waaLwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Qemeenteraad Raamsdonk Qemeenteraad Sprang-Capelle Sprang-Capeile 9.75 Stassar Betera Bent U al bankspaarder? RAAMSDONKSVEER KRIJGT WEEKMARKT Economisch klimaat in de Benelux vrij gunstig MAANDAG 30 OKTOBER 1961 83e JAARGANG No. 87 Mffijkse Stoomdrukkerij BU Antoon Tielen edacteur: JAN TIELEN fjnummer 50798 verschijnt 2 x per week Sprang Capelle Naar wij vernemen zal dokter Gerlach, te beginnen op 4 no vember a.s. zaterdags spreekuur houden 's morgens van 89 uur. Het spreekuur 's middags komt te vervallen. De overige spreekuren blijven ongewijzigd. BRILLEN BRILLEN ONDERWIJZERS VERGADERDEN Spaar veilig spaar bij de N.H.M. Raamsdonk Raamsdonksveer Korte berichten - De Russen en Amerikanen heb ben hun tanks aan de zone-grens in Berlijn, teruggetrokken. - Het partij-congres in Moskou is besloten met een verwoede aanval op Stalin:; die duizenden onschuldigen heeft laten ombrengen. De Anti-par- tijgroep, als Molotof, Bulganin, War- silof e.a. zijn mede-schuldigen, al hebben ze openlijk hun spijt en be rouw betuigd. - De bankbediende, die de Am sterdamse Bank voor f 800.000 had opgelicht is in Baden-Baden gearres teerd. Hij had de buit met een Zwit serse handlanger eerlijk gedeeld. Zijn uitlevering is gevraagd. - Z. H. de Paus herdenkt 4 no vember zijn 80e verjaardag en het drie-jarig pontificaat. Dc economische barometer in België staat nog steeds op mooi weer. Maar bij sommige partners van de Euromarkt zijn wel enke le kleine wolkjes zichtbaar en België dient deze ontwikkeling ongetwijfeld nauwlettend te vol gen, aangezien deze landen nage noeg 55 van zijn export afne men. De nijverheidsproduktie van onze zuiderburen is in het tweede kwartaal van dit jaar met 70 gestegen in vergelijking tot de produktie in de overeenkomstige periode 1960. Het werkloosheids percentage is in de loop van dit jaar ook steeds meer gedaald. In augustus waren er in België 84.000 werklozen tegen 94.000 in juli en 115.000 in augustus I960. Volgens een recent rapport van 't O.E.E.S. zal de economische ex pansie in België zich dit jaar toch trager gaan voltrekken dan in '60 het geval was. Deze expansie hangt voornamelijk af van de ontwikkeling van de particuliere investeringen en van de export, die sedert februari van dit jaar 'n licht herstel te zien heeft gege ven. Wegens de snelle bevol kingsgroei is er in België drin gend behoefte aan een krachtige economische expansie. Een al te abrupte vertraging van het ex pansietempo dient te worden voorkomen. In dit verband komt door de invoer van de vijfdaagse werkweek een vermindering van het aantal werkuren op 't ogen blik slecht te pas. ~*De Belgische regering streeft naar stabiliteit van 't prijsniveau. Niettemin stegen in de afgelopen maanden de prijzen voor var kensvlees, eieren en mineraal wa ter; daarentegen daalde de prijs van aardappelen. Óver het alge meen hieven de kosten van le vensonderhoud ongeveerge lijk en door diverse loonsverhogingen stegen de particuliere inkomens van de Belgische bevolking. In verschillende bedrijfstakken wer den in de afgelopen maanden gunstige resultaten geboekt, of schoon de groei tegenviel als men de optimistische verwachtingen aan het begin van dit jaar in aan merking neemt. De produktie in de kolenmijnen is enkele procen ten verminderd, hetgeen een da ling van de voorraden in de hand werkte. In de ijzer- en staalpro- duktie bereikte de produktie in augustus een lager peil dan de produktie in augustus 1960. Een belangrijk feit vormt echter het hoge peil der geboekte hestellin gen in de metaalsector. Die be stellingen bereikten bijna de tien miljard, een bedrag dat slechts 570 miljoen heneden het record- peil ligt. Een groot deel hiervan bestaat uit bestellingen van luchtvaartmaterieel. In Nederland gunstig De ontwikkeling van de econo mische toestand in Nederland mag zeer bevredigend worden ge noemd. Weliswaar is de industri ële produktie in de tweede helft van het vorig jaar nauwelijks toe genomen, maar over 1961 zal ze vermoedelijk weer een stijging van lonen en inkomens te zien geven en ondanks de druk van de arbeidsmarkt strikt gehandhaafd blijven. De snelle invoering van de vijfdaagse werkweek kan ech ter, aldus de rapporteurs tot com plicaties aanleiding geven. Wel zal Nederland moeten streven naar een groter gebruik van buitenlandse werkkrachten, aangezien men anders er niet in zal slagen het schrijnend tekort aan arbeidskrachten voldoende te ondervangen. De rapporteurs achten in weer wil van het arbeidstekort de kans op produktieverhoging zeer wel aanwezig. De zeer omvangrijke investeringen, die in 1960 reeds hun beslag kregen, zullen in vele bedrijven thans hun vruchten ai' gaan werpen. De O.E.E.S. beziet de Nederlandse economie ook op langere termijn. De bevolkings groei zal in de toekomst ons land wel eens voor problemen kunnen plaatsen. Daarom meent de O.E. E.S. dat een zekere mate van emi gratie ongetwijfeld op dc lange duur verlichting zal brengen. On dertussen zal Nederland zijn eco nomische problemen natuurlijk niet met emigratie kunnen oplos sen. Het expansietempo van de economie moet zoveel mogelijk worden opgevoerd om het land 'n blijvende welvaart te kunnen waarborgen. De O.E.E.S. heeft al le lof voor de rigoureuze politiek van de Nederlandse regering. Een dergelijke politiek is immers noodzakelijk om de stabiliteit te bewaren. De rapporteurs vestigen met name de aandacht op de prijspolitiek van onze regering, die deze stabiliteit mede kan be vorderen. De O.E.E.S. is de me ning toegedaan dat de revaluatie van de gulden slechts in beperkte mate de daling van het overschot op de lopende rekening van de betalingsbalans zal accentueren. Het voornaamste voordeel van de revaluatie is de verbetering van de pariteit tussen de prijzen in Nederland en het buitenland. De revaluatie zal tevens het aantrek ken van buitenlandse werkkrach ten kunnen vergemakkelijken. SCHADUWEN OVER DENEMARKEN De dienst economie wordt mo menteel gekenmerkt door een overspannen conjunctuur. In 1960 heeft het toenemen van de bin nenlandse vraag geleid tot 'n aan zienlijke verhoging van de pro duktie, met volledige inschake ling van de arbeidsreserve en het produktieapparaat. De prijzen stegen nauwelijks, maar de han delsbalans ging achteruit. De loonsverhogingen, welke in het lopende jaar Pun beslag zullen krijgen, zullen de directe loon kosten nog meer opvoeren en de consumptieve vraag stellig ver groten. Denemarken zal zich met net oog op deze ontwikkeling wel genoodzaakt zien de consumptie ve bestedingen te beperken en de vraag binnen de perken van de produktie- en exportmogelijkhe den te houden. De noodzaak van zulk een be perking treedt duidelijk aan de dag wanneer men de ongunstige ontwikkeling van de Deense be talingsbalans onder ogen ziet. Door een verdere toeneming van de binnenlandse vraag zou het betalingsevenwicht nog meer ver stoord worden. Een dergelijke toeneming zal kost wat het kost moeten worden beperkt. De Deense regering heeft met dit doel voor ogen het disconto reeds verhoogd van 5,5 op 6.5 Er zullen echter meer maatrege len nodig zijn om inflatoire in vloeden tegen te gaan. Deze maatregelen zullen moeten liggen op het fiscale vlak. Zo zouden de loon- en inkomstenbelasting in eens moeten worden betaald en niet zoals thans nog het geval is na verloop van gemiddeld lVz 2 jaar. Door een dergelijke belastinghervorming wordt een grotere stabilisatie verkregen, die de algemene vraag beperkt, doch de groei van de produktie niet zal aantasten. Denemarken is nog steeds een overwegend agrarisch land, ook al is de" industriële produktie ge durende de laatste IV2 jaar met circa 34 toegenomen. De agra rische uitvoer van Denemarken vormt bijna de helft van de totale export. Engeland en West-Duits- land zijn de voornaamste afne mers van de Deense landbouw. Helaas is de Deense betalingsba lans in hoge mate afhankelijk ge bleken van de prijzen die 't land voor z'n landbouwprodukten kan krijgen. Dit maakt de Deense eco nomie erg kwetsbaar temeer daar Engeland" en West-Duitsland, zijn voornaamste afnemers, hun ei gen landbouw zeer intensief steu nen en beschermen. Laatste berichten DODEN DOOR ONGEVALLEN De rekes ongevallen met dodelijke afloop was in het afgelopen week einde weer groot In Arnhem kwam een 60-jarige man op een brommer, door een gevaarlijke manoeuvre, om het leven. Een 72-jarige vrouw kwam in Hee renveen bij een aanrijding om het le ven; haar 73-jarige man overleed la ter. Een inwoner van Sevenum kwam om het leven toen de auto waarin hij mee reed uit de bocht tegen een boom vloog. De bestuurder werd zwaar ge wond. Bij het werk op het station in Dordt raakte een 41-jarige man bekneld; hij overleed wat later aan zijn verwondin gen. Hij laat negen kinderen achter. Door gasvergiftiging is een 57-ja- rige inwoonster van Vlaardingen om het leven gekomen. In dezelfde plaats verloor een 31-jarige arbeiderhet le ven toen hij van een machine viel. MAAiii/ao uw uniuujjiv iwui '~VM e ïcho van het Zuièen Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs; 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief jgericht 1878 "Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres „Echo" aan '^gemeenteraad in Sprang-Ca- „eile had niet meer dan een kwar tier nodig om zich door de zestien punten tellende nota heen te wer- ken Het voorstel tot verhoging van de de wandelcub „Er op uit" toe- nde subsidie van 100 gulden tot gulden, was voor de heer Kuys- ten aanleiding om er zijn vrees over t te spreken dat de wandelclub ik met dit eventuele toe te kennen drag niet rond zou komen. De voorzitter antwoordde hierop, dat de aan b. en w. toegezonden be ding was gebleken dat er die Mogelijkheid wel in zat. Bovendien leende hij dat men de verhouding ussen de wandelcub en de gymnas- jekvereniging Pro Patria, aan wie leeds eerder deze subsidie was toe- lekend niet scheef moest gaan trek- n, waarna het voorstel zonder umming werd aangenomen. Aangaande punt 10 van de agen- deelde de voorzitter mee dat b. en w. niet in staat waren geweest het toegezegde prae-advies nog tij - aan de gemeenteraadsleden te [oen toekomen. Dit advies vermeld- Aankoop van een stuk grond van ongeveer 7 are, bestemd voor parkeerplaats t.b.v. de kerkgangers van de Hervormde Kerk, om hun ivagen te parkeren. Voor het „plein tje" dat 30 auto's kan bevatten, ad viseerden b. en w. 1400 gulden uit trekken. De raad kon zich hier tenstemmig mee verenigen. Bij de behandeling van het voor stel van b. en w. om te komen tot aanleg van elektriciteit aan de Tol weg, vroeg de heer Vos of het niet denkbaar was dat er een instantie aan zou kloppen om baatbelasting te heffen, waarop de voorzitter ant woordde, dat men dit nog moest af wachten. Op een verzoek van de heer Ge- nuit en de heer de Graaff om te komen tot plaatsing van enkele lan taarns, beloofde de voorzitter dit in overweging te zullen nemen. Ook aan de opmerking van de heer Kuysten, dat er aan de Tolweg een straatnaambordje ontbrak, be loofde de voorzitter de nodige aan dacht te schenken. Daarna ging men over tot de be noeming van een Commissie, belast met de controle van de gemeente begroting; hiervoor werden benoemd de heer Ros, die door ziekte afwezig was, de heer De Bie en de heer Kuysten. Tot slot vroeg de voorzitter de raad haar toestemming te willen geven voor het voteren van enkele kredieten, allereerst een krediet voor het in orde maken van 't stuk grond tot parkeerplaats, waarvoor de raad even tevoren toestemming had gegeven tot aankoop. Dit kre diet kon worden geput uit 't batig saldo van de gemeenterekening en zou 11.500 groot moeten zijn; te vens om een krediet ter beschikking te willen stellen voor aankoop van uniformen voor de vrijwillige brand weer, groot 6.000 gulden. Beide voorstellen werden door de raad eenstemmig goedgekeurd. je met slanke ■óór twee stolpploo;? :n vrolijk-ros 5LABELPB:: TREKKING LOTERIJ DORPSHUIS De trekking van de grote loterij ten bate «n het Dorpshuis te Sprang-Capelle zal plaats vinden op a.s. vrijdag 3 november, a het gebouw van de Chr. Volksbond al hier, tijdens de bazar die hier wordt ge- fhouden ten bate van de Harmonie Marijke. PRO JUVENTUTE. In ons blad van vorige week kwam een advertentie voor van bovengenoemde prin- itssenkalender. Men verzoekt ons mede te ielen dat bedoelde kalender voor de ge meente Sprang-Capelle verkrijgbaar is bij mevrouw Van Prooijen, Julianalaan 6, te Sprang-Capelle. BAZAR „MARIJKE". Op a.s. vrijdag 3, zaterdag 4 en maandag f november wordt in het gebouw van de Chr, Volksbond alhier een bazar georgani seerd ten bate van de Harmonie Marijke haar drumband. De bazar wordt vrijdagavond door Bur gemeester van Prooijen geopend. Een ijverig comité heeft reeds enige tijd veei werk verzet om deze bazar in elk op- :icht te doen slagen. Aan de inrichting van Je bazar zal dan ook zeker niets ontbreken. Verschillende aantrekkelijke attracties zullen aanwezig zijn, als schieten, sjoelen, ballen gooien, rad van avontuur, enz. enz., zodat er'zeker volop gelegenheid zal zijn voor eenieder om zich aangenaam bezig te hou- den, terwijl een aantal verkoopsters ook een groot aantal keurige handwerken enz. zul len aanbieden, speciaal aan de dames-be- meksters. Voor de kinderen zal het zaterdagmid- «ig een speciale middag zijn met mooie at taches. Het doel van de bazar, tot steun aan de Harmonie Marijke, is zeker bij eenieder sympathiek, zodat verwacht mag worden dat hst deze drie avonden een gezellige drukte ral worden. BEDANKT Ds. P. J. Bos, predikant bij de Ned. Hen. Kerk alhier heeft voor het beroep »an Kootwijkerbroek bedankt. DANKSTOND A.s, waensdagavond half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier dankstond voor het ge- «as worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. P. J. Bos. - rf-t— tt* vi MAANDVERGADERING De maandvergadering van de P.V. De Luchtvaart zal niet meer plaats vinden op 'e le zaterdag van de maand doch in het "rvolg op de le vrijdag van de maand. De ®ste vergadering is dus vrijdag 3 novem- ®e' a.s. in café De Witte Brug. T.B.C.-VLUCHT De gehouden wedvlucht door de P.V. De Luchtvaart en Nooit Gedacht, ten bate van M Groene Kruis heeft opgebracht het net- 10 bedrag van f 695.50. Een dezer dagen ls dit bedrag aan het bestuur van het Groe- t[ Kruis overhandigd. DANKSTOND A.s. woensdagavond half 8 zal in de Ned. Herv, Kerk alhier een dankstond voor het ge»as worden gehouden. In deze dienst des "ootds hoopt voor te gaan Ds. Trouw- Aanvank van de dienst 7.30 uur. VOETBAL. Jl. zaterdag speelde Wit-Zwart een uit wedstrijd tegen Seolto te Zevenbergen. Uit slag 1 - 5 in het voordeel van Wit-Zwart. Het derde elftal wist met 1 - 0 te zegevie ren over HNC III. MARIJKERIT. Voor de a.s. woensdag 1 november te houden Marijke-najaarsrit hebben zich reeds een aantal deelnemers opgegeven. Tot en met woensdag 12 uur kan men nog inschrij ven voor deze rit. tantasie in 8 taferelen „De Zeereis" in een vertaling van Magda Berg op waarlijk su blieme wijze. In dit spel zijn droom en wer kelijkheid op een geraffineerde poëtische wijze met elkaar verweven. „De Zeereis" is een stuk dat zeer aan- trekkelijk is voor het publiek. Deze aantrek kingskracht schuilt primair in het stuk zelf, voornamelijk in de afwisseling van de tafe relen, die variëren van licht ironisch tot ko misch en akelig griezelig. Daarnaast dient echter de entourage die er door De Nieuwe Komedie aan werd gegeven, vermelding. In Huis ten Deijl kwamen de leden van de afdeling St. Geertruidenberg van de K. O. B. in een algemene ledenvergadering bijeen. Tijdens de mededelingen kondigde de voorzitter aan, dat de komende onder wijzersdag zal worden gehouden op dinsdag 14 november. In de voormiddag zal hierop het woord gevoerd worden door een prof. uit Leuven, over het onderwerp: School- pedagogische diensten, 's Middags zal de Zuidnederlandse opera een opvoering ver zorgen van de operette lm Weissen Rossl. Op 28 en 29 december zullen in Breda een tweetal bezinningsdagen worden gehouden, waarvan het thema luidt Oosterse christen heid. Na nieuwjaar zal door Ad. Heerkens een cursus muzikale vorming worden gege ven. Deze cursus bestaat uit 6 lessen. De afgevaardigde op de KOV-vergadering in Amsterdam op 3 jan. a.s. zal zijn de heer Otten uit Geertruidenberg. Na deze vergadering werd het woord ge voerd door Mr. H. A. F. Velu. Op zeer geestige wijze gaf deze een uiteenzetting over Spanning tussen jong en oud, de ver anderde mens in de veranderde samenle ving. Mr. Velu stelde in zijn inleidingswoord dat wij zitten in een revolutietijd tussen een oude en een geheel nieuwe generatie. Van zelfsprekend schept deze situatie een con- tactverlies tussen jong en oud. De mens van nu is wereldwijd geïnformeerd. De ouders moeten jeugdig blijven om begrip te kun nen blijven opbrengen voor de jongere mens. Hierna schetste spreker in het kort de ontwikkeling van het mensdom. Het oudste type mens is dat van de jager, levend in de wildernis. De man is hier heer en meester over al wat aan hem ondergeschikt is. Daarna komt het type van de boer. Deze is reeds welvaart gaan zien. In onze stre ken treffen we hem aan omstreeks de tijd van Karei de Grote. In de Middeleeuwen leidt het bij elkaar wonen van een aantal vakmensen tot het ontstaan van de burgerij, waarin langzamerhand individualiteit en on afhankelijkheid gaan groeien. Hierna volgt de periode van vrijheid, gelijkheid en broe derschap, die wij in concreto aantreffen in het rationalisme, het formalisme en het li- beralisme. Het tegenwoordige communisme praat over kameraadschap en doet dus weer afstand van de individualiteit. In het Westen groeit men naar vriendschap, waarin het Ik en het Wij samengaan. Dit vinden we o.a. verwezenlijkt in het teamwerk en in het be ginsel van de solidariteit T.a.v. de kerk stel de Mr. Velu, dat de leek een eigen taak heeft in zijn omgeving èn in de kerk. De taak van de priester is een zuiver sacra mentele. Het nozemprobleem werd ge schetst als een periode waarin de ouders niets meer te zeggen hebben over de in de cteek gelaten jonge mens. Deze periode, tussen de 17 en 21 jaar is een moeilijke maar boeiende tijd en is een voorwaarde voor de jongelui om te komen tot zelfstan digheid. Gaat het U financieel goed Verheugend; maar... denk ook aan later! Open nu een spaarrekening bij de N.H.M. Als spaarder hebt U recht op 3% rente en op de volledige bankservice. Bovendien is de N.H.M. dan Uw be trouwbare adviseur op het gebied van beleggingen, verzekeringen en alle mo gelijke andere bankzaken. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V. T'SrrfK Ot Twee duikers bij Vlijmen. Namens de plaatselijke commissie voor 't ruilverkavelingsgebied Vlijmen - Heusden werd in hotel Prinsen te Vlijmen aanbe steed het maken van twee duikers en een brug in de Elshoutse Zeedijk en in de pro vinciale weg Elshout-Heusden. Er waren 11 inschrijvingen binnengeko men. Laagste inschrijver was de fa. Gebr. Oome uit Raamsdonk voor f 524.000. - Herdenkingsdienst. Dinsdag 31 okt. wordt er 's avonds in de gereformeerde kerk te Raamsdonksveer een herdenkingsdienst gehouden ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de Ned. Ge loofsbelijdenis. Sprekers zijn de predikan ten P. C. L. de Jager, H. de Jonge en P. Kolijn. Drs. J. de Jong overleden. Te Raamsdonksveer is overleden de Wel- Eerw. Heer Drs. Joh. A. de Jong, oud-le raar aan het St. Odulphus-lyceum te Til burg. Drs. de Jong werd 22 maart 1887 te Raamsdonksveer geboren en 10 juni 1901 priester gewijd. In 1918 werd Drs. de Jong benoemd tot leraar aan het St. Odulphus- lyceum, waar hij de vakken Nederlands, geschiedenis en godsdienstleer doceerde. In 1937 moest hij wegens gezondheidsredenen zijn leraarsambt neerleggen en sindsdien was hij rustend. Schitterende uitvoering Nieuwe Komedie. Een te gering aantal toeschouwers was woensdagavond getuige van een uitvoering die in 't kader van de serie van de Raams- donksveerse Kulturele Kring in Huis ten Deyl door De Nieuwe Komedie onder regie van Erik Vos werd verzorgd. De Nieuwe Komedie bracht Georges Schehadè's toneel- De belangrijkste beslissing die de raad van Raamsdonk tijdens de openbare verga dering van donderdag j.l. nam, was de goedkeuring van de plannen tot instelling van een weekmarkt. Reeds jaren lang be stond het voornemen om in de gemeente Raamsdonk een plaatselijke warenmarkt in te voeren. Deze gedachte leefde ook bij het overgrote deel der inwoners. Teneinde de praktijk te doen bewijzen of door het instel len van een warenmarkt gedurende alle sei zoenen in een wezenlijke behoefte van het publiek wordt voorzien, zijn reeds enige tijd een aantal standplaatsen uitgegeven voor de verkoop van vis, groenten en fruit, bloemen, schoenen en textiel. Naar de mening van B. en W. heeft dit zeer gunstig gewerkt. Ook de toenemende verkeersintensiteit pleit steeds sterker voor een decentralisatie van het aantal markten. Na deze voorbereiding heeft B. en W. zich in verbinding gesteld met het hoofdbedrijfschap voor de detail handel. Dit college heeft aanvankelijk de dinsdagmiddag voorgesteld. Aangezien op dinsdagmiddag echter in de gemeente Raamsdonk de winkels gesloten zijn, heeft men de donderdagmiddag uitgezocht. De markt zal gehouden worden van 14 tot 18 uur. Aangezien volgens deskundigen het voorjaar de gunstigste tijd is om een week markt te beginnen is de in werking treding bepaald op een nader te bepalen datum in het voorjaar van 1962. De heer van Strien meende dat de markt enige bezwaren zou meebrengen voor de plaatselijke midden stand. Hij stelde daarom voor alleen bona fide handelaren toe te laten, die zijn aange sloten bij een K.v.K. De heer Nollen daar entegen was van oordeel dat de markt de middenstand ook voordeel zou brengen en was daarom verheugd dat de markt weldra zal kunnen worden verwezenlijkt. Ook hechtte de raad zijn goedkeuring aan een ontwerpbesluit t.a.v. een aantal over steekplaatsen voor voetgangers. Deze zullen worden aangebracht op de viersprong Bea- trixlaan - Emmastraat - Van Wijngaarden straat, alsmede aan de uitmondingen op Rijksweg 27 van de Prins Hendrikstraat, Beatrixlaan, St. Jozeflaan, Koningsstraat en Burg. Prinssenlaan. De aangebrachte zee- brastrepen in de van Wijngaardenstraat lig gen momenteel nog buiten de bebouwde kom. Hierin zal weldra echter verandering komen. De erkenning van deze strepen zal nu ingaan zodra de nieuwe vaststelling van de bebouwde kom heeft plaats gehad. Ten aanzien van de plannen van de ge meente Made over de recreatiestichting De Biesbosch nam de raad een voorzichtig standpunt in. Tot medewerking aan deze plannen zijn uitgenodigd de gemeenten Dubbeldam, Werkendam, Dussen, Hoge- en I s ge Zwaluwe, Geertruidendenberk en Raamsdonk. De raad besloot in beginsel niet afwijzend te staan tegenover medeop richting en instandhouding van de Recrea tiestichting en een nader standpunt te zullen innemen, zodra meer konkrete gegevens, speciaal over de eventuele financiële konse- kwenties bekend zijn. De heer van Strien juichte de deelname van de gemeente Raamsdonk aan dit plan toe. Hij drong aan op het in orde houden van de Raamsdonk- veerse haven voor jachten en andere sport- vaartuigen en wees op de mogelijkheden die dit kan hebben voor de plaatselijke scheeps werven. Eerder had de raad de heer van Driel herkozen tot lid van de schoolkommissie en de heer J. G. Meijer tot lid van het be stuur van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon. De voorstellen tot uitkering ineens wegens verhoging van de kindertoeslag over het tijdvak van 1 ok tober 1960 tot 1 januari 1962 werden zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd, evenals de wijziging in de kindertoelage verordening ingaande 1 jan. 1962, beide 'voor het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneel. Het pand Heereplein 5 rn 7, waarin thans o.a. de dienst van open bare werken is gehuisvest, wordt door de gemeente aangekocht. Tevens werd besloten over te gaan tot de aanschaf van een vracht auto met driezijdige kipinstallatie en BF- kraan.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5