Echo van hei Zuiden J.TailSCtl, Waalwijk Dat was weer een goed idee. Douwe Egberts AVEHA VOOR GROENTEN EN OOK VOOR FRUIT Alle groenten gratis gesneden (op uw verzoek) Andijvie 2 Sla Grote kroppen Komkommers p. stuk 19 Snijbonen 500 gr. 79 Rode bessen5oo gr. j&O Tomaten kampeer- en sport-artikelen ,,^-tet <Sportpaleió antrekkelijk vakantieprogramma in vier gemeentedelen 500 gr. 500 gr. HORLOGES JDAG 7 JULI 1961 83e JAARGANG No. 54 jmen larsteeg ten of op de scholen ingeleverd zijn. Men heeft getracht ook dit jaar de onkosten voor de kinderen zo laag mogelijk te houden, hetgeen mogelijk is geweest, dank zij een gemeentelijk subsidie. De organisatoren en de diverse medewerkers hebben zich dit jaar al le moeite getroost om de jeugd een aantal leuke evenementen te bieden en het is dan ook te hopen dat zij straks met voldoening op dit zomerse jeugdfestival kunnen terugzien. Loon op Zand Vakantïevrougd voor Waalwijks jeugd Het vakantiewerk ten pleziere van Waalwijkse jeugd krijgt elk jaar ;er gestalte en inhoud. Men heeft it ervaring opgedaan niet alleen in t samenstellen van een aantrekke- k programma voor de jeugd, maar >k in het organiseren van de diverse 'enementen. De samenwerking is dit ar bijzonder goed en vruchtbaar ïweest en het resultaat is dan ook in programma dat er zijn mag. Het programma valt eigenlijk in ijf delen uiteen een gezamenlijk rogramma voor alle vier gemeente- elen en dan voor elk gemeentedeel 5n programma afzonderlijk. Gezamenlijk programma Het gezamenlijk programma omvat e volgende evenementen en 18 augustus Viswedstrijden; plaats van samen komst Gemeenschapshuis in Baard wijk. 6 augustus Veilig Verkeersrit (tot en met 10 jaar). 2 augustus Grote oriëntatierit (vanaf 11 jaar); samenkomst Vredesplein. 7 en 24 augustus Jeugdbioscoop in Musis Sacrum om 10, 14 en 16 uur. Vertoond zullen worden „Leven in de brou werij" met George Formby (17 aug.) en „Warenhuis op stelten" met Norman Wisdom (24 aug.). '3 augustus Roei- en zwemwedstrijden in de roeivijver. '6 augustus Zeepkistenrace (van 9 t.m. 13 j.). Afzonderlijke programma's De programma's voor de gemeente- leien zien er als volgt uit Vaalwijk-Centrum 19 aug.: Vliegeren; 21 en 25 aug. ien buitendag voor de jongens zowel lis voor de meisjes. Het wordt een ïeerlijke tocht van een hele dag. Baardwijk 2, 6, 9, 16 en 23 aug.: Filmmid dagen in het Gemeenschapshuis, met Lassie, cowboys en geveltoeristen. 5 aug.: oriëntatierit;: samenkomst om 2 uur bij Gemeenschapshuis. 15 aug.: wielerwegwedstrijd. 17 aug. een stepwedstrijd en een zeepkistenrace. 19 aug.: wegtekenwedstrijd. 21 aug.: atletiek voor jongens en meisjes. 26 aug.: vliegerwedstrijden. 30 aug.: een hele dag uit (met z'n allen naar de Roestelberg per boeren kar). Verrekijkers STASSAR Waalwijk Antonius De Antoniusparochie heeft de vol gende eigen evenementen: 14 aug.: verkleed-optocht. 21 aug.: volkskermis (zaklopen, waterhappen, lopen met hindernissen, etc.). 28 aug. bosdag met groot bosspel. 25 aug. sportwedstrijden voor jongens en meisjes. 30 aug. ballonwedstrijden. Besoijen 17 aug. 19 aug. meisjes. De sluiting van dit jeugd-zomer- feest zal plaats hebben op donderdag 31 aug. in Musis Sacrum. Om half zeven zal het bekende Jeugd Variété Gezelschap „De Franelly's" optreden met de beroemde clown Up Kiki. In de pauze zal de prijsuitreiking plaats hebben. De inschrijvingsformulieren voor deelname aan de diverse onderdelen zullen a.s. maandag op de scholen worden uitgereikt. Deze moeten vóór 20 juli a.s. bij de diverse secretaria- vliegerwedstrijden atletiek voor jongens en ZES OUD-NAZIS KEREN ZICH TEGEN EICHMANN Zes voormalige Nazis hebben Karl Adolf Eichmann dinsdag een werke lijk vernietigende slag toegebracht. ïn dun beëdigde verklaringen, die zij een paar weken geleden in Italië, Oos tenrijk of Duitsland hebben afgelegd, hebben zij Eichmann beschreven als de „grootste afgezant van de dood" en als de man, die het zelfs presteer de de orders van niemand minder dan S.S.-chef Heinrich Himmler te nege ren. De ex-Nazis, die niet naar Jeru zalem durfden te komen om hun ver klaring voor de rechtbank af te leg gen, lieten het hier niet bij. Met pijn lijke nauwkeurigheid herinnerden zij zich, dat Eichmann zichzelf eens be titeld heeft als oorlogsmisdadiger no. één, die het leven van 6.000.000 jo den op zijn geweten had. Eichmann is bedrogen uitgekomen. Hij had gehoopt dat de verklaringen van de ex-Nazis zouden aantonen, dat hij - zoals hij zelf herhaaldelijk be toogd heeft - een ondergeschikte rol bij de liquidatie van het joden vraagstuk heeft gespeeld. Deze hoop is ijdel gebleken. Eichmann maakte een uiterst ver warde en overspannen indruk, toen de verklaringen van zijn oude vrien den voor de rechtbank werden voor gelezen. Hij plukte herhaaldelijk ze nuwachtig aan zijn kin en beet fana tiek op zijn lippen. NIEUWE MOTOR H.H. Automobilisten H Lu J-rm rtvn h Pickwick Theezakjes meenemendat was weer een van Moeders beroemde goede invallen. Op de handigste manier wordt zo de fijnste thee gezet. Juist bij een picknick speelt de verkwikking, die thee kan brengen, zo'n grote rol. Daarom hebben zoveel picknick-enthousiastelingen op het juiste moment Pickwick Theezakjes bij de hand, Pickwick Thee, kernachtig van smaak, rijk van geur, royaal van afschenk 0BÊ voor ZELFBEDIENING Grotestraat 122 (bij de haven) Tel. 2150 ANJERACTIE de gemeente Vlijmen werd een collecte iden ten bate van de Anjeractie en het Bernhardfonds, die een brutobedrag j 145.34 heeft opgebracht. MAANDVERGADERING I Visclub de Hut houdt op zondag 9 aar maandvergadering in café H. -V. d. Wiel. Belangrijke agenda. Be- naking concours Groot Vlijmen. WEDVLUCHT DE ZWALUW ndag hield de .Postduivenvereniging de jw een wedvlucht vanuit Corbeil Fr., id 395 km. Los 6 uur, eerste duif 11- l laatste prijswinnende duif 12-12-19. i'g als volgt: H. Pelders 1; W v Raven- 2 7; H de Laat-Parijs 3; R v Esdonk de Laat 5, 12; W v Vught 6; M Ni- 8; Th Stupers 9; Th v Overdijk 10; srks 11. Zondag 9 juli eerste wedvlucht met j duiven vanuit Duffel België. In ver met het grote aantal jonge duiven dat worden ingekorfd, worden de leden jd verwacht. Inkorven van 18.30 tot 20 Bij deze eerste wédvlucht in BCC-ver- worden ruim 4000 jonge duiven ver- it. KORFBAL mwege het behalen van het kampioen- p van de le klasse van de R.K. Dames- balbond district 's-Bosch, is het kam- oêtwaalftal v. d. dameskorfbalclub Con- il alhier door het hoofdbestuur van de 1 uitgenodigd om deel te nemen aan de skampioenschappen die op zondag 9 a.s. in Schijndel zullen worden gehou- Aan deze strijd om de landstitel ne- verschillende districts-kampioens-12- ,n deel, zodat Schijndel Zondag bijna de ;le dag in het teken van de korfbalsport t. Concordia alhier heeft op overtuigen- vijze de afdelingstitel weten te behalen ormt een goed homogeen twaalftal, maar e mogelijkheid aanwezig is dat de Haar- gse deelneemsters de landstitel zullen ;n te behalen, daarover valt in het ge- niets te voorspellen, omdat van de :ht van de overige deelnemende twaalf in niets bekend is. Maar Wim van Heijst streed onversaagd verder en legde tenslotte beslag op de 21e plaats, wat gezien de grote afstand en het groot aantal deelnemers op zich toch wel een hele prestatie is. Vol goede moed nam hij verleden zondag weer deel aan de Ronde van Rosmalen en ook hier was hij weer de grote animator. In de eindrangschikking bezette onze Haar- steegse deelnemer tenslotte de 12e plaats. Ronde van Brabant. Op zaterdag 8 en zondag 9 juli heeft weer de z.g. Ronde van Brabant plaats, een tweedaagse etappewedstrijd met als start plaats Etten en als eindpunt Dongen. Deze wedstrijd die eveneens tot de klassieken kan worden gerekend heeft een totale lengte van maar liefst 350 km. Onze dorpsgenoot Wim van Heijst neemt met een ploeg van de Zwaluwen aan deze tweedaagse wedstrijd deel. Op de tweede dag zal in St. Oeden- rode worden gestart en naar wij vernemen zal de karavaan ook Haarsteeg passeren, zodat Wim als hij tenminste nog deelneemt, zijn eigen plaats zal aandoen. De door komst is bepaald om plm. 3 uur. Wij wen sen hem vanaf deze plaats veel succes toe. VOETBAL Omdat de weersomstandigheden zich ver- leden zondag beter leenden om te zwemmen dan om te voetballen, werd de voetbalwed strijd die zou worden gespeeld tussen Haar- steegs le elftal en de z.g. Oude Glorie van BW uit 's-Bosch, tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Wanneer deze ontmoeting nu zal plaats hebben is nog onbekend, maar naar wij woensdag vernamen, had het be- utuur van Haarsteeg contact opgenomen met het bestuur van WSC uit Waalwijk, om te komen tot het spelen van een vriendschap pelijke wedstrijd. Maar toen dit bericht werd verzonden was het nog niet bekend of de wedstrijd a.s. zondag al of niet door gaat. ONFORTUINLIJKE REIS De Spar-centrale organiseerde dinsdag j.l. een 1-daagse reis naar België met een rond rit door de Ardennen. Des morgens om 7 uur werd alhier met twee bussen vol goede moed vertrokken, maar al spoedig was een der bussen betrokken bij een verkeersonge val. In Best kwam plotseling vanuit een zij straat een bestelauto de grote verkeersweg oprijden, zonder voorrang te verlenen aan Voor al Uw naar Zomerstraat3 TILBURG Tel. 0 4250 - 21823 1 00°/o SERVICE 100°/„ KWALITEIT WIELRENNEN )nze dorpsgenoot Wim van Heijst, waar- r wij al meermalen goed nieuws hebben inen melden, blijft steeds maar door- n met het behalen van successen. Zater- j.l. nam hij deel aan de z.g. kersen- de van Mierlo, een klassieker met een ile afstand van maar liefst 185 km. Aan e zware ronde, die werd verreden on een verzengende hitte, namen 137 ren- •s deel, waarvan er in totaal maar 27 de ish bereikten. Als gevolg van de hitte akten maar liefst 110 renners de strijd, t toch wel een erg hoog percentage was. de juist in aantocht zijnde bussen. Een bot sing was niet meer te voorkomen en de voorste bus botste frontaal tegen de be stelauto op. Door de plotselinge schok kwa men de meeste inzittenden met hun hoofd vrij hard in aanraking met de ijzeren bui zen van de voor zich bevindende zitplaatsen. Ongeveer 20 personen liepen lichte ver wondingen aan het gezicht op en verschil lenden werden ter plaatse door te hulp ge roepen GGD verbonden. Nadat door de politie van een en ander proces-verbaal was opgemaakt en de reizigers weer wat op ver haal waren gekomen, werd de reis na een langdurig oponthoud toch nog voortgezet. GROTE SORTERING IN ALLE PRIJZEN MEVR. TOORIANS-VAN BLADEL TEN GRAVE GEDRAGEN. Woensdagmorgen heeft de uitvaartdienst en de teraardebestelling plaats gehad van de j.l. zondagavond zo noodlottig om het -leven gekomen mevr. Toorians-van Biadel. Daarbij is de algemene deelneming met het zwaar getroffen gezin wel treffend tot uiting gekomen. De parochiekerk was bij de uitvaartdienst bijna geheel gevuld en velen hebben het stoffelijk overschot naar haar laatste rustplaats begeleid. Vooral uit de kringen van het gildewezen waarin de heer Toorians een geziene figuur is, werd de overledene op treffende wijze de laatste eer bewezen. De lijkstoet werd voorafgegaan door de leden van het gilde „St. Ambrosius" uit Loon op Zand, met omfloerste trom en vaandel en ook het gildezilver was met rouwfloers bedekt. Er waren voorts vertegenwoordigers van een 10-tal gilden uit omliggende plaatsen, terwijl ook de voorzitter van de Kring Maas land, de heer Jan v. d. Mortel, de voorzit ter van het kwartier Oirschot, jonker Scha de en de voorzitter van de Federatie, jhr. v. Rijckevorsel door hun aanwezigheid blijk gaven van hun medeleven met het leed dat een hunner gildebroeders trof. Leden van het gilde St. Ambrosius droe gen de kist grafwaarts en brachten daar de laatste gildegroet. In het Gildehuis werd de overledene daarna nog herdacht in hartelijke toespra ken door de heren v. d. Mortel, Schade en Jhr. van Rijckevorsel. - De heer J. Toorians zelf is maandag middag overgebracht naar de chirurgische kliniek van het Canisius-Ziekenhuis te Nij megen, ter verdere behandeling, waarover verder nog niets valt mee te delen. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS St. Flubertus nam zondag deel aan de gildenfeesten bij gelegenheid van het 400- jarig bestaan van het gilde St. Hubertus te Drunen en behaalde daar de volgende prij- J. Bink, prachtige le kampioen-medaille, aangeboden door Z.K.H. Prins Bernhard. J. W. Aarts, koningskruis en 4e prijs personeel; 5e korpsprijs en le, 5e en 6e prijs extra aanbieding. TE KOOP merk ZUNDAPP Bouwjaar '59, met kleding. 1600 km. gelopen. Wegens aan schaf auto. Te bevragen Groene- woutstr. 24, WAALWIJK Weqens a.s. verhuizing van hun tegenwoordige collega-vervoerder zoeken 3 ambtenaren Iemand, die aansluitend aan hun kantoortijd, 8,30 uur - 1 7.45 uur 5x per week tot wederzijds ge noegen wil vervoeren over het traject Waalwijk-'sHertogenbosch. Gaarne bericht op v. Assendelft- siraat 44, tel. 3427, Waalwijk „wrï" Dit zijn de voordelen O Geeri theebladeren in de theepot of in de kopjes. Geen theezeefje meer nodig. 0 Het theezakje blijft boven in de theepot drijven, waar het water het heetst is. Daardoor trekt de thee beter af. O Ieder zakje bevat 'n precies afge paste hoeveelheid, U heeft steeds thee van dezelfde sterkte. De fijne geur van Pickwick Thee blijft het beste beschermd als V de theezakjes in een trommeltje bewaart. TZ 49 14 19 29 BANANEH kg. 98 dn dré van Kilst

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 21