VLIJMEN KAATSHEUVEL Nieuwkuük Neusden Provinciaal nieuws Feestelijke jaarvergadering WIT-GELE KRUIS te Waspik 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 AUG. 1961 2 3 Haarsteeg Drukkerij van Boxtel Voetbalnieuws. Bestuur „Berkdijk" afgetreden, On de donderdagavond in b( clublokaal van café L. Snoert» gehouden algemene ledenverga dering van de R.K. V.V. „Bert dijk" hebben de aanwezige -leder een motie van wantrouwen aar- genomen tegenover het besturi dat daarop en bloc is afgetreder meisjesgilde gaan kamperen en bi vakeren. Leiders en leidsters heb ben zich ingespannen om de komen de dagen voor de deelnemers een program samen te stellen dat aan alle eisen voldoet. We wensen hen veel succes. INSTRUMENTENFONDS Voor de toto ten bate van het in strumentenfonds van de fanfare was de inleg 92.65. De prijswin naars waren: le pr. J. v. d. Lee, Scheidingstraat 16, Drunen en nog een zonder naam ingevuld formu lier met ƒ92.75; 2de pr. Bechtold, Veilingstraat 12, Drunen en H. Pel- ders, Mr. Prinsenstraat 11, Haar steeg met 92.50; 3de pr. was voor Tonny Klerks, Schanswijk 35, Els- hout. OPBRENGST VAN VLIJMENAREN VUo.v J.V1GK. VAN KfcboEL BIJNA 2800. - STAF vOOk MGR. VAN KESSEL uijna Z80U. - hebben de inwoners van ..jiium UijccngeDraeht voor het geschenk vuui mgr. l. van tvessel uit Vlijmen, die ClUibClug J.Ü augustus, ivlaria Hemelvaart, te Leuven de rnsscUopswijding zal ontvangen. ,^en oissctiopssiat zaï het hootdgeschenk vormen van de teestgave. v lijmense deputatie bij Consecratie. Ais de in Vlijmen geboren Montfortaan L. van Kessel op 15 aug. in Leuven tot bis schop wordt gewijd zal de Lieve Vrouwe- kerk in deze Pelgische stad voor een groot deel zijn gevuld met Vlijmenaren, die ei trots op zijn dat een van hun oude dorps genoten geroepen is tot de waardigheid van het bisschopsambt. Een comité bestaande uit de heren J. A. C. Huybregts (voorz.), C. de Wit (secr.), A. v. d. Meerendonk (penningm.), C. Berkelmans, P. G. A. Broeren en M. A. Wagenberg (leden) heb ben zich belast om de nieuwe bisschop op de dag van zijn wijding een passend ge schenk te kunnen aanbieden. Het comité heeft zijn keus bepaald op een prachtige kromstaf, een van de uiterlijke tekenen van de bisschoppelijke waardigheid van mgr. L. van Kessel, die hem in lengte van dagen zal herinneren aan zijn geboorteplaats. Bisschop van Sintan'g Mgr. van Kessel, die op 8 sept. 1912 in Vlijmen werd geboren als tweede zoon uit een gezin van vijf kinderen, werd na zijn studies aan het klein seminarie te Schim- mert en het noviciaat te Meerssen in 1939 tot priester gewld. Enkele maanden voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog vertrok hij naar de Montfortanenmissie op Borneo. Hij was daar achtereenvolgens pas toor, overste en plaatsvervangend ordinarius. In 1948 volgde zijn benoeming tot aposto lisch prefect van Sintang. In 1956 werd hij apostolisch administrator. Toen Indonesië in 1951 onafhankelijk werd nam mgr. van Kessel de Indonesische nationaliteit aan. In januari van dit jaar, bij de oprichting van de hiërarchie in Indonesië, werd Sintang 'n zelfstandig bisdom met een oppervlakte van twee maal zo groot als Nederland en met 250.000 inwoners. Mgr. van Kessel werd tot eerste bisschop benoemd. De nieuwe bisschop maakt op het ogenblik een reis door het oude Europa waarbij hij onder meer in particuliere audiëntie is ontvangen door Z.H. Paus Joannes XXIII. Mgr. van Kessel zal de bisschopswijding ontvangen uit handen van mgr. J. B. H. Theunissen, aartsbisschop van Blantyre in Nyassaland. De consecrator is eveneens van Nederlandse bloede. Hij komt uit het Limburgse Schim- mert. Mede consecratoren zijn mgr. Augus- tin uit Haïte en mgr. Buus uit Huisberg (Limburg) die op het ogenblik apostolisch vicaris is van Villavincencio in Columbia. Gemeentebestuur aanwezig. De plechtigheid in Leuven's basiliek zal ook bijgewoond worden door de moeder van mgr. van Kessel, de 81-jarige mevr. van Kessel-Meesters, die nog in Vlijmen woont, .fen groot aantal familieleden en Vlijme naren zullen in Leuven vertegenwoordigt zijn. Namens het gemeentebestuur van Groot Vlijmen zal het college van B en W naar Leuven gaan, en een geschenk aan bieden. In zijn geboortedorp is al een straat naar mgr. van Kessel genoemd. Wapenspreuk. Mgr. van Kessel heeft het eeuwenoude Soli Deo (Voor God alleen) tot zijn wapen spreuk gekozen. Zijn wapenschild toont aan de bovenzijde een gele ster op een blauw veld. Dit is een symbool van de H. Maagd, die over Indonesië waakt. De onderzijde van het schild bevat een groene palmboom op een geel veld. De boom is het zinne beeld van Indonesië, de vruchten zijn het symbool van de geestelijke vruchtbaarheid. WIELRENNEN ACHT VAN CHAAM De Vlijmense renner B. v. d. Ven, die in de Acht van Chaam weer zijn goede vorm liet zien moest toch nog met de 22e plaats genoegen nemen, in dezelfde tijd als Van- nitsen die 11e werd. Van de Ven heeft meermalen een ontsnappingspoging gedaan. Na 50 km. ging hij alleen weg, gevolgd door Damen en Mies Stolker. Het peloton zag het gevaar in en een achtervolging werd ingezet. 30 km. voor het einde werden zij ingelopen. Toen gingen 10 renners weg en het gelukte v. d. Ven niet hier bij te komen. In de spurt van de groep werd hij tenslot te 22e. Bij de nieuwelingen was het J. v. Zand- voort te St. Mich.Gestel, lid van de Zwaluw te Vlijmen, die 13e werd met 16 seconden achterstand op de winnaar. Een mooi succes voor een beginneling. Zaterdag startte B. v. d. Ven in Schie dam. Hij werd 12e na 22 ronden alleen op kop te hebben gereden, waar hij vele pre mies in de wacht wist te slepen. Zondag in Haaren werd v. d. Ven 2e. De 3e plaats was voor van Heijst uit Haar steeg, lid van de Zwaluw. Ook deze ren ner boekt steeds betere successen. VLIJMENSE BOYS HEEFT NIEUWE TRAINER Met ingang van 15 aug. zullen de Vlij mense Boys over een nieuwe trainer be schikken namelijk de heer Gabriël. Deze heeft zijn opleiding aan het C.I.O.S. te Overveen voltooid. De bedoeling van het bestuur van de Boys is dat binnen korte tijd voor dat de heer Gabriël met de training begint hij met de spelers kennis zal maken. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag werd de grote BCC-vlucht van Den Bosch en omstreken gehouden. Vlijmen nam met 281 duiven deel en met succes. Volgens de meldingen zal Vlijmen de 2e en 3e prijs in de wacht slepen. De duiven twauien zeer traag atzetten met vele ach- terDiijvers. iverste duit iU.4V.i2. Laatste pnjs vermoeüenjK ii.ib.UV. Alstand iNoyon UU km. SPEELTERREIN VOOR DE JEUGD De afdeling openbare werken gaat op korte termijn het terreintje tussen Irene- laan en Oranjelaan op de Vliedberg egali seren en voorzien van zandbakken, zodat de kleuters uit de omgeving daar kunnen spelen. Op een terrein tegenover de Pastoor Smoldersstraat worden door dezelfde dienst twee doelen geplaatst voor de oudere jeugd. Deze verbeteringen zijn het resultaat van een bespreking tussen directeur van open bare werken en het Vliedberg-comité. Het comité heeft overigens nog meer pij len op haar boog ten behoeve van de jeugd. Zaterdag 19 aug. is er een kindermiddag voor jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar. Ook is het St. Nicolaasfeest reeds ter sprake gekomen. De KAB zal een intern kinderfeest organiseren. Dit tijdige overleg tussen KAB en comité had plaats om „dou blures" te voorkomen. NOG GEEN BUSDIENST De directie van de BBA te Breda heeft het Vliedberg-comité laten weten, dat de busonderneming voorlopig nog niet kan in gaan op het verzoek om aldaar een lijn- lienst te geven. Wel overweegt de Mij. een bushalte te plaatsen aan de Langstraat spoorlijn. De tweeduizend inwoners van de Vliedberg zullen het voorlopig nog zonder busdiensten moeten stellen. COMITÉ TOT OPBOUW DER VLIED BERG-GEMEENSCHAP GAAT VERGA DERING BELEGGEN Het comité tot opbouw van de Vliedberg gemeenschap houdt op woensdag 20 sept. a.s. een algemene en openbare vergadering die bedoeld is voor alle volwasen inwoners van de Vliedberg. Bedoeling dezer vergade ring is om de bewoners gelegenheid te ge ven kennis te maken met de leden van het comité, dat verschillende activiteiten wil gaan ontplooien in de nieuwe leefgemeen schap. Deze plannen zullen op de vergade ring uiteengezet worden. Aan de Vliedbergers zal dan ook de ge legenheid worden gegeven zelf suggesties te berde brengen of vragen te stelen. Het bestuur bestaat uit de volgende per sonen: W. P. v. d. Heijden, voorzitter, C. Leermakers, secretaris, mevr. Ruijs, pen ningmeesteres, mevr. Herman, mevr. Kok, H. Kroon, J. Kroos en A. v. d. Wens, le den. Het comité bestaat uit leden van katho lieke en protestantse huize. Ondanks de ge mengde samenstelling van het bestuur heeft het Katholiek Sociaal Charitatief Centrum aan het comité alle steun toegezeegd. De ac tiviteiten worden met instemming en be langstelling door het landelijk bestuur voor sociaal-charitatieve centra bekeken. SCHITTERENDE PRESTATIE VAN ONZE DORPSGENOOT WIM VAN HEIJST Onze plaatselijke wielrenner Wim v. Heijst, die pas voor het eerste jaar in de gelederen van de ama teurs uitkomt en waarover wij al meermalen zeer goede prestaties hebben kunnen melden, heeft in de gisteren verreden Ronde van Haa ren laten zien tot welke uitzonder lijke prestaties hij momenteel in staat is. Aan deze ronde, die werd gehouden om gelden bijeen te bren gen voor de bouw van een tehuis voor bejaarden, nam een sterk ren- nersveld deel, waarvan wij slechts noemen de sterke coureurs Bart v. d. Ven uit Vlijmen, Werner Swa- nenveld uit Rotterdam, Bart Zoet uit Sassenheim en Ad Russens uit Den Bosch. Maar de man die onder het oog van een massale belang stelling de wedstrijd maakte, was zonder enige twijfel onze plaatsge noot Wim v. Heijst. Van meet af aan was hij in de voorste gelederen te vinden en legde in de eerste ronden al beslag op enkele flinke premies. Bij het behalen van een premie in de tiende ronde, ging hij meteen door en het was de sterke Bart Zoet die hem nasprong. Dat deden ook nog Bart v. d. Ven en v. Dijk uit Lisse. Dit sterke viertal zette ales op alles en toen in het peloton even de samenwerking ont brak, was het pleit beslecht. Steeds groter werd het gat tussen dit kop groep je en het peloton en de voor sprong bedroeg slechts 1% minuut. Uitstekend werkte dit viertal sa men en de voorsprong bleef gehand haafd. Wim v. Heijst deed wat van hem werd verwacht, alsook regel matig kopwerk. Tien ronden voor het einde viel v. Dijk wegens pech terug en ging de eindstrijd tussen v. d. Ven, Bart Zoet en Wiw van Heijst. Zoals algemeen werd ver wacht, won Bart Zoet met een lan ge sprint, v. d. Ven werd tweede en Wim v. Heijst derde, doch laatstge noemde leverde hiermee een uit zonderlijke prestatie en kon met voldoening op deze wedstrijd terug zien, temeer nog daar hij het is ge weest die de wedstrijd zo'n span nend en enerverend verloop wist te bezorgen. Ook de jury erkende te recht zijn activiteit door hem de premie van 25.toe te kennen voor de meest strijdlustigste renner. Haarsteeg - Nieuwkuijk 6-2 DWe voetbalwedstrijd, die gisteren op het terrein van de Vlijmense Boys tussen bovengenoemde clubs werd gespeeld en waarvan de baten bestemd zijn voor de te bouwen R.K. kerk op de Vliedberg en die door een groot aantal toeschouwers werd bijgewoond is verdiend door Haarsteeg ge wonnen. De score heeft ook de krachtsver houding duidelijk weergegeven, want Haar steeg is bijna het gehele verloop in het of fensief geweest. Dat de Haarsteeg-voor- waartsen de eindstand tot 6-2 wisten op te voeren lag voor een groot deel wel aan de eigen produktiviteit maar ook aan het feit dat de Nieuwkuijk-defensie maar een zwakke indruk maakte. Vrij gemakkelijk sneed de Haarsteeg voorhoede er door heen en doelman van Bijnen kon ondanks veel en goed werk niet verhinderen dat hij zes maal de bal uit het net moest halen. Toch zal een en ander in de aanvang niemand hebben verwacht want de wedstrijd was nog maar amper twee minuten oud, toen de Nieuwkuijk-midvoor een fout in de Haarsteeg-achterhoede afstrafte 0-1. Maar geleidelijk aan begon Haarsteeg aan een overwicht dat tot een serie aanvallen leidde, spoedig bleek ook dat de Nieuw kuijk-defensie geen hecht bolwerk was en de druk zwaarder werd volgde onvoorwaar delijk de capitulatie. Nadat linksbuiten Junggeburth enkele schoten had zien mis lukken was het tenslotte midvoor v. d. Heij den, die uit een voorzet van v. d. Bosch hard en zuiver inkopte 1-1. Na de aftrap kwam de bal weer in het bezit van de Haar steegvoorhoede en na enig heen en weer getrap kwam de bal weer voor de schiet grage linkervoet van de Haarsteegmidvoor en dat betekende 2-1. Nog voordat de eerste helft verstreken was had Huu b Ki- vits middels een strafschop de stand tot 3-1 weten op te voeren. In de tweede helft liep Nieuwkuijk di rect hard van stapel en even leek het er op dat de bakens zouden worden verzet. Het waren trouwens maar ijdele pogingen, want al spoedig bleek dat de Nieuwkuijk-voor- hoede de Haarsteeg-achterhoede niet kon verontrusten, het was vooral achterspeler v. d. Bosch die telkens resoluut ingreep en de bal naar de overzijde wist te verplaatsen. Daar was het Timmermans, die ineens zijn draai had gevonden, na fraai aangeven van Junggeburth schoot hij hard in 4-1. Direct daarna herhaalde zich hetzelfde spel letje en het was weer Timmermans die nu de stand op 5 - 1 bracht. Uit een corner die aan Nieuwkuijk werd toegekend was het van Zon die met een zuiver gericht schot de achterstand tot 5-2 verkleinde. Timmermans verrichtte vlak voor tijd de hattrick toen hij voor de derde keer hard langs doelman van Bijnen schoot. Het bleef tenslotte 6-2 en de toeschouwers konden na afloop tevreden huiswaarts keren. Burgerlijke Stand over juli 1961 Geboren Johanna Maria dv M Storchart- v. Wijk; Lucia Antonia Maria dv P Timmermans-VerhoevenPe trus Johannes zv A A Smetsers- v d Heuvel; Johannes Martinus Antonius zv A Fitters-v Bladél; Dirk Hendrik Rudolf zv H Haak- sema-Visser. Gehuwd Johannes Henricus v Beurden 29 jaar te Vlijmen en Maria Do rothea Adriana Buijs 25 jaar al hier; Johannes Jacohus Treffers 26 jaar te Waalwijk en Dirkje Kennegonda Kwetters 21 jaar al hier; .Jacobus Adrianus lviaria v d Brandt 25 jaar te Vlijmen en Maria Cornelia Kuijs 30 jaar al hier. Overleden: Anna Maria v Geffen 75 jaar wed Cornells de Kort; Corneha Habraken 90 jaar wed Adrianus v Lieshout; Martina Aleida Ma ria v Dijk 59 jaar echtg A M Noo- ten; Jan Anton Duijne 56 jaar. Ingekomen Maria W Schippers echtg van Fijneman van 's-Bosch; E A M Hurkmans en echtg van Waal wijk; J Versteeg van Wijk en Aalburg; E v Kooten echtg van Versteeg van Kerkwijk; D A Roubosi echtg van v d Waal van Dussen; J G A Ikink en gezin van Lichtenvoorde; H J J v d Goor echtg van v d Staak van Eindhoven; E P v Nispen echtg van v Neerbos van Eethen; N L Duister en echtg van Veen; W Steenbergen v Capelle ad IJsel; G Verhoeven en gezin van Andel. Vertrokken Adriana E Pechtold echtg van Klomp naar Vlijmen; Maria D A Blijs echtg van v Beurden naar Vlijmen; Johanna M C Nieukoop wed van de Bruin naar Ammer- zoden; Marius v Loon en gezin naar Wijk ca; Dirkje K Kwetters echtg van Treffers naar Waal wijk; v Diggelen en echtg naar Apeldoorn. MUZIKALE VRIJE TIJDSBESTEDING De muzikale competitie welke op 8 en 9 september te Eindho ven wordt gehouden, belooft een enorm succes te worden. Het aan tal inschrijvingen zowel van so listen als van orkesten is nu al bijzonder groot. Meerdere zalen zullen dan ook moeten worden aangetrokken om alle solisten en orkesten uit alle delen van het land ieder met twee nummers te laten optreden. De voorronden, welke 8 en 9 september zullen plaats vinden, zullen 24 finalis ten op moeten leveren. De finale zal niet, zoals eerder gemeld, op 10 september plaats vinden, maar op zaterdag 16 september en wel in zaal Cintha. Een bekende grammiofoonplatenmaatschappij zal van de eerste prijswinnaar ze ker een proefopname maken, ter wijl het bekende teenager-mu ziekblad „Juke Box" de roem van de eerste prijswinnaar zal ver spreiden door middel van een grote foto in dit populaire blad. eD jury, die voor deze gelegen heid met grote zorg gekozen is, zal onder leiding staan van Fer- rie de Kort, wiens naam niemand vreemd in de oren zal klinken. Gezien het feit, dat men organi satorisch zo goed mogelijk voor de dag wil komen, is besloten de inschrijftermijn niet te sluiten op 1 september, zoals eerder ge meld, maar op 25 augustus. Na die datum worden heslist geen inschrijfformulieren meer aange nomen. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar hij B. Janssen, Lo- chemstraat 21, Eindhoven, en bij Muziekhandel „Musical", Hoog- huisstraat 27, Eindhoven. STIJGENDE RESULTATEN BIJ LIPS-IDEEËNBUS Bij de 5e trekking van de Idee- enbus-loterij van de N.V. Lips te Drunen heeft ir. E. Lips met vreugde geconstateerd, dat de re sultaten van de ideeënbus in het eerste halfjaar van 1961 weer be er waren dan die van 1960. Aldus het julinummer van de Lipsbode. Het aantal ingezonden ideeën steeg in het eerste halfjaar van 1961 tot 582 tegen 422 in dezelfde periode van 1960. Het aantal bruikbare ideeën liep op tot 232 (157 in 1960). Als definitief idee konden hiervan worden beloond 187 ideeën (147 in '60) tot een gezamenlijk bedrag van 5.312.50 3.570.in '60). De gemiddelde beloning steeg tot 28.40 24. in 't vorig jaar) en in deze peri ode werd in totaal aan belonin gen en aanmoedigingspremies betaald 5.508.(het vorig jaar 3.702.50). De heer Lips gaf de aanwezigen de verzekering dat de directie gaarne nog meer en ho gere beloningen zal betalen en hij spoorde allen dan ook aan tot een nog groter activiteit. Het volgend jaar bestaat de Ideeënbus hij de N.V. Lips 20 jaar en ter gelegenheid hiervan zal een extra jubileum-loterij ge organiseerd worden met als wel zeer aantrekkelijke hoofdprijs de keus tussen een Vespa-scooter of een televisie-apparaat ter waar de van 1250.-. Voor deze hoofd prijs loten mee al de ideeën die in het tijdvak van 1 juli 1961 tot en met 30 juni 1962 worden be loond met 25.of meer. De troostprijs zal een Waarde verte genwoordigen van 250.(een vakantietrip naar keuze) en zal worden verloot onder de inzen ders van alle ideeën met een be loning heneden 25. De hoofdprijzen van de vijfde trekking der Ideeënbus-loterij werden gewonnen door: H. Ver hoeven (Solex de Luxe), J. Sluy- ter (draagbare radio) en A. N. v. d. Lee (hobbyset ter waarde van 75.—). Onder voorzitterschap van bur gemeester L. M. J. J. v. Erp, kwa men leden en genodigden van het Wit-Gele Kruis, afd. Waspik, in ca fé De Statie bijeen voor de jaarver gadering, waarin het 40-jarig be staan van de vereniging werd her dacht. Naast de geestelijk adviseur kapelaan Ras, de medisch adviseur doKter Wijffels, het dagelijks be stuur en de leden, waren ais geno digden aanwezig de heer v. d. Meu- len, lid van het hoofdbestuur, de heer Meulenmeester, bestuurslid van het district Oosterhout, zuster Ver- kooij en, districtshoofd Oosterhout, zuster De Bruijn van het kraam centrum, zuster Offergeit en zuster Hermes, oud wijkverpleegsters, wet houder Kuijsters, de heer Anemaat (oud secretaris), mevr. Anemaat, mevr. Wijffels, de heer Kleijn, voor zitter afdeling Raamsdonk, afge vaardigden van het Groene Kruis en de E.H.B.O., en de echtgenoten der bestuursleden. Bericht van verhin dering was binnengekomen van pastoor Roovers, ds. Verploeg, rec tor Servatius en de heer A. Maas, oud-voorzitter. Bij de opening en herdenking van het 40-jarig bestaan schetste de heer v. Erp hoe het werk van het Wit- Gele Kruis van zuiver charitatieve tot meer beroepsmatige arbeid is geworden. De heer Anemaat gaf vervolgens een overzicht van de af gelopen 40 jaar. Hieraan ontlenen wij het volgende: Op 12 november 1919 had de eer ste bijeenkomst plaats, 's middags voor de dames, 's avonds voor de heren. Enkele maanden later werd op initiatief van kapelaan Wolters een damescomité gevormd. Zij trok ken als propagandisten uit en brachten 209 leden, 90 begunstigers en 18 donateur-leden bijeen. Voor oprichting van het Wit-Gele Kruis ijverde in die dagen ook dr. Smits. Een voorlopig bestuur werd begin 1920 gevormd, bestaande uit pastoor Huijbers, burgemeester Dekkers en de heren G. v. d. Steen, D. v. d. Rij ken, G. Akkermans en G. Zijlmans. Geestelijk adviseur werd kapelaan Wolters. Later werd de heer de Groot als secretaris aan het bestuur toegevoegd. Spoedig deed zich de behoefte gevoelen van een vrouwe lijk bestuur dat in overleg met het herenbestuur zeer nuttig werk zou kunnen doen. Hierin hadden zitting mevr. Dekkers, mevr. Maas en mej. v. Son. Na een jaar hadden zich 355 huisgezinnen aangesloten, die te zamen 300.per half jaar aan contributie betaalden. In de eerste notulen staat o.m. opgetekend: Het is ons grootste streven Uwe zorgen tijdens ziekten te helpen verlichten, de algemene gezondheidsbelangen te behartigen en de goede verzorging van kraam vrouwen en zuigelingen te bevor deren. Als wijkverpleegster van 't Wit- Gele Kruis werkten in Waspik zus ter Corneline uit Breda (tot 1920), zuster M. Offergeit (tot 1943), zus ter Corneline (tot 1950), zuster Her mus (tot 1954). Vanaf dit jaar zus ter C. v. Wezenbeek. Medische adviseurs: 1920 dokter Smits; van 1920—1932 dr. A. Wijf fels; van 1933 tot heden dr. R. F. Wijffels. Geestelijk adviseurs: pastoor Huij bers; kapelaan Wolters; kapelaan v. Riel; kapelaan Damen; kapelaan Hens (vanaf 1931); kapel v. Hou- ters (1933); kapel. Brands (1936); kapel. Verstegen (1943); kapelaan Corsten (1949); kapel. Klomp-Bue- ters (1952) en kapelaan Ras (vanaf 1957). Het huidige bestuur bestaat uit de heren L. M. J. J. v. Erp, voorzitter; A. Kuijsters, secretaris-penningm.; W. Zijlmans, J. Rombouts, W. Wa- gemakers, C. Verschuren en A. van Gerwen. Dr. Wijffels liet tijdens deze bij eenkomst nog enkele interessante cijfers horen omtrent de kinder sterfte vanaf 1900, telkens met tus senperioden van 10 jaar. In 1901 werden in Waspik 99 kinderen ge boren; hiervan stierven er beneden de leeftijd van 7 jaar 96. In 1910 waren deze cijfers resp. 92 en 42. In 1920 werden er 86 kinderen ge boren, 17 overleden beneden de leeftijd van 7 jaar. In 1930 waren deze cijfers resp. 82 en 7. In 1940 40 en 3. In 1950 98 en 3. In 1960 werden 84 kinderen ge boren, waarvan geen enkel kind stierf beneden de leeftijd van 7 jaar. Het sterk teruglopen van de kinder sterfte is mede te danken aan het werk van het Wit-Gele Kruis en haar consultatiebureau. De heer Bouman bracht namens het Groene Kruis felicitaties over aan de jubilerende vereniging. Burgemeester van Erp bood de scheidende secretaris, de heer A. Anemaat, een cadeau aan voor diens vele werk voor de vereniging ver richt. Voorts werd het woord ver leend aan de heer v. d. Meulen, wethouder Kuijsters en zuster Ver- kooij en. Het financieel verslag gaf een ba tig saldo, dat gereserveerd zal wor den voor het nieuwe kruisgebouw. De periodiek aftredende bestuurs leden L. v. Erp en J. Rombouts wer den herkozen. GESLAAGD A. v. d. Wiel en P. Pruissers, beiden uit Waspik slaagden voor het Middenstands examen. Voor de cursus stichting Vakopleiding Bouwbedrijf slaagden uit Waspik W. H. Rekkers voor timmeren en A. C. W. de Graauw en Joh. Piccocri voor metselen. Voor het examen ULO A slaagde te Til burg mej. A. Verschuren uit Waspik. Te Eindhoven slaagde de heer Alex van Gerwen uit Waspik voor het examen sterk stroommonteur. Aan de v.g.I.o.-school te Waspik slaag den de volgende kandidaten voor het eind examen. Ria van Dongen, Thea van Don gen, Ellie Halters, Jannie Kools, Corrie Kuijten, Charlotte Kuijsten, Ria Langer- mans, Marian Langerwerf, Fenna Meinesz, Elly Rekkers, Nelly Ripzaad, Gonnie Smits, Lucie Tritten, Jeanne Verschuren, Riet Ver meulen en Marijke de Zeeuw. De heer J. Verschuren uit Waspik be haalde aan de Levensschool het einddiploma. HARMONIE LIET GOEDE INDRUK ACHTER De koninklijke harmonie „Volksvlijt t Volksvermaak" was in Waalwijk te gast o- de viering van het 50-jarig bestaan van; harmonie St. Crispijn luister bij te zettei Onder leiding van de heer Chr. Kuijp. verzorgde het korps op het Raadhuispip een concert waarbij o.m. werden uitgevoe- B.B. and C.F. van Ord Hum?, Tancrit' van Rossini, High Road Impressions i,~ P. Scheffer, Wals Romantique van Heins ke en Semper Dixieland van Wakers. H- talrijke publiek liet zich waarderend over de muzikale prestaties van „Volksvt en Volksvermaak". De show door de pikse harmonie en de drumband die diret na het concert volgde werd korrekt u% voerd. AFDELINGSLEIDER JEUGDWERK De heer Richard van Dongen, Kerkstra: alhier, heeft de taak van afdelingsleiis van het jeugdwerk in de Bartholomew si rochie op zich genomen, omvattende gife (junioren en senioren), de meisjesclub de rakkers en poorters. Voor deze vijf gtpj pen zal de heer van Dongen gaan optrede als algemeen leider, tevens contactpeis#,- tussen ouders en jeugdwerk enerzijds enfe sen de Stichting Jeugdraad en leidsters e leiders anderzijds. JEUGD OP KAMP De komende weken zullen de divers groeperingen van het jeugdwerk van Ws pik-Beneden hun jaarlijkse kampweek k leven. De gidsen, zowel junioren als set: ren zullen de eerste week van augustus li- tenten opslaan in Velhoven. Van 7 tot li augustus gaat de meisjesclub. Zij kog Dinther als verblijfplaats. De rakken t poorters tenslotte trekken naar Veldhor;: in de periode van 14 tot 19 augustus. UITSTAPJE AMICITIA De leden van de dameskorfbalclubt citia maakten per touringcar een uitstap: naar Rotterdam - Den Haag. Het ré schema vermeldde o.m. een rondvaart, bezoek aan panorama Mesdag en Mad® dam. Combinatie wedvlucht Waspik, Raamsdoo! Raamsdonksveer, Geertruidenberg en Has Uitslag St. Ghislain, afstand 160 km. aar tal duiven 911. (uitslag eerste 80). H. Waas, Rv 1, P. de Laat Gb 2, C. Areri se sr. Rv 3, F. Oerlemans Rv 4, 39,1 Kerremans Gb 5 75, Joh. Ribbers Hl, A. v. d. Bosch H 7, L. de Wit Rv 8, Tl, Dongen W 9, L. de Gast H 10, J. v. Stee Rv 11 18, A. Faro W 12 19 58, Winti: mans Azn. H 13, C. Hommel Rv 141! P. de Graauw W 15, Ruijter Rd 16, 1 Kijzers Rv 20, A. Kuijten W 21, A. Pluijr H 22 77, A. de Vries Gb 23 53, C. Oir zegel Gb 24, B. Verduijn W 25, D, reau Rd 26 48, W. Vissers Rv 27 32 45(5, H. Broeders Rv 28, P. Formella Gb H. v. d. Pluijm Gb 30, J. Smits Rv 31II R. Broeders Rv 33, M. J. de Rooij W 34 F. van Onzenoort W 35, Kieboom-Ruli Rv 36 51, C. Lodewikus Rv 37, C. Rooij W 38 59, J. A. Leemans H 40 44 Gebr. Heijmans H 41, M. C. Oome Rvii W. Donks W 43 50, Schapers Rd 461 A. IJpelaar Rd 47 64, A. Pluijm H( A. de Ruijter Rd 52, J. van Hoof, Wï A. Broeken Rv 55, C. Ligtvoer Rd 56, v. d. Pluijm Rv 57 68, C. Broeders Rvl 65, M. Timmers W 61, S. Selders W6 P. Leeggangers H 66, Smits W 67, P, D: men Rv 69, P. Arendse Rv 72, P. van Sr ters Rv 73, G. Boom Rd 74, Kuijten 76, H. Verschuren Rv 78, F. Hanegraafï 79, D. Langermans W 80. Serie II A. IJpelaar, Rd., J. van Hoof,W W. Donks, W. Serie III: J. van Hoof, W„ W. Donks, t R. Oome, Rv. Serie IV W. Donks, W., J. van Hoof, P. de Graauw, W. Fond kampioenen P.V. „Koningin Juliana Raamsdonksveer: 1. C. Broeders met 134? punten. 2. H. Rolffs met 1234 puntn 3. M. C. Oome met 1201 punten. HEROPENING Onder grote belangstelling heeft meester L. M. J. J. van Erp de niseerde en geheel naar de eisen van 4 tijd ingerichte winkel van de brood- a banketbakkerij van de heer A. J. A. Brotl mans in de Benedankerkstraat heropend Door de vele bloemstukken won het intai eur nog aan sfeer en gezelligheid, Jn hoev zou hel; schoten maatref bekend. ring va dagavoi ker" g< wezige gesprot gaan m Dienste^ Geslaagd. Mej. Willie Markus slaagde te Tilburg voor het Mulo- en Mid denstandsdiploma. Zij genoot haar opleiding in 't pensionaat van de Eerw. Zusters Franciscanessen te Oirschot. Zilveren priesterjubileum van Pater Schepers. Zondag j.l. vierde pater A. B. Schepers van de Congregatie der H. Familie in het Missiehuis St. Antonius alhier, zijn 25-jarig priesterfeest. Om 10 uur droeg de jubilaris in de kapel van het missiehuis een plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door de paters Wieg- gers en Gloudemans, respectie velijk als diaken en subdiaken. Pater-rector drs. F', v. d. Wiel hield de feestpredicatie. Van de later volgende receptie maakten velen gebruik om de ju bilaris geluk te wensen. Pater A. B. Schepers werd op 27 september 1907 te Oldenzaal geboren. Op 10 januari 1925 be gon hij zijn studies aan het Mis siehuis SU Antonius alhier. Op 25 juli 1936 ontving hij zijn pries terwijding te Oudenbosch, waar na hij aldaar tot 1941 de leiding had van het liefdewerk der Con gregatie. Daarna was hij tot 1947 econoom van het Missiehuis te Oudenbosch, en vervolgens tot 1959 procurator op de missiepro- cure te Tilburg. In dit laatste jaar werd hij aangesteld tot eet noom aan het Missiehuis St. Ai tonius te Kaatsheuvel als opvol ger van de zo plotseling overle den pater Verheggen, terwijl k zich daarnaast beijvert met aanwerven van studenten. Pater Schepers, vanaf der plaats ook onze hartelijke geluk wensen. Europ de Eftel geweest kindere: bij is nog gee bracht, uit het Parijs, Pierre door Al bevolkt vodderu Valenti: der Fre een béi heelt, i dit kan heerser geld V( trekker rijs om terialer Nee, kindere Grand, tie wel nen do: Huisve: voor h> 23 juli gekomi Tot 16 devol 1 in Dor in het De 1 VOOR Dr. v. Beurderutr 13-15 KAATSHEUVEL Tol. 04167-2121

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2