wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN VLIJMEN Uit de Lsimigj&tF'&mi 11 woensdag- aanbieding JONGENS- KLEDING Doet uw voordeel bij: Haarsteeg Biljarten Krachtsport MAANDAG 30 OKTOBER 1961 83e JAARGANG No. 87 )e tcho van het Zuióen Uitgever: tówijkse Stoomdrukkerij "aa J Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN (jiionummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres „Echo" Gemeenteraadsvergadering. je vergadering van de raad dezer op vrijdag 3 november 1961 te uur ten gemeentehuize. Vaststelling notulen vergadering van 13 september 1961. I Ingekomen stukken. j Voorstel van b. en w. om gunstig te beschikken op een verzoek van de r.k. jongensschool te Drunen om verstrek king van gelden ex art. 72 der L.O.- wet, nodig voor aanschaffing van nieuw meubilair. j Voorstel tot vaststelling van de vergoe- dingen als bedoeld in art. 101 der L.O. wet, alsmede van de bedragen van de voor vergoeding in aanmerking ko mende uitgaven voor de bijzondere la gere scholen over 1960. 5. Voorstel tot overname door de ge- meente van het gebouw der r.k. Kleu terschool in Drunen (eigendom van het r.k. kerkbestuur). 5. Voorstel tot toekenning van een een malig subsidie van f 50. - aan 't Ver bond voor Veilig Verkeer. I. Voorstel tot aanvaarding door de ge meente van een strookje grond. 8. Voorstel tot grondruil in het kader van een vrijwillige ruilverkaveling te Giers- bergen. 9. Voorstel tot: a,verkoop van een premiewoning; b. verstrekking van een hypothecaire geldlening. 10. Voorstel tot verkoop van bouwterrein. U. Voorstel tot aankoop van een woning. 1!. Voorstel tot wijziging van de Kinder toelageregeling. II, Voorstel tot verhoging van de reini- plan Kasteeldreef. 11. Voorastel tot verhoging van de reini gingsrechten per 1 jan. 1962. li. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n krediet voor: a. aanschaffing van een straatveegma chine; b. het verrichten van de nodige metin gen en karteringswerkzaamheden t. b.v. uitbreidingsplan „De Noulan- den"; c. aankoop van» een boekhoudmachine; d. verbouw gemeentehuis; c. verbetering (reconstructie) en aan leg riolering Torenstraat. Voorstel tot benoeming van een amb tenaar van de burgerlijke stand. Voorstel tot overname van de provin ciale weg de Badhuisstraat. BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN In Drunen werd deze week een afdeling opgericht van bejaarden en jepensioneerden. De belangstelling toor deze eerste oprichtingsverga- lering was zeer goed en staande de vergadering gaven ruim 30 perso- aen zich als lid op. Het initiatief tot oprichting van een bond van bejaar- len, werd in Drunen indertijd ge nomen door de heer Snoeren, die «iet een commissie de verdere plan- uitwerkte. Op deze oprichtings- orgadering werd ook een voorlopig bestuur gekozen, waarin zitting hebben de heren Snoeren, L. Th. v. Drunen, A. v. d. Wiel, L. v. Wezel ®P. v. d. Ven. Het doel van de af deling Drunen is o.a. om naast de %mene zorg van de bejaarden, wik werk vooral in de diocesane gebeurt, in Drunen de moge lijkheden te scheppen voor een goe ie ontspanning voor de bejaarden te gepensioneerden. Voor dit zal de afdeling Drunen binnen- waarschijnlijk de beschikking ®jgen over een lokaal. Op deze ergadering was ook aanwezig De en Werner, die het werk van de »ond prees en de afdeling Drunen njn steun toezegde. Eveneens werd leze vergadering bijgewoond door j® afgevaardigde van de Diocesane GROTE BELANGSTELLING VOOR DE INDISCHE DANSAVOND De belangstelling voor de Indi- ®e dansavond, die zaterdagavond te Hoge Braken werd gehouden oor de in Drunen woonachtige In- Mie gerepatrieerden, was bijzon- et groot. Jammer genoeg hebben j.^pnisatoren niet kunnen be luiken over de grote toneelzaal, lardoor de bijzonder mooie dan- 3 ®e. decors en de muziek niet Kl tot hun recht kwamen. Het J v ^eze av°nd, actief mede te j;/R® aan de integratie van de In- Nederlander in de Drunense a lueenschap, is deze avond, gezien il gr°te belangstelling, wel bijzon- ji Maagd, terwijl de bal-avond, »t slot werd gehouden, hieraan weer heeft bijgedragen. Naast 11jtverschillende dansen die werden woerd, werden ook enkele voor drachten gehouden, terwijl ook mu ziek en zang de avond mee vulden. Een bijzonder geslaagde avond, die ook werd bijgewoond door burgem. Mr. Stieger, Deken Werner en vele andere autoriteiten. Een avond, die zich hopelijk in de toekomst zal herhalen. De BALLET EN DANS R.K. Jeugdcentrale Drunen, welke voor kort nog overging tot oprichting van een balletschool on der leiding van mevr. Vasseurs, hoopt in januari te kunnen starten met een danscursus, onder leiding van de bekende dansleraar Wim Voeten uit 's-Bosch. CARNAVAL De Raad van Elf in Drunen zal deze week bijeenkomen om Carna val 1962 te bespreken. Op zaterdag 11 november zal in de Hoge Braken het prinsenbal worden gehouden, waarop om 11 over 11 de prins voor Carnaval 1962 zal worden gekozen. MOEDERCURSUS Het Wit-Gele Kruis Drunen-Els- hout zal op maandag 6 november starten met een moedercursus. Zij, die daaraan wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij de wijk verpleegsters en iedere morgen van 8.30 tot 9 uur aan het Wijkgebouw. K.A.B. WINTERPROGRAMMA De K.A.B., afdeling Drunen, hield deze week een algemene ledenver gadering ter bespreking van het winterprogramma. De voorzitter, de heer Hillige, die allen een hartelijk welkom toeriep, wees hierbij spe ciaal op het grote belang van het onderlinge contact en het contact met andere instellingen en bevol kingsgroepen. Hierop was dan ook het gehele winterprogramma opge steld, een programma dat voorna melijk inhoud het vormen van ge spreksgroepen in de K.A.B. Deze gespreksgroepen zullen ieder voor zich bepaalde onderwerpen als ge sprekstof krijgen. Onderwerpen zijn Woningbouw in Drunen, Onderwijs in Drunen, Zorg voor het gezin, Ge zondheidszorg in Drunen, Bejaar denzorg, Vrije tijdsbesteding, Jeugd beweging, Sport in Drunen, Cultu reel werk in Drunen, Bescherming Burgerbevolking, Credo Pugno- en Ecclesia-beweging en Spreken in 't openbaar. Het ligt in de bedoeling dat de gespreksgroepen op de avond dat zij de bespreking houden, iemand uit Drunen uitnodigen die met hen over het onderwerp kan praten. Het doel van deze gespreksgroepen moet vooral zijn om meer onderling ver trouwen en waardering te kweken tegenover die instellingen en ver enigingen, die op maatschappelijk, cultureel of sociaal caritatief terrein werkzaam zijn. Binnen 't raam van het winterprogramma kan men ook deelnemen aan de Kadercursus te Waalwijk. Verder zal in het kader van het winterprogramma in december het St. Nicolaasfeest worden gehouden. In januari volgt de algemene jaar vergadering en in maart het jaar lijks St. Jozef-feest. De toneelgroep O.N.A. zal tussentijds nog enkele toneelavonden geven. Op deze avond werd ook nog het woord gevoerd door de geestelijk adviseur kapelaan Scheepers, die vooral het werk van de Credo Pug no belichtte, dat steeds meer over gaat in het werk van het bedrijfs- apostolaat. RIK-CONCOURS Op zaterdag en zondag 25 en 26 november a.s. zal de handboogver eniging Constantia haar jaarlijks rik-concours houden in de zaal van de Gez. Elshout. ST. NICOLAAS-WINKELACTIE Ook dit jaar zal de R.K. Winke liersvereniging Drunen-Elshout een St. Nicolaas-winkelactie houden. De plannen daartoe worden momenteel nog verder uitgewerkt. De actie, die midden november zal starten, be staat uit het houden van een grote loterij, waarmee tal van fraaie prij zen zijn te verdienen. Nadere be richten hierover volgen nog. JONGEREN-PROGRAMMA Woensdag 1 november a.s. zal in de Hoge Braken (kleine zaal) een speciaal ontspannings-programma worden gegeven voor Jongeren. Muziek op platen. Aanvang 7.30 uur. TAFELTENNIS Deze week wisten drie teams van TTVD tot winst te komen. De uit slagen zijn: Heren le klas TTVD—Irene 2—8 Dames 2e klas Shootingstuk—TTVD 4—6 i Heren 3e klas TTVD 2—Ruiterslag 7—3 Heren 4e klas TTVD—Redstan 10—0 PARKA COAT van solide rainflex gabardine met wollen teddy-voeding 10 jaar, 33.75 Enorme sortering m lange jongens Terlenka pantalons met ritssluiting, 7 jaar, 16.95 GESLAAGD MUZIEK- EN SONGFESTIVAL. Op het songfestival te Vlijmen op zaterdag 28 en zondag 29 oktober, kwam het voor woord van loco-burgemeester J. Vorsten - bosch tot uiting. Hij sprak als volgt Het is zeer verheugend dat het comité „Maca" aan zeer velen de gelegenheid biedt hun muzikale kwaliteiten te demonstreren. De grote belangstelling voor dit muziek- en songfestival bewijst dat de muziek gelukkig nog een grote plaats inneemt in het leven van velen. De samenstelling van de jury is een besliste waarborg dat al hetgeen gebo den zal worden, ernstig, serieus en vooral deskundig beoordeeld zal worden. Tot de organisatoren sprak hij een har telijk woord van dank voor het vele werk dat zij hebben verzet. Zaterdag startten reeds 30 optredenden, wat voor één avond wel wat veel is. Het was dikwijls aan het publiek te merken. Wie in de finale voor zondag zouden komen. In de jeugdklasse waren de jeugdigste deelne mers Sandra en Frankje uit St. Mich.-Ges tel, de hoogst geplaatsten, 80 Yt pt., 2e de Verboordjes Vlijmen 73 Vè pt., 3e Annie van Bijnen Haarsteeg 73 pt., 4e Adrie en Henny Berlicum 73 pt., 5e Huisorkest Sleegers Vlij men 71 pt.; 6 Yvonne van Haag Den Bosch 69Vè pt.; 7 Anthony and his skylerks Kaats heuvel. Boven de 16 jaar: 1 The Rocking Shadow graphs Zaltbommel 81V2 pt.; 2 Cees Sie ger Cromvoirt 771/2; 3 De Eva Palmei 751/2 pt.; 4 H. v. d. Sterren Den Bosch 75 pt.; 5 W. Loos Vlijmen 75 pt.; 6 Duo de Wijs Meesters Vlijmen 68 pt. Zondag was er een overgrote belang stelling; eerst kwamen nog 18 deelnemers, waarvan in de finale kwamen ook het jeug dige Vlijmense duo Samuëls- de Laat, The Blue Kits Waalwijk en Jan Mathijen Schijn- del. Hierna volgde de finale. Het was met een te merken dat deze artisten al geselec teerd waren, daarom kreeg de jury een moeilijke taak. Na afloop volgde de be kendmaking van de prijzen door de loco- burgemeester Vorstenbosch, die op de eer ste plaats alle deelnemers en deelneemsters hartelijk dankte voor de medewerking ge geven aan het Songfestival en de juryleden voor de zware taak. De prijzen werden be haald als volgt: Junioren: 1 v. Beijnen-van Haag Vlijmen 75 pet.; 2 Sandra en Frankje St. M.-Gestel 74V2 pt.; 3 Schijndelse Nach tegalen 74 pt.; 4 Yvonne van Haag Den Bosch 71V2 pt.; 5 Adrie en Hennie Berli cum 70Vè pt.; 6 Anthony and his skylerks Kaatsheuvel 70 pt. Extra troostprijs de Verboordjes Vlijmen en Huisorkest Sleegers Vlijmen. Senioren: ere- en le prijs Jan Ma- thijsen Schijndel 80 pt.; 2 W Loos Vlijmen 79V£ pt.; 3e prijs Rockey Shadow graphs Zaltbommel 79 pt.; 4 v. d. Sterren Den Bosch 75 pt.; 5 The Blue Kits Waalwijk 74Vi pt.; 6 Cees Sleegers Cromvoirt 79 pt.; 7 Eva Palme. CURSUS EHBO AFD. VLIJMEN Op 3 nov. a.s. zal er bij voldoende deel name begonnen worden met een EHBO- cursus. Gezien de belangrijkheid in verband met de snelle toename van het verkeer en de vele ongelukken, welke zich hierbij voor doen, alsmede de ongevallen die er in het gezin kunnen gebeuren, mogen wij u er op attent maken dat het ook in uw belang is deze cursus te volgen. De cursus bestaat uit 26 lessen en wordt gehouden op vrijdag avond in café A. Klerks, aanvang 8 uur. Voor aanmeldingen of inlichtingen kan men zich wenden tot mej. R. van Domme len, Jhr. de Ia Courtstraat 8 Vlijmen, Vlied berg, of de heer L. Meesters, Heidijk 1, Vlij- OPBRENGST VOOR DE MISSIE. De schaalcollecte van zondag 22 okto ber in alle H. Missen heeft in Vlijmen ruim 672. - opgebracht. BILJART-PROGRAMMA Klasse C: 't Zwaantje - NAO; Excelsior - OBK; H. v. Brabant - Poedelvrees. Klasse D 2: OBK 2 - Altijd Cadre 3. Klasse E 1: NAO 2 - G. Kroon 3; Wa pen van Vught Poedelvrees 2. MOEDERDAG VAN DE BOERINNENBOND Traditiegetrouw hield ook dit jaar de Boerinnenbond alhier weer een z.g. Moe derdag. In afwijking met vorige jaren werd deze avond, die plaats vond in café J. van Oyen, voorafgegaan met het bijwonen van een Avondmis, die om 7 uur in de parochie kerk door de geestelijk adviseur, kapelaan Vijfeiken, tot intentie van de leden werd op gedragen. Onder deze H. Mis hield de gees telijk adviseur een treffende predikatie, waarin hij de waarde van het Moederschap belichtte. Na afloop begaven allen zich naar reeds genoemd café, om aan te zitten aan een welvoorziene Brabantse koffietafel. Voor de aanvang van het meer intieme gedeelte werd er eerst een korte huishoude lijke agenda afgewerkt. De voorzitster open de de avond met gebed, waarna zij alle leden hartelijk welkom heette, speciaal richtte de voorzitster zich tot pastoor Serrarens, kape laan Vijfeiken en de consulente van de streekverbetering mej. Kraaijenvanger, die allen van hun belangstelling blijk gaven. Hierna kreeg de secretaresse, mej. Corry v. d. Biggelaar het woord, die achtereenvol gens de presentielijst en de notulen van de vorige vergadering voorlas. De secretaresse deed de vergadering nog de minder prettige mededeling dat mevr. v. Esch-v. Halder en mevr. v. Esch-v. Drunen, op weg naar de bijeenkomst door een bromfietser werden aangereden, waarbij mevr. v. Esch-v. Hal der zodanig werd gewond, dat ze zich onder medische behandeling moest stellen. Hierna volgden nog enkele mededelingen omtrent het winterprogramma. Besloten werd om in de komende wintermaanden bij voldoende deelname een kook-, naai- en boekhoudcursus te organiseren. Meer spe ciaal voor de jongere leden zal worden over gegaan tot het houden van een sociale cur sus, maar ook de ouderen kunnen er nog aan deelnemen. De uitslag van de in de afgelopen maanden gehouden wedstrijd over het kweken en verzorgen van kamerplanten kon door diverse omstandigheden nu niet worden bekend gemaakt, maar werd aange houden tot de volgende vergadering. Ver volgens hield de geestelijk adviseur een le zing met lichtbeelden over het leven van Maria, die met grote interesse werd ge- volgd. Met het houden van een onderlinge ver loting en het ten tonele brengen van enkele declamaties door eigen leden, werd deze zeer geslaagde Moederdag met een welge meend woord van dank aan alle aanwezigen door de voorzitster mevr. van Engelen-de Kort met gebed gesloten. BILJARTEN In café W. v. d. Loo zijn van donderdag 26 t.m. zondag 29 okt. voorwedstrijden ge speeld om het persoonlijk kampioenschap biljarten 3e klasse van het district 's-Bosch. Aan deze voorwedstrijden namen de vol gende spelers deel: M. de Vaan en H. Wil- lems van DVK uit café M. Reuser; A. van Bladel en A. de Groot van DES uit café W. v. d. Loo, onder wiens auspiciën deze wed strijden werden gespeeld en A. Pijnenburgh, J. van Bijnen en G. Kivits van OBK uit Vlijmen. Vanzelfsprekend werd er al die avonden felle strijd op het groene laken ge leverd om tot een zo hoog mogelijk ge middelde te komen en om ook matchpunten te vergaren. Hieronder volgen de uitslagen van de partijen gespeeld op donderdag, vrij dag en zaterdag. De lengte van de partijen was voor iedere deelnemer gesteld op 100 car. De resultaten van donderdag waren A v Bladel - A de Groot 100- 75 J v Bijnen G Kivits 74—100 M de Vaan - H Willems 71 - 100 A v Bladel - H Willems 69 - 100 A Pijnenburgh - M de Vaan 100 - 74 De uitslagen van vrijdag waren aldus A de Groot - A Willems 100 - 66 M de Vaan-A v Bladel 58-100 A Pijnenburgh - G Kivits 97 - 100 A Pijnenburgh - J v Bijnen 100- 74 Zaterdag J v Bijnen - A v Bladel 55 - 100 A Pijnenburgh - A de Groot 100 - 98 G Kivits - A v Bladel 90 - 100 A v Bladel - A Pijnenburgh 100 - 64 G Kivits - A de Groot 100 - 74 A de Groot - M de Vaan 100 - 57 De stand was zaterdagavond aldus 1 A v Bladel 10 pt. uit 6 partijen; 2 A Pijnenburgh 6 uit 4; 3 G Kivits 6 uit 4; 4 A de Groot 4 uit 5; 5 H Willems 4 uit 3; 6 J v Bijnen 0 uit 3; 7 M de Vaan 0 uit 5. De uitslagen van zondag en de eindstand volgen in het nummer van vraijdag. HAARSTEEG - RKOSC 3-0. Vijf minuten na de hervatting besliste Haarsteegs aanvalsleider in feite met een eenvoudige kopstoot deze uiterst sportief ge speelde wedstrijd, waarin de thuisclub verre superieur was. Op dat moment had Haar steeg een alleszins verdiende 3-0 voor sprong genomen en gezien de krachtsver houding was dit eigenlijk nog geen loon naar werken, want hadden de voorwaartsen vooral voor de rust de kansen wat beter we ten te benutten, dan zal RKOSC aan het einde van de eerste helft al tegen een veel grotere achterstand hebben aangekeken. Laatstgenoemde club die in feite toch tot de hekkensluiters behoort, maakte geen grootse indruk, al is het spel dat de Orthe- naren vertoonden toch van een goed gehal te, maar vooral hun voorhoede liet nogal eens een steek vallen en zodoende bleven ook de verlangde goals uit. Haarsteeg daar entegen speelde een goede partij voetbal met als uitblinkers rechtshalf Wim Walk en de beide backs v. Helvoirt en v. Oyen. Deze drie spelers hebben in samenwerking dan met de overige spelers belangrijk tot deze fraaie zege bijgedragerf. Het begin eisten echter de gasten geheel voor zich op en de wedstrijd was al circa tien minuten oud toen de thuisclub voor het eerst aan bod kwam. Maar meteen bracht dit tegenoffensief groot gevaar voor de bezoekers mee, vooral de vertrouwde oude linkelvlegel Kivits - Jung- geburth, eindelijk in ere hersteld, was weer meteen gevaarlijken er dreigde van die kant groot gevaar. Toch duurde het nog ruim een kwartier vooraleer dit overwicht in een doelpunt tot uitdrukking werd ge bracht. Het was midvoor v. d. Heijden die na vele mislukte pogingen eindelijk met een zuiver gericht schot de Orthen-doelman het nakijken gaf. Enkele minuten later deed rechtsbuiten v. d. Bosch van zich spreken door beheerst in te schieten, 2-0. Maar toen kwamen de gasten even los en als Haarsteeg het geluk niet heel wat op haar hand had gehad, zou de voorsprong beslist enigszins zijn genivelleerd. De laatste acht minuten van de eerste helft ontkwam RK OJC vaak op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. De tweede helft begon direct met legio kansen voor de thuisclub; keer op keer werd de bal in de doelmond gebracht, die maar voor het inschieten lag, maar evenzovele malen werd er nog redding ge bracht. Vijf minuten na de thee zorgde v. d. Heijden dan voor de beslissende treffer, 3-0. De bezoekers moesten nadien meestal het middenveld aan Haarsteegs rechts- en linkshalf laten en zodoende slaagden ze er niet in om zeer gevaarlijk te worden; kwam het zo ver dan was daar nog een verdedi ging die resoluut ingreep en de Orthen- voorwaartsen een halt toeriep. De meeste kansen kreeg vooral in het laatste kwartier de thuisclub, maar alles gebeurde te over haast en te nonchalant, zodat meestal over of naast werd geschoten. In de stand kwam geen verandering meer en zodoende won Haarsteeg verdiend met 3-0. COMPETITIEWEDSTRIJDEN DISTRICT WAALWIJK KNBB Fraaie 8-0 overwinning van Nooit Volleerd 4 In de afgelopen week zijn de competitie wedstrijden in het district Waalwijk voort gezet. Het meest vermeldenswaardig is dit maal de fraaie 8-0 overwinning van Nooit Volleerd 4 op Ons Genoegen 2. De hoogste serie werd ditmaal behaald door Jan van Helvoirt van HBS, n.l. 84 caramboles, hoe wel er ook voor enkele spelers prachtige gemiddelden konden worden genoteerd, n.l. voor Jan v. Helvoirt (22.85), voor Ad van Cromvoirt van BSV (21.21) cadre en voor G. Roomer van OOG (20.17). Uit ons ge detailleerd verslag zal echter blijken dat ook in klasse D enkele fraaie resultaten zijn be haald. Klasse C In klasse C was het HBS 1 dat ditmaal BSV 1 ontving. De grootste belangstelling in deze ontmoeting ging uiteraard uit naar het duel tussen Jan van Helvoirt van HBS en Ad van Cromvoirt van BSV. In 'n span nende partij wist tenslotte de jonge crack van HBS in 14 beurten met een gem. van 22.85 en een h.s. van 84 de overwinning te behalen op Ad van Cromvoirt, die hoewel cadre spelend, toch nog met een gem. van 21.21 en een hoogste serie van 70 car. uit de strijd kwam. Tonij v. d. Wiel van HBS was ditmaal ook bijzonder op dreef. Met 'n gem. van 8.52 en een h.s. van 37 gaf hij Riny Maas van BSV geen schijn van kans. Jo van Delft van HBS moest echter de overwinning laten aan P. van Cromvoirt van BSV en ook P. van Hilst kan het tegen M. Slaats niet bolwerken, zodat de eind stand tenslotte nog 4-4 werd. Nooit Volleerd 2 kreeg ditmaal Keesje 1 te gast en behield het grootste aantal winst punten in eigen huis. Alleen C. Teurlings van N. V. 2 moest ditmaal de punten af staan aan J. Blom van Keesje, doch Leo v. Cromvoirt van N.V. 2 zette zijn overwin ningenreeks voort en hoewel zijn gemid delde (11.05) en zijn h.s. van 55 car. nu niet direct was om over naar huis te schrij ven, behaalde hij toch een sprekende over winning op J. Knuist van Keesje. J. Verheijden van N.V. 2 won met glans van H. Klerkx van Keesje en ook H. de Jong wist M. Knuist een nederlaag te bezor gen, zodat de eindstand in deze ontmoeting 6-2 werd voor Nooit Volleerd 2. OOG 1 kreeg ditmaal Nooit Volleerd 1 op bezoek. G. Roomer van OOG speelde ditmaal een prachtige partij met een gem. van 20.17 en een h.s. van 63, zodat J. Vis sers, ditmaal niet zo in vorm als de vorige keer, met groot verschil verloor. Ook C. v. d. Sanden van OOG was prima op dreef en versloeg gedecideerd Fr. Slaats van N.V. 1. Ook J. Philippart van OOG wist A. Slaats van N.V. 1 te verslaan, alleen G. Brok moest de punten laten aan L. v. Cromvoirt van N.V. 1, zodat de eindstand 6-2 werd in het voordeel van de gastheren. Tenslotte ontving 't Zwaantje 1 Ons Ge noegen 1 en in deze ontmoeting was het al leen A. Hamers van 't Zwaantje 1, die zijn partij tegen Cor Rombouts van Ons Genoe gen 1 verloor. Doch M. van Bracht won van J. Passier, P. van Huiten van B. Pullens en M. Teurlings van M. Kuijs, zodat de eind stand 6 - 2 in het voordeel van 't Zwaantje werd. Klasse D In klasse D ontving Ons Genoegen 2 Nooit Volleerd 4 en verloor maar liefst met 0-8 deze ontmoeting. In ieder geval een pres tatie van N.V. 4. P. IJpelaar, W. Herman, L van Hilst en C. Wijkmans van Ons Ge noegen verloren resp van J. de Kuijper, L. Slaats, B. Verkooijen en Ad Verkooijen van Nooit Volleerd 4. Keesje 2 kreeg HBS 2 op bezoek, doch moest de meeste winstpun ten uit handen geven. Alleen van Dongen van Keesje won van v. Delft van HBS, Heuveling verloor tweemaal, resp. van A. Rombouts en W. Pullens, terwijl Blom van Keesje niet was opgekomen. BSV 2 ontving ditmaal OOG 2 en in de ze ontmoeting wist alleen P. v. d. Mee van BSV 2 zijn partij tegen J. van Disseldorp te winnen, doch Fr. Slaats, F. v. d. Hoof en J. v. Bladel verloren van resp Panders, J Hoevenaar en H Muller, zodat OOG 2 'n 2-6 overwinning in de wacht sleepte. Nooit Volleerd 3 had ditmaal als gast Centraal 1. Bijzondere vermelding in deze ontmoeting verdient de partij tussen C. Els- hout van N.V. en M. v. d Ven van Cen traal 1 Op het nippertje werd deze partij door C. Elshout verloren, hoewel deze spe ler het fraaie gem. van 5.08 liet noteren. M. v. d. Ven van Centraal speelde echter met een gem. van 5.80 en won. De overige spelers van N.V. 3, W. Swinkels, H. Pul lens en E. v. Herpt, wonnen echter resp. van G. de Louw, A. van Gelder en M. Leenheers. Uitslag derhalve 6-2 voor N. Volleerd 3. KOT 1 (Elshout) moest ditmaal de strijd in eigen huis aanbinden tegen BVO 1. J. Jozen van KOT speelde gelijk tegen H. van Veldhoven en B. Tabbers won van H. Pel- ders van BVO, doch J. van Dongen en Joh. v. d. Wiel moesten de overwinning laten aan resp. A. van Veldhoven en J. van de Wiel, zodat de eindstand 3-5 voor BVO werd. De laatste partij in klasse D was die van KNA 1 tegen 't Zwaantje 2. Laatstgenoemd viertal is de laatste tijd aardig op dreef en won ook nu weer deze ontmoeting met 6-2. Alleen W. v. Heesch van KNA wist dg eer te redden, doch G. Ouwerkerk, H. Rom bouts en B. Heesbeen verloren van resp. C. van Loon, C. Berkelmans en C. v. Mui- lekom. Klasse E Ons Genoegen 3 ontving KOT 2 (Els hout) en hier was het alleen Verhoofstad van O.G. die een overwinning wist te beha len op v. Huiten van KOT 2. Verdonk, de Wit en C. Herman verloren echter van resp. Klein, Kolmans en v. Son van KOT 2, zodat deze laatste vereniging met de winst 2-6 ging strijken. KNA 2 deed het beter dan hun eerste viertal en versloeg met 6-2 HBS 3 dat op bezoek was. W. Schoelitz, H. Sleenhoff en J. Swinkels van KNA wonnen van resp. J. v. Hooff en H. v. d. Oever, die twee partij en moest spelen. Alleen H. Klerks van KNA verloor zijn partij tegen P. van Hilst van HBS. KOT 2 (Waalwijk) en OOG 3 deelden de punten broederlijk samen. E. Bergmans en B. v. Brunschot van KOT wonnen van resp. J. de Man en Fr. Klerkx, doch J. Kerkhof verloor van K. van Es en M. Voogd van v. Liempde, stand derhalve 4-4. BSV 4 ontving Keesje 3 en ook hier was een 4-4 gelijk spel het eindresultaat door overwinningen van M. Eekels en T. de Kloe van BSV op D. Pullens en J. van Dongen van Keesje, doch door verliespartijen van Cor Krol en K. Krooswijk van resp. J. Meij en A. van Hilst van Keesje, 4-4. Eveneens 4-4 werd de eindstand in de ontmoeting tussen BVO 2 en BSV 3. C. Pulles en J. Pelders van BVO wonnen van resp. Jan van Bladel en P. Schellekens, doch J. v. d. Heuvel en Jac. v. d. Heuvel van BVO werden verslagen door Baaijens en nogmaals P Schellekens van BSV 3. De laatste ontmoeting in klasse E was die van KOT 3 (Elshout) tegen KNA 3 en ook hier was de eindstand 4-4. J. van Sluijsveld en C. Biekens van KOT wonnen van resp. A. Hamers en Eekels van KNA, doch H. Broere verloor van de Jong en A. de Roos, hoewel slechts met èèn carambole van v. Rijswijk, zodat deze ontmoeting met 4-4 gelijk stand eindigde. De gedetailleerde uitslagen zijn: Klasse C: HBS 1 - BSV 1 4-4; Nooit Volleerd 2 - Keesje 16-2; OOG 1 - Nooit Volleerd 1 6-2; 't Zwaantje 1-Ons Ge noegen 16-2. Klasse D: Ons Genoegen 2 - Nooit Vol leerd 4 0-8; Keesje 2 - HBS 22-6; BSV 2 - OOG 2 2-6; Nooit Volleerd 3 - Cen traal 16-2; KOT 1 (Elshout) - BVO 1 3-5; KNA l-'t Zwaantje 2 2-6. Klasse E: Ons Genoegen 3 - KOT 2 (Els hout) 2-6; KNA 2 - HBS 3 6-2; KOT 2 (Waalwijk) - OOG 3 4-4; BSV 4 - Keesje 3 4-4; BVO 2-BSV 3 4-4; KOT 3 Els hout - KNA 3 4-4. f ;r;' a2Lï WAALWIJKSE KRACHTSPORTVER. De Waalwijkse Krachtsportvereniging WKV is voor het seizoen 1961-1962 inge deeld in plaats van in afdeling Zuid in afde ling West. In laatstgenoemde afdeling zijn eveneens ingedeeld: Simson A en Simson B uit Den Haag; LKV uit Leiden en De Spar taan, eveneens uit Leiden. In afd. Zuid zijn ingedeeld: Atlas A en Atlas B uit Nijmegen; Achilles uit Arnhem; Hercules uit Eindhoven, Helios uit Simpel- veld en DOS uit Tegelen. De ploeg van de WKV is als volgt sa mengesteld: Jac. Wijkmans (captain), Har ry Wijkmans, Herman Slaats, Ant. Hees ters en Ant. Bruurmijn, met als reserves: C. IJpelaar, P. de Graauw en H. Dekkers. De kampioenen van beide klassen zullen na het einde van de competitie, die op II november a.s. start, tegen elkaar uitkomen voor het kampioenschap van Nederland. Door de Koninklijke Nederlandse Kracht sportbond is benoemd tot competitieleider van beide afdelingen de heer Jac. Wijkmans te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9