SPORTSPIEGEL Voetbalpool ingrijpend gewijzigd MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDHA 1 Kampeertenten en Luchtbedden te huur JANSEN Muziekhandel ANTIEK MARGARINE L. HOEBEN N.V. Wij STEMMEN uw PIANO DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 JULI 1961 6 7 AANKOMENDE WONING/ MEUBEL-STOFFEERDER te koop gevraagd J. Jansen Zoon ADVERTEERT IN DIT BLAD 13 in plaats van 15 wedstrijden en extra prijs De stichting „De Nationale Sporttotalisator" heeft het regle ment van de voetbalpool ingrij pend gewijzigd. De gebruikelijke voorspellingen op uitslagen winst, verlies of gelijk spel blijven weliswaar gehandhaafd, doch daarnaast stelt de Stichting nog een extra prijs ter beschik king voor degene, die een vijftal gelijke spelen goed voorspelt. Op de nieuwe toto-formulieren die zondag 20 augustus in ge bruik zullen worden genomen, staan 30 wedstrijden vermeld. Zo als gezegd, blijft de gebruikelijke methode gehandhaafd. In tegen stelling tot het afgelopen seizoen zullen echter niet 15 wedstrijden tellen voor de vaststelling van de prijzen, doch slechts 13. Wel ko men er op het formulier nog een 2-tal „reserve-wedstrijden" voor. Er zullen twee prijzen be schikbaar worden gesteld, name lijk een eerste prijs voor de deel nemer (s) met 0 fouten en een 2e prijs voor de deelnemer(s) met 1 fout. Indien er geen feilloze voor spelling is gedaan, wordt het be drag van de eerste prijs toege voegd aan de tweede. Deelnemers met 2 of meer fouten komen niet meer in aanmerking voor een prijs. Er kan worden gespeeld in 2, 4, 6 of 8 kolommen, waarvoor een FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN'' DE VISSER VAN FLORIDA Richard Powell 44). Het peukje er vlak onder was nog warm. Ze had hier zo lang bij de telefoon zitten wachten dat ze intussen een heel pakje siga retten er door gejaagd had en toen ja, wat toen? De telefoon rinkelde. Het ge luid ging als een messteek door me hèen. Ik deed een stap terug, bedacht me toen en nam daarna de hoorn op. „Hier komt uw aanvraag voor New York", zei een stem. „Wat voor een aanvraag?" vroeg ik onnozel. „Uw aanvraag voor New York die u om 12.35 opgegeven hebt. „Eh was de aanvraag van miss Georgia Wood?" „Een ogenblik alstublieft. Ja, miss Georgia Wood, ik verbind u. De hoorn gleed bijna uit mijn bezwete handen. „Ze is er niet", zei ik. „Wie heeft ze opgebeld?" De telefoonjuffrouw scheen on- inleg van respectievelijk 0.50, 1.1.50 en 2.verschul digd is. .Voor elke twee ingevulde ko lommen mag de deelnemer geheel gratis een vijftal gelijke spelen voorspellen uit de 30 op hef for mulier vermelde wedstrijden. Voor degene(n), die de juiste voorspellingen heeft (hebben) fedaan is een extra-prijs beschik- aar. Indien méér dan vijf wedstrij den in een gelijk spel zijn geëin digd, gelden al deze ontmoetingen voor de vaststelling van de prijs winnaar. Eindigden minder dan vijf wedstrijden onbeslist, dan wordt het bedrag van de extra- prijs toegevoegd aan dat van de (volgende sport-toto. Het voor prijzen beschikbare bedrag wordt met 10 procent verhoogd. Bedroeg het prijzen geld vorig seizoen 30 procent van de inleg, met ingang van 20 aug. wordt net verhoogd tot 33 pro cent. De eerste prijs bedraagt 55 procent van het totale prijzen geld, de tweede prijs 30 procent èn de extra prijs 15 procent. Zoals bekend zijn prijzen be neden de 1000 vrij van belas ting. De hogere prijzen worden met 15 procent belast. Deze be lasting zal door de Stichting Sporttotalisator worden betaald. geduldig te worden. „Ze heeft nog geen tien minuten geleden ge ïnformeerd. Ze heeft het afgelo pen uur wel twaalf keer opge beld. Wou u zeggen, dat ze nu weg is?" „Ja. Wie moest ze hebben? Misschien kan ik namens haar spreken. Mijn naam is Blake." „Een ogenblik alstublieft." En na enkele seconden„De geabon neerde in New York wil met nie mand anders spreken." „Oké", mompelde ik. „Ik vrees, dat ik u het volledi ge gesprek in rekening zal moe ten brengen." „Oké", mompelde ik nogmaals en legde de hoorn op de haak. Georgia zou van geluk mogen spreken als ze ooit de kans kreeg dat gesprek te betalen. Ze was thuisgekomen om een ijlgesprek met New York aan te vragen, een gesprek, dat op een of andere geheimzinnige wjijze verband hield met Chuck en zijn complot. Ze had bijna drie uur naast de telefoon gezeten en tal- ioze sigaretten gerookt, maar te gen dat het gesprek doorkwam, was ze verdwenen. Het leek niet aannemelijk dat ze vrijwillig was weggegaan. Ik was tien minuten te laat gekomen. De maximumprijs die wordt uit betaald bedraagt dus 50.000, na aftrek van de belasting, hetgeen betekent dat de maximale prijs wordt verhoogd tot 58.823.53. Indien er geen deelnemer met 0 of 1 fout is, wordt het prijzen geld van de eerste en de tweede prijs toegevoegd aan dat van de extra prijs. Wanneer minder dan vijf ont moetingen in een gelijk spel zijn geëindigd, komt de extra prijs te vervallen en wordt het bedrag ge reserveerd voor de extra prijs van de eerstvolgende toto. Indien van de wedstrijden, ge nummerd van 1 tot en met 15, er minder dan 10 doorgaan, worden in het geheel geen prijzen uitge keerd. Het priizenbedrag wordt dan gevoegd bij de volgende sporttoto. Wielrennen WIELERWEDSTRIJD TE TILBURG Op het 1100 meter lange par cours van Loven te Tilburg wer den zondagmiddag een nieuwe lingen- en veteranenwedstrijd verreden. De organisatie berustte bij de wielerclub ,,'t Abattoir" te Tilburg. De uitslagen werden: Nieuwelingen, 50 km. in 1.09.15 uur: 1 C. Posno Amsterdam; 2 op 100 meter H. vari Zandvoort, Den Bosch; 3 J. Jonkers, Acht; 4 op 200 meter A. Strooper, Heerhugo- waard; 5 H. Ottenbros, Alkmaar. Veteranen, 40 km. in 1.05.31 u. 1 A. Geelhoed, Zwamwierdam; 2 op 150 meter A. v. Oosterbosch, Ossendrecht; 3 op 300 meter J. Nulkens, Tilburg; 4 op 600 meter J. Ottenbros, Alkmaar; 5 H. van Hordijk, Rotterdam. Het zweet prikkelde tegen mijn huid. Wie weet, zou ik nog een keer te laat komen. Ik rende de bungalow uit en naar ons huis. Ik naderde 't van de achterzijde. Het grote huis was donker en 't vertoonde geen enkel teken van leven. De garagedeuren waren gesloten. Dat kon een slecht te ken zijn. Als Arab inderdaad met de wagen was vertrokken, dan zou ze zich niet de tijd gegund hebben de deuren dicht te maken. Wie weet, was ze helemaal niet met de wagen weg gegaan. Het had geen zin, me te jachten. Of ze had zich uit de voeten kunnen maken of wel Chuck had haar te grazen gekregen. Ik dacht aan Chuck's speknek en voelde een intens verlangen er mijn vingers op te proberen. Vijftig voet van mij vandaan, bij de keukendeur, ritselde er iets. Dat kon een ha gedis zijn op de insecten jacht. Het kon ook iets anders zijn. Ik gluurde om, een struik heen. De Phoenixpalm bij de keukendeur leek dikker dan gewoonlijk. Ik trok mij terug, mijn hart ging te keer als een heiblok. Daar bij de keukendeur wachtte iemand mij op. Ik sloop naar de voorkant van het huis en trachtte de schadu- I wen te ontleden. Het grillige sil houet van een koraalboom, dat als een vogelverschrikker tegen de hemel afstak, trok mijn aan dacht. Koraalbomen dragen geen bladeren, alleen maar potlood achtige groene stoppels, die in groepjes op de takken nestelen en zelf weer andere stoppels uit zenden. Ergens in de wirwar van stoppels zag ik een paar donkere plekken tezamien tot een arm, 'n lichaam en een hoofd. Noch de man bij de keukendeur, noch de ze had de gestalte van Chuck of Harry. Georgia had het over een vrachtauto gehad. Misschien dat deze lieverdjes voor het wegver voer zorgden. Ik schoof voorzich tig terug langs de zijmuur van 't huis. De zijdeur werd niet be waakt, maar op het ogenblik leek het me niet noodzakelijk naar binnen te glippen. Arab zou ze ker niet meer binnen zijn. En als ze loervogels ontdekt had, zou ze zich vast niet bibberend verscho len hebben. Ze zou haar oorn's jachtgeweren geladen hebben en de Phoenixpalm en de koraal boom onder vuur genomen heb ben. Ik verliet bedaard de tuin, be reikte de McGregor Boulevard en begon de anderhalve mijl naar 't Pinda's voor Uw pindakaas groeien in de aarde van vruchtbare gebieden. Cacao voor Uw chocoladereep komt van tropische plantages. Bedenk, dat ook Planta aan verre, warme streken verwant is. Kokosnoten en palmvruchten staan hun lichtverteerbare vetten af voor deze zuivere, plantaardige margarine. Planta heeft een eigen smaak en is ongezouten. Veel mensen prefereren dit! U ook? Planta, zuivere plantaardige margarine 87). „Inspecteur d'Houwdeeghen", al dus stelde de nieuw binnengeko- mcne zich voor. - „Juist d'Houw deeghen", zei de echte commissa ris. „Jou nnoet ik hebben. Blij je gezicht eindelijk weer eens te zien. Ik heb twee dingen voor je te doen. Eerst laat je dit individu hier stevig achter de tralies zet ten..." De echte commissaris wees daarbij op zijn broer. „Ver- Bradford Hotel te hinken. Onder weg herhaalde ik voortdurend voor mezelf, dat Arab en Sherry natuurlijk doodgemoedereerd in de hal op mij wachtten. We zou den gezamenlijk beraadslagen en misschien zouden mijn hersens tot hun normale koelbloedige toestand terugkeren en een plan bedenken om Georgia alsnog te helpen. Dat soort gedachten vro lijkte mij op en bijna dartel be trad ik het hotel. De hal was ver laten. Ik strompelde naar de lesse naar en prevelde de slaperige klerk mijn vraag voor. Niemand was er gedurende het laatste uur binnengekomen, zei hij, terwijl hij me met grote ogen aanstaar de. Hij dacht natuurlijk dat ik dronken was. Ik bedankte, ging naar een tafeltje, verschafte me een vel papier en twee envelop pen. Mocht er iets met me gebeu ren, dan wilde ik Chuck en Harry toch nog 'n aardigheidje nalaten. Ik gaf een volledige schriftelijke beschrijving van het smokkel- complot, schreef op de ene enve loppe het adres van de commis saris van politie te Fort Myers, vouwde die met de brief er in, in de tweede en adresseerde deze aan het postkantoor te Punta volgens zorg je er voor dat de secties drie en vier binnen vijf minuten klaar staan op het bin nenplein, versterkt met een afde ling motorrijders. Laat dan ook wat eten voor me komen, want ik houd het niet langer uit. Je kunt gaan." „Tot uw orders", grom de de inspecteur. Hij maakte rechtsomkeert en verdween, En nu volgden de gebeurtenissen el kaar snel op. Vrijwel onmiddel lijk stortten zich enkele agenten naar binnen, die de namaakcom- missaris tamelijk onzacht in f!ei TE kraag grepen en de kamer uit brachten. Niet lang daarna zal deze misdadiger veilig en wel op geborgen in een stevige cel onder in het politiebureau. Vastgeklon- ie ken in de boeien kon hij nu rus- tig nadenken over al zijn zonden en misdaden. „Het spel is uit'; zuchtte hij. „Die spleetoog en die ruitjesbroek zijn me toch nog te slim af geweest." (Wordt vervolg® Gorda, vijfentwintig mijl verder langs de kust. De binnenste eft veloppe zou eerst na anderhalvi dag Fort Myers kunnen bereiken Op die manier bleven mij nog dt rest van de nacht, de dag en df volgende nacht ovër. Als dat nie1 voldoende was, dan zou ik waar schijnlijk het verschijnen van he daglicht op de tweede dag nie meer begroeten. Ik maakte me zelf niet wijs, dat mijn verklarinj Chuck veel kwaad zou doen. Hi zou zijn winstgevend baantje o[ moeten geven, maar hij zou nie achter de tralies komen. Er w» immers geen enkel bewijs. Harrj zou echter in de val lopen, als tó tenminste niet naar zijn vriender op Cuba uitweek; in ieder ge« zou de woonschuit met zijn H ding collaborateurs in vertrouff de handen vallen. Ik verliet het hotel, zocht e® brievenbus en gooide de brief 0 in. Daarna hinkte ik langzaamd' boulevard af. Toen ik bij Geor gia's straat kwam, sloeg ik af f ging langs haar huis heen na» Chuck's woning. Een vreemd' auto met een grote, vuile, brui geverfde aanhangwagen stond" de oprijlaan. zuivere plantaardige en elke streek strak! Zuid Ned. Dekkleden Tentenfabriek Korte Schijfitr. 8, Tilburg Tel. 04250-20312 en 22863 Hogesteenweg 1 9, Den Bosch (oud 16 jaar en één jaar in het vak) wenst per 1 sept. a.s. van betrekking te ver anderen en zoekt een werk kring In Waalwijk oi naaste omgeving. Brieven onder no. 2190 aan het bureau van dit blad. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦if o. a. Kabinetten, Bureaux, Ladekasten, Klokken, Por- celein, Kristal, Goud en Zilver, enz. enz. Ook kopen wij mahonie stoelen en ronde tafels, canapé's en leunstoelen. Antiek-en meubelhandel Grotestraat 275 2 WAALWIJK Tel. 04160-3381

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6