wAAlwijkse en LanqstRMtse couRAnt van Burgemeester en Wethouders En nu Gemeenteraad Sprang-Capelle Gemeenteraad Loon op Zand Sanapi>'in WINTERJASSEN JAN DE COCK VRIJDAG 22 DECEMBER 1961 83e JAARGANG No. 102 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Lijst woningzoekenden noteert nog steeds 218 gevallen Bl] Rheumatische Fijn tefnorzaakt door onzuiver bloed brengt Kruschen uitkomst. Agenda en pre-adviezen BRILLEN VRAGEN SERVICE Handen en Li ppen ruw? PUROL ii een „heerlijk warme" jas uit onze grote collectie vanaf 52.56- 59— 62- 67— 78— tot 164— VOOR DE A.S. FEESTDAGEN moderne kostuums Mode 1962 - In de nieuwste kleuren 114.tot 174. REGENJASSEN moderne winterjasjes alle prijzen HAZEWIND PARKA COATS met uitknoopbare moutonvoering vanaf 34.50 Koestraat 151 Tilburg vlak bij de Heuvel Donderdag 22 en vrijdag 23 december tot 9 uur geopend. Wensen al onze clientele prettige kerstdagen en een voorspoedig 1962 De tcho van het Zuióen litgever: faalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen jjofdredacteur: JAN TIELEN [jonummer 50798 Ut blad verschijnt 2 x per week Ipgericht 1878 Naar aanleiding van de vaststelling van Je gemeentebegroting voor het dienstjaar 1962, publiceren wij enkele van de voor naamste punten uit de inleidende nota, die door B. en W. van Sprang-Capelle is uit- gegeven. Brandweer. B en W. spreken dienaangaande de hoop nil dat in 1962 met de bouw van een brandweergarage, annex garage-gemeente- „erken, zal kunnen worden aangevangen, al „1 de verkrijging van de Rijksgoedkeuring waarschijnlijk de nodige moeilijkheden op leveren. In 1962 zal een hogedtuk mist-bluseen- beid ter beschikking komen, terwijl tevens uniformen voor het gehele korps zullen wor- ien aangeschaft. B. en W. menen, dat m.b.t. Je bescherming bevolking een perfect geor ganiseerde brandweer noodzakelijk is. Volkshuisvesting. Door het gereedkomen van een aantal be jaardenwoningen, is er enige verruiming in woningnood tot stand gekomen, maar door allerlei omstandigheden is het totaal der vrijgekomen woonruimten, beperkt gebleven. Voor het jaar 1962 spreken B. en W. de erwachting uit, dat 16 woningwetwoningen van het bouwplan 1961 en 12 premiewonin gen, te bouwen door de woningbouwstichting Sprang-Capelle gereed zullen komen. Even wel dient te worden opgemerkt, dat realise ring van het bouwplan 1961 geen verrui ming van de woongelegenheid zal betekenen, Jaar een zestal van deze woningen zullen worden bestemd, ter vervanging van de te slopen Dr. Natz-noodwoningen. Op de lijst van woningzoekenden staan in totaal nog 218 gevallen ingeschreven. In deze bijgaande nota drukken B. en W. er hun teleurstelling over uit, dat de particu liere bouw in deze gemeente, ver achter blijft bij die in andere gemeenten. Momen teel heeft de N.V. Bohan te Utrecht de louw van een twaalftal woningen voor de rerkoop in voorbereiding. Jaderwijs. De stijging van de onderwijsuitgaven worden door B. en W. voornamelijk gemo- tiveerd door op de allereerste plaats de da ling van het aantal leerlingen aan de open bare lagere school, terwijl de vaste lasten nagenoeg hetzelfde bleven, terwijl daarnaast een verhoging van het bedrag per leerling voor het ulo noodzakelijk was, door de in gebruikneming in 1962 van het nieuwe schoolgebouw; hierdoor zullen de lasten aan zienlijk stijgen. B. en W. drukken er hun spijt over uit, Jat nog steeds geen urgentie-verklaring is afgegeven voor de bouw van twee nieuwe bijzondere scholen (Heistraat en Sprang). M.b.t. de landbouwschool menen B. en W. dat de verwachtingen te hoog gespannen zijn geweest. Lichamelijke opvoeding en recreatie. Hierover wordt meegedeeld, dat het sport terrein te Sprang binnenkort in gebruik zal kunnen worden genomen, terwijl de bouw v. een verplaatsbaar kleedlokaal voor de v.v. SSC bestekklaar is, zodat dit in 1962 gereed zal kunnen komen. Naar aanleiding van de klachten omtrent Je bespeelbaarheid van het terrein van de v.v, Wit-Zwart, hebben B. en W. de afd.' Noord-Brabant van de KNVB verzocht een objectief onderzoek te doen instellen; waar schijnlijk zal de oplossing gezocht moeten worden in het bespeelbaar maken van een terrein, waarvan dan zowel de v.v. Wit- IZwart, als de v.v. HNC gebruik zal moeten raiken, met daarnaast een oefenterrein voor beide verenigingen. Het ontwerp van een schetsplam voor de bouw van een zwembad is momenteel in voorbereiding. Een nauwkeurige plaatsbe paling zal in een der volgende vergaderin gen aan de orde worden gesteld. Met be trekking tot de bouw van een gymnastiek- Dat komt door de bloedzuiverende kracht van Kruschen. De zes minerale zouten heb ben zo'n aansporende werking op de bloed zuiverende organen, dat 't bloed van stonde il aan sneller gaat stromen. Onzuiverheden daarin kunnen zich niet meer vastzetten in Je gewrichten en zo veroorzaken die dan <»k niet de pijnen meer, die U nu dag en licht kwellen. taal worden door B. en W. geen positieve verklaringen gegeven, hetgeen tevens geldt "w de bouw van een dorpshuis. T.a.v. de ipeeltuinen voor de jeugd, zullen B. en W. 9 met kracht naar streven, om deze in 'Pril-mei van het komend jaar in gebruik doen nemen. Economische aangelegenheden. De aanleg van de nieuwe Langstraatweg 'Pent voor de gemeente onverwacht per- !pectieven, m.b.t. de aanleg van een goed geoutilleerd industrieterrein in Capelle. Men rerwacht, dat in de loop van 1962 -1963 'en aanvang zal kunnen worden gemaakt ®et de opspuiting hiervan. Het industrie kern aan de Dick Flemmingstraat zal moe ten worden uitgebreid. Met betrekking tot de tuinbouw, wordt üewezen op de mogelijkheid, om, door het in het leven roepen van een stichting, de tuinbouw te stimuleren. Deze stichting zal trachten in het kader van de aanhangig ge maakte ruilverkaveling, welke de gehele ge meente en aangrenzende gedeelten van de gemeente Waspik zal omvatten, gronden te verkrijgen, die speciaal voor de tuinbouw geschikt zijn. Met de gemeente 's-Graven- moer en Waspik zijn onderhandelingen gaande om in genoemde stichting eventueel deel te nemen. Bejaardenzorg. B. en W. spreken hun verwachting uit, dat aan het eind van dit jaar alle bejaardenwo ningen van de „Stichting Protestants Be jaarden-Centrum voor Sprang-Capelle en omstreken" betrokken zullen zijn. De bouw van het verzorgingsgebouw vordert gestaag. Men verwacht dat het hoofdgebouw in 1962 gereed zal komen. Wel moet worden aange nomen, dat het burgerlijk armbestuur voor hoge uitgaven geplaatst zal worden, wegens bijdragen van de pensionprijzen van ouden van dagen, die financieel niet in staat zijn, deze kosten geheel zelf te betalen. B. en W. menen dat het verantwoord is de subsidie aan de G.I.M.Z. aanzienlijk te verhogen. U itbreidingsplan. B. en W. hopen in het voorjaar de ont- werpen van plannen tot herziening van het uitbreidingsplan voor de onderdelen Sprang en Vrijhoeve Capelle, waarbij nieuwe woon kernen in genoemde onderdelen der gemeen te zijn geprojecteerd, aan de gemeenteraad te kunnen voorleggen, terwijl daarnaast een algehele herziening van het bestaande uit breidingsplan wordt voorbereid. Kapitaalsuitgaven. Voor het jaar 1962 wordt door B. en W. het volgende programma van kapitaalsuit gaven voorgesteld: Verbetering Oudestraat, de verbetering zal bestaan uit verbreding van de rijweg met aanleg van riolering en trottoirs en door trekking van de bestaande groenstrook. Aanleg Zwembad, waarvan de urgentie voldoende bekend is. Verbetering sportterrein aan de Juffrouw- steeg. Een der velden zal moeten worden ontgrond, geëgaliseerd en aan de heden daagse eisen worden aangepast. Het andere veld kan als oefenterrein dienst blijven doen. Ook het sportterrein aan de Bernhardstraat, dat te smal is, zal moeten worden verbeterd, het zal o.a. worden verbreed. Met de bouw van nieuwe kleedkamers wordt binnenkort begonnen. Doortrekking Burg. Meijerstraat naar de Kerkstraat, de uitvoering zal geschieden in klinkers met aan weerszijden een trottoir, waarachter een groenstrook. Aanleg woonstraten Vrijhoeve-Capelle. In het uitbreidingsplan, ten zuiden van het ge meentehuis, zullen nog twee straten moeten worden aangelegd. Overleg is gaande t.a.v. verbreding Nieu we Vaarft ten zuiden van de Poolsestraat, terwijl t.z.t. gronden zullen moeten worden aangekocht, voor de nieuw aan te leggen woningen in Sprang en Vrijhoeve Capelle, zulks is ook 't geval voor de uitbreiding van het industrieterrein aan de Dick Flemming straat, terwijl dit ook geldt voor 't industrie terrein te Capelle. Uiteraard zullen deze ter reinen ook nog bouwrijp gemaakt moeten worden. Bij de verbetering van de Wendelnesseweg is bij B. en W. de vraag gerezen, of voor de gehele Wendelnesseweg, niet een geheel andere constructie moet worden nagestreefd, daar, na het gereedkomen van de nieuwe provinciale weg door de Langstraat, waarop bij Capelle een aansluiting wordt gemaakt, 'n veel intensiever verkeer zal plaats vinden. Deze aangelegenheid verkeert in 'n stadium van onderzoek. Verdere kapitaalsupitgaven worden voor gesteld t.b.v. sanering Kerkplein te Sprang, en aanleg trottoirs in woonstraten te Sprang en Vrijhoeve-Capelle. y PREADVIEZEN. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van reinigingsrechten in de gemeente Sprang-Capelle. De huidige invordering van de reinigings rechten geschiedt krachtens de daarop van toepassing zijnde verordening, welke geheel verouderd is en niet meer voldoet aan de eisen, welke daaraan uit praktische overwe gingen kunnen worden gesteld. Thans wordt ter zake een lijst opgemaakt, en worden de reinigingsrechten door de ge meente-bode geïncasseerd, die de ingevor derde bedragen aan de gemeente-ontvanger afdraagt. Krachtens nieuwe bepalingen zal in de maand maart van elk jaar een kohier wor den opgesteld, waarna door de zorg van de gemeente-ontvanger aanslagbiljetten zullen worden uitgereikt. De belasting zal invor derbaar zijn in twee gelijke termijnen, waar van de eerste zal vervallen op de laatste dag der maand volgende op die van de dagte kening van het aanslagbiljet en de tweede twee maanden later. Voorstel tot hernieuwde vaststelling van de verordening op de heffing van een hon denbelasting in de gemeente Sprang-Capelle. In de huidige verordening is het systeem gevolgd, dat houders van honden een aan giftebiljet wordt toegezonden, welk biljet vóór 15 februari d.a.v. bij de gemeente-ont vanger moet worden ingeleverd waarbij dan tegelijkertijd de belasting moet worden vol daan. De gemeente-ontvanger dient bij de invordering der belasting een z.g. „honden penning" af te geven, welke penning de be lastingplichtige zichtbaar door de honden moet doen dragen wanneer deze zich op de openbare weg bevinden. De thans voorgestelde methode is admi- nistratief-technisch bezien beter, weshalve B. en W. voorstellen tot wijziging van deze bepalingen over te gaan. Wijziging in de tarieven heeft niet plaats gevonden. Voorstel tot het verlenen van medewer king ingevolge artikel 50 der Kleuteronder wijswet t.b.v. de bijzondere kleuterschool aan de Burgemeester Vermeulenstraat te Capelle. Het bestuur der Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bij bel te Capelle en Vrijhoeve-Capelle, geves tigd te Capelle, heeft zich bij brief van 14 november 1961 tot B. en W. gewend met 't verzoek te willen bevorderen, dat mede werking wordt verleend voor de aanschaf fing van een stalen opbouwset, zulks ten be hoeve van het buiten-spel-materiaal. Voorstel tot vaststelling van het bedrag, bedoeld in artikel 101, 5e lid, der Lager- Onderwijswet 1920, voor de bijzondere ulo school alhier, voor het jaar 1962. Aangezien in 1962 het nieuwe schoolge bouw zal worden betrokken, hetgeen een aanzienlijke stijging van de vaste lasten (ver warming en schoonhouden) mst zich zal me debrengen stellen B. en W. voor ter zake een bedrag van f 70. - per leerling be schikbaar te stellen. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein te Sprang. De heer A. Dees, wonende alhier, van der Duinstraat 55, heeft verzocht te bevorderen, dat aan hem wordt verkocht het perceel bouwterrein, hetwelk wordt begrensd door de Oudestraat, Torenstraat en de Hendrikus Chabotstraat, groot 1015 m2, teneinde daar op een woning te stichten. Waar de particuliere woningbouw zoveel mogelijk dient te worden gestimuleerd, stel len B. en W. voor tot verkoop over te gaan. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Loon op Zand te houden op a.s. vrijdagavond. Agenda 1. Vaststelling notulen van de vergade ring van 19 oktober 1961. 2. Ingekomen stukken a. van gedeputeerde staten Goedkeuring van raadsbesluiten. b. van het Centraal Bureau voor Verifi catie en RFinanciële Adviezen der Vereni ging van Ned. Gemeenten diverse rapporten inzake controle van kas sen en boeken; c. van het bestuur van de A-kring Nrd.- Brabant C voor de bescherming van de be volking een schrijven van 15 november 1961 waarbij werden toegezonden de door da kringraad vastgestelde begroting 1. voor het tijdvak 21 sept.-31 dec. '61; 2. voor het jaar 1962. d. van 't gemeentebestuur van Hilvaren- beek een schrijven waarin wordt voorgesteld het presentiegeld voor het bijwonen van een raadsvergadering af te staan ten bate van de „Anti-Honger-Actie" die momenteel wordt gevoerd door tde Stichting Nederlandse Or ganisatie voor Intern. Bijstand NOVIB. 3. Voorstel om diet aan ged. staten ge dane verzoek tot vaststelling van de vergoe dingen voor 't hijwonen van raads-, com missie- en afdelingsvergaderingen, te her zien. 4. Voorstel tot het doen van grondtrans- acties. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van woningen. 6. Voorstel tot 't vaststellen van een ga rantieverleningsregeling voor de verkoop van woningwetwoningen. OPTICIËN - WAALWIJK 7. Voorstel tot het bepalen dat herzie ningen van de uitbreidingsplannen worden voorbereid. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex artikel 72 der Lager Onderwijs, wet 1920. 9. Voorstel tot het verlenen van een ga rantie aan de Kon. Ned. Biljartbond distr. Kaatsheuvel. 10. Voorstel tot behandeling van een adres van bewoners van woningen aan de Zuidhollandsedijk inzake de verbetering van een nog onverharde zandbaan. 11. Voorstel tot vaststelling van de 29e t.m. 34e wijziging van de gemeentebegroting 1961 (de 29e t.m. 33e wijziging betreffen alle medewerking ex art. 72 der Lager On derwijswet 1920, de 34e wijziging heeft be trekking op aanschaffing vuilnisemmers). 12. Voorstel tot het geven van straat- 1 namen. 13. Aanbieding van de gemeentebegro ting 1962 met de daarbij behorende bedrijfs- begrotingen en het benoemen van een com missie van onderzoek van die begrotingen. 14. Voorstel tot het onttrekken van een perceelsgedeelte aan het onteigeningsplan. Loon op Zand I. 15. Voorstel tot het onteigenen van per celen en perceelsgedeelten welke nodig zijn ter realisering van het zgn. raadhuisplan (Onteigeningsplan Kaatsheuvel 9). 16. Voorstel tot verlenging van de re- kening-courantovereenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten en de Amster- damsche Bank N.V. voor het jaar 1962. 17i Voorstel tot verstrekking van een algemene machtiging aan burgemeester en wethouders tot het aangaan van rekening- courantovereenkomsten, kasgeldleningen en andere kort geldleningen voor 1962. 18. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening onder verband van eerste hypo theek, alsmede verkoop van een perceel grond aan de „Dema" te Kaatsheuvel. 19. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening onder hypothecair verband ten behoeve van de bouw van een woonhuis. 20. Rondvraag. PREADVIEZEN Behandeling van een schrijven van ged. staten van Noord-Brabant inzake herziening van de vergoedingen voor het bijwonen van vergaderingen van de raad en van de com missie- en afdelingsvergaderingen. Overeenkomstig de door de raad bij de behandeling van de begroting 1961 uitge sproken wens, hebben B. en W. gedeputeer de staten dezer provincie verzocht de ver goedingen voor het bijwonen van vergade ringen van de raad en afdelingen van de raad of van door de raad benoemde com- missiën, te willen herzien. Bij schrijven van 26 juli 1961 heeft dit college medegedeeld bezwaar te hebben te gen vaststelling van de onderwerpelijke ver goedingen op resp. f 15 en f 10. Naar het oordeel van ged. staten moeten bedragen van maximaal f 12.50 en f 6.25 redelijk worden geacht. B. en W. stellen voor de in geding zijnde vergoedingen vast te stellen op genoemde bedragen. 4. In verband met uitbreidingen etc. stel len B. en W. voor onderstaande grondtrans- acties te doen Verkoop van 224 m2 grond aan de N.V. PNEM, voor de bouw van een transforma torstation. Verkoop van 110 m2 grond aan de Pnem, eveneens voor de bouw van een transforma torstation. Verkoop van een perceel bouwgrond groot -.07.88 ha aan de fa. S. J. Pepping Zn., ten behoeve van de bouw van 3 woningen aan de Berndijksestraat. Aankoop van grond aan de Hilsestraat, ten behoeve van de reconstructie van de Hilsestraat als onderdeel van de realisering van het uitbreidingsplan in onderdelen Kaatsheuvel, successievelijk groot 91 m2, 42 m2 ea 49 m2. Met de resp. eigenaren van deze gronden, de fa. J. Kemmeren, de heer J. A. Kemmeren en de dames G. C. en J. C. Kemmeren is overeenstemming be reikt over de aankoop van deze perceelsge deelten. Aankoop van grond groot -.04.40 ha met woningen van J. W. van den Hoven te L.- op-Zand, benodigd ter verdere realisering van het uitbreidingsplan. Ruiling van gronden met de stichting Na tuurpark De Efteling. De voormalige vuilnisstortplaats aan de Heikant is sinds een jaar volgestort en wordt als zodanig niet meer gebruikt. Dit perceel, groot 1.98.50 ha, werd met aarde afgedekt en ligt momenteel zonder bestem ming. De gemeente heeft een dringende be hoefte aan een opslagplaats voor materialen, welke moeilijk op de bestaande gemeente- werf kunnen worden opgeslagen. De Stichting Natuurpark De Efteling biedt de gemeente ter railing aan 3 percelen, ge zamenlijk groot 1.76.10 ha. Deze percelen zijn als opslagplaats voor materialen zeer geschikt, omdat zij zijn gelegen aan verhar de wegen ongeveer in het middelpunt van de gemeente en op een behoorlijke afstand van de woonkernen. In dit verband merken B. en W. nog op dat de gemeente een perceel van een parti culier aan de Bernsehoefstraat als opslag plaats in gebruik heeft. Dit terrein is echter te klein, terwijl de eigenaar ontruiming wenst. Terugkoop van een strook grond groot 66 m2 aan de Waalwijksebaan van H. J. Ver- wiel voor de symbolische prijs van f 1.-. Aankoop van grond met woning van W. P. Lugters te Kaatsheuvel, ter realisering van het uitbreidingsplan. Aankoop van grond met woning van H. W. Beekmans te Kaatsheuvel, benodigd om tot verdere realisering van het uitbreidings plan te kunnen komen. Aankoop van een strook grond van G. v. Noije te Kaatsheuvel, voor de reconstruc tie van de Hilsestraat. Aankoop van perceelsgedeelten, resp. groot -.88.89 en -.14.04 ha. van de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonumenten, ten behoeve van de uitvoering van het uit breidingsplan voor het dorp Loonopzand. Aankoop van grond met woning aan de Huygenstraat, ter verdere realisering van 't uitbreidingsplan. De eigenaren L. J. Valk te Kaatsheuvel en J. C. Valk te Tilburg zijn bereid dit perceel met opstallen aan de ge meente in eigendom over te dragen. Aankoop van een strook grond van C. P. van Laarhoven te Kaatsheuvel, voor de re constructie van de Hilsestraat. Ruiling van grond met P. W. E. Weeg- berg. Voor realisering van het partiële uit breidingsplan Loonopzand is het nodig dat de gemeente de beschikking krijgt over een gedeelte grond groot 420 m2. De eigenaar, P. W. E. van Weegberg, is bereid deze grond aan de gemeente in eigendom af te staan in rail voor een gedeelte, groot pl.m. 190 m2, onder bijbetaling door de gemeente van een bedrag wegens verschil in waarde van gronden. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van woningen. De woningen Dr. v. Kesselstraat 25 en Roestenbergstraat 20 en 22 zijn van die aard dat uit hygiënisch oogpunt ernstige be denkingen bestaan tegen eventuele verdere bewoning, terwijl zij niet meer door het aan brengen van verbeteringen in bewoonbare staat zijn te brengen. De hoofdingenieur-directeur van de volks huisvesting en de bouwnijverheid adviseert bedoelde woningen onbewoonbaar te verkla ren. B. en W. stellen naar aanleiding daar van voor deze woningen onbewoonbaar te verklaren en daarbij te bepalen dat de ont ruimingstermijn wordt vastgesteld op zes maanden. Voorstel tot het verlenen van medewer king ingevolge artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 ten behoeve van het Bestuur van de R.K. Ulo-school Pius X, Hoofdstr. 34 te Kaatsheuvel, voor de eerste inrichting van de nieuwe school aan de Vossenbergsel. Bij raadsbesluit van 24 maart 1959 werd medewerking verleend voor de bouw van een 9-klassige school. Deze school is thans nagenoeg gereedgekomen, zodat de eerste inrichting daarvan noodzakelijk is geworden. Verzoek van de Kon. Ned. Biljartbond district Kaatsheuvel, tot het verlenen van een garantie in verband met de organisatie van de Europese Kampioenschappen drieban den.. Het Bestuur van de Kon. Ned. Biljart bond district Kaatsheuvel heeft medege deeld, dat het hoofdbestuur van genoemde Bond de organisatie van de Europese Kam pioenschappen driebanden, welke begin '62 zullen worden gehouden, in principe heeft toegewezen aan dit district. Zoals gebruikelijk wordt deze toewijzing eerst dan definitief, wanneer het betrokken districtsbestuur heeft aangetoond over vol doende garanties te beschikken, waardoor de dekking van de met de organisatie van dit Europese tournooi verband houdende houdende directe kosten verzekerd is. De resultaten welke door Nederlandse spelers de laatste jaren tijdens interna tionale tournooien zijn behaald rechtvaardi gen de verwachting, dat deze kampioen schappen door een groot aantal mensen zul len worden bezocht, zodat de terzake te ma ken onkosten reeds door de recettes alleen voor een belangrijk gedeelte zullen kunnen worden gedekt. B. en W. stellen voor om aan het district Kaatsheuvel van de Kon. Ned. Biljartbond de gevraagde garantie van f 5.000. - te verlenen, op basis van de overgelegde be groting van inkomsten en uitgaven. Behandeling van een verzoekschrift van bewoners van de Zuidhollandsedijk betref fende verbetering van een nog onverharde zandbaan. De bewoners van de woningen Zuidhol landsedijk 125 t.m. 219 hebben verzocht te willen bevorderen, dat het onverharde weg gedeelte gelegen tussen de panden Zuid hollandsedijk 75 en 125 zal worden verbe terd. Bij raadsbesluit van 27 sept. '60 werd reeds besloten tot verharding van een ge deelte van de Zuidhollandsedijk, de Lage Zandschel en de Wittedijk. De uitvoering van de daarmede verband houdende werk zaamheden kon tot dusver niet ter hand worden genomen, omdat nog steeds geen definitieve beslissing werd verkregen op het bij de Cultuurtechnische Dienst ingediende verzoek om subsidie in de uitvoeringskos ten, terwijl bovendien de voor de dekking van de uit deze investering voortvloeiende jaarlijkse lasten benodigde middelen ont breken. Omtrent de bij de Cultuurtechni sche Dienst aangevraagde subsidie is bin nenkort een uitspraak te verwachten, waar na terzake van een bijdrage in de resterende kosten nog overleg zal moeten worden ge pleegd met het Waterschap Zuider Afwate ringskanaal en het gemeentebestuur van Sprang-Capelle. Het ligt in de bedoeling van B. en W. de raad - zodra dit nood zakelijke overleg zal hebben plaats gevon den nieuwe voorstellen te doen met be trekking tot de verbetering van de hiervoor genoemde onverharde weggedeelten. B. en W. stellen in verband met het vo renstaande voor het onderhavige verzoek ter verdere afdoening in handen van het college van B. en W. te stellen. M~ MIJNHARDT U raakt pijn en pijntjes kwijt. 90 et Voorstel tot het geven van straatnamen. B. en W. stellen voor de straten gelegen in het gebied tussen de Marktstraat en Huy genstraat en de Hilsestraat en het gebouw gemeentewerken namen te geven van let terkundigen, zoals voor de straat onmiddel lijk grenzende aan de zuidzijde van het ter rein van gemeentewerken „Vondelstraat, de straat vormende de aan de Vondelstraat pa rallel lopende verbinding tussen de Huygen straat en de Marktstraat „Langendijkstraat". De verbindingsstraat tussen de Langendijk straat en de Hilsestraat zou genaamd kun nen worden met „Potgieterstraat". De zij straat van de Marktstraat naar de Potgie terstraat „van Deysselstraat" en de zijstraat van Huygenstraat naar de Potgieterstraat „van Edenstraat". De straat tussen de Johan de Wittstraat en de Huygenstraat welke een verbinding gaat vormen tussen de Hilsestraat en de Willem de Zwijgerlaan kan genoemd wor den naar de raadspensionaris-letterkundige, n.l. „Jacob Catsstraat". De straten gelegen in het gebied tussen de Sweensstraat en het Kerkplein en tussen de Berndijksestraat en de Antoniusstraat zouden naar de mening van B. en W. namen kunnen dragen van componisten: de straat lopende in het verlengde van de westzijde van het Kerkplein naar de Antoniusstraat „Mozartstraat". De drie verbindingsstraten tussen de Sweensstraat met de Mozartstraat het Kerkplein achtereenvolgens van noord naar zuid: „Bachstraat", „Beetho venstraat" en „Schubertstraat". De zijstraten van de Hoofdstraat in zui delijke richting naar de Vossenbergselaan dienen ook een benaming te krijgen nu er zelfs aan een straat al woningen zijn ge bouwd. Rekenende van de Peperstraat naar de Crispijnstraat zouden wij de volgende be namingen willen geven: „Raadhuisstraat", (uitlopende op het toekomstige raadhuis plein), „Brandsestraat" (afgeleid van de vroegere Brandsesteeg) en „St. Jansstraat". merken: HAZEWIND - FALCON - SHELTER e.a. 44.49.75 5459.en hoger VOOR DE JUNIOREN

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5