenbergsehoek werden nog enige verfrissingen gebruikt en waar de Dongebrug te Geertruidenberg buiten dienst bleek, ging het via Oosterhout huis toe, waar men om half 12 aankwam, hoogst voldaan over de prettige en geslaagde dag. PRO PATRIA Zaterdag 3 juli j.l. werd in Eindhoven de adspirantendag van het Kon. Ned. Gymna- stiekverbond gehouden, waaraan ook door verschillende groepen van Pro Patria werd deelgenomen. Er werden door Pro Patria drie eerste, zes tweede en twee derde prij zen gewonnen, terwijl een groep voor de rythmische oefeningen op de derde plaats eindigde. Voorzeker weer een mooie pres tatie. GESLAAGD Aan 't Willem van Oranje College te Waalwijk slaagde voor 't eindexamen HBS- B de heer A. Pols uit Raamsdonk. VERKEERSONGEVAL Op de Veerseweg tussen Oosterhout en R'veer is een nogal gecompliceerd verkeers ongeval gebeurd, waarbij drie auto's betrok ken waren, die zwaar beschadigd met een takelwagen moesten worden weggesleept. Een van de bestuurders werd licht gewond. Een bestelwagen bestuurd door A. B. uit Oosterhout, die uit de richting R'veer kwam stond onverlicht op de weg; P. v. D. uit Oosterhout, die uit die richting kwam, her kende de wagen, parkeerde zijn personen auto - wel verlicht - voor de bestelwagen en ging een kijkje nemen. Met gedimde lichten - het was druk op de weg - kwam W. v. H. uit Waalwijk uit de R'veer aangereden en merkte te laat het onver lichte obstakel op. Van H., niet meer in staat tijdig te remmen, passeerde daarom rechts van de stilstaande wagen. Links was onmogelijk omdat er een tegenligger aan kwam. Het gevolg was, dat de passerende personenauto tegen de zijkant van de ver lichte geparkeerde auto opbotste. De schok was zo groot, dat deze auto de weg overvloog en aan de overkant tegen een boom tot stilstand kwam. De auto van H. zocht het verder op aan dezelfde kant van de weg waar de botsing plaats vond. Van H. werd licht gewond. SPAARKAS Vele kleintjes maken een grote. Evenals reeds vele jaren het geval is, heefl de spaarkas Vele kleintjes maken een grote, gevestigd in café De Witte Brug, weer een flink bedrag, n.l. f 37. - beschikbaar ge,- steld voor de reis Ouden van Dagen. Deze aardige geste, die langzamerhand traditie is geworden, wordt door het comité Ouden van Dagen op hoge prijs gesteld. Een woord van dank van deze vrijwillige gift is hier zeker op zijn plaats. Aan de jaarlijkse tocht der bejaarden zul len dit jaar 227 personen deelnemen OVERLEDEN Vrijdagmorgen 30 juni is in de leeftijd van bijna 61 jaar overleden de heer H. W. Kerst alhier. De overledene is tal van jaren voorzitter geweest van de muziekvereniging Kunst na Arbeid. Ziekte was destijds oor zaak dat de heer Kerst zich moest terug trekken uit het bestuur. Hij ruste in vrede. <VVWVV*vVVVV*VWVVVV*AV» De spreekuren van de Burgemees ter van Waalwijk zijn met ingang van 1 JULI 1961 gesteld op elke maandag namiddag van 2-4 uur ten gemeentehuize. Roy 1804.40.50

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5