waalwijkse en LanqstRAAtse couraitc BINNEN- EN BUITENLAND Gemeenteraad Heusden Gemeenteraad Waalwijk W. TIMMERMANS ZONEN Assurantiën op elk gebied Raad behandelde in een uur tijd dertig agendapunten Probleem van markt en speelautomaten werd aanleiding tot discussie Uitgever: ff aalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 "Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. ^Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" KROESJEF LIET PAUS GELUKWENS BRENGEN Kroesjef heeft de Paus op zijn 80e verjaardag een gelukwens toegestuurd. De communistische chef, die geen directe verbindin gen met het Vaticaan onderhoudt liet zijn felicitatie door middel van de Russische ambassade in Rome aan de pauselijke nuntia tuur bij de Italiaanse republiek toekomen. De pauselijke staats secretaris heeft de ontvangst van de missive bevestigd, doch zon der commentaar. SOEKARNO NU JUISTE TIJD VOOR BEVRIJDING NIEUW-GUINEA President Soekarno heeft don derdag in een toespraak tot ca detten aan de militaire academie te Bandoeng gezegd dat Indone sië niet langer kan wachten met de „bevrijding" van westelijk N.- Guinea. „Het huidige moment is daarvoor de juiste tijd", zei hij. Dit was Soekarno's eerste ver klaring in het openbaar sedert het debat in de UNO over de kwestie Nieuw-Guinea. Soekarno zou, zei hij verder, nu weldra zijn bevelen doen uitgaan voor de „bevrijding" van Nieuw-Guinea. Katholieke werkgevers besluiten: STANDS- EN VAKORGANISA TIE TEZAMEN IN ÉÉN VERENIGING Op de algemene ledenvergade ring van de Algemene Katholieke Werkgevers Vereniging en het Katholiek .Verbond van Werkge versvakverenigingen heeft de voorzitter, mr. F. J. F. M. van Thiel, donderdag te Nijmegen be kend gemaakt, dat de bisschop pelijke en koninklijke goedkeu ring verkregen is op een statu tenwijziging, welke beide vereni gingen, resp. stands-organisatie en vakorganisatie, heeft samen gevoegd tot één vereniging, het „Nederlands Katholiek Werkge vers Verbond". ITALIAAN SERGIO GEARRESTEERD Colombo's lichaam nog niet gevonden. De 30-jarige hoofdverdachte in de affaire-Colombo, de horloge- maker-zeeman Sergio Scuazzar- di, is donderdag in Parijs gear resteerd als „verdacht van moord c.q. doodslag". Dit bericht heeft de Amsterdamse politie nieuwe hoop gegeven in deze duistere moordzaak, waarvan het corpus delicti, n.l. het lichaam van de Italiaan Bruno Colombo, nog steeds niet is gevonden. De centrale recherche heeft donderdag een diepgaand onder zoek ingesteld naar de gebeurte nissen rond de Alfa Romeo, de witte wagen van de vermoorde. Hieruit is komen vast te staan, dat de daders de wagen in de buurt van de Hembrug bij Am sterdam grondig hebben schoon gemaakt en vervolgens bij wijze van afleidingsmanoeuvre naar Den Haag reden. Verder heeft de recherche zich een duidelijker beeld kunnen vormen van de hoofdverdachte Sergio. Naar het schijnt heeft deze op nogal duis tere manier in zijn onderhoud voorzien. AKKOORD MISLUKT OVER EUROPESE LANDBOUW Bijzonder somber verlieten de Europese landbouwministers vo rige week donderdagavond het Brusselse congrespaleis. Op dat ogenblik, halverwege hun drie daagse besprekingen, leek een beslissing over de Europese land bouwpolitiek verder dan ooit verwijderd. „Ik zie nog geen op lossing", zei minister Marijnen, „we staan volkomen tegenover elkaar". Die tegenstelling was wel bij zonder duidelijk geworden na de rede van de Duitse minister van landbouw Werner Schwarz don derdagmorgen. Die sloeg in als een bom na het optimistische ge luid van vice-kanselier Ludwig Erhard vorige week in Straats burg. „Wij zullen de overgang per 1 januari naar de tweede etappe van de Euromarkt niet bemoeilijken", zei de vice-kanse- lier toen. Iedereen verwachtte daarmee een drastische wijziging in de negatieve Duitse houding tegenover de Europese landbouw- plannen van dr. Mansholt. DE TOESTAND IN FRANKRIJK EN ALGERIJE Heftige schermutselingen in Algerije èn in de Franse Natio nale Vergadering vormden don derdag een heldere afspiegeling van de steeds hoger oplopende spanning om de Algerijnse kwes tie. De Franse politie moest in de Algerijnse havenstad Oran met handgranaten naar Europeanen gooien, om hun terreurdaden te genover de moslims een halt toe te roepen en tegelijk moesten de ordebewakers in de vergaderzaal van de Nationale Vergadering tussen de geachte afgevaardigden springen, die met elkaar op de vuist waren gegaan, tijdens de behandeling van de begroting voor Algerije. Vooral de onrust in Algerije, die de afgelopen zes dagen 36 do den en 83 gewonden heeft geëist, dreigt de scheiding tussen Euro peaan en moslim steeds groter te maken en wat ernstiger is de onderhandelingssfeer tussen Fransen en Algerijnen, die vol gens De Gaulle „rijp" is, steeds meer te vertroebelen. De minis ter van Voorlichting Jazid, van de rebellenregering in Tunis, heeft donderdag naar aanleiding van de „lynchpartijen" dan ook reeds ernstige dreigementen aan het adres van de Europeanen in Algerije geuit. PRINSES BEATRIX BIJ MINISTERRAAD E E.G. Ook te gast bjj koninklijk paar Als eerste lid van een konink lijk huis heeft prinses Beatrix donderdagmiddag in het congres paleis in Brussel een vergadering bijgewoond van de ministerraad van de E.E.G. De prinses zat aan een aparte tafel met de Neder landse permanente vertegenwoor diger bij de Europese gemeen schap, mr. Linthorst Homan, haar particulier secretaresse mej. Wijnen, en een studiegenote uit Leiden, mej. Fasting. Bijna een uur volgde zij de mi nisteriële besprekingen over het zware probleem van een toekom stig gemeenschappelijk land bouwbeleid. De prinses had tevo ren de dikke bundel documenten gekregen, die door het secretari aat van de raad voor iedere zit ting ten behoeve van de gedele geerden worden opgesteld. De prinses, die tegen het mid daguur in Brussel was gearri veerd, was voor 'n intieme lunch de gast van koning Boudewijn en koningin Fabiola op het paleis te Laken, vanwaar zij tegen vier uur op de Nederlandse ambassa de terugkeerde. De reis van Luxemburg naar Brussel had de prinses in haar eigen auto ge maakt. BELASTINGVERLAGING GEHUWDE WERKENDE VROUW AANGENOMEN Voordat de Tweede Kamer don derdag ontijdig was uiteengegaan had men gelukkig het wetsont werp fiscale verlichting voor de werkende gehuwde vrouw zonder stemming aanvaard. Ingediende amendementen voor grotere vrij stelling van belastingbetaling werden verworpen. Na 1 januari a.s. zal de in loondienst werken de gehuwde vrouw dus (als de Eerste Kamer ook goedkeurt) in ieder geval 500.vrij van be lasting verdienen en verder 1/3 tot een maximum van 2000. Vrouwen van middenstanders of landbouwers, die in de zaak meewerken, kunnen tot 2250. aftrek vragen. Van de loontrek- sters wordt 15% loonbelasting ingehouden, dit om een hoge na vordering te voorkomen. Werd te veel loonbelasting betaald, dan vindt later terugbetaling plaats. Rapport: woensdagmarkt geen ongunstig beeld De gemeenteraad van Waal wijk heeft donderdagavond niet veel tijd nodig gehad om zich door de lange reeks van agenda punten heen te werken. Slechts naar aanleiding van 't rapport, door de marktmeester aan b. en w. uitgebracht aan gaande de marktsituatie, lokte bij enkele leden vragen uit De heer Kemperman stelde b. en w. voor om de woensdagmarkt weer te stellen op vrijdagavond, zodat hierdoor een gunstiger si tuatie in het marktbeeld gescha pen zou worden. De voorzitter meende evenwel, dat 't vrij moei lijk zou zijn om de marktdag nu weer te gaan veranderen, temeer omdat vroeger b. en w. zelf had den voorgesteld de markt op vrij dagavond te houden, maar toen kwam vanuit de raad het voor stel om woensdag als marktdag te bepalen. De heer Brouwer vroeg of wel voldoende aandacht besteed was aan het rapport, ter wijl de heer v. Seters meende dat het marktbezoek steeds terugliep. Ook zou in het rapport volgens spreker duidelijk tot uiting zijn gekomen dat de marktlieden zelf vrijdagavond prefereerden. De voorzitter antwoordde hier op, dat de toestand zoals die zich momenteel voor doet, niet ver ontrustend is, hetgeen duidelijk is gebleken uit het rapport van de marktmeester. Een onderzoek dat werd ingesteld naar het aan tal bezette kramen in 1960 en 1961 op dezelfde data, toonde geen groot bezettingsverschil aan. Uit een beschouwing, gepu bliceerd door het Economisch Instituut voor de^ Middenstand in maart 1961 over de omvang van het marktbezoek, kon volgens de voorzitter geen alarmerende con clusie worden getrokken. In een enquête die in een jaar werd gehouden, dat de markt nog op vrijdag plaats vond, bleqk, dat het aantal bezoekers per koop man varieerde van 29 tot 36, een bepaalde woensdagmarkt in een willekeurig jaar gaf een toeloop per koopman aan van 33 tot 34; het totaal aantal bezoekers op vrijdag 4 maart 3589, vrijdag 18 maart 3493. De woensdagmarkt geeft een toeloop aan van 3257 en 3361. De vergelijking van de gedane bestedingen op twee vrijdag- en twee woensdagmarkten geven resp. aan 17200, 17100 en 15500, 16200 gulden. Uit een onderzoek naar de woonplaats van de marktbezoe- kers bleek, dat ruim 70% afkom stig is uit Waalwijk zelf en 27% van buiten Waalwijk. 75% van de marktbezoekers was koop lustig. De voorzitter zegde de sprekers toe, dat b. en w. in de eerstvolgende vergadering het voorstel opnieuw zullen bestude ren. Speelautomaten moeten verdwijnen Het steeds groter wordend aan tal speelautomaten en de toena me van de goklust van het pu bliek hebben b. en w. er toe ge bracht een voorstel in te dienen, waarin de raad wordt gevraagd, in te stemmen met de wijziging van de algemene politieverorde ning, waarbij het aanwezig heb ben van automaten of toestellen bestemd voor enig doel verboden wordt. De heer Meijs stemde met het voorstel van harte in en betoog de hoe hem al enkele malen ter ore was gekomen, dat jeugdige spelers hieraan abnormale kapi talen geld verspilden. Uit het rapport hierover opgemaakt door de politie, concludeerde de voor zitter, dat ook in Waalwijk de toestand dienaangaande zeer ern stig is. In sommige café's kwa men bezoekers, die op een avond gulden uitgetrokken. De toeken ning van een krediet van 14.910 en 5.740 gulden voor 't aanbren gen van centrale voorzieningen t.o.v. 100 woningwetwoningen 4e tranche Continubouw Brabant II werd zonder stemming goedge keurd. Het totaal bedrag van 402.200 voor de aanleg van een stamriool in De Coubertinstr.-Molenvliet- straat en bestrating in het uit breidingsplan Laageinde I werd goedgekeurd, evenals het krediet bestemd voor aanleg, bestrating en riolering in de burgemeester Brokkenstraat. Het kruispunt WAALWIJ K voor meer dan 120 gulden aan speelmunten uitgeven, terwijl het teruggewonnen bedrag nooit meer dan 15 gulden bedraagt. De spreker meende dat uit dit ene voorbeeld wel voldoende bleek hoe funest de aanwezigheid van deze toestellen in de gemeente is. In niet minder dan 27 zaken staan deze goktoestellen geplaatst en het zijn voornamelijk de leve ranciers uit Rotterdam en Am sterdam die hiervan op ongekend rijke wijze profiteren. Teneinde de eigenaars van de speelautomaten een redelijke tijd te laten tot het verwijderen van deze toestellen, is voor de inwer kingtreding een termijn van drie maanden opgenomen. Verkeersinstallatie in Besooyen De overige agendapunten gin gen in een enorm tempo onder de hamer door. Voor de voorbereiding van de aanleg van een centrale hegraaf- plaats werd een bedrag van 10.270 gevoteerd. Het vijftal bezwaarschriften betrekking heb bend op het uitbreidingsplan in hoofdzaak werden afgewezen. Ook een bezwaarschrift aan gaande het uitbreidingsplan Meerdijk kreeg geen instemming van de raad. Voor de bouw van een woning t.b.v. de bewaker van het dieren asiel werd een bedrag van 15.745 Kruisstraat Besoijensestraat Gro testraat Westeinde zal in de toe komst worden voorzien van een verkeersinstallatie. Aan de gemeentelijke instel ling van maatschappelijke zorg werd voor het dienstjaar 1961 'n aanvullende subsidie verleend van 13.000. Voor het aanbren gen van een zandbak en het aan kopen van bergingsmateriaal werd aan de r.k kleuterschool te Besoijen een bedrag toegekend van 8.460, terwijl voor de in richting van een vierde klaslo kaal aan de r.k. Meisjesschool in Baardwijk voor het treffen van verschillende voorzieningen 5.373 gulden werd gevoteerd. Een bedrag van 76.760 voor de aanleg van een speeltuincom plex aan de Olympiaweg werd St. Nicolaas-geschenken aan STASSAR DENKEN! beschikbaar gesteld, terwijl voor het afkopen van het heerlijk vis recht op gemeentewater 1250.- onder de hamer door ging. Een voorstel tot onteigening van onroerend goed ter uitvoe ring van de uitbreidingsplannen Laageinde I en II kreeg de voor lopige goedkeuring. MAANDAG 4 DECEMBER 1961 De tcho van het Zuióen 83e JAARGANG No. 97 De raad der gemeente Heusden kwam woensdag 29 november j.l. voltallig in open bare vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter, de edel achtbare heer A. van Delft, werd het nieuw benoemde raadslid de heer J. F. van Diem, beëdigd. Alvorens de voorzitter het volgende punt van de agenda aan de orde kon stellen werd door de heer van Herpt het woord gevraagd om daardoor de goede verstandhouding in de raad te herstellen en te bevorderen. Vol gens art. 14 van het reglement van orde kan spreker het woord niet worden geweigerd. De voorzitter zei wel af te willen wijken van de agenda, mits de heer van Herpt niet te lang zou spreken. De heer van Herpt beloofde te zullen pro beren het niet te lang te maken, maar hoop te ook een bevredigend antwoord te mogen horen. De heer van Herpt sprak aldus CERTINA-HORLOGES Mijnheer de Voorzitter, Het verloop van de vergadering van 26 september j.l. heeft grote ontstemming ver wekt onder de leden van Uwe Raad, welke ontstemming veroorzaakt is door de manier waarop U mijnheer de Voorzitter hebt ge meend de vergadering te moeten leiden. Iets minder vaart en wat tactischer vaar digheid zou hierbij mogelijk deze ontstem ming hebben kunnen temperen. Verschillende leden zijn over het verloop van deze vergadering zeer'ontevreden om dat tekort is gedaan aan de taak welke een lid van de raad heeft in het behartigen van de belangen van de gemeente. U, Mijnheer de Voorzitter, is als eerste verplicht tot stipte naleving van het regle ment van Orde dat er in vporziet dat ieder lid van dit College naar behoren zijn me ning kan uiten en dat mag niet absurd afge broken worden (zie art. 4 letter 3 van dit reglement). Dit is tot 3 maal gebeurd in deze verga dering. Allereerst met de heer de Vroome bij punt 4 van de agenda, daarna met de heer van der Pol en op het slot nog eens met mij persoonlijk bij de rondvraag. U hebt in deze geprobeerd, Mijnheer de Voorzitter, de vergadering te overdonderen en wel met succes, doch ik kan U met dit succes niet feliciteren omdat hierin niet al leen een antipathie is ontstaan tegenover U als voorzitter van deze raad, doch ook is er een wrijving ontstaan tussen de leden on derling, omdat zij hun mening niet ten volle hebben kunnen uiten tegenover elkaar en wel in een aangelegenheid waar uren aan besteed zijn om de verhoudingen in dit col lege en ook tegenover U, Mijnheer de voor zitter, te bewaren zoals deze behoren te zijn. Wanneer U de heer de Vroome uit had laten praten, zou hij mij zeker hebben laten zeggen dat, wanneer de heer van Vugt nog lid was geweest van dit College, dat hij met de Protestantse fractie had mede gegaan, dit is op te maken uit het schrijven van de heer van Vugt dat door mij was voorgelezen en wat in de notulen is opgenomen. Wat mij zelf betreft heb ik mij meer ge grond op het verslag van het Nieuwsblad van Heusden; ik herinner mij nog de tijd dat de notulen van onze vergaderingen een getrouwe weergave waren van het verslag in het Nieuwsblad ofwel het verslag een ge trouwe weergave van de notulen, daar mocht men dan toch wel rekening mede houden. Maar dan heb ik ook niet alleen daar re kening mede gehouden, doch ook met het gezegde in twijfelgevallen blijf dan overal buiten, en ook met het bevorderen van de groei van onze gemeente, dewelke zo sterk mogelijk bevorderd en doorgevoerd moet worden en om hierin geen stagnatie te bren gen heb ik voorgestemd. U, Mijnheer de Voorzitter, hebt in dit College de heer de Vroome wel eens toe gegooid: U, en daar zult U misschien wel zijn fractie mede bedoeld hebben, U hebt de meerderheid niet. Als oudste onder de leden van dit Col lege, en misschien wel als de minst daartoe, bevoegde, wil ik U er wel op wijzen M. de Voorzitter, dat een'dergelijke uitlating van U niet aanvaardbaar is en zeker niet in Uwe hoedanigheid als voorzitter van dit College, wij zitten hier niet als een meerderheid of als een minderheid tegenover elkaar, wij zit ten hier om de belangen van de gemeente te behartigen en het is daarom dat ik van U verwacht, Mijnheer de Voorzitter, de toe zegging dat U in het vervolg de vergadering zult leiden zoals het behoort en zeker zoals het reglement van orde dat bepaalt en houdt er dan ook rekening mede, dat behoeft maar een klein beetje te zijn, dat ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is. Elkaar een beetje verdragen zal de goede zaak geen kwaad doen en laat nu uit Uw antwoord in deze blijken dat er geen offi ciële afkeuring over Uwe leiding tot uiting behoeft te komen, dan kan ik ook een be roep doen op mijne medeleden om een punt te zetten en met opgewekte moed opnieuw te beginnen. De voorzitter informeerde of nog meer leden van de raad hierover iets te zeggen hadden. De heer Buijs zei, dat al hetgeen door de heer Van Herpt werd gezegd volkomen voor verantwoording van de heer van Herpt per soonlijk is. Naar zijn mening blijven de overige KVP-leden daar buiten. De voorzitter merkte hierna op dat wan neer er in de vorige vergadering door hem iets verkeerd is gedaan, hij hiervoor gaarne zijn excuses aanbiedt. De leiding, zei spre ker echter, is overigens bij de voorzitter, de ze bepaalt of een onderwerp al of niet lang genoeg is gesproken en kan hij de discussie ten allen tijde afbreken. De heer van der Pol dankte de heer van Herpt voor zijn mededeling en gaf te ken nen dat het antwoord hierop hem zeer be vredigde. Punt 3. Vaststelling der notulen van de vorige raadsvergadering. Met deze notulen kon de heer de Vroome zich niet verenigen; er moest wat af en er moest wat bij. In de notulen stond vermeld dat de heer de Vroome vóór een te houden stemming gezegd zou hebben „dat de uit slag reeds bekend is"; deze uitlating zou niet door hem zijn geuit, wel was gezegd en dit had de heer Vroome gaarne alsnog op genomen, dat hij, toen hij de vergadering verliet, tot de voorzitter had gezegd: „Uw dictatuur is niet aanvaardbaar". Punt 4. Ingekomen stukken. Hierbij waren diverse rapporten van het Verificatiebureau over kascontroles, goed keuringen van Ged. Staten van reeds eerder genomen raadsbesluiten, begroting Kring- raad B.B., verslag schoolartsendienst 1961, allen hamerstukken. Op een schrijven van de gemeenteraad van Hilvarenbéek om het presentiegeld van een vergadering beschikbaar te stellen voor de Antie-hongeractie, zei de voorzitter dat B. en W. hierop niet met een voorstel zou den komen, maar wilden dit graag aan de raad overlaten. De heer de Vroome zei dat de Prot. fractie er erg voor was aan dit schrijven ge volg te geven en hoopte dat het geld goed besteed zou worden. De heer van Herpt was van mening dat de raad hierover niet te beschikken heeft; spr. vindt dit liefdadigheid op commando en dat ligt hem niet. Na een rondvraag hierover bleek dat alle leden van de raad, uitgezonderd de heer v. Herpt voorstanders waren voor het afstaan van het presentiegeld van een vergadering voor bovenvermelde aktie. Verder waren ingekomen diverse bezwaar schriften inzake het wederopbouwplan. Deze bezwaarschriften zijn aan de stedebouwkun digen toegezonden en hun advies hierom trent gevraagd. Machtiging was ontvangen tot het doen van een uitgaaf van f 300.000. - ten be hoeve van de vernieuwing van een gedeelte van de riolering in de binnenstad. In ver band met nog te verkrijgen technische ge gevens hieromtrent werd dit stuk voor ken nisgeving aangenomen. Van de raad der gemeente Pijze (D.) was een schrijven ontvangen waarin zij zich met klem verzet tegen de door het Rijk vast gestelde lage curveprijs voor woningwetwo ningen, waardoor de realisering van toege kend bouwvolume moeilijkheden ondervindt. De voorzitter stelde voor adhaesie te be tuigen aan dit schrijven. De heer van der Pol vond dat de afkeu ring van de verschuiving naar de particu liere sector, waarvan in dit schrijven sprake is, niet juist is, dit juicht hij zelfs toe. Spr. is' het er wel mee eens dat de curve-prijs voor woningwetwoningen veel te laag ge steld is. Besloten werd wel adhaesie te betuigen, maar met uitzondering van het gedeelte in het schrijven over de particuliere woning bouw. Een schrijven was ingekomen van de in- spectrice waarin zij haar goedkeuring hecht aan een uitgave van f 8864.74 ten behoeve van verbeteringen aan de R.K. kleuter school. Van de PNEM was offerte ontvangen voor het aanbrengen van straatverlichting in een gedeelte van het uitbreidingsplan Oud- heusden. De heer van der Pol informeerde of men door het aanbrengen van deze verlichting niet gebonden zou worden een bepaalde straat aan te leggen, ongeacht een eventueel ander plan van de stedebouwkundige. De voorzitter zei dat deze verlichting uit sluitend bedoeld is voor die straat, waaraan de 30 premie-woningen gebouwd zullen wor den en dit stratenplan is reeds bekend. Punt 5. Voorstel van B. en W. tot het bouwen van enkele autoboxen in het uitbrei dingsplan Oudheusden. De heer de Vroome informeerde welke initiatieven er genomen waren om dit pro ject in*"de particuliere sector te brengen. De voorzitter zei dat dit wel door het college van B. en W. was besproken, doch dat men geen belanghebbende hiervoor had kunnen vinden. Wethouder Verschuur lichtte toe dat het idee voor het bouwen van deze autoboxen gegroeid was uit het feit dat door enkele particulieren op een stukje gemeentegrond voor eigen gebruik 2 of 3 boxen zouden willen bouwen. Daar er op dat perceel echter 5 boxen geplaatst kunnen worden, hadden B. en W. besloten met dit voorstel te komen. De heer de Vroome wees nog eens op de onjuiste verdeling van woonruimte door het gemeentebestuur, wanneer men een juiste verdeling had toegepast, had men thans niet met het probleem van die auto-boxen ge zeten, zei spreker; woningwetwoningen be horen n.l. toegewezen te worden aan de minst-draagkrachtigen en deze zijn meren deels geen autobezitters. Besloten werd deze autoboxen te doen bouwen; tegen stemde de heer de Vroome. Punt 6. Besloten werd tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten tot een be drag van f 135.000. - voor het jaar 1962. Punt 7. Besloten werd tot wijziging van de kindertoelage-verordening volgens hier voor ontvangen richtlijnen. Punt 8. Besloten werd tot beschikbaar stelling van een bedrag per leerling voor 1962 ten behoeve van het gewoon lager onderwijs f 44 per 1.1. het voortgezet gew. lager onderw. f 70 per leerling; het ulo-onderwijs f 75 p. 1.1. Punt 9. Overeenkomstig 't voorstel van B. en W. werd besloten tot wijziging van de alg. politieverordening. Deze wijziging be treft de standplaats van woonwagens en de bebouwing en opslag nabij hoogspannings leidingen. Punt 10. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeente-begroting 1960 en 1961. Verzuimd was op de agenda te plaatsen een verzoek van de sportvereniging Heusden om een extra subsidie van f 2500. Besloten werd deze f 2500. - extra sub sidie te verlenen en de gemeente-begroting te wijzigen. Punt 11. Aanbieding gemeente- en be drijf sbegrotingen 1962.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1