wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN flits w Uit de Langstraat Gemeenteraad Sprang-Capelle voor het hetere bont de beste zaak [ejaardencentrum TUINDORP voerde vlag in top GERO- KELTUM cassettes BUREAU JAN TUERLINGS 83e JAARGANG No. 86 falrikse Stoomdrukkerij ,I)1W Antoon Tielen bjiedacteur: JAN TIELEN [«nummer 50798 verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" In de kleine gezellige ruimte van üiectiekeet, die opgetrokken is bij touw van het toekomstig Chr. be- uidencentrum aan de van Bereken- jelaan hoek Mercatorlaan in Be- lijen, vond dinsdagmorgen een offi ce plechtigheid plaats, die tevens periode afsloot van voorberei- d werk en de volgende, de tweede se. inluidde. get was een bijzondere dag voor jt stichtingsbestuur, maar ook voor architect en aannemer en voor al- die direct of indirect zijn betrok - bij de bouw van dit tehuis; dat 1 dus zeggen, ook een bijzondere ij voor de prot. chr. ouden van da- i waarvan velen reeds de wens te ilien hebben gegeven hun intrek te len nemen, in dit, van alle gemak voorziene, gebouw, it gemeentebestuur, dat werd ver- jenwoordigd door wethouder F. ulders, secretaris N. Vlaar en de tr Kobben, directeur gemeentewer- i, toonde een ruime belangstelling ir de opzet en de komende gang menwerking Het was wel een bijzondere dag in geschiedenis van de bouw van het jaarden tehuis en velen waren dan der Eerste Kamer, een gelukwens uit met het bereiken van deze mijlpaal in de bouwgeschiedenis. „Wij hebben deze uitnodiging gaarne aanvaard en wij stellen er prijs op hier aanwezig te kunnen zijn. Wij zijn verheugd, dat het nu al zo ver is en wij hopen, dat de volgen de schreden evenzo vlot en voorspoe dig zullen verlopen, zodat over een jaar met nog meer luister dit impo sante gebouw in gebruik genomen kan worden. Ook dan zal ik weer aanwe zig zijn, want als voorzitter van Maat schappelijk Werk, heb ik steeds een welwillend oor voor deze aangele genheden. U zult niet tevergeefs aan kloppen", zo verzekerde de wethou der. Na deze officiële bijeenkomst be gaven allen zich naar de bovenste verdieping van het in aanbouw zijnde tehuis, waar dominee Vink de vlag hees, die, eenmaal wapperend boven de nok, een feestelijke aanblik gaf. Weer teruggekeerd werd aan alle aan wezigen koffie met gebak geserveerd. De heer Huig van het architecten bureau sprak er zijn voldoening over uit, dat ondanks de achterstand, die was ontstaan, door gebrek aan perso neel en schaarste in de bouwmateria- naar Besoijen gekomen, om ge in te zijn van het hijsen van de Merlandse driekleur op het hoogste it, de nok. Het voltallig bestuur van de stich- aj was aanwezig, afgevaardigden ffl het architectenbureau Wieger tónen Vink te Amsterdam, de aan- ■ers-combinatie Spuijbroek en ïijnands en verschillende onder- ■emers. Vink, de voorzitter van het tstaur, was zeer verheugd over de tlle vooruitgang van de bouw, armee men tien maanden geleden «legonnen. bijzondere dag, waarbij woor- b van dankbaarheid en vreugde ho- m",meende dominee Vink. „We zijn kleine kinderen, die een belang- i feit wereldkundig willen maken leuze: Kijk dit hebben wij be- Ook de architect en de aanne- die hebben moeten cijferen en ;ren, ook de timmerlieden en Mtselaars, mogen verheugd zijn, bij «zien van dit bouwwerk, dat zover klaarkomen door de een- n samenwerking van hen al- len", Dominee Vink wees er op, dat «ls velen zich hebben opgegeven een plaats in dit tehuis; hij Wide allen, die interesse hebben, 2kh zo spoedig mogelijk aan te «len bij de secretaris van het stich- tógsbestuur, de heer J. van Gamme- '"b Kerkstraat 90 te Waalwijk. >Ko de Heer het wil, zullen wij weer verheugd bijeen mogen *om bet feit te vieren van de of- eopening; het zal een feest wor- verzekerde dominee Vink, „een voor Waalwijk, voor de gehele 'baat. Maar zolder de Here God ftt men nutteloos, want staat niet 'Psalm 127: „Zo de Heer het huis l;l!] Ijwt, vergeefs bouwen de werk- De Heer heeft ons geholpen, ';-e "Ij °ns nabij zijn bij de verdere ding. kouder Smolders sprak namens ®gemeester van Waalwijk, die 1 '"derd was vanwege de zitting len, 't programma weer volgens sche ma kon worden afgewerkt. Wanneer zich geen moeilijkheden voordoen, hoopt men in januari '62 een deel reeds „glasdicht" te hebben. Opzet Het streekbej aardencentrum zal bestaan uit een hoofdgebouw, dat 80 bedden zal bevatten. Om het gebouw heen gegroepeerd zullen 32 afzonder lijke woningen voor bejaarden ge bouwd worden te midden van riante groenstroken en parken. De plannen hiervoor liggen reeds gereed, maar men wacht met de aanvraag voor ver gunningen, totdat het hoofd gebouw helemaal klaar en bevolkt is. Het gehele complex zal dan een op pervlakte beslaan van ca. 2 ha. Het hoofdgebouw is langgerekt en bevat drie woonlagen. Het heeft een modern ingerichte ziekenkamer en 'n eetzaal, die tevens kan worden ge bruikt voor kerkelijke diensten en feestelijke bijeenkomsten. Elke kamer bevat een halletje, wasbak, toilet en ruime bergkast. De kopkamers van elke woonverdieping bevatten twee persoonskamertjes, zij bestaan uit een zit- en een slaapkamer. Het hele gebouw krijgt naast zijn normale verlichting een zogenaamde noodvoorziening, die automatisch in schakelt. Iedere kamer wordt voor zien van een zuster-oproep-installa- tie. Voor de verwarmings- en ver- lichtings-aangelegenheden trad het warmte- en electrotechnisch bureau Verhoeven uit Amersfoort adviserend op. De installaties worden aange bracht door de firma J. Ophorst uit Waalwijk. Het gebouw wordt met centrale verwarming uitgerust. Eigen sfeer. De heer van deö Hoven, de secreta ris van deze stichting, deelde mee, dat het in de bedoeling ligt de inwo- nenden deel te laten nemen aan het normale leven, zodat niet het idee ontstaat uitgeschakeld te zijn, want niets is minder waar. Men heeft zich dan ook een knutselkamer gedacht, waar ieder, die wil, zich naar behoef te kan bezig houden. Dit tehuis zal dus hun huis worden, de bejaarden kunnen een persoonlijke sfeer schep pen en in zoverre dit kan hun eigen meubels meebrengen. De maaltijden, die in een centrale keuken worden bereid, kunnen zij op hun kamer gebruiken of in de grote eetzaal, eveneens naar eigen believen. Ook kan ieder zijn eigen predikant of dokter ontvangen. Er zal een staf van bedienden aan wezig zijn van ongeveer 15 personen; als directrice is aangetrokken zuster Veen uit Amsterdam, die reeds jaren in dit werk heeft gezeten en, die wat dat betreft „all round" is, mede door haar veelzijdige ervaring in de tro pen. Daarnaast zal men de beschik king krijgen over een gediplomeerd verpleegster, die de ziekenverzorging voor haar rekening kan nemen. De heer v. d. Hoven meende, dat men niets heeft nagelaten, om het de bejaarden zo aantrekkelijk mogelijk te maken, waarbij voorop staat, dat het geenszins in de bedoeling ligt de ouden van dagen uit hun persoonlijke sfeer te halen, maar wel hen die ser vice en gemakken te bieden, die zij aan hun hoge leeftijd hebben ver diend. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen, dienst Dr. v. d- Wouw. INDISCHE DANSAVOND Behoefte aan een nauwer contact tussen de eigen Drunense bevolking en de Indische-Nederlanders, die se dert jaren daar woonachtig zijn, heeft er toe meegewerkt, dat in het verle den, op initiatief van diverse Dru nense instanties speciale contact avonden werden belegd. Dat deze geste zeer gewaardeerd werd blijkt wel uit het feit, dat deze mensen nu op hun beurt gemeend hebben de autochtone bevolking van Drunen een prettige en zeer leerzame avond te moeten aanbieden, als tegen prestatie voor het vele goede dat zij hier mochten ondervinden alsook, om actief mee te werken aan een effec tieve integratie van de Indische-Ne- derlanders in de Drunense gemeen schap. Om aan deze avond een typisch eigen sfeer te geven werd besloten, enige oosterse dansen uit te voeren, o.a. de Hawaian dans, Tahitidans en de Kaarsendans, die zeker voor velen een openbaring zullen zijn en waar door tevens de gelegenheid wordt ge schapen kennis te maken met een ka rakteristiek eigen cultuur van deze mensen. Na afloop is er voor de aanwezi gen gelegenheid tot dansen. Aan dit bal wordt medewerking verleend door The Jive Rollers o.l.v. Kees Schoe- litsz. Deze avond zal worden gehouden in De Hoge Braken te Drunen op zaterdag 28 oktober, aanvang half 8. K.V.P. De afgevaardigden van de Staten- kieskring Heusden kwamen in Dru nen bijeen in de zaal van gez. Elshout. Deze bijeenkomst werd geleid door de voorzitter v. d. kring de heer Kamp, terwijl door de heren v. Vessum uit Boxtel, de heer Baeten en de E.A. heer Thijssen het woord werd ge voerd, naar aanleiding van vragen welke door de aanwezigen werden ge steld. Gesproken werd o.a. over de nieuwe provinciale weg door deze streek, de ruilverkaveling en Nieuw- Guinea. Deze bijeenkomst van het kader van de statenkring werd gehouden naar aanleiding van de komende ver kiezing van de gemeenteraden en de Provinciale Staten. S. H. J. De gymnastiekvereniging SHJ heeft kort geleden de nieuwe, geheel ver fraaide en gemoderniseerde gymn.- zaal betrokken. Zodra ook buiten de zaal een en ander is opgeknapt zal de zaal nog officiéél worden geopend. Bij de gymnastiek en atletiekvereni ging wordt momenteel ook een inter ne reorganisatie doorgevoerd. Inge steld worden nl. verschillende com missies, welke ieder een eigen taak hebben, onder het gehele bestuur. Zo zullen worden ingesteld een financi ële commissie, een technische com missie, een zaalcommissie, enz. enz. AGENDA Zaterdag 28 oktober 7.30 u. Indische dansavond, Hoge Braken. 8 u. Nacht der vergelding, 14 j. THE FIVE PENNIES Liever bevelen wij u de film de five pennies aan, waar toch nog heel wat te genieten valt aan moderne jazz en dixieland muziek. De film is ietwat aan de sentimen tele kant. Het verhaal zit prima in elkaar en zal voor velen een goede /Ontspan ning zijn. Toegang alle leeftijden. GANGSTERS VAN 18 Een film over de jeugd op het pad van de misdaad. Toegang 14 jaar. Zondag 29 oktober 4 u. Teenager Melodie, alle leeft. 6.15 u. Nacht der vergelding, 14 j. 7.30 u. Instuif. 8.30 u. Go Naked in the World, 18 jaar. Woensdag 1 november 4 u. The 5 Pennies, alle leeft. 6.15 u. Gangsters van 18, 14j. 8.30 u. Idem. INSTUIF De R.K. Instuif Jong Drunen zal a.s. zondagavond in de Hoge Braken haar 14-daagse balavond houden. ST. HERMAN JOZEF, ZIJN BOS- LOOP EN Z'N PLANNEN VOOR HET A.S. SEIZOEN. De jaarlijkse bosloop, die op 12 november door S.H.J. wordt georga niseerd, rondom de Klinkaert, zal dit maal een ander karakter dragen en daardoor mogelijk nog meer belang stelling trekken. Ditmaal zijn er drie afstanden, n.l. 1000, 3000 en 5000 meter, waarop de A, B, C en D-klas- sers tesamen lopen. De REX-wisselbeker - de „Gro te prijs van de Langstraat" - wordt toegekend aan de winnaar op de 5000 meter. De LIPS-beker, die vorig jaar vlag voor de bosloop beschikbaar werd gesteld en waarvoor nog geen definitieve bestemming was gevon den, komt nu in het bezit van de win naar op de 3000 meter. De Lips-be- ker is ook een wisselbeker. In het a.s. winter-seizoen zullen zes wedstrijden voor de leden worden gehouden; elke maand één. Er is een klas voor senioren en een voor begin ners. De zaal-training zal woensdag avond plaats hebben onder leiding van de heer A. van Drunen, die als voorzitter de plaats van de heer Vis- sels heeft ingenomen. Nog verschil lende activiteiten werden op de laat ste vergadering op 't programma voor 't a.s. seizoen geplaatst, als films, lezing en bijzondere trainingsavon den, enz. Filmjournaal HOGE BRAKEN NACHT DER VERGELDING Een actie-film voor jong en oud, geheel opgenomen in technicolor. Toegang 14 jaar. TEENAGER MELODIE De titel van de film spreekt wel voor zichzelf en de dansende en zin gende Connie Froboes kan voor vele teeners anderhalf uur van prettig ver maak betekenen. Toegang alle leeftijden. GO NAKED IN THE WORLD Go naked in the world, is een van de films die het met de mo raal niet zo fijn neemt. Men krijgt te maken met het probleem „call girl" en de obstinate jongeman die over hoop ligt met zijn vader, en liefde op vat voor een dergelijk wezen. Wan neer hij op de hoogte raakt van het „beroep" van zijn geliefde, keert hij haar de rug toe, maar de tijd leert hem, dat zij onvergetelijk voor hem is. Wanneer hij haar na veel zoeken weer terug heeft gevonden, geeft zij zich, omdat zij niet van plan is met hem te trouwen, op onbeschaamde wijze met andere mannen af. Wanneer zij tot het besef komt wat zij heeft gedaan, werpt ze zich, voor de ogen van hem die haar zo lief heeft, vanaf een hoge rots in zee. Toegang 18 jaar. Agenda en pre-adviezen Sprang-Capelle en STASSAR Waalwijk Nieuwkuijk Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau Dr. van Beurdenstraat 8 A** VRIJDAG 27 OKTOBER 1961 ooc iiu. ou De tcho v an het Zuióen ïe bouw nadert haar voltooiing, waarna loodgieter, schilder, timmerman en electri- inhun intrede kunnen doen om het geheel te completeren. Op de voorgrond dominee Vink met genodigden en belanghebbenden. It li GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 27 ok tober 1961, dVs n.m. te 7.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Onbewoonbaar-verklaring pand Oost- eind 46. 5. Inbrenging woningen, behorende tot de complexen L (42 woningen), M (6 wo ningen) en N (18 woningen) in het bezit van de Woningbouwstichting „Sprang-Ca pelle". 6. Verhoging subsidie wandelclub „Er op uit". 7. Goedkeuring der jaarrekening over 1959 van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 8. Naamgeving verschillende wegen. 9. Verkoop grond aan de Woningbouw stichting „Sprang-Capelle". 10. Aankoop grond te Capelle. 11. Voorstel tot aanleg van elektriciteit aan de Tolweg. 12. Aanbieding begroting dienst 1962. 13. Wijziging begroting dienst 1961. 14. Mededelingen. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. PRE-ADVIEZEN Voorstel tot onbewoonbaar-verklaring van de woning plaatselijk gemerkt Oosteind 46. De woning, plaatselijk gemerkt Oosteind 46, in eigendom toebehorende aan de heer I M. Schiedon, alhier, is door de Hoofdinge- I nieur-Directeur, wnd. Inspecteur van de Volksgezondheid te 's-Hertogenbosch blij kens diens advies ongeschikt geacht voor bewoning, terwijl deze woning door het aan brengen van verbeteringen niet meer in be woonbare staat zal kunnen worden gebracht. Genoemde functionaris adviseert dan ook de onbewoonbaar verklaring van dit pand te bevorderen en de ontruimingstermijn te stellen op één maand. Voorstel tot overdracht van 66 woning wetwoningen, behorende tot de complexen L, M en N, aan de Woningbouwstichting „Sprang-Capelle" en tot het verlenen van voorschotten aan die stichting voor die com plexen. Aangezien de Woningbouwstichting „Sprang-Capelle" niet over technisch per soneel beschikt, is het in deze gemeente ge bruikelijk, dat de gemeente de woningwet woningen bouwt en deze na voltooiing in brengt in de Woningbouwstichting. Alle complexen zijn reeds administratief in beheer bij de Woningbouwstichting en deze corporatie heeft steeds voorlopige an nuïteiten betaald. Nu de stichtingskosten definitief zijn vastgesteld, kan tot definitie ve afrekening worden overgegaan. In verband hiermede stellen b. en w. voor tot overdracht der gronden en gebouwen, alsmede tot voorschotverlening over te gaan. Voorstel tot verhoging van het aan de wandelclub „Er op uit" te Sprang-Capelle toegekende subsidie. Bij raadsbesluit van 30 oktober 1959 werd aan de plaatselijke wandelclub „Er op uit" met ingang van 1 januari 1960 toe weder opzegging een jaarlijks subsidie toegekend van f 100, terwijl bij gelijk besluit aan de gymnastiekvereniging „Pro Patria" een subsidie van f 250. - per jaar werd toege kend. Dit verschil in subsidie steunde destijds op de overweging, dat de exploitatie-kosten van de gymnastiekvereniging belangrijk ho ger zouden liggen dan die van de wandel club. Dit laatste nu blijkt geenszins het geval te zijn. Aangezien gebleken is, dat de onderha vige vereniging een groot gedeelte van de jeugd opvangt en allerlei activiteiten ont plooit zijn b. en w. van mening, dat verho ging van het subsidie tot f 250.- zeker ge rechtvaardigd is. Mitsdien stellen b. en w. de raad voor het besluit van 30 oktober 1959 in die zin te herzien, dat met ingang van 1 januari 196 W het toegekende subsidie f 250.- in- plaats van f 100. - per jaar zal bedragen. Voorstel tot goedkeurin gvan de rekening over 1959 van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg in deze ge meente. Stelden b. en w. staande de raadsverga dering van 29 september j.l. voor het onder havige punt tot de volgende vergadering aan te houden, bij nadere controle is gebleken dat geen correctie in de cijfers der rekening behoefde te worden aangebracht. Mitsdien stellen b. en w. de raad voor de onderhavige rekening goed te keuren met de volgende cijfers: Gewone dienst aan in komsten en uitgaven f 45.505.63, met een subsidie der gemeente van f 35.082.37; Ka- pitaaldienst inkomsten f 6999,69, uitgaven f 6311,47; batig saldo f 688.22. Voorstel inzake vaststelling van straatna- men. Het gemeentebestuur van Waspik heeft b. en w. bij brief van 21 september 1961 voorgesteld om aan de weg, voorkomende op het plan van wegen en waterlopen behoren de bij de ruilverkaveling „ten westen van de, Capelse Voort", onder nr. 206, welke weg zich uitstrekt zowel over het grondge bied van de gemeente Waspik als dat van deze gemeente, de naam „Maaskade" te ge ven. Tevens stellen b. en w. de raad voor aan de weg, lopende vanaf de Waspiksedijk te genover het pand van mevr. de Wed. Cové in Noordelijke richting, de naam „Neder- veenweg" te geven, zodat daardoor 'n reeds in vroeger tijd in deze gemeente bekende naam gehandhaafd blijft. Voorstel tot aanleg van elektriciteit aan de Tolweg. Onder dagtekening van 28 juli 1961 heeft de heer J. Rozenbrand, Tolweg 20, al hier, alsmede een vijftal andere personen, een verzoek ingediend om aansluiting op het elektriciteitsnet in deze gemeente. Naar aanleiding van dit verzoek zijn door b. en w. enkele besprekingen gevoerd met de N.V. Provinciale Noord-Brabantse Elek- triciteits-Maatschappij te 's-Hertogenbosch. Daarbij is o.m. gebleken, dat voor de uit breiding van he elektriciteitsnet met 2 aan sluitingen van woonhuizen en 4 aansluitin gen van tuindersbedrijven het leggen van een hoofdkabel van pl.m. 930 meter nood zakelijk is. Gelet op het feit, dat praktisch de gehele gemeente thans van elekttriciteit is voorzien, achten wij het gewenst en verantwoord, dat nu ook dit laatste gedeelte van de gemeente op het elektriciteitsnet wordt aangesloten. B. en W. stellen de raad mitsdien voor hiertoe te besluiten en daarvoor een krediet beschikbaar te stellen dat kan worden ge voteerd ten laste van de reserve voor gas- voorziening onrendabele gebieden. Nu prak tisch de gehele gemeente bovendien op de gasleiding is aangesloten, is vermindering van deze reserve zeker verantwoord te ach ten. van deR ven MARKT 25 's-HERTOGENBOSCH TEL. 34643 BENOEMING Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Bekkers, heeft tot kerkmeester in onze pa rochiekerk benoemd de heer A. Jansens. AANBESTEDING Bij de gehouden aanbesteding van de brug en duikerbouw ten behoeve van de ruilver kaveling Vlijmen - Heusden, was laagste in schrijver de fa. Oomen, aan wien het werk voor f 52.400 is gegund. BETER LAAT DAN NOOIT Onze dorpsgenoot de heer J. v. Eggelen zal maandag a.s. naar Australië emigreren. Van Eggelen, die aldaar naar zijn dochter gaat, is 81 jaar oud.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9