ft waaLwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt DE SCHADUW VAN DE WELVAART BINNEN- en buitenland RUILVERKAVELING in land van Heusden en Altena verloopt vlot MAANDAG 18 SEPTEMBER 1961 83e JAARGANG No. 75 Uilgever: lïaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Professor Queridoonze welvaart vertoont geen regelmatig profiel. Het gezicht van de Nederlandse economie ziet er blozend en -wel varend uit. Nooit is de welvaart in ons land zo groot geweest als nu. Tezamen met de fabriekscomplexen groeien de flatge bouwen. De winkels zijn overvol met de lekkerste dingen en met klanten, die al die heerlijkheden kopen. Auto-eigenaren rui len hun wagen in tegen een nog mooiere, nog duurdere. En de resten van het blanke brood waarvoor wij in de bezettings tijd hebben gebeden, liggen in het vuilnisvat. En toch is het de vraag, of deze welvaart een voller en rijker leven geeft, zoals de advertenties van koelkasten en televisietoestellen ons willen doen geloven. In de roes van de welvaart zijn wij geneigd zelf voldaan te worden en onze ogen te sluiten voor toestanden die een hoon betekenen voor onze technische en wetenschappelijke ontwikkeling. EENS WAS ARMOEDE VANZELFSPREKEND in de vorige eeuw was armoede een gewoon verschijnsel, even natuurlijk als regen, sneeuw of zonneschijn. Was het niet Multa- 1 tuli, die „de ellende des volks aan' de orde wilde stellen in de Staten-Generaal Vele Neder landse arbeiders waren tengevol ge van ernstige ondervoeding en slechte behuizing eigenlijk te twak om behoorlijk te kunnen werken. Alle artsen, geestelijken en maatschappelijk werkenden uit die tijd kenden deze wantoe standen, maar ze werden als een vaststaand gegeven beschouwd en als vanzelfsprekend aanvaard. Ze pasten in het sociale beeld van deze tijd. De wtetenschap van de econo mie stond toen nog in haar kin- derschoenen. Het spel van inaat- schappelijke en economische krachten, van vraag en aanbod, van produktie, prijzen en lonen, werd nog slechts door enkele ge leerden bestudeerd. Arbeid werd als koopwaar beschouwd. Het loon kon dus alleen bepaald wor den door de waarde van de ar beidskracht op de markt en niet door de behoeften van de arbei der. Arbeid beschermde niet te gen nood en het logisch gevolg van de ijzeren wetten der toen malige economie was, dat een ge deelte van de bevolking armoede moest lijden. Hieraan viel niets te doen, dit gegeven werd als onver anderlijk beschouwd en aanvaard en ieder moest maar tevreden zijn met de staat, waarin God hem had gesteld. Een zwarte plek gesproken kan worden, wanneer het levenspeil op een gegeven ogenblik zó is dat men kan zeg gen dat alle technische, weten schappelijke en culturele moge lijkheden, die voorhanden zijn, volledig worden gerealiseerd. Daarvan is op dit ogenblik vol gens de Amsterdamse hoogleraar, nog geen sprake. Het gestegen welvaartspeil in ons land vertoont geen regelma tig profiel. Allerlei voorzieningen blijven bij de stijging van het le venspeil ten achter. Ernstige la cunes constateert men volgens prof. Querido vooral op 't terrein der gezondheidszorg. De tekort komingen betreffen gebrek aan plaats in ziekenhuizen, gebrek aan aan alle hygiënische eisen beantwoordende werkplaatsen, 'n gebrekkige bejaardenzorg, ge brek aan voorzieningen voor geestelijk gestoorden en voor li chamelijk misdeelde kinderen, onvoldoende voorzieningen voor asthmatici en invaliden, enz. Voorts wijst prof. Querido op de gebrekkige wijze, waarop de gezondheidszorg in de particulie re sector wordt gefinancierd door een verouderd subsidiestelsel, dat de verenigingen dwingt, van de hand in de tand te leven. En dit alles vindt plaats in een samenle ving, waar de advertenties zingen van welvaart. Niet alleen taartjes... Wij kunnen ons er over verbazen dat een eeuw geleden vele Neder landers zelfgenoegzaam verkon digden dat er welvaart en volks geluk in ons land heerste. Waren zij dan blind voor de ellende om hen heen? Hadden zij een blinde vlek, een hiaat in hun gezichts veld? En hieraan knoopt zich een veel penibeler vraag vast: werpt misschien ook onze welvaart van vandaag een schaduw, die ons ge zichtsveld belemmert? Deze vraag heeft prof. dr. A. Querido, hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Gemeentelij ke Universiteit te Amsterdam, in het jongste nummer van 't „Tijd schrift voor maatschappelijk werk" aan zijn lezers voorgelegd. Een eeuw geleden werd maat schappelijke ellende als onver mijdelijk aanvaard. De loop der historie heeft echter duidelijk aangetoond, dat deze opvatting onjuist was. De geesteshouding van onze overgrootvaders kan men niet met onze hedendaagse vergelijken. Onze opvattingen zijn toch wel fundamenteel gewijzigd. Aan het begrip sociale rechtvaar digheid is onze tijd inhoud gege ven, door een aantal rechten aan alle leden van de gemeenschap toe te kennen. Hierdoor wordt voor vrijwel ieder de zekerheid van materieel bestaan en vervul- hng van essentiële behoeften ge waarborgd. Ook nu achterstand Maar dat neemt niet weg, dat ook in onze welvarende staat oog toestanden heersen, die een hoon zijn voor onze technische en wetenschappelijke ontwikke- hng- Professor Querido meent, dat er van echte welvaart pas dan Veranderingen in het maat schappelijk bestel hebben veel ar moede en gebrek doen verdwij nen. Maar ook nu constateren we ernstige lacunes, kwantitatief en kwalitatief anders dan honderd jaar geleden, maar evenzeer ge kenmerkt door het feit, dat het levenspeil beneden de gegeven mogelijkheden ligt. Vele van de ze lacunes, hebben geen andere oorzaak dan gebrek aan midde len, gebrek aan geld onu de voor zieningen te bekostigen en om deskundige krachten op te leiden. Moeten we van sleur, van ge brek aan sociale bewogenheid spreken, zo vraagt prof. Querido zich af, wanneer wij mleer uitge ven aan alcohol, tabak en taar tjes dan aan.de gezondheidszorg? Wij letten alleen maar op de ho ge lonen en de verhoogde pro duktie. Maar sociaal onderzoek, waarvoor weinig geld beschik baar wordt gesteld, kan even be langrijk zijn als de ontwikkeling van een kernreactor. Eén goed jeugdgebouw is soms meer nodig dan honderd zomerhuisjes. Er zal met alle mogelijkheden die ons ten dienste staan, een klimaat moeten worden geschapen die de mens nodig heeft om op zijn ma nier mens te zijn. Prof. Querido wijst op het ge vaar, dat onze voldoening over de gestegen welvaart tot zelfvol daanheid wordt waardoor wij het vermogen kunnen verliezen de overgebleven problemen te blij ven zien. De uitgangspunten voor de voorzieningen met betrekking tot de gezondheidszorg, alsook de principes voor de sociale opbouw hebben een eigen waarde, die af wijkt van andere, maar minstens gelijke aandacht vragen in het geheel. Nu dreigen wij tal van problemen, die in feite een aan fluiting zijn voor onze welvaarts staat, over het hoofd te zien of te onderschatten. Het is goed dat prof. Querido hierop nog eens zo nadrukkelijk heeft gewezen. FISCUS KOMT TEGEMOET aan kleine spaarder Ter bevordering van de bezits- 'n effecten voor kleine Paarders hebben de staatssecre- ussen van Bezitsvorming en 'lancicn een wetsontwerp inge diend. Hierin wordt voorgesteld: Vrijstelling van vennootschaps belasting voor beleggingsmaaU schappijen, die uitsluitend wer ken voor de kleine spaarders; vrijstelling en teruggave van dividendbelasting voor uitkerin gen door deze beleggingsmaat schappijen en beleggingsdepots; vrijstelling van registratie- en zegelrecht voor aandelen en be wijzen van deelneming, die aan kleine spaarders worden uitgege ven door beleggingsmijnen en de pots vervallen van zegelrecht op kleine obligaties en certificaten van aandelen. 1 y2 MILJOEN EXTRA VOOR VN-ACTIE IN KONGO Minister Luns (buitenlandse zaken) stelt de Tweede Kamer in een wijziging van zijn begroting over 1960 voor een aanvullend bedrag van ruim anderhalf mil joen gulden uit te Hekken als het aandeel van Nederland in de kos ten van de troepenmacht der VN in Kongo. Bij het opstellen van de ontwerpbegroting 1960 kon geen rekening worden gehouden met de ontwikkelingen in Kongo. DUBBELE MOORD IN TILBURG VERIJDELD Een familiedrama heeft zich dezer dagen voorgedaan in de Keldermanstraat te Tilburg. Een 63-jarige metaalslijper had des middags een bezoek gebracht aan zijn huisarts. Zeer gedeprimeerd kwam de man daarvan thuis. Hij gaf zijn vrouw' de raad met hun 19-ja.rige dochter het huis maar te verlaten. Om half elf kwam de dochter bij de woning aan, waar haar moeder haar op stond te wachten om haar 'het besluit van vade'r mede te delen. De man bleek echter van ge dachte te zijn veranderd, want hij wenkte zijn vrouw en dochter om binnen te komen. Nauwelijks waren zij binnen of de man sloot de voordeur zorg vuldig af. Zijn vrouw en dochter werden angstig en vluchtten ach teruit naar buiten, achterna geze ten door de man, die een met zes scherpe patronen geladen pistool in de hand hield. Doordat hij de pal niet had overgehaald^ ging 't schot niet af. Hij herstelde de fout, doch, hoewel hij van aange zicht tot aangezicht met vrouw en dochter stond, ging ook nu het schot niét af. Later bleek dat de patroon scheef voor het afvuur- mechanisme zat. Het meisje was inmiddels om de hoek van de straat verdwenen. De inmiddels gewaarschuwde po litie kon de vader aanhouden. Het drama heeft in de omge ving van de Keldermanstr. gróte opschudding teweeggebracht. PRIJSBELEID IS DISCUSSIE De melk- en broodprijzen heb ben de laatste tijd de gemoederen in ons land nog al eens in bewre- ging gebracht Brood kwam on langs nog weer in de aandacht toen de Bosse en Haagse bakkers, die hun personeel juist 'n loons verhoging van 5 pCt. hadden toe gestaan, zonder toestemming van het ministerie van economische zaken de prijs van het brood ver hoogden, wat in strijd was met de praktijk op prijzengebied zoals de laatste jaren gebruikelijk is. De bakkers hadden goede argu- mentèn om de prijs van 't brood te verhogen. Wii noemden de loonsverhoging van de bakkers gezelten al en daarnaast natuur lijk de invoering der verkorte werkweek en de (kostbare) mo torisering van de bezorging. Zij werden nochtans 'bij de mi nister op het matje geroepen en hun werd de eis gesteld de prijs verhoging weer ongedaan te ma ken. De enige troost voor de bak kers: de minister zal de brood- prijskwéstie nog eens bespreken m;et de Nederlandse Bakkerij Stichting... De onrust om de melkprijs had een andere oorzaak. In Breda schaften de melkboeren de losse melk af en gingen alleen flesse- melk verkopen, die duurder is. De huismoeders klaagden niet. Maar weer kwam het ministerie van economische zaken in het geweer, dat er een verkapte prijs verhoging in zag en toen de drie landelijke organisaties van melk handelaren ook hun afkeuring uitspraken, moesten de Bredase melkboeren de losse melk wel weer in hun assortiment opne men. Het ziet er naar uit, dat het be leid van het kabinet gericht blijft op stabiele prijzen. Minister De Pous heeft dit onlangs tijdens 'n bijeenkomst van de CHU in het Drentse Zuidlaren nog eens uit drukkelijk verklaard. Toch is het de vraag of de prijzen op 't hui dige niveau kunnen worden ge handhaafd. En dat geldt stellig niet alleen voor de melk- en bak kersbranche. De lonen in ons land zijn globaal genomen meer gestegen dan de produktiviteit, waardoor de kosten per eenheid produkt opliepen en dus de on dernemingswinsten inkrompen. Vorig jaar stegen de arbeidskos ten reeds met 3 pCt. Als de ont wikkeling zo voortschrijdt, zullen prijsverhogingen in de naaste toekomst toch onvermijdelijk worden. „KLEIN VERLOF" WORDT GEHALVEERD Het „klein verlof" van onge veer zevenduizend man bij de pa rate troepen zal gehalveerd wor den. Dit besluit van minister Vis ser (Defensie) is vrijdag bekend gemaakt. Ook bestaat het plan om bepaalde eenheden van de landmacht voor oefeningen naar West-Duitsland te sturen. De verkorting van het „klein verlof" komt hierop neer dat het dienstplichtig kader en de specia listen in plaats van na 21 maan-- den pas na 22 maanden naar huis kunnen en dat de overige dienst plichtigen in plaats van na 18 maanden na 20 maanden huis waarts mogen. Onder de parate troepen worden begrepen: de on dersteunende, logistieke en ver bindingseenheden. De lichtings- plocgen, die eind september en begin oktober voor „klein verlof" in aanmerking kwamen, zullen dus langer moeten blijven. De maatregelen van de rege ring dienen tot verdere verho ging van de paraatheid wegens de ontwikkeling van de interna tionale toestand. Evenals bij vele bondgenoten gaat het om 'n voor zorgsmaatregel. Over eventuele verdere maatregelen van Neder land wordt nog overleg gepleegd. Voor de Marine wordt overwo gen, een aantal reservesichepen, zoals hypermoderne onderzee bootjagers, uit de „mottenballen" te halen. Het uitvaren van deze bodems zal gepaard moeten gaan met het oproppen van detache menten reservisten. Dat is nog niet in overweging, omdat voor alsnog wordt gedacht aan het plaatsen van kern-bemanningen aan boord, die in geval van mo bilisatie van reservebemanningen de schepen voorklaar kunnen maken. Voor de luchtmacht wordt over wogen het oproepen van bepaalde categorieën technisch personeel voor het versnellen voor het ver snellen van het onderhoudswerk aan vliegtuigen en motoren. Dat kan nodig zijn om een zo groot mogelijk aantal straaljagers vlieg gereed te krijgen. Dit" dus alle maal in het kader van voorzorgs maatregelen, die met de NATO- commando's worden besproken. KONINGIN EN PRINS NAAR DE GAULLE Koningin Juliana en prins Bern- hard gaan a.s. woensdag, daags na prinsjesdag, lunchen bij presi dent De Gaulle in Parijs. De uit nodiging kwam op Soestdijk bin nen toen de Franse president van het bezoek hoorde, dat het ko ninklijk paar zou brengen aan de Nederlandse troepen in het oefen kamp La Courtine. Nu de oefe ningen daar zijn uitgesteld, be sloten de Koningin en de Prins toch aan de uitnodiging van pre sident De Gaulle gevolg te geven. Het zal de eerste keer zijn dat koningin Juliana, de Franse ge neraal ontmoet sinds deze presi dent is. Zou er sprake geweest zijn van 'n officieel staatsbezoek, dan had volgens het protocol pre sident De Gaulle eerst naar Ne derland moeten komen. Bij der gelijke officiële bezoeken ont vangt de langst-regerende 't eerst. NOG STEEDS HEVIGE GE- VECHTEN IN KATANGA President Tsjombe van Katan ga bevond zich donderdag in zijn paleis te Elisabethstad, bewaakt door honderden Katangese solda ten. Toen woensdag de vijande lijkheden tusen de UNO-soldaten en de gendarmes begonnen, dook Tsjombe achtereenvolgens bij verschillende adressen onder. Een van die adressen was het Britse consulaat. Er worden nog steeds felle verspreide straatgevechten geleverd in Elisabethstad, hoe wel de UNO alle strategische punten nu in handen heeft. Een Ierse groep soldaten verkeert in gevaar in het belegerde Kadot- stad, 100 kilometer van Elisa bethstad en de basis Kamina wordt bedreigd door Baloeba- krijgers. De Britse regering heeft de UNO officieel laten weten dat zij erg bezorgd is over de ontwik kelingen in Katanga. De Verenig de Staten en India hebben zich geheel achter het optreden van de UNO geschaard. De UNO heeft in een rapport de schuld van de ontwikkelingen gegeven aa,n blan ke officieren in dienst van het Katangese leger. Met de ruilverkavelingswerk zaamheden in 't Land van Heus- den en Altena wordt vlot voort gang gemaakt en verwacht mag dan öok worden dat spoedig een groot gebied de eerste vruchten hiervan zal gaan plukken. Een en ander blijkt uit het overzicht in het orgaan van de stichting „Het Streekorgaan in het Land van Heusden en Altena". WEGEN heeft ook reeds een begin ge maakt met het graven van de aanvoerleidingen tussen Schans en Robijnskil. Men denkt hiermee in oktober gereed te zijn. Verder is reeds een aantal kilometers aansluitende waterlopen gegra ven in de aanliggende gebieden van de Polder van Sleeuwijk en in de Werkense Polder. De ont graving van waterlopen zal in 1962 verder worden voortgezet, waarmee dan spoedig een steeds groter gebied van de verbeterde waterbeheersing zal kunnen pro fiteren. In 1962 zal ook een begin wor den gemaakt met het graven van de fioofdaanvoerleiding van An- del naar het gemaal Haagoord. In een gebied van 250 ha. is ook reeds een begin gemaakt met de kavelinrichtingswerken. In oktober zullen niet alleen de we gen klaar zijn, maar zullen ook alle overtollige sloten worden ge dempt. Om, de grondgebruikers zo spoedig mogelijk zoveel moge lijk grond in gebruik te laten ne men, is een tijdelijke gebruiks- exploitatieregeling ingesteld. In het komende najaar zullen nog enkele nieuwe kavelinrichtings- werkzaamheden worden aange pakt, die in 1962 gereed zullen komen. Er zijn 24 schatters be noemd en de sehattingsuitkom- sten zullen door het bureau ruil verkaveling van het kadaster te Breda worden uitgewerkt en ter visie worden gelegd. Ver beneden de verwachting is gebleven de oppervlakte grond waarover de plaatselijke commis sie tot dusver door aankoop de beschikking heeft gekregen. Door het verplaatsen van twee boerde rijen naar de Flevopolder zijn 90 ha. ter beschikking gekomen; 20 landbouwers zijn beoordeeld om een bedrijf in de IJsselmeer- polder te mogen aanvaarden. Met de toewijzing zal in 1962 een be gin worden gemaakt. Verder zijn met nog 20 boeren onderhande lingen gaande over het verplaat sen van hun bedrijf binnen 't ge bied zelf. In het afgelopen jaar zijn in dit gebied reeds 65 km. nieuwle of gereconstrueerde wegen gereed gekomen en momenteel zijn een verdere 50 km. in uitvoering. Hiervan noemen we de weg An- del-Woudrichem, de weg van Sleeuwijk over Oudendijk naar de Vaartsesteeg en vandaar over de Lagesteeg naar Uitwijk en verder de weg van Uitwijk naar Waardhuizen met de daarop aan sluitende weg naar de Polstraat tussen Genderen en Aalburg. Voor 1962 zijn gepland: de weg over de Hill naar Babiloniën- broek, de Wijksesteeg vanaf de Zwaanheuvel naar de nieuwe provinciale wfeg, de weg van Op- Andel naar Veen, de Groensteeg onder Genderen, de Doeverense- steeg, de Keldersteeg tot aan de Dodesteeg en de Neer-Andelseweg van de Achterdijk tot Andel voor de Kalversteeg, de Voogd- werf sesteeg met de verbinding naar de rijksweg via de Pere boom, de Driedracht en de Dijk- steeg en tenslotte nog de Bloem- steeg, de Gantselsteeg, de Poort- steeg, de Rietkade en Rijs wijkse steeg. NIEUW GEMAAL In de loop van deze maand nog zal het nieuwe gemaal „Altena" bij Sleeuwijk bedrijfsklaar wor den opgeleverd. In volle gang is de bouw van het nieuwe gemaal „Haagoord" bij Meeuwen, dat in 1963 voltooid zal zijn. Beide ge malen zullen per uur 84.006 in3 water kunnen afvoeren. Men De UNO heeft donderdagavond opdracht gegeven tot evacuatie van alle Europese burgers, wier aanwezigheid in Elisabethstad niet strikt nodig is. Waarschijn lijk zullen zij m,et vliegtuigen naar veilger oorden worden over gebracht. Volgens de UNO heb ben hoofdzakelijk blanke officie ren het verzet van de Katangese gendarmerie geleid. Donderdag avond werd er nog steeds gevoch ten op verschillende plaatsen in de stad, doch van een geregeld tegenoffensief was geen sprake. Ook werd nog steeds op UNO- soldaten geschoten vanuit Euro pese villa's. De UNO-troepen gingen over tot zuiveringsacties. De hoogste officieuze raming van de Katangese verliezen is geste gen tit 150 doden en gewonden, die van de UNO tot ruim 30. GESPREK NU MET RUSSEN MOGELIJK De minister van buitenlandse zaken van de Westerse Drie en van West-Duitsland zijn het er over eens, dat erf op een of ande re manier met de Russen onder handeld moet worden over Ber lijn en de andere Duitse proble men. De woordvoerder van het Ame rikaanse departement van minis ter Rusk, die dit meedeelde, zei, (fat de Russische minister van buitenlandse zaken, Gromyko, van Kroesjef opdracht heeft ge kregen met de westerse ministers de Duitse problemen te bespre ken, wanneer hij volgende week naar New York komt om er de zitting van de UNO-Assemblee bij te wonen. De westerse ministers Rusk, Home, Couve de Murville en Von Brentano zijn woensdag hun overleg in Washington begonnen. Van president Kenedy kwam het voorstel Rusk en Gromyko sa men een eerste inleidende discus sie over Berlijn en Duitsland te laten houden. Vanuit Moskou kwam later het antwoord, dat Kroesjef hiermee instemde. Hij liet weten, dat zijn „ja" mede ge motiveerd werd door de „positie ve houding" van Engeland. TWEEDE DADER. VAN DE AANSLAG OP DE GAULLE Een tweede lid van de ploeg van de O.A.S., die verleden week een aanslag heeft gepleegd tegen generaal De Gaulle, is aangehou den door de Franse politie. In te genstelling tot de overige leden van deze ploeg, waarvan er nog drie voortvluchtig zijn, heeft de thans gearresteerde, Jean Marc Rouvière, niet deelgenomen aan de aanslag zelf. Hij heeft alleen het elektrische materiaal er voor geleverd. DON JUAN CARLOS (23) VER LOOFD MET GRIEKSE PRIN SES SOPHIA (22) Koning Paul van Griekenland heeft woensdag de verloving be kend gemaakt van zijn oudste dochter, prinses Sophia (22) met Don Juan Carlos, prins van As,- turië en zoon van de Spaanse troonpretendent (23). Juan Carlos wordt als de meest waarschijnlijke opvolger van ge neralissimus) Francisco Franco', 't Spaanse staatshoofd beschouwd. Zoals bekend heeft Franco in 1947 meegedeeld, dat Spanje een monarchie zou worden. Prinses Sophia en don Juan Carlos ontmoetten elkaar voor 't eerst in de zomer van 1954, toen de moeder van de prinses, konin gin Frederika, voor 90 leden van Europese koninsghuizen 'n tocht langsi de Griekse eilanden orga niseerde. De prinses is zeer sportief. Zij zwemt o.m. uitstekend en is zeil- kampioene. Zij bezette onlangs de derde plaats bij de Regatta van Edinburgh en maakte deel uit van de Griekse ploeg bij de olympische spelen in Rome. Zij heeft bijzondere belangstelling voor kinderzorg, archeologie en muziek. In Spaanse monarchistische kringen is het bericht van de ver loving met instemming ontvan gen. Men meent, da.t de kansen, dat een afstammeling van Alfon so XIII, een lid van 't Huis Bour bon, de Spaanse troon zal bezet ten, thans aanzienlijk zijn geste gen. Een woordvoerder in Madrid heeft verklaard dat ook de rege ring „bijzonder is ingenomen" met de verloving. Juan Carlos woont sinds vorig jaar op het koninklijke landgoed Zarzuela, op enige afstand'van Madrid. Men verwacht dat 't jonge paar zich t.z.t. aldaar zal vestigen. Sinds enige weken is 't Spaan se publiek op de bekendmaking van de verloving voorbereid door foto's van de prinses, die overi gens op onopvallende wijze wer den gepubliceerd. Koning Paul en koningin Fre derika zijn thans met hun doch- tfl Fcho vAn het Zuióen

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1