WAALWIJK KAATSHEUVEL VLIJMEN in oprichting KwallteltsdruM Protestants Brabants Muziekcentrum DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 AUG. 1961 GESLAAGD Aan de Kath. Leergangen te Til burg slaagden voor het jongste exa men Moderne Bedrijfsadministratie de volgende cursisten: C. G. v. Bla- del, Haarsteeg; J. W. Lankhaar, Ee- then; W. J. Lankhaar, Drongelen;; G. J. F. van Veluw, Haarsteeg. PLECHTIGE H. MIS VAN NEOMIST In de parochiekerk van de H. Antonius is gistermorgen een plechtige H. Mis van dankhaar- neid opgedragen door de neomist pater W. van der Weijden m.s.f., die vroeger in de St. Antoniuspa- rochie woonachtig is geweest. Pater v. d. Weijden is in aug. j.l. priester gewijd. In zijn feestelijke predikatie belichtte pastoor Lam de verhe venheid van het priesterschap. Hij wenste de jonge priester, zijn moeder en familieleden geluk en dankte de neomist voor het op dragen van de H. Mis. Ook sprak pastoor Lam de hoop uit, dat de nogere studies van pater van der Weijden in Rome met succes be kroond zullen worden. Onder leiding van de heer J. Kooien zong het zangkoor de mis van Singenberger. LANGSTRAATSE SCHUTTERS- BOND Uitstekend geslaagd slotconcours Aan het gilde St. Ambrosius te Baardwijk viel de eer te beurt, het slotconcours te organiseren van de Langstraatse Schutters- bond. En deze organisatie was zoals trouwens altijd in uitste kende handen. Het weer, dat de laatste dagen slecht was, wat dit maal nu eens geen spelbreker, zodat alle aangestoten gilden aan wezig waren om elkaar in eerlij ke, sportieve kamp te ontmoeten, die aan het einde van het seizoen moest uitmaken, wie met de kampioensprijs zou gaan strij ken. De wedstrijden hadden een uiterst sportief verloop en het was tenslotte het gilde St. Hu bertus uit Drunen dat met 91 punten de overwinning behaalde. De volgende uitslagen waren; pt. 2. St. Ambosius Baardwijk 90 3. Juliana 1 Vlijmen 86 4. St. Crispijn en Crispinianus Besoijen 84 5. St. Jan, Kaatsheuvel 84 6. St. Catharina, Herpt 82 7. St. Ambrosius 2 Baardw. 81 8. St. Crispijn 2 Besoijen 81 9. O. L. Vr. Schuts Elshout 79 10. St. Ambrosius Haarsteeg 78 11. St. Blasius, Heusden 76 12. Juliana 2, Vlijmen 72 13. St. Hubertus 2, Drunen 71 14. O. L. Vr. Schuts, Elshout 55 Kampioen van de Langstraatse Schuttersbond werd de heer J. Brok van St. Hubertus, Drunen. Koning werd de heer W. v. Cas>- teren sr. van St. Blasius te Heus den. De eerste tien personele prij zen werden behaald door: 1. B. v. Balkuin, Kaatsheuvel. 2. K. v. Rosmalen, Herpt. 3. C. de Kort, Herpt. 4. Th. v. Veghel, Drunen 5. W. v. d. Broek, Drunen. 6. W. de Louw, Besoijen. 7. P. Fitters, Herpt. 8. J. v. d. Wiel, Elshout. 9. W. Pullens, Baardwijk. 10. Th. Rekers, Drunen. Na afloop van dit zeer geslaag de slotconcours werden de prij zen uitgereikt met de restrictie, dat de nummers 4 en 5, St. Cris pijn Besoijen en St. Jan Kaats heuvel, die beide met 84 punten eindigden, tijdens het binnenkort te houden kastelijnsconcours zul len moeten kampen om de 4e, eventueel 5e prijs. Hetzelfde geldt voor St. Ambrosius 2 en St. Cris pijn 2, die beide 81 punten be haalden. wiel het stoffelijk overschot opge haald van de 75-jarige L. Dekkers, die op 9 aug. j.l. zijn woning aan de Korte Driessen in zwaarmoedige toe stand had verlaten en sindsdien spoorloos was. Vermoedelijk is de heer Dekkers, die aan aderverkalking leed, onwel geworden en te water ge raakt. WAALWIJKSE LOODGIETER LICHTTE TWEE KLOOSTERS OP VOOR F 748. - De Officier van Justitie bij de Bossche rechtbank, mr. Bruigom, zag weinig heil in de Waalwijkse lood gieter C.S., die terecht stond wegens oplichting van een tweetal kloosters voor een totaal bedrag van f 748. S., die reeds vijf veroordelingen ach ter de rug heeft, meldde zich bij kloosters als monteur van een cen- trale-verwarmingsbedrijf en zei uit gezonden te zijn om de verwarmings- installatie te controleren. Prompt ont dekte hij dan een defect en belde dan de „zaak" op om - overleg te ple gen. Daarna vertelde hij de niets vermoedende kloosterlingen dat hij de reparatie onmiddellijk kon uitvoeren, doch geld nodig had om de benodig de materialen te laten komen. Deze nieuwe oplichterstruc ging tweemaal op. In het klooster Lasalle te Heesch kreeg hij op die manier f 150. - los en het klooster Nazareth te Best werd voor f 400. en f 198. lichter gemaakt. industrie van dit gebied. In deze ja ren gaf Midden-Brabant in het bin nenlandse migratieverkeer een ver- trek-overschot van ruim 5000 perso nen te zien. Inclusief recente ontwik kelingen nemen ingewijden aan, dat dit Middenbrabantse gebied rond Til burg en de Langstraat sinds 1951 dus bijna 2500 beroepsbeoefenaren heeft afgestoten. Daarna geeft hij een uitvoerige be schouwing over Tilburg en zijn acti viteiten en het „slopen om te bou wen. Over Waalwijk en de Langstraat resumeert hij Nieuwe wegen Opmerkelijk is trouwens, dat ook van de Langstraat uit - bij burge meester Teijssen van Waalwijk - de vernieuwing gepredikt wordt. De aanleg van de haven van Waalwijk, die in een verbinding met de Bergse Maas schepen van 1000 ton kan ont vangen, is een belangrijke stap om de eenzijdigheid van de schoenindustrie te doorbreken. Het gehele gebied vraagt ook verbetering van het ver- keers- en waterwegennet. Het Wil- helminakanaal is slechts bevaarbaar voor schepen van 400 tot 600 ton. Om Tilburg kans op zwaardere indu strie te geven, moet de capaciteit van kanaal en sluizen vergroot worden. Voor Tilburg en de Langstraat zonder goede noord-znid verbindingen is een snelle aanleg van de rijksweg Tilburg - Waalwijk op de weg naar Gorin- chem van enorm belang. Een door steek van deze rijksweg tot Turnhout, Antwerpen, Brussel en Parijs, zal Til burg goed doen. Binnenkort komt een studie gereed over het Postelkanaal, dat als water wegverbinding tussen het Wilhelmi- nakanaal en het Belgische waterwe gen-stelsel is ontworpen. Deze verbe terde verkeerssituatie is van groot be lang voor de verbetering van de eco nomische structuur Van de gehele streek, waarvan de burgemeester stelt, dat het geen probleemgebied, maar een gebied met grote problemen is. Er moet meer industrie van allerlei aard, vooral goede metaal-industrie komen, om werk in eigen land te ge ven. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL Op het Westeinde had j.l. vrij dag ©en ernstig verkeersongeval plaats. De kleine 3-jarige Corne- lis Rosenbrand wilde op enkele meters voor een uit westelijke richting naderende personenauto, bestuurd door H. v. S. uit Rotter dam, de straat oversteken. Hij liep tegen het rechter voorspat bord van de auto aan en werd te gen het wegdek geslingerd. Het kind liep daarbij een hersenbloe ding op en werd in zorgwekkende toestand naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg overge bracht. GEEN VOORRANG VERLEEND Het niet in acht nemen van de voorrangsregel levert in onze ge meente nogal eens brokken op. Rij de overweg aan de Putstraat hotsten zaterdag weer twee per sonenauto's tegen elkaar, omdat de in zuidelijke richting over de Putstraat rijdende H. S. uit Am sterdam geen voorrang verleende aan de in westelijke richting over de Ambrosiusweg rijdende N. v. d. H. uit Waalwijk. Beide wagens werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. VERMISTE MAN GEVONDEN Donderdag j.l. is uit de Galgen- Het reclasseringsrapport over ver dachte was niet bepaald zonnig te noemen en het psychiatrisch rapport sprak zich zelfs uit voor voorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de regering. De Officier van Justitie zag daar echter niet zoveel heil in en re- quireerde een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek van voorarrest, zodat S., wanneer hij t.z.t. in voorlopige vrijheid zal worden gesteld, onder toezicht zal komen te staan. De verdediger, mr. de Leeuw, be pleitte clementie op grond van per soonlijke omstandigheden van ver dachte. Uitspraak 30 augustus. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Doublé polshorloge; zwarte regenbroek; 3 zwartbonte kalve ren; polshorloge. Verloren: Regenjas; kinder jasje; bood schappentas met inhoud; doublé damespolshorloge; 3/4 regen jas; boormachine; witte glacé dameshandschoenenportemon- neemet inhoud; bankbiljet van AGENDA Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur; „Veran dering van spijs doet liefhebben" 14 jaar. Luxor 8 uur: „Laredo, stad zonder wet", 14 jaar. Donderdag. Musis Sacrum 10, 2 en 4 uur: „Warenhuis op stelten"; film voorstelling in het kader van het vakantie jeugdwerk. Woensdag 8 uur repetitie dameskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen (boven). Zondag 12 uur repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. Het is reeds lang een vrome wens van de heer R. C. v. d. Hammen ge weest om tot de oprichting van een Brabants Muziekcentrum te komen. Het doel van dit centrum, het B. M. C., zou dan zijn de protestantse kerk- en zangmuziek in Noord-Bra bant meer leven in te blazen en op een hoger niveau trachten te brengen. Dat dhr. v. d. Hammen dit niet al leen zou kunnen bereiken, was hem al spoedig duidelijk en hij zocht daarom contact met dhr. Fr. v. Tilburg, van beroep organist en koordirigent, die het plan onmiddellijk toejuichte en waaraan hij dan ook zijn medewer king als adviseur zou verlenen. Als derde van het driemanschap, dat mo menteel het bestuur van het B.M.C. vormt, werd aangetrokken dhr. A. K. Booden in de functie van voorzitter. Dhr. v. d. Hammen, de initiatiefne mer, is de niet geringe taak van se cretaris toebedeeld. Dit bestuur, dat op 13 juli j.l. zijn eerste activiteiten verrichtte in het openbaar, was het al gauw duidelijke, dat men van vele factoren afhankelijk was. Van de zijdè van solisten en ko ren werd al spoedig toezegging en medewerking verkregen en ook de Kerkeraden waren voor dit stoute plan te vinden. Wat betreft het pu bliek als derde en natuurlijk niet on belangrijkste factor, tast men nog ge heel in het duister en wacht men vol spanning op de uitslag van de eerste concertavond, die al heel spoedig zal plaats vinden. Het doel van het centrum is dus geheel duidelijk, n.I. het op een beter plan brengen van de protestantse kerk- en zangmuziek in Brabant. Dit zal men dus trachten te bereiken door het geven van een aantal muziekavon den in de diverse gemeenten van Nd.- Brabant in het winterseizoen en naar het bestuur hoopt ook nog in het voorjaar. Dat men het niet alleen bij woordeii laat, bewijst wel het feit dat men van diverse Kerkeraden de medewerking tot het geven van een muziekavond in de betreffende kerk reeds heeft ge kregen, o.a. van de Ned. Herv. Kerk te Besoijen, de Ned. Herv. Kerk te Werkendam, de Geref. Kerk te Gen- deren en tot slot de Ned. Herv. Kerk te Baardwijk. Daarnaast wacht men nog op antwoord van diverse aange schreven kerkeraden. VERANTWOORD PROGRAMMA In een snel, doch daarom niet min der verantwoord, tempo, heeft men een voorlopig programma samenge steld, dat wijst op een grote onder nemingsgeest en durf en dat vocaal en instrumentaal werkelijk tot in de puntjes is verzorgd en georganiseerd. Het eerste concert, dat op 2 septem ber in de Ned. Herv. Kerk te Besoijen zal plaats vinden, heeft zich verze kerd van de medewerking van de so praan mej. Nelly v. d. Hammen en dhr. R. van Pelt, trompettist. De heer van 1 ilburg zal optreden als organist. Op 9 september zal, als de daartoe benodigde medewerking voor de volle 100 procent is verkregen, naar alle waarschijnlijkheid een tweede avond van het B.M.C. plaats vinden. Van de zijde van het publiek wordt dan zeer zeker grote belangstelling verwacht op deze concertavond, die in Genderen wordt gehouden, daar o.a. Feike Asma als solist, juist terugge keerd van een tournee door Noord- Amerika, zal optreden. Naast het geven van concerten met medewerking van solisten, zullen na tuurlijk ook de plaatselijke koren con certen verzorgen. Tot slot sprak de heer Booden, na mens het bestuur van het B.M.C., met wie wij een onderhoud mochten heb ben, de hoop uit, dat dit centrum het bestaansrecht zal verkrijgen, om op die manier ieder jaar met een verant woord programma vele concerten in een seizoen af te werken en te komen tot een volwaardige kerk- en zangmu ziek in protestant Noord-Brabant. De medewerking tot op heden aan dit prachtige streven verleend, is zeker niet slecht te noemen en het bestuur verwacht dan ook de allerstout- ste resultaten. Het publiek zal nu uit maken of het behoefte heeft aan zulk een Muziekcentrum, waarbij wij on zerzijds alleen maar hopen van ja. Ook de ongeorganiseerde jeugd heeft de aandacht der stichting en men zal hierover in de komende win termaanden diverse mogelijkheden bestuderen. Indien de gehele parochie welwil lend staat tegenover de plannen der stichting, zal op deze wijze veel goeds in het belang der jeugd tot stand ge bracht kunnen worden. AFGETREDEN BESTUUR VAN „BERKDIJK" KEERDE TERUG Blijkbaar van mening zijnde, dat men enige weken geleden wel wat al te ver was gegaan met haar wantrou wen uit te spreken tegenover het be stuur, dat daarop prompt z'n functie beschikbaar stelde, werd vrijdag avond op verzoek van een aantal le den der RKVV „Berkdijk" een alge mene vergadering gehouden, waar voor ook het afgetreden bestuur was uitgenodigd. Naar wij vernemen war ren de leden het niet eens geweest met een door het bestuur voorgestel de contributieverhoging en hadden zij de kaspositie liever op een andere manier verstevigd gezien. Het ont brak het bestuur aan activiteit op dit gebied, terwijl men ook niet te spre ken was over de geringe belangstel ling voor de wedstrijden, met name van de voorzitter. Waarnemend voorzitter A. Snoeren gaf te kennen, dat de leden tot het inzicht waren gekomen met hun kri tiek te ver te zijn gegaan, hiervoor hun exuses aanboden en verzocht de afgetreden bestuursleden mitsdien hun functies weer te willen aanvaar den. Mede met het oog op de belangen der vereniging hadden deze daarte gen nu geen enkel bezwaar meer, en nadat dr. K. van Tuijn, die de voor zittershamer weer had overgenomen, verklaard had altijd ontvankelijk te zullen zijn voor kritiek, mits deze ge zond en opbouwend was, werd over gegaan tot behandeling van enkele agendapunten, waarbij o.a. een elf talcommissie en een commissie voor de jeugd werden benoemd. Nu de competitieleider rekening gehouden heeft en accoord is gegaan met het verzoek van de zustervereni ging Desk om de thuiswedstrijden van het eerste en tweede elftal dier vereniging op dezelfde dag te doen houden, zal een verzoek gericht wor den tot de KNVB en Desk, zolang de thuiswedstrijden op het terrein van deze laatste moeten plaats vinden, deze om half drie te doen aanvangen. In het verleden moesten deze om 12 uur gespeeld worden, met als gevolg soms een minimale belangstelling. Door deze mutatie zal het bezoek ze ker toenemen, hetgeen van groot be lang is met het oog op de kaspositie. PROCESSIE KEVELAER Op zaterdag 2 en zondag 3 sept. gaat de processie Kaatsheuvel weer naar Kevelaer. Degenen, die hieraan wensen deel te nemen, kunnen kaar ten verkrijgen op maandag 21 en dinsdag 22 augustus van 7 tot 8 uur in het patronaat der parochie St. Jan. PAX-CHRISTI-STERTOCH Zoals bekend zijn momenteel deelnemers (sters) uit diverse ]t aan de Pax-Christi-stertocht I» welke 26 augustus te 's-Bosch digt. Gedurende deze tocht w deze op verschillende plaatsen» vrij geherbergd en verzorgd Kaatsheuvel is voor dat doel wezen en door de spontane me»t king van een groep jongeren, zie hier voor de nacht van vrijdag 25; tot 's morgens 26 aug. 60 deelne- ingekwartierd. Evenals elders, s plannen worden gemaakt om it avond de deelnemers een paan aangenaam te verpozen, is doo plaatselijke V.V.V. in overleg kapelaan Pas, die zich bijzonder, deze beweging interesseert, ontworpen, om ook in onze trachten de deelnemers enige a* name uren aan te bieden, en wel 8 tot 10 uur. Daarbij is een hs gedaan op de drie plaatselijke! ziekkorpsen, die ieder een Ui muzikale wandeling zullen mat Drukkerij van Boxtel maar zó, dat juist om 8 uur d< sen, ieder uit eigen richting ,r markt arriveren met de deelne» van de stoet en hunne gastheiea -dames. Hier zal dan gezamenlijk mars „Groet aan Kaatsheuvel" i den uitgevoerd, alsmede 'n gezant lijke mars met de drumbands, slot een kort optreden van de dim band van Euphonia, dat over de k te bezetting beschikt. De kiosk zal op de Markt steld worden met een geluidsinstalt tie, waarvoor de band van het Kan heuvels revuegezelschap met zijn k- freinzanger de rest van de tweern val zal maken met echte amuat muziek, waarnaar de deelnemen,; le jonge mensen, gaarne zullen lui» ren. De organisatoren hopen op iele medewerking als kleine bijdrage aa: het doel van deze internationale Pa Christi-stertocht: „een leerschool n de oecumene". MUZIKAAL SUCCES De Gez. de Kort behaalden opk songfestival te Dorst een derde pk met een eervolle vermelding voork eigen compositie. Provinciaal nieuws TILBURG EN DE LANGSTRAAT BOUWEN HARD AAN NIEUWE TOEKOMST Onder dit hoofd schrijft een cor respondent van de Volkskrant een ar tikel met als ondertitel Midden- Brabant blijft achter bij industriële ontwikkeling". Wij ontlenen daaraan een en ander, speciaal wat de Langstraat betreft. De correspondent zegt o.m. De afgelopen tien jaar is de indu striële werkgelegenheid in Midden- Brabant met nog geen twee percent toegenomen. Tegenover een landelij ke groei van 13 percent en een Bra bantse industriële winst aan arbeids plaatsen van bijna 25 percent, tekent dit de stagnerende werkgelegenheid vooral in de wol-, schoen- en Ieder- STICHTING JEUGDBELANGEN Naar we vernemen is in de paro chie St. Jan een stichting jeugdbelan- gen opgericht, waarmee in een lang gevoelde behoefte zal worden voor zien. Er was op dit terrein een groot gebrek aan 'n overkoepelend orgaan. Immers nergens konden de leiders en leidsters van de diverse jeugdgroepe- ringen op terugvallen en steeds maar moesten zij proberen op eigen initia tief hun eigen zaken te regelen. Abonneert U AFWEZIG van 26 aug. tot 4 sept. a.s. P. Wijtenburg Arts De praktijk wordt waarge nomen door R. Raaymaakers, arts. Spreekuur: 810 uur. Boodschappen: voor 10 uur. Herhaal-apotheek tijdig laten aanvullen. op dit blad Blijkens de statuten telt de stich ting, waarvan het voorzitterschap en ie secretariaat resp. door de heren W. A. P. Zoon en P. v. Gils worden waargenomen, zich ten doel in nauw overleg met de bestaande organisaties van de vrije jeugdvorming de belan gen van de Katholieke jeugd in de parochie te bevorderen en middelen ter bereiking van dit doel te bestude ren, voor te bereiden en eventueel te doen uitvoeren. Er staan reeds heel wat plannen op het programma, welke men geleide lijk aan hoopt te realiseren. Op de eerste plaats vraagt de blokhut van de welpen en verkenners de aandacht der stichting. Deze verkeert n.I. in een bouwvallige toestand en boven dien hebben de eigenaars van het ter rein verzocht hiervoor elders een on derkomen te zoeken. Dank zij de welwillende medewer king van het gemeentebestuur, zal men in de toekomst een terrein kun nen huren, hetgeen zeer gunstig en centraal gelegen is en waarop dus een nieuw hoofdkwartier gebouwd zal kunnen worden. Uiteraard zal men de finantiele steun der parochianen hier bij moeilijk kunnen ontberen, waarin de ondernemers hopen te slagen mid dels een sympathieke actie, waarop wij nader hopen terug te komen. i U CJ iw 1 8: T.'BITBPTiitl Dahlia-tentoonstelling. Op 2 en 3 sept. a.s,. zal in café Den Braai een dahlia-tentoonstel ling worden gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door amateurkwekers uit Groot-Vlij men en Den Bosch. Een deskun dige jury zal de inzendingen keu ren op kwaliteit en kleur. Vlijmen in 1972 duizend jaar. Niet in 1962, zoals aanvanke lijk was bepaald, maar pas in 1972 zal de gemeente Vlijmen haar 1000-jarig bestaan kunnen herdenken. De uiterst deskundige paters van abdij „Mariënkroon" zijn na melijk in oude folianten en schrifturen gedoken, waarbij vast •kwam te staan dat volgens oude kroniekschrijvers de stichting van Vlijmen rond het jaar 972 ligt. Slechts een enkele neemt 't jaar 962 aan. Overigens, helemaal zeker van het jaar is geen enkele kroniek schrijver, maar het gemeentebe stuur houdt het grote en dave rende feest nu maar op 1972. Tegen die tijd hoort u nog wel iets. KAMPIOENSCHAPPEN DE ZWALUW VLIJMEN Jonge duiven Duif 1 M. Laros 748 pnt. 2 P. Vermeulen 571 pnt. 3 Jo v. d. Heuvel 553 pt. 4 M. Nicols 544 pnt. 5 Jo v. d. Heuvel 525 pt. Hok-kampioen 1 Jo v. d. Heuvel 2 H. Oosterwaal 3 P. Diepstraten 4 L. Nicols 5 de Laat Parijs Generaal 1 P. Diepstraten kampioen 6 prijzen 5 prijzen 4 prijzen 4 prijzen 4 prijzen 2 Jo v. d. Heuvel 3 W. van Vugt 4 H. Pelders 5 P. Vermeulen ReReclame 14 dagen tot 3 sept. BROMFIETS GESTOLEN J.l. zaterdag werd bij café Del Braai een bromfiets gestolen ve een zekere v. d. V. uit Nieuwkuijt die hoogstens vijf minuten in te café vertoefde. Buiten gekoma kwam hij tot de onaangename oi dekking dat zijn bromfiets was j stolen. De politie werd hierv; spoedig op de hoogte gebracht. UITSTAPJE BOYS-JUNIOREN Initiatiefnemers ontvangen volle medewerking VOOR j Dr. v. Beurdenstr 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-2121 Zaterdag maakten de Boys-junioren i uitstapje naar Arnhem, Nijmegen en streken; 63 junioren maakten het uitstapf mee. Ondanks de regen waren zij ais zeer voldaan. UITSTAPJE LEERLOOIERIJ VAN WAGENBERG-FESTEN Zaterdag maakte het personeel van 1 leerlooierij van Wagenberg-Festen een uii stapje. Men bezocht o.m. de Delta-weifc en de Euromast. Op de terugreis werd Hotel de Nijs te Waalwijk een koffietafd aangeboden en gingen de benen nog van de vloed. Allen waren zeer voldaan ovu de reis, WIELRENNEN Ronde van Schijndel Gisteren nam de Vlijmense renner B. t d. Ven deel aan de Ronde van S# del en mej, succes. Tijdens de wedstrijd g«! een groep van 8 renners weg. Van de Vw zag het gevaar in en maakte een uitloof- poging naar de kopgroep. Aangemoe» door vele wielersupporters slaagde v. d. 1® hierin. Daar van de Ven in de sprint g« kans zou hebben, liet hij het hier niet of aan komen en ging onbedreigd alleen winnaar over de eindstreep. Ook zaterdag in België was v. d. Ven grote vorm. Hij ging onbedreigd op deew streep af, maar een lekke band scl hem uit voor de overwinning, Vele sleepte hij in de wacht.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6