wAAlwijkse en LanqstRMtse couRAnt isst liet rijbewijs ook de polis BINNEN- EN BUITENLAND t blad Bent U al spaarder bij de N.H.M.? 26 leerlingen ontvingen diploma van de Stichting Vakopleiding Schoenindustrie MAANDAG 13 NOVEMBER 1961 83e JAARGANG No. 91 vraagt 5 ^lens bt, deceit^ boek k .BANT" 3 Stichting ea 'nderdej, ant". richting j veelvuldj. ;en overt hoefte iervan. )e°ogtdtf ttgever: Lweefku, en 1 weetij eiding ïfenen v# 'kalen van gericht me; iertoe we], staan handwee) arvoorle, iehulp vu 'gere nden, vei t hiermede artistiek ere lil. 3 57 Stoomdrukkerij Antoon Tielen ydredacteur: JAN TIELEN jonuinmer 50798 iblad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 TeL 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Regering wil, dat iedere weggebruiker verzekerd is. ffanneer het parlement begin volgend jaar, dus over hooguit drie of vier maanden, bij de behandeling in de Staten-Gene- raal de ministers Korthals, Zylstra en Toxopeus gelijk geeft, dan zullen alle weggebruikers in Nederland inclusief de mil joen bromfietsers, zich moeten verzekeren. Het wetsontwerp daartoe is al enige tijd geleden bij de Tweede Kamer ingediend. Het heeft in verzekeringskringen en onder de (georganiseerde) weggebruikers de «nodige onrust veroorzaakt. Aan de ene kant ismen bang, dat de auto-, motor- of bromfietsrijders een te onverschillige houding aannemen ten opzichte van de polis en van de zijde van de weggebruikers vreest men, dat de verzeke ringmaatschappijen van de gelegenheid gebruik zullen maken om haar premies te verhogen. Be nieuwe regeling maakt voor tl autoverkeer niet zo erg veel I Tijdens een bijeenkomst in il Scheveningse Kurhaus, waar de zomer talrijke badgasten 'tpozing zoeken, maar in de inter het rijk is opengesteld Br talrijke congressen,, zei mr. ff. Baron Van Imhoff, voor van de Koninklijke Neder- ïdse Automobielclub, dat het automobilisten in feite al- _miaar gunstig is. Nu al is 95 üicent van alle autobezitters te- wettelijke aansprakelijkheid rzekerd. Het nieuwe wetsont- r voor de W.A.-verzekering, 1 pas na grondige bestudering n het Nederlandse verkeerswe- tot stand kwam, raakt hen niet zozeer. Anders is het met de bromfiet- [s, Zij zullen moeten kunnen ■wijzen, dat zij tegen W.O. zijn jzekerd. Baron Van Imhoff daarvoor bij onze oosterbu- b te gast geweest. Hij opperde :tidee om door de verzekerings- aatschappij een soort van ken- tenbewijzen te laten verstrek- n, welke aan het spatbord van bromfiets kunnen worden be- stigü. Iedere agent kan dan di- Izien of een bromfiets verze ild is of niet. De voorzitter van SiXAC zag er nog een ander «deel in: „Wie direct herken- iir is aan een kenteken, zal al- Ét een stuk beheerster in het ikeer zijn". is nog een vraag of zijn gestie door de regering of »r de verzekeringsmaatschap- jen zal worden overgeno- aWel had hij een ander prij swaardig idee. De regering «ft het wetsontwerp alleen gel- gemaakt voor het motorver- tr, maar daarbij een uitzonde- ig gemaakt voor de z.g. „IJze- t Honden". Dat zijn de hand- igens met hulpmotor en gemo- riseerde bestelwagentjes, die (1 harder mogen rijden dan 16 lometer per uur. Ze worden «r bakkers, melkboeren, krui sers etc. door het gehele land ids meer gebruikt. „Deze log en nogal zware voertuigjes, aarvoor bovendien vrijstelling 'rdt verleend van de remvertra- ngseisen, kunnen bij een aan- jinggemakkelijk ernstige scha- toebrengen", aldus Baron Van floff, fel belangstelling bestond zelfsprekend voor de verzeke- igmensen, die bij deze gelegen- Él een doekje zouden ontvou- waarop de toekomstplannen de maatschappij, of tenmin- de verwachtingen daarover, wen geborduurd. Het meest •vallend was de uitlating van J. C. van Laer, voorzitter van Nederlandse vereniging van tanobiel-assuradeuren, die in «van dit jaar, toen de plannen een verplichte W.A.-verze- I juist bekend waren ge «den, zei.: ,,De premies zullen gevolg van het wetsontwerp 'getwijfeld omhoog gaan". Tij- de recente conferentie in wveningen wilde mr. van Loer echter niet direct zeggen, werd de mogelijkheid ge- dat voor bepaalde cate- f'ieen weggebruikers, die onder 1 kwalijke naam „brokkenmla- bekend staan, speciale -tgere tarieven worden sa- ^ngesteld. Dat zou dan 'n com- Pitie ziin voor het hogere ri ff1 haf de verzekeringsmaat- IP'j hij deze verkeersdeelne- loopt. Wat mr. Van Laer ondubbelzinnig liet blijken haf de verzekeringskringen 'Waal niets voelen voor het angs officieel naar voren ge- «hteidee (in de Beneluxraad) 'Iet zogenaamde „eigen risi- laten vervallen. Op het Pbhk is het gebruikelijk, dat "c eerste vijftig gulden van schadebedrag zelf betaalt. zal dus ook bij de nieuwe waarin hierover geen be- 3 is opgenomen wel zo ff™; Al blijft altijd de moge nd, dat het parlement aan- W op een wijziging van 'het "«ontwerp in deie zin. Over niet al te lange tijd zal dus iedere gemotoriseerde weg gebruiker naast zijn rijbewijs ook een verzekeringskaart moe ten tonen. Voor de voetgangers betekent dat, dat zij in ieder ge val hun schadevergoeding krij gen, wanneer ze buiten hun schuld worden aangereden. De kans zit er zelfs in, dat die scha devergoeding, gerekend naar de huidige normen, hoger zal wor den. L)e Nederlandse rechters re kenen nog altijd naar conventio nele maatstaven. Bedragen zoals die in Amerika en Engeland uit gekeerd worden, zijn hier onbe kend. Nu de rechter weet, dat achter de schuldige een maat schappij staat, die van het beta len van de schade een bedrijf ge maakt heeft, zal hij allicht w,at grotere bedragen laten uitkeren. Natuurlijk blijft altijd een klein percentage weggebruikers de nieuwe wet negeren. Maar ook daarin is voorzien. Er zal een waarborgfonds worden gesticht, dat door het Ministerie van Fi nanciën wordt beheerd en waar uit betalingen kunnen worden gedaan, als de schuldige aan een verkeersongeluk niet verzekerd blijkt. Het wetsontwerp is beslist niet afwiizend ontvangen. In andere landen is de verplichte verzeke ring geen onbekende meer. De uitwerking moet men niet zoeken op verkeerstechnisch, maar soci aal terrein. Ieder weet zich door de wet in het verkeer nu ook fi nancieel beschermd. geen kosten Spaar veilig - spaar bij de N.H.M. BINNENLAND KAMER GEEFT FIAT AAN BELASTINGPLANNEN De Tweede Kamer heeft de be lastingvoorstelling van de rege ring goedgekeurd. Zij aanvaardde niet alleen het wetsontwerp tot verlaging van de loon- en inkom stenbelasting en beëindiging van dc tijdelijke verhoging van de vennootschapsbelasting maar ook de fel omstreden voorstellen om een bijzonder invoerrecht op mi nerale oliën te leggen en de ven nootschapsbelasting (per 1 jan. 1963) definitief weer wat te ver hogen. De zege van minister Zijlstra in zijn gevecht met de financiële deskundige van de KVP-fractie, dr. Lucas, volgde op een-na lang aarzelen afgelegde verklaring, dat verwerping van zijn voorstellen of van één daarvan niet alleen voor hem zelf, maar voor het he le kabinet aftreden zou beteke nen. De KVP-fractie ging toen met enig voorbehoud om, omdat zij een kabinetscrisis op 't ogen blik, gezien de internationale'toe stand ongewenst acht. Het is niet zeker, dat de belastingvoorstellen het zonder de steun van de KVP niet gehaald zouden hebben want de VVD-fractie was in grootmoe dige stemming al eerder in de middag overstag gegaan. ANTOON COOLEN OVERLEDEN De bekende Brabantse toneel schrijver Antoon Coolen is don derdagavond om half zeven in 't St. Joseph-ziekenhuis te Eindho ven overleden. Mevrouw Coolen zat bij het ziekbed van haar man', toen deze door een dodelijke hartaanval werd getroffen. Antoon Coolen, die 64 jaar is geworden, was herstellende van de lichte hersenschudding en de verwondingen, die hij 11 oktober had opgelopen bij een val uit de trein nabij Waardenburg. Bij dat ongeluk was hij op wonderbaar lijke wijze aan de dood ontsnapt. In de trein, die op weg was van Amsterdam naar Eindhoven, had hij onderweg naar het toilet in zijn verstrooidheid waarschijn lijk een verkeerde deur geopend. Bij zijn val uit de trein, die een snelheid van meer dan honderd kilometer had, werd hij opgevan gen door seindraden langs de spoorbaan, waaraan hij toen zijn leven te danken moet hebben ge had. Woensdagmorgen kreeg Antoon Coolen thuis in Waalre dermate last van benauwdheid dat de dok ter opname in een ziekenhuis raadzaam achtte. Daar kwam vast te staan, dat de aanvallen van benauwdheid die aanhielden, het gevolg waren van een hart kwaal. Donderdagmorgen voelde Antoon Coolen zich een stuk be ter en ook 's middags, toen zijn vrouw hem bezocht, was zijn toe stand niet verergerd, 's Avonds kwam -in aanwezigheid van mevrouw Coolen - toch nog plotseling het einde. ZES TON ACHTERHAALD VAN VERDWENEN ACHT Hoofdinspecteur H. Postma van de Amsterdamse centrale re cherche heeft zes van de 8 ton die de 47-jarige bankemployé J. E. in samenwerking met de 57- jarige Franse zakenman R. T. E. G. bij de Amsterdamse Bank ver duisterd heeft, kunnen achterha len. TWAALF JAAR VOOR MOORD TE KROMMENIE Donderdagochtend heeft de Haarlemse rechtbank de 27-jari- ge Amsterdamse schoenmaker W. F. M. v. Z. wegens moord ver oordeeld tot 12 jaar gevangenis straf met aftrek en terbeschik kingstelling van de regering. De man zou op 12 mei vorig jaar de 50-jarige weduwe M. M. Rijker- Claeys te Krommenie hebben vermoord. De rechtbank over woog bij' t bepalen van de straf maat dat de verdachte vermin derd toerekeningsvatbaar moest worden geacht. De Officier van justitie mr. J. van den Oever had wegens moord met roof 20 jaar met aftrek en terbeschikkingstelling geëist. JAARLIJKSE MIS VAN REQUIEM VAN NATIONAAL KATHOLIEK THUISFRONT Op zaterdag 19 november te 10 uur zal in de Kathedrale Kerk te Utrecht, in aanwezigheid van kerkelijke, militaire en burger lijke autoriteiten, de jaarlijkse plechtige H. Mis van Requiem worden opgedragen voor alle mi litairen, die, waar ter wereld ook, in en door de dienst hun leven moesten laten. De militaire erewacht wordt daarbij gevormd door militairen van de Kaderschool Technische Dienst. De H. Mis wordt gecelebreerd door de Hoofdaalmoezenier Mgr. H. J. J. M. van Straelen, met als diaken Rector Doehburg, geeste lijk adviseur van Thuisfront en de Vlootaalmoezenier G. J. van Rijnsoever C.M. als subdiaken. Majoor-aalmoezenier Ch. C. J. 'Gerritzen O.F.M. Cap. van de luchtmacht te Nijmegen houdt de preek. De Katholieke Radio zendt de plechtigheid uit. BUITENLAND INDONESIË DREIGT MET OORLOG jMinister Soebrandio heeft open lijk voor de UNO-Assemblée ge dreigd met een oorlog tegen Ne derland. Hij uitte dit dreigement donderdag in antwoord op de re de van minister Luns. Soeban- drio vroeg bij voorbaat aan de UNO om niet tussenbeide te ko men en deed een beroep op de voormalige koloniale landen om niet te lopen in de val die Neder land had opgezet. Als de UNO het Nederlandse plan zou aannemen, zou Indonesië het recht hebben om de Nederlanders met geweld uit dit gebied te verwijderen, hetgeen oorlog zou betekenen tus sen twee souvereine landen, al dus minister Soebrandio. Soebrandio had gedacht dat mi nister Luns soepeler zou zijn ge weest, omdat het klimaat in de Nederlandse publieke opinie be ter was geworden wat betreft de overdracht van het gebied aan Indonesië. Hij kwam enkele ma len in zijn rede terug op de Ne derlandse publieke opinie. Kennelijk als resultaat op de kritiek van andere landen, die niet gediend waren van de Indo nesische dreigementen vroeg Soe brandio de Assemblée wat hij an ders kon doen; zich willoos on derwerpen aan de Nederlandse politiek? „Ik hoop van harte, dat de hoge Assemblée het niet zal afkeuren als dwang, indien kolo niale of exkoloniale volken ge dwongen worden de wapens op te nemen tegen de arrogante, agres sieve koloniale machten. De As semblée zal naar ik hoop derge lijke landen niet de kansen ont nemen om alle middelen te ge bruiken ten bate van de vrijheid" PAPOEA'S ZULLEN ZICH VERZETTEN Drie zeer vooraanstaande Pa poea-leiders hebben in antwoord op aan hen gestelde vragen ver klaard, „dat de Papoea's niet werkeloos zouden blijven toekij ken" als Indonesië onverhoopt ooit een inval zou doen in N.- Guinea. Deze Papoea-leiders wa ren Marcus Kaisiepo, Willem Inury en dominee Willem Ru- mainum. Zij hebben alle drie zit ting in het onlangs opgerichte Nationale Comité waarvan Inury voorzitter is. Alle drie waarschuwden zij met klem, dat men de Papoea's niet moet onderschatten. Zij ver wezen hierbij naar de ravages die in de Japanse gelederen zijn aan gericht, toen tijdens de oorlogs jaren telkens Japanse patrouiles door Papoea's werden overvallen hoewel de Japanners toch ook modern waren bewapend. GRANDIOZE ONTVANGST VOOR KONINGIN ELIZABETH IN GHANA Twintigduizend wild dansende en zingende Ghanezen hebben koningin Eilzabeth en prins Phi lip donderdagmiddag duidelijk gemaakt dat zij het zo omstreden bezoek van 't Britse koninklijke paar aan hun land hogelijk op prijs stellen. De aankomst van 't vorstenpaar op het vliegveld van Accra was een oorverdovend en oogverblindend feest. Aange voerd door 61 in kleurige gewa den gestoken stamhoofden roffel den de Ghanezen hun trommen en zongen ze van Akyempong, de man die Ghana gesticht heeft En ze lieten het daar niet bij. Terwijl koningin Elizabeth uit de Roeiing 707 stapte drie zwaar bewa pende inspecteurs van Scotland Yard hielden een duchtig oogje in het zeil zongen ze een speci aal gecomponeerd loflied: „Ga voorzichtig, o koninklijke, ga voorzichtig, want de grond waar op gij loopt is heet Ga voor zichtig". Vijf vrouwen traden naar voren en zongen in koor: „Zij zeiden dat zij niet zou ko men. Maar nu is zij hier. Konin gin Elizabeth is naar Ghana ge komen". En het feest ging weer door. Maar koningin Elizabeth en de prins moesten verder. In gezel schap van president Nkroemah, die een hartelijk speechje had ge houden, hielden de koninklijke bezoekers hun intocht in Accra. Weer hetzelfde toneel: overal dansende, springende en zingen de mensen, die alle verhalen over onrust ondubbelzinnig schenen te logenstraffen. 81 DODEN BIJ VLIEGRAMP Door het neerstorten van een „Constellation" van de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij „imperial Airlines" zijn woens dagavond 78 recruten van het Amerikaanse leger en drie leden van de bemanning omgekomen. Slechts de gezagvoerder en de boordwerktuigkundige hebben de ramp overleefd. Het vliegtuig had aan 't vlieg veld Byrd, in Richmond, Virgi nia, gemeld te zullen landen i.v.. m motorstoring. Tijdens het ma ken van een grote bocht, kenne lijk als voorbereiding van de lan ding, stortte het vliegtuig in de omgeving neer, waarop net in brand vloog. Reddingsploegen moesten zich over anderhalve ki lometer met bijlen een weg ba nen door het dichte bos, waarin het was terecht gekomen. De recruten waren op weg naar een legerkamp in de staat Zuid-Carolina. Stijgend aantal deelnemende bedrijven en cursisten Zesentwintig leerlingen met verloofde of ouders waren don derdagavond naar de bovenzaal van hotel De Twee Kolommen gekomen om uit handen van de burgemeester van Waalwijk het praktijk- en vakdiploma te ont vangen. Zesentwintig leerlingen, d.w.z. bijna een keer zo veel als in 1960s toen 15 leerlingen waren geslaagd. Ook het aantal deelne mende bedrijven toont de ver bluffende stijging van 5 op 14. Deze twee factoren bij elkaar ge nomen, zijn wel een zeer spre kend bewijs hoe belangrijk deze opleiding wordt geacht, zowel door werknemer als werkgever. De aanwezigheid van burgemees ter Teijssen en zijn bereidwillig heid om de uitreiking te verrich ten, onderstreepte dit bewijs nog eens temeer. De waarnemend voorzitter van de Stichting Vak opleiding in de Schoenindustrie, de heer J. Geurts, kon dan ook niet nalaten zijn grote vreugde hierover uit te spreken. In deze tijd, waarin de industrieën zich steeds meer gaan toeleggen op specialisatie, kan en mag ook de Nederlandse schoenindustrie niet achterblijven, zeker niet wan neer zij de door haar ingenomen plaats, ook in het buitenland, wil behouden en verstevigen, hetgeen een zaak wordt van 't allergroot ste btlang, wanneer men dit gaat bekijken in het licht van de Eu- romarkt. Geslaagde leerlingen 1961. B. N. M. Korthout, werkzaam bij Jac. Bergmans te Waalwijk; C. P. de Peffer en M. J. Hulsen- boom,, Bloch Stibbe, Waalwijk; J. W. v. Es en A. J. v. d. Heijden, Ivo v. Haren, Waalwijk; M. G. A. Leijtens en W. G. Verhoofstad, A. en J. de Kort, Waalwijk; J. G. M. Bakkers, H. H. de Kort-Win- gels te Waalwijk; C. P. Leemans, v. Mierlo te Kaatsheuvel; C. J. Le"tens, fa. Oomens, Waalwijk; N. v. d. Wiel, Rex Drunen; M. M. v. Drunen, v. Riel Drunen; B. M. M. de Peffer, J. Dollekens, Th. J. l.i'»tvoet, J. Coomans, J. P. H Co- liin, A. A. Hoevenaar en W. Lam- hrechts, allen Timtur Waalwijk; H. Koks, M. J. M. Muskens en M. G. v. d. Lee, Fr. Vesters, Drunen; A. A. Broeken, J. H. Vesters te Waalwijk; J. H. M. Ligtvoet, P. H. Vloemans, Kaatsheuvel; J. H. Verduijn en T. Snoeren, A. Wen- nekes, Kaatsheuvel. Onder de verdere aanwezigen die hij deze uitreiking aanwezig waren, merkten wij o.a. nog op: de heer Roelofs Heyrmans,, direc teur v. d. Middelbare Vakschool de heer Buys, directeur van de vakschool uit Dongen, de heer J. de Kort, voorzitter bestuur nij verheidsschool. Eveneens warén aanwezig de directeur van de Nij verheidsschool voor Waalwijk en omstreken, de heer Nuyten, con sulent Stichting Vakopleiding en de heer P. Vloemans uit Kaats heuvel, die zitting heeft in het bestuur van de V.A.S. In zijn openingswoord heette de heer Geurts de burgemeester van Waalwijk en verder alle aan wezigen van harte welkom. Na dat hij een uiteenzetting had ge seven over de groei en belang rijkheid van de VAS, ging de bur gemeester over tot de uitreiking van de diploma's. Vervolgens kwamen de heren de Kort en Nuyten nog aan het woord; zij beiden wensten de geslaagden van harte geluk en spoorden hen aan niet op te houden steeds weer belangstelling te tonen voor vernieuwingen en veranderingen. Zij dankten allen die hun mede werking aan deze stichting heb ben betoond, waarbij de geslaag den, die er hun moeite en een deel van hun vrije tijd aan heb ben moeten geven, natuurlijk op de eerste plaats kwamen. De heer J. de Kort onderstreep te nog eens met klem het grote belang voor de jongeren van het volgen van de schoenmakerscur sus aan de Nijverheidsschool, waar de eerste en goede grond slagen worden gelegd en betreur de het dat zovele jongens de cur sus tussentijds verlaten. De heer C. J. Leijtens van de fa. Oomens uit Waalwijk sprak namens de geslaagden een harte lijk woord van dank tot allen die er toe hadden meegewerkt dat zij deze studie hadden kunnen vol gen en voltooien. Wij komen nog nader op deze avond terug in onze volgende editie onder de ru briek „Op de voet gevolgd". Waspik V.MAAREN BRILLEN er en )eter dan woar ook! e ïcho vAn het Zuióen !i I Kr r,r v.v:": Volg het voorbeeld van enige tien duizenden andere Nederlanders die een spaarrekening bij de N.H.M. hebben geopend. Uw spaargelden zijn er vol komen veilig. Andere belangrijke voor delen zijn: rente een soepele opvragingsregeling Uw belastingaanslagen op tijd betaald - niet te vroeg, niet te laat NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V. VROUWKENSVAARTSEHAVEN DOORN IN HET OOG Het is nu ongeveer drie jaar geleden dat het noordelijkste deel van de Vrouwkens- vaartsehaven werd gedempt. Op dat mo ment scheen er een redelijke kans aanwezig dat ook in het gedeelte, grenzend aan het Vaartje, de nodige grond zou worden in- gebracht. Tot op heden bleef de demping van dit gedeelte echter beperkt tot alle mo gelijke afval en vuilnis, waar tussendoor het onkruid en het riet welig tiert. Het zijn voornamelijk de buurtbewoners die zich aan deze gribus ergeren en terecht. Waar een keurig stukje grond kan liggen moet zo vlak aan de straat toch geen vuilnisbelt kun nen ontstaan. Bovendien is het carosseriebe- drijf van de heer Van den Born hier uit zijn muren gegroeid, zodat dit bedrijf bij dem ping van de Vrouwkensvaartsehaven ten zeerste gediend zou zijn, omdat haar al is toegezegd dat zij ten behoeve van haar uit breiding mettertijd over het oostelijk gedeel te van de Havenkop zou kunnen beschikken. Waar hier naast de gemeente ook de pro vincie en de Waterstaat mee gemoeid is blijkt de ambtelijke molen in deze slechts moeizaam op gang te komen. Toch is de toestand hier beslist onhoudbaar. VUGHTERSTR. 25 DEN BOSCH MARKT 32 - TILBURG Nwe GINNEKENSTR. 23 BREDA GROOTSE HULDE VOOR GOUDEN BRUIDSPAAR Het echtpaar Schapers-Ramstijn dat don derdag jl. zijn gouden bruiloft vierde is een bijzonder hartelijke hulde ten deel ge vallen. Een enkele opmerking van de gou den jubilaresse op het moment dat zij het zoveelste cadeau in ontvangst mocht nemen: „ik wist niet dat ik op Den Dijk zoveel vrienden had", tekent duidelijk hoe warm en welgemeend de buurtgemeenschap van de Havendijk meeleefde met dit gebeuren. 's Morgens werd het gouden paar door een aantal bruidjes naar de kerk begeleid waar pastoor Rovers een H. Mis uit dank baarheid opdroeg. De belangstelling op de receptie in café Akkerman was groot. On der meer boden hier pastoor Rovers, kape laan Ras, burgemeester L. M. J. J. van Erp en mevrouw van Erp hun persoonlijke gelukwensen aan. 's Avonds had de harmo nie maar amper plaats genoeg om haar mu zikale felicitaties aan te bieden. De voor zitter van de harmonie, de heer P. Brokx, bracht de gelukwensen van Waspiks ingeze tenen onder woorden. U zult lang naar deze hoogtijdag hebben uitgekeken, aldus de heer Brokx, die voor U beiden toch weer verras sender zal zijn verlopen dan U had ver wacht. De heer H. de Keijzer, schoonzoon van het bruidspaar, dankte de harmonie voor de serenade en bood daarbij o.m. een geschenk onder couvert aan. De inwoners van Waspik, zo zei de heer Keijzer, kun nen trots zijn in hun kleine plaats een derge lijk korps zo fraai geüniformeerd, te be zitten. Het buurtcomité, waarin zitting had den de heren P. Ruijtenberg, H. Smits, J. Akkerman, J. Boezer en C. Zijlmans bood hierna een vijftal kostbare cadeaux aan. De heer H. Smits wist hierbij de juiste toon te treffen en haalde nog enkele herinner ingen op uit het leven van bruid en brui degom. De feestvreugde op de Havendijk klonk nog lang na. KRUIDENIERSVAKDIPLOMA De heer C. de Hond Azn. uit Waspik slaagde te 's-Hertogenbosch voor het krui-

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1