wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND DRUNEN Uit tie Langstraat RUS TITOF (26) 17 MAAL ROND DE AARDE Betere Elshout MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 83e JAARGANG No. 63 KARDINAAL VAN ROEY OVERLEDEN GEBRUIKT HOUT H. Rijken Co. BRILLEN BRILLEN a De tcho van het Zuióen - Abonnement: Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij wa J Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel; Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Opgewekt, uitgeslapen, volko men fit en vol goede moed begon de tweede Russische ruimtevaar der majoor German Titof van nacht tegen vier uur aan de voor bereidingen voor zijn landing na bijna 24 uur in Wostok II om de aarde te hebben gewenteld. Mil joenen Russen zaten na een door waakte nacht aan hun radiotoe stellen, in de hoofdkwartieren van de sovjetruimtevaart heerste hoogspanning, op de geheim ge houden landingsbasis was alles gereed om de eerste man die een dag buiten de aarde heeft ver toefd, te ontvangen. De sensitonele nieuwe Russi sche ruimtevlucht, die alles wat voordien door Rusland en Ame rika in de kosmos was gepres teerd, ver in de schaduw stelt, begon zondagmorgen om zeven uur, een week na de afkondiging van het nieuwe Russische partij program en anderhalve dag voor de belangwekkende rede van Kroesjef over Berlijn, die voor vanavond is aangekondigd. Van af een geheim gehouden vertrek basis waarschijnlijk ergens bij het Aralmeer startte 'n meer- trapsraket met in de neus de Wostok II, een enorme ruimte capsule met een gewicht van 4731 kilo, het gewicht van vier grote personenauto's. De raket stootte cabine met astronaut Titof in 'n baan rond de aarde, een eivormig traject met als verste afstand tot de aarde 257 en dichtste afstand 178 kilometer. 88,6 minuten na de lancering had Titof zijn eerste ronde om de wereld voltooid. Terwijl Wostok II zijn banen rond de aarde trok en Radio (Mos kou de eerste nieuwsberichten de wereld instuurde, stelden specia le ontvangststations in de gehele wereld op de door Moskou be kend gemaakte golflengten af en tegen het middaguur waren over al in de wereld reeds de eerste ge- spreksflarden van de Russische grondstations met de ruimte vaarder geregistreerd. Regelma tig diepen de grondstations de ruimtevaarder op. Hij antwoord de met „Hier Arend, hier Arend" (zijn codenaam) en feitelijke me dedelingen als „Alles is in orde. Ik voel me goed, alle instrumen ten werken perfect". In een late re boodschap: „Hier Arend. Alles in orde. Voel me goed. Heb geen last van gewichtsloosheid. Druk in cabine stabiel. Vochtgehalte 70 percent. Temperatuur 20 gra den Celsius. Alle comfort." Titof gaf geen beschrijvingen van wat hij zag, althans deze werden niet door de Russen bekend gemaakt. Maar naarmate hij meer rondjes achter de rug had, kreeg hij meer tijd voor „privé-boodschappen". Zo zond hij om even over half elf toen het ruimteschip zich weer boven de Sovjet-unie bevond, de volgende boodschap: „Aan boord van het sovjet-ruimtevaartuig Wostok". „Ik bericht het cen traal comité van de CPSU, de sovjetregering en Nikita Serge- wits j Kroesjef persoonlijk: de vlucht van het sovjet-ruimte vaartuig „Wostok 2" verloopt succesvol. Alle instrumenten fungeren normaal. Ik voel mij goed. Zend de hartelijke groeten aan het gehele sovjetvolk. Ruim tevaarder Titof". Kroesjef liet onmiddellijk te- rugseinen: „Beste German Stefa- nowitsj, wij hebben uw radio boodschap van het ruimtevaar tuig „Wostok 2" ontvangen. Het gehele sovjetvolk, uitbundig verheugd over uw succesvolle vlucht, is trots op u. Ik wens u, een loyale zoon van ons vader land, van de roemvolle commu nistische partij, van harte geluk. Wij wachten op uw terugkeer naar de aarde. Ik omhels u, Kroe sjef". In het verdere verloop van zijn vlucht die hem over de meeste landen der wereld voerde, zond Titof boodschappen uit naar de volkeren beneden hem. Regelma tig rapporteerde hij„Ik voel me goed, alle instrumenten functio neren goed. Heb een uur geoe fend met 't besturingsmechanis me. Heb wat (lichamelijke) oe feningen gedaan". Twee keer in het verloop van de zondag meld de de astronaut kosmonaut zo-, als de Russen hun ruimtevaar ders betitelen dat hij ging eten. Ëen keer werd de ontroering hem te machtig en bergat hij z'n koel bloedigheid: „Ik ben een arend, ik ben een arend", hoorden de grondstations de man, die met meer dan 40.000 kilometer snel heid door de luchtledige ruimte suisde, juichen. Op de grond konden de Russi sche geleerden televisieuitzendin gen uit de Wostok II opvangen, wanneer het schip in de goede positie boven Rusland was. Zij meldden dat Titof volkomen kalm en glimlachend" in zijn ca bine lag. Deze televisieverbinding werkte slechts op bepaalde delen van de vlucht, maar de grondsta tions stonden praktisch de gehe le vlucht via de boordzenders (15.765 megaherz, 20.000 mghen 143,625 mgh en het zendersignaal op 19,995 mgh) met de ruimte vaarder in verbinding. Aan de hand van de binnenstromende gegevens verklaarde Radio Mos kou: „De lichaamsconditie van de kosmonaut is perfect. Het hart, het bloedvatenstelsel en de adem haling vertonen geen afwijkin gen. De polsslag is praktisch normaal, evenals de ademhaling. De toestand van gewichtloosheid verhindert de kosmonaut niet z'n opdrachten volgens schema af te werken." Gagarin, de voorganger van Titof, zond vanuit Canada, waar hij vertoefde, een gelukwens naar de Wostok II: „Beste Ger man, ik ben met geheel mijn hart bij je. Ik omhels m'n beste vriend en kus je stevig. Ik ben over tuigd van je succes. Tot spoedig ziens." Korte tijd later, nog voor hij Canada per straalvliegtuig ijlings verliet, kreeg Gagarin een dankboodschap terug. En terwijl de Wostok rond de, op deze nieuwe Russische ruim testunt in allerlei variaties rea gerende wereld trok, begonnen in Rusland de staats-propaganda- organen op volle jacht te draaien). Binnen enkele uren werden in Moskou reeds tienduizenden fo to's van de nieuwe „kosmische held" gedistribueerd. Tot in de een onafgebroken stroom van extra-uit-versite uithoeken van het enorme Sovjetrijk zonden de radio- en televisiestations zen dingen, afgewisseld met speciale liederen gedichten, voordrachten en comlmentaren uit. N.S. TREKKEN BELGISCHE ARBEIDSKRACHTEN AAN Het is bepaald niet waar, dat buitenlandse arbeidskrachten die bij de Nederlandse Spoorwegen te werk worden gesteld, hogere lonen krijgen dan hun Neder landse collega's. Zij werken on der precies dezelfde arbeidsvoor waarden. Dit is medegedeeld door drs. S. Buijs, chef van de dienst personeelszaken bij de N.S. Zoals bekend, hebben de Ne derlandse Spoorwegen een wer vingscentrum geopend in Gent. De Belgische Spoorwegen, die momenteel 'n personeelsbestand hebben van ongeveer 80.000 man, willen dit door reorganisatie te rugbrengen tot 50.000 man, en nemen dan ook voorlopig geen nieuw personeel aan. Vandaar dat in België, waar ook een aan zienlijk grotere werkloosheid is dan bij ons, voor de N.S. nog goede kansen liggen. Men be perkt zich tot de Vlamingen, om dat het verstaan en spreken van de Nederlandse taal een belang- hijke eis is voor de veiligheid van de mensen zelf. De personeelssterkte bij de N. S. daalt voortdurend. Momenteel zijn er in totaal meer dan 2000 vacatures, met name voor stati onsassistenten, wegwerkers en metaalbewerkers. Weliswaar krij gen de spoorwegen ieder jaar 8000 sollicitanten, maar na de scherpe selectie blijven er daar maar 1600 van over. Het jaarlijk se verloop bij de N.S. draait om de vijf procent. Dit percentage is niet zo hoog, maar het absolute aantal mensen dat verdwijnt, is uiteraard wel groot. Iedere week dienen 34 mensen hun ontslag in terwijl er 28 worden gepensio neerd of afgekeurd. Hiertegen over staat slechts een aanwas van 32 man per week. Door auto matisering, mechanisatie en der gelijke is het wel mogelijk, 't per soneelsbestand enigszins in te krimpen, maar op een gegeven moment Werd toch de grens be reikt. Veel mensen hebben de spoor wegen de laatste jaren vaarwel gezegd omdat zij in het bedrijfs leven meer konden verdienen, terwijl met name de „ongemak ken" er beter werden gehono reerd. Men verwacht, dat het ont slag op eigen verzoek nu, dank zij de onlangs goedgekeurde wijzi ging van de secundaire arbeids voorwaarden voor het spoorweg personeel, aanzienlijk zal worden afgeremd. Tot nu toe zijn reeds 600 Bel gen opgeroepen, 300 daarvan zijn verschenen en 150 werden goed gekeurd. Momenteel werken er 50 Belgen in Nederland. Binnen kort zullen er nog 50 in dienst treden. Men hoopt dat zich in de komende tijd nog enkele honder den Belgen bij het wervingscen trum in Gent zullen melden. „We kunnen er minstens 1500 gebrui ken", zegt de N.S. BAKKERS IN OVERTREDING De Economische Controle Dienst (EDC) van het Ministerie van Economische Zaken in Den Haag heeft vastgesteld, dat alle bak kers in Den Bosch de prijs voor schriften overtreden hebben door het brood over de hele linie met 2 cent in prijs te verhogen. In Tilburg zijn aileen de prijzen van tarwebrood verhoogd. In de Lang straat is hier en daar wel sprake geweest van prijsverhogingen, maar die zijn voor het overgrote deel weer ongedaan gemaakt. Een woordvoerder van het mi nisterie deelt ons mee, dat thans aan de bakkers verzocht zal wor den de prijsverhogingen onge daan te maken. Gebeurt dit niet, dan zal de minister van Econo mische Zaken een prijsbeschik- king moeten afkondigen, die on der meer hierin zal bestaan, dat de broodprijzen moeten worden teruggebracht op het peil van vo rige week zaterdag. LEGERINSTRUMENTEN MET RADIUMVERF BEHANDELD De legervoorlichtingsdienst heeft bevestigd dat in een centrale le- gerwerkplaats in Utrecht 'n klei ne werkruimte met radioactivi teit is besmet. Een lichtgevende verf welke werd gebruikt op wij zerplaten, kompasrozen e.d. bleek radiumsporen te bevatten, alhoe wel voorgeschreven is dat de lichtgevende stof slechts uit on gevaarlijk materiaal vervaardigd mag worden. In de werkplaats werkten tien arbeiders, die nu medisch wor den onderzocht. Men acht het on waarschijnlijk dat zij méér dan een toelaatbare dosis stralings- stof in hun lichaam hebben ge kregen. Alle bij het leger in gebruik zijnde apparaten, waarop lichtge vende verf is gebruikt, zullen ge- inventariseerd worden en gecon troleerd. Om herhalingen van 't gebeurde te Utrecht te voorko men, zal een nauwgezette nale ving van nieuw op te stellen ei sen inzake stralingsgevaar wor den verlangd. Een groep deskun digen, die samenwerkt met RVO/ TNO, zal permanente controle uitoefenen. De radioactieve besmetting heeft zich ondanks uitgebreide veiligheidsmaatregelen voorge daan. Dit komt omdat men één ding over het hoofd heeft gezien. In ae werkplaats worden name lijk allerlei instrumenten gerevi seerd. Bij het demonteren kan 't voorkomen, dat fracties van de lichtgevende (stralende) stof op de werktafels terecht komen. Dit zou niet hebben kunnen gebeu ren als er boven de werktafels afzuiginrichtingen zouden zijn aangebracht. Gevoegd bij 't euvel dat de lichtgevende verf, welke voor wijzerplaten e.d. werd ge bruikt, radiumsporen bevatte, werd er een gevaarliijke stra- lingsdosis bereikt. Het radio-ac tieve stof kan gevaarlijk worden als het in het lichaam terecht komt. VIER DODEN DOOR SLIPPENDE AUTO Grootouders en kleinkind onder de slachtoffers Bij een verkeersongeval in de gemeente Staphorst, op de rijks weg Zwolle-lMeppel vonden vrij dagavond vier personen de dood. Een personenauto, bestuurd door de 52-jarige heer G. d. Groot uit Apeldoorn, raakte daar om streeks zeven uur aan het slippen en kwam in botsing met een te gemoet komende auto van de fa milie Franken uit Harderwijk. De heer de Groot werd via de achterruit uit zijn auto geslin gerd, kwam op de weg terecht en was op slag dood. Behalve de heer de Groot von den bij dit ongeval de dood het bejaarde echtpaar Eijer uit Gor- redijk en het zesjarige zoontje van de familie Eijer uit Harder wijk. De tweede auto werd be stuurd door de 38-jarige heer R. Franken uit Harderwijk. Deze werd ernstig gewond, evenals de heer A. Eijer uit Harderwijk. Het ongeluk gebeurde tijdens een hevige regenbui, waardoor de auto van de heer de Groot in slip raakte. De 60-jarige bromfietser B. Provily is vrijdag in Amsterdam op de hoek Stadionweg-Schub- bertstraat aangereden door een vrachtauto, die hem geen voor rang verleende. De heer Provily is later overleden. Op rijksweg 42 (Groningen- Nieuweschans), is vrijdag een Duitse auto in botsing gekomen met een Zweedse wagen. De Zweedse wagen sloeg enkele ma len over de kop en belandde in 'n sloot. De inzittenden werden door omstanders bevrijd. De 70-jarige J. B. Anderson uit Allerup is in het ziekenhuis van Winschoten overleden. De 50-ja- rige G. M. E. Olson uit Norrko- ping en zijn vrouw M. Torborg zijn zwaar gewond, hun zoon C. G. Olson heeft een lichte shock. Mevrouw Anderson heeft 'n sche- delbasisfractuur. BRITS PARLEMENT ACHTER REGERING Het Lagerhuis gaf de regering donderdagavond toestemming om volledig lidmaatschap van de Eu- romarkt te vragen. Daarmee is de uiteindelijke beslissing nog niet gevallen. De regeringsmotie stel de uitdrukkelijk, dat tot deze stap werd besloten om het openen van formele onderhandelingen over speciale voorzieningen voor doel matige bescherming der belangen van de Britse landbouw, het Ge menebest en de Europese Vrij handels Associatie mogelijk te maken. In feite gaven de volks vertegenwoordigers dus slechts hun fiat aan die onderhandelin gen met de Euromarkt. Alles zal nu afhangen van de resultaten. Na de onderhandelingen zaJ het Lagerhuis een definitief „ja" of „nee moeten uitspreken over de historische vraag of Groot-Brit- tannië zich onherroepelijk met 't continent dient te verenigen. NIEUWE PARTIJREGELS IN SOVJET-UNIE De Russische communistische partij heeft een nieuw reglement gepubliceerd, dat de partij demjo- cratischer moet maken en een herhaling van de persoonsver heerlijking als in de tijd van Sta lin moet voorkomen. Het nieuwe reglement, de eer ste volledige herziening van de partij regels sedert Stalins dood, zal op het congres in oktober in- dediend worden. Het is een aan vulling op het program dat zon dag is gepubliceerd en dat ook op het congres zal worden gespro ken. Volgens het reglement moeten de partijleden: onverzoenlijk zijn tegenover onrechtvaardigheid, leegloperij, oneerlijkheid en baant jesj agerij eerlijk, betrouwbaar en be scheiden zijn en „zuiver" denken; trouw zijn aan de zaak van het communisme en het socialisti sche moederland en andere soci alistische landen liefhebben; begrip hebben voor het goede van de maatschappij en voor het principe „Wie niet werkt zal niet eten". zich interesseren voor het be houd en de ontwikkeling van de levensstandaard voor elkaar een vriend, kame raad en broeder zijn. In het nieuwe reglement is eveneens een artikel opgenomen volgens hetwelk een Rus kritiek mag uiten op de meerderen, zelfs op 3e leden van het presidium. RUSSEN BESCHOTEN PERZISCH VLIEGTUIG Een vrachtvliegtuig van de Perzische luchtvaartdienst, be stuurd door een Amerikaan, is vrijdag boven de Kaspische Zee beschoten door Russische straal jagers, maar het landde veilig in Iran. Aldus hebben autoriteiten van de luchtvaartmaatschappij meegedeeld. Josef-Ernest kardinaal van Roey, primaat van België en het in dienst jaren oudste lid van het heilig col lege, is zondagochtend in zijn aarts bisschoppelijk paleis te Mechelen op 87-jarige leeftijd overleden. De dood van de rijzige prelaat, wiens ijzeren gezondheid spreekwoordelijk was, is plotseling gekomen, enkele uren nadat het aartsbisschoppelijk paleis had meegedeeld dat er geen reden tot ongerustheid was. Een tiental dagen geleden had kardinaal Van Roey twee conferen ties gegeven op priesterretraites en zich daarbij overmatig vermoeid. Toen deze oververmoeidheid zater dag storingen in de bloedsomloop verwekte, vroeg de kardinaal zelf om de laatste sacramenten uit voor zorg. Zijn hulpbisschop mgr Sue- nens bediende hem. Kort daarop verloor de zieke 's avonds het be wustzijn. Hij overleed zondagmor gen om 6 uur, omringd door de drie Mechelse hulpbisschoppen, mgr Sue- nens, mgr Van Wayenberg, rector- magnificus van Leuven en mgr Schoenmaeckers. Kardinaal van Roey bereikte de gezegende leeftijd van 87 jaar. In Vorselaer in het Mechelse, werd hij geboren op 23 januari 1874. Hij studeerde in Herenthals en dan in Mechelen. Na zijn groot-seminarie en priesterwijding op 18 september 1897 ging hij naar Leuven om theo logie te studeren. In 1903 was hij zowel doctor als magister in de theologie. Reeds van 1901 doceerde hij zelf in Leuven. In 1907, op 33- jarige leeftijd, werd hij door zijn grote voorganger kardinaal Mercier naar Mechelen gehaald als vicaris- generaal. Op 12 maart 1926 werd hijzelf tot aartsbisschop benoemd. Een maand later ontving hij de bis schopswijding uit handen van de la tere kardinaal, toen nog nuntius in België, mgr Micara. Een jaar later, hij was toen 53 jaar, werd hij door Pius XI tot het kardinalaat verhe ven. In de loop van zijn lange leven gewerden hem tal van onderschei dingen. Paus Johannes heeft zich na het vernemen van 't overlijdensbericht van kardinaal Van Roey terugge trokken in zijn kapel van zijn zo merpaleis te Castelgandolfo. Koning Boudewijn, met vacantie in Spanje, zal zijn vacantie onderbreken om de uitvaart van de Belgische kerk vorst bij te wonen. OP LUCHTBRUG NAAR BERLIJN ZAL WORDEN GESCHOTEN Kroesjef heeft tegen de Italiaanse premier, Fanfani, gezegd, dat wan neer de westerse mogendheden een nieuwe luchtbrug op West-Berlijn zouden instellen, hun vliegtuigen zullen worden neergeschoten. „En dit schieten zou meteen leiden tot een atoomoorlog. Maar de Sovjet- Unie heeft raketten genoeg om Westeuropese landen, waar Ameri kaanse lanceerbases zijn, zoals Ita lië en Engeland, te vernietigen", zo heeft de Russische partijleider-pre mier er dreigend aan toegevoegd. Het schijnt, dat hij dezelfde kracht termen heeft gebruikt tijdens een onderhoud, dat hij tien dagen gele den heeft gehad in Sochi aan de Zwarte Zee met John McCloy, de speciale adviseur van president Kennedy, die hem daar was gaan opzoeken. Balken, ribben, planken, panlatten en stroken Nieuwe en gebruikte gegalvaniseerde golfplaten 1e Zelne 4, Waalwijk GESLAAGD Voor het praktijkdiploma typen slaagden te 's-Hertogenbosch de da mes Gerdien v. Dal, Jeanne Rij- naards, Ine Musters, Annie v. Delft, Jeanne de Munnik, Diny Elshout, Riet v. Bokhoven, Annemieke van Engelen en Gonnie Verhoeven, al len uit Drunen, alsmede Ria Roes tenburg uit Nieuwkuijk. BEËDIGING Onze dorpsgenoot P. W. v. Lam meren zal vrijdag a.s. worden be ëdigd tot luitenant ter zee van spe ciale diensten, derde klasse. De eed zal worden afgenomen door Com mandeur A. P. Ferwerda, aan boord van het vliegkampschip Karei Door man. STAMBOEKKEURING Bij de gehouden zomerinspectie voor het N.R.S. werden door inspec teur Baltessen de volgende dieren ingeschreven: Elsje 4 C. Verhoeven b 80 pnt.; Leentje 7 A. v. d. Hoven b 77 pnt.; Tonny 6 L. de Wit b 76 pnt.; Toosje L. de Wit b 77 pnt.; Jopie 10 C. v. Delft bc 76 pnt.; Lies 27 C. Pelders b 77 pnt.; Elly 1 C. Pelders b 77 p.; Irma 1 C. Pelders b 77 pnt.; Agnes 6 M. Jehoel bc 76 pnt.; Betsie 6 A. v. d. Hoven b 78 pnt.; Frieda 2 Joh. Timmermans b 78; Lenie 17 P. Mar tens b 77; Corrie 2 P. Martens b78. SPORTMIDDAG Zondagmiddag werd in Drunen op het weiland van de heer Musch een sportmiddag gehouden door de rij vereniging De Echo en de R.K. J.B. met de sportclub van de Boe- rinnenbond. De jonge boeren en boerinnen gaven enkele demonstra ties, terwijl ook hoogspringen en hardlopen, alsmede estafette lopen op het programma stonden, 't Dres suur- en formatie-rijden door de landelijke ruiters was bijzonder in teressant. Een aardige attractie was vooral het stoelenrijden met de paarden. Het hoogtepunt van deze middag was wel het springen van de heer de Vos uit Doeveren met zijn prachtige paarden. Een bijzon der geslaagde middag die ook veel belangstelling kreeg. BURGERLIJKE STAND over juli 1961 Geboren; Lamberta A. M., dv. v. Delft-Smits; Antoinetta J. M., dv. van Iersel-Verdiesen; Maria J. H., dv. van Sluisveld-v. Bladel; Johan nes M. A., zv. Junggebürth-Pulles; Adriana G. H. M., dv. van Logten- v. Zon; Cornelia M. M., dv. v. Hel- vert-Leduc; Marcellinus M. M., zv. Meeuwisse-Schipper; Johanna L. M., dv. Vrijhoeven-Verhagen; Hen- ricus Th. H., zv. Timmermans- Worm. Gehuwd: Petrus Verhoeven 27 j. en Gerarda A. H. J. v. Sluisveld 25 jaar; Hermanus J. Baltussen 32 j. en Henrica C. v. Delft 28 j.; Cor nells M. v. Balkom 29 j. en Anna G. H. Moonen 26 j.; Andreas P. van de Wiel 32 j. en Allegonda E. Tie- iemans 27 j.; Antonius M. v. Spijk 25 j. en Maria W. Oosterwaal 22 j.; Marius Scheij 41 j. en Johanna J. Bruurmijn 21 j.Hendrikus J. van Heist 27 j. en Christina M. van der Bijl 24 j.; Johan J. A. v. d. Lee 25 jaar en Johanna J. Klomp 23 jaar. Overleden: Arnolda v. Ravenstein 79 jaar; Johannes Wilhelmus Roes tenburg 7 jaar. GESLAAGD Voor het staatsexamen Gymna sium A slaagde de heer J. v. Huiten Arn.z. BOTSING Op de wegsplitsing Kerkstraat Heusdenseweg kwamen twee brom fietsers met elkaar in botsing. Een van de rijders was er nog al erg aan toe. Dr. v. d. Wouw was dade lijk aanwezig, alsmede wachtmees ter Rombouts en even later ook de verkeerspolitie. Verwonderlijk is wel dat op deze "wegsplitsing, waar het uitzicht heel slecht is, zo weinig ongelukken gebeuren. OP KAMP Deze week zullen de welpen, de verkenners en de leden van het

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1