Gemeente Waalwijk nam hartelijk afscheid van de heer P. G. van Vliet Kampioen van Brabant Waalwijkse Zwemvereniging met 197,5 punten verschil opnieuw 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 JULI 1961 w.s.c. Betekenend batig saldo aan persoonlijke verdiensten'' <vv gflfry'fg kunnen uitgraven. De hele graverij draait echter om het herkennings- plaatje van de omgekomen piloot. PRACHTIG GESLAAGD JEUGDTOURNOOI BIJ R.W.B. Dolgelukkig wlierpen de WSC- ers zich op hun keeper v. d. An ker, nadat deze de tweede penalty van de RWB-ers keurig wist te stoppen. De eerste was gemist en WSC wist er vier te benutten, zo dat 't pleit was beslecht en WSC de gelukkige winnaar werd van 't tournooi. Voordien was geen winnaar bekend geworden omdat de wedstrijd in een 1-t stand ein digde en deze uitslag ook in de verlenging niet veranderde. Een keurig gespeelde finale tussen twee ploegen, die elkaar in 't veld niet zo veel toegaven, maar waar in RWB toch gevaarlijker was en ook betere scoringskansen kreeg, die echter door prima keepen van v. d. Anker niet benut konden worden. Het was, vooral na de rust, een mooie, pittige en zeer sportieve wedstrijd. Om 12 uur traden de elftallen van SET en RKDVC in het veld voor de strijd 0111 de 3e en 4e plaats. In deze wedstrijd toonde RKDVC zich het sterkst en won met 21. Deze vier finalisten wisten zich te plaatsen, nadat de poule wedstrijden op zaterdag waren gespeeld. Het weer was zaterdag middag nu wel niet zo stralend, maar gelukkig bleef de voorspel de regen uit. Er werd soms goed, dan weer iets minder goed, maar vooral sportief gespeeld. Dat op de sporliviteitsprijs slechts één elftal aanspraak kan maken, ligt voor de hand. De heer Fr. v. d. Gouw, voorzitter van de jeugd commissie, kon deze prijs dan ook met een felicitatiewoord aan de Waspikse jongens uitreiken. De gedetailleerde uitslagen op zaterdag waren: Poule 1. BaardwijkWSC 01 Ons Vios—RKDVC 0—2 WSCOns Vios 10 RKDVC—Baardwijk 3—0 Ons ViosBaardwijk 30 RKDVC—WSC 0—1 Poule 2. RKC—Waspik SE1—RWB RWBWaspik SET—RKC Waspik—SET RWB—RKC 0—0 2—0 1—0 1—1 1—1 1—0 In poule 1 werd dus WSC win naar met RKDVC op de 2e plaats. In poule 2 moesten penalty's de beslissing brengen en hier toonde RWB zich het sterkst met SET op de tweede plaats. Hoe de finale verliep hebt u hierboven reeds kunnen lezen. Na afloop bracht voorzitter v. d. Gouw dank aan de scheids rechters voor het keurig leiden der wedstrijden, aan het publiek voor de belangstelling, aan de spelers voor de sportieve wed strijden en vooral ook aan de ere leden van RWB die de prachtige beker, de „ere-wisselbeker", be schikbaar hebben gesteld. De heer M. v. Vugt, oudste ere lid, reikte met genoegen deze be ker uit aan de aanvoerder van WSC en ook de herinneringsme dailles. RWB mocht eveneens een mooie beker ontvngen, evenals RKDVC. Voor SET was er een lauwertak als 4e prijs. Het tournooi voor deze spelers van 14 t.m. 16 jaar is op prachti ge wijze geslaagd en werd uitste kend georganiseerd door de RWB jeugdcommissie. AANRIJDINGEN Op het kruispunt Burg. v. d. Klokkenlaan—Jan de Rooijstraat kwamen een bestelauto, bestuurd door C. S. uit Tilburg, en een personenauto, bestuurd door dr. L. uit WaalWijk, met elkaar in botsing. S. moest remmen om het van rechts komende verkeer voorrang te verlenen. De achter hem rijdende dr. L. moest even- gens remmen, doch schoot door de gladheid van de weg door en botste aan de linkerachterzijde tegen de bestelauto. Het bleef bij wat materiële schade. In de Grotestraat ter hoogte van de Twee Kolommen kwamen een scooter, bestuurd door P. J. uit Waalwijk, en een personen auto, bestuurd door H. W. uit Kaatsheuvel, met elkaar in bot sing. W. reed vanachter een ge parkeerd staande auto de rijweg op en liet de doorgang daarbij niet voldoende vrij voor het tege moetkomend verkeer, waardoor de scooter tegen de auto opbotste. Ook hier bleef het beperkt tot materiële schade. Op het kruispunt Floris V- laan-Sprangseweg-Besoijensestr. kwamen een vrachtauto bestuurd door S. uit Waalwijk en een com binatiewagen, bestuurd door B. uit Tilburg, met elkaar in botsing doordat B. geen voorrang ver leende. De combinatiewagen werd aan de voorzijde zo ernstig be schadigd, dat hij moest worden weggesleept. De wielrijder v. d. V. alhier reed in de Stationsstraat tegen 'n stilstaande auto op. Auto en rij wiel werden licht beschadigd, maar de wielrijder liep een wond boven het rechteroog op. Na in 't ziekenhuis behandeld te zijn, kon hij naar huis terugkeren. Wij maken onze leden attent op de algemene ledenvergadering, die hedenavond 8 uur in de bovenzaal van Hotel „De Twee Kolommen" wordt gehouden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Damespolshorloge; 3 sleutel tjes; spaarbankboekje; zwart hondje. Verloren Portefeuille met inhoud; boe kentas met werktekeningen; een spaarkaart; achterbord aanhang wagen; suède jasje; herenporte monnee; beige herenregenjas; witlederen damesportemónnee donkerblauw! jasje; 6 zuurstok ken; collie; valhelm. AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Onrijpe oogst", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Revolverdamp in Tucson", 14 jaar. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in de Twee Kolommen. TE'TÉ Burgemeester Teijssen overhandigt de scheidende heer v. Vliet een geschenk onder couvert. Zaterdag j.l. heeft de gemeente Waalwijk op zeer hartelijke wijze afscheid genomen van de heer P. G. van Vliet, die gedurende meer dan 33 jaar de functie van direc teur van het gemeentelijk gas-, licht- en waterbedrijf heeft ver vuld en thans wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeentelijke dienst heeft veriaten. De officiële afscheidsbijeen komst had plaats in de raadzaal in tegenwoordigheid van echtge note en kinderen van de heer van Vliet, het college van burgemees ter en wethouders, een groot aan tal raadsleden, hooiden van dienst, het voltallige technische en administratieve personeel van genoemde bedrijven, vertegen woordigers van de Staatsmijnen en de PNEM en collegae van de heer van Vliet uit omliggende ge meenten. De raadzaal was ter ge legenheid van deze bijeenkomst feestelijk met bloemen versierd. De rij van sprekers werd geo pend door burgemeester Teijssen die er op wees dat geen plichtma tigheid, maar elementen van dankbaarheid en waardering aan deze bijeenkomst ten grondslag lagen. Met een enkel woord schet ste burgemeester Teijssen de grote verandering, welke Waal wijk in de afgelopen 33 jaar in structuur en alzijdige ontwikke ling heeft doorgemaakt. „De rea^ lisering van de mogelijkheden welke er lagen, is ook voor een belangrijk deel uw werk geweest. Op de balans van 33 jaar tref ik een sluitpost aan welke voor een groot deel is voortgesproten uit Uw ijver, toewijding, absolute in tegriteit en gedegen kennis van zaken. Met deze sluitpost moogt gij Uw functie afsluiten", aldus burgemeester Teijssen. Ten aanzien van de persoon van de heer van Vliet zei burge meester Teijssen: „Uw persoon heeft iets militants. De vonken konden er afvliegen, maar toch kwam er geen kortsluiting. De vlam kon hoog oplaaien, maar nooit werd er iets vernietigd. U hebt altijd volkomen begrip ge toond voor de hiërarchie en de verhoudingen. In de kring van staffunctionarissen hebt ge altijd een belangrijke plaats ingenomen en meegewerkt om alle bedrijven meer vrucht te doen afwerpen- 't Gemeentebestuur bewaart aan deze 33 jaren de beste herinnerin gen en gaarne betuig ik U dan ook mijn dank en hulde omdat ge steeds stimulerend en activerend hebt gewerkt. U hebt geloond uit het goede hout gesneden te zijn en ge verlaat de dienst met een betekenend batig saldo aan per soonlijke verdiensten." Burge meester Teijssen onderstreepte de dank van de gemeente Waalwijk met een geschenk onder couvert en hij besloot zijn toespraak met de heer van Vliet nog vele geluk kige en rijke levensjaren toe te wensen. ENORME GROEI Wethouder Smolders voerde 't woord als wethouder der bedrij ven en als voorzitter van de com missie van advies voor deze be drijven. Hij onderstreepte de trouwe en nauwgezette plichtsbe trachting van de heer van Vliet en wees er op dat diens werk zaamheid steeds voor de volle honderd percent het belang van de gemeente tot inzet had. Het best echter schetste de heer Smolders de werkzaamheid van de heer van Vliet door met spre kende cijfers de enorme uitgroei van het gemeentelijk gas-, licht en waterbedrijf in de afgelopen 33 jaar aan te geven, in welke groei de heer van Vliet een be langrijk aandeel heeft gehad. Wethouder Smolders besloot zijn toespraak op humoristisch-kern- achtige wijze: „Dat Uw lijfspreuk „God bewaar me!" volledig in vervulling moge gaan." Namens het technisch perso neel der bedrijven werd 't woord gevoerd door de heer Stokwiel- der, die in het bijzonder de goede verstandhouding tussen directeur en personeel en de uitstekende teamgeest belichtte. Als geschenk bood hij een elektrische kachel aan, terwijl mievrouw van Viiet een fraai boeket bloemen in ont vangst mocht nemen. Gemeentesecretaris Vlaar voer de het woord namens de hoofden van dienst. Hij legde in het bij zonder de nadruk op de harmoni euze samenwerking tussen de hoofden van dienst en op de voortreffelijke teamgeest. Ook wees de heer Vlaa^rop „de per soonlijke vriendschap achter het functionele" en in zeer hartelijke en warme woorden dankte hij de heer van Vliet voor het medele ven in vreugde en leed. „Wij zijn U dankbaar voor deze vriend schap, zoals wij ook grote waar dering hebben voor de wijze waarop bij de door U bestuurde bedrijven geleid hebt. In deze be drijven hebt ge Uzelf een levens monument opgericht." De heer Vlaar onderstreepte zijn waarde rende woorden met een vorstelij ke kist sigaren. Tot slot werd het woord ge voerd door de heer Swarts, hoofd van de centrale administratie, die vooral het persoonlijk contact met de heer van Vliet belichtte en daarbij als diens voornaamste deugden noemde: zijn openheid, onkreukbaarheid en plichtsbe trachting. Namens het adminis tratieve personeel bood hij een kist sigaren en een boekwerk over kunst aan. Het laatste woord bij deze bij een komst was voor de heer van Vliet, die zei zeer getroffen te zijn door de woorden van waardering en hulde. Het vervullen van zijn plicht noemde hij overigens geen verdienste, maar iets vanzelf sprekends. „Ik wist mij daarbij gesteund door 't vertrouwen dat het college van b. en w. in mij stelde, door de teamgeest onder het personeel en de steun van wethouder Smolders en de heer Swarts." Ten slotte dankte de heer van Vliet voor de fraaie ge schenken. Nadat men daarna nog gerui me tijd gezellig bijeengezeten had namen ten slotte de aanwezigen met een handdruk persoonlijk af scheid van de heer van Vliet. Blanca Hoffmans levert grootste bijdrage aan overwinning Met angst en beven hebben de zwemmers en zwemsters van de Waalwijkse Zwemvereniging en Reddingsbrigade de derde competi tiedag tegemoet gezien. Eenmaal in het prachtig gelegen bad van Uden aangekomen, bleken echter alle angstcomplexen uitgebannen te zijn. 15 Juli zal als een dag van de meest succesvolle dagen geboekstaafd blij ven in de analen van onze Waal wijkse zwemclub. De voorsprong van 106,5 punt ten opzichte van de naaste concurrent Triton, waarmede de wedstrijden begonnen, groeide allengs uit tot 197,5 punt. Na twee uur van span nend zwemmen immers ook de finaleplaatsen voor de persoonlijke Brabantse titels stonden op 't spel noteerde de jury de volgende eindstand: 1. W.Z.V., Waalwijk 7600,- kam pioen van Brabant bij de zomerver- enigingen; 2. Triton, Boxtel 7797,5; 3. Z.IJ.V., Den Bosch, 8079,-. De juiste telling van de overige 6 deelnemende verenigingen heeft de jury niet meer opgemaakt; deze deed niet meer ter zake. Een belangrijk aandeel in de over winning hadden de Waalwijkse da mes: Blanca Hoffmans bleek vooral in een goede vorm. Zij noteerde de beste tijd bij de zomerverenigingen op de 100 meter vlinderslag dames, 1.50.1 en zij zwom zich daarbij in de „grote" finales van de Brabantse kampioenschappen. Wilma Schapendonk zwom zich in de zomerclub-finales 'met de tijd van 2.07,2. Frans van Loon gleed iij perfecte stijl naar een tweede plaats op de 100 meter rugslag heren in de bij zonder verrassende tijd van 1.29,4. Ook deze tijd leverde een finale plaats op tussen de sterksten van de winterverenigingen (dit zijn die ver enigingen die over een sportfond- senbad beschikken). De overige twee Waalwijkse deel nemers aan dit nummer bereikten de zomerclubsfinale; Bert Jansen in 144,7 en Ad Rek met 1.45,9. Opnieuw was het Blanca Hoff mans die voor een verrassende pres tatie zorgde: op de 100 meter vrije slag dames verbeterde zij het club record van Wilma Schapendonk met liefst 9,5 sec. en zij liet de klokken stil staan op 1.23,5. Zij plaatste zich daarmee opnieuw in de winterclub- finale en tussen de elite van de zo- merclubs was dit weer een eerste plaats. Ook Gusta Vesters bereikte de fi nales (van de zomerclubs) met 1.30,1. De tijd van Wilma Schapen donk 1.39,9 reikte echter niet zo ver. Antoon Ketels legde voor de he ren beslag op een tweede plaats op het nummer 100 meter vlinderslag: 1.44,6. Deze tijd bracht hem even eens in de winterclubfinales. Ria Verschuren nam wraak op de nederlaag die de Boxtelse meisjes haar op 25 juni te Bergen op Zoom toebrachten. Nu werd de Waalwijk se duidelijk eerste op de 200 meter schoolslag in de tijd van 3.38,8. De ze' tijd zal ongetwijfeld voldoende zijn voor de eerste plaats in de fi nales. Doortje Leenheers bleef met 4.00,9 (haar beste persoonlijke prestatie tot nu toe) juist buiten de finale. De debuterende aspiranten Lizet Somers (4.06,-) en Netty Blonk (4.19,3) kwamen op dit zware num mer tot zeer bevredigende resulta ten. De heren konden op de 100 meter vrije slag niet tot goede prestaties komen. Geen der tijden leverde een finaleplaats op: Frans van Loon kwam op 1.19,8, Ad Rek op 1.22,9, Bert Jansen 1.26,6, Rob Donkers op 1.28,3, Kees Greve op 1.31,2 en Piet Jansen op 1.33,-. Deze laatste tijd zal' wel op een vergissing van de jury berusten. Piet Jansen komt normaal zeker aan 1.20,-. Het enige nummer dat de dames niet konden winnen was de 100 m. rugslag. Mej. v. Beers van Triton werd eerste in 1.46,9. Niettemin mochten de Waalwijkse meisjes niet ontevreden zijn met het resultaat: Gusta Vesters zwom zich naar een tweede plaats in 1.50,4 (haar beste persoonlijke prestatie) en Marion de Hart toonde weer eens duidelijk dat de rugslag haar sterkste nummer is: 1.52.2 en de derde plaats. Ria Ver schuren werd derde in 1.58,-. Deze drie tijden waren allen goed voor een finaleplaats bij de zomervereni gingen. De heren bleken patent te hebben op tweede plaatsen. Op de 200 me ter schoolslag was het Piet van Oss die met 3.14,9 zijn meerdere moest erkennen in Benny van Baardwijk van de Z.IJ.V. (3.03,2), die met deze tijd een goede gooi doet naar de Brabantse titel. Ook Piet van Oss zal in de finale uitkomen. Niet de overige heren. Hun tijden waren: Piet v. Assen 3.35,2; Jan Rechters 3,36,4; Antoon Ketels 3.38,3 en An toon de Hart 4.02,8. De Waalwijkse dames bevestigden hun superioriteit met twee overwin ningen in de estafettenummers. Het meest spectaculaire zwemnummer is wel de 4 x 100 meter wisselslag estafette. Met Marion de Hart op de rugslag, Ria Verschuren op de schoolslag, Blanca Hoffmans op de vlinderslag en Gusta Vesters op de vrije slag kwamen zij op 6.59,2, waarmede zij de meisjes van Triton (7.07,8) duidelijk terugwezen. Ria Verschuren, Wilma Schapen donk, Gusta Vesters en Blanca Hoff mans legden ook beslag op de eer ste plaats op de 4 x 100 meter vrije slag estafette, dit keer met een nog groter verschil op de Boxtelse con current: 6.27,5 tegen 6.57,8. Minder succesvol waren de heren met hun estafettenummers: wisten zij op de 4 x 100 meter wisselslag nog met 6.16,8 tweede te worden achter Z.IJ.V. (5.38,-), daarbij Tri ton nog achter zich latend (6.32,1), op de 4 x 100 meter eindigden de Waalwijkse heren op de vierde en laatste plaats met 6.07,-. De dames behaalden dus 5 over winningen op de 6 zwemnummers en een tweede plaats. De heren moesten met 4 tweede plaatsen ge noegen nemen. Op 5 augustus zullen de twee grootste concurrenten uit de zomer- zwemcompetitie een revanchewed strijd betwisten in het Waalwijkse bad. Elders in dit nummer vindt u de resultaten van de finales. KAMPIOENSGESCHENK VOOR WAALWIJKSE ZWEM VERENIGING De exploitant van het paviljoen in het zwembad „Het Hoefsven" te Waalwijk, heeft de Waalwijkse Zwemvereniging als kampioensge schenk aangeboden een optreden van de befaamde kunstzwemploeg van de oud-polospeler Rudi v. Feg- gelen, The Bathing Beauties. Dit op treden zal worden ingelast in het programma van de Waalwijkse zwemkampioenschappen op 28 au gustus. The Bathing Beauties waren niet eerder beschikbaar in verband met een trip naar enkele Zuid- Amerikaanse landen. WAALWIJKSE ZWEM VERENIGING HERHAALT IIAAR SUCCESSEN VAN ZATERDAG Op de tweede dag van de Brabant se zwemkampioenschappen te Uden was het de beurt aan de deelnemers om persoonlijke triomfen te behalen na de clubkampioenschappen van zaterdag. Zoals te verwachten viel na de uiterst succesvolle dag 's za terdags, waren de Waalwijkse zwem mers en zwemsters weer op de voorste plaatsen bij de .zomeryereni- gingen. Er werden dezelfde num mers verzwommen als zaterdag, zo dat het interessant is de tijden te vergelijken, die nu meestal iets scherper waren. Reeds na het eerste nummer, de 100 meter vlinderslag dames, was dit duidelijk. Blanca Hoffmans werd hier eerste met de mooie tijd van 1.48,7;.Wilma Schapendonk ook nu weer tweede in 2.14,5. Een tweede plaats leverde de 100 meter rugslag heren op voor Frans van Loon in 1.28,3, evenals Bert Jansen, die der de werd in 1.42,-, sneller dan de vo rige dag en tevens nieuwe clubre cords. Gusta Vestersen Blanca Hoffmans steken elkaar afwisselend de loef af. Deze keer was het Gusta die sneller was, en maar liefst vijf seconden dan zaterdag. Ze werd keurig derde in 1.24,9; Blanca 4de in 1.25-. Op de 100 meter vlinderslag he ren wist Antoon Keetels beslag te leggen op de tweede plaats bij de zomerclubs en tevens een derde plaats met de winterclubs meegere kend. Z'n tijd was 1.47,7. Bij nummer 5 van 't programma, de 200 meter schoolslag dames, werd De dames- en heren-estafette-teams van de kampioensploeg W.Z.V. met de beker, die dit jaar voor de tweede keer in successie werd behaald. Ria Verschure op de laatste meter geklopt door het Oosterhoutse mei je Yvonne v. Geelen. Het werd voor nr. 1 3.36,4 en voor Ria 3.37,8. Zee verrassend was de eerste plaats vaj Marion de Hart op de 100 meta rugslag dames vóór Gusta Vesten die tweede werd; tijden 1.50,- er 1.50,4. Ria Verschure werd hierbi vierde. Marion mocht, evenals alle eerst prijswinnaars, een aandenken mes nemen uit handen van Uden's bui gemeester. Op het laatste individuele nun mer, de 200 meter schoolslag herej bereikte Piet van Oss, achter 4 kampioen van vorig jaar Bert vai Baardwijk uit Den Bosch, een 24 plaats in 3.12,3. De estafettenummers bij de da. mes waren weer zeer succesvol voo: onze zwemsters. Twee eerste plaat sen en wel op de 4 x 100 m. wissel, slag in 7.04,- en de 4 x 100 mete vrije slag in 6.25,8. De heren bract ten het er op deze nummers minde goed af; een tweede plaats op 4 4 x 100 m. wisselslag in 6.09,- en 'i vierde plaats op de 4 x 100 m. vrij slag in 5.35,3. Al met al kunnen we zeer tevre den zijn met de afloop van des twee-daagse zwem-ontmoetingen ei feliciteren we onze jongens en meis jes met al hun successen op des zeer zware wedstrijden. ANGST VOOR EENZIJDIG VREDESVERDRAG UITTOCHT UIT OOSTZONE NAAR HET WESTEN Aangezien zij verwachten dat ee: opstand tegen het communistisch regime gedoemd is te mislukken vluchten de Oostduitsers bij drom men naar het Westen, zo verklaard» vrijdag Westduitse functionarissen ii Berlijn. De exodus uit de Oostzone, ta een nieuwe hoogte van 800 tot KM per dag gestegen, berooft Oost Duitsland van zijn beste arbeids krachten, aldus deze functionarissen Volgens de Westduitse regerint zijn in totaal 2.615.000 Oostduitsei sinds januari 1949 tot eind mei vai dit jaar uit hun land gevlucht. Psychologisch staat de Oostduits bevolking op de rand van een nie® opstand, maar, aldus de Westduits functionarissen, in plaats van tegei het communistische regime in op stand te komen, kiezen de Oostduii sers liever de vrijheid in het Westci Volgens de ambtenaren in West Berlijn hebben dinsdag 1.300 Oost duitsers asyl gevraagd, op woensdsi waren het er 1000, donderdag 800 e vrijdag nog 800. Hoe de toestand in Oost-Duitslam is kan men het best afleiden uit k' feit dat de Oostduitsers die enkei jaren geleden naar 't Westen vlucht ten, dit deden om een betere levens standaard te genieten, terwijl zij di thans komen, gehecht waren aan hu woonplaatsen en hun werk in de So* jetzone. Van de refugié's is 75 pit cent onder de 45 jaar en 50 procei nog geen 25 jaar oud. Velen zijn ge schoolde arbeiders. Men schrijft de vlucht toe aan A vrees dat het sluiten van een vredes verdrag tussen de Sowjet-Unie et Oost-Duitsland tot gevolg zal hel ben dat West-Berlijn wordt geslotei, als het gat in het ijzeren gordijn waardoor men nu nog kan vluchtei naar het Westen. Volgens een hoge functionari komt Oost-Duitsland reeds 100.001 geschoolde arbeiders te kort. He: wegvluchten van nog 100.000 ge schoolde arbeiders zal de Oostduits economie ernstig ontwrichten en lei den tot het sluiten van fabrieken. De communistische autoriteiten staa: voor een ernstig dillemma, aldus den functionaris. FRAUDE VAN F 50.000. De Larense politie heeft aangehoii den en in verzekerde bewaring ge steld de showbusinessman I. S„ vroe ger te Blaricum, thans te Laren woon achtig, tegen wie een aanklacht vai ingediend wegens verduistering. Hij zou twee voorschotten, welk hem ter hand waren gesteld voor k organiseren van shows, te eigen bat hebben aangewend. Het moet hier» een bedrag van 50.000 gulden gaar: WEGENS AANRANDING 31-jarige neger terechtgesteld. Een 31-jarige neger is d onderdas op de electrische stoel in Columbia South Carolina, terechtgesteld, we gens aanranding van een blank vrouw. Walter James Outen was de vijfde persoon die tot dusver dit jaar i South Carolina werd terecht gesteld en de 239ste sinds 1912. De andera veroordeelden die dit jaar werden te rechtgesteld waren twee negers et twee blanken. Toen Outen donderdagmorgen o» 07.01 naar de executie-kamer was ge leid vroeg men hem of hij nog wai' te zeggen had. „Het enige wat ik nog wil zeggö is „Loof de heer en vergeef mij mijl zonden. Als hij bereid is mij zo t( ontvangen, ben ik bereid te gaan": antwoordde hij. I

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6