wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt KAATSHEUVEL PRODUKTIVITEITSBEVORDERING STEMT TOT TEVREDENHEID EERSTE GEDIPLOMEERDEN IN CURSUS „INDUSTRIEVORMING" „ER OP UIT" WEER NAAR DE VIERDAAGSE Nieuwkuijk VRIJDAG 21 JULI 1961 83e JAARGANG No. 58 uitgever W aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen 1 oofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Öi' blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief De hier en daar heersende mening dat het met de produkti- viteitsbevordering in de schoenindustrie slap gesteld zou zijn, is door de heer J. Hopmans, arbeidstechnisch deskundige, ver bonden aan het bureau van mr. dr. van Spaendonck, in een betoog tijdens de laatste bestuursvergadering van het Be drijfschap voor de Schoenindustrie afdoende weerlegd. De heer Hopmans toonde aan dat de schoenindustrie beschikt over organen, die elk voor zich en in harmonieuze samenwerking met elkaar voortdurend en grote aandacht besteden aan speci fieke onderdelen van de produktiviteitsbevordering. In deze bestuursvergadering kwam verder het jaarverslag van het Bedrijfschap over 1960 aan de orde. MEER PRODUKTIE BIJ DALING PERSONEELS BEZETTING EN VERKORTE WERKTIJD De produktie en het verbruik van schoenen hebhen in 1960 weer een verdere uitbreiding on dergaan, al was de expansie veel minder spectaculair dan in 1959, aldus het jaarverslag. Een voor de Nederlandse schoenindustrie minder gunstig verschijnsel is de sterke toename van de import. Weliswaar is ook de export gestegen, doch het nog aanwezige exportsaldo wordt gaandeweg kleiner. De totale schoeiselproduktie in 1960 bedroeg 32.288 (x 1000 paar) tegen 31.390 (x 1000 paar) in 1959. De uitvoer over 1960 was 6.621 (x 1000 paar) tegen 6.506 in 1959. De invoer in 1960 beliep 5.925 (x 1000 paar) naast 4.962 in 1959. Voor binnenlands gebruik kwam dus in 1960 beschikbaar 31.592 (x 1000 paar) tegen 29.846 in 1959. De personeelsbezetting in de schoenindustrie, aldus het ver slag, heeft zich niet uitgebreid, doch vertoont integendeel enige daling. In fabrieken met meer dan 25 arbeiders bedroeg de ge middelde bezetting in 1960 16.386 personen, waarvan 13.027 direct bij het produktieproces betrok ken arbeiders, tegenover een ge middelde van 16.491 personen^ 13.290 direct bij het produktie proces betrokken arbeiders in 1959. De stijging van de produktie per werknemer krijgt meer reliëf, wanneer in aanmerking wordt genomen: 1. dat in 1960 met name in de maanden maart t.m. juni op grotere schaal short-time ge werkt werd dan in 1959 (het aan tal minder gewerkte uren be droeg over 1960 268.914 tegen 83.479 in 1959). 2. dat in bet laatste kwartaal van 1960 gaandeweg meer onder nemingen in de schoenindustrie zijn overgegaan tot invoering van een gemiddelde werkweek van 47 uur in plaats van 48 uur. Het verslag constateert dan ook, dat over het geheel genomen de gang van zaken in de schoen industrie over 1960 bevredigend mag worden genoemd. Ondernemingsraden Met betrekking tot het instel len van ondernemingsraden werd m de schoenindustrie in 1960 weer een bescheiden vordering gemaakt, zowel voor wat betreft het zetten van de eerste stap, n.l. door indiening van het voorlopig reglement, als ten aanzien van de voltooiing door verkiezing van een definitieve ondernemings raad en vaststelling van het defi nitie! reglement. Per einde 1960 was door 52 on dernemingen een reglement inge diend; van 50 ondernemingen was het voorlopig reglement goedgekeurd; in 43 ondernemin gen was een definitieve onderne mingsraad gekozen en van 31 on dernemingen was het reglement definitief goedgekeurd. Als plaatsvervangende leden van de Commissie Ondernemings raden werden in deze vergade- ring benoemd: J. v. Boxel (Don- gen) mr. J. W. Maris (Sprang- Capelle), G. van Heijden (Oister- wijk), N. P. G. van Loon (Nijme gen), J Th. J. Rijnhart (Tilburg) krabbe (Breda), C. Braspen ning (Waalwijk) en G. de Heus (Maastricht) Als lid en ajs plaatsvervangend lid van de commissie C.A.O., ter voorziening in de vacature, ont staan door het uittreden van de heer J Klijberg, werden resp. be noemd de heer F. I. M. Mannaerts uit Tilburg en de heer A. J. Wen- nekes uit Kaatsheuvel. Wat de werktijdverkorting be treft, werden er door de Commis sie 243 aanvragen behandeld, ver deeld over 74 ondernemingen. In 239 gevallen werd vergunning verleend. Zoals reeds vermeld, werden er over 1960 268.914 uren minder gewerkt, hetgeen gelijk staat met ca. 1% van 't normaal aantal arbeidsuren. In 1958 heeft het aantal minder gewerkte uren ongeveer 3%% en in 1959 minder dan van het normaal aantal arbeidsuren bedragen. De bestudering van de diverse aspecten voor de schoenindustrie van het vraagstuk der gelijke be loning voor mannen en vrouwen zal voorlopig in handen worden gelegd van de c.a.o.-partijen, zo werd tijdens de vergadering be sloten. Verder bleek uit een pre advies van de Commissie van Be ambten, dat het aanbeveling ver dient, dat de organisaties van werkgevers en handelsreizigers met elkaar in onderhandeling treden met betrekking tot de re geling van de rechtspositie va.n de handelsreizigers in de schoen industrie. Deze vergadering werd besloten met de in de aanhef van dit ver slag vermelde causerie door de beer J. Hopmans over de produk tiviteitsbevordering in de schoen industrie. Hierbij wees spr. er nog op, dat een toenemen van 't vakmanschap van alle bij de pro duktie betrokken personen een noodzakelijke voorwaarde is voor produktiviteitsbevordering. Te vens is noodzakelijk een steeds verder voortgaande ontwikkeling van de schoentechniek. Voor de eerste maal zijn in Tilburg de diploma's uitgereikt aan de deelnemers van de cursus „Industrievorming", in het leven geroepen door de Stichting Vak opleiding Schoenindustrie (VAS) Mr. W. Brak, die namens de Stichting het woord voerde, had dan ook alle reden om verheugd te zijn. „Ons land heeft mensen nodig die kwaliteit bezitten en daarom is het zo verheugend dat voor de eerste maal een dergelij ke cursus is gehouden", zo zei hij. De behoefte aan dit kwaliteits- personeel is vooral groot in de hogere regionen van de verschil lende takken van industrie. De voorzitter van het Bedrijf schap Schoenindustrie, de heer A. B. Geurts schetste de totstand koming van deze cursus indus trievorming, waarbij men veel steun heeft ondervonden van de inspectie voor vakopleiding. De heer Geurts wees daarbij op de voorspoedige ontwikkeling van het leerlingstelsel, waarvan wij in ons laatste artikel over de VAS reeds enkele markante cij fers publiceerden. Deze cursus industrievorming heeft twee jaar geduurd en be stond uit 240 lessen aldus de heer Geurts, die nog eens duidelijk het doel van de cursus onderstreep te: het mogelijk toekomstig lei dinggevend personeel een alge mene informatie te geven over enige aspecten van de moderne bedrijfsorganisatorische proble matiek en over de vorm van de huidige bedrijfsvoering. De cur sus wil geen afgeronde opleiding zijn tot chef of dergelijke functi onarissen, doch beoogt veeleer een onmisbare basis te leggen, waarop een verdere direct op de functie gerichte opleiding ge grond kan worden. Aan de volgende deelnemers reikte de heer Geurts vervolgens de diploma's uit: H. C. Akker mans (Dongen), C. B. Elands (Dongen), J. A. v. Gooi (Don gen), A. P. v. d. Griendt (Waal wijk), A. H. Grootzwagers (Don gen), C. II. van Hilst (Waalwijk) J. J. Kleijsen (Kaatsheuvel), J. R. Klijsen (Kaatsheuvel), B. Kore- man (Dongen)., T. Tb. Sanders (Nijmegen), J. F. Vloemans (Kaatsheuvel Eén candidaat werd afgewezen. Diploma-uitreiking Mater Amabilisschool. Dinsdagavond werd in de zaal van hotel Smit weer de jaarlijkse bijeenkomst van de Mater Ama bilisschool gehouden, waarop aan een aantal geslaagden diplo ma's, alsmede aan 'n aantal leer lingen getuigschriften werden uitgereikt. Bij ontstentenis van voorzitter Wennekes, opende de heer J. Reijnen, secretaris van 't school bestuur, deze bijeenkomst met 'n woord van welkom tot de aanwe zigen, waarin hij speciaal de ou ders der leerlingen betrok. Hij deelde vervolgens mede, dat aan vier meisjes van de dagschool én vijftien meisjes van de avond school het diploma zou worden uitgereikt, waarvoor zij dit jaar een bijzondere prestatie hebben moeten leveren. Zes leerlingen van de dagschool moesten wor den afgewezen. Het mocht een bijzondere prestatie worden ge noemd, tweemaal per week gedu rende drie jaren naar de school te komen. Geconstateerd kon worden, dat de onderlinge sfeer in alle opzichten prima was. Alle eindopdrachten werden ingele verd en aan de gespreksavonden werd zeer goed deelgenomen. Evenals voorheen zullen ook de ze geslaagden in de toekomst het contact met de leiding van de school moeten missen. In navol ging echter van de Levensschool zal geprobeerd worden, hoewel de financiële positie van de school dit tot heden niet toestond, het contact met de leiding te doen behouden. De leerlingen uit Loonopzand, waarvan nog negen hier verte genwoordigd zijn, zijn toegevoegd aan de groepen uit Kaatsheuvel, die straks, na de opening van de nieuwe huishoudschool in sept. a.s., hierin gezamenlijk het on derwijs zullen volgen. Mede voor al in verband met de afstand be tekent dit voor de leerlingen uit Loonopzand een belangrijke mu tatie ten goede. Hij hoopte dan ook in nog grotere mate Loonse leerlingen in de nieuwe school te ontmoeten. Na dank gebracht te hebben aan de docenten voor hun werk, speciaal aan de nieuwe leidster, mej. Buys, die in het afgelopen jaar keurig werk had verricht, alsmede haar assistente, mej. Robben, en verder de ouders voor hun medewerking, de plaatselijke schoenfabrikanten voor hun mo rele en vooral financiële steun, ging de heer Reijnen over tot het uitreiken van de diploma's waar bij tevens ter herinnering een boekwerk, bevattende de leerstof over de drie jaren, werd aangebo den. De geslaagden van de dag school zijn: Anny Siekman, Je anne Vastré, Ria Voogd en Sjaan Muskens. Van de avondschool ontvingen het diploma: Anny Beerens, Ber tha Beerens, Anny van Dongen, Marian Didden, Marina de Gouw, Nelly van Gorp, Bertha Kemme- ren, Grada Kemmeren, Ria van Laarhoven, Ria van Riel, Toos v. Heijst, Cocky Schellekens, Nel Schellen, Nelly Verboven en José Verboven. 28 Meisjes van de avondschool die van het le naar het 2e jaar gaan, ontvingen 'n getuigschrift. Van de dagschool worden 11 meisjes 2e jaars, terwijl 13 meis jes van de avondschool van het 2e naar het 3e jaar gaan. Nadat de dames Buys en Rob ben felicitaties tot de geslaagden hadden gericht, sprak namens deze laatsten een hunner een kort dankwoord, dat werd onder streept met een aardig cadeau voor het clubhuis. Na een koffiepauze werd het verdere deel van de avond ver zorgd door de voordrachtskun stenares, mevr. Miep de Leeuw, die de aanwezigen wist te boeien met het stuk „De Vrolijke Her bergierster", waarin op verant woorde wijze een tweetal dames- en vier herenrollen door haar ten tonele werden gevoerd en waar voor de zaal met een warm ap plaus haar waardering uitsprak. R.K. Boerinnenbond en Jonge Boerenstand „Kring Tilburg" hielden sportfeesten te Kaatsheuvel. Zondag j.l. stond Kaatsheuvel, meer speciaal de boerenstand, in het teken van de sport. Niet min der dan 19 afdelingen van de r.k. Boerinnenbond en 17 afdelingen van de Jonge Boerenstand uit de Kring Tilburg hielden n.l. hun tweede sportdag van dit jaar. Vooraf verzamelden de meeste deelnemers(sters) zich om 11 uur in de kerk van de parochie St. Jan, waar speciaal voor hen een H. Mis werd opgedragen. Hierna formeerden de afdelin gen met hun banieren een kleu rige stoet en marcheerde men naar het missiehuis St. Antonius, dat welwillend z'n sportterreinen voor deze wedstrijden beschik baar had gesteld. Hier werd di rect een aanvang gemaakt met 't eerste deel van het programma, bestaande uit oefeningen voor de jury, alsmede touwtrekken en enkele onderdelen van het athle- tiekprogramma. In de loop van de middag had den zich circa 500 aanwezigen rond het terrein verzameld, die met interesse de verrichtingen van de jonge boerinnen en boe ren volgden. Tijdens een korte pauze sprak loco-burgemeester G. Grootswagers een kort wel komstwoord, waarna een aan vang werd gemaakt met het res terend deel van het programma, bestaande uit massademonstra ties, finales athletieknummers, vrije oefeningen, pyramiden, touwtrekken en gemengde volks dansen. Aan het slot van deze interes sante sportdag, welke onder vrij gunstige weersomstandigheden werd gehouden en onder leiding van de heer P. L. van Hoof een vlot verloop had, reikte pastoor P. van de Spijker, geestelijk ad viseur van de Boerenbond afd. Kaatsheuvel, de prijzen uit. De uitslagen waren. R.K. Boerinnenbond. Vrge oefeningen: 1 Boxtel 91% p.; 2 Berkel-Enschot 89 p. Hoogspringen: 1 R. Zoontjes, Tilburg, 1.30 m.; 2 S. Vugs, Ber kel-Enschot, 1.25 m.; 3 M. Wel- vaarts, Boxtel, 1.25 m.; 4 Anny Vugts, Oisterwijk, 1.20 m.5 Cor- ry v. Roessel, Berkel-Enschot 1.20 m. 80 m. loop: 1 Miep Vennix, de Beerzen, 11.1 sec.; 2 Rica v. Ges tel, Hilvarenbeek 11.1 sec.; 3 Mie- ke v. Lieshout, de Beerzen, 11.1 sec.; 4 Anny Schoenmakers, Hag- horst 11.3 sec.; 5 José van Oort, Hilvarenbeek, 11.3 sec. Algemeen klassement klasse A. 1 Boxtel 320 p.; 2 Berkel-Enschot 3063^ p.; 3 Tilburg 294y2 p.; 4 Loonopzand 218 p.; 5 Alphen 279% p.; 6 Haaren 275 p. Klasse B. 1 Kaatsheuvel 206% p.; 2 Esch 1983<4 p.; 3 Hilvaren beek 191% pt.4 Moergestel 189% p.; 5 Haghorst 180p.; 6 de Beerzen 174% p. Jonge Boerenstand. Vrjje oefeningen: 1 Udenhout 85 p.; 2 Alphen 83 p.; 3 de Beer zen 81% p.. Pyramide: 1 Alphen 393^ p.; 2 Hilvarenbeek 39% p.. Touwtrekken: 1 Esbeek; 2 Loononzand. Hardlopen 1500 m.: IJ. Jan sen, St. Joachimsmoer; 2 A. van Gorp, Alphen; 3 M. v. d. Wouw, Udenhout. 800 m.: 1 W. Hoefmans, Al- Ehen; 2 G. Scholten, Hilvaren- eek; 3 H. Scheffers, Oisterwijk. Kogelstoten: 1 C. de Kort Ois terwijk 9.69 m.: 2 J. de Bruijn, Loonopzand 9.49 m.3 A. Oomen Alphen 9.44 m. Hoogspringen: 1 J. v. Hoof, Tilburg 1.65 m.; 2 Jos Broeders, Loonopzand 1.50 m.; 3 A. Ver hoeven, Oisterwijk 1.50 m. Vèrspringen: 1 C. de Kort, Ois terwijk 5.95 m.; 2 J. den Ouden Esch 5.50 m.; 3 A. v. d. Ouden, Udenhout 5.45 m. 100 m.: 1 C. v. Iersel, Loonop zand 11.5 sec.; 2 M. Verhoeven, Oisterwijk 12 sec.; 3 A. Oomen, Alphen 12.1 sec. Hinkstapsprong: 1 C. de Kort Oisterwijk 12.76 m.; 2 M. Verhoe ven, Oisterwijk 11.55 m.; 3 C. v. Iersel, Loonopzand 11 m. Volksdansen: 1 Boxtel 40% p.; 2 Berkel-Enscbot 40% p.; 3 Til burg 39 p.; 4 Loonopzand 37 p.; 5 Udenhout 37 p. Algemeen klassement: 1 Al phen 1123% p.: 2 Oisterwijk 106224 p.; 3 Udenhout 1040% p.; 4 Tilburg 941% p.; 5 Loonopzand 926% punt; 6 Berkel-Enschot 9191% p. Duivensport. Uitslag van de zondag gehou den wedvlucht vanuit Vilvoorde, waarin 1320 duiven. A. de Bie 1 3 21 27 51 60; L. de Bondt 2; J. Dainen 4; H. Snoeren 5; A. Pijnenburg 6 31 58; M. de Benis 7; H. v. Nieuwstadt 8 63; Jac. Vloemans 9 30 53; G. Groot swagers 10; A. Heijs 11 28 40 64; P. Emmers 12- M. v. Boxtel 13 20 26 33 41 44; P. Dirksen 14 38 47; P. v. d. Velden 15 68; Fr. v. d. Linden 16 34 37; M. de Vries 17; W. Emmers 18; Jos v. Wanrooij 19; A. Couwenberg 22 46; M. Lensvelt 23 48; M. v. Corstanje 24; G. v. d. Linden 25; J. v. Boxel 29; G. Kuis 32 43; W. Kemmeren 35 49; A. Verduin 36; C. v. d. Ven 39 55; A. v. Gooi 42; L. Ververs 45; G. Schrauwers 50; M. van der Velden 52; B. v. Heesch 54; J. Voogd 56 57; Fr. v. d. Assem 59 66; J. Evers 61; P. LigtvOet 62; J. Ligtvoet 65; M. Brokx 67; Jac. Hoevenaars 69; J. v. Heeswijk 70. Geslaagd. Te Tilburg slaagden voor de cursus industrievorming van de Stichting Vakopleiding Schoen industrie onze plaatsgenoten J. J. Kleijsen, J. P. Klijsen en J. F. Vloemans. Speldjesdag Herwonnen Levenskracht. A.s. zondag houdt Herwonnen Levenskracht weer haar jaarlijk se speldjesdag. De jarenlange strijd, welke de ze vereniging tegen de tuberculo se heeft gevoerd, is allerwege vol doende bekend. In haar sanatori um „Berg en Bosch" werden in de loop der jaren circa 15.000 pa tiënten verpleegd. Sinds 1952 Beweegt Herwonnen Levenskracht zich ook op andere terreinen van de volksgezondheid zoals rheumatiekbestrijding, uit zending van kinderen en rustbe- hoevenden, gezinsverzorging en bestrijding van suikerziekte. Voor deze doeleinden gaf zij in totaal reeds ruim 3.500.000. uit, naast de 4.500.000.—, die na de oorlog besteed werden aan de tuberculosebestrijding. Derhalve voldoende aanleiding voor iederen om deze jaarlijkse geldinzameling niet zonder meer aan zich voorbij te laten gaan. Doktersdienst. Komend weekend zal voor spoedgevallen de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaats heuvel en A. de Vries te Loonop zand worden waargenomen door dr Raaijmaakers, Hoofdstr. 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-1050. Zaterdag en zondag zal in deze gevallen de praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door dr. K. van Tuijn, Rozenstraat 48, Kaatsheu vel, tel. 04167-2006. TAPTOE TILBURG Op 19 augustus a.s. te 9.00 uur 's avonds zal in het gemeentelijk sportpark te Tilburg voor de tweede maal een grote militaire taptoe gehouden worden van soortgelijke allure als die welke jaarlijks in Delft plaats vindt. De eerste maal werd de Taptoe Til burg gehouden op 10 mei 1958. Thans is bekend geworden wel ke korpsen, alle in ceremonieel tenue, aan dit muzikale festijn zullen deelnemen; het zijn: de Marinierskapel van de Koninklij ke Marine met tamboers en pij pers, de Koninklijke Militaire Ka pel, het Jachthoornkorps van het Garderegiment Jagers, de kapel van de Limburgse Jagers, de Ma- trozenkapel, 't Trompetterkorps van de Artillerie, het Tamboer korps van de Koninklijke Mare chaussee en een exercitie-deta chement van de Koninklijke Luchtmacht. Sprang-Capelle Sprang Capelle De Echo van het Zuióen ..Echo" Telegram-adres Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Kaatsheuvel Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 'j-gericht 1878 op de voet ge Volgende week wordt in Nijmegen van 25 tot en met 28 juli de Vierdaagse weer gehouden, waaraan ook een aantal leden van „Er op Uit" zullen deelnemen. Per bus zullen de leden van Er op Uit a.s. maandagmorgen naar Nijmegen ver trekken. In de loop van de middag moeten de deelnemers zich dan melden op één der startbureaus en gewoonlijk wordt de maan dagmiddag gebruikt om een bezoek in de stad te brengen. Om 7 uur 's avonds wordt er in het Gof- fert-stadion de vlaggenparade gehouden, waarbij gewoonlijk 35.000 mensen aanwe zig zijn. Dinsdagmorgen om kwart voor vier wordt dan gestart door de eerste deelnemers, ter wijl de laatste omstreeks half 9 op pad gaan. Van „Er op Uit" zullen dit jaar 10 leden deelnemen aan de 30 km-parcoursen, n.l.: Jopie de Brouwer, Dinie Chabot, Els Muis, Gerda Nieuwenhuizen, Bets Pieterse (Don gen), Truus de Rooij, Willie de Rooij, Ton- nie Rijken, Lia Waarts en Marian v. Zeist. Op de 40 km zullen 31 leden van „Er op Uit" hun beste beentje voorzetten, n.l. Ton- nie le Sage, Riet le Sage, Jopie Mouthaan, Jannie van Pas (Waspik), Ria Pruisers, Ria de Roon, Teunie van Vuren, Nellie van dei Zalm (R'veer), Riek van Zutphen, Jannie van Beek, Anneriet Cové, Rina van den Hoven, Machiel Hulst, Jo de Jong, Willie de Jong, Willie Martinus (Waspik), Tini v. d. Mast, Willie Molengraaf, Pietje Mout haan (R'veer), Willi Ockers, Willi de Roon, Jo Rijken, Teunie van der Schans, Co van Veen, Marian van Zeist, Ina Spierings, Sjaan Paans en voorts de jongens Marie v. Beek, Adrie de Rooij en Leen Rozenbrand. Leider bij deze groep op de 40 km is de heer J. P. de Vos. Het lid A. van Achterberg zal als mili tair deelnemen aan de Vierdaagse en even eens op de 40 km-afstand. Tot slot zijn er nog een drietal leden die per dag 55 km tippelen, n.l. G. Heurter uit G'berg, J. Pos en P. Vos. Als verzorgsters zullen meegaan de echt paren van Tilborg en van Zeist, alsmede mevr. de Vos. Bij deze deelnemers zijn er die voor de eerste maal naar Nijmegen naar de Vier daagse gaan en begrijpelijkerwijze zien zij met spanning naar dit wandelfestijn uit. Daarnaast zijn er een aantal leden die reeds voor de tweede of derde maal gaan. V001 de vierde maal gaat de heer J. P. de Vos, terwijl de heer P. Vos voor de vijfde maal in Nijmegen aan de start zal verschijnen. Op de laatste dag, vrijdag 28 juli, zullen weer een groot aantal leden, alsmede ouders en familieleden en overige belang stellenden naar Nijmegen gaan om getuige te zijn van de intocht van het Vierdaagse- leger. Wij wensen de deelnemers in Nijmegen veel succes en hopen dat ze allen vrijdag middag aan de finish zullen komen. DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman alhier, voor spoedge vallen worden waargenomen door dokter K. van Tuijn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 23 JULI 1961 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk Negen uur en half vijf Ds. Boer van Rotterdam. CHR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Aan de Chr. Landbouwhuishoudschool werd ge getuigschrift ingevolge art. 29 der Nijverheidsonderwijswet uitgereikt aan Betsy de Bie; S. Brouwers; Hannie Genuit; Corrie Hoevenaar; Truus Maijers; Zus Maijers; Gerda Nieuwenhuizen; Coby van Oosterhout; Willy de Rooij; Janny Spran- gers; Joke Tactor; Annie Timmermans; Joke Timmermans; Toos Bakkeren; Ali van Rooij; Henny van Dongen, allen te Sprang- Capelle; Lia van Drongelen; Josien Bos- sers; Coba Koenen, allen te Kaatsheuvel; Erna van Heijst en Ria Quirijns te Waal wijk; Nettie Boer, Annie de Graaf te Raamsdonk; Lenie de Jong, Dongen; Joke de Rooij, Nellie Rutters en Hennie Uiter- mark te Waspik; Addie Dekkers, Nel van Gooi, Hennie Heijblom en Gerda van Raamsdonk te 's-Gravenmoer. Eén leer ling ontving geen getuigschrift. Een diploma van de avondnaaicursus le jaar werd uitgereikt aan: Jannie de Bie; Jannie van Tilborgh; Sjaan Sprangers; Riet le Sage en Tonny Rijken, Sprang-Capelle; Sijke v. d. Broek, Waspik; Willy Treffers, Kaatsheuvel. 2e jaar: Toos Verduijn en Joke Waarts, Sprang-Capelle; 3e jaars: Annie v. d. Wiel, Waspik. VIJF ZILVEREN JUBILARISSEN IN „MARIËNKROON" Op 26 juli a.s. zullen vijf paters van de abdij „Mariënkroon" in Nieuwkuijk hun zilveren priesterfeest vieren. Het zijn de paters Ignatius van Gooi, sub-prior, Her- mano Scheepens, Julianus van Harssel, Do- natus Frijns en Tarcisius van Schijndel. Zij zijn de eerste priesters die in „Mariën kroon" hun zilveren priesterfeest vieren, waardoor deze jubileumviering wel een bij zonder cachet krijgt. Ter gelegenheid van deze priesterjubilea zal er die dag des morgens om 10 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen, ter wijl in het gastenhuis van de abdij van half één tot twee uur gelegenheid zal zijn de jubilarissen geluk te wensen.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9