wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu DRUNEN VLIJMEN WAALWIJK Uit de Lang Sprang-Capelle Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertentiesspeciaal tarief Ongericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waai wijk Tel'. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" i Bejaarden op stap. De bejaarden uit Drunen en Elshout maakten donderdag haar jaarlijks uitstapje. Het weer werkte deze middag niet mee. Was het 't eerste uur nog zonnig en droog, verder was het de gehe le middag een onafgebroken re genstroom. De bejaarden lieten zich hierdoor echter niet van de wijs brengen en ondanks dit slechte weer heerste er een bij zonder prettige stemming. De reis was dit jaar naar de Waranda in Oosterhout, waar op het terras nog een kopje koffie kon worden gebruikt terwijl daarna een tocht langs het vliegveld Gilze-Rijen werd gemaakt. In Hilvarenbeek wachtte een goed verzorgde kof fietafel. Voldaan en met veel ple zier kwam men 's avonds in Dru nen aan. S. H. J. Op 23 en 30 juli a.s. organiseert de Drunense atletiekvereniging SHJ een onderlinge wedstrijd op een voor haar nog onbekend ge bied, nl. een tienkamp. Deze tien kamp wijkt door de beschikbare mogelijkheden wat betreft mate riaal en terrein, enigszins af van de officiële tienkamp. Het hor denlopen en polsstokhoogsprin gen zijn door andere nummers vervangen. Het programma om vat de volgende nummers: 100, 400, 800 en 1500 meter hardlopen, verder hoogspringen, versprin gen, hinkstap, kogelstoten,, dis cus- en speerwerpen. Door de on bekendheid en het gebrek aan er varing in een dergelijke wedstrijd zal het naar alle waarschijnlijk heid een open wedstrijd worden zonder favorieten. De wedstrij den zullen worden gehouden op het voetbalveld te Haarsteeg. Aanvang 2 uur. De belangstelling voor deze tienkamp zal zeer zeker erg groot zijn. Geslaagd. Aan de HTS te 's-Hertogen- bosch slaagde voor het einddiplo ma afdeling Bouwkunde onze dorpsgenoot A. v. d. Wiel Jzn. Openluchtspel „De Zeven Rozen" Zondagmiddag had op het ter rein Duinrand de tweede opvoe ring plaats van het openluchtspel „De Zeven Rozen". De belangstel ling bij deze tweede opvoering was ondanks het minder gunstige weer zeer groot. afTJrr-nr'-ï*' -r"'."»-'1 -.waassja JEUGD VISCONCOURS Tweede Jan Hendrik de Rooij-Mars te Sprang-Capelle Bijna 3000 deelnemers(sters) Sprang-Capelle Capelle Closterhoui. Sprang Waspik Raamsdonk KAMPEER IHmbekti vim Let op 't nieuwe adres: Dr. MOLLERCOLLEGE Uitslag eindexamen H.B.S. A. P. de Louw, Waalwijk; W. v. d. Broek, Heusden; A. v. d. Reijt, Hoge Zwaluwe; Chr. Broekman, Raamsdonk; A. Kamp, G. Rem meren, Waspik. WILLEM VAN ORANJE COLLEGE Geslaagd voor het eindexamen M.M.S. de volgende kandidaten: M. M. de Bree, Raamsdonks veer; L. Kaptein, Kaatsheuvel; L. W. Renzema, Sprang; E. Sinke, Vught; J. S. Verhoef f, Sprang- Capelle. Afgewezen 1 kandidate. NUTS-ULO-SCHOOL Bevorderd van I naar II: Paul Warga, Elsje Beekwilder, Rika Brust, Ton Hesselberth, Gerard Krielaart, Corrie Loktens, Koos Remigius, Kobie Schuwer, Mari na Schoondermark, Krien v. Son, Walter Trommelen, Siepie van der Veen, Jan de Vos, allen te Waalwijk; Ruud Deug, Antonia Haisma, Joop van Rooij, Machiel Rosenbrand te Sprang-Capelle- Marijke de Jongh en Teuntje dé Lange te Drunen. Voorw.: Deetje Bel, Sunny Marlisa te Waalwijk; Ilona Cal- bo, Christel Frodyma te Drunen; Tonny Timmermans te Sprang- Capelle. Niet bevorderd: 12. Van II naar III: M. D. v. Cam pen, W. H. Schoondermark, A. Th. K. Schuwer, H. C. J. Weber, G. J. Verbeek en A. de Jong, allen te Waalwijk; J. A. van Beek, H. M. Muis, A. Nieuwenhuijzen en W. Vos te Sprang-Capelle; J. A. van Lenten te Drunen; H. Waitz te Loonopzand. Voorw.: R. F. Mey, G. Remigi us te Waalwijk; P. J. Paulides'te Sprang; S. C. Velthuizen te Dru nen. Niet bevorderd: 4. Van III naar IVF. J. Kraak te Sprang-Capelle; A. P. Maijers (vw.) en T. H. Reitsma (vw. te Waalwijk. Niet bevorderd: 5. Geslaagd voor het Mulo A-di ploma,: C. Braspenning, C. H. van de Giessen, A. N. C. Gravelijn en J. M. Maijers, allen te Waalwijk; C. J. Hulst, B. van der Laan en A. Ros te Sprang-Capelle. GESLAAGD Een dezer dagen slaagde te Den Plaag voor liet aldaar gehouden examen Boekhouden en Handels kennis Mej. Ine Bergmans, on derwijzeres aan de R.K. Meisjes ulo alhier. Geslaagde proficiat. Te Arnhem slaagde voor het ex amen Bouwkundig Uitvoerder de heer H. Freijer, alhier. Hij volgde de cursus van het P.B.N.A. te Arn hem. ZILVEREN PROFESS1EFEEST De Eerw. Zuster Lidwina her dacht j.l. vrijdag in het St. The- resiaklooster alhier haar zilveren professiefeest. Gisteren werd dit feit in het klooster in intieme kring herdacht. DS. SCHUURMAN AANVAARDT BEROEP NAAR VOLLENHOVE Naar wij vernemen heeft ds. C. B. Schuurman een op hem uitgebracht beroep naar de Hervormde Gemeen te te Vollenhove aanvaard. Voor de Hervormde Gemeenten van Baardwijk en Drunen betekent het vertrek naar Vollenhove een ge voelig verlies en zijn gemee*tenaren zullen hem dan ook zeer ongaarne zien vertrekken. Ds. Schuurman deed op 5 juni 1955 zijn intrede in de Herv. Gemeenten van Baardwijk en Drunen. Hij heeft het genoegen mo gen smaken de bouw van een protes tants-christelijke kleuterschool in Drunen tot stand te zien komen. Tijdens zijn verblijf alhier zijn zijn gemeenten gegroeid en heeft de hervormde kerk in Baardwijk nieuwe banken gekregen. Ds. Schuurman heeft verder een groot aandeel gehad in het leggen van een hechte finan ciële basis voor de stichting van een verenigingsgebouw in Baardwijk. Ds. Schuurman was secretaris van de Hervormde Stichting voor de ver zorging van Ouden van Dagen alhier en voorzitter van het Nederlands Bij bel Genootschap afd. Langstraat-O. Ds. Schuurman zal in de komende herfst van zijn gemeenten Baardwijk en Drunen afscheid nemen. Ds. Schuurman interesseerde zich voor alles wat de gemeente Waalwijk, speciaal Baardwijk, betrof, gaf steeds blijk van belangstelling bij tal van activiteiten en was bij zijn gemeen teleden, maar niet minder bij de ka tholieken, een zeer geziene figuur, die men node ziet heengaan. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN Morgen, 18 juli, zal het uitstap je van de ouden van dagen) jplaats vinden. Op vier verschillende plaatsen zullen de bussen gereed staan en wel bij het Gemeen schapshuis, Antoniusplein, Kas teellaan en Vredesplein. De ver trektijd is gesteld op 1 uur vanaf het Vredesplein, waar alle bussen tesamen komen. Vandaar begint de reis naar Berg en Dal. De aankomst is 's avonds om 8 uur of half 9 bij de Putstraat Grotestraat, waar de jeugddrum band de ouden van dagen zal ko men afhalen. NOG GEEN RESULTAAT BIJ GRAVERIJ NAAR VLIEGTUIGWRAK Het herkenningsplaatje van de vliegenier die in 1944 met zijn vlieg tuig nabij Doeveren neerstortte, is nog steeds niet gevonden. R.A.F.- militairen zijn nog druk bezig met graafwerkzaamheden, die overigens zeer worden bemoeilijkt door het wa ter. Men heeft pompen laten aan rukken en zelfs een bronbemaling op gesteld, maar het water is niet te weren uit het gat van tien bij tien meet. Er worden wel regelmatig kleine en grotere stukken metaal naar boven gebracht, maar de neus van het vliegtuigwrak heeft men nog niet MAANDAG 17 JULI 1961 83e JAARGANG No. 57 De tcho vAn het Zuióen j Si 'isifilSEEH Het tweede visconcours voor de jeugd van Groot-Vlijmen, gehouden te Haarsteeg, was een groot succes voor Nieuwkuijk; de drie eerste prijzen in de persoonlijke wed strijd waren voor Nieuwkuijk en ook de corps-wisselbeker ging naar Nieuwkuijk. Zondag 13 augustus zal in Vlijmen het derde slotconcours plaats vinden. Opgeven bij de bekende adressen. ZIEKENTRIDUUM GESLAAGD. Het ziekentriduum te Vlijmen gehouden op dinsdag 11, woensdag 12 en donderdag 13 juli, is in alle opzichten geslaagd. Pas toor Heesakkers dankte in alle H. Missen van zondag 16 juli voor de grote medewer king met het ziekentriduum ondervonden. Hij dankte schenkers, medewerkers en ook degenen die hun auto beschikbaar stelden voor het vervoer van de zieken. VISCLUB DE HUT Koning vissen. Zondag 16 juli werd door de Visclub de Hut het jaarlijks koningvissen gehouden in de wielen in het Bossche veld. Om 2 uur werd het startschot gegeven en om 3 uur was het einde. Overwinnaar werd W. van Overdijk met 21 stuks (20 ondermaats, 1 bovenmaats). Het grootste aantal werd ge vangen door H. Caron met 22 stuks, allen ondermaats, die de 2e prijs behaalde. Er werd veel vis gevangen, merendeels onder maats. De koning werd na afloop door de voorzittér van de visclub hartelijk toege sproken en het kpningskruis opgestoken. Hierna bleven allen nog enige tijd gezel lig bijeen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Vilvoorde België, afstand 102 km. Los 8 uur, eerste duif 8-56-03. Het was wederom Jo van den Heuvel die de eerste prijs behaalde en een goede kans maakt op de eerste prijs in de BCC van 3500 duiven; om 9-05 waren de prijzen verdiend. Snelheid eerste duif 109,02 km per uur. J.l. zaterdag werd te Sprang-Capelle de Tweede Jan Hendrik de Rooij- mars gehouden, die - al ging er door de regen bij het binnenkomen van de laatste groepen deelnemers veel van het mooie verloren bijzonder goed geslaagd is. De deelname, zowel individueel als in club- of groeps verband was zeer groot; niet minder dan 2993 personen, uit alle delen van het land en zelfs uit het buitenland, namen aan deze wandeltocht, die voor de gemeente Sprang-Capelle een evenement wordt, deel en waren zonder uitzondering enthousiast over het mooie parcours en de perfecte organisatie door de Wandelsportvereniging „Er op uit" alhier. KRANSLEGGING BIJ JAN DE ROOIJ-MONUMENT. In verband met deze tweede Jan de Rooij-mars had om 1 uur bij het Jan de Rooij-monument aan de Tilburgseweg te Sprang een kranslegging plaats door de Wandelsportvereniging Er op uit. Nadat de leden van Er op uit, die in keu rige formatie kwamen aangemarcheerd, voor het monument waren opgesteld, werd door een tweetal dames een krans gelegd aan de voet van het monument namens de vereni ging, terwijl eveneens bloemen gelegd wer den door de voorzitter van de deelnemende Wandelsportvereniging aan de mars Excel sior uit Rijen. De heer J. P. de Vos, algemeen leider van Er op uit, sprak hierna een kort woord, waarin hij er vooral op wees dat men met deze kranslegging wilde symboliseren de vrijheid die wij nog bezitten om ook deze 6port te beoefenen. Van de zijde van het publiek was voor deze korte plechtigheid grote belangstelling. VLAGGENPARADE Tientallen bussen voerden reeds direct na de middag de vele honderden deelnemers aan de Tweede Jan de Rooij-mars naar de startplaats, bij het Raadhuisplein. Om half drie had voor het gemeentehuis de internationale vlaggenparade plaats. On der het spelen van „God save the King", door het muziekgezelschap Sirena, werd de Engelse vlag gehesen, in verband met de deelname van een groep militairen van de Royal Air Force, die voor het podium stond opgesteld; vervolgens werd tijdens het spe len van het Wilhelmus de Nederlandse drie- kleur gehesen, terwijl onder het zingen van een wandellied door de leden van Er op uit, de verenigingsvlaggen gehesen werden. Burgemeester M. van Prooijen sprak hier na een hartelijk welkomstwoord tot de vele deelnemers aan de Jan de Rooij-mars en tot de honderden belangstellenden, waarin Z.E.A. zich ook speciaal richtte tot de deel nemende ploeg van de Royal Air Force, tot het detachement der Pontonniers uit Kei- zersveer en de yele deelnemende vereni gingen uit den lande, die naar Sprang-Ca pelle gekomen waren om aan deze wandel mars deel te nemen. De burgemeester prees in het bijzonder het initiatief van de Wan delsportvereniging Er op uit en de keurige organisatie van deze Tweede Jan de Rooij- mars, waarvoor ontzaggelijk veel werk ver zet is moeten worden en gaf de verzekering van de grote waardering welke het gemeen tebestuur hiervoor heeft. Burgemeester van Prooijen wenste alle deelnemers en deel neemsters tenslotte een genoeglijke middag toe op hun mars door bossen en landouwen. Voorafgegaan door muziek van de drum band en de plaatselijke muziekverenigingen had hierna de start plaats van de deelne mers aan de wandeltocht, resp. voor de 25, 15, 10 en 5 km. Onder luide toejuichingen van het publiek trok allereerst een grote groep individuele deelnemers en deelneem sters aan de 25 km mars aan het ere-comité en de vele honderden belangstellenden voor bij; dan volgden een aantal groepen en ver enigingen voor de 25 km en vervolgens startten de deelnemers in de 15, 10 en 5 km. Onder de deelnemende groepen en ver enigingen waren o.a. de RKJB en RKBB uit Waspik, Jan Hertog uit Waalwijk, Wil lem van Oranje-College uit Waalwijk, R.K. Kweekschool uit Dongen, Wandelsportver enigingen uit Kaatsheuvel, 's-Gravenmoer, Dongen, Oosterhout, Breda, Gorcum, AI- blasserdam, Kinderdijk, Dordrecht, Bussum, Veenendaal, Rossum, Den Bosch, Eindho ven, Well, enz. enz., terwijl ook meerdere bedrijfsgroepen aan de tocht deelnamen. Bijzondere aandacht trokken o.m. de groe pen kleuters van de Chr. Kleuterscholen uit Capelle en Sprang, die aan de 5 km mars deelnamen en daartoe feestelijk waren uit gedost. Ook de Chr. scholen te Capelle en Sprang namen aan de 10 en 15 km mars deel, de laatste school was met niet minder dan 123 jongens en meisjes vertegenwoor digd. Het weer dat zich 's morgens niet bijs ter mooi liet aanzien, hield zich zeer goed, zodat de 5, 10 en 15 km-deelnemers de finish bereikten voordat omstreeks 8 uur in de avond de regen wel spelbreker werd. Toch kon de regen niet verhinderen dat de belangstelling op het raadhuisplein zeer groot bleef en allen trotseerden de regen om getuige te zijn van de binnenkomst van de verschillende groepen in de 25 km-mars, waarvan de laatste groepen eerst omstreeks T0 uur arriveerden, trots de regen enthou siast zingende. Burgemeester van Prooijen reikte de her inneringsmedailles en extra prijzen uit, die door de wedstrijdleider de heer de Vos werden bekend gemaakt. De muziekverenigingen Kunst na Arbeid, Marijke en Sirena verzorgden ondertussen een feestconcert en wisten er met vrolijke marsen de stemming opperbest in te hou den. Aan het slot bracht de marsleider de heer de Vos dank aan allen die medewerkten aan het welslagen van deze tweede Jan de Rooij-mars en aan de deelnemende vereni gingen enz., in -het bijzonder aan burge meester van Prooijen en aan de jury. Burgemeester van Prooijen bracht nog een extra woord van dank aan de organi satoren van deze geslaagde tocht. De uitslagen waren als volgt 5 km 1 Kleutervreugd Sprang 761 pt. 2 Chr. Kleuterschool Capelle 760 pt.; 3 Oranje Garde Leerdam 758 pt.; 4 Marijke Eindhoven 757 pt.; 5 WIK Dongen 755 pt. 10 km jeugd- en schoolgroepen: 1 Speel tuinvereniging Slikkerveer 649 pt.; 2 O.L. School Rossum 647 pt.; 3 idem 643 pt.; 4 Nivo Sparta Zaltbommel 625 pt.; 5 Chr. School Capelle kl. 5 en 6 623 pt. 10 km Wandelsportver.: 1 Christofoor Breda 677 pt. (tevens wisselbeker, aange boden door het Gemeentebestuur van Spr.- Capelle); 2 Excelsior Rijen 671 pt.; 3 Ons Verbond Den Bosch 660 pt.; 4 Waalkanters Gameren 656 pt.; 5 Marijke Barendrecht 647 pt. 15 km Jeugd- en schoolgroepen: 1 Pro Patria Sprang-Capelle 676 pt.; 2 RK Kweekschool St. Antonius Dongen 676 pt.;,' 3 Gymn.ver. ON1 's-Gravenmoer 646 pt.;.' 4 Chr. School Sprang 631 pt.; 5 Drum band Marijke Sprang 622 pt.; 6 Jan de Rooij-groep Sprang-Capelle 612 pt. 15 km Wandelsportver.: 1 Op Mars uit Ameide 726 pt. (tevens wisselprijs, een pla quette, aangeboden door Dr. Winterwerp); 2 Christofoor Breda 685 pt.; 3 Ons Ver bond Den Bosch 676 pt.; 4 De Jonge Trek kers Buren 674 pt.; 5 Brabantpark Breda 666 pt. 25 km Militaire groepen: 1 R.A.F. Laar- bruch 630 pt.; 2 Rijkspolitie Tilburg 610 pt. 25 km Bedrijfsgroepen: 1 B.A.B. Gorin- chem 616 pt.; 2 R.K. J. Boerenstand Was pik 540 pt. 25 km Wandelsportver.: 1 Brabantia te Oosterhout 658 pt. (tevens wisselprijs, een drijfschaal, aangeboden door Glasfabrieken Leerdam); 2 Nooit Gedacht Oud-AIblas 640 pt.; 3 Excelsior Rijen 635 pt.; 4 Ma rijke Barendrecht 631 pt.; 5 De Dordtse Vierdaagse Dordrecht 605 pt. VOETBALWEDSTRIJD SSC-NEO- COMBINATIE TEGEN DESK KAATSHEUVEL. Ten bate van de plaatselijke afdeling „Het Groene Kruis" wordt zaterdag 22 juli a.s. bovengenoemde wedstrijd' gespeeld op het SSC-terrein. Aanvang 6 uur. Daar dit zeer zeker een interessante wed strijd kan worden en de opbrengst ten goe de komt aan één onzer meest gewaardeerde verenigingen, verwachten wij eenieder aan wezig te zien. De drumband van Marijke zal voor muzikale opluistering zorgen. NAAR VIERDAAGSE Zoals bekend zal zijn nemen ook dit jaar weer een grote groep leden van Er op uit deel aan de Vierdaagse te Nijmegen. Evenals vorig jaar zullen ook dit jaar op vrijdag 28 juli, de laatste dag van de Vier daagse in Nijmegen, de leden van „Er op uit", alsmede overige belangstellenden per bus naar Nijmegen gaan om de intocht der deelnemers te kunnen zien. Voor belangstellenden die de reis mee willen maken bedraagt het busgeld f 4.50 per persoon; men kan zich opgeven bij dhr. J. P. de Vos. Ook de leden van „Er op uit" die meegaan moeten zich opgeven bij hun leidster of bij dhr. J. P. de Vos. Simpel, gepresenteerd door Pierre Duro.. In dit programma zullen o.a. medewerken Gait Jan en Lubbert van Gortel en Kees Schilperoort, bekend van de radio. Verder zal de medewerking voor deze feestelijkheden worden verzocht van de plaatselijke muziekgezelschappen Sirena en Marijke met drumband. Tot slot zal een vuurwerk gegeven worden. Al met al be looft het, wanneer het weer mag medewer ken, een vrolijk feest te worden, waarvoor zeker veel belangstelling zal bestaan. Het terrein zal feestelijk worden ingericht en verlicht; een geluidsinstallatie zal wor den aangebracht, terwijl ook gezorgd zal worden dat verfrissende dranken, hartige hapjes, fruit enz. op het terrein verkrijgbaar zullen zijn. Door de besturen van de Oranje verenigingen zal alles in het werk gesteid worden om het feest in elk opzicht te doeri slagen. T.z.t. komen wij nader met het vol ledige programma. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde met jonge duiven. De uitslag was als volgt: C de Cloe 1, 11, 34, 43, 47, 49; A Ver steeg 2, 3, 42, 46, 55, 98; G Treffers 4, 18, 48a, 69, 76; B Pols 5, 9, 12, 39, 52, 58, 88; A Tactor 6, 14, 16, 20, 27, 60, 93; Jac Verduijn 7, 19, 26, 50, 69; R v Raams- donk 10, 23, 33, 37, 44, 56, 86, 92; P Nieu- wenhuizen 13, 31, 48; H Dalmaijer 14a, >29, 35; M v Peer 16, 22, 40; A Klootwijk 19, 30, 36; J v Helden 24; Jac Rozenbrand 25, 78; W Pullens 26a, 32, 83, 90; C Boer 38, 41, 62; A v Oosterhout 45, 57, 63, 80; H v Campen 50a; A v Beek 53', 66; J Me ter 60, 67; H v Campen Jr 59, 73, 85, 91; F Huijps 64, 65; G le Sage 68, 95; H v d Galiën 72, 79, 87; E Haverhals 79, 92a; C Blok 75; H de Jong 71, 77, 82, 89, 87; F v Tilburg 81, 84. De afstand was 101 km. Vanuit Dourdan, afstand 400 km, met oude duiven was de uitslag: G Treffers 1, 7, 11; C Boer 2, 8; H v d Galiën 3; Jac Rozenbrand 4, 10; M v d Galiënëë 5; H de Jong 6, 9. A.s. zondag wordt met jonge duiven ge vlogen vanuit Neufvilles, afstand 146 km. Vrijdag 21 juli a.s. vanuit Dax met oude duiven, afstand 999 km. GROENE KRUISVLUCHT. De beide plaatselijke postduivenvereni gingen De Luchtvaart en Nooit Gedacht, hebben besloten ook dit jaar wederom een vlucht voor het Groene Kruis te houden en wel op zaterdag 5 augustus a.s. Een dezer dagen zal men een rondgang door de ge meente doen om prijzen op te halen. Ver wacht wordt, dat velen voor de vlucht t.b.v. het Groene Kruis een prijs beschikbaar zul len stellen. ORANJEFEEST 1961. De besturen van de Oranjeverenigingen Vrijhoeve en Sprang kwamen vrijdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond bij een ter vaststelling van het programma voor de Oranjefeesten 1961, op zaterdag 2 sep tember a.s. De feestelijkheden zullen worden gehouden op hetzelfde terrein aan de Raad huisstraat alhier dat hiervoor reeds enige jaren werd ingericht. Des middags zal een speciaal kinderpro gramma worden gegeven met medewerking van goochelaar Loxias en de muzikale clown Doppie. 's Avonds zal het Cabaret-Variété-gezel- schap „Radio Ganzenbord" optreden, met als gast de muzikale clown Doppie - Mr BOERENJEUGDDAG De organisatoren van de jaarlijkse Boe- renjeugddag Waspik - Raamsdonk hebben besloten dit telkens terugkerende wedstrijd evenement niet meer in september maar eerder in het seizoen te doen plaats hebben. Zo werd de dag voor dit jaar gepland op zaterdag 22 juli a.s. Het is een onderlinge wedstrijd in diverse vaktechnische onder delen tussen leden van de RKJB van Was pik en Raamsdonk en leden van de jonge renorganisatie van de Mij. voor Landbouw te Raamsdonk. Ook voor de Boerinnen van beide ^plaatsen zijn een aantal wedstrijden in het program opgenomen. De dag is als volgt ingedeeld 6 uur hand- en machine-melkwedstrijd; 9 uur kalveropfokwedstrijd; 13 uur veebe- oordelingswedstrijd en trekkerwedstrijd; 13 uur tuinbouwwedstrijd; voornoemde wed strijden worden gehouden op een weiland gelegen ten oosten van de Zuivelfabriek. De wedstrijden voor de boerinnen worden ge houden in de zaal van de heer Nieuwen- huizen te Raamsdonk; dit programma ver meldt om 14 uur modeshow; 15 uur bloe- menschikken; 15 uur slaatjesmaken. Om 7 uur 's avonds zal aan de genodig den en juryleden een koffietafel worden aangeboden in café Nieuwenhuizen. Hierna volgt prijsuitreiking, waarna bonte avond. AANBIEDING UNIFORMEN HARMONIE. Op zaterdag 22 juli a.s. zal het Comité Uniformenfonds Kon. Harmonie aan het Waspikse muziekgezelschap 63 gloednieu we uniformen aanbieden. Onder dankzeg ging voor de spontane medewerking, haar bij de gehouden aktie verleend, nodigt het comité alle Waspikse ingezetenen uit deze overdracht bij te wonen. Het volgende pro gramma is hiertoe samengesteld. 7.15 uur n.m. welkom aan'alle genodig den op het voetbalterrein Waspik, door de vice-voorzitter van het comité; 7.30 uur of ficiële overdracht van de uniformen door de voorzitter. Na de overdracht mars door de Kon. Harmonie. Dankwoord van de voorzitter. Muzikale show over het terrein. Toespraak door de E.A. heer Burgemees ter van Erp. Volkslied te spelen door de harmonie. 8 uur afmars via Wilhelminastr., Julianastraat en Kerkstraat naar hotel van der Schoot. 8.15 uur Bal in de zaal van hotel van der Schoot met medewerking van de Boerenkapel. Dit bal wordt de inwoners van Waspik gratis aangeboden door het comité en het bestuur van de harmonie. Voor allen die onze harmonie een warm hart toedragen en gezien het feit dat het comité haar doel reeds na één jaar bereikt zag, zijn er dit velen), zal dit gebeuren niet in het minst voor de leden van Volksvlijt en Vermaak zelf tot een ware feestdag wor den. MGR. FRENCKEN COLLEGE (afdeling M.M.S.) GESLAAGD Onderstaande dames slaagden voor het eindexamen R. van der Aa, V. Boelaars, K. van den Bosch, K. Gorisse, M. de Kort, C. Oomen, L. de Hoog, allen Oosterhout; T. van der Belt, Geertruidenberg en G. Smits, Made. uukuo.u HUISHOUDSCHOql Aan de r.k. huishoudschool Moeder van Bijstand te Raamsdonk slaagden voor de primaire opleiding: Nellie Boons, Ida van Dongen, Annie de Groot (met lof), Ineke Hooymayers, Jeanne Kamp, Rika van Strien, allen uit Raams donk; Ria van Baal, Nellie Bouwens, Nellie Dirven, Ilennie Eykhout, Jeanne Keyzers, Diny v. d; Kieboom, Adje van Leeuwen, Jacqueline van Strien, Annie Vermeer, An nie Verschuren, allen uit Raamsdonksveer; Corrie Verschuren uit Waspik. Voor de landbouwhuishoudcursus: Ria van Dongen, Riet Verschuren uit Raamsdonk; Dina Akkermans, Jo Remme ren uit Waspik; Betsy Claassen uit 's-Gra venmoer; Ria Hultermans uit Dongen; Elly van Arendonk, Riet Halters, Ria Oomen, Den Hout; Jo Brenders, Anny van Stok- A STATIONSSTRAAT 51 A WAALWIJK kum uit Made; Nelly v. Meel uit Wagen berg; Riny v. d. Pluijm, Corry Vissers, Nelly Wagemakers uit Hank.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5