Sprang-Capelle SPORTSPIEGEL Zilveren jubileum Pro Patria te Sprang w. s. c. S TASS AR i Hockey PRISMA- en Handbal 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 15 DECEMBER 1961 10 de inzicht omtrent de toekomsti ge ontwikkeling vaak wordt be moeilijkt. Aangezien ruilverkave lingen meestal zeer ingrijpende structuurveranderingen met zich meebrengen is het bijzonder wen selijk, dat zulke ruilverkavelin- fen passen in het regionale stede- ouwikundige beleid. De commissaris sprak de hoop uit, dat men in eigen kring tot een coördinatie van werkzaam heden zou kunnen komen, waar door de taak van het provinciaal bestuur beperkt blijft tot boven- gemeentelijke belangen, waarvan de behartiging om welke reden dan ook van onderop niet te ver wachten is, Resumerend verklaarde mr. Kortmann: „Er ljjkt mij geen belangrijker en dringender stedebouwkundig vraagstuk, dan hoe wij in de Ne derlandse verhoudingen een „ci- ty-region" moeten ontwerpen en realiseren. Daartoe behoort de sanering en reconstructie van on ze binnensteden voor hun toe komstige functie in het stadsge west. Daarnaast omvat het de schepping van nieuwe stadswij ken die de bewoners ook bij een langzamerhand verdwijnende wo ningnood kunnen aantrekken en vasthouden. Verder het vinden van een constructieve oplossing voor het buiten wonen, zonder in een eindeloze aaneenschakeling van suburbs te vervallen. Dan de ontwikkeling van industriële werkgelegenheid in een gemoto riseerde samenleving, de vesti ging van kantoren, die van ver zorgende diensten. Kortom de schepping van een moderne, op het motortijdperk afgestemde me tropool van geheel nieuwe struc tuur; een visie waarmee Neder land als wjj haar vinden 'n bedrage kan leveren voor de op lossing van een der stedebouw- kundige wereldproblemen van deze tjjd. Wij voor ons zouden er trots op gaan, als Brabant in dit moei lijke, maar boeiende werk in de voorste gelederen op zou trek ken." GESLAAGDE RECEPTIE Sprang-Capelle Sprang Raamsdonk DONORAVONDEN WINKELWEEK SUCCESVOL VERLOPEN. Made mm* Waalwijk WSC—Concordia SYD Indien de weersomstandighe den voetbal mogelijk maken, treedt WSC zondag a.s. Wederom aa.n in een thuiswedstrijd, waar bij Concordia SVD uit Den Bosch als tegenpartij zal fungeren. De Bosschenaren bezitten thans een leidende functie in de afdeling en zullen alles op haren en snaren zetten om hun goede kans te be houden. De eerste ontmoeting in Den Bosch leverde een 2-2 gelijk spel op, waarmede WSC toen te vreden kon zijn. Sindsdien zijn de Oranje-zwarten echter beslist beter gaan spelen, zodat thans de mogelijkheid van een overwin ning beslist aanwezig is. SVD heelt een zeer snelle en goed spe lende voorhoede, waarop de ver dediging van WSC wel zeer at tent mttg zijn, Al met al kan een aantrekkelijke wedstrijd tege moet gezien worden en het is te hopen dat de Oranje-zwarten hun positieve opmars in de goede richting zullen voortzetten. Scheidsrechter Berendsen zal om half drie voor het aanvangs- signaal zorgen. Het verdere programma luidt: WSC 2—DESK 2, 12 uur. Veerse Boys 3WSC 3, 12 uur. WSC 5Raamsdonk 3, 12 uur. R. W. B. Zondag a.s. staat het le elftal de zware uitwedstrijd tegen SCO in Oosterhout te wachten. Mo menteel staat RWB 2 punten op deze club achter, die de bovenste plaats op de ranglijst bezet. Het is derhalve niet nodig de spelers vanaf deze plaats aan te sporen zich met alle krachten in te zet ten om succesvol uit deze strijd te komen, want dat zulks zal ge beuren staat bij voorbaat vast. Daarvoor staat er zondag in Oos terhout voor Besoijen te veel op het spel. Maar wij zijn er ook van overtuigd dat RWB alleen dan met succes uit Oosterhout kan terugkeren, wanneer de spelers kunnen rekenen op de volledige steun van hun supporters (denk maar eens aan de strijd in Fijn aart tegen Kaaise Boys). Daarom verwachten wij dat al les wat zich supporter van Be soijen noemt, zondag in Ooster hout aanwezig zal zijn om hun elftal in deze moeilijke strijd de zo nodige steun te geven. Diege nen die met de bus (sen) mee naar SCO gaan, moeten zich hiervoor uiterlijk zaterdagmid dag vóór 4 uur opgeven bij M. van Vugt. RWB-ers, trek zondag vanaf het begin onverschrokken van leer, dan kan deze wedstrijd, die wordt geleid door de hieer S. Bosch uit Zwijndrecht, vast en zeker gewonnen worden. Voor de overige elftallen is zondag vastgesteld: Longa 4—RWB 2, 12 uur. Waspik 4RWB 3, 12 uur. RWB 4RKC 5, 12 uur. Baardwijk GVVBaardwijk Baardwijk gaat zondag onge twijfeld een van haar moeilijkste uitwedstrijden tegemoet. Het is in Geldermalsen tegen GVV voor de Baardwijkers bijna steeds een vechten tegen de bierkaai ge weest en wij zijn benieuwd of 't deze keer ook weer zo zal gaan. GVV staat bekend als een zeer stevige en hard spelende ploeg, die op de Betuwse kleigrond zeer goed uit de voeten kan. De laat ste keer dat GVV thuis speelde, werd hen echter door Gestel een verdiende 2-0 nederlaag toege bracht, waarvoor de Geldermal- sers zich ongetwijfeld willen re vancheren. Of Baardwijk hiervan het slachtoffer zal worden, be twijfelen we echter nog. Het is jammer dat, nu Baardwijk toch al zo goed op weg was, door twee weken van gedwongen rust niet in de gelegenheid gesteld kon worden haar suceessenreeks ver der voort te zetten. De geelzwar ten moeten zondag bewijzen dat deze rustperiode niet van invloed is geweest op 't spel van de laat ste weken. Wanneer in Gelder malsen gewerkt wordt en men zich niet door spelers en toe schouwers laat intimideren, is 'n goed resultaat zeker te bereiken. Baardwijkers, reeds twee clubs slaagden er in GVV in eigen huis te kloppen, waarmede dus duide lijk aangetoond is dat er ook voor jullie een gelijk spel of misschien een overwinning heus wel in zit. Baardwijkers, succes. Programma overige elftallen: Baardwijk 2—Riel 2, 14.30 uur. Baardwijk 4Heusden 3, 12 uur. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL In de le, 2e en 3e klas van de afdeling Brabant worden zater dag maar enkele wedstrijden ge speeld. Mogelijk worden er nog ontmoetingen afgelast, zodat er dan al heel weinig overblijft. In de le klas 2 wedstrijden: KogelvangersSeolto en Róda— Vrederust. Kogelvangers en Se olto zullen elkaar waarschijnlijk niet veel toegeven en een gelijk spel mag daarom wórden ver wacht. Roda zal het op eigen veld geenszins gemakkelijk krijgen te gen het in goede vorm stekende Vrederust, maar met een tikje geluk kunnen de Oosterhouters het zeker ook tot een gelijk spel brengen. In de le klas zien we VVN 2 tot winst komen tegen BWR in Roosendaal, al zullen de Roosen dalers zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven. Good Luck 3 ontvangt Veloci- tas KMA. De Raamsdonksveerse reserves staan een puntje hoger geklasseerd dan de Bredanaars, maar gezien het bravourstukje dat de cadetten vorige week uit haalden tegen het sterke SSC 2 (2-2), zijn we toch geneigd een nederlaagje te voorspellen voor de Good Luckers. WAALWIJK Uitslagen van afgelopen week RacingDames 1 30 Al de andere wedstrijden van afgelopen zondag werden afge last. Programma voor komende week Zaterdag: Jongens A—Jongens B Meisjes PWere Di P Zondag Forward RMeisjes Q Den Bosch tMeisjes R Dames 1Were Di 2 Dames 3Forward 4 Heren 2Oirschot Heren 4MOP 8 V eteranenTilbu rg Tilburg 2Dames 2 Were Di 5Dames 4 Tilburg 4Heren 1 Forward 5Heren 3 Algemene mededeling: Het geplande feest bij „Ro mantica" vrijdag a.s. gaat van wege de geringe deelname niet door. Schaken Als men dit woord leest, dan zullen zeer verschillende reacties volgen. Laten we eerst de reactie van een niet-schaker eens onder de loupe nemen. Het woord scha ken roept bij hem het onbehaag lijke denkbeeld op van een stel letje min of meer bejaarde heren, die twee aan twee achter een wm CER TIN A HORLOGES WAALWIJK bord zitten, waarop zich de ze schaakstukken bevinden, waar mee ze om beurten een zet doen Na enkele uren aldus door^i bracht te hebben, heeft er een schijnbaar gewonnen. „Tijd ver prutsen in rokerige zalen" is de conclusie van de niet-schaker. De schaakclub heeft voor hem dan ook geen reden van bestaan want het schaken is volgens hem een verouderd spel, dat in de middel eeuwen thuis hoort, waar 't door vorsten en prinsen op eenzame en donkere avonden werd ge speeld om de tijd wat te korten. Wat echter is de reactie van dé schaker? Als hij het woord scha ken of schaaktournooi in het bij. zonder hoort, dan gaan zijn ge dachten uit naar een strijd, een oorlog in 't klein, waarbij twee personen d.m.v. het schaakspel elkaar bestrijden met hun geest, met hun combinatievermogen en hun tactiek De schaker heeft evenals zijn tegenstander 16 figu.' ren tot zijn beschikking waarmee hij kan strijden. Deze stukken echter hebben elk een bijzonder karakter, dat zodanig gekozen is dat men er alle mogelijke aanval len en verdedigingen mee kan uitvoeren. Het is een levendige strijd, die steeds weer van karak ter verandert. Men heeft een be paald doel op het oog, b.v. een pion te veroveren, de tegenstan der doorziet de manoeuvre ech ter en verdedigt zich hiertegen en wel zodanig, dat hij op zijn beurt b.v. een tegenaanval lan ceert op een vijandelijke loper. Bovendien moeten beide spelers zich voortdurend afvragen of er geen verborgen combinaties in de stelling zitten, of ze op de ko ningsvleugel of de damevleugel moeten aanvallen, welke plaatsen het meest geschikt zijn voor be paalde stukken, stukken ruilen of laten ruilen etc. etc. Het schaakspel zit vol voetan gels en klemmen en voordat men zich een goed schaker kan noe men, zal men al heel wat neder lagen geleden hebben. Schaken leren is echter niet moeilijk, doch als men na twee weken al van Tal of Botwinnik denkt te kun nen winnen, komt men bedrogen uit. Er gaat een jarenlange stu die aan vooraf om op dat niveau te kunnen komen, de buitenge wone aanleg nog buiten beschou wing gelaten. Als men echter re gelmatig schaakt (1 x per week) kan men na enige maanden al 'n behoorlijk partijtje spelen in de schaakclub en zal men er voldoe ning in scheppen om o.a. onder getekende mat te zetten. T. VAN BLADEL Het bestuur van de jubilerende vereniging. In de stemmig versierde zaal van de Chr. Volksbond te Sprang hield de Chr. Gym nastiekvereniging Pro Patria j.l. woensdag avond een drukbezochte receptie ter gele genheid van haar zilveren jubileum en be sloot daarmede, alsmede met een feest avond voor de leden na deze receptie, de zozeer geslaagde feestelijkheden rond dit jubileum. Een groot aantal prachtige bloemstukken, aangeboden door plaatselijke verenigingen, zusterverenigingen enz. sierden het podium, waarop het bestuur van Pro Patria de feli citaties in ontvangst nam. Het was ander, half uur lang een komen en gaan van depu taties van vrijwel alle plaatselijke verenigin gen, zusterverenigingen uit de omgeving en belangstellenden, die allen de jubilerende vereniging kwamen complimenteren en die cadeaus in iedere vorm, alsmede geschen ken onder couvert aanboden. Naast burge meester en mevrouw van Prooijen, wethou der Timmermans en gemeentesecretaris Smith, dokter en mevrouw Winkelman en de voorzitter van het Chr. Gymnastiekver- bond, was het voor het bestuur van Pro Patria wel een bijzondere eer de mede oprichter van de vereniging, onze vroegere burgemeester, de edelachtbare heer A. Smit, thans burgemeester van Hazerswoude met zijn echtgenote in haar midden te zien. Verschillende sprekers voerden bij deze gelegenheid het woord. De voorzitter van Pro Patria, de heer P. Heurter, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzon der burgemeester M. van Prooijen en het dagelijks bestuur der gemeente, de adviseurs der vereniging en de deputaties van plaat selijke- en zusterverenigingen. Zeer in het bijzonder heette de voorzitter welkom de mede-oprichter, burgemeester Smit. Hij vond het jammer dat burgemeester Smit de opvoering van de Jubileum-revue niet had kunnen meemaken, dan had Z.E.A. de re sultaten en vorderingen kunnen zien die Pro Patria gemaakt heeft. Spr. dankte burge meester Smit nog hartelijk voor wat hij deed om Pro Patria tot stand te brengen. De voorzitter memoreerde nog enige ups en downs die de vereniging in de afgelopen 25 jaar doormaakte en wees er op dat de vereniging gedurende de bezetting had stil gelegen, maar dat zij haar naam „Pro Pa tria" (Voor het Vaderland) trouw gebleven was. Na de bezetting was de vereniging weer direct gestart en spr. mag met trots constateren dat Pro Patria er zijn mag, wat wel bleek, na een slecht begin op de wed strijden waaraan werd deelgenomen, waar de laatste jaren veel le en 2e prijzen wer den behaald. Pro Patria, dat ook bij het K.N.C.G.V. is aangesloten, mag thans haar 25-jarig ju bileum vieren en spr. is verblijd dat zo- velen aanwezig zijn om de vereniging te complimenteren. Na het welkomstwoord van de voorzitter werd allereerst het woord gevoerd door burgemeester Smit, die er aan herinnerde bij de oprichting tot de voorzitter de opmer king te hebben gemaakt, als spr. het mocht beleven, met het 25-jarig bestaan van de partij te zullen zijn. Daarom was het spr. een genoegen de uitnodiging te hebben mo gen ontvangen om dit feest mee te maken. Al is het twijfelachtig als men al kan spre ken van 25 jaar geleden, verblijdt het bur gemeester Smit toch hier thans aanwezig te kunnen zijn. Spr. herinnerde aan de oprich tingsvergadering met Ds. Bousema, wijlen de heer C. Timmermans en wijlen wethou der van Willigenburg, Dokter Winkelman en de heer W. J. van Willigenburg. Er moest, aldus burgemeester Smit, toen nog een boekje op tafel komen van prof. Visser of het principieel verantwoord was aan gymnastiek te doen, want dat was lichame lijke oefening en dat was tot weinig nut. Maar er is sindsdien veel veranderd en naar spr. mening niet verslechterd. Het grootste compliment dat burgemees ter Smit Pro Patria mag geven, is, dat zij haar naam „Pro Patria" steeds trouw ge bleven is, wat onder zulk een bestuur trou wens niet anders te verwachten was. De heer Heurter als voorzitter en de heer W. J. van Willigenburg, feliciteert spr. per soonlijk met hun zilveren bestuursjubileum; zij hebben steeds met hart en ziel voor de vereniging gewerkt. Spr. wenst hen toe dat zij het 50-jarig bestaan nog zullen mogen meemaken en wenst Pro Patria Gods zegen toe op het werk in de toekomst. Burgemeester van Prooijen, die hierna sprak, zeide bij de jubileum-opvoering van de revue te hebben gezien hoe de geboorte van Pro Patria plaats vond. Spr. noemde dit een lumineus idee om dit op een der. gelijke wijze te memoreren. Dit ging ge paard met de steun van een fenomenaal ge zelschap; er was een dokter bij, die bij der gelijke gebeurtenissen steeds aanwezig is en ook een geestelijke. Dit betekent, zegt spr., dat men wel algemeen inzag de noodzake lijkheid van de oprichting van een dergelijke vereniging. Het pleit ook voor de leiding in het plaatselijk verenigingsleven in de derti ger jaren om het initiatief tot de oprichting van deze vereniging te nemen. Spr. is ver blijd dat burgemeester Smit dit jubileum mee kan maken en wat betreft de opmerking over het principieel verantwoord zijn, zegt spr. dat men in die tijd daarom meer sprak van vrije- en orde-oefeningen dan van gym nastiek. Als gemeentebestuur is spr. dankbaar dat men deze vereniging in onze gemeente mag hebben, temeer waar op de lagere scholen geen gymnastiekonderwijs wordt gegeven en Pro Patria deze taak heeft overgenomen en hierin dus heeft voorzien. Gymnastiek, zegt burgemeester van Prooijen, kweekt zelfbe heersing aan en vlugheid in beslissingen, 6pirit op het juiste moment. Hij feliciteert de vereniging met het 25-jarig bestaan en de voorzitter en de bestuursleden die 25 jaar de ups en downs hebben meegemaakt, de vereniging hebben gedragen en dikwijls ver dragen. Hij dankte hen namens het gemeen tebestuur voor al het werk dat zij gedaan hebben en hoopte dat hun arbeid gecontinu eerd mag worden. Wanneer het gemeente bestuur mee kan werken de groei en bloei van de vereniging te bevorderen, zegt de burgemeester die steun toe en sprak daarbij de hoop uit dat middelen gevonden zullen kunnen worden om Pro Patria de beschik king te geven over een goede gymnastiek zaal, opdat zij nog hoger op de gymnastiek- ladder zal kunnen klimmen. Met de wens dat in de volgende 25 jaren nog veel successen zullen mogen worden be haald en Gods zegen op het werk van Pro Patria zal mogen rusten, besluit burgemees ter van Prooijen. Nadat de voorzitter de heer de Boeft uit Rotterdam, voorzitter van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekverbond, die intussen was aangekomen, had welkom geheten, verkrijgt deze het woord. De heer de Boeft zegt dat het hem genoegen deed hier te zijn. Spr. had het nog niet meegemaakt dat burge meesters zoveel belangstelling hebben in een gymnastiekvereniging. Spr. feliciteert Pro Patria namens het Verbond met het zilve ren jubileum en heeft bewondering voor de voorzitter, die het 25 jaar heeft volgehou den, wat geen senicure is. Spr. is blij dat Pro Patria hier bestaat en de jeugd opvangt en een taak van de overheid overneemt. Hij hoopte ook dat Pro Patria nog eens de ge legenheid zal krijgen deze taak in een goede gymnastiekzaal goed te vervullen en dat de gelden er zullen komen om daartoe te ge- men. De jeugd wordt hier in deze vereni ging opgevoed in christelijke sfeer. Wij le ven in een chaos, zegt spr., en de wereld trekt de jeugd van alle kanten. Daarom is spr. blij, dat hier een vereniging is, die ge noemd is naar Christus, die de jeugd op vangt en haar taak doet in overeenstemming met Gods Woord. Hij is dankbaar dat Pro Patria hier is en hoopt dat zij onder Gods zegen tot heil van deze streek mag werk zaam zijn. Spr. hoopte ook dat door de arbeid van Pro Patria het Verbond in het Zuiden meer bekend mag worden. Met Gods kracht op naar een volgend jubileum, zo besluit de Verbondsvoorzitter. De heer van den Hoven uit Waalwijk, bood als voorzitter van de Kring Brabant- Limburg van het Verbond de hartelijke ge lukwensen aan en zeide dat de samenwer king met Pro Patria steeds hartelijk is ge weest. Waren er voor kort in het zuiden 3 of 4 verenigingen, in betrekkelijk korte tijd zijn er dit, mede door het werk van Pro Patria 8 of 9 geworden. Spr. wekte op ook tot een dames-senioren-afdeling te ko men, want naast de jeugd is gymnastiek ook voor ouderen van zeer veel belang. De heet v. d. Hoven sprak tenslotte de hoop uit dat Pro Patria binnen 5 jaar over een goede gymnastiekzaal zal kunnen beschikken. De voorzitter dankte tenslotte de sprekers en speciaal dankte hij burgemeester Smit nog voor de goede adviezen, waarvan dank baar gebruik werd gemaakt. Hij constateer de dat Pro Patria thans een gezonde ver eniging is, waaraan andere verenigingen een voorbeeld kunnen nemen. Hij onderstreepte de wens naar een goede gymnastiekzaal, aan de verwezenlijking waarvan Pro Patria gaarne zal meewerken; hij is er van over. tuigd dat ook het gemeentebestuur in deze bereid is al het mogelijke te doen. Met me dewerking van vrijwillige arbeidskrachten zou hier mogelijk iets bereikt kunnen wor den, waarom hij meent dat hierover eens gesproken moet worden. De voorzitter dankte de afgevaardigden van de verenigingen voor hun goede wensen en hun geschenken. Nadat verschillende verversingen en een rokertje waren gepresenteerd, werd deze geslaagde receptie beëindigd en maakten de leden van Pro Patria zich op het zilveren jubileum met een feestavond te besluiten. Bij de vele wensen die Pro Patria mocht ontvangen, voegen wij nog gaarne de onze. „DE TOEKOMST" Op de gehouden ledenvergadering der Coöp. Stoomzuivelfabriek en Melkinrichting „De Toekomst" te Sprang-Capelle, werd het aftredende bestuurslid, de heer B. H. Maijers met grote meerderheid van stem men herkozen; de heer Maijers is tevens reeds enkele jaren voorzitter van genoemde zuivelfabriek. NED. HERV. DAMESKRANS LOONSEDIJK. De Dameskrans van de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk organiseert a.s. zaterdag een oliebollenactie ten bate van de Chr. School aldaar. De dames hopen de oliebol len huis aan huis aan te bieden en rekenen er op dat de burgerij dit goede doel zal willen steunen. DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman alhier worden waar genomen door dokter K. van Tuijn, Rozen- str. 48, Kaatheuvel, tel. 04167 - 2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 17 DECEMBER 1961 Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds N. W. van den Hout van Hazerswoude. OLIEBOLLENVERKOOP VER. CHR. VOLKSBOND De door de Vereniging Chr. Volksbond j.l. zaterdag georganiseerde oliebollenver koop ten bate van de aanschaffing van meu bilair voor het door haar geëxploiteerde verenigingsgebouw is een groot succes ge weest. Niet minder dan 5900 oliebollen wer den verkocht en men kwam er nog hon derden tekort. POSTDUIVENTENTOONSTELLING De postduivententoonstelling die door de plaatselijke vereniging van duivenhouders werd georganiseerd is dit jaar een groot succes geworden. Niet minder dan 185 vo gels waren door de leden in café H. Bou- wens bijeen gebracht. De heer Kops uit Oos terhout die de vogels moest keuren, was zeer goed te spreken over de kwaliteit. De uitslagen waren bij de doffers: 1 Boe laars; 2 A Smits; 3 Boelaars; 4 C Ligtvoet; 5 Kemmeren-Zagers; oude duivinnen: 1, 3, 5 Kemmeren-Zagers; 2 R Snijders; 4 Scha pers. Jarige doffers: 1 J Marcelissen; 2, 3 Schapers; 4 A Smits; 5 G Boom. Jonge doffers: 1 C Ligtvoet; 2, 3, 5 A Smits, 4 D Mureau. Jonge duivinnen: 1 Boelaars; 2, 5 A Smits; 3 F Kuyten; 4 P Mureau. Late doffers: 1 F Kuyten; 2 P Mureau; 3 Poor ter. Late duivinnen: 1 Poorter; 2 C Ligtvoet. De beker voor de schoonste vogel van de hele tentoonstelling werd gewonnen door de heer Boelaars. Voor de beste duivin ging de beker naar Kemmeren-Zager. Vrijdag- en zaterdagavond werden in de zaal van dhr. Nieuwenhuizen te Raamsdonk en in zaal Huis ten Deijl te R'veer een 2-tal donoravonden gehouden, die waren georga niseerd door de plaatselijke afd. van 't Rode Kruis. In de openingsrede van de voorzit ter, burgemeester J. H- M. Prinssen wer den eerst enkele woorden gewijd aan het plaatselijke en ruimere werk van het N.R.K. Met enige spijt moest de voorzitter consta teren dat het aantal leden enigszins was te ruggelopen. In R'dorp bedraagt het thans 229, terwijl te R'veer 784 leden zijn aan gesloten. Het aantal personen dat zich als donor beschikbaar heeft gesteld is te Was pik 38, R'dorp 48 en R'veer 34. Overigens was deze avond behalve aan 't propagandistisch element ook'gewijd aan de officiële erkenning van de donors door het Ned. Rode Kruis, door uitreiking van de Karl Landsteiner penning en het diploma. Aan een aantal personen kon de voorzitter deze blijken van waardering overhandigen voor het feit dat ze 5 maal hun bloed had den afgestaan ten behoeve van de in nood verkerende medemens. De heer van Dieren uit Waspik kreeg de Karl Landsteiner-pJa- quette voor 20 maal bloed afgeven zater dagavond in R'veer. Het was de eerste maal dat deze onderscheiding door de plaatselijke bloedtransfusiedienst kon worden uitge reikt. Na de uitreiking werd de film SOS Kongo vertoond. Dokter Kooyman, leider van de plaatselijke bloedtransfusiedienst, wees op het enorm uitgebreide orgaan van deze dienst. Spreker dankte de donors ook na mens de patiënten voor hun loyale mede werking en riep de aanwezigen op zich te melden voor dit mooie en nodige doel. Na dit officiële gedeelte volgde een korte pauze met een verloting, die voor het Ned. Rode Kruis f 70.25 opbracht. Met de film Madame Curie werd deze leerzame avond besloten. SIKO KRIJGT UNIFORMEN Het bestuur van de Gymnastiekvereniging SIKO heeft besloten geleidelijk aan over te gaan tot uniformering van de leden. Voor lopig zijn deze uniformen, die de leden zelf moeten aanschaffen, niet verplicht gesteld. Het uniform bestaat voor de meisjes uit een rood tricot pakje, wit rokje, witte blouse. De jongens zullen worden gekleed in wit kort broekje met rode bies en witte blouse, De 12e Winkelweek van de Winkeliers vereniging is wederom een succes gewor den. De omzet bedrooeg dit jaar ca. 50.000 gulden, wat ook de voorgaande twee jaren 't geval was. In de kinderwedstrijd, die dit jaar zeer moeilijk bleek, werd de le prijs gewonnen door Betsie de Veer. De 2e prijs ging naar Theo Pelders, de 3e naar Ans Schumacher. Voor de grote verloting wa ren een 30-tal prijzen beschikbaar. „OLYMPUS" MADE ORGANISEERT MUZIEK- EN SONGFESTIVAL De Madese Volleybalvereniging, die dit jaar voor het eerst meespeelt in de officiële competitie van de Ned. Volleybalbond is voornemens om op zondag 7 januari en zondag 4 februari een muziek- en song festival te organiseren in de zaal van het Centrum. Op eerst genoemde datum zal de voorselectie plaats vinden en op 4 februari de finale. Tevens zullen op deze datum de teenager sterren Annelies de Graaf, Willeke Alberti en Tony Bakkens optreden. De jury wordt gevormd door de heren Lemaire uit Prinsenbeek, Rijpers uit Geertruidenberg en Dircken en Spronk (vervanger) uit Breda. De deelnemers zullen worden ingedeeld in de volgende groepen a bands; b duo's en trio's; c solisten boven 16 jaar en d solisten tot 17 jaar. De deelnemer(s) met het hoog ste aantal punten krijgt (krijgen) een auditie bij de gramofoonplatenmij. CNR. Als gast- vrouwe treedt op mej. Rijpert. NED. HANDBALVERBOND Afd. West-N.-Brabant, District Zuid B. Wederom zal er dit jaar een complete zaal-handbalcompetitie gespeeld worden in de veilinghallen te Breda. Naast de afd.- klasse zich hier tevens de distr.-klasse Zuid B bijgevoegd, zodat de komende maanden de veilinghallen ruimschoots de gelegen heid bieden een goed partijtje handbal te zien. In de heren distr.-klasse Zuid B speelt het le team van Tachos uit Waalwijk, dat jaren achtereen de koploper vormde, doch dat door een wijziging in het team nog wei nig presteerde in de eerste helft van het veldhandbal. Misschien is het nu in staat revanche te nemen. Het Tachos-damesteam speelt le kl. afd. WNB, en maakt een be hoorlijke kans naar de top. 2e kl. afd. WNB speelt Desk uit Kaatsheuvel en Uno Animo uit Loonopzand. In de 3e kl. afd. WNB he ren staan Tachos II en Desk I. In de 4e kl. afd. WNB Desk II en Uno Animo uit Loon opzand, die voor deze keer aan de zaal- handbalcomp. met 'n herenteam deelnemen, A.s. zondag 17 dec. zullen de eerste wed strijden gespeeld worden op maar liefst i velden, die vanaf 12 uur n.m. tot half 8 's avonds bezet zijn. De reeds ingelaste distr. wedstrijden beginnen om 13.45 uur. We la ten hier de volledige klas-indeling der deel nemende teams volgen. Distr.-klasse Zuid B dames EBHV Bre da; Hellas Goes; Longe Tilburg; Marathon Vlissingen; Walcreren Vlissingen; Were Di Tilburg. Afd.-klasse WNB-dames: le klasse: Actief; Blauw-Wit; KSB; SOA; Tachos; Volt. 2e kl. dames: Be Fair; Desk; Dongen; EmBeE; Papid; Uno Animo. 3e klasse dames: Blauw-Wit II; EBHV II SOA II; Taxandria; Terheijden; Uilenspie gel uit Antwerpen (buiten mededinging). Dames junioren: le klasse: Dongen; EB HV; EmBeE; Tachos; U. Animo; Were Di- 2e klasse: Actief; Be Fair; Desk; KSB; SOA; Tterheijden; 3e kl.: EmBeE II; IVO Nemelaar; Oisterwijk; Rapid; Taxandria. Meisjes-aspiranten: le klasse: Blauw-Wit; Desk; Dongen; KSB; SOA; Volt; 2e klasse: Blauw Wit II; EBHV; IVO; Were Di. Distr.-klasse Zuid B heren: EBHV Breda; EMM Middelburg; Hellas Goes; Tachos Waalwijk; Tonido Goes; Volt Tilburg. Afd.-klasse WNB heren: le kb: KSB; Longa; Rapid; SOA; Taxandria; Velocitas. 2e klasse: EBHV II; Juliana; SOA II; Volt II; Were Di. 3e kl.: Blauw Wit; Desk; Ra pid II; Tachos II; Taxandria II; Velocitas II. 4e klasse; Desk II; Juliana II; Rapid III; Uno Animo. Heren junioren: le kl.: Desk; Dongen; Juliana; Rapid; Were Di. 2e kl.: EBHV; KSB; RHV; SOA. Jongens aspiranten: Desk; Dongen; KSB; Uno Animo; Volt.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10