KAATSHEUVEL Nu s paar boot voor boot aan omo-vloot 1 HETTE MEISJES DOE UW KIND 'N PLEZIER! EIERKOEKEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MaANDAG 3 JULI 1961 GILDE ST. CRISPIJN EN CRISPINIANUS Ons gilde nam gisteren met twee costuums rijker (n.I. de tamboer en de nar des konings) deel aan de gildedag te Drunen, waar een 30-tal gilden zon en zweet trotseerden om uiting te geven aan hun gevoelens van tra ditie en gildetrouw. Met niet minder dan vier prij zen, n.I. de le korpsprjjs schie ten, de 2e extra aanbieding en de 2e in de optocht, terwijl onze jonge tamboer J. v. Huiten jr. be slag wist te léggen op de 3e prijs, Een mooi siicces. Gaat zo door, gildebroeders van Besoijen. Dodelijke ongevallen. Zondagavond laat werd ker- misvierend Kaatsheuvel opge schrikt door een dodelijk ver keersongeval, dat zich omstreeks half elf had afgespeeld op de pro vinciale weg tussen Kaatsheuvel en Loonopzand ter hoogte van ca fé „de Efteling" van A. Vugts. Ter plaatste botste de bromfiet ser, de heer T. uit Loonopzand, met z'n voertuig tegen 'n paaltje, waardoor zijn echtgenote, de 42- jarige mevr. T.-v. B., die op de duo zat, met het hoofd op het wegdek terecht kwam en zo ern stig werd gewond, dat zij ter plaatse overleed. De heer T. liep bij het 'ongeval beenbreuken op en werd naar het ziekenhuis ge transporteerd. Nadere bijzonder heden konden wij van de politie nog niet te weten komen. Teiwijl dit bericht ter plaatse de ronde deed en druk werd be sproken, deed zich onder de ogen van de kermis vierende menigte een tweede ernstig verkeersonge val voor. Om 11 uur botste de 20- jarige v. d. B. uit Gilze in de Hoofdstraat tegenover de Peper straat door tot nog toe onopge helderde oorzaak met z'n brom fiets frontaal tegen een hem te gemoet komende BBA-bus. Het slachtoffer werd daarbij zo zwaar tewond aan z'n hoofd, dat hij en- ele ogenblikken later ter plaat se overleed. Pastoor v. d. Spijker verleende geestelijke bijstand. Begrijpelijkerwijze ontstond bij dit ongeval een geweldige toeloop van nieuwsgierigen, zodat de po litie handen te kort kwam om deze op afstand te houden en het verkeer, dat in verband met de kermis allemaal door de Hoofd straat loopt, te regelen. Aange zien de politie nog geen getuigen had gehoofd konden we ook over dit ongeval nog geen nadere bij zonderheden te weten komen. In ieder geval een triest besluit van de kermis. Drukkerij van Boxtel Diefstal van auto. Dader werd spoedig gegrepen. De schoenfabrikant, dhr. C. V. uit Kaatsheuvel had zich voorge nomen met zijn familie tijdens de kermisdagen eens fijn te gaan kamperen. In de Peperstraat voor de deur van zijn woning zou de kampeerwagen aan de luxe auto gekoppeld worden Alvorens dit geschied was, begaf dhr. V. zich nog even naar binnen. Toen hij circa 10 min. later weer buiten kwam, stond daar alleen nog maar de kampeerwagen, de luxe auto was verdwenen. Mensen uit de buurt, die de au to kennen, hadden wel geconsta teerd, dat deze nogal haastig ach teruit rijdend uit de Peperstraat kwam geraasd, hetwelk zij van de heer V. niet gewend zijn. Ook een kennis van deze, die de auto in Drunen ontmoette, vond het vreemd, dat z'n gebruikelijke groet niet beantwoord werd, en meende zich daarop te realiseren dat de heer V. niet aan het stuur zat. In Kaatsheuvel aangekomen, werd hem echter alles duidelijk. Ongeveer 'n half uur later reed bij Haarsteeg onder de gemeente Vlijmen een auto tegen een lan taarnpaal. Dè bestuurde poogde een beschadigde bumper vrij te maken van 't wiel, tijdens welke bezigheid een juist passerend politieman ook eens kwam neu zen. Deze wilde wel eens de naam van de bestuurder weten en daar om vroeg hij om diens autopapie ren. Tja, die zaten in een kastje, dat de man „niet open kon krij gen". Dat beweerde hij tenminste. Toen de agent echter op 'n knop je drukte, ging het kastjq vanzelf open en... daar kwamen de pa pieren op naam van de heer V. voor de dag, welke niet klopten met de personalia van de be stuurder. Toen was de boot na tuurlijk aan. Een telefoontje naar Kaatsheuvel maakte al spoe dig duidelijk dat het hier de ge stolen auto betrof. De man, die, hem zo brutaal meegenomen had, Bleek de onge veer 39-jarige R., geboren te Haarlem, zonder vaste woon- of verblijfplaats te zijn. Hij had zich al meer aan soortgelijke misdrij ven schuldig gemaakt, waarvoor hij gesignaleerd stond in het po litieblad. Ondanks z'n beschadigde auto heeft de heer V. z'n voorgenomen kampeerreis vrijdagmorgen toch maar doorgezet. Prachtig succes van vrijwillige brandweerkorpsen. De vrijwillige brandweerkorp sen der gemeente Loonopzand hebben zaterdag j.l. op de regio nale brandweerwedstrijden welke dit jaar in de gemeente Alphen en Riel werden gehouden, wel 'n bijzonder prachtig resultaat ge boekt, dat we gerust als een uni cum kunnen beschouwen. Er werd op deze wedstrijden in twee klassen gespeeld, en zowel de mannen uit Kaatsheuvel, als hun collega's uit Loonopzand, die met acht ploegen in klasse B speelden, bezetten in de totaal- uitslag de eerste plaats, zodat de beide wisselbekers voor een jaar naar Kaatsheuvel verhuisden. Voor Kaatsheuvel was het zeven jaren geleden, dat deze trofee veroverd werd. Daarnaast werden beide korpsen voor hun presta ties nog met een beker beloond, welke definitief in de prijzenkast zal prijken. Hoewel er op dit brandweer festijn niet op een litertje water werd gekeken, was het uitvoeren van de onbekende opdracht in klasse A onder de stralen van de gloeiend hete zon nou niet be paald een genoegen. Weliswaar had de jury in verband met de hitte toegestaan zonder uniform jas en koppel te werken, maar de bevelvoerende commandant, de heer A. Artz, die toevallig en kele dagen tevoren z'n diploma als zodanig had behaald, wenste niets aan het toeval over te laten. Opdat z'n manschappen hun han den volledig vrij zouden hebben, stuurde hij hen in volledig tenue in „het vuur". En de bijna drie maanden intensieve training, waarvan de laatste tijd tweemaal in de week, wierpén thans hun vruchten af, want de opdracht werd, ondanks de moordende hit te, met enthousiasme en vooral weloverwogen en accuraat uitge voerd. Geen der concurrenten wist het peil van de manschappen uit Kaatsheuvel te evenaren en tot de door deze behaalde 146 punten te komen.. De ploeg uit Loonopzand, on der het rustige en bekwame com mando van de heer H. Mols, deed er in klasse B later op de middag nog een schepje bovenop, door niet minder dan 176 punten te behalen. Loonopzand kwam dan ook praktisch tot een feilloze uit voering. reden tot klagen hebben. Natuur- dig en dat er bij het bekend ma ken van de uitslag en het uitrei ken der prijzen een uitgelaten stemming onder de manschappen van beide korpsen heerste, be hoeft nauwelijks gezegd. Met ge rechtvaardigde trots keerden de beide korpsen met hun zegeteke nen in Kaatsheuvel en Loonop zand terug, waar de op 'n hoogte punt gekomen kermisviering een prachtige gelegenheid vormde om het succes maar meteen te vieren. Aan beide korpsen vanaf deze plaats onze gelukwensen! Geslaagd. Aan het Dr. Mollercollege te Waalwijk slaagden voor 't eind examen H.B.S.-B onze plaatsge- 'noten J. van Riel en F. Timmer mans. Kermis. Kermis Kaatsheuvel 1961 is weer geschiedenis. Hoewel dit jaarlijkse feest in het algemeen gepaard pleegt te gaan met mooi zomers weer, afgewisseld door 'n onweersbuitje, zal de kermis van dit jaar voorlopig nog wel in de herinnering blijven voortleven vanwege de tropische hitte welke vooral de danslustigen heeft ge temperd. Wat de kermis zelf be treft, in tegenstelling met andere jaren kon ook tijdens de beide aanloopdagen, donderdag en vrij dag, van een gezellige drukte ge sproken worden, terwijl de over stelpende belangstelling, welke men gewoonlijk op zaterdag en zondag bespeurd, thans gematig der was, en welke wij gevoegelijk aan de schroeiende zon kunnen toeschrijven, die velen naar een koelere omgeving dreef. Verder hadden diverse inwoners deze kermisdagen als een vacantie be nut en dus elders hun tenten op geslagen, terwijl weer anderen 'n gedeelte van hun kermispot voor de bedrijfsvacantie in augustus reserveerden. Overigens zullen de diverse ex ploitanten in het algemeen geen reden ott klagen hebben. Natuur lijk zullen zoals altijd de speelge- legenheden, waarvoor vanaf de opening tot de sluiting belang stelling is, wel het beste aan hun trekken zijn gekomen, maar ook de andere inrichtingen hadden, hetzij in meer of mindere mate, regelmatig aftrek. Zoals gezegd was er speciaal de eerste twee dagen voor dansen weinig ambitie, in tegenstelling met zaterdag en zondag. De mati nees werden vrij behoorlijk be zocht, zodat het verblijf in de be treffende zalen ook uit te houden was. Het versterkte politiekorps heeft 't ook niet moeilijk gehad, althans we hebben niets gehoord over wanklanken, die haar tot activiteit noopten. Duivensport HOGEVAART De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij de lieer C. van Tilborgh op de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. De prijzen werden als volgt C. v. Tilborgh 1 2 8 25 38; H. Vos 3 18 32 36 44; A. J. Ophorst 4 6; G. Geenen 5 19; C. Verhagen 9; A. Spuibroek 7 28 29 30 46 51; Arie Nieuwenhuizen 10 45; J. van Zeist 11 35; P. de Meter 12 27 55 57 58; J. Pols 13 24; M. Netten 14 48; Nico Treffers 15; A. Snap haan 16 21; E. Braspenning 17; M. Blok 20 42; A. v. Tiggelen 22 50 56; Lamb. Vos 23 26 39 43; J. Spierings 31; H. Broks 33 34; D. v. d. Schans 37 54; Joh. Ster renburg 40; H. Verduin 41; H. Heiblom 49; A. M. de Jong 52; Gebr. v. Os 53. De eerste duif werd geconsta teerd om 3.13.13, de laatste om 4.50.25. A.s. donderdagavond tussen 7.30 en 9.30 uur inmanden voor Orleans en vrijdagavond van 8 tot 9.30 uur inmanden voor jon ge duiven. keukenmachine fabrikaat A.É.G. compleet met groentensnljder, sapcentrifuge, klutser, menger enz. Prijs 325. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. EEN GOED TEHUIS WONINGRUIL Heb in Breda mooie, nieuwe gemeentewoning met grote woonkamer, 4 slaapkamers en douche-cel; wil ruilen met soortgelijke woning in Waalwijk. Brieven onder nr. 2166 aan bureau Jan Tuerlings, Kaats heuvel. TE KOOP een volière met diverse kooien F. van Eekert Alb. Thijmstraat 4, Waalwijk 5 STUKS 40 Ct In onze drukkerij-binderij hebben wij plaats voor één of meer voor zeer variërend licht en prettig werk. Gaarne verstrekken wij U inlichtingen omtrent loon, vacantie e.d. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Grotestraat 205 Waalwijk Een niet te groot woonhuis te koop gevraagd en VOOR KERMIS Hero-dranken in diverse smaken, gezinsflessen limonade 1 literfles jonge klare 7.60 1 literfles oude klare 8.30 1 literfles cognac vieux 8.10 Driehoefijzer- en Amstelbier diverse soorten zoutjes zuur- en kaneelstokken van 5, 10 en 25 ct. voor het hetere assortiment naar J. M. v. Brunschot, Waalwijk Grotestraat 199201 Tel. 2593 Laageinde 12 Tel. 2251 VACANTIE complete maaltijden boter in blik kip in blik runderlappen varkenslappen blikjes melk verpakte koekjes enz. enz. OMO verrast nu Uèn Uw kind! U krijgt een heldere, frisse was en Uw kind krijgt een plastic speel- boot cadeau. Bij ieder superpak OMO vindt U tijdelijk GRATIS één boot uit een serie van acht: een statig passagiersschip of een beurtvaardcr, een Rijn- of een vrachtschip, een Chinese jonk, een kruiser, een duikboot of een vlieg- dekschip... Geef Uw kind een haven vol, voordat de actie sluit. ATTENTIE Wij verzoeken degenen, die nog niet door onze advertentie-acquisiteur, die een ernstig ongeluk is overkomen, zijn bezocht voor een kermis-advertentie, of afspraken daarom trent hebben gemaakt, hun advertentie aan ons bureau te willen bezorgen of ons even te bellen. DE ADMINISTRATIE. gem. van 0.806 en een h.s. van 6. Een mooie prestatie. W. Swinkels moest het ditmaal opnemen tegen P. v. Huiten die G. Roomer verving, en wist eveneens de overwinning te beha len 25 - 22. En tenslotte won M. v. Bracht van M. Teurlings in 43 beurten, hoewel tot aan de 20e beurt laatstgenoemde de beste papieren had, doch daarna een inzinking kreeg, waarvan M. van Bracht dankbaar gebruik maakte. De einduitslag was dus zó, dat de spelers die in de officiële wedstrijden, het laagst stonden geklasseerd, thans de overwinning behaalden, hetgeen bewijst, hoe weinig ver schil er is tussen de finalisten onderling. Deze einduitslag was als volgt 1 M. Knuist (Keesje) car. brt. gem. h.s. pt. 25 31 0.806 6 2 2 v. Bracht ('t Zwaantje) 25 43 0.581 3 2 3 A. Slaats (N. Volleerd) 25 52 0.480 3 2 4 W. Swinkels (N. Volleerd) 25 62 0.403 4 2 5 C. Teurlings (N. Volleerd) 23 52 0.442 3 0 6 M. Teurlings ('t Zwaantje) 17 42 0.399 3 0 7 P. v. Huiten ('t Zwaantje) 22 62 0.354 3 0 8 G. Brok (OOG) 10 31 0.322 2 0 Een gezellig samenzijn besloot deze in al le opzichten uitstekend geslaagde vriend schappelijke wedstrijden. - De Spoorwegen overwegen nieuwe maatregelen, na de spoorchaos van zaterdag, toen er uren vertraging ontstonden zelfs voor internationale treinen en zelfs machi nisten weigerden de dienst af te maken. - De trek naar 't Westen bij de tropi sche hitte van zondag heeft 21 doden gekost; viertien kinderen zijn verdronken. Overal in Europa heeft zondag een on gekende hitte geheerst, die vele slachtof fers eistte. - Bij demonstraties in Algiers zijn 15 personen gedood en 90 gewond. VOOR Dr. v. Beurdenstr. 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-2121 i TE KOOP WIE HEEFT voor een van onze mooie honden, leeftijd 6 weken - 1 lh ia*r 11 Inl. Secr. Markt 11 Waalwijk Tel. 2634 ZAKJES In Waalwijk of in de omgeving van Waalwijk if voor zelfbewoning v. d. HEUVEL, Bergstraat 5, Amersfoort tel. 03490 - 5250 fliTn'imMMwrn 3$ dï :;/v x N i Deze aanbieding getdt in geheel Nederland, behoudens N Holland, Z. Holland en Utrecht

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7