wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Verbouwd en gemoderniseerd postkantoor brengt straks veel verbetering a OOQDODr Extra diensten en ongemakken veroorzaken veel last AAR S N DOQOO0D0 Ledental W.G.K. geeft snel stijgende tendens te zien Biljarten TOMADO Uitgever: ïsalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen joofdredacteur: JAN TIELEN Uronummer 50798 blad verschijnt 2 x per week VRIJDAG 1 DECEMBER 1961 82e JAARGANG No. 96 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo" Het zou wel eens aardig zijn in de Grotestraat een verkeerstelling te houden, om na te gaan hoeveel auto's van allerlei kaliber, mo tors, scooters, bromfietsen en fietsen, op één dag gebruik maken van de Grotestraat, om zich van west naar oost of omgekeerd te begevön. Interessanter zou het misschien nog worden, wanneer wij de minuten optelden, die op een dag, door vaak enorme verkeers opstoppingen in deze straat, worden verspeeld. Ongeduldig wach tende automobilisten, fel manoeuvrerende B.B.A.-chauffeurs, die hun bussen in de meest rare bochten wringen, om er doorheen te kunnen komen. Het postkantoor o.a. is zo'n geijkte plaats, waar zo nu en dan het verkeer moervast komt te zitten, doordat de fel rood gekleurde postwagens door P.T.T.-personeel daar moeten worden gelost en geladen. Dat dit op straat gebeurt, is zowel voor het dienstdoende personeel van de P.T.T. als voor de passerende weggebruikers allemaal minder prettig. Maar toen wij eens een praatje gingen maken met de directeur van het postkantoor, de heer de Bondt, die ons ondanks zijn zeer drukke werkzaamheden graag ontving, werd ons toch wel duidelijk, dat aan een oplossing hiervoor hard wordt gewerkt, want straks wanneer de verbouwin gen aan het postkantoor zullen zijn voltooid, krijgt men de beschik king over een ruime inrit en binnenplaats, zodat de postwagens daar van de straat zullen verdwijnen. Dat vraagt natuurlijk zijn tijd, maar er zal ook wel niemand zijn, die eist of dwingt, dat dit werk in twee of drie dagen moet worden voltooid. Er wordt hard aan gewerkt en dat alleen is al hoopgevend. Voorfront nagenoeg ongewijzigd. Er wordt gewerkt, hard gewerkt, achter het nu nog overeind staande gedeelte van het postkantoor, waar zich voornamelijk de grootste activi teit ontplooit. Dagelijks rijden zand en betonwagens met hun lading in en uit en er wordt een onvoorstelbare hoeveelheid ijzer en hout verwerkt, nodig voor de bouw, die daar wordt neergeplant, in opdracht van de Rijksgebouwendienst in den Haag en die een totale lengte krijgt van onge veer 53 meter. Het nu nog overeindstaande ge deelte, dat dus het voorfront vormt, blijft uiterlijk nagenoeg hetzelfde. Het interieur ondergaat een sterke wijziging, door verbouwing en mo dernisering. De bestaande wacht ruimte wordt aanmerkelijk vergroot. Toegang tot deze wachtruimte, ver krijgt men door middel van een draaideur, vanuit de entree (de hal), waar men dus eerst binnenkomt. Het ligt in de bedoeling, dat deze hal ook na sluitingstijd van de kan toren geopend blijft voor het publiek, zodat hier de gelegenheid geboden wordt tot het draaien van postzegels en briefkaarten, want de postzegel automaten, die momenteel nog buiten tegen de muur zijn bevestigd, zullen straks in deze hal worden geplaatst. De mogelijkheid, die er nu bestaat voor het publiek om vanuit een tele fooncel op te bellen, zal straks nog met een cel worden uitgebreid. Ook het aantal loketten wordt vergroot. Er zullen zeven loketten komen, zo dat, wanneer men in de personeelsbe hoeften kan voorzien, de wachtende mensen eerder en vlugger geholpen kunnen worden. De daarachter gele gen kantoorruimte wordt eveneens vergroot en krijgt een betere acco- modatie. Op de begane grond komt tevens de vernieuwde directeurska mer met kluis. Als nieuwbouw wordt tegen het bestaande gedeelte aange bouwd, lokaliteiten voor de expeditie, brief- en pakketpost, tevens, los- en laadplaatsen, berging en garage. St. Nicolaas-geschenken aan STASSAR DENKEN! De binenplaats met inrit, die voor heen veel te klein en te nauw was, om de postwagens behoorlijke ruimte te verschaffen, zal worden verbreed en vergroot. Deze inrit komt nu aan de oostzijde van het gebouw te liggen, waardoor het noodzakelijk was de keuken en een kamer, die daar gele gen waren te slopen. Bij de expeditieruimte wordt bui ten een platvorm aangebracht, waar de wagens tegenaan kunnen parkeren, zodat het laden en lossen aanmerke lijk verbeterd en vergemakkelijkt wordt. De binenplaats krijgt een to tale oppervlakte van 65 m2. Aan de eerste verdieping van het oude gedeelte wordt nagenoeg niets veranderd. Hier zijn de bergplaatsen, de cantine en woonhuis directeur on dergebracht. Pendeldienst groot ongemak. De directeur van het postkantoor, vindt zelf dat het personeel met deze nieuwbouw er flink op vooruit gaat. Er is voor honderd procent rekening gehouden met de mogelijkheden en men heeft er uitgehaald wat er in zat, zodat het werd omgevormd tot een zo effectief mogelijk geheel. Deze verbouwing betekent niet zozeer een uitbreiding dan wel een verbetering, want wanneer eenmaal de bouw en modernisering zal zijn gerealiseerd, wordt de afdeling bestelling, die nu nog in de Stationsstraat is gevestigd, daar opgeheven. Wat dit betekent, begrepen wij, toen de directeur ons vertelde, hoeveel tijd er verloren gaat met de pendel diensten, tussen de Grotestraat en Stationsstraat, daarbij nog maar niet gesproken over het personeel dat daarvoor nodig is, en dat moet wor den onttrokken aan de andere dien sten. Zo zal het dus ook voor de af deling bestelling en expeditie een stuk gemakkelijker en prettiger wor den. De heer de Bondt hoopt, dat dan ook de bestelling weer wat vlotter gaat lopen, zodat aan de mensen die service weer kan worden verleend, waarop zij menen aanspraak te mo gen maken. Alhoewel, zo werd ons verzekerd, de ongemakken die zich bij de bestelling voordoen, worden niet alleen veroorzaakt doordat het postkantoor momenteel verdeeld is over twee plaatsen, maar ook, omdat de P.T.T. kampt met een ernstig per soneelstekort, een euvel, waar ook de gewone particuliere bedrijven zozeer mee ziten te kijken. Onvervangen diensten Er zijn dagelijks op het postkan toor een aantal zaken te verrichten, die door het aanwezige personeel moeten worden uitgevoerd. Wanneer men meer taken heeft dan mensen, krijgt men te maken met de zoge naamde onvervangen diensten, die ta ken dus waarvoor men op dat moment geen mensen heeft. Die onvervangen diensten kunnen bestaan uit nog te bestellen post in bepaalde wijken. Zo kan het dus voorkomen, dat bestel lers na hun eigen werk nog een taak krijgen op te knappen, waardoor het kan gebeuren dat in een bepaalde wijk wat later besteld wordt. Dit zijn ongemakken, zowel voor de inwoners van Waalwijk, als voor de directeur en het personeel zelf. Het is dus te begrijpen, dat de heer de Bondt met verlangen uitziet naar het moment, waarop de nieuwbouw in gebruik kan worden genomen, waardoor de men sen, die nu de pendeldienst onder houden, kunnen worden ingezet voor andere diensten. Maar een plaining heeft uitgemaakt, dat men met de werkzaamheden niet eerder klaar zal komen dan oktober - november 1962 onvoorziene omstandigheden buiten beschouwing gelaten E. M. Weyers tijdelijk voorzitter In een zeer slecht bezochte algemene ledenvergadering j.l. dins dagavond in de wachtkamer van het Gezondheidscentrum aan het Vredes.,plein gaf de voorzitter der vergadering, dhr. E. M. Weyers, met behulp van een statistiekjeeen beeld van de snel stijgende toename van het ledental in de laatste 5 jaren. Op duidelijke wij ze bleek dat het W.G.K. steeds meer in de belangstelling toeneemt en dat het publiek de noodzakelijkheid van een dergelijke vereni ging begrijpt 'en wil steunen. De ledenwervingsactie in het jaar 1960, het verslagjaar, gestart, heeft dus ten zeerste zijn nut afge worpen, mede dank zij een smaakvolle brochure, die het W.G.K. onlangs het licht heeft doen zien. Dhr. E. M. Weijers, waarnemend voorzitter en penningmeester, opende de vergadering door op de eerste plaats het heengaan van de voorzitter, dhr. Pullens, met een kort woord te gedenken. Op 6 maart 1929, aldus spr., werd dhr. Pullens tot bestuurs lid gekozen en heeft hij aldus gedu rende deze lange periode de belangen van het W.G.K. behartigd o.m. als penningmeester en voorzitter. Dhr. Weyers meende dat de stichting van het Gezondheidscentrum in 1956 als een kroon op zijn werk mocht worden gezien. Tevens dankte hij mevr. v. d. Heyden, die gedurende bijna 30 jaar een bestuursfunctie heeft bekleed en die onlangs heeft bedankt. Daarnaast wees de wnd. voorzitter op de gun stige ontwikkeling van het W.G.K. a. met betrekking tot de toename van het ledental en van het Medisch Centrum. In 1956 telde de vereniging 2485 leden. In 1960 werd gestart met een ledenwervingsaktie. T.b.v. de leden en deze aktie deed men tevens een bijzonder artistiek verzorgde bro chure het licht zien, dat aan de leden en de nieuwe inwoners van Waalwijk werd toegezonden en waarin op dui delijke wijze de taken van het W.G.K. staan vermeld. Dank zij al deze ak- tiviteiten bedroeg het ledental d.d. 1 jan. '61 niet minder dan 3112. ONDERBEZETTING VAN HET BESTUUR Uit het keurig verzorgde jaarver slag van de secretaris dhr. N. Vlaar bleek dat het bestuur een 4-tal vaca tures heeft. Twee hiervan heeft men kunnen aanvullen. Mevr. de Kort- Vloemans en dhr. Pullens hebben zich bereid verklaard een bestuursfunctie te aanvaarden. Bij acclamatie werden deze leden door de vergadering aan genomen. Het Gezondheidscentrum voldeed ook in het verslagjaar in alle opzichten aan de bestaande behoefte. Dank zij de verhoging van de huur prijzen kon de toekomst van het Ge zondheidscentrum m.b.t. de exploita tie worden veilig gesteld. Inmiddels wordt de leden wervings actie onverminderd voortgezet. I.v.m. deze uitbreiding van het aantal leden is met de provinciale bond van het W.G.K. contact gezocht voor het aanstellen van een vijfde kracht. Aangezien men overal te kampen heeft met personeelsgebrek zal dit nog wel even duren. Het aantal zie ken, dat door de wijkverpleegsters in het verslagjaar werd bezocht bedraagt 422. Er werden in totaal 3 kleuters en 8 kinderen naar een gezondheids kolonie uitgezonden. Het aantal zit tingen van het bureau voor Zuigelin genzorg bedroeg 50 en voor het Con sultatiebureau 23. In het jaar 1960 werden tevens 'n moeder-cursus geor ganiseerd en een kleutercursus beiden o.l.v. zuster Wilmink. Van de 4500 opgeroepen kinderen tot inenting te gen polio hebben 4323 kinderen hier aan gehoor gegeven, terwijl ook de overige inentingen onverminderd wer den voortgezet. Met betrekking tot de uitleenartikelen maakt het verslag melding van te late terugbezorgingen, waardoor het bestuur zich genoopt ziet in het vervolg stingenter het boe tebeding te moeten hanteren. Tevens wordt in het verslag aan allen, die op welke wijze dan ook hebben meegeholpen aan de bloei en groei van het W.G.K. en het Medisch Centrum hartelijke dank gebracht. In het verslagjaar werd tevens aan 126 kraamvrouwen wijkkraamhulp ver strekt, terwijl in samenwerking met de gemeentelijke instelling voor maat schappelijke zorg regelmatig de ouden van dagen worden bezocht en van welke bezoeken de wijkverpleegsters verslag uitbrengen speciaal m.b.t. de hygiënische toestand, de verzorging, de huisvestingstoestand en de voe dingssituatie. handen a HAMEA-GELEIIrube9Sc'l BATIGE SALDI Dhr. E. Weijers bracht hierna in zijn hoedanigheid van penningmees ter verslag uit van de rekeningen van het W.G.K. en het Gezondheidscen trum, die resp. beiden een voordelig saldo van f 420.79 en f 3670.72 vertoonden. Gezien het batige saldo van het Medisch Centrum kon de heer Weijers mededelen, dat hierdoor enige voorzieningen aan het gebouw konden worden aangebracht, o.a. een toilet, een douchecel en een opberg- kast. Bij monde van de heer Smolders Finalewedstrijden persoonlijk kampioenschap libre 2e klas van het district Waalwijk v. d. KNBB. De finalewedstrijden om het persoonlijk kampioenschap li bre 2e klasse van het district Waalwijk van de KNBB, waarvan we de uitslag reeds in ons blad van maandag 27 november j.l. publiceerden en die door de BV HBS perfect waren georganiseerd hebben wel een spannend en een sportief verloop gehad, doch de gespeelde wedstrijden stonden nu iriet direct op een uitzonderlijk hoog peil en dit blijkt uit het feit dat twee deelnemers de heren M. Ivuijs van Ons Genoegen en M. Teurlings van 't Zwaantje degra deren naar de 3e klas en nog en kele andere deelnemers zich maar op 't nippertje in de 2e klas kon den handhaven. De beste resul taten werden bereikt door L. Pul les van Ons Genoegen, die het kampioenschap op zijn naam bracht en door J. Philippart en G. Panders van OOG, die resp. als nr. 2 en 3 eindigden. Vooral L. Pulles speelde enkele uitzon derlijk goed partijen en werd verdiend ongeslagen kampioen, hoewel J. Philippart en G. Pan ders hem tot aan het einde dicht op de hielen zaten. De laatste partij tussen L. Pulles en G. Pan ders was uitermate spannend, hoewel, wanneer eerstgenoemde deze partij verloren had, het kampioenschap hem niet meer kon ontgaan door zijn beter doel- gemiddelde. Alleen als G. Pan ders deze partij had gewonnen, zou hij in plaats van op de derde op de tweede plaats zijn geëin digd. Doch L. Pulles bracht ook deze laatste partij op zijn naam en was daardoor de ongeslagen kampioen van de 2e klasse libre van het district Waalwijk. St. Nicolaas-geschenken aan STASSAR DENKEN! verklaarde de kascontrole-commissie zich accoord met deze bijzonder ver zorgde rekeningen, terwijl deze com missie, bestaande uit de heren Smol ders, van Oudheusden en Hoffmans, door de vergadering bij acclamatie werd herkozen. Een wel zeer belangrijk punt van de agenda was dë verkiezing van een voorzitter. Met verscheidene personen was contact gezocht maar geen van deze mensen was bereid deze functie te vervullen. Dhr. Vlaar deed daarom mededeling, dat de penningmeester, dhr. E. M. Weijers bereid was gevon den voor de proeftijd van 1 jaar deze vacature aan te vullen. Op voorstel van de heer Smolders, die meende, dat men alleen blij moest zijn, dat door de beschikbaarstelling van de heer Weij ers men uit een zekere impasse ge raakte, werd ook dit voorstel zonder stemming aanvaard. Het periodiek aftredende bestuurslid dhr. F. Baars, welke terstond herkiesbaar was, werd eveneens benoemd. Gezien dhr. Pullens destijds tijdens zijn ziekte verzocht had de oud-secre taris der vereniging dhr. Veldman tot erelid te benoemen, verklaarde de ver gadering zich hiermede met een har telijk applaus accoord. Daar geen der aanwezigen 't woord verlangde met de rondvraag sloot dhr. Weijers de vergadering onder dank zegging aan hen, die op enigerlei wij ze hadden medegewerkt tot de gun stige ontwikkeling van het W.G.K. en het Medisch Centrum. Het was de districtsvoorzitter de heer Tom Burmanje, die de heer Pulles namens het districts- bestuur gelukwenste met het be haalde kampioenschap. Volmon dig erkennen ook uw tegenstan ders in dit tournooi dat het kam pioenschap is terechtgekomen bij de speler, die hierop het meeste aanspraak kan maken. Toch ben ik van mening, aldus de heer Burmanje, dat u door uw aanleg en spelinzicht in staat geacht moet worden het in de biljart- sport nog een heel eind verder te brengen, wanneer u serieus en met ambitie zou oefenen. Met de kampioen feliciteerde de voorzitter ook de BV Ons Ge noegen, een der oudste en voor aanstaande verenigingen van het district Waalwijk, die echter in deze competitie een niet erg be nijdenswaardige plaats inneemt, n.l. de laatste. De voorzitter hoopt dat het succes van een ha- rer leden, de heer Pulles, voor de gehele vereniging een stimulans zal mogen zijn alle krachten in te spannen, om de laatste plaats in afdeling C aan een andere vereni ging over te dragen, hetgeen zeer zeker mogelijk is, daar de compe titie maar pas is begonnen. Voor de overige niet gedegra deerde deelnemers hoopt de voor zitter dat zij het volgend seizoen meer succes zullen hebben, ter- wiil hij vertrouwt, dat de beide gedegradeerden alle krachten in zullen spannen om hun plaatsin de 2e klasse weer spoedig te her overen. Hij dankt de vereniging HBS voor de perfecte organisatie en de heer en mevr. van Helvoirt voor het beschikbaar stellen van hun prachtig materiaal en voor de prettige ontvangst der deelne mers. Hierna reikt de heer Bur manje de kampioensmedaille met het daaraan verbonden diploma uit en wenst de kampioen het meest denkbare succes in de ko 1 De tcho van het Zuióen Zij-aanzicht (oostgevel) van he,t nieuw te bouwen gedeelte van het postkantoor aan de Grotestraat. Duidelijk is links van de grote schoorsteen het los- en laadplateau te onderscheiden, waar straks de postwagens tegenaan kunnen parkeren, zodat dit laden en lossen niet meer op straat behoeft te gebeuren. Het meest rechtse (tevens laagste gedeelte) is de bergplaats voor carriers en fietsen, met een garage voor de postwagens. REISWEKKERS yWWVVVWVVVWVVWNNW** Import ZEER EXCLUSIEF juist Iets om NU cadeau te geven, alleen verkoop: Drogisterij MIOCH Grotestraat 327, WAALWIJK '''ilil® ruw of schraal MICROSCOPEN Geef het .met St. Nicolaas in ieder huis hoort TOMADO thuis. De gehele kollektie

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9