De Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN WAALWIJK Sprang-Capelle W. TIMMERMANS ZONEN Assurantiën op elk gebied DINSDAG 2 JANUARI 1962 84e JAARGANG No. 1 ONA opende 't winterseizoen van de Culturele Kring in Drunen met de opvoering van „A Christmas Carol" van Charles Dickens. Geestige tekst van Ton Noyons voor de nieuwjaarswensen van Thomasvaer en Pieternel in „De Bruiloft van Kloris en Roosje". Voor een uitverkochte zaal gaf de toneelvereniging Ontspanning Na Arbeid onder regie van Ton Noyons onder auspiciën van de Culturele Kring een opvoering van A Christinas Carol" van Charles Dickens, bewerkt door Ab v. d. Linden en gebracht on der de titel „Het Kerstlied van de vrek". Met dit overbekend ver haal van Scrooge de Vrek, de gierigaard, die bezocht wordt door drie geesten, n.l. de geest van het verleden, de geest van 't heden en de geest van de toe komst, en daarna tot inkeer komt, heeft ONA de vele bezoe kers in de ban gehad. „Het Kerst lied van de vrek" van Dickens is in deze tijd altijd weer opnieuw een hartverwarmend verhaal. Het is daarom zo mooi en naar onze mening ook zo populair, omdat het veel wat met Kerstmis te maken heeft, in zich bergt, armoede, feesten, liefdadigheid en religie. Het spel werd door ONA op een voortreffelijke wijze gebracht. Het werd vooral ge dragen door de hoofdrolvertol ker Scrooge (Ant. Robben), ter wijl ook het decor van Sjef Rij- pert, de grime van H. Lamoen en de costuums van Costuumcentra- le Bussum niet in geringe mate er toe hebben bijgedragen de op voering tot een verantwoorde te maken. Van de bijrollen willen wij noemen Bob Cratchit (H. V. Veldhoven), de verpersoonlijking van de arme, trouwe en angstige klerk, Theo Cou wen berg als de eest van Marley en Johanna "loris als de eerste dame. Enkele rollen die minder goed bezet wa ren en enkele tekortkomingen willen wij ONA gaarne vergeven. Het geheel was verzorgd, boeiend en soms aangrijpend. Men oogst te dan ook een verdiend en dank baar applaus. ONA gaf met de opvoering van „A Christmas Ca rol" aan de vele bezoekers een bijzondere avond. Na de pauze vond de opvoe ring plaats van het vrolijk spel „De Bruiloft van Kloris en Roos je". Een luchtig spel van zang en dans met daarbij de zegewensen van Thomasvaer en Pieternel. Ton Noyons schreef voor deze opvoering een speciaal voor Dru nen bestemde nieuwjaarswens. Puntig, geestig en verantwoord, de tekortkomingen bij de opvoe ring van Kloris en Roosje wer den ruimschoots door deze zege wensen goed gemaakt. Over de decors en costuums ook bij deze bruiloft alle lof. Kindermiddag r-k. Vrouwengilde Op de feestdag van Onnozele Kinaeren gaf het r.k. Vrouwen gilde haar jaarlijkse feestmiddag voor de kinderen. Deze middag werd gehouden in de Hoge Bra ken en over belangstelling had men natuurlijk niet te klagen. Het werd een bijzonder geslaagde middag. De kinderen werden ont haald op poppenspel, goochelen en een toneelspelletje. Natuurlijk ontbrak ook de tractatie niet en de kinderen gingen dan ook zeer voldaan naar huis. Vernieuwingen in de parochie. Op Nieuwjaarsdag heeft Dc- "Verner bij ziji wens, die hij vanaf de kansel zijn ken Werner bij zijn nieuwjaars- parochianen gaf, enkele vernieu wingen aangekondigd, welke hij in 1962 hoopt door te voeren. Zo hoopt Deken Werner in 't voor jaar van 1962 te komen tot de stichting van een parochieraad. Voordat tot stichting van deze parochieraad zal worden overge gaan, zullen wijkbijeenkomsten worden gehouden, waarna men een dergelijke raad hoopt te kun nen formeren. Deken Werner belichtte ook het onderwijs in Drunen, dat in 1962 belangrijke uitbreidingen zal ondergaan, ter wijl hij ook de aandacht vestigde op het werk van de stichting be jaardenzorg. Deze stichting hoopt dit jaar in verband met het ver trek van de Eerw. Zusters, vol doende ander personeel te kun nen aantrekken voor de verzor ging van de bejaarden in het St. Jacobusgesticht, terwijl men ook met de verbouwing en uitbrei ding v#n de huidige gebouwen hoopt te kunnen beginnen. De verfraaiing van het r.k. kerkhof zal verder worden doorgezet. Verder kondigde Deken Wer ner een parochieretraite aan, die in de maanden oktober-novem- ber zal worden gehouden. In ons nummer van a.s. vrij dag drukken wij de tekst af van de toespraak van Thomasvaer en Pieternel, die zulk zen bijzonder succes had. Elshout Sprang WA ALWIJ K Haarsteeg Twee mensen zijn om 't le ven gekomen toen de 950 ton me tende Nederlandse kustvaarder „Santa iMargherita" uit Gronin gen zaterdagmorgen bij de ingang van de Zweedse haven Goten- burg na een aanvaring kapseisde. In Hengelo heeft een vrouw getracht haar man te vergiftigen door vergif op zijn brood te sme ren, dat hij mee naar zijn werk nam. Daar ze het wat al te dik gedaan had, merkte hij 't bij de eerste hap, zodat verder onheil werd voorkomen en hij haar bij de politie kon aangeven. Vrijh.-Capelle NOOIT GEDACHT. l)e postduivenver. Nooit Ge dacht, gevestigd bij de heer C. v. Tilborgh op de Hogevaart zal a.s. dinsdagavond 2 januari haar al gemene ledenvergadering hou den. Alle leden worden verzocht deze avond aanwezig te zijn. UITVOERING S.S.C. PAROCHIE-STATISTIEK Parochie St. Jan. Aantal parochianen 5179 (5529); doopsels 87 (111); huwelijken 38 '53j; overlijden 33 (43); aantal H. Communies 174.000 (175.000). De cijfers tussen haakjes be treffen het jaar 1960. Tevens maakte de HoogEerw. Heer Deken gewag van de in het afgelopen jaar plaats gehad heb bende vernieuwing in de paro chiekerk. Par. Onbevl. Ontvangenis van Maria (Besomen). Doopsels 86 83); huwelijken 17 (10); overlijden 12 (2 kinde ren' (9); le H. Communie 57; plechtige H. Communie 46; H. Communies 56.000 (57.000). De cijfers tussen haakjes be treffen het jaar 1960. Deze maand nog zal er gestart worden met een Avondmis op zondag, welke zal aanvangen om 6 uur. Parochie St. Clemens. In 1961 waren er 105 doopsels, een aantal dat nooit tevoren in deze parochie werd bereikt. Er overleden 20 volwassenen en 8 kinderen. Er werden 28 hu welijken gesloten en 55.000 H. Communies uitgereikt. Met leedwezen moest worden geconstateerd dat de parochie een 200-tal onkerkelijken telde. De St. Clemensactie bracht in 1961 8500.op, waardoor de financiële zorg van de parochie herder voor een groot deel werd weggenomen. Intussen werd echter door de Bisschop een bedrag van 4. per parochiaan voor diocesane noden gevraagd. Dit betekent voor de St. Clemensparochie een bijdrage van 13000. De bijdragen voor de St. Cle mensactie zijn nu gecombineerd met de bijdragen voor de dioce sane noden. Voor deze gezamen lijke actie hebben de parochianen voor 17.000 in getekend, terwijl er voor de parochie en het dio cees tesamen 21.500.nodig was. Er komt dus nog een bedrag van 4.500.te kort. Van de 800 gezinnen in de pa rochie hebben slechts 600 voor een geregelde bijdrage ingeschre ven. Vanaf de kansel werd giste ren een beroep op de overige 200 gezinnen gedaan, naar vermogen bij te dragen. St. Antoniusparochie. De cijfers van de kerkelijke statistiek van deze parochie kon den wij niet ter beschikking krij gen. Alleen kunnen we ander zijds vermelden dat gepoogd zal worden om de consecrering der nieuwe kerk te doen plaats heb ben op 13 juni a.s. GESLAAGD Tijdens de op 28 en 29 decem ber j.l. te Utrecht gehouden exa mens voor de akte Tekenen L.O. slaagde onze plaatsgenoote mej. Mini Hoog Antink. K.V.P. STATENKIESKRING HEUSDEN Als voorlopige candidaten voor de KVP in bovengenoemde Sta- tenkieskring zijn in alfabetische volgorde aangewezen I. L. de Bekker, Empel in 2 afd. 2. N. v. d. Heuvel, 's-Bosch in 2 afd. 3. A. Kamp, Drunen in 12 afd. 4. H. Krijgsman, Dussen in 3 afd. 5. A. Meijs, Waalwijk in 10 afd. 6. J. Teijssen, W'wijk in 12 afd. 7. J. v. Vuet, Vlijmen in 4 afd. 8. M. v. Wagenberg, Vlijmen in 5 afd. In de zaterdagmiddag in zaal Thalia gehouden kringadvies- vergadering is vastgesteld dat de heren L. de Bekker en N. v. d. Heuvel niet in drie afdelingen zijn candidaat gesteld en daarom niet in aanmerking kwamen, ter wijl de heer J. v. Vugt geen can- didatuur wenste te aanvaarden. Na beraadslaging en bespre king der candidaten werd met 12 stemmen de heer A. Kamp no. 1 als voorlopig candidaat geplaatst, terwijl de heer J. Teijssen 10 en de heer H. Krijgsman 1 stem verkregen. Bij acclamatie werd hierna de heer J. Teijssen met algemene stemmen als nog. 2 geplaatst. Met 20 stemmen werd de heer H. Krijgsman no. 3 ge plaatst. De heer A. Meijs werd bij acclamatie de 4e plaats aan gewezen De 5e plaats schoot over voor de heer M. v. Wagen berg. Op 13 januari a.s. zal het pro vinciaal adviescollege van de KVP voor de negen Staten kies kringen in de provincie Noord- Brabant het definitief advies vaststellen. CONTACTAVOND HUNTER SPORTKLEDINGBEDRIJVEN Vrijdag 30 december j.l. werd de voor dit bedrijf traditioneel geworden contactavond weer ge houden. De avond werd geopend door de heer Verhulst, die het personeel, de Wavo's uit Kaats heuvel en de Riantas uit Waal wijk van harte welkom heette. In zijn openingswoord dankte de heer Verhulst allen voor de mooie prestaties die in het afge lopen jaar geleverd waren en voor de prettige samenwerking die er steeds was cn hij sprak de hoop uit ook het komende jaar weer on ieder lid van het bedrijf te kunnen rekenen. Tevens bracht de heer Ver hulst de uitbreiding van het be drijf ter sprake, die heeft plaats gevonden door de aankoop van een nieuw bedrijf in Drunen, waar in de loop van februari met de produktie zal worden begon nen. Nadat de heer Verhulst al len een prettige avond had toe gewenst, was de beurt aan de Wavo's, die met een vlot stukje muziek in de kortst mogelijke tijd de stemming er in hadden. Onder het genot van een kopje koffie, gevolgd door sterke en minder sterke drankjes, werd de avond verder doorgebracht waar bij de Wavo's en de Riantas voor een goede muzikale omlijsting zorgclen. Om circa half een werd de avond besloten en men kan beslist zeggen dat door ieder lid van dit bedrijf op een prettige en gezellige avond kan worden te ruggezien. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden 'Herenportemonnee met inh.; gestreept jasje en broek; paar kinderschaatsenpondsgewicht 3 stropdassen; paar zwarte glacé dameshandschoenen; paar brui ne damesschoenen; actctas met inhouil. Verloren: Gouden trouwring; grijze das met streepjes- damesshawl; een huissleutel (Lips); rood-bruine 6peeld zouden moeten worden. Tenslotte wist W. Janssen de beker te bemachtigen. De vijf best geplaatsten waren achtereenvolgens W. Janssen 8 gew., J. Schapendonk 7, A. van Venrooy 6, André van Huiten 4 en L. Mus- kens 3 gewonnen wedstrijden. De damesleden hadden elk 5 wedstrijden te spelen. Zoals de verwachting was ging de strijd om de eerste plaats tussen Jo van Son en Ans Janssen. In drie games wist tenslotte Jo van Son te winnen en werd dus voor de tweede maal kampioen bij de dames. Bij de heren senioren heerste van het be gin af aan een spannende sfeer. Jammer dat het spel van de heer Muskens tegenviel. De verwachtingen dat hij voor onverwachte ver rassingen zou zorgen kwamen niet uit. Na dat ieder 8 wedstrijden gespeeld had, hadden Stevens, Oerlemans en v. d. Heuvel ieder 7 gewonnen wedstrijden. Een nieuwe ronde tussen deze drie bracht geen beslissing, daar ieder een wedstrijd won. In de volgende ronde wist Stevens echter tweemaal te win nen, Oerlemans eenmaal en werd dus v. d. Heuvel derde. Daar de voorzitter niet aan wezig kon zijn werden de prijzen onder toe passelijke woorden door de penningmeester de heer Bertus Klijn uitgereikt.. A.s. zondag zullen de leden van Smashers en de tafeltennisvereniging TTVD uit Dru nen een onderlinge tienkamp houden. De wisselbeker bevindt zich op het ogenblik in Elshouts bezit. Vanzelfsprekend zullen de Smashers alles op alles zetten om winnaars te worden. PLOTSELING STERFGEVAL Toen op oudejaarsdag de heer L. v. d. TAFELTENNIS In de strijd om het clubkampioenschap voor de leden van de tafeltennisclub Smas hers hebben de titelhouders zich na een felle doch zeer sportieve strijd weten te handha ven. De junioren hadden elg 8 wedstrijden te spelen. Al tamelijk vlug kon men bemerken Cussen wie de beslissende wedstrijden ge- Wiel op weg naar de Hoogmis was werd hij op straat onwel en viel dood neer. Op de pastorie binnengedagen werd hij nog van het H. Oliesel voorzien. De heer v. d. Wiel was 72 jaar en vierde nog onlangs zijn 50-jarig jubileum bij het polderschap. ONGEVAL Tengevolge van het gladde wegdek kwam vrijdag in alle vroegte een berijder van een bromfiets in botsing met een personenwa gen bestuurd door de heer V. uit Waalwijk. Waarschijnlijk heeft de auto de bocht niet scherp genoeg kunnen nemen, zodat de heer B. in de flank werd gegrepen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De heei B. klaagde alleen over 'n pijnlijke schouder. Door de rijkspolitie en de verkeerspolitie wordt de schuldvraag nader onderzocht. BRAND Om ongeveer half zes werd vrijdagmor gen de brandweer gewaarschuwd vóór een binnenbrand in het huis bewoond door de heer A. V. aan de Norbertijnerstraat. Door een lek in een petroleumkacheltje vatte de vloer vlam wat nog verergerd werd toen men het kacheltje de kamer wilde uitdragen. De De benedenburen en omwonenden waren spoedig aanwezig om de helpende hand te bieden, temeer nog daar het gezin V. pas vijf dagen geleden met een baby verblijd werd. Gelukkig wist men een uitslaande brand te voorkomen, en toen de brandweer, die spoedig ter plaatse was, arriveerde, was het grootste werk reeds gedaan. De heer v. d. W. had met zijn reddingspogingen evenwel zoveel brandwonden opgelopen, dat hij op advies van de dokter ter verpleging in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De materiele schade is vrij aanzienlijk. AFSCHEID VAN 1961 Wanneer wij afscheid nemen van 1961 gaan we in korte trekken na de stand van zaken in het verenigingsleven van Vlijmen. Allereerst bij de Harmonie Concordia was in 1961 vooruitgang te merken; het ledental is flink vermeerderd, vooral vele jeugdige muzikanten sloten zich aan. Een nieuwe in structeur is benoemd en er zijn plannen om in 1962 op concours te gaan. Vlijmens Mannenkoor, dat onder kundige leiding van directeur Sars uit Waalwijk staat, blijft wat ledental betreft wat op ge lijke hoogte; de animo van de leden is wel eens groter geweest, toch nog een koor om trots op te zijn. Gemengd koor. Dit is in 1961 weer uit gebreid en er is lust om dit te beluisteren. Dameskoor. Wat het dameskoor betreft is de animo het hoogst; steeds goede op komst bij de repetities. De R.K.V.V. Vlijmense Boys. Bij de inzet van de competitie zag het er niet rooskleurig uit; met enkele nederlagen werd gestart; maar thans hebben de Boys met 1 punt ver schil met de leiders zich derde geplaatst op de ranglijst. Ook de lagere elftallen spreken een woordje mee en vooral de junioren A maken het bijzonder goed en zijn nog steeds ongeslagen; de overige junioren staan hun mannetje; 10 elftallen bijna iedere zaterdag en zondag op het groene veld.. Vol onge duld wordt gewacht, wanneer het weer wil veranderen en er weer gevoetbald kan wor den. Volleybalclub Ever Ready. De Volleybal club Ever Ready, uitkomende in de hoofd klasse, moet dit seizoen veel uitkomen met invallers; enkele wedstrijden moesten beslist worden in de laatste sets en het geluk werk te niet mee voor het verdiende succes, toch neemt Ever Ready een goede plaats in. De lagere teams spelen geen hoofdrol in de competitie, maar dit kan van de vele jeugd spelers die het eerst in de competitie uitko men niet verwacht worden. Korfbal Never Down. Never Down start te dit jaar niet in de hoofdklasse, moest en kele van haar beste leden missen, maar in de eerste klasse gaat het crescendo; de boven ste plaats hebben zij opgeëist. De lagere teams spelen dit seizoen geen grote rol; toch zijn alle kansen voor een kampioenschap nog niet verkeken. Postduivenvereniging De Zwaluw. De Zwaluw wacht vol spanning op het seizoen 1962. In 1961 werd het record gebroken wat betreft het aantal duiven dat aan de wed vluchten deelnam; de 9000 werd gepasseerd, wat een prestatie is. In de BCC Den Bosch en omstreken was het P. Diepstraten die 't beste succes boekte met duif kampioen le en 3e. Nog enkele leden schaarden zich bij de kampioenen; op de Fond was het M. Nicols die het 5e duifkampioenschap in de wacht sleepte. Het ledental is met 3 leden uitgebreid, nu 63 leden en voor januari staan weer enkele nieuwe leden op het pro gram. Er wordt hier en daar in alle stilte al gekoppeld; het nieuwe seizoen is weer in gezet. Wielerclub De Zwaluw. De Zwaluw sloot het seizoen 1961 met een waardig feest af; het 10-jarig bestaan werd feestelijk herdacht- Vol spanning wordt 1962 afgewacht; wat zal B. v. d. Ven als beroeps presteren. Druk wordt getraind, ook Nico Walravens is ge promoveerd; bij de onafhankelijken zal hij in 1962 zijn geluk beproeven. Dan de veel belovende Haarsteegse renner Jo v. Hees- wijk; als hij in de wielerrondes zoveel pres teert als dezer dagen op de schaats, kan de Zwaluw weer juichen; enkele mooie over winningen bracht hij op zijn naam, tevens kampioen van Brabant. Als dit in 1962 op de fiets wordt behaald, zal men dubbel jui chen. Verder zijn er nog vele opkomende renners als Wim van Heijst Haarsteeg en ook zijn aller ogen gericht op Fried Li- bregts, die zijn racefiets weer van de zolder heeft gehaald. Alle leden van De Zwauw vee succs. Toneelverenigingen. Utile Dulci, die in '61 het meest op de voorgrond kwam, vierde 't 40-jarig bestaansfeest, gef 'n geslaagde Ud- expo en presenteerde 2e kerstdag en woens dag 27 en donderdag 28 december een ju bileumuitvoering. Opgevoerd werd het Chi nees landhuisje. Wat de publieke belang stelling betrof, die had meer kunnen zijn, maar hier was het koude weer de schuld. Hier werd weer eens duidelijk bewezen hoe noodzakelijk het is dat er een goede zaal komt voor uitvoeringen enz., want on danks alle moeite en zorgen was het hoge patronaatsgebouw niet warm te krijgen. Wat het gebodene betreft, er werd hoogstaand spel te zien gegeven en vooral de hoofdrol was bij regisseur Jo van Erp in goede han den. R.K. Toneelvereniging Volharding. Deze vereniging is druk aan het repeteren om haar eerste winteruitvoering te geven. V.G.T. Vlijmens Gemengd Toneel pre senteerde reeds haar eerste winteruitvoering. Amicitia. Deze vereniging heeft dooi ziekte van enkele leden besloten dit seizoen niet voor het voetlicht te komen. Bij alle verenigingen is het bezoek aan de uitvoeringen terug gelopen; de TV zal hier niet vreemd aan zijn. Kruisbooggezelschappen. Bij de kruis booggezelschappen geeft Rozenjacht de toon aan. Maar Willem Teil komt sterk opzetten, heeft versterking gekregen van enkele schut ters van het Rozenknopje en zal om het kampioenschap van Groot-Vlijmen aardig meespreken. We zijn benieuwd. En als men nu de KAB, KAV en KAJ neemt, gaat de KAB-jeugd het sterkst voor uit wat het ledental betreft. Laat het spreek woord: wie de jeugd heeft, heeft de toe komst, op zijn plaats zijn. Wat de biljartclubs betreft, zowel in Distr. Den Bosch als de competitiewedstrijden van Groot-Vlijmen, alles is nog volop in span ning en als de kampioenen in 1962 voor de dag komen ziet het er naar uit dat Vlijmen daarbij vertegenwoordigd is. loos te stellen als er varkens door ziekte of anderszins moesten worden opgeruimd. In die jaren was het nog zo, dat de financiële draagkracht van de meeste, vooral kleine boeren, van dien aard was dat bij plotselin ge tegenslag zij die geldelijke strop maar moeihjk konden dragen. Men nam toen het besluit eikaars lasten te gaa ndragen en dat dit initiatief door velen werd begrepen is wel duidelijk gebleken, nu deze onderlinge verzekering 50 jaren onafgebroken bestaat en wat nog meer zegt, iedereen die zich met het fokken van varkens bezig houdt is er lid van. Tijdens de jaarvergadering \jan deze verzekering, die verleden week vrijdagavond in café Jo de Gouw werd gehouden, nam de vergadering dan ook eenparig een bestuurs voorstel aan om dit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan en al laat de kas het niet toe om daarvoor een bedrag beschikbaar te stellen, de leden besloten om daarvoor dan maar wat beschikbaar te stellen, zodat het toch nog zal kunnen geschieden. Dit was eigenlijk wel het belangrijkste punt dat de agenda vermeldde, want de meeste punten van meer huishoudelijke aard gingen vlot onder de hamer door. In de plaats van het bestuurslid Th. van Bijnen, die aan de beurt van aftreden was en zich niet meer herkiesbaar stelde werd gekozen Thé v. d. Brandt. Ook de aftredende wijkmeesters Jac. de Vaan en Johan van Bijnen, werden her kozen. De op te ruimen varkens zullen even als in 1961 het geval is geweest ook dit jaar worden overgenomen door de varkenshande laar Jac. Vughts.. In het afgelopen jaar werden er in totaal 112 stuks opgeruimd, waarvan 54 mestvar- kens, 19 biggen van 16-40 pond, 33 biggen beneden 16 pond en 6 zeugen. Levend wer den verkocht 2 zeugen en 9 mestvarkens, waarvoor in totaal nog f 957.40 terug werd ontvangen. Er werd besloten dat men een bewijs van overlijden nodig heeft om voor uitkering in aanmerking te komen als een lid in dat jaar reeds meer als f 750. - aan schadeloosstelling heeft ontvangen. De con tributie werd verhoogd van f 0.80 tot f 1.- per varken en voor een zeuf f 1.50 tot f 2. Voor een gekochte zeug bedraagt het inleg- geld f3.-. Voorheen betaalde een lid dat in een jaar geen varkens hield stlechts 25 ct. contributie; dit verhoogde men tot f 1, maar dan zal er geen boete worden geheven voor het bijwonen van de jaarvergadering. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter met een woord van dank deze geanimeerde vergadering. SCHAATSSUCCESSEN. De leden van de alhier bestaande hard rijdersvereniging Jaap Eden, die, zoals wij reeds meldden op 2e Kerstdag op eigen ba nen tot zo'n grandioze successen wisten te komen, zijn nodien naar andere plaatsen ge trokken om aldaar aan wedstrijden deel te nemen. Mogelijk tot eigen, maar zeer zeker tot verbazing van Haarsteegs inwoners heb ben zij daadwerkelijk getoond waartoe zij in staat zijn, want waar ze verschenen wa ren de meeste eerste en ereprijzen voor de Haarsteegse deelnemers. Donderdag namen vier rijders deel aan een grote koppelwed strijd die in Aals (G.) werd gehouden. Hiei verschenen 18 koppels aan de start om in totaal 20 km te rijden. Verschillende sterke koppels uit Gelderland namen er aan deel, maar dat was voor de Haarsteegse koppels, bestaande uit het koppel W. van Heijst - Jo van Heeswijk en W. v. d. Berk - P. v. Hees- SONGFESTIVAL. Naast de vele acties die door het actie comité van de Harmonie St. Cecilia worden gehouden, ten doel hebbende om de har monie aan de nodige financiële middelen te helpen, organiseerde dit comité ook een songfestival. Dat het een actie is geweest die juist past in deze tijd bleek wel uit de overgrote deelname, want niet minder dan 40 deelnemers uit Haarsteeg en verre om geving hadden voor dit muziek- en zang festijn ingeschreven. Daarnaast was de be langstelling voor dit songfestival zo groot, dat de grote zaal en de café-ruimte van café van Oijen veel te klein bleken om alle toeschouwers te kunnen bevatten. Alle deel nemers deden hun best om in het bezit te komen van de prachtige St. Cecilia-trofee, maar ook om een van de vele prachtige prij zen te winnen, die door het comité en door Haarsteegs middenstand beschikbaar waren gesteld. Toen zondagavond de jury bestaande uit mevr. Pijpers uit 's-Bosch, de heer H. Ekels uit Boxtel en de onderdirecteur van de or ganiserende harmonie de heer J. v. d. Wiel, onder de grootste spanning de uitslag be kend maakte, bleek dat het ensemble Landra en Frantie uit St. M.-Gestel de meeste pun ten had weten te behalen en onder daverend applaus de St. Cecilia-trofee in ontvangst nam. Ook de Haarsteegse deelnemers deden het zeer goed; zo behaalde Ria Keetels en Huub Verreyt in dit sterk bezette veld deel nemers resp. de 7e en 8e prijs. De volledige uitslag was: Categorie solo 1 Kees Priem '6-Bosch 103 pt.2 Joop van Oijen Waal wijk 102 pt.; 3 Lenie Broeks Waalwijk 98; 4 Diny Leijtens Waalwijk 92; 5 Jos van Kessel Eindhoven 90; 6 Wim de Loos Vlij men 78,5; 7 Ria Kcetel6 Haarsteeg 78; 8 Huub Verreijt Haarsteeg 66. Categorie en sembles: 1 Sandra cn Frantie S. M.-Gestel 104,5 pt. (Harmonie-trofee voor hoogste aantal punten; 2 Hanny en Adri Berlicum 101; 3 The Harry Joe's Roermond 94; 4 The singing girls Vlijmen 70,5; 5 The swin ging strings 's-Bosch 61,5; 6 The singing kitchen girls Berlicum 58 pt. Orkest-cate gorie: 1 The rock-rolliers Waalwijk 104 pt., 2 Segers jazzband Cromvoirt 93,5; 3 The Blue Stars Drunen 80 pt. JAARVERGADERING ONDERL. VARKENSVERZEKERING. In de maand maart van dit jaar zal het een halve eeuw geleden zijn, dat een aantal varkenshouders alhier het initiatief nam om te komen tot oprichting van een onderlinge verzekering, met het doel elkaar schade- BEROEP Ds. P. J. Bos, Ncd. Herv. predikant al hier, ontving een beroep naar St. Annaland. COLLECTE. De guldenscollecte voor de verwarming der Ned. Herv. Kerk op le Kerstdag bracht f 932.78 op. De oliebollenactie ten bate van de kerk restauratie van de Ned. Herv. Kerk bracht j.l. zaterdag ruim f 1600.- op. UITVOERING EXCELSIOR MET MEDEWERKING VAN HALLELUJAH. J.l. zaterdagavond gaf de Chr. Gemengde Zangvereniging Excelsior alhier (dirigent de heer Jac. Groen), haar jaarlijkse zanguitvoe ring in het Ned. Herv. Kerkgebouw, met medewerking van de Chr. Gem. Zangver. en het jeugdkoor Hallelujah uit Capelle (di rigent de heer A Spierings). Deze zanguitvoering mag zeer goed ge slaagd heten en terecht mocht Ds Bos in zijn dankwoord aan het slot opmerken dat men hier had kunnen genieten van zang die boven het middelmatige uitkwam. Ook hier was het niet volmaakt en is er bij de koren hier en daar zeker nog iets te verbeteren, maar dat men het steeds weer aandurft met een rijk programma op te treden, verdiende alleen al meer waardering Temeer was het daarom te betreuren dnt het aantal belang stellenden zo gering was. Wij moesten dit de laatste tijd reeds meer opmerken en het is toch wel bijzonder jammer dat hetgeen de zangverenigingen bieden, dat toch heus op hoog peil staat, zo weinig gewaardeerd wordt. Wij hopen dat dit vooral voor de be trokken verenigingen die zich hiervoor in zetten spoedig mag verbeteren. Nadat Ds. P. J. Bos de bijeenkomst had geopend, met samenzang, Schriftlezing en gebed, heette hij de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder de erevoorzitter, burgemeester M. van Prooijen en mevrouw 1 van Prooijen. Het programma werd geopend door Hal lelujah onder leiding van de heer Spierings I met een tweetal nummers, n.l. De Heiland geboren, en Ariose, dank zij de Heer, die mooi werden gezongen, maar o.i. toch niet de beste van haar repertoir van deze avond waren. Het jeugdkoor van Hallelujah zong vervolgens: Komt nu met zang, waarbij de tweede stem wat zwak was; bij het tweede nummer: Kaarsjes in de nacht, naar een bewerking van Ans Tholen-Bos kwam een en ander veel beter tot zijn recht. Excelsior trad hierna op met een 3-tal nummers, waarvan vooral het Komt allen to wijk geen beletsel om een goed figuur te slaan. Eerstgenoemd koppel stevende in de laatste ronde regelrecht op de overwinning af, maar te haastig aflossen had tot gevolg dat Jo van Heeswijk kwam te vallen en daardoor de eerste plaats verspeelde. Toch werd dit koppel nog tweede en het duo W. v. d. Berk - P. van Heeswijk wiet beslag op de vierde plaats te leggen. Maar vrijdag de den de Haarsteegse rijders het nog veel be ter. Allereerst namen 4 rijders, te weten W. v d Berk, P. v Heeswijk, R. v Bladel en L. Keetels deel aan een 70 km dorpentocht met als start en finish in Steenwijk. Deze wedstrijd, getiteld de Noordwesthoekrit, vergde het uiterste van ale deelnemers en hier moest Willy v d Berk een zeker schij nende overwinning laten gaan, toen hij op de laatste 100 m met 30 m voorsprong kwam te vallen. Nu werd hij 2e, B. v Bladel 4e, P v Heeswijk 5e en L. Keetels 6e; dus uit zonderlijke prestaties van de leden van Jaap Eden. Maar al deze successen werden nog belangrijk overtroffen door de grandiose prestaties van Jo van Heeswijk en W. van Heijst, die vrijdag deelnamen aan Iange- baanwedstrijden in Harderwijk. Uit een veld van 60 deelnemers toonden zij zich de aller- sterksten en werd het een volkomen Haar steegse aangelegenheid. Wim van Heijst won zowel de 500, de 1500 als de 3000 m. en nam vol trots uit handen van de voorzitter van de organiserende vereniging drie prach tige bekers in ontvangst. Jo van Heeswijk deed niet veel voor hem onder en wist op reeds genoemde afstanden resp. 2e, 3e en 2e te worden. In het eindklassement bezette hij achter Wim van Heijst de 2e plaats en mocht eveneens drie fraaie bekers in ont vangst nemen. Uit al deze prestaties blijkt wel dat de Haarsteegse hardrijders nog heel wat in hun mars hebben. samen van G. Jellesma genoemd mag wor den. Door alle aanwezigen werd daarna het Ere zij God gezongen. Vervolgens trad het gemengd koor Halle lujah weer op met: Gebed, van Frans Abt, dat uitstekend, met gevoel werd vertolkt cn waarbij bleek dat de jeugdige dirigent zijn koor vast in de hand heeft; het Kerklied van Piet Kiel werd met medewerking van het jeugdkoor uitgevoerd; dit liet hier en daar wel wat aan zuiverheid te wensen over. Het jeugdkoor zong hierna op keurige wijze nog een tweetal nummers, waarvan: Een roze, fris ontloken, zuiver werd gezon gen en waarbij bleek dat onder deze jeug dige zangeresjes goede stemmen schuilen, die voor het grote koor in de toekomst ze ker de nodige versterking zullen kunnen brengen, hoewel het gebrek aan mannen stemmen bij Hallelujah groter is. Excelsior trad tot slot op met enkele num mers, o.a. Psalm 146 en een Cantate over Psalm 150; vooral het laatste nummer kreeg een perfecte vertolking en viel bijzonder in de smaak. De gezamenlijke koren zongen tot besluit het Bondslied; deze machtige koorzang vormde een waardig slot van deze mooie avond. Ds. Bos dankte de dirigenten voor het ge bodene, waarna met het zingen van Psalm 72 11 en dankgobed werd gesloten. Wij menen dat de samenwerking van deze beide koren zeker geslaagd is. Naar wij vernemen zal de v.v. SSC a.s. zaterdag 6 jan een uitvoering geven in de zaal van de Chr. Volksbond te Sprang. Aan vang 8 uur. Voor haar zal optreden de be kende Toneelvereniging Gezelligheid te Sprang, met de klucht „Drie vrouwen om ...één, in drie bedrijven door Joh. Blaaser. Dit stuk is reeds eerder door Gezelligheid opgevoerd en met zoveel succes dat velen geen plaatsje konden bemachtigen. Deze worden nu ook in de gelegenheid gesteld om alsnog deze klucht te gaan zien. TOTO-NIEUWS SSC. De toto-deelnemers worden er op attent gemaakt dat deze week bij het ophalen van toto no. 63 tevens hun controleformulier no. 62 moet worden ingeleverd voor terugbeta ling.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5