)e Echo van Zuid en Muziekconcours werd enorm succes WAALWIJK Jubileum-avond ST. CRISPIJN lA.Ltnol)L$Ln$ derden woonden concours bij. Iwltli hechtigheid belangrijke taak Kor,mL- ,ers,cheiding van H-M- de verbouwde en gemoderniseerde brood- en banketbakkerij worden HEROPEND. J, B. de Leyer kMAARENl BRILLEN goedkoper en Beter dan waar ook! U)AG 9 OKTOBER 1961 83e JAARGANG No. 81 igenspaj poolvisu Met sn, ar nrltsilfc :n sterk, i ne. jroiii ot federatief muziekconcours, georganiseerd door de harmonie rrisDiin uit Waalwijk, ter gelegenheid van haar gouden jubileum, an de feestelijkheden zo langzamerhand tot een climax begonnen waa»p lonen is zaterdag en zondag „als een bom geëxplodeerd", het- it fiin echo vond in een enorm succes. Zaterdag 7 oktober om half vond de officiële opening plaats door de edelachtbare heer bur- "ee Iter J. L P- M. Teijssen in het gemeentehuis, met onmiddellijk J£inee je aanvang van de concertwedstrijden. Zondag 8 oktober om ffirnr had de opening van de tweede concoursdag plaats, terwijl di- t daarop aansluitend de mars- tambourwedstrijden volgden, welke den gehouden in de Burgem. Moonenlaan, waarna wederom aanvang S de concertwedstrijden. ptf m Het was een plechtigheid vol sfeer rstijl een plechtigheid die zijn Lel drukte op dit jubileum en een bepaalde distinctie aan gaf. L burgemeester, die op het ge- Utehuis de opening verrichtte in rtezigheid van velen, besteedde ,ï0lle aandacht aan de betekems ieSt Crispijn voor de gemeen- 'heeft. St. Crispijn, aldus de igemeester, mag terugzien op een .jarig bestaan en het heeft ge- ,end en dit met recht dit 'lileum feestelijk te moeten vie- Wanneer men een blik terug- terp! in de geschiedenis van deze armonie, dan blijkt, dat er in de felopen jaren „ups en downs" wa- en, die gepaard gingen met presta- ies'op muzikaal terrein of met loeilijkheden, die vaak afbreuk eden aan het wezen van deze in- lelling. Maar nu de harmonie St. ïispijn haar gouden feest viert, jen wij toch wel zeggen dat zij ..heeft bereikt door idealisme en ijstocht en ook door de zin naar «lokaliteit. De musiceerlust is wel .het bijzonder de Brabander in boren; de behoefte naar muziek irmt eén groot deel van haar struc- iiir, Brabant kent nog al wat mu- skgezelschappen, en zij vormen raag met name van St. Crispijn egd worden vaak een bindend centraal element. Muziek-beoefening kan ontspan- tndwerken, anderzijds is zij geest- schavend en geest-verrijkend. ÏIOMF St. Crispijn heeft in de afgelopen tig jaren veel lauweren geoogst dit in het bijzonder gedurende et laatste decennium. Immers, Crispijn heeft zich bijna in het oorste gelid van muziekgezelschap- en die aangesloten zijn bij de Kon. lederlandse Federatie, weten te diaren. Het was in 1952 dat St. ïispijn, als gereconstrueerd gezel- zich in de tweede afdeling list te plaatsen en nu, na 8 jaar, rijkt zij in de Vaandelafdeling. St. Crispijn heeft deze successen iet zomaar verworven; er moest bepaalde voorwaarden worden 'oldaan, aldus memoreerde de bur gmeester; ik denk hierbij aan taak aierzijds, dirigent en leden ander en plaats van bestuur en leden Er is een geest gekweekt die was om dit muzikaal niveau «bereiken. Dit vijftig-jarig bestaan van St. Crispijn mag gevierd wor- ien als een triomf, een triomf die slechts zeer sporadisch wordt aan troffen. Op 6 oktober 1935 werd de heer G, Duyvelaar als directeur van St. Crispijn geïnstalleerd en ik wilde, io vervolgde de burgemeester, St. Crispijn graag zeer nadrukkelijk ?en en dit strekt de directeur grote eer dat deze harmonie lit niveau niet zou hebben bereikt er zijn deskundige leiding. Hij W voor St. Crispijn de grote stu wende kracht! Zonder bekwame di- "gent is geen goed korps denkbaar, maar, zonder enthousiaste leden had ®en nooit het praedicaat „Goed" oehaald. De leden hebben grote bij- oragen geleverd aan de successen triomf, zodat wij uit dien hoofde Bogen zeggen, dat, wat de vrije tijdsbesteding betreft, de leden een «langrijke taak hebben vervuld, het bestuur heeft te zorgen dat de Problemen opgelost worden en dat K met boven het hoofd gaan uit- groeien.Het_ bestuur heeft naast de Wen en dirigent een zeer belang de taak. Directeur en leden, maar «het bestuur, hebben St. Crispijn gewacht op het punt waar zij nu Zij allen hebben het recht, staat. "oorden van lof te aanhoren. VIER JUBILARISSEN Vier leden zijn er die thans nog W uitmaken van St. Crispijn, zij op een of andere manier ge- Wende al deze tijd aan St. Cris pin verbonden geweest. Het zijn de gebroeders Jac. M. Didden en C. P. u de heer A. Kelder en de «rP. Hurkmans. T»otVS een wel zeer bijzondere onv gedurende een halve hjd en talent beschikbaar te ,_m het belang van de ge- Z! ?p; immers, St. Crispijn is kW m °Ven gemeenschap, zij geeft et) kleur aan het buitenleven, iiiHii °- droefheid en treur. Deze ,i,atnssen hebben bijgedragen tot lolt ile van wat St. Crispijn zich rm gesteld en wat ande- tias hadden verwacht. Ik JJe' aldus de burgemeester, Pümenteren voor de wijze waar- St r1- purende vijftig jaar voor nsP'ia hebben gewerkt; dit tot voor de jongeren! Gij in na vandaag deze hulde, hier, Het onfvangen. nu dezelfde onderscheiding opge speld. De burgemeester wenste hen van harte geluk, dat tevens voor be stuur, dirigent en leden gold. Door de belangstelling die St. Crispijn voor dit concours mocht ondervinden van een groot aantal korpsen, is een pracht succes be haald, en liet is prijzenswaardig dat ook andere gezelschappen in de ge legenheid worden gesteld dit feest samen met St. Crispijn te vieren. Ik wens, zo besloot de burgemeester deze plechtigheid, U gaarne toe dat St. Crispijn in de komende tijd dit niveau zal weten te behouden en dit met steun van, en gedragen door al le leden van de bevolking. Met deze wens verklaar ik gaarne het con cours officieel voor geopend. MUZIEKSCHOOL De genodigden bleven daarna nog gezellig even samen om het glas te heffen op het welzijn van St. Cris pijn, gedurende welke de algemeen secretaris van de Kon. Ned. Federa tie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen dank bracht voor 't gast vrije onthaal. Tevens besprak dhr. Van Omme het probleem om de jeugd aan te trekken en om tot een goede opleiding te komen. Hij sprak de hoop uit dat van dit concours 'n stimulerende kracht mocht uitgaan, die zou kunnen leiden tot het op richten van een muziekschool voor Waalwijk en omgeving, hetwelk on mogelijk zou zijn zonder de hulp van de diverse instanties. Wethouder Smolders, tevens voor zitter van St. Crispijn, dankte de burgemeester op sympathieke wijze voor de ontvangst op het gemeente huis. HET CONCOURS De wedstrijden, die in de zaal van De Gecroonde Leersse werden ge houden, trokken al vanaf het begin een enorme belangstelling. Zaterdagmiddag werd geopend door het jeugdorkest „Echo der Kempen" uit Bergeijck. Het behaalde voor het eerste nummer 50 punten en voor het tweede keuzewerk één punt meer, zodat het kon neerzien op een schitterende prestatie van de eerste prijs met een totaal van 101 punten. De muziekvereniging Concordia uit St. Philipsland deed 't iets min der best, maar wist toch nog een totaal van 83 punten bijeen te ga- ren, met als resultaat een tweede Prijs. Eveneens een tweede prijs wist Crescendo uit Overdinkel te beha len met een puntentotaal van 91. Het mag voor dit gezelschap 'n hele prestatie genoemd worden, temeer als men weet dat deze muziekver eniging onder leiding staat van een nog jeugdige dirigent, Albert Bak ker, die zijn 24 jaar nog niet vol heeft gemaakt en sinds kort (juni) als dirigent aan dit gezelschap is verbonden. La Fraternité uit Rhienderen wist met 49 punten voor het eerste werk en 51 voor het tweede de 100 pun ten vol te maken, waardoor het in aanmerking kwam voor een eerste prijs; dit zelfde resultaat behaalde ook De Hengelose Orkest Vereni ging „De Eendracht", die naar huis kon gaan met een behaalde eerste prijs. Het Fanfarekorps Renkum was de meest gelukkig van deze dag. Dit gezelschap Wist voor het verplichte werk „Esquise Triomphale" niet minder dan 52 punten te behalen en voor het keuzewerk „Suite Classi- que" maar liefst 53, zodat aan dit korps het federatief vaandel kon worden uitgereikt. De algemeen secretaris van de fe deratie sprak aan het eind van de middag nog een woord van dank en lof aan eenieder die er toe had bij gedragen dat dit concours een zo groot succes had kunnen worden. Zondag werd het muziekconcours van de harmonie St. Crispijn, dat zaterdag op zo'n grandiose wijze was begonnen, voortgezet met een ontvangst door het gemeentebestuur van het jubilerende korps en de deelnemende verenigingen, de jury en de verdere genodigden, waaron- die rr, V;'aren de gebroeders Didden, de poI ®erder en uit andere hoof- j, Sng hadden ontvangen. KeMJWee anderen, de heer A. J. r en P. J. Hurkmans kregen der de hoogeerw. heer deken Dr. v. d. Hurk. Bij deze ontvangst wa ren ook afgevaardigden van het hoofdbestuur aanwezig. Tijdens de ze ontvangst herhaalde burgemees ter Teijssen zijn woorden van ge lukwens aan St. Crispijn en van welkom aan de deelnemers van deze dag. Namens de Ned. Federatie voerde de heer J. G. Evers het woord, om op de eerste plaats het gemeentebe stuur van Waalwijk te danken voor de hartelijke ontvangst, waarna hij de deelnemende korpsen veel succes toewenste, doch er de nadruk op legde dat dit succes moet worden verdiend. Wanneer het oordeel van de jury ten opzichte van de presta ties van uw vereniging, negatief zal uitvallen, bedenk dan dat alleen door ijverig studeren en oefenen datgene kan worden bereikt waar naar uw korps streeft. De voorzitter van St. Crispijn, de heer Fr. Smolders, dankte nogmaals het gemeentebestuur voor deze of ficiële ontvangst en riep alle deel nemende verenigingen een hartelijk welkom toe. Hierna werd de erewijn aangebo den, waarna de wedstrijden een aanvang namen. Aap de mars-wedstrijd werd slechts door één vereniging deelge nomen, n.l. door de harmonie St. Ba- vo uit Raamsdonk, die het echter uitstekend deed en met 32 punten een eerste prijs wist te behalen. Bij de tamboerwedstrijden waren de uitslagen als volgt: 3e afdeling- Tamboerkorps Harmonie Willem III Beneden-Leeuwen 29 pnt., 3e prijs. 2e afdeling Drumband Harmonie St. Bavo, Raamsdonk, 2e prijs. Jammer, daar deze drumband slechts 1 punt te kort kwam voor een 1ste prijs. Drumband Harmonie Apollo, Geer- truidenberg, behaalde met 34 pnt. een 1ste prijs. In iets mindere mate deed dat ook in de 1ste afdeling het Tamboerkorps „Volharding" uit Oost-Voorne, dat met 32 punten 'n lste prijs behaalde. In de ere-afdeling was het de Drumband Tilburgse Capelle St. Jan die met 36 pnt. e enlste prijs ver diende en voor deze unieke prestatie een hartelijk applaus verwierf. Vanzelfsprekend trokken de con- certwedstrijden in de Gecroonde Leersse een overweldigende belang stelling. Het was zelfs zó, dat men velen moest teleurstellen. In de sectie Fanfare had 't Jeugd orkest Kon. Fanfare „Echo der Kempen" Bergeijk reeds zaterdag gemusiceerd, zodat de Fanfare „St. Willibrord" uit Boven-Leeuwen zich in de concertwedstrijd het eerst pre senteerde, en met groot succes. Voor beide nummers verwierf dit korps 50 punten, zodat men met een totaal van 100 punten een eerste prijs in de wacht sleepte. Minder gelukkig was de Kon. Er kende Muziekvereniging „Volhar ding" uit Steenbergen, hetgeen al leszins begrijpelijk was, daar één harer trouwste en sympathiekste supporters, n.l. de heer H. Duyve- laar, tijdens de marswedstrijd als toeschouwer plotseling overleed. Dit tragisch sterfgeval zal er mede wel de oorzaak van zijn geweest dat „Volharding" uit Steenbergen in de lste afdeling slechts een 2de prijs verwierf met 95 V2 punt. Ook Harmonie Apollo uit Geer- truidenberg moest met een 2de prijs in de lste afdeling genoegen nepaen. Deze harmonie verwierf 98 punten, evenals in de sectie Fanfare in de afd. Uitmuntendheid de fanfare St. Franciscus uit Renkum, die met 89 punten een tweede prijs verwierf. Hierna echter kwamen de liefheb bers van harmonie voor de volle 100 procent aan hun trekken. Daar was op de eerste plaats in de afdeling Uitmuntendheid de Muziekvereni ging Crescendo uit Buurse, die met 101 punten een eerste prijs verwierf. De Kon. Harmonie „Uitspanning na Arbeid" uit Valkenswaard ech ter, die hierna optrad, was voor de liefhebbers van harmonie-muziek n openbaring. Onder leiding van 1 dirigent Marcel Arbeel, behaalde dit eminente korps niet minder dan 110% punt en daardoor een eerste prijs met lof der jury. Een schitte rende prestatie, die echter werd overtroffen door de Muziekvereni ging „Kunst naar Kracht" uit Gla- nerbrug, die met 116% punt het het hoogste aantal punten van het concours behaalde en een excellente vertolking gaf van het verplichte werk Spartacus en van het keuze werk King Orry, van Hay dn Wood. Waarlijk, dit was harmonie-muziek van grote allure. Een eerste prijs met lof van de jury was een waar dige bekroning van deze unieke prestatie. De harmonie „Kunst en Vriend schap" uit Balgoy (Geld.) kon het met 90 punten niet verder brengen dan een tweede prijs, doch hierna was het de Kon. Harmonie Orpheus uit Tilburg, die onder leiding van dirigent A. A. M. Molenschot een sublieme vertolking gaf van Spar tacus en King Orry, waarvoor dit korps met een dik verdiende eerste prijs met lof werd gehonoreerd. Nog iets beter deed het de Kon. Harmonie St. Cecilia uit Haarsteeg, dat onder leiding van Sef Pijpers in de Vaandelafdeling 116 punten behaalde, en daar deze vereniging nog geen vaandel had, werd deze haar toegekend. De overige prijswinnaars ontvin gen de wimpel van de federatie. En met dit hoogstaand concert van de laatstgenoemde korpsen werd dit uitstekend geslaagd concours be sloten, doch niet voordat het lid van net hoofdbestuur van de Kon. Ned. Federitie van Harmonie- en Fan- farege elschappen, de edelachtbare heer J P. M. Meewese, burgemees ter van Hilvarenbeek, een dank- en slotwoord had gesproken, waarna staande het Wilhelmus werd aan hoord, als waardig sluitstuk van 't zeer geslaagde muziekconcours van de harmonie St. Crispijn. Waalwijk heeft weer eens 'n feest georganiseerd dat, zoals wij dat ge woon zijn, prima is verlopen en prima was georganiseerd en dat zijn goede faam op dit gebied heeft be vestigd. Grote deelname van vereni gingen, een deskundige jury, prima organisatie, bijzondere medewerking van 't gemeentebestuur, enorme be langstelling van de zijde van het publiek (ongeveer 1500 bezoekers); wat wil men meer om een concours in alle opzichten te doen slagen, la verlangt men bij zulke gelegenhe den misschien naar een grotere zaal. In elk geval heeft St. Crispijn een prachtig sluitstuk gehad met het zo geslaagde concert van Het Brabants Orkest en het twee-daagsemuziek festijn, waarover eenieder vol lof was en waarvoor het bestuur (spe ciaal secretaris), de verschillende comité's en alle medewerkers alle lof toekomt. pres. curator met de leden van het curatorium en de heer H. van Laar hoven, een deputatie van de Dr. van Beurdenschool, rector en docenten en collegae van het Dr. Mollercollege, bewezen alle leerlingen en vele oud leerlingen hun overleden leraar de laatste eer. De plechtige H. Mis van Requiem, werd door deken Dr. B. v. d. Hurk met assistentie van twee ka pelaans opgedragen en door het kerk koor onder leiding van de heer Fr. Wilmont gezongen. Moderator Ste vens van het Dr. Mollercollege leidde de dienst. De baar, welke werd gedragen door de leerlingen van de 5e klas van het Dr. Mollercollege, was met vele bloemstukken bedekt waaronder kran sen van familieleden. SUBLIEME UITVOERING BRABANTS ORKEST Vrijdagavond vond ter gelegen heid van het 50-jarig jubileum van de harmonie St. Crispijn in de con certzaal van De Gecroonde Leersse het „feestconcert" plaats, dat werd uitgevoerd door Het Brabants Or kest, onder leiding van dirigent Hein Jordans, met als solist de jeug dige Jan Zwiggelaar. In zijn hoedanigheid van voorzit ter van harmonie St. Crispijn, open de de heer Smolders deze avond, waarbij hij de burgemeester, leden van het ere-comité en verdere aan wezigen een hartelijk welkom toe riep. De voorzitter ak zijn grote voldoening uit ovei .Ie belangstel ling die deze avond n:. ht genieten, hij dankte Het Brabants Orkest voor de bereidwilligheid om deze avond te willen komen verzorgen tevens betrok hij in zijn dankwoord de di recteuren van de gemeentewerken en gemeentebedrijven \oor de on dervonden medewerking en de heer de Nijs voor de belangeloze ter be schikking stelling van de concert zaal voor het federatief muziekcon cours onder auspiciën van de har monie St. Crispijn, van zaterdag en zondag 7 en 8 oktober. Het concert van deze avond mag zeker meer dan geslaagd genoemd worden. Het programma was dan ook zo samengesteld, dat van „po pulaire klassieken" heel wat viel te genieten. Het Brabants Orkest open de met een zeer fraaie inzet, n.l. Trumpet Voluntary van Purcel, het geen al direct de volle aandacht kreeg. Voor de pauze kwamen ver der de liefhebbers v ,n Haydn aan hun trekken, bij de Symphonie nr. 103 (met de paukenroffel)na de pauze stond het programma volledig in het teken van Joh. Strauss. Buitengewoon veel eer heeft Het Brabants Orkest ingelegd met de compositie van Jo v. d. Booren, die zelf verbonden is aan dit Orkest, met het Concertino voor trompet en klein orkest. Wat de nog jonge Jan Zwiggelaar aan technisch kunnen biedt, heeft men op deze avond kun nen beoordelen en het overweldi gende applaus dat na afloop van dit Concertino klonk, gold wel voorna melijk deze kundige solist en tevens de componist Jo v. d. Booren. Het Concertino zal verscheidene aanwezigen misschien vreemd, maar niet onprettig in de oren hebben ge klonken, toch is het goed te weten dat Het Brabants Orkest dergelijke werken op zijn programma heeft staan en dat zij deze op een zodanig sublieme wijze weet te brengen. Na de pauze volgden de werken van „de componist der geliefde wal sen". De Radtzky mars was het slot stuk van deze zeer geslaagde avond. Na afloop dankte het publiek het orkest en zijn dirigent met 'n hart verwarmend applaus. De directeur van de harmonie St. Crispijn, dhr. G. Duyvelaar, bracht dank voor hetgeen Het Brabants Orkest deze avond had gebracht en ten teken van zijn erkentelijkheid bood hij de dirigent en de solist Jan Zwiggelaar bloemen aan. St. Crispijn, die het Brabants Or kest had uitgenodigd ter verzorging van deze avond, verdient hiervoor zeer zeker een hartelijk woord van hulde en dank. .■-wwru-uw.—1 l">"' A.«. donderdag 12 oktober nam. 2 uur zal onze geheel Bij deze gelegenheid bieden wij een speciale openingsreclame. Aanbevelend Besoijensestraat 4, WAALWIJK WIJN i( Burgemeester Teijssen reikt de onderscheidingen uit en wenst de jubilarissen geluk NIJVERHEIDSSCHOOL De volgende nieuwe leraren wer den aan de school benoemd: Dagschool: W. Dings te Hoogeloon (A.V.O. en gymnastiek) J. Raaijmakers te Tilburg (schilderen en tekenen) J. van Belle (A.V.O. op woensdag namiddagen). Avondschool: G. Stokwielder te Waalwijk (schilderen). Part-time-cursus schoenmaken: LI. Hensen te Waalwijk; P. Brok te Nijmegen; F. Hoog Antink te Waal wijk. Verder is benoemd tot 2e concier ge: D. Akkermans te Kaatsheuvel, MEJ. TONY HOFFMANS VER LAAT CHARITATIEF CENTRUM Mej. Tony Hoffmans heeft met in gang van 1 oktober haar ontslag ge nomen als sociaal werkster van het charitatief centrum alhier, wegens 'n reis die zij gaat ondernemen naar Mexico en Curagao. Mej. Hoffmans is hier ongeveer 5 jaar werkzaam geweest en haar akti- viteiten hebben zich niet alleen tot deze functie beperkt, een functie, waarin zij grote verdiensten heeft vergaard. Velen die met haar in aanraking kwamen zullen met dankbaarheid haar hulp en steun, haar werkzaam heid en haar adviezen blijven geden ken en haar met ons een goede, pret tige reis en behouden thuiskomst wen sen. De wekelijkse zittingen van het so ciale werk zijn voorlopig uitgesteld, totdat in de vacature is voorzien. WAT GEBEURT ER AAN DE TORENKLOK Zo vraagt men ons. Niets bijzondere. De firma Eijsbouts in Asten is druk doende met de electrische torenklok en electrische luid-apparaat en hoopt daarmee spoedig gereed te zijn en tot instaleren over te gaan. Nu is men alleen met voegwerk bezig. PUBLICITEITS-KARAVAAN Een publiciteits-karavaan van de nieuwe Vauxhall Victor 1962 zal op 11 en 12 okt. a.s. practisch het ge hele land doorkruisen. Een gedeelte hiervan 2al woensdag v.m. plm. 10 uur in Waalwijk aankomen en via Capelle, Raamsdonk in de richting Gorinchem verder het land doortrek ken. PLOTSELING STERFGEVAL Tijdens de tambourwedstrijden, welke in de Burg. Moonenlaan ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van de Harm. St. Crispijn j.l. zondag werden gehouden, is de heer Duyve laar uit Steenbergen plotseling onwel geworden en even later overleden. De heer Duyvelaar, een broer van de directeur van Harm. St. Crispijn, was 73 jaar. Kapelaan van Loon uit Til burg was vrij spoedig ter plaatse evenals kapelaan Lempens, die de laatste H.H. Sacramenten toediende. Dr. Lenglet, die even later arriveerde, kon slechts de dood constateren. De heer Duyvelaar, die zich onder de toeschouwers bevond, was bestuurs lid van de harmonie Volharding uit Steenbergen, die eveneens aan het concours deelnam. De harmonie heeft van verdere deelname aan het con cours afgezien. Dit plotselinge verscheiden van de heer Duyvelaar heeft wel een dom per op de feestvreugde gezet. Ook nog een supporter uit Steen bergen kreeg van de politie het droe ve bericht, dat zijn vrouw plotseling was overleden. DE HEER A. A. F. ENGELS TEN GRAVE GEDRAGEN Onder overweldigende belangstel ling is hedenmorgen de heer A. A. F. Engels, Ieraar Frans aan het Dr. Mol lercollege en leraar aan de Dr. van Beurdenschool ten grave gedragen. Naast burgemeester J. L. P. M. Teijssen, de heer J. Timmermans, VUGHTERS1R. 25 DEN BOSCH MARKT 32 - TILBURG Nwe GINNEKENSTR. 23 BREDA NED. BOND VAN OUD STRIJDERS, AFD. WAALWIJK De eerste contact bijeenkomst zal worden gehouden op donderdag 12 oktober in de bovenzaal van „De Ge croonde Leersse". Aanvang 8 uur. Er zal gelegenheid zijn voor schie ten en kaarten. Voor beide groepen geldt dat er volgens een bepaald com petitiesysteem wordt gewerkt. R.K. BOERINNENBOND AFD. WAALWIJK Op woensdag 11 oktober a.s. houdt de afd. Waalwijk van de R.K. Boe- rinnenbond haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. Des avonds om 18.30 uur zal de geestelijk adviseur kape laan Meeuwisse in de kerk van de H. Clemens te Baardwijk voor de overleden en levende leden van de af deling een H. Mis opdragen. Hierna vertrekt men naar café 't Vosje, waar dan de eerste bijeen komst wordt gehouden en waar de bekende spreker broeder Baseluis Sc- walt zal spreken over het onderwerp „Het gezin, het warme hart der we reld". Het bestuur verwacht grote be langstelling op deze avond, waarop de dames ook nog op koffie met wor stenbrood zullen worden onthaald. VERKEERSONGEVALLEN Donderdagmorgen rond 11 uur vond op de kruising Guido Gezellestr. en René de Clerqstraat een aanrijding plaats. De heer B. R. uit Waalwijk reed in de Guido Gezellestraat in oostelijke richting, terwijl de heer G. H. eveneens uit Waalwijk, vanuit de René de Clerqstraat gelijktijdig met B. R. het kruispunt naderde. R. ver leende geen voorrang aan de voor hem van rechts komende auto met voornoemd gevolg. Er ontstond een aanzienlijke materiële schade, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Eveneens donderdag ontstond een lichte aanrijding tussen twee voertui gen, waarbij lichte materiële schade ontstond. A. Sch. wonende te R. stond met zijn auto achter een stil staande bus. Teneinde ruimte te ma ken voor tegenliggers die wilden pas seren, reed de bus achteruit, waar door voornoemde aanrijding ontstond. Vrijdag 6 okt. vond een aanrijding plaats waarbij alleen een BBA-bus licht werd beschadigd. Doordat K. v. d. Sch. uit Drunen bij het van rich ting veranderen niet op het achterop komende verkeer lette, werd hij ge raakt door genoemde BBA-bus. Ook hier deden zich gelukkig geen per soonlijke ongelukken voor. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Witte motorhelm; wieldop (Opel); verrekijker en tas; dames handschoenen; contactsleuteltje. Verloren: donker bruine portemon nee; kinder-bruidskroontje; gouden trouwring; bruine jachthond; geel kinderschoentje; slinger van zonne scherm; doos inhoudende 60 zilve ren suikerlepeltjes in tas verpakt; etui met groene vulpen en zwarte bal pen. AGENDA Maandag en woensdag: MUSIS SACRUM: „Waarover men niet spreekt", 8 uur. LUXOR: „oorkree,t", 8 uur. Woensdag: DE TWEE KOLOMMEN: 8 uur repetitie dameskoor „Oefening en Vermaak". Donderdag: HOTEL MOONEN: Ruilavond en verloting postzegelvereniging: „De Langstraat" e.o., 8 uur. Zondag: DE TWEE KOLOMMEN: repetitie mannenkoor „Oefening en Vermaak", 12 uur.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5