KAATSHEUVEL WAALWIJK Nazorg t Brabantse Operettespelers brachten Die Fledermaus" dat GeStf ?rdien<? geW0,n" Vrijh.-Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 OKTOBER 1961 7 Is gouden bruiloft ri-id u Zorg Waspik iialstrijd ..j i voorbeschouwing van vrijdag be- deze juist geweest:, ook in deze '-J St M.-Gestel is een hard werken- L die llink °P de bal speelt tot de linuut- Zij speelt juist tegen Vlij- lderste plag tssende J.i wedstrijden en hiermede kan eSet> 'n»® L, want Vlijmen had vooral voor de 3 2 - 0 naj Ook S#k ergers slea uit het gen WHSi ONl7.il 91 Kogefe -5;G« klas, S wei Gumen'i ;nbergen p wie; del Eten vieln in de 2t 12; 01» T 6 - 8 Tj Seolto 2 V. 6-3; Gei VOETBAL Boys 1 - St. Mich.-Gestel, 2-3 soeelden de Vlijmens Boys een St. Mich.-Gestel en a'° de HNcJt «ij' s"rijdlust" om Gestel een halt toe de rode 'L Onder een record aantal toe- Zts werd precies op tijd begonnen. I begin golfde het spel wat op en neer. lallen van Gestel waren gevaarlijk, Y Boys-verdediging kon steeds nog i ingrijpen. Vlijmen kwam nu en dan het Gestel-doel, maar er zat geen om succes te behalen. Gestel ist m beter aan, wachtte niets af, waarmee T-VnJ Ysacces hadden bij een goede aanval; °Tvan de Boys bracht redding, wist het spel toch wel te ver- en forceerde enkele corners die leverden, want telkeijs werden zij -eplaatst. Vlijmen passeerde toch 't Gestel-doelman, maar de scheids- te had voor buitenspel gefloten. Gestel Ij er nog een schepje op, bracht de 1-1 Velui n-verdediging in het nauw en in de 40e en wel J hvam het verd!ende, doelPunt ?"et pelle. Dei; t dan 9.) ien 1 samenspel kwam de bal bij de rechts i die naarbinnen zwenkte, en met een schot de leiding nam, 0-1. Smen nam vanaf de aftrap de bal mee. linksbuiten Maas zette goed voor, s-a*ir.rs- --•- - s m de rechtsbinnen Oremans schoot in, gelijk, 1-1. Gestel, die vanaf de aftrap een goede aanval opent, had bijna succes, maar juist vloog het goede schot van de midvoor over de lat en met deze stand, 1-1, komt de rust. Na de rust was Vlijmen het eerst in de aanval; een goed schot van Verschuren ging juist naast. Gestel wist zich van de druk los te maken, de midvoor dringt door de Boys-verdediging heen en kwam vrij voor doel en schiet zwaar gehinderd naast, maar het was slechts uitstel, want uit de volgende aanval had dezelfde speler succes, hij pas seerde de Boys-verdediging en schoot buiten bereik van doelman de Wijs in, 1-2. Nu begon Vlijmen wakker te worden en kwam sterk opzetten; het spel werd beter en de Gestel-verdediging moet alle zeilen bijzet ten, maar toch hadden de Boys succes; uit een goede combinatie kreeg midvoor van Esdonk de bal goed aangespeeld, een tam schot, wat de doelman liet gaan, 2-2; de stand was weer gelijk, nu kwam de strijd om het winnende doelpunt. Vlijmen forceerde nog enkele corners en het is onbegrijpelijk, maar deze werden steeds achter geplaatst. Gestel kwam dan opzetten, de kleine linksbuiten was zeer ge vaarlijk, maar doelman de Wijs redde en kele malen zeer mooi. Toch moest hij zwich ten; de bal kwam bij de linksbuiten van Gestel, deze plaatste goed voor het doel, een mooie kopbal van de rechtsbuiten en doelman de Wijs was gepasseerd, 2-3. Vlijmen probeerde hierna alles op alles, maar zag geen kans meer om gelijk te ma ken en zo gingen voor de Boys twee mooie winstpunten meer naar Gestel. -er voorj Ier en ij ïinuut dat Er moeten nog wel enkele maan- t rillen tsL verstrijken voordat 't echtpaar erdienste- a Teuling-Maas in de Mgr. Völ- M sleepte, straat z'n gouden bruiloft gaat ezoektti; eren. Om een dergelijk feest goed mers, lij doen slagen, is het noodzakelijk ste plaalj 1 er tijdig maatregelen worden n web troffen. Daarom zijn een aantal tg. ingeslaja ook op' <veg, w n, nu vt t betert 'st 50. e bij R\m iet 1-1 4-2 SVA af 'zetten. De dub rooi optreden na enkele «rtbewoners dit weekend in café i. Wanrooij bij elkaar gekomen 'li'een feestcomité samen te stellen, zich hiermee zal belasten. Hier- zullen zitting hebben de heren v. Dijk, G. IJpelaar, G. v. Zon, Fijneman, J. Snoeren, J. Klerx J. Grootswagers. GESLAAGD oor de part-time-cursus brood banket te Oudenbosch, slaagde i, cursus patroons, de heer J. ithijs te Kaatsheuvel. NIEUWS VAN DE VOLKSUNIVERSITEIT t kan nuttig zijn de aandacht .p te vestigen dat op vrijdag 3 L-ember de Bijbel-serie begint, die thai fli i lit jaar wordt gegeven door orsiaa jg. dr. Venantius van het Groot- aanvallei "a™ der Capucijnen te Uden- Pater Venantius heeft het vo- jaar bijzonder leerrijke avonden 'even, waarbij hij zijn voordracht reds illustreerde met zgn. dia's of itbeelden van zijn reis naar het Ég Land. stof van de Bijbel-serie be- i dit jaar uit een bespreking «ii een der profetische boeken, na- iW'tw P Jonas; een der leerboeken, Duiten en een der geschiedboeken de Bijbel, nl. Genesis of het b Ie mi: or L. n irner ingekopt e doellij unand te: bal wilt bleef M velke dooi d weP kek der Schepping. )r een toe- lie er met orgde zij n, 0—1. en 'n tijd- Er maarè tegen ra- hoge b n door L. ad als een de lat in- nkele een vrje meterliji it gesel» gde op dt ast bleven zodat de- d in ging. Schijndei toon aai nis. In di hoge bal ipper el spel» de niet ei ed gericht ap kwam igd iéts meer allen ver let was i« van Nood ld en mei de stand ielde DVC i er werd gewerkt; de. In v. d, Wiel kje in hel Ier tegen- ïielp jntenVf nam DVl r en bleef Uit eet de links- 3 bal me' ie scheids- overigens was hel t een vrije baar voor [del in de atste, 3 kwamen niet hem' e schei®' 1 DVC ge- eerst niet 3 aanhol- los daarvan geeft pater Venan- 14 november een avond over et bijzonder in de aandacht staan- waagstuk van de Afstamming de Mens, voor welke avond het ;ste aantal ingeschrevenen zijn, 12. foor degenen, die toch nog van p dat mi- se inhoudvolle en verrijkende 'as. In dl ronden willen genieten, bestaat gelegenheid tot inschrijving bij secretariaat, Julianastraat 29, aar inlichtingen te verkrijgen zijn. mogen voorts nog vermelden i dinsdag 28 november in de lolksuniversiteit het onderwerp lordt, behandeld, welke betekenis parochie heeft in het moderne iven. Gezien in het licht van de (sprekingen welke onze bisschop met de leken en priesters ge- voert over dit onderwerp, is niet vreemd dat voor deze avond ïbruim VO personen hebben laten •schrijven. Kapelaan Pas, die het Mg jaar zulk een mooie inleiding tót gehouden over de Opvoeding Volksuniversiteit, zal op deze 'irochie-avond spreken, tezamen Kt een vertegenwoordiger van de tal, dr. Wijtenburg. Tot slot zij meegedeeld, dat An- W Coolen, die een ongeluk heeft ad, op vrijdag 17 november niet kunnen spreken over 't onder- terP: Humor in de Literatuur, •aarvoor zich ook 70 deelnemers aangemeld. Om deze grote ®are belangstellenden in dit on- wrwerp niet teleur te stellen, zal 'P H november de voordrachtkun stenaar Ben van Hest uit Den Haag, kort geleden met veel succes in Oosterhout is opgetreden, dit onderwerp voordragen, en •tl; '-fit „Biljarten om half tien" van Hemrich Böll. .Made van de Gasfitter" van Gerrit Achterberg. «Over de schadelijkheid van ta- hak" van Tsechow. fen rare geschiedenis" van hteinbeck. «Eenzaam" van Belcampo; en «Het elixir van de eerwaarde pa- ta Gaucher" van Alphonse Dau- det. I november-programma biedt een voorziene dis voor diverse *ken. U kunt zich nog opgeven. f® SKELTERWEDSTRIJDEN Yr He skelterwedstrijden op za- 11 ep zondag 5 november, uit- van de stichting Jeugdbelan- bestaat grote belangstelling, ,,r^en moge blijken uit de vele in- bvingen, zowel individueel als L ePloegen welke door verschil- e bedrijven aan start gebracht n worden. Om enkele van deze Iete noemen: de schoenfabriek Diana, contrefort-fabriek W.E.K., Edah, drukkerij v. Boxtel, bakkerij Huijbregts Loon op Zand, rijwiel handel Muskens, en ook de Levens school zal van de partij zijn. Indus trie en Middenstand hebben reeds mooie prijzen beschikbaar gesteld, waarvan enkelen te bezichtigen zijn in de etalage van rijwielhandel Muskens, waar ook een heuse skel ter te bewonderen valt. Voor de oudjes van pension Beth lehem hebben we nog goed nieuws. Deze hebben nl. gratis toegang tot het circuit. De organisatoren zullen er ook voor zorgen dat hier een ge rieflijke tribune aanwezig is, van waar men een goed overzicht heeft over het verloop der wedstrijden. Wanneer ten slotte iemand vanwege de spanning een droge keel heeft gekregen, dan kan hij zich hiervan onmiddellijk afhelpen, want op het circuit zijn tegen billijke prijzen consumpties verkrijgbaar. TONEEL De voor zaterdag en zondag vast gestelde toneeluitvoering door Kunst naar Kracht voor de leden van de K.A.B., kon wegens ziekte van een der hoofdrol-figuren niet doorgaan. De voorstellingen zijn nu vastge steld op 11 en 12 november. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP In de nacht van zaterdag op zon dag, om ongeveer kwart over één, heeft zich op de weg Tilburg—Loon op Zand, iets voorbij het café Fi- nantiën, een wel zeer tragisch onge luk voorgedaan, waarbij de 30-jarige J. Hoevenaars, gewoond hebbende in Kaatsheuvel, om het leven is ge komen. Het ongeluk gebeurde nadat de heer Hoevenaars een zekere v. B. uit Kaatsheuvel, die dronken op het rijwielpad lag, weer vooruit had ge holpen. Hierna is het slachtoffer naar zijn tussen de bomen gepar keerde motor gelopen om deze weer te starten, maar waarschijnlijk heeft hij, voor te vertrekken, de brom fietser nagekeken, waarbij hij op 't wegdek kwam. Op het zelfde mo ment naderde met grote snelheid 'n personenwagen, bestuurd door v. H. uit Loon op Zand, het slachtoffer werd gegrepen en over de motor kap gedeeltelijk door de voorruit geslagen. De personenauto kwam ongeveer 100 meter verder tot stil stand, vlak voor de plek waar v. B. opnieuw, maar nu op de rijweg, te gen de grond was gevallen, 't Mag een wonder heten dat v. B. zelf niet meer door de auto is geraakt. De heer Hoevenaars moet op slag dood zijn geweest. De auto werd zwaar beschadigd, de bestuurder bleef on gedeerd. De heer Hoevenaars was ongehuwd. AANRIJDING Toen donderdagavond een BBA- bus in de richting Waalwijk bij de halte in de Roestenbergstraat wilde stoppen, kwam deze daarbij in aan raking met een in de nabijheid van de halte geparkeerde auto. De aan rijding beperkte zich tot beschadi ging van beide voertuigen. Door de plaatselijke rijkspolitie werd de si tuatie opgenomen. DOKTERSDIENST Woensdag 1 november zal de prak tijk van de doktoren R. Raaymaa- kers en P. Wijtenburg te Kaatsheu vel worden waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstraat 6 Loon op Zand, tel. 04166 - 250, ter- wel de praktijk van dr. K. v. Tuijn te Kaatsheuvel wordt waargenomen door dr. H. Winkelman, 'Kerkstr. 99 Sprang, tel. 04167 - 2350. AGENDA de jongste club is van de twintig aangeslo ten automobielclubs bij de R(egionale) A(utomobiel) C(lub) - Zuid, heeft een stel letje bekwame spoyt-automobilisten in haar gelederen, die in enkele jaren tijds met ver snelde pas een moeilijke leerschool hebben doorlopen. Dit blijkt uit de successen die er herhaal delijk geboekt worden bij autoritten in da wijde omtrek. Maar daar er bij dergelijke wedstrijden niet alle geroutineerde cracks aan de start verschijnen zou men misschien geneigd zijn zich schuldig te maken aan een zeker club-chauvinisme. Om nu eens een juiste graadmeter te hebben voor het kunnen van onze sport- rijders werd door de A. C. Kaatsheuvel in geschreven voor de Clubkampioenschap van de R.A.C.-Zuid, waaraan alle aangesloten clubs deelnemen, met hun beste rijders, om onderling uit te maken in een sportieve strijd hoe de juiste verhoudingen ten opzich te van elkaar in werkelijkheid liggen. Aan dit clubkampioenschap, dat zaterdag 1.1. werd verreden, werd door niet minder dan 48 equipes ingeschreven, die een kaart- leesrit van pl.m. 150 km kregen voorge schoteld, en allen gelijkgeschakeld - dus geen klasse-indeling - met dezelfde ge middelde snelheid de zwareopgaaf moesten trachten te volbrengen. U begrijpt de spanning waarmee de beste rijders uit Brabant, Limburg en Zeeland 's morgens om 10 uur te Heesch aan de start verschenen, om al het mogelijke te doen om de naam van hun club in deze ti tanenstrijd zo hoog mogelijk te houden. En na afloop van deze zware opgaat bleek, dat ons optimisme geen puur club- chauvinisme was. Want wie beschrijft de vreugde van het vertegenwoordigende team van de A.C. Kaatsheuvel, toen zij uit de mond van de voorzitter van de Sportcom- missie van de R.A.C.-Zuid de heer E. P. v. Lanschot, hoorde, dat zij het als nog zo jeugdige club hadden gepresteerd de tweede plaats in de einduitslag te veroveren. Het team van de A.C. Kaatsheuvel, dat deze grootse prestatie had weten te bewerk stelligen, bestond uit de volgende equipes: 1 Gebrs. Pooters en P. Verhoeven met 24 straf p.; 2 L. Ververs en dhr. en mevr. de Wijs met 25 straf p.; 3 W. Aussems, C. Schoenmakers en v. d. Gouw met 27 strafp. Waarmee ons team met in totaal 76 straf- punten tweede, werd en alleen werd voorbij gestreefd door de Tilburgse Automobielclub St. Christoffel. Met een prachtige beker voor de club en een herinnerings-asbak voor ieder lid van het team, kwamen zij - begrijpelijk - uitgelaten, maar behouden, op hun bases terug. Voor de eerste maal dat de A. C. Kaatsheuvel aan dit Clubkampioenschap heeft deelgenomen, hebben ze maar met een op een overduidelijke manier hun visi tekaartje aan de R.A.C.-Zuid gepresenteerd. Bravo, en van harte gefeliciteerd! Nu we dan toch van de toren aan het bla zen zijn, willen wij ook nog graag vermel den het prachtige succes behaald in het jaar lijks grote automobiel-sportevenement De Turfschiprit van 21 okt. 1.1. Het succes was hiér niet minder eervol, want de eerste drie plaatsen in de C-klasse werden bezet door drie equipes van de A.C. Kaatsheuvel. Voor dit grandioos succes zorgden de equipes: 1 G. C. v. d. Aa en v. Delft; 2 P Schoenmakers en mej. A. Ver hoeven; 3 W. Moolenschot en L. Mateysen. Terwijl bovendien de equipe P. Schoenma- makers en mej. A. Verhoeven uit het veld van 80 deelnemers de eerste prijs behaalde voor de best geplaatste mixed-equipe. Dus ook in deze Turfschiprit waaide de vlag van de A.C. Kaatsheuvel weer triomfante lijk van de toren. Na al deze successen wordt het tijd dat de A.C. Kaatsheuvel weer eens een gezellige avond gaat arrangeren en dat doen ze dan ook! Elf november a.s. dus de lie van de 11e wordt er een knotsavond gehouden, vooraf gegaan door de Knotsritje dat de knotstitel draagt van: ,,De veertien staoties!" Dat dit plezant gaat worden, daar behoeven we niet aan te twijfelen, want behalve van auto rijden houden de heren op zijn tijd ook van onschuldige maar uitbundige lol! En daar kan niemand bezwaar tegen heb ben! •el Apolio-theater: woensdag 3 uur: „Kop op, kiezen op mekaar", alle leeftijden; 6 en 8.30 uur: „de Mummie", 14 jaar. Levensschool: dinsdag 8 uur: He dendaagse problemen. Het wezen der (Volksuniversiteit) geslachte lijkheid, door dr. J. Holt. Vrijdag 8 uur: Het oude boek dat altijd modern blijft. Jonas, de pro fetie over Gods Liefde, door dr. Ve nantius, Cap. PRACHTIGE SUCCESSEN VAN DE AUTOMOBIELCLUB KAATSHEUVEL De Automobielclub Kaatsheuvel, die nog in haar prille jeugd verkeert en op één na ZONDAGSDIENST ARTSEN Woensdag 1 november 1961 Arts Dr. v. Daal. Apotheek Nijman, CONTACTGROEP VOOR HANDEL EN INDUSTRIE Onder voorzitterschap van de heer W. Hornman, heeft de Contactgroep voor Handel en Industrie op vrijdag 27 oktober jl. haar jaarvergadering gehouden. Door de secretaris werd verslag uitgebracht over de activi teiten van de vereniging gedurende het ver enigings jaar 1960/'61, waar na het financieel verslag over het afgelopen jaar aan de orde kwam. De kas-commissie, bestaande uit de heren mr. A. van Oldenbeek en P. Kuijsten, verklaarde dat zij zich met het uitgebrachte financieel ver slag kon verenigen. Op grond van de ingediende begroting besloot de vergadering voor het komende sei zoen de contributie te verhogen. De heren J. Verwiel en E. Weijers wer den als bestuurslid herkozen. Na afloop van de jaarvergadering hield de heer O. Langelaar uit Am sterdam een lezing over het onder werp: Kostenbewaking, een het ge hele bedrijf omvattende activiteit. Spreker betoogde dat het doel van de kostprijsbewaking niet is 't om laag brengen van de onkosten, maar het verlagen van de kostprijs. In zeer vele gevallen zal verlaging van de kostprijs eerst verkregen kun nen worden, nadat nieuwe investe ringen hebben plaats gevonden en door deze investeringen een belangrijke meer-opbrengst ver kregen is. Deze kostenbewa king is een activiteit, waarmee het gehele kader zich dient bezig te houden, ja zelfs het gehele bij het bedrijf betrokken personeel. De di rectie zal de grote lijn in het oog moeten houden, de details zullen de diverse chefs voor hun rekening moeten nemen. Spreker ging uitvoe rig in op de inschakeling van de chef bij deze kostenbewaking. Juist de chef kent in het bedrijf de mo gelijkheden en moeilijkheden. Hij is tot oordelen bevoegd en weet be slissingen te nemen. Indien men van bovenaf deze chef in de gelegenheid stelt om inzicht te krijgen in de be drijfskosten, mag men ook van hem verwachten dat hij zich inzet voor deze kostenbewaking. De chef moet er toe worden gebracht in zijn af deling de kosten te bewaken, zoals een kleine ondernemer dit in zijn eigen onderneming doet. De chef zal dan op zijn beurt alle werkers van zijn afdeling bij deze kostenbewa king inschakelen. De heer Langelaar behandelde tenslotte de wijze waarop deze kos tenbewaking moet gebeuren. Na afloop van deze lezing volgde een levendige discussie. VRIJ ERNSTIGE AANRIJDING Zaterdagmiddag rond half vijf, vond in de St. Antoniusstraat een aanrijding plaats met vrij ernstige gevolgen. De 18-jarige mej. v. d. S. wilde met 2 kinderen van de fami lie D„ resp. 3 en 5 jaar oud, van achter een geparkeerde auto de straat oversteken, waarbij zij te laat of in het geheel niet een vanuit de richting Kloosterweg aankomende bestelwagen bemerkte, die juist op dat moment een voor hem rechts geparkeerde groentewagen wilde passeren. Het kind van vijf was de straat reeds overgestoken, maar mej. v. d. S. en de 3-jarige kleuter werden door de wagen gegrepen en tegen de grond gesmakt. Het kind bleef hevig bloedend liggen. Dr. Blois, die eerste hulp verleen de, constateerde een gebroken lin- ker-arm en naar alle waarschijnlijk heid een lichte hersenschudding. Mej. v. d. S. liep enkele schaafwon den op en kon ter plaatse door de E.H.B.O. worden verbonden. De au to werd aan de voorzijde aanzien lijk beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. ZEER GÈSLAAGDE TIMTUR OUDERAVONDEN De directie van Timtur organi seerde een viertal zeer geslaagde ouderavonden voor de ouders Van haar leerlingen, die deelne men aan het leerlingstelsel. De eerste avond, die speciaal gold als sluiting van de cursus, voor de COLLECTE DEZE WEEK de heren van Beurden en Jansen, die het AVO-onderwijs van deze opleiding verzorgen, aanwezig waren, werd verder de nadruk gelegd op de waarde van deze op leiding voor de meisjes, die hier door nl. in de gelegenheid wor den gesteld naast de twee dagen onderwijs die zij wekelijks aan de huishoudschool genieten, reeds op 14-jarige leeftijd in het bedrijf te worden opgeleid en reeds direct een zeer aantrekke lijk loon verdienen. Zeer druk werd door de ouders gebruik gemaakt van de gelegen heid tot een persoonlijk onder houd met chefs en leraren, zodat de directie van Timtur kan te rugzien op een viertal zeer nut tige avonden, tijdens welke het contact met haar groot aantal leerlingen wederom werd ver stevigd. HOND BEET 11 KONIJNEN DOOD Maandagmorgen kwam in de Mr. v. Coothstraat een bewoner tot de trieste ontdekking, dat al zijn 11 ko nijnen waarschijnlijk door een hond waren doodgebeten. Het beest moet hierbij als een razende te keer zijn gegaan, gezien het feit dat de kooi geheel was vernield. DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. G. de Wit van „Ons Genoegen" persoonlijk kampioen 4e klas libre. Na uiterst spannende finale-wed- strijden in het clublokaal van de B.V. K.N.A. (G. Ouwerkerk), heeft G. de Wit van de B.V. „Ons Genoe gen" het persoonlijk kampioenschap 4e klas libre van het district Waal wijk met 10 winstpunten op zijn naam gebracht. Deswege werd hij zondagavond door het districtsbe- stuur gehuldigd. Uitgebreid verslag hierover volgt in ons blad van vrij dag aanstaande. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden; dames-polshorloge; ge reedschap voor bromfiets; grijs kin derjasje; breiwerk; paar regenpij pen; rode trapauto; twee blauwe overalls; mil. identiteitsplaatje met kettinkje, t.n.v. Th. v. B.; popeline donkerblauwe jongensregenjas; ge ruite kinder-regenjas; beige porte monnee met inhoud; blauwe knip- portemonnee; bruine portemonnee. Verloren: jongens-winterjas; camé ingezet in hanger; witte enveloppe met inh. gouden halsketting; rose kinderwantje; beige paraplu; beige portemonnee met inh.; wit linker- kinderschoentje; blauw-groene wol len jongenstrui; witte etuie met schoolartikelengroene vulpen; lin nen meetband; wieldop van V.W.; dameshandschoen; Pinchertje; Mal- thezerhond ong. 1 jaar; dubbel wit parelsnoer. waaraan werd deelgenomen door een zevental jongens, die in aug. j.l. met goed gevolg hun examen aflegden, \verd geopend door de directeur, de heer J. Verschure, die de leerlingen en ouders geluk wensen aanbood bij het behaal de succes en als blijk van waar dering aan de geslaagden een cadeau onder couvert aanbood. De heer Nuyten, consulent van het leerlingenstelsel sloot zich bij deze felicitatie aan en legde er de nadruk op dat door het beha len van dit diploma de jongelui nog niet volleerd zijn in het vak, doch een gezonde basis hebben gelegd voor verdere ontwikke- ling. Ook de heer Hendriks, die een groot aandeel heeft gehad in de opleiding, sprak een opwekking uit om op de ingeslagen weg te blijven voortgaan, waarna de best geslaagde leerling van de groep, Benny de Poffer, namens zijn mede-leerlingen J. Colijn, J. Coomans, J. Dollekens, A. Hoe venaar, W. Lambrechts en Th. Ligtvoet, dank bracht aan allen die aan deze opleiding hebben medegewerkt en speciaal aan de directie voor de geboden gele genheid om dit Rijksvakdiploma te behalen, alsmede voor de ont vangen attentie, daarbij de verze kering uitsprekend dat de ge slaagden ongetwijfeld hun dank baarheid zullen blijven tonen door met grote ijver het geleerde in practijk te brengen. Na een persoonlijk contact tussen ouders en chefs van de afdelingen waarin de jongens werkzaam zijn, werd deze avond besloten en is er weer een aan- tal veelbelovende jongelui toe- gevoegd aan de groep die eerder reeds het diploma behaalde. Dat de opleiding van Timtur zeer succesvol verloopt mag wel blijken uit het feit dat het aantal deelnemers elk jaar groeit, het geen tot uitdrukking kwam op de avond, welke georganiseerd was voor de ouders van de twee de jaars leerlingen. Het doel van deze avond was nader contact te leggen tussen ouders en degenen die de opleiding verzorgen en de resultaten van het afgelopen cur susjaar te bespreken. Ook hier waren behalve de di rectie, bedrijfsleiding en afde lingchefs tegenwoordig de heren Nuyten en Hendriks die leerlin gen en ouders de nodige voor lichting en richtlijnen gaven om de opleiding met ijver te blijven voortzetten, teneinde zo het vol gend jaar even succesvol examen te doen als de Timtur-leerlingen van voorgaande jaren. Tot slot werden nog een twee tal avonden georganiseerd voor de ouders van de nieuwe leerlin gen, resp. 8 jongens en 11 meis jes waarvoor in septemher jl. 'n aanvang werd gemaakt met de opleiding. Op beide avonden sprak de heer Verschure een welkomst- en inleidïhgswoord, waarna de heer Nuyten een overzicht gaf van het ontstaan, het doel en de voor delen van het leerlingenstelsel. BB d«L ouder-avond voor de meisjes-leerlingen, waarbij ook De Postduivenvereniging Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. v. Tilborg op de Hogevaart, zal dins dagavond a.s. haar eerste winter avondvergadering houden. Alle le den worden verzocht hier aanwezig te zijn. Naar wij vernemen zal dokter Wijffels, te beginnen op 4 no vember a.s., zaterdags spreekuur houden 's morgens van 89 uur. Het spreekuur 's middags komt te vervallen. De overige spreekuren blijven ongewijzigd. TIEN JAAR EHBO WASPIK. ff.*: -■ 1r. Bij het bereiken van een mijlpaal is het gebruikelijk even stil te staan en achterom te kijken naar wat zich in de voorbije pe riode afspeelde..., aldus de aanvang van de feestrede welke de voorzitster der Waspikse EHBO-vereniging St. Jan, mej. Jac. van Gerwen, uitsprak tijdens de plechtige feest- vergadfering in Hotel Montens. Te voren richtte de heer A. Kemmeren zich als voor zitter van de feestvergadering tot de aan wezigen om hen een hartelijk welkom toe te roepen, in het bijzonder de geestelijk ad viseur kapelaan Ras, dokter Wijffels en diens echtgenote, wethouder Kuijsters, de heer A. v. d. Wassenberg en W. Smits resp. oud-voorz. en oud-secr.-penn., mej. A. Schoenmaker, oud-secretaresse, de heer de Kort, instructeur van St Jan, de heer A. v. Gerwen, afgevaardigde van het Wit-Gele Kruis, de heer N. v. d. Rijken, leden van het feestcomité en de leden van de EHBO. Aan de feestrede van mej. van Gerwen, die tevens een historisch overzicht bevatte, ont lenen wij het volgende Op 16 september 1951 had voor Waspik de eerste kennismaking plaats met de Kath. Nat. Bond voor EHBO, een en ander op initiatief van de heer A. v. d. Wassenberg, tevens eerste voorzitter van St. Jan. De eerste EHBO-cursus startte met 78 deelnemers, 48 kandidaten namen deel aan het examen. Aan 36 kon wijlen burgemees ter Couwenberg het diploma uitreiken. Nog 4 cursussen werden later door dokter Wijf fels gedoceerd met een gezamenlijk resultaat van 126 gediplomeerden. Er werden in Was pik 4 verbandposten ingericht, welke mo menteel zijn gevestigd bij W. de Hoog in de Kerkstraat, Sprangers in de Spoorstraat, A. v. d. Born op het Vaartje en Kuijten in de Schotse Hooglandersstraat. De voorzitster spoorde de gediplomeerden aan nog door te werken en te blijven oefenen „opdat ons in signe niet enkel is een teken van bereidheid tot helpen, maar dat het steeds meer mag worden een garantie van bekwaamheid daartoe". Kapelaan Ras bracht de felicitaties van pastoor Rovers en rector Servatius over, die graag deze bijeenkomst hadden bijgewoond, maar to t hun spijt waren verhinderd. De geestelijk adviseur zag het werk van de EHBO als een concrete manier om de naastenliefde in praktijk te brengen. Dokter Wijffels schetste hoe bij een EHBO in te genstelling tot andere verenigingen het be lang geprojecteerd wordt buiten de eigen vereniging, bij de mensen die lijden en in gevaar zijn en hoe de EHBO-er zijn tijd, zijn moeite en zijn geld juist voor de medemen sen aanwendt. Daarom zijn mijn gelukwen sen hier echt geen holle frasen, maar echt gemeend. De heer Kemmeren prees hierna de goe de kwaliteiten van instructeur de Kort, aan wie hij namens de leden een cadeau mocht aanbieden. De heer de Kort die dit in dank accepteerde wilde de ijver en teamgeest var. de Waspikse EHBO tot voorbeeld stellen. De heer Rekkers, voorzitter van het feest comité kon aan de voorzitster twee goed ge vulde verbandtrommels aanbieden, waar mee St. Jan weer evenzoveel verbandposten in Waspik kan plaatsen. Een en ander kon gebeuren door de grote ijver en toewijding waarmee het feestcomité zijn werk ver richtte. Wij deden het echter aldus de heer Rekkers met liefde en plichtsgevoel en onder vonden grote medewerking van de bevol king. Praktisch elk Waspiks gezin mochten wij als donateur inschrijven. Tijdens de receptie die hierna volgde bood de heer Muller uit Eindhoven als voorzitter van het districtsbestuur zijn gelukwensen aan. 's Avonds tijdens een ontspanning voor de EHBO-ers reikte burgemeester L. van Erp aan 24 pas geslaagden het EHBO-di- ploma uit. Hierbij onderstreepte de burge meester nog eens het nut van een actieve EHBO-vereniging. Uit erkentelijkheid voor het bezielende werk dat dokter Wijffels ge durende 10 jaar voor de Waspikse EHBO- vereniging deed, werd hem tijdens deze avondbijeenkomst een cadeau aangeboden. Toen zondagavond enkele minuten voor middernacht in de grote to neelzaal van de Stadsschouwburg in Tilburg een daverend applaus op steeg, betekende dit de onderstre- ping van het woord: enorm succes, welk praedicaat toegekend mag wor- den aan het prachtige spel van de Brabantse Operette Spelers; succes ook voor het ballet, dat werd uit gevoerd door de leerlingen van het Ecöle de Ballet, dat onder leiding staat van Els Mulders uit Tilburg en voor een selectie musici uit het Promenade Orkest. Negenhonderd aanwezigen, dat wil zeggen een uitverkochte zaal, hebben kunnen genieten van vier uur muziek, dans, zang en spel, dat onder algehele leiding stond van Bertus van Vliet. Deze avond ook, werd weer eens 1 bewezen van welk een groot nut deze schouwburg is, niet alleen voor de stad Tilburg, maar tevens voor de gehele streek; zeer velen uit de omliggende gemeenten waren naar hier gekomen om te kunnen genie ten van de operette „Die Fleder maus", van Johan Strauss. Het betekende een ware verade ming voor het publiek om nu, na de vele zwaar op de hand liggende to neelstukken die de laatste jaren zo in trek zijn, weer eens hartelijk te kunnen lachen met de dol-komische scènes, waarmee men zo vaak werd geconfronteerd en die tot hun volle recht kwamen door een fraai samen spel. De operette, voor het eerst opge voerd in 1874 te Wenen, is geba seerd op de wraak die de ene vriend Falke, neemt op de andere, Van Eisenstein, voor een poets, die deze laatste hem indertijd heeft gebak ken. Het is een spel van: „een we derzijds bij de neus nemen", waar bij het dienstmeisje van Eisenstein en diens echtgenote (Rosalinde) geen onbelangrijke rol spelen. Van Eisenstein, die wegens bele diging van een ambtenaar in arrest moet, wordt door zijn vriend, nota ris Falke, uitgenodigd om diezelfde avond waarop hij moet gaan „brom men", een feest bij te komen wo nen ten huize van de jeugdige prins Orlofsky. Eisenstein, die meent dat de volgende ochtend zes uur altijd nog tijd genoeg is om zich aan de gevangenispoort te gaan melden, stemt hierin toe, waarmee hij tevens de eerste schreden zet op de weg die leidt naar de val, die voor hem JJ' is opgezet. Hij weet tijdens dit feest uitstekend 'n gemaskerde Hongaar se het hof te maken, die op 't einde in het derde bedrijf, tijdens een de masqué op het bureau van de ge vangenisdirecteur, die ook al niet nuchter van het genoeglijk samen zijn, terugkeert, zijn eigen vrouw blijkt te zijn. Rond het motief van poets weder poets, spelen zich allerlei hoogst ver makelijke intriges af, waardoor de ze operette tot een amusant geheel wordt geborduurd, die de zaal her haalde malen deed schudden van 't lachen. De „schuld" van de tijdens deze operette voorkomende misver standen wordt aan het eind op de champagne geschoven, waardoor al les toch weer op zijn pootjes terecht komt. Veel eer en succes viel ten deel aan de uit Waalwijk afkomstige me vrouw Claesen-Aarts, die de niet gemakkelijke rol van Prins Orlofsky vertolkte, aan de tenor R. Hessel- berth, en aan notaris Falke, wiens rol werd gespeeld door Joh. v. d. Griendt, beiden eveneens afkomstig uit Waalwijk. Als uitblinkster van deze avond, qua spel en zang, mag zeker niet on- vernoemd blijven de naam van me vrouw v. d. Sande-Wijnants, die op volmaakte wijze de rol van Rosa linde, Eisensteins echtgenote, naar voren wist te brengen, samen met J. Brekelmans (Eisenstein) verdient zij alle lof. Met deze enkele greep uit de lijst van vele medespelers en speelsters, zijn alle acteurs en actrices gecom plimenteerd, voor de prestatie door hen geleverd. Rest ons nog te ver melden, dat de costuums afkom stig waren van het Brabants Kos tuumhuis uit Den Bosch en dat de grime tot in de puntjes werd ver zorgd door de heer Th. Wijngaard en Zn. De regie berustte bij Fon de Laat. Degenen, die nog van een onbe zorgde avond willen genieten, kun nen dinsdag, 31 oktober terecht in de stadsschouwburg in Tilburg, waar dan voor de tweede en laatste maal de Operette „Die Fledermaus" ten gehore gebracht zal worden door de Brabantse Operette Spelers. Bij de dierenbescherming is in bewaring een ZWART-BONTS PINK Wie is de eigenaar? Inl. Secret., Markt 11, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7