DRUNEN Gildedag kring Maasland V VW M E lil I Hl I! ZOMER VOOR 95 Cl Rond do Raad t*1 i VOORDEEL e Betere BRILLEN I VOOR FIJNPROEVER 2 PAKJES Biljarten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 JULI 1961 BRILLEN v. Eyk-J. Staring, die de combi natie P. Geboers-S. Gerritsen sr. de baas bleven met 6-4,6-3. Het gemengd dubbel B eiste drie sets. Mej. A. de Veer en P. Geboers wonnen ten slotte van mej. v. d. Aa en A. v. Nieuwkuijk met 6-3, 4-6, 6-3. Het dames-dubbel A en het ge mengd dubbel A konden niet ge speeld worden, omdat enkele deelnemers wegens competitie- verplichtingen elders gisteren niet aanwezig konden zijn. Deze finales zullen deze week nog ge speeld worden. Na afloop van dit weer zeer ge slaagde tournooi had in Hotel Verwiel de prijsuitreiking plaats, waarbij de heer J. de Kort na mens Waalwijks Belang de wis selbeker voor de tweede maal kon overhandigen aan de heer M. de Vleeschouwer. Ook de an dere winnaars mochten aardige prijzen in ontvangst nemen. Dit sportieve tennisfestijn werd zoals gebruikelijk besloten met een geanimeerd bal, waarvoor 't overigens wel wat te warm was. De umpireprijs ging naar de lieer D. Boers sr. KOLLEKTE VOOR BEJAARDEN-UITSTAPJE De kollekte voor uit uitstapje van de bejaarden op 18 juli a.s. heeft dit jaar het fraaie bedrag opgebracht van 1374.70. Dege nen bij wie het zakje nog niet is opgehaald, kunnen dit alsnog in leveren bij het secretariaat, Gro testraat 205. ONGEVAL Bij de onderlinge voetbalwed strijden van de Nijverheidsschool is de leerling Lemmers van de af deling timmeren, wonende te Nieuwkuyk, zodanig gévallen dat hij zijn been brak. Na door een lid van de Konink lijke EHBO gespalkt te zijn, is hij naar het ziekenhuis vervoerd ter verdere behandeling. ZOMERAVONDVOETBAL Uitslagen gespeelde wedstrijden: Amstel-v. Wees 06 Princesse-Verhulst 12 Fedra-Schapendonk 31 Avcha-Coöperatie 31 La Reine-Troked 02 Globe-Blok v. Heijet 02 Pulles v. G./Rosé- Landis Gyr 32 Schuwer-Anita 42 Programma voor deze week: Terrein RWB: Dinsdag 6.30: Anita-Verhulst. Dinsdag 7.30: Globe-Schuwer. Woensdag 7 u. Amstel- Schapendonk. Terrein Baardwijk: Dinsdag 6.30: Troked-Fedra. Dinsdag 7.30 Princesse- Blok-v. Heijst Woensdag 7 u. Coöperatie- Pulles v. G./Rosé GEEN VOORRANG VERLEEND Doordat de bestuurder van een rachtwagen, A. v. V. uit Ooster hout, op het kruispunt Wilhelmi- nasfraat-Beatrixstraat geen voor rang verleende aan een personen auto, bestuurd door A. S. uit Kaatsheuvel, ontstond een aanrij ding, waarbij de vrachtwagen licht en de personenauto zwaar beschadigd werd. Verzekering dekt de schade. GRANATEN GEVONDEN Bij bouwwerkzaamheden in Bloemenoord heeft men twee granaten uit de laatste wereld oorlog naar boven gebracht. De mijnopruimingsdienst uit Breda heeft zich over het gevaarlijke goed ontfermd. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Visfuik; 6 paar herensokken; plastic zak met zwembenodigd- heden; huissleutel; rolletje wit leer; wieldop van auto. Verloren: Witte dameshandschoeneen zwemkaart; regenjas; kinder- driewieltrtje; beige damesporte monnee; schaar»; damesbril; kin derrijwiel herenportemonnee. AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 u.: „vijf stap pen in het gevaar", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Greep naar de macht", 14 jaar. Woensdag. Kantine Timtur 8 uur: repeti tie Waalwijks Orkest (le violen) Kantine Amstel 8 uur: idem (blazers). Donderdag. Kantine Amstel 8 uur: repeti tie Waalwijks Orkest (2e violen) Woensdag 8 uur generale repe titie dames en heren Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur Kermismatinee Oefening en Vermaak. Solisten: Bert Olsson en Frans v. Daalen. NOODLOTTIG ONGEVAL. Een onzer medewerkers, de heer J. Toorians uit Loonopzand, advertentie-acquisiteur van ons blad, is gisteren een noodlottig ongeval overkomen. Met zijn echtgenote op de duo reed hij te circa half 10 's avonds met zijn bromfiets van Loonop zand in de richting Kaatsheuvel. Ter hoogte van de weg naar het Efteling-zwembad raakte de heer Toorians door het springen van de voorband de macht over zijn stuur kwijt en maakte hierdoor een noodlottige val. Zijn echtgenote, de 42-jarige mevr. Toorians-van Bladel, een oud-Waalwij kse, werd van de duo geslingerd en kwam zo onge lukkig met het hoofd op het weg dek terecht dat zjj vrijwel op slag dood was. Haar stoffelijk overschot werd naar het Gasthuis van de Zusters Franciscanessen te Kaatsheuvel vervoerd'De heer Toorians werd met 'n ernstige kniebreuk naar 't St. Nicolaasziebenhuis te Waal wijk overgebracht, waar Dr. de Vetten hem de eerste hulp ver leende. Ons aller deelneming gaat uit naar de heer Toorians, die met vier jeugdige kinderen achter blijft en die wij een spoedig her stel toewensen en sterkte om de ze zware beproeving met berus ting in Gods H. Wil te dragen. Evenals het vorig jaar zullen ook in de komende zomervakantie t.b.v. de lagere schooljeugd diverse aantrek kelijke evenementen worden georga niseerd door het interparochieel va kantiejeugdwerk. Zonder op de ver schillende onderdelen van dit pro gramma vooruit te lopen mag ik al vast wel zeggen dat een van die on derdelen zal bestaan uit een zeepkis tenrace. En daarvoor wilde ik speci aal even uw aandacht vragen. Een zeepkist is, zoals u weet, het meest simpele snelheidsmonster dat op onze vaderlandse racebanen te zien is. Hij bestaat uit een onderstel met vier wielen met daarboven een carrosserie van eenvoudig houtwerk. Voor de bouw van een zeepkist zijn geen bij zondere constructeurskwaliteiten no dig. Een handige huisvader kan in één dag tijd een dergelijk voertuig construeren, gesteld dat hij de be schikking heeft over een dergelijk on derstel. Maar in dit laatste zit 'm de kneep nu juist, lang niet iedereen heeft zoiets bij de hand als restant van 'n oude kinder- of wandelwagen. En dit is dart ook de reden dat de deelname aan de zeepkistrace van het vorig jaar bijzonder matig om niet te zeggen slecht was. Om hierin voor de komende zomervakantie wat opleving te brengen, wil ik gaarne, op verzoek van de organisatoren van dit zomerse jeugdfestijn, een vriendelijke oproep tot u allen richten. WIE HEEFT ER NOG EEN ONDERSTEL VOOR DE BOUW VAN EEN ZEEPKIST? Nee, ik niet, zult u misschien zeggen, maar kijk nu eerst nog eens even op zolder of in de schuurl Zonder dat u dat weet kan daar nog best een oude kinder- of wandelwagen staan. Het geeft niks wanneer hij uit grootmoe ders tijd is, als hij maar rijdt. Mis schien hebt u het ding lang geleden wel eens met de lorreman mee willen geven, maar het is er nooit van geko men, zodat het nog ergens verscholen staat, bedekt onder vele meters stof en dikke spinraggen. Aan dit voor u waardeloze bezit kunt u nu een prach tige bestemming geven door het be schikbaar te stellen aan het vakantie jeugdwerk. Geeft u uw adres dan even op bij een van de onderstaande adressen en men zal dat restant uit vroeger dagen gaarne bij u komen af halen Kerkstraat 119 voor Waalwijk- Centrum. Grotestraat 198b en Westeinde 5 voor Besoijen. Bremstraat 8 voor Waalwijk-Zuid. Loe ff straat 18 voor Baardwijk. Ja, en dan zijn er natuurlijk jon gens en vaders die zullen zeggen ook wanneer ik een onderstel heb zou ik nog niet weten hoe ik zo'n ding in elkaar' moest zetten. Ook voor het gemis aan technische kwaliteiten kunt u bij bovenstaande adressen te recht. Men zal u daar graag deskun dig advies verstrekken, want het jeugdwerk beschikt over zeepkistspe cialisten die al jaren in deze branche werkzaam zijn. Schaamt u zich niet, want er zijn tientallen huisvaders die nog geen spijker in de muur kunnen slaan. Nog even recapituleren dus hebt u een oude kinder- of wandelwagen ter beschikking, laat dat dan even weten bij een van bovenstaande adres sen, waar u eveneens terecht kunt wanneer u wel graag een zeepkist voor uw zoon zou willen bouwen als u maar over die onmisbare technische knobbel beschikte. De jeugd en de organisatoren van het vakantie- jeuglwerk zullen u voor uw sympathieke geste bijzonder er kentelijk zijn. Zo, dat leed is dan ook weer gele den. INENTINGEN Tot nadere aankondiging zullen in de zomermaanden de gebruikelijke DKT- en pokken-inentingen op de eerste en derde dinsdag in de maand worden stopgezet. De brandende julizon kon geen af breuk doen aan 't fleurig en kleur rijk gildefeest dat zondag in Dru- nen werd gehouden ter gelegenheid van het 40Q-jarig bestaan van 't St. Hubertus-gilde. Eerder nog verleen de zij aan dit feest een bijzondere glans. Reeds in de vroege morgenuren werd in Örunen de trom geroerd toen de deelnemende gilden optrok ken voor het bijwonen van de Gil- de-mis in de St. Lambertus-kerk. Tijdens deze H. Mis wees Deken Werner, gildeheer, in een korte toe spraak op de diep christelijke bete kenis van het Gilde. Bijzondér stijlvol was de ont vangst later op de dag van de hoofd lieden en koningen op het gemeen tehuis do&r het gemeentebestuur. Hier waren, zoals burgemeester mr. Stieger in zijn toespraak ook stelde, bijeen de representanten van de al oude gilde-verenigingen, wiens tra dities teruggrepen in verre eeuwen. Burgemeester Stieger zag deze ont vangst als een eer voor het gemeen tebestuur, dat zelden een zo illuster gezelschap binnen zijn deuren heeft. Zoals in vroeger eeuwen de ont vangst van de hoofdlieden en ko ningen voor de gemeente een grote eer gold, zo is dit ook thans. U, al dus burgemeester Stieger, bent de dragers van een zinvolle en rijke traditie, die wij in deze tijd zeker moeten bewaren en beschermen. Spr. wenste ook het jubilerende gil de geluk; Drunen, aldus spr., is een gemeente met een oude en rijke historie,-!die juist in deze tijd een grote structuurverandering onder gaat. Maar al veranderen de tijden, de deugden moeten behouden blij ven en het is van het grootste be lang dat de goede eigenschappen van het Brabantse volk, waarvan gij OUDEN VAN DAGEN OP STAP Het gebruikelijke uitstapje van de ouden van dagen zal dit jaar plaats vinden op donderdag 13 juli. in zo uitzonderlijke mate de dragers zijt, behouden blijven. De hoofdman van het St. Huber tus-gilde dankte burgemeester Stie ger voor de bijzondere ontvangst, terwijl de heer v. d. Mortel, voor zitter van de kring Maasland, de be tekenis van deze dag nog eens extra onderstreepte, dat wil zeggen in vriendschap met elkaar leven. Over de ontvangst zelf was de heer v. d. Mortel bijzonder goed gestemd. Vooral het feit dat het gemeentebe stuur het zich als een eer aanreken de om de gilde-hoofdlieden en ko ningen te kunnen ontvangen, was volgens de heer v. d. Mortel zeer goed gezien. Hij onderstreepte ook nog eens dat de gilden in de laatste jaren in Brabant bijzonder in op komst zijn en dat oude gebruiken en tradities weer in ere hersteld zijn en dat misbruiken, die werkelijk in de gilden hebben geheerst, niet meer zijn teruggèkeerd. Juist daarom, al dus de heer v. d. Mortel, komen wij zo trots de trappen van uw gemeen tehuis op. Een fleurige gildestoet trok direct na de middag door de straten, ge volgd door een défilé op het gilde- terrein. Na een massale opkomst op het terrein en een gezamenlijke de monstratie vendelzwaaien, begon nen de wedstrijden. De uitslagen om het zilver zijn als volgt: Koning van de kring Maasli werd J. Korthout uit Berkel. kreeg daarmee het schild gesel ken door H.K.H. Prinses Wilhel na. De medaille, geschonken Prins Bernhard, ging naar J. uit Loon op Zand. Best gaand gecostumeerd gilde was O.L.V. Schuts, Elshout; 't best gaand halfgecostumeerd, St. Joris uit Berlicum; best gaand niet gecos tumeerd, St. Ambrosius, Haarsteeg; best gepresenteerd gilde, St. Sebas- tiaan uit Oisterwijk; mooiste com binatie standaard-rijder paard, St. Joris uit Nieuwkuijk; mooiste stan daardrijder in optocht, St. Ambro sius uit Baardwijk; mooiste gilde- vaan voor 1950 St. Antonius St. Bar bara uit Haren; oudste standaard, St. Joris uit Nieuwkuijk; mooiste standaard, St. Joris uit Udenhout; oudste zilver, St. Catharina, Vught; mooiste koningschild symboliek voor 1950, St. Antonius, St. Barbara, St. Mich. Gestel; mooiste koningschild na 1940, St. Catharina uit Dungen; schoonste hoofdmanschild, St. Bar bara uit Vught; oudste gilde-trom, St. Joris uit Berlicum; schoonste pa pagaai, St. Antonius uit Nuland; schoonste nar, St. Hubertus uit Ber kel; mooiste verzameling konings zilver, St. Antonius uit Vorsten- bosch; best onderhouden zilver, St. Catharina uit Herpt. Standaardrijden: 1 O.L.V. Schuts Elshout; 2 St. Joris, Helvoirt. Vendelen Vaandel-afdeling: A. Beks, Vught; M. Konings, Esch, F. v. Casteren, Berkel. Klasse A: W. Adams, Berkel; M. Vrede, Vught; C. v. Weert, Vught; P. de Bakker, Oisterwijk; H. Pulles, Baardwijk; C. v. Leest, Berlicum; J. Munster, Drunen. Klasse B; C. Knevel, Oisterwijk; C. Vrome, Berkel; J. Baayens, Baardwijk; A. Vorstenbosch, Berli cum; J. Leyden, Baardwijk. Klasse C; J. v. Berkel, Vught; J. v. d. Zanden, Vught; C. Sleuters, Vught; P. v. d. Bakken, Oisterwijk; Ad. de Jong, Baardwijk; A. Leyden, Berkel; M. v. Breugel, Berkel. Groeps-vendelen: St. Joris, Berli cum; St. Ambrosius, Baardwijk; St. Sebastiaan, Oisterwijk; St. Huber tus, Berkel; St. Antonius, Vorsten bosch. Trommen, gilde-trom: J. v. d. Mor tel, Vught; A. v. d. Heijden, Vorsten bosch; H. v. Grinsveii, Esch. Klasse B: G. Masseur, Oisterwijk. Muziektrom: J. H. Samulsky. Junioren gilde-trom: L. J. v. Hui ten, Baardwijk. Muziektrom: J. M. v. Huiten, Baard wijk; J. v. Grinsven, Vorstenbosch. Begeleiden trommen, vendelen: St. Ambrosius, Baardwijk. Schieten geweer corps; St. Cris- pijn, Besoijen; St. Joris, Udenhout; St. Hubertus, Berkel; St. Ambro sius, Baardwijk; St. Hubertus, Loon op Zand; St. Catharina, Herpt. Eerste aanbieding: St. Hubertus, Loon op Zand; St. Crispijn, Besoijen 34, St. Hubertus, Rerkel 56, St. Hubertus, Loon op Zand. Kampioen-schieten: J. Bink, Loon op Zand; 2 v. d. Ven, Berkel. Personeel: 1 J. Beekmans; 2 W. v. Bokhoven; 3 C. v. Iersel; 4 J. Aarts; 5 B. Hibing; 6 J. Schoenmakers. Handboog kringkoning: A. van der Wiel, St. Sebastiaan, Haren; corps St. Sebastiaan, Haren. Personeel: W. Vermeer, M. Monink en L. v. d. Heijden, allé St. Sebas tiaan, Haren. v J De meeste aandacht van de raad ging donderdag wel uit naar Els hout, waar in de komende tijd wel iets te gebeuren staat. Het schijnt dat burgemeester Stieger op alle manieren wil voorkomen dat 't kerk dorp Elshout leegloopt. Het uitbrei dingsplan Elshout biedt daartoe alle gelegenheid. In het komende najaar zal de Norbertijnerstraat worden doorgetrokken en daardoor wordt de mogelijkheid geschapen voor de bouw van 40 woningen. Maar naast deze doortrekking kan er in de ko mende tijd ook rekening mee wor den gehouden dat gewerkt gaat worden aan de verfraaiing van dit deel der gemeente. De inwoners van Elshout mogen dus tevreden zijn. Minder tevreden en blij was de Elshoutse afgevaardigde v. Herpt met de fusie van de jongens- en meisjesschool in Elshout. Hiermee is de bouw van een nieuwe jongens school voorgoed van de baan. Bin nen enkele jaren heeft Elshout maar één lagere school, tesamen voor jon gens en meisjes. Hoewel de voorzitter stelde dat de fusie van de school een zaak was van het schoolbestuur en niet van de gemeente, valt uitbreiding van 't kerkdorp enerzijds en mogelijke in krimping van de lagere school an derzijds niet te rijmen. Dat v. Herpt die als Elshoutse afgevaardigde na tuurlijk altijd extra pleit voor de Elshoutse belangen, er niet gelukkig mee was, valt te begrijpen. Dat de ouderdom van de leden van het schoolbestuur daarvan de schuld is, is natuurlijk mogelijk, maar 't hoeft niet. Bij de Romeinen kende men vroeger wel de raad van ouden, waarmee deze eigenlijk wilde zeg gen dat de wijsheid met de jaren komt. Verder mag men in Elshout zich ook gaan verheugen over het feit dat in het kader van de ruilverka- velingswerken de Kapelstraat ver beterd en verbreed zal worden. Met het doortrekken van de Kamp- graafweg en de betere verbinding met Haarsteeg, mag gezegd worden dat Elshout met zijn verbindingen, al zijn het dan direct geen grote auto-banen, er echt op vooruit zal gaan. Het gemeentepersoneel gaat op zaterdag ook vrij nemen. Wel zal 't bureau van de Burgerlijke Stand nog enkele uren open blijven, maar om er voor te zorgen dat men daar op de morgen niet overbelast wordt, heeft men het trouwen op die dag maar gauw van 7.50 naar ƒ35. gebracht. Daardoor is de zaterdag de duurste dag van de week gewor den. Het lijkt ons echter dat men op zo'n dag echt niet op een paar stuivers kijkt, waardoor het trou wen op zaterdag wel niet zal afne men. Daarbij vaart de gemeente dan weer goed. De directeur j, gemeentewerken kreeg enkele maanden geleden van de raad fietsengeld. Men is er toen echter achter gekomen dat deze ge heel geen fiets bezit. De raad is echter voortvarend en veranderde de vergoeding vlug in auto-vergoe ding en verhoogd^ ook het bedrag, omdat een auto rijden altijd nog duurder is als een fiets. Niets floreert zo goed als de wo ningbouw. Lips N.V. kocht van de gemeente in uitbreidingsplan-west weer pl.m. 11000 m2 grond voor de bouw van 76 woningen. Hieruit blijkt weer de snélle groei der ge meente. De woningbouw bereikt dit jaar in Drunen een record. De raadsvergadering zou niet vol ledig zijn als er niet een punt in - kwam waarbij de uitbreiding bij Lips N.V. niet ter sprake zou ko men. Dit kwam deze keer bij de voorlopige vaststelling van het ont eigeningsplan Kasteeldreef. Het lag de raadsleden zwaar dat er in dit gebied een bouwstop was, of liever een bevriezen van de daar gevestig de boeren- en tuindersbedrijven. Hier stelde burgemeester Stieger duidelijk dat daarvan geen sprake is. Een ander geval is, of het ver standig is om in dit gebied voor de gevestigde boeren en tuinders deze uitbreidingen te doen, gezien 't feit dat de grond een andere bestemming gaat krijgen. Dit is een advies, en naar ons lijkt, een goed advies. Ie dereen kan dan zelf uitmaken of hij dit advies opvolgt of niet. Vast staat in ieder geval dat er rond de terrei nen van de firma Lips in de komen de vijf jaar veel zal gebeuren, zoals trouwens in heel Drunen. Alles wijst er op dat de stormachtige groei zich in een ijltempo zal doorzetten. GELDIG TOT 15 JULI 196 'Mk 4 Ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van het Drunense St. Hubertus Gilde werd in deze gemeente een grootse Gildedag gehouden van de kring Maasland. Hoogtepunt van het feest was de ontvangst van de koningen en hoofdmannen door het gemeente bestuur. Op deze foto derde van rechts burgemeester Stieger en links naast hem de heer Jan v. d. Mortel. r AVEHA WON BEDRIJFS- EN ZOMERAVONDVOETBALCOMPETITIE Als ongeslagen kampioenen (slechts een wedstrijd wérd gelijk gespeeld) poseren hier boven de voetballers van André van Hilst N.V. vol trots met het bereikte resultaat. De spelers op de foto zijnbovenste rij van links naar rechts J. Mayers, P. Kuy- ten, P. v. d. Berg, M. van Engelen, H. de Gouw en reserve W. van Dongen. Onderste rij van links naar rechts T. Pkuwels, J. Treffers, J. Schooonderinark (aanvoerder), J. v. d. Gouw, W. Kanters en J. Schellekens. Namens de directie van Aveha bood dhr. v. d. Gouw zijn gelukwensen aan en overhandigde hen een krans. De aanvoerder van het kampioenselftal dhr. Schoondermark sprak hierna nog een dankwoordje. Het feest werd nog geruime tijd in de RWB-tent voortgezet. Hierbij dient nog vermeld te worden dat J. Langermans, die alle wedstrijden mee speelde, behalve de kampioenswedstrijd niet op de foto kon worden opgenomen. Dhr. Langermans speelde als rechts-back. ONZE VRIJE DINSDAGMIDDAG Begint dat gezeur nu weer, om ons de vrije dinsdagmiddag te ontnemen. Overal hoort men over werktijdverkorting en vrije zaterdagen; alleen enkele Waal- wijkse middenstanders willen de enige vrije middag van hun personeel nog veranderen in 'n maandagmorgen. Zijn wij toch al niet in de weer, wanneer 'n ander vrij is zaterdags, vrijdagsavonds (die velen ook nog niet uitbetaald krijgen) voor St. Nicolaas en voor de Kerstdagen. Hoe laat zijn sommige winkeldames en -he ren thuis na de koopavonden, vooral zij die van buiten komen? Fabrieken, kantoren, rijks- en gemeente- personeel en ook de „Horecaf" zijn al be zig met de 5-daagse werkweek. Het winkel personeel zou ook heel graag een vrije dag hebben en beslist geen maandagmorgen. Het is toch begrijpelijk dat bij velen de neiging bestaat het winkelbedrijf te verlaten, als ze die vrije middag ook nog moeten mis sen en een betrekking gaan zoeken waar ze ook vrijdags en zaterdags vrij zijn. Kunnen de Waalwijkse winkeliers zo goed aan personeél komen? Wij hopen dan ook dat het college van B. en W. en de raadsleden, wanneer het aan de orde komt, niet alleen zullen denken aan die enkele middenstanders die nu dins dagmiddag ook nog open willen zijn (mis schien ook nog wel op zondag, want er ko men wel eens bussen van buiten), maar dat zij ook de belangen van het winkelpersoneel willen behartigen, die toch al het minst van allen vrij zijn. rarx^iL:- Naihens vele winkel-dames en -heren. Demonstratie van ware vriendschap en sportiviteit. Na afloop van de wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap driebanden klasse i A van het district Waalwijk van de KNBB besloten de finalisten onderling, elkaar in een vriendschappelijke wedstrijd nogmaals te ontmoeten, om eikaars krachten nogmaals eens te meten, op hetzelfde materiaal en in hetzelfde clublokaal (B.V. 't Zwaantje). Al leen G. Roomer, een der finalisten, wenste aan deze krachtmeting niet mee te doen, waarvoor de heer P. van Huiten van 't Zwaantje inviel, een speler, die ongeveer van gelijke sterkte als de heer G. Roomer moet worden beschouwd. Het is voor mij als voorzitter van het district Waalwijk en tevens als voorzitter van de B.V. 't Zwaantje, een buitengewoon genoegen, aldus dhr. Tom Burmanje, U al- len met uw dames welkom te mogen heten. Deze ontmoeting zie ik als een bewijs van vriendschap en sportiviteit, tussen biljarters van verschillende verenigingen, die, na el- kaar officieel reeds 'eenmaal ontmoet te hebben, thans in een vriendschappelijke wedstrijd, elkaar nogmaals willen ontmoe ten. Bij diverse gelegenheden, werd dooi mij, aldus de heer Burmanje, er de na druk op gelegd, dat vriendschap en spor tiviteit, onmisbare voorwaarden zijn, voor elke sportliefhebber, dus ook voor een bil jarter, en daarom is het mij een grote vol doening, U vanavond bijeen te zien, en elkander in een vriendschappelijke sfeer nogmaals te bekampen. Dat ook de dames van de spelers hier vanavond aanwezig zijn, is voor mij een be wijs, dat ook zij de biljartsport een warm hart toedragen en ik heet hen dan ook van harte welkom. Ik ben er tenslotte zeker van, dan iedere speler zich voor de volle 100 zal inzetten om zijn partij in een overwin ning om te zetten en ik hoop dat deze wed strijden alle deelnemers grote voldoening zullen schenken, waarmede ik deze avond gaarne voor geopend verklaar. Ondanks het warme weer hebben alle deelnemers hun uiterste best gedaan, doch het is wel opmerkelijk, dat de 4 eerst ge- eindigden van het officieel tournooi, dit maal in de nummers 5, 6, 7 en 8 hun meerderen moesten erkennen. C. Teulings o.a. (de kampioen) kon het ditmaal tegen A. Slaats niet verder bren gen dan 23 car. In 52 beurten maakte de Man van Nooit Volleerd Ad Slaats de 25 vol. De beste partij van de avond was die van de heer M. Knuist (Keesje) tegen G. Brok van OOG. Eerstgenoemde maakte zijn par tij van 25 car. in 31 beurten uit, met een

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6