FILMJOURNAAL Musis Sacrum Luxor Gemeenteraad Sprang-Capelle MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN BOEDDH TRIMBACH Adverteert in dit blad! 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 JULI 1961 „SABOTEUR" De naam van Alfred Hitchcock is nog altijd synoniem met superthriller en ook in deze „Saboteur" doet hij zijn grote reputatie alle eer aan. Het is een bijzonder boeiend en opwin dend verhaal met als hoofdthema de jacht op een bende saboteurs, die het voorzien heeft op vliegtuigfabrieken, stuwdammen en oorlogsschepen. Hitchcock weet de spanning voor treffelijk strak te houden door telkens weer nieuwe en onverwachte gebeur tenissen naar voren te brengen en de liefhebbers van dit film-genre komen dan ook ten volle aan hun trekken. De hoofdrollen worden vertolkt door Robert Cummings en Priscilla Lane. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „GRENS-RIVIER" Dit avontuurlijke verhaal speelt speelt zich af in een klein gebied aan de Mexicaanse grens, dat ten tijde van de Amerikaanse burgeroorlog een broeinest was van allerlei duistere fi guren, die er alleen maar op uit wa ren om aan de oorlog zoveel mogelijk geld te verdienen. Een van deze fi guren is generaal Calleja (Pietro Ar- mendariz), die van Clete Mattson (Joel McCrea), officier van de Zui- de Geconferereerden, wel een fortuin aan goud tracht los te krijgen zonder daarvoor overigens de door Mattson gewenste wapens te leveren. Het is een spel van list, bedrog en brute moord, waarin Mattson ten slotte, dank zij de steun van de mooie Car- melita Carias (Yvonne de Carlo), aan het langste eind trekt. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. „DE DOOD RIJDT MEE" Audie Murphy is weer op het wild west pad. Hij maakt dit maal deel uit van de beroemde Texas Rangers en krijgt opdracht om de beruchte mis dadiger Jim Flood te arresteren. Dat lukt hem uiteraard, maar terwijl hij Flood naar de gevangenis brengt, krijgt hij een heel andere kijk op de ze man, die vele kansen krijgt om de jonge ervaren Ranger te doden, maar het niet doet. Ten slotte wordt Au die gedwongen Flood te doden, maar voldoening heeft hij er niet van. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. „SLAVENOPSTAND IN ATLANTIS" Als we de geleerden en wijsgeren van de oudheid mogen geloven, dan moet er eens in de Atlantische Oce aan een ander werelddeel bestaan heb ben, Atlantis geheten, dat in een grote zondvloed ten onder zou zijn gegaan. Hoe het er in dat mysterieu ze Atlantis uitgezien moet hebben, laat ons deze film zien. Twee een voudige Griekse vissers ontmoeten in de Middellandse Zee een vlot met daarop een beeldschone vrouw, die zegt prinses Antillia, de dochter van de koning van Atlantis te zijn. De jongste van de vissers, Demetrius, gaat met Antillia mee naar Atlantis, waar men de tijd ver vooruit blijkt te zijn, want men gebruikt daar reeds een soort onderzeeërs. Verder is het in Atlantis al precies hetzelfde als overal elders gekonkel en intriges. Het slot van dit spectaculaire verhaal wordt gevormd door de ondergang van Atlantis, die zeer suggestief ver filmd is. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „MISDAAD OP HET EILAND" Middelpunt van dit harde en span nende verhaal is een militaire acade mie, die bezocht wordt door een troep verwende, brutale en misdadige delinquenten uit rijke gezinnen. Ste ven Conway (Mickey Rooney), gaat naar het eiland waar de academie is gevestigd, om daar de omstandighe den aan de weet te komen waaronder zijn zoon enige maanden geleden is overleden. De commandant van de academie vertelt hem dat zijn zoon van het dak is gevalen, maar Conway ontdekt al gauw dat dit een leugen is. Hij gaat op onderzoek uit, waarbij een hele serie „ongelukjes" gebeurt die hem bijna het leven kosten. Ten slotte ervaart Conway de waarheid zijn zoon is door een aantal mede cadetten doodgeslagen. De comman dant tracht Conways vertrek van het eiland - om de politie te waarschu wen - te verhinderen, maar in een bijzonder spectaculaire vlucht in een motorboot weet Conway toch te ont komen. De vrouwelijke hoofdrollen in dit spannende verhaal zijn in handen van Terry Moore en Yvette Mimieux. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. Agenda en pre-adviezen fanmn iiiiWri'HiiÉ"! GROIEóTRAAT 3h7 TEL 2371 GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR tam************nu******* Ope vo op 88). i_ Intussen stonden de secties drie en vier en de motorrijders ook al klaar op het binnenplein en op de kamer van commissaris Mon ey de Pénoze was een stevige maaltijd gebracht. De uitgehon gerde man viel er met smaak op aan. „Een beetje eten en een paar nachtjes uitslapen en ik ben weer helemaal de oude", mom pelde hij met volle mond tegen Pie Yah Ma. „Goed... ik wens U en de heer Muzzle veel succes bij de komende onderneming. Als al les meeloopt kunt U met 'n uur tje weer terug zijn. Tot straks dan." Ze namen afscheid van de commissaris en gingen naar beneden. Enkele seconden later daverde de politiemacht al ron kend de poort van het politiebu reau uit. Voorop de motorrijders, dan een jeep met de twee chine zen, Mac Muzzle en; inspeelt d'Houwdeeghen. Daarachter den weer een paar overvalwagt met zwaargewapende agent; De stoet werd gesloten door; grote vrachtauto. „Waar hebt we die voor nodig?" vroeg I Muzzle aan inspecteur d'Hot deeghen. „Daar stoppen we Gouden Boeddha en de and; gestolen schatten in", antwoffi de deze. FEUILLETON van Richard Powell „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE VISSER VAN FLORIDA 46) Ik stond klaar om de motor aan te slaan. Als hij op de woonschuit af ging zou ik hem achterna gaan en proberen of ik nog met een automa tische revolver overweg kon. Toen schokschouderde hij. Hij keerde zich van de woonschuit af. Zijn boot tufte door tot de Edison Brug, zwenkte daar met een wijde boog en kwam terug. Blijkbaar wilde hij zich er van vergewissen, dat hij aan geen van beide kanten iets over het hoofd had gezien. Zodra hij zover in stroomafwaart se richting verwijderd was, dat zijn boot in de verte begon te vervagen, startte ik mijn motor en volgde hem. De achtervolging had veel weg van een vreemde droom. De middagbries was gaan liggen en het water was ef fen als een spiegel. Een pelikaan zeilde op mij toe, zo dicht langs de oppervlakte, dat zijn vleugeltoppen die bijna beroerden, en gluurde in de boot om te zien, of er geen visje van zijn gading in lag. Op een boom stronk rekte een aalscholver zijn lan ge, zwarte nek, om mijn voorbijkomst gade te slaan. Ver voor mij uit sput terde de boot voort en ik moest voort durend halve kracht varen, om hem niet te dicht achterop te komen. Alles was onwezenlijk kalm en vredig. Ik hield aldoor dicht op de oever aan, opdat Harry mij niet zou ont waren, als hij soms toevallig achter om keek. Gelukkig had mijn boot een geringe diepgang, anders zou ik min stens een paar keer op iedere mijl vastgezeten hebben. Eén keer klonk er onder de kiel een akelig gekras en ik moest de motor afzetten en als een razende bomen om vlot te ko men. Tijdens die ogenblikken ver dween de boot voor mij in een krom ming. Zodra ik weer onderweg was, gaf ik vol gas en snorde de rivier af tot bij de kromming. Daar aangeko men zag ik hoe Harry's boot nog vre dig voorttufte. Ik verminderde mijn snelheid en zocht opnieuw beschut ting langs de oever. Het voorval had mij ongerust ge maakt. De zon was nu bijna onder en binnen een half uur zou 't donker zijn. Nog zo'n tegenslag, nog eens vijf minuten tijdverlies het kon het einde van de achtervolging bete kenen. Ik begon er spijt van de krij gen, dat ik de kerel niet ineens bij Fort Myers in zijn nekvel gepakt had. Indien mij dat gelukt was, had ik hem naar het politiebureau kunnen slepen, waar ze hem misschien wel aan het praten hadden gekregen. En hoogstwaarschijnlijk zou hij eieren voor zijn geld gekozen hebben, want als er iets met de vrouwen gebeurde, zou hij zich ook nog wegens mede plichtigheid aan moord te verant woorden hebben. Het was natuurlijk heel goed mogelijk, dat hij zich niet zo maar had laten overdonderen. Wie weet, had hij zijn visspeer verruild voor een geweer of een dergelijk stuk speeldgoed. Maar als ik het jacht vond, zou ik toch vermoedelijk ook een paar blauwe bonen moeten ris keren, dus behoefde dat mij niet af te schrikken. De vernauwing in de rivier, kort voor de monding, kwam in zicht. Voor mij uit doemden Groot en Klein Schelpeiland op. Ze dreven op het water als een paar groene slierten, oker en vermiljoen en lila getint door de ondergaande zon. Nog vijftien minuten en het zou donker zijn. De boot voor mij koerste een weinig naar bakboord, teneinde de vaargeul links van de eilanden te volgen'. Ik gaf een weinig meer gas. In het donker moest ik Harry uit het oog verliezen. Waar de rivier uit mondde bevonden zich wel een do zijn armen en poelen en kreken, die hij in kon slaan. Nu moest het ge beuren. Zijn boot verdween achter Klein Schelpeiland en ik haalde de gashandle helemaal over. Voor, aan de boeg, borrelde het water in vlokken en bellen. Ik haalde de automatische revolver te voor schijn en stelde de veiligheidspal vrij. Ditmaal gaf het wapen me een ver trouwd gevoel. Ik hoopte dat ik niet zou behoeven te schieten, want hoogstwaarschijnlijk zou ik de kerel óf dood schieten, óf finaal missen. En ik wilde genoeg leven in hem overlaten, om uit hem te krijgen, wat ik weten wilde. De motorboot schoot door het wa ter, de boeg hoog opgetild. Voor mij uit zag ik bellen op het water. Het kielzog van een boot. Een uitloper van het land verborg Harry nog, maar ik liep snel op hem in. Nog vijf mi nuten. De vaargeul naderde Groot Schelpeiland en mijn hekgolf spoel de over de mangrovewortels en tegen de laaghangende takken. Nog vier minuten..., drie, twee. De boot ronk te langs de laatste uitloper van het eiland. De rivier stortte zich in open zee en eensklaps scheen mijn hart stil te staan. De lage boot was gedraaid en Har ry wachtte mij op. Hij was een hon derd voet van mij vandaan. Purperen lichtglanzen speelden langs de loop van een geweer. Het geweer lag over zijn knieën en hij keek verschrikt. Hij had mij opgewacht, maar ik was er vlugger dan hij gedacht had. Ik stoof op zijn dobberende boot af. Hij staar de naar de revolver en stak geen vin ger naar zijn geweer uit. Ik schreeuw de: „Handen omhoog!" Langzaam gingen zijn armen in de lucht. Ik zet te de motor af. En toen zag ik hoe er een sluw lachje over zijn kinloos gezicht gleed en ik wist dat ik beet genomen was. Hij had tot aas ge diend. Hij had mij uit Fort Myers weggelokt en ik was hem als een hondje gevolgd. Ik gooide de gas handle over en trachtte uit te wijken. Te laat. Over mijn schouder heen zag ik een hoge witte boeg, die op mij af stormde. Ik sprong op en omklemde de revolver. Er kraakten twee scho ten en witgeverfde houtsplinters vlo gen in het rond. Toen botste het jacht tegen mijn boot en mijn adem stokte. Lucht en water draaiden voor mijn ogen. Ik ging kopje onder en werd ondergedompeld in een warme, ver stikkende nacht. Toen ik bijkwam smeulden mijn longen van een verzengend vuur en mijn mond smaakte naar visafval. Mijn rechterjukbeen deed pijn. Ik bewoog mijn hoofd even en voelde de pijn naar alle kanten uitslaan. Er bevond zich iets ruws onder i wang. Maar toen ik mijn handenni mijn hoofd wilde brengen, om dep te onderzoeken, gebeurde er niets voelde de spieren van mijn schout en bovenarm wringen, maar oh mijn ellebogen ging dit gevoel ovei een vage, trillende prikkeling. 1 ontdekking deed mij schrikken. 1' schien was er iets met mijn haat gebeurd. Ik draaide mijn hoofd nog i beetje en roerde het ruwe ding onder met mijn lippen aan. Het» hout. Het zand dat er op lag knar tegen mijn tanden. Als 't een h was, dan verklaarde dat het zand de planken en de deinende bewegt Het verklaarde niet, wat er met i handen gebeurd was, maar als it een boot was, dan kon ik overeind! men en iemand vragen, waar® handen waren. Ik besloot op te staan. Er l niets. Dat was idioot, dacht ik, b zwetend. Geen mens verliest zijnh den of zijn benen, zonder dat Hij' weet. Op zijn minst verwachtte dan toch zoiets als een operatie® en een verpleegster in het wit, zich over je heen boog om je dei te geven. Mijn geheugen reagee' (Wordt vervolg! Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle, op vrijdag 28 ju li 1961, des n.m. te 7.30 uur, ten gemeen tehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel inzake het schrijven van de heer B. L. van Pelt, alhier, houdende ver zoek om toestemming tot het bouwen van een woonhuis. 5. Hernieuwde vaststelling van de le gesverordening. 6. Wijziging verordening heffing en in vordering straatbelasting. 7. Vaststelling diverse verkeersvoor- sch riften. 8. Vaststelling voorbereidingsbesluit ex art. 36, vierde lid der Woningwet. 9. Wijziging subsidiëring Ver. tot Stich ting en Instandhouding van Scholen voor ULO, MO en VHMO op Prot. Chr. Grond slag voor Waalwijk e.o. 10. Verlening van subsidie t.b.v. een on der auspiciën van het Gewestelijk Arbeids bureau te Waalwijk te organiseren tentoon stelling m.b.t. beroepskeuze-voorlichting. 11. Aangaan overeenkomst van geldle ning.. 12. Verkoop grond t.b.v. de woning bouw. 13. Verlening recht van opstal aan de N.V. Calorita i.v.m. uitbreiding c.q. wijzi ging van de bedrijfsgebouwen. 14. Verhuur van de panden Nieuwe- vaart 1 en 3 15. Voorlopige vaststelling gemeente rekening dienst 1959. 16. Wijziging Rangen- en bezoldigings verordening 1955. 17. Wijziging begroting dienst 1961 18. Mededelingen. 19. Rondvraag. 20. Sluiting. PRE-ADVIEZEN Voorstel inzake het schrijven van de heer B. L. van Pelt, Nieuwevaart 42, alhier, hou dende verzoek om toestemming tot het bou wen van een woonhuis met garages, op een perceel gelegen aan de Willem van Gents vaart, alhier. De heer B. L. van Pelt, heeft zich bij brief van 6 juni 1961 tot b. en w. gewend, met verzoek hem toestemming te willen ver lenen tot het bouwen van een woonhuis met garages op een perceel grond, gelegen aan de Willem van Gentsvaart alhier. Aangezien het hier een informatief ver zoek betrof en geen officiële aanvrage om een bouwvergunning, als bedoeld in artikel 6 van de Woningwet - bij het verzoek wa ren geen tekeningen en technische omschrij ving overgelegd - hebben b en w. de heer van Pelt medegedeeld, dat op grond van het bestaande uitbreidingsplan voor het door hem bedoelde bouwterrein geen bouwver gunning voor een woning kan worden ver leend. Thans heeft de heer van Pelt zich tot de raad gewend met een soortgelijk verzoek, daarbij naar voren brengehde, „dat geen an der terrein kan worden gevonden dat ge schikt is voor de uitoefening van een expe ditie-bedrijf, temeer daar het midden in de gemeente Sprang-Capelle moeilijkheden op zal leveren bij het stallen en verplaatsen van de in zijn bedrijf gebruikte vrachtauto's met aanhangwagens". Krachtens het bestaande uitbreidingsplan behoort het door de heer van Pelt bedoelde terrein tot het zgn. landelijk gebied en der halve mogen daar uitsluitend en alleen wo ningen of andere gebouwen t.b.v. een ag rarisch bedrijf worden gesticht. Bij infor matie bij de Provinciale Planologische Dienst is gebleken, dat ook bij wijziging van het uitbreidingsplan tegen bouw van niet-agrarische bedrijfspanden en woningen aldaar, bezwaren zullen rijzen, weshalve de burgemeester in een onderhoud met de heer van Pelt hem heeft gewezen op de moge lijkheid te bouwen op het perceel grond ge legen op de hoek van de Poolsestraat en de Willem van Gentsvaart, alwaar de bouw van de door hem gevraagde gebouwen zou kunnen worden toegestaan. De heer van Pelt verklaarde de grond prijs van f8.- per m2 te hoog te vinden en wenste deze aangelegenheid nog nader in beraad te houden waarna hij zijn defi nitief standpunt zou mededelen. Voorstel tot vaststelling van een Verorde ning op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van de burgerlijke stand in de gemeente Sprang-Capelle. Door de invering van de 5-daagse werk week is het noodzakelijk geworden de le gesverordening dezer gemeente te wijzigen. Krachtens de huidige redactie van deze verordening bedraagt het recht voor een huwelijksvoltrekking op zaterdag f5.-. Tevens heeft de ambtenaar van de bur gerlijke stand bij zijn besluit van 18 mei 1942 bepaald dat de door de wet van 23 april 1879 (Stbl. nr. 72) vereiste gelegen heid tot kosteloze huwelijksvoltrekking be staat op zaterdagmorgen van 9.00-13.00 uur. Hoewel, indien belanghebbenden daartoe de wens te kennen geven, op zaterdag tus sen 8.00 uur en 12.30 uur een huwelijks voltrekking kan plaats vinden, achten b. en w. het toch gewenst dat het tarief voor die dag wordt verhoogd tot f 40. - per huwe lijksvoltrekking, zijnde het hoogste voor hu welijksvoltrekkingen geldende tarief, zulks temeer daar de ambtenaar van de burger lijke stand voornemens is de gelegenheid tot kosteloze huwelijksvoltrekking op maan dag te stellen, waardoor het trouwen op zaterdag waarschijnlijk geheel achterwege zal blijven. Het tarief voor een huwelijksvoltrekking op maandag zouden b. en w. in verband daarmede willen verlagen van f 40 op f5. B. en W. menen dat het vorenstaande voor de ingezetenen dezer gemeente geen bezwaren kan opleveren, daar immers tot heden op maandag vrijwel geen huwelijken werden voltrokken. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning regelende de heffing en de invordering van de straatbelasting in de gemeente Sprang-Capelle. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft i n zijn richtlijnen betreffende de behande ling van de aanvragen der gemeentebestu ren om subjectieve verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeentefonds voor de jaren 1959 en 1960 gesteld, dat de ge meenten in de eerste plaats zoveel mogelijk de inkomsten uit eigen heffingen zouden opvoeren. Dit resulteerde in de in de prak tijk gestelde eis, dat de tarieven der straat belasting zouden worden opgevoerd tot 10% en 5 van de belastbare opbrengst der ge bouwde resp. ongebouwde eigendommen. Zoals uit de in de pers opgenomen raads- verslagen van omliggende gemeenten is ge bleken, zijn deze - zo bijv. de buurge meenten Loonopzand, Waalwijk en Waspik reeds geruime tijd geleden hiertoe over gegaan en ook verreweg de meeste andere gemeenten in ons land hebben reeds m.i.v. 1960 of 1961 hiertoe besloten. WAALWIJK TEL. 04160-2519 AUTO- EN KamPEERWAGEN- Inmiddels hebben de Ministers van Bin nenlandse Zaken en van Financiën bij ge meenschappelijke beschikking van 27 maart 1961 de algemene uitkering dezer gemeente verhoogd met f 41805,81 voor 1959 en met f 89930,41 voor 1960. Hierdoor werd zowel voor de gewone dienst voor het dienstjaar 1959 als voor het dienstjaar 1960 een sluitende begroting ver zekerd en werden dekkingsmiddelen verkre gen voor de kapitaalslasten van alle inves teringen, waartoe tot en met 31 december 1960 door de raad werd besloten. Thans dient evenwel m.i.v. het dienstjaar 1962 te worden overgegaan tot de door de Minister gewenste verhoging van de tarie ven der straatbelasting, thans bedragende 6% en 3%, tot 10% en 5% van de be lastbare opbrengst der gebouwde resp. on gebouwde eigendommen. Dientengevolge zal de huidige opbrengst der straatbelasting ad pl.m. f 11.600. - met de factor 5/3 worden vermenigvuldigd en verhoogd tot pl.m. f 19.500.-. Nu per 1 jan. 1961 de nieuwe Financiële Verhoudingswet 1960 in werking zal treden mag niet meer gerekend worden op subjec tieve verhoging van uitkeringen uit het ge meentefonds. De inkomsten der gemeenten zijn in het kader van de tot en met 1960 van kracht zijnde regeling der financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeen ten „bijgetrokken" tot 31 december 1960, met name zijn nog subjectieve verhogingen verkregen voor de kapitaalslasten der t.m. 1960 door Ged. Staten goedgekeurde kapi taalsuitgaven, maar vanaf 1 jan. 1961 zul len de gemeenten met haar inkomsten rond moeten komen. Ook budgetaire overwegin gen nopen er toe m.i.v. 1962 tegemoet te komen aan de door de Minister aan alle ge meenten gestelde eis tot opvoering van de tarieven der straatbelasting. De goedkeuring van Ged. Staten mag n.l. worden verwacht op de 4e en 49e wijziging der begroting 1960, waarbij een krediet van f 101.500. - werd gevoteerd voor de recon structie van het wegdek van de Hoofdstraat. De burgemeester heeft daarop zowel ter Provinciale Griffie als met de Prov. Water staat verschillende malen een onderhoud ge had en betoogd, dat het dan ook noodzake lijk is, dat tevens goedkeuring wordt ver leend aan de 21e wijziging der begroting 1961 tot uitvoering van de eerste faze van het rioleringsplan dezer gemeente in de Hoofdstraat, de Schoolstraat en de Wendel- nesseweg-Oost (tussen Hoofdstraat en Zui derafwateringskanaal), waarvoor een kre diet van f 265.500. - werd uitgetrokken. Immers, wordt de uitvoering van de hier genoemde faze riolering eerst na enige jaren ter hand genomen, dan zal dientengevolgë het nieuwe wegdek in de Hoofdstraat, welks reconstructie thans geen uitstel gedoogt, alsdan geheel vernield en beschadigd wor den en opnieuw daarvoor een bedrag van rond f 100.000. - nodig zijn. Op deze gronden mag - na vele bespre kingen - thans ook de goedkeuring op de eerste faze van uitvoering van de zo drin gend noodzakelijke riolering verwacht wor den. B. en W. zijn daarover zeer verheugd, omdat zij hopen, dat na de eerste faze meer dere fazen zullen volgen. Bovendien mag voor 1961 een 6tijging van de kosten voor de gewone dienst wor den verwacht van f 78.346. - Voorstel inzake verkeersmaatregelen. B. en W. stellen voor te besluiten tot het treffen van de onderstaande verkeersmaat regelen I. Een verbod doorgaan bij nadering van verkeer uit tegengestelde richting (zgn. doorgangsverbod) voor een gedeelte van de W endelnesseweg-Oost. In de Wendelnesseweg-Oost ligt een vrij ernstige wegversmalling, welke wordt ver oorzaakt door de in die weg in elkaar na bijheid gelegen duiker t.b.v. een waterloop en de brug over het Zuiderafwateringska naal. Vooral het zwaardere verkeer ondervindt op dit smallere weggedeelte ernstige hinder bij het passeren, hetgeen te meer spreekt nu ook de bussen van de N.V. B.B.A. se dert kort van deze weg een toenemend ge bruik maken Het behoeft geen betoog dat zulks met het oog op de veiligheid van het verkeer zeer ongewenst is en b. en w. hebben dan ook maatregelen overwogen om hieraan tege moet te komen. De moeilijkheden zouden h.i. kunnen wor den opgelost door het instellen van een „verbod doorgaan bij nadering van verkeer uit tegengestelde richting" (een zgn. door gangsverbod) en wel op deze wijze, dat het verkeer uit de richting van de Hoofdstraat vóór de brug over het Zuiderafwaterings kanaal moet wachten op het tegemoetko mende verkeer uit de richting Nieuwevj Ten noorden van de brug over het; derafwateringskanaal is ruimschoots doende gelegenheid aan de rechterzijdt de weg om te wachten, hetgeen aan dei, zijde van de brug en de duiker niet het val is, daar deze weg daar aanmerk smaller is. II. Aanwijzing voorrangssplitsingen, Zoals bekend is zijn alle wegsplitsir van de Kerkstraat, de van der Duinsti de Raadhuisstraat en de Heistraat ma daarop uitkomende straten aangewezei voorrangsplitsingen met dien verstande het verkeer dat zich voortbeweegt lanj met name genoemde straten voorrang k Ten aanzien van enkele nieuwe sta alsmede van de Oudestraat is deze regel echter nog niet genomen, hetgeei een oogpunt van verkeersveiligheid i aard zeer ongewenst is, aangezien dei gebruikers in de veronderstelling verkt dat zij op deze straten bij alle wegsplitsit voorrang hebben. Met het oog daarop achten b. en w, dan ook gewenst ten aanzien van de bei de wegsplitsingen, te weten a. elk der beide punten, waar het Ri huisplein zich afsplitst van de Raadhuis b. de splitsing Raadhuisstraat -E drikstraat; c. de splitsing Raadhuisstraat - In straat; d. de splitsing Kerkstraat - Torens; e. de splitsing Kerkstraat - Oudeit eenzelfde maatregel te nemen. Uiteraard zou het eenvoudiger zijl in eikaars verlengde gelegen wegen v; de Tilburgseweg tot de Nieuwevaart as wijzen als voorrangswegen. Dit zou et betekenen dat zeer talrijke nieuwe keersborden zouden moeten worden as schaft, hetgeen een onnodige uitgaaf zich zou meebrengen. Voorstel tot het verlenen van sub I.v.m. een onder auspiciën van het Gei telijk Arbeidsbureau te Waalwijk te orji seren beroepententoonstelling. In de vergadering van 30 juni 1961: sloot de raad het voorstel tot het vetfe van een subsidie, groot f 251.-, aai DR commissie, belast met de organisatie f H een beroepententoonstelling te Kaatshei aan te houden, teneinde b. en w. in s te stellen de raad nader te informeren i trent de vraag of deze tentoonstelliij dan niet op zondag geopend zal zijn. B. en W. delen thans mede, dat bij formatie bij het Gewestelijk Arbeidsb»; onder auspiciën van welk bureau de: toonstelling wordt georganiseerd, is ge mmm ken dat de tentoonstelling niet op zot geopend zal zijn, doch op die dag ei zaterdagmiddag gesloten zal zijn. AVANf i 'VA

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2