De Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN ERNSTIGE SPOORWEGRAMP DIEPVRIEZERS m U/t de Langstraat J. DE KORT Sprang-Capelle Koninklijk paar 25 jaar gehuwd Nieuwkuijk FRIAC 1180.— ESTA 850.- FRIGIBELL 1280.- FRIGIBELLKAST 1380.- enz. enz. mm m MAANDAG 8 JANUARI 1962 84e JAARGANG No. 3 R.K. Vrouwengilde. Het programma van het r.k. Vrouwengilde Drunen-Elshout is voor de maand januari als volgt: A.s. dinsdag 9 januari zal in Hotel Royal een voorlichtings ax ond worden gegeven. Mej. Teu- risse van het bureau voor voor lichting voor voeding, zal een causerie houden over voeding en goed inkopen. Deze lezing wordt verder nog verduidelijkt door een fi'oó dinsdag 23 januari houdt 't Vrouwengilde in de zaal van gez. Élshout een vrolijke Ivienavond. Culturele Kring. Op zaterdag 20 januari zal door de toneelgroep Jaap Maare- velt-Manon Voring. onder auspi ciën van de Culturele Kring in de grote zaal van de Hoge Braken een toneelavond worden gegeven. Genoemde toneelgroep zal voor het voetlicht komen met 'n thril ler van William Dinner, getiteld Edwinda Black". Wij hopen op deze avond nog nader terug te komen. Eerste H. Mis. A.s. zondag zal de Eerw. Pater d. Putten in de parochiekerk van de H. Lambertus zijn eerste H. |Mis opdragen. Zoals gebruike lijk zal deze eerste H. Mis met enige plechtigheden gepaard gaan. Ook de buurtbewoners van de buurtschap Huiten heb ben zich voor deze feestdag extra ingespannen., „Een hete zomeravond". A.s. vrijdagavond zal in de grote zaal van de Hoge Braken door de toneelgroep V.H. (Ver- olme Heusden) onaer regie van P. A. Marlen worden opgevoerd het toneelspel van Ted Willens: „Een hete zomeravond". In dit spel, dat door de toneelgroep V. H. al enkele malen voor volle za len is opgevoerd, wordt een voor deze tijd wel zeer actueel onder werp behandeld, n.l. het rassen- pro d leem. „Een hete zomeravond" is 'n bekend toneelspel en velen zul len zeer zeker van de gelegenheid gebruik willen maken om dit stuk in de Hoge Braken te gaan zien. Aanvang 8 uur precies. Plaatsen kunnen nog bespro ken worden a.s. woensdagavond van 7.20 tot 8 uur aan de zaal en vrijdag vanaf 19.30 uur. Vlijm. BoysOud kampioenen Boys 7—1 Daar de voetbalsport in Neder land geen doorgang vond, werd in Vlijmen toch nog gevoetbald, n.l. hét nu bestaande Boys-elftal tegen het kampioenselftal van de Ilóys van enkele jaren geleden. Ondanks alle regen en dooi was het terrein van de Boys zeer goed bespeelbaar. Voor bovengenoem de wedstrijd was nog een flinke belangstelling, die koude en mist trotseerde. Van de wedstrijd werd inen ook niet warm en zodoende was iedereen blij dat het laatste fluitsignaal werd gegeven. De Boys wonnen de toss en de kaïnpioenen trapten af. Het sa menspel was goed verzorgd, maar er zat geen stootkracht in voor het doel. Na 10 minuten kwamen de Boys voor het kampioenen- doel, de stopper trapte de bal weg, maar deze ging de andere kant uit in het verlaten doel, 1-0 voor de Boys. De kampioenen kwamen weer flink opzetten, maar de kansen voor doel wer den niet benut; vooral de links buiten kreeg een opgelegde kans. Aan de andere kant kwamen de Boys goedkoop aan een doelpunt. De rechtsbuiten gaf de bal voor doel, de doelman liet deze, in de veronderstelling dat hij naast zou gaan, rollen, maar met effect ging hij juist binnen de palen in het doel, 2-0. Wat de kampioe nen ook probeerden, niets wilde lukken, maar de Boys maakten nog twee doelpunten door Eekels en Oremans, het laatste in bui tenspelpositie. Met de stand 4-0 ging de rust in. Na de rust dezelfde strijd. In 't begin waren het de kampioenen die de toon aangaven, maar hoe langer er werd gespeeld, kwam de vermoeidheid te zien bij de oud-kampioenen. De Boys profi teerden hiervan en wisten nog 3 maal te doelpunten. Toch hadden de kampioenen eindelijk succes. Het was v. Esdonk die zijn door zetten beloond zag met een mooi doelpunt, zodat deze wedstrijd eindigde met de stand 7-1 voor de Boys. Tot nu toe 51 doden Vanmorgen omstreeks half tien heeft zich een ernstige treinramp vol trokken op het baanvak Har- melen - Woerden. Minstens 51 men sen verloren hierbij het leven, terwijl tot op heden 50 ernstige gewonden zijn te betreuren. De twee treinen ver voerden in totaal 500 passagiers. On middellijk na de ramp snelden dokto ren en geestelijken te hulp, om bij stand te verlenen. Omtrent de oorzaak viel vanmid dag om 13.00 uur nog niets met ze kerheid te zeggen, maar men neemt aan, dat de trein uit de richting Leeu warden, die een snelheid gehad moet hebben van 120 kilometer per uur, door rood licht is gereden. Van dit treinstel, een zogenaamde blauwe trein, ontspoorden zes wagons, ter wijl van de trein, die uit Gouda na derde, zo goed als het gehele eerste treinstel is ontspoord. Deze trein reed op dat moment ongeveer 60 kilome ter, omdat fyij juist over enkele wis sels reed. De doden, die op dit moment zijn geborgen, worden overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Utrecht. Men vreest dat het aantal doden nog zal stijgen. De ravage op het terrein van de ramp is ontzettend. Het is de grootste ramp, die de N.S. heef ge troffen. De machinisten van beide treinen kwamen bij de ramp om het leven. PAKISTAN VREEST ACTIE VAN INDIA. India heeft zondag berichten uit Karatsji, dat Nehroe troepen zou hebben samengetrokken aan de grens van India en Pakistan, tegengespro ken. Pakistaanse kranten hadden ge meld, dat India twee pantser-divisies naar de grens had gebracht, en presi dent Ayub Khan zelf, verklaarde, dat India een geweldig leger aan de grens zou hebben samengetrokken als inlei ding tot een invasie in Pakistan. De president zei, dat de gebeurtenissen in Goa een waarschuwing inhouden voor alle nabuurlanden van India. In New Dehli schrijft men deze berichten en verklaringen toe aan de wens van Pakistan om de kwestie- Kasjmir voor de Veiligheidsraad te brengen. Premier Nehroe heeft op de jaarvergadering van de Congrespartij de inval in Goa verdedigd. Hij zei, dat geen macht ter wereld de bezetting van Goa ongedaan zal kunnen maken. Haarsteeg Dit jaar geen Carnaval. Prins en Raad van Elf voorlopig op non-actief. Prins Carnaval en zijn Raad van Elf hebben in een daarvoor gehouden vergadering besloten voorlopig voor een jaar op non- actief te gaan. De Prins die sinds 1955 zonder onderbreking de scepter zwaait in Nieuwkuijk tijdens de carnavalsdagen en zijn gevolg, hebben deze bepaald niet prettige beslissing genomen, omdat er moeilijkheden zijn gere zen met betrekking tot de orga nisatie van de Vastenavondfesti- vileiten. In eerste instantie kon den de organisatoren het niet eens' worden met enkele kaste leins. Toen deze moeilijkheden waren opgelost, lieten een paar groepsleiders het afweten. Ge volg van een en ander is, dat de georganiseerde carnavalsviering alhier een viering die sinds enkele jaren bijzonder groots van opzet was en op een zeer hoog peil stond in een impasse is geraakt. Prins en Raad van Elf hebben nog niet direct willen af treden, maar ze besloten wel er dit jaar niets meer aan te doen. Hoe het nu met Carnaval in Nieuwkuijk zal gaan, is nog on bekend. Gunning. Aan de firma N. de Bont alhier is gegund de bouw van een kerk te Hedikhuizen voor de som van 150.000.—. Julianastraat 19 KAATSHEUVEL Telefoon 2598 Sprang Capelle A ,4 Gisteren, 7 januari, was het vijf en twintig jaar geleden dat onze toenmalige kroonprinses Juliana in het huwelijk trad met Prins Bernhard. Het zilveren paar heeft de officiële viering van dit feest uitgesteld tot einde april, en uitdrukkelijk ver zocht op de dag van gisteren geen bewijzen van ge lukwensen, als bloemen, telegrammen, kortom alle uiterlijk vertoon achterweg te laten en hen met hun vier dochters toe te staan deze bruiloft in gezinssfeer in het buitenland in alle stilte te vieren. Wij hebben aan dit verlangen te voldoen en bepalen ons thans tot de simpele vermelding van het feit en plaatsing van een tweetal foto's. Raamsdonk v. BILJARTWEDSTRIJDEN Programma district Den Bosch voor deze week van de Vlijmense biljartverenigingen. Klasse C Libre: Overhand - OBK; Poe delvrees - NAO; klasse D 2 libre: Pater noster-OBK 2; Klasse E 1 libre: Poedel vrees 2 - Gouden Kroon; Valkenhof - NAO 2; klasse E 2 libre: OBK 3-Luk Raak. VELD VERGIFTIGING. Zij die geabonneerd zijn op het Postdui- venorgaan uit Eindhoven, zullen op de voor pagina wel de foto met de 14 doffers van Joh. van Vugt uit Vlijmen, VUedberg, ge zien hebben, die door veldvergiftiging zijn gevallen. Joh. van Vugt, die lid is van de Postduivenvereniging De Gevleugelde Vrien den te Nieuwkuijk, heeft mede een onder zoek ingesteld naar de plaate waar de dui ven zijn vergiftigd; op 300 m afstand van het hok is een omgeploegd land gevonden waar nog slachtoffers van de vergiftiging la gen, als eksters, vinken en nog andere vo gels. Dit alles is door de politie geconsta teerd; twee duiven van van Vugt zijn opge stuurd naar een laboratorium en ook de ge vonden vogels die nog op het land lagen. De duivenliefhebbers zijn erg nieuwsgie rig naar het gebeurde, want met schrik laat men de duiven zelfs 's winters nog los; heel het jaar door is er gevaar voor veldvergif tiging; wanneer wordt hier ingegrepen. Dat er vele liefhebbers zijn die met de heer van Vugt, de gedupeerde duivenmel ker, medelijden hebben, bewijst de hem reeds toegezegde doffers. Ook zaterdag werd nog een lid van de Zwaluw te Vlijmen op gebeld: wilt U bij van Vugt mededelen dut hij bij mij enkele doffers kan halen. Hier mee wordt wel een sportieve daad gesteld, maar het euvel van de veldvergiftiging is er nog niet mee opgelost. MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 6 januari hield de Postduiven vereniging De Zwaluw te Vlijmen haar maandvergadering in café Ant. Klerks- Boom. De opkomst was niet zo groot toen de voorzitter om ruim 8 uur de aanwezigen verwelkomde. Hij wenste op de eerste plar.ts allen een gelukkig en zalig nieuwjaar, zo wel in het gezin als in de sport. Daarna volgde presentie en de notulen van de jaar vergadering die werden goedgekeurd. Daar- na volgden ingekomen stukken, die door de secretaris werden toegelicht. Hierna kwam het voorstel van het bestuur ter tafel om het bestuur met 2 leden uit te breiden; dit werd door de vergadering aan vaard. Daar er niet meer dan twee candi- daten waren binnen gekomen, werden bei den, namelijk M. Laros en Chr. van Esch aan het bestuur toegevoegd bij acclamatie. Toen volgde een punt van bespreking, n.l. de grote strijd en de vele courante berich ten van diverse instanties over de duiven sport. Het bestuur gaf enige toelichting en vroeg de vergadering, welk standpunt het bestuur in moest nemen. De vergadering was het er wel over eens voorlopig de ZNB en de NPO nog niet prijs te geven. Daarna volgde een verslag van de ten toonstellingscommissie van de tentoonstelling georganiseerd op 16 en 17 december. Het aantal ingezonden duiven was in 1960 313, dit jaar, 1961, waren het er 314, maar door dat de Vlijmense middenstand zich dit jaar weer van haar goede zijde had laten zien, konden over de 314 duiven 142 prijzen wor den uitgereikt. De penningmeester gaf een overzicht; er was nog een saldo, dat werd gestort in de feestkas. De voorzitter sprak een bijzonder dank woord tot de commissie, die ook dit jaar weer alle lof toekomt voor de wijze waarop de tentoonstelling werd georganiseerd. Hierna sloot de voorzitter de vlotte en gezellige vergadering met een dankwoord voor de opkomst. WIT-GELE KRUIS AFD. VLIJMEN Dezer dagen hield de afdeling van het Wit-Gele Kruis te Vlijmen een alg. leden vergadering. De voorzitter merkte in zijn openingsrede op dat de opkomst teleurstel lend was en hoopte dat de leden op een volgende vergadering in groter getale aan wezig zouden zijn. De agenda werd in zijn geheel afgewerkt. De voornaamste beslissin gen waren: bestuursverkiezing; in de plaats van de heer H. A. H. Heesbeen, die zich niet als bestuurslid herkiesbaar stelde, in het bestuur gekozen mevr. M. G. Rutten-Deriet. Om de begroting 1962 sluitend te krijgen heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien aan de vergadering een voorstel te doen tot contributieverhoging. De contributie zal per 1 -1 -'62 minimaal f 12 per jaar bedragen. Het bestuur sprak het vertrouwen uit dat deze verhoging, gezien de steeds stijgende kosten van salarissen, aanschaf materialen enz., te billijken zou zijn en sprak de hoop uit dat de contributie op de gebruikelijke wijze zou worden voldaan. Daar mej. Zuster Paardekooper met in gang van 1 jan. 1962 gepensioneerd is, werd in haar plaats benoemd mej. Zuster M. W. J. Traa, nu woonachtig in het wijkgebouw alhier. Na allen dank gebracht te hebben sloot de voorzitter deze vergadering en sprak nogmaals de hoop uit dat de opkomst bij de eerstvolgende vergadering groter zai zijn. steegse middenstand, kreeg uitgekeerd. In de tweede week steeg de inzet weer belangrijk en bedroeg f 241.50; nu waren er 6 deel nemers die de inzet precies hadden voor speld en ieder f 12 aan waardebonnen kre gen uitgekeerd. De extra prijs, een wollen deken, beschikbaar gesteld door dhr. B. v. d. Heijden, ging naar dhr. P. v. d. Broek in Heusden. Verleden week vrijdag ging de toto voor de 3e keer van start en de extra prijs bestond uit een paar schoenen naar keuze, beschikbaar gesteld door schoenwin kelier Cor van Helvoirt alhier. Omdat de uitslag van de 3e ronde ons zondagmiddag nog niet bekend was, laten wij deze in het volgend nummer volgen. KERSTVIERING K.A.V. Voor het bijwonen van de jaarlijkse z.g. Kerstviering kwamen de leden van de KAV alhier vrijdagavond j.l. in café Jo de Gouw bijeen. De zaal was voor deze gelegenheid stemmingsvol versierd en evenmin ontbrak een fraai verlichte kerstboom, die de sfeer aanzienlijk verhoogde. Het was de voorzit ster van de KAV, mevr. van Heijst-Baldwin, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en hierna het doel van de organisatie nog eens nader uiteenzette. Gezamenlijk werden hierna enkele kerstliederen gezongen en had de verloting plaats van de pakjes die in de kerstboom waren opgehangen en voor de winnaressen aangename verrassingen be vatten. Nadat allereerst nog koffie met ge bak was geserveerd, hield mej. Puyenbroek uit Tilburg in haar hoedanigheid als lid van het hoofdbestuur een interessante spreek beurt over diverse meningen van huismoe ders betreffende de vrije zaterdag van de mannen, zonen en dochters. Deze uiteenzet ting werd met de grootste belangstelling ge volgd en uit de uiteenzetting van mej. Puy enbroek bleek dat de meeste huismoeders 't aangenaam vinden dat men tot het invoe ren van de vrije zaterdag is overgegaan. Vooral weet men dit te waarderen omdat de zaterdag nu een geschikte dag is om di verse karweitjes uit te voeren, maar ook om dat de resp. echtgenoten meer in de gele genheid zijn zich aan hun hobby's te wijden. Een onderling en gezellig samenzijn be sloot deze jaarlijks terugkerende kerstvie ring. HARMONIE-TOTO. Het gaat weer uitstekend met de Haar- steegse Harmonie-toto. Deze toto, die met toestemming van B. en W. van Vlijmen door 't actie-comité van de harmonie in de wintermaanden van 1960-1961 voor de eerste keer werd georganiseerd, werd reeds een succes en na afloop kon aan het be stuur van de harmonie een netto bedrag Yan maar liefst f 2000 worden overhandigd. Voortbouwende op dit succes werd beslo ten ook deze winter weer een toto te orga niseren en ook nu gaat het uitstekend. De eerste keer bedroeg de totale inzet f 223.25 en er was een deelnemer die de inzet juist had geraden en een vierde van de inzet in waardebonnen, te besteden bij de Haar- 407 ltr. 350 ltr. 400 ltr. 410 ltr. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd de heer J. E. J. Dör uit Den Haag. JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING A.s. woensdag 10 januari komt de Oran jevereniging alhier, in jaarvergadering bij een in het gebouw van de Chr. Volksbond, des avonds om 8 uur. Aan de orde komen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Voorts is er bestuursverkiezing wegens periodieke aftre ding van de heren G. Vos, T. van Zeist, J. Werther en Joh. Ophorst. Het bestuur verwacht dat de leden door trouwe opkomst blijk zullen geven van hun belangstelling in het werk van deze vereni ging- UITVOERINGEN „A TEMPO". Zaterdagen 13 en 20 januari a.s. is er voor de liefhebbers van muziek en toneel weer wat te genieten. De Mandolinevereni ging A Tempo alhier geeft n.l. weer haar jaarlijkse uitvoeringen, onder leiding van maar directeur de heer H. Hansen. De leden hebben weer een afwisselend programma in elkaar gezet; naast enkele muzieknummers zullen ook een tweetal to neelstukjes gebracht worden. De titels hier van zijn: „De gedresseerde echtgenoot" en „Storm in een glas water". Deze 6tukjes zullen zeker succes hebben, daar ze erg hu moristisch geschreven zijn en zeker vlot zul len worden opgevoerd. Ook zal er door en kele leden nog wat cowboy-, hawai- en ac- cordeonmuziek ten gehore worden gebracht. Deze uitvoering zal plaats vinden in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier en begint 's avonds half acht precies. Wij verwachten zoals ieder jaar een grqpt aantal belangstellenden en raden eenieder daarom aan zich tijdig van toegangskaarten te voorzien. Zie verder de advertentie in dit nummer. BURGERLIJKE STAND DECEMBER Geboren: Steven Adriaan Marinus zv A M v Peer-Steenbergen - Leendert Pietex Adrianus zv J W Oerlemans-Lawenda - Cornelia Jozijna dv A Rosenbrand-Snijders - Wilga Alexandra Catharina dv G A v Drongelen-v Koeveringe - Jan zv J Smits- de Poorter - Cornelis W zv C J van Rijs- wijk-Braspenning - Antonia dv A P Ko- nings-Sprangers. Overleden Wilhelmina M Verduijn- Marcelissen 68 j ev M J Verduijn - Hen- drina Rosenbrand 84 j wed vNvd Hoven. Gehuwd J A v d Hoeven en H M T Smits - H M v d Schans en A Sprangers -HG Rijken en L J Timmermans - M Ockers en C Molegraaf. Ingekomen: C v d Have en gez van Apeldoorn - Wed J v Gils-Strikwerda van Goes - Wed M Nieuwenhuizen-v d Hoe ven van Almkerk - Wed A Burghout-Vis sers van Waspik - G J Hulst van Raams- donk - L de Lange uit Amsterdam. Vertrokken J Konings naar Den Helder. MANNENVERENIGING De mannenvereniging Filologus alhier hoopt op woensdag 10 januari a.s. een ver gadering te houden in het gebouw Elthato. De heer G. voor de Poorte zal op deze ver gadering een vrij onderwerp behandelen. Aanvang 7.30 uur. OPBRENGST OLIEBOLLENACTIE. De oliebollenactie gehouden ten bate van de Chr. School aan de Zuidhollandsedijk heeft opgebracht een netto bedrag van f 830. SCHAAKWEDSTRIJD Voor de 2e kl. van de N.-Brab. schaak competitie 6peelde De Vrije Pion alhier j.l. zaterdagmiddag een wedstrijd tegen Schavo I uit Tilburg. Het gaat de Vrije Pion niet naar de vleze in deze competitie. Thans werd de strijd wederom verloren en wel met 2-8. Wij willen hierbij echter opmerken dat de Vrije Pion door omstandigheden buiten hun schuld, niet de sterkste spelers kan indelen. Het betreft n.l. de spelers die tengevolge van hun zaak, zich niet op een werkdag kun nen vrij maken. Dit is zeer te betreuren, want hierdoor moet de Vrije Pion minstens 5 goede spelers buiten spel laten staan. De gedetailleerde uitslag was als volgt: De Vrije Pion-Schavo: C Quirijns - C Versteeg 0-1W Goedhart - J v d Ben 0-1; Th Rijken-W Hunfes Yz-Yz\ L Stcin-A Mutsaers 0-1; Ir de Kwaasteniet - W Hobert Yz-Yz', H Weistra-C Nuijten 0-1; A Els- mans-P v d Broek 1-0; J Rosenbrand-A Mooij 0-1; Arn Elsman-A Vereijken 0-1; W v Loon-C Belterman 0-1; uitslag 2-8. WIJZIGING BEBOUWDE KOMMEN Op voorstel van het gemeentebestuur heb ben Ged. Staten v. Noord-Brabant de gren zen van de bebouwde kommen herzien. Zo is nu de Nieuwe Polder in de bebouwde kom opgenomen. Verder werd de grens van de bebouwde kom, die voorheen bij de spoor wegovergang aan de Keizorsdijk lag, verlegd in de richting Keizersveer tot juist voorbij de bocht van de Maasdijk en in de richting Geertruidenberg tot de rolbrug. Aan de zuidzijde van R'veer is de grens die voorheen ter hoogte van de Koningstraat lag, in de richting Oosterhout verschoven tot even voorbij de ingang van het wandelpark. Naar aanleiding hiervan zullen binenkort de plaatsnaamborden en de borden aangevende de max. snelheid van 50 km per uur worden verplaatst. De bestuurders van motorrijtui gen hebben hiermede terdege rekening te houden, omdat in de bebouwde kom niet harder dan 50 km per uur mag worden ge reden. VERGADERING N.C.V.B. Woensdag 10 jan. belegt de afd. Raams donk van de NCVB een vergadering in zaal Rehoboth. Op deze avond zal door dr. J. Kuyper uit Breda een spreekbeurt worden gehouden over het onderwerp: Verantwoor de gezinsvorming. Voor deze avond werd tevens uitgenodigd de afd. Oosterhout. WELPEN BEZORGEN KINDEREN EEN LEUKE MIDDAG Dezer dagen waren bij de welpen van de Andries de Bont-groep een 30-tal kinderen te gast, merendeels broertjes en zusjes van de welpen. De verschillende gezelschapsspe len bleken op de niet-welpjes een uitsteken de indruk achter te laten. Het hoogtepunt van de middag werd gevormd door 'n raad- spelletje, waarbij bij de jongens een prijs werd gewonnen door L. Hooymayers en bij de meisjes door A. Kieboom. KERSTVIERING K.A.V. In café H. Kamp hield de plaatselijke af-

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5