KAATSHEUVEL Gemeenteraad Waspik P. J. Geerls Zn. Tilburg 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 JANUARI 1962 14 is echter vastbesloten om in ok tober alle wielerbedrijvigheden te beëindigen. Evert van Mokum gaat weer naar Tunesië. De Amsterdamse ploegleider steft over enkele we ken de ploeg samen, Waarmede liii van 20 maart tot 1 april in 't land van Bourguiba zal verblij ven. Gustav Schur, oud-wereld kampioen bij de amateurs, werd in Oost-Duitsland gekozen tot sportman van het jaar. Schur be haalde deze titel voor de tweede maal in successie. Peter Post-Rik van Looy, van Steenbergen-Severeijns, Bug- dahl-Pfenninger, zijn de voor naamste deelnemers aan de Zes daagse van Berlijn, die van 12 tot 18 januari wordt verreden. Leen van der Meulen debu teert op 14 januari in Dordmund als beroepsrenncr. Zijn tegen standers? Karl Heinz Marsell (wereldkampioen), Pol Depaepe en Martin Wierstra. Rik van Steenbergen en Rik van Looy zullen 20 januari in Antwerpen een omnium rijden bestaande uit: km. met vliegen de start, achtervolging over 3 of 4 km., 500 in. tijdrijden met stil staand vertrek, klassementsrit en... stayerswedstrijd. Rik van Steenbergen-Miele Scvereijns behaalden in Keulen hun 17e zege als duo in een Zes daagse. Voor Rik persoonlijk was het de 2/e zesdagentriomf uit z'n loopbaan. Drie oud-Tour de France renners doen in 1902 hun herop treden bij de onafhankelijken: Wies van Dongen (Breda), Brain Kool (Delft) en Piet Haan (Nieu- wenhagen Tube Wolber, importeur P. van Est, zal in 1962 met een ploeg van 12 onafhankelijken aan de competitie deelnemen. Henk Cas- tricum (Beverwijk), Jaap van der Weele (Goes) en Leen van der Flier (Rotterdam) tekenden reeds een contract. Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Wijffels voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Gerlach te Ca pelle, tel. 04168-350. Overzicht loop der bevolking. Het aantal inwoners der ge meente Loonopzand is in 't jaar 1961 alleen dank zij het geboorte overschot met 224 personen toe genomen en bedroeg op 1 januari 1962: 15631 personen. Per 1 januari 1961 telde de ge meente Loonopzand 15407 inwo ners. Door geboorten vermeer derde het inwonertal met 362 en door vestiging met 404 zielen. Het aantal geboorten was bijna gelijk aan dat in 1960 (367),'en het aantal vestigingen was in 1961 belangrijk minder, n.I. 480 tegen 404. Door overlijden verminderde bet aantal inwoners met 113 per sonen en door vertrek met 429 personen. Deze cijfers zijn geluk kig ook minder dan in 1960, want in dat jaar bedroegen deze res pectievelijk 117 en 497. Het vertrek-overschot bedroeg in 1961 25 personen en in 1960 17 personen. De totale vermeerdering met 224 in 1961 is praktisch gelijk aan die van 1960, toen het zielen tal met 223 toenam. Overigens blijven de mannen in de meerderheid, n.I. op 1 jan. 1961 7935 tegen 7472 vrouwen, waaraan natuurlijk voor een ge deelte de bewoners van bet mis siehuis verantwoordelijk zijn. Op 1 jan. 1962 is gebleken, dat de vrouwen iets van hun achter stand hebben ingelopen, n.I. 24, en de verhouding was op dat moment 8035 tegen 7596. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel Ruil- en Verkoopbeurs opgericht. Onder voorzitterschap van J. v. Heeswijk werd in café De Sportwereld, Marktstraat 19, een ruil- en verkoopbeurs opgericht voor postduiven. Het ligt in de bedoeling van het bestuur alle liefhebbers van postduiven in de gelegenheid te stellen hun duiven te ruilen of te verkopen. De da tum van de te houden eerste ruil en verkoopbeurs is vastgesteld op zondag 28 januari a.s. in bo- bengenoemde zaal. Gezien 't feit dat deze beurs gehouden wordt in kringverband, zodat alle lief hebbers daaraan kunnen mee doen, venvacht het bestuur een groot aantal duiven. Biljartcompetitie KNBB district Kaatsheuvel. Zaterdag 13 januari: 3e klas, groep A: Poedelvrees 2—HGL 3. KTO 3—NAS 3. De Dreef 3HKS 2. 2e klas: Ons Genoegen 1— Euphonia 2. Maandag 15 januari: le klas, groep A De Efteling't Centrum. EuphoniaKOT. le klas, groep B: KTOAltijd Raak. HKS—HGL 2e klas: NAS 2—KTO 2. De Dreef 2HGL 2. Poedelvrees 1Nooit Volleerd 1. 3e klas, groep B: KOT 2Poedelvrees 3. Nooit Volleerd 2Efteling 2. Centrum 2HKS 3 Toneel. De KAB-toneelvereniging „Kunst naar Kracht" heeft sinds enige weken in studie het blijspel in 3 bedrijven „Engel in nood" van Max Andrea. Een fris en pittig blijspel, dat de toeschouwers te zijner tijd ongetwijfeld een vro lijke avond zal bezorgen. De regie is weer in handen van de heer Jos van den Assem. Het ligt in de bedoeling dit spel half februari voor het voet licht te brengen in de zaal van de Gildenbond. Handbalvereniging DESK speelde haar eerste ronde in de veiling hallen te Breda. Met 4 teams werd zondag j.l. deelgenomen aan de zaalhand balcompetitie, die gespeeld wordt in de veilinghallen te Breda^ Het begin is niet onverdienste lijk ingezet. Het le herenteam wist Velocitas met 13-8 te ver slaan, evenals Taxandria 2, dat met 16-8 genoegen moest nemen. Het 2e herenteam van DESK deed in het geheel niet onder voor het le; hun speltempo lag zelfs beduidend hoger, ofschoon dit wel eens ontaardde in een te ruw spel. Van Juliana 2 werd ge wonnen met 10-7. Rapid 3 kreeg een grote ne derlaag te incasseren: 19-2 was hier het resultaat. De jongens asp. die voor de eer ste keer naar het zaalhandbal gingen, wonnen zeer verdienste lijk van KSB met 14-2. Tegen de rappe spelers vim Volt waren ze echter niet opgewassen. Met 19-8 werd hier verloren. De meisjes aspiranten, ook voor de eerste maal naar 't zaal handbal, kregen tweemaal KSB uit Tilburg tegen. Beide wedstrij den werden verloren, zij het met een klein puntenverschil, 4-1 en 3-1 waren hier de uitslagen. Zondag a.s. gaan alle 7 deel nemende teams van DESK naar Breda om daar het volgende pro gramma af te werken. Dames senioren. Veld 1 15.05 u. DESK-Uno Animo Veld 3 17.00 u. Dongen-DESK Dames junioren. Veld 3 12.00 u. Be Fair-DESK Veld 1 14.30 u. SOA—DESK Meisjes aspiranten. Veld 4 16.20 u. Blauw Wit-DESK Veld 4 16.40 u. Dongen-DESK Horen senioren 1. Veld 3 13.45 u. Volt 2-DESK 1 Veld 3 17.45 u. DESK 1-B1. Wit 1 Heren senioren 2. Veld 1 15.40 u. DESK 2-U. An. 1 Veld 4 17.50 u. DESK 2-Rapid 3 Heren junioren. Veld 2 12.00 u. Dongen-DESK Veld 3 14.30 u. DESK-Juliana Jongens aspiranten. Veld 4 16.05 u. Dongen-DESK PLUIMVEESUCCESSEN Op de provinciale pluimvee- en ko nijnententoonstelling, welke afgelo pen weekend te Waalwijk plaats vond, behaalde de heer J. Tuerlings met Mi norca zwart hen oud 1 ZG, met hen jong 2 ZG, met haan jong 1 ZZG en de heer P. Elshout met haan jong 2 ZG en met hen jong 1 ZZG. GESLAAGD. Voor het examen Staatspraktijkdi- ploma I slaagden onze plaatsgenoten J. A. M. Coolen en P. F. G. M. Schel- lekens. Beiden genoten hun opleiding aan de Kath. Leergangen te Tilburg. N.V. EMZA SLUIT BEDRIJF De N.V. Emza schoenfabriek is zaterdag j.l. gesloten en de ongeveer 60 werknemers ontslagen. Enigen van hen hebben reeds een andere werkge ver gevonden. Aangezien de vraag op de arbeidsmarkt nog steeds groter is dan het aanbod, zullen ook de ande ren hierin spoedig geslaagd zijn. VOLKSUNIVERSITEIT. Dinsdagavond werd de eerste le zing gegeven in de serie 'n Mens leeft niet van brood alleen", waarin de aanwezigen een antwoord zouden krijgen op de vraag: „Is dansen een (noodzakelijk) onderdeel van de op voeding?" Toen de bijeenkomst ech ter werd gesloten, bleef er als vruchtbaar" resultaat 'n levensgroot vraagteken achter. Met andere woor den, er was helemaal geen antwoord gegeven, omdat de bewuste vraag niet aan de orde is gekomen. Om de lezer meteen volledig in te lichten: deze avond is een complete mislukking ge worden, waartoe een samenspel van omstandigheden echter heeft geleid. De Volksuniversiteit heeft wel eens meer 'n avond gehad, waar men min der enthousiast over was, hetgeen overal wel eens zal gebeuren. Daar staan echter een overgrote meerder heid van uitstekend geslaagde bijeen komsten tegenover. Op de eerste plaats was in het on derhavige geval de aangekondigde spreker, Ko Sandmann, verhinderd. Zijn plaatsvervanger de heer de Jong uit Amsterdam, was ten enen male ongeschikt om het onderwerp te be handelen op de wijze zoals het be stuur van de Volksuniversiteit zich had gedacht. Deze meende te kunnen volstaan met een gemoedelijk babbel tje over het dansen in het algemeen, wat „sterke verhaaltjes" en enkele be paald onsmakelijke demonstraties van hoe niet gedanst moet worden. Serieuze vraagstellers stuurde hij met 'n kluitje in het riet. Overigens werden serieuze vragen niet gaarne gesteld, omdat men bij het inleidend praatje al duidelijk het gemis aan eni ge wetenschappelijke achtergrond had geconstateerd. Bovendien begon be trokkene 20 minuten te laat en was hij circa 10 minuten vóór het gebrui kelijke pauze-tijdstip reeds „aan het einde van zijn latijn", ondanks de hulp van een paar gramofoonplaten. Op de tweede plaats was de samen stelling van het auditorium niet geëi gend voor deze avond, waardoor een gedegen antwoord op de bewuste vraag slechts door enkele toehoorders op prijs zou zijn gesteld. Omdat slechts weinig leden der Volksuni versiteit voor deze avond hadden in geschreven, had het bestuur ook leer lingen van de Mater Amabilisschool uitgenodigd. Dit is bepaald geen goed idee geweest. De avond was immers bedoeld voor alen die de verantwoor ding dragen voor de opvoeding van de oudere jeugd. Speciaal voor deze jon gelui was het sterke accent, dat ge legd werd op de verkeerde manier van dansen, niet gunstig. Aan het slot van de avond gaven twee leerlingen van het dansinstituut de Jong een keurige demonstratie, welke enigszins de waardeloze inlei ding en de onprettige sfeer bij de discussie deed vergeten. HARMONIE CONCORDIA VOOR DE KRO-MICROFOON A.s. zaterdag 13 januari zal de Kon. Erkende Harmonie Concordia uit Loonopzand onder leiding van haar dirigent Sef Pijpers een uitvoe ring verzorgen voor de K.R.O. Het wordt een rechtstree.kse uitzending, welke zal plaats hebben vanuit de zaal van het Patronaat te Udenhout, een ruimte met 'n uitstekende acoustiek, getuige het feit dat he Brabants Or kest hierin reeds diverse malen 'n uit voering heeft gegeven. Concordia voert achtereenvolgens uit: 1 Bij den muziekmeester (Suite) van A. den Ahrend; 2 Introductie, elegie en capriccioso van Meindert Boekei; 3 Schuter an Schulter, van E. Eebel. De uitzending begint om 13.25 u. Agenda. Apollo theater. Vrijdag 12 januari 8 uur en zondag 14 januari 8.30 uur: „5 gebrandmerkte vrouwen", 18 j. Zaterdag 13 januari 8 uur: „Illusie van het geluk", 18 jaar. Zondag 14 januari 6 uur: „De beul", 14 jaar. Doktersdienst. Komend weekend zal de prak tijk van de doktoren P. Wij ten- burg te Kaatsheuvel en A. de Vries- te Loonopzand worden waargenomen door dokter R. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag en zondag zal de praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door zijn collega K. van Tuijn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. BILJARTSPORT Wim Soeterboek drong door tot de hoogste Nederlandse biljarttop. Jarenlang was onze plaatselijke bil jart-favoriet, Wim Soeterboek, een der toonaangevende cracks en steeds een der ernstigste kanshebbers voor de nationale titel, hoofdklasse klein biljart 38 - 2. Gemis aan goede spar ring-partners ter plaatse en ook aan tijd, waren altijd een hinderpaal om zich ernstig voor te bereiden, zodat de titel hierdoor vooral diverse malen op 't nippertje aan z'n neus voorbij ging. Sinds een paar jaren is het 38-2 wat in verdrukking gekomen en lijkt het dat Wim z'n hart verpand heeft aan het steeds meer aan populariteit winnende onderdeel: driebanden. Niet alleen in z'n eigen vertrouw de KOT met broer Cor en anderen vond hij in beginsel hiervoor gelegen heid, maar vooral in z'n speciale club „Van den Brandt" te Waalwijk, sa men met de nationale kampioen Hen- ny de Ruijter op diens matchtafel, heeft hij een uitstekende gelegenheid om zich ook in deze spelsoort tot een crack van formaat te ontwikkelen.. Dat hij ook hiervoor de juiste fee ling en vooral inzicht begint te krij gen, heeft Wim afgelopen weekend in de strijd om de nationale titel hoofdklasse driebanden te Hilversum bewezen. Hoewel het kampioenschap bij de oude rot, en eveneens all-roud- biljarter, Henk Metz terecht kwam, leverde Wim in dit tournooi toch ook een prachtige en indrukwekkende prestatie. Dat het hem niet meezat, kan men uit onderstaande eindstand opmaken, waaruit blijkt, dat hij met slechts 4 matchpunten een bescheiden vijfde plaats innam, maar desondanks een belangrijk hoger algemeen gemid delde bereikte dan nummer 2 met z'n 12 punten. Het voornaamste voor Wim was echter, aangezien een gem. boven 0.650 promotie naar de ere klasse betekende, dat hij met z'n uit- stekende verrichting het Walhalla der driebanders is binnengestapt. Een knappe prestatie na zo'n korte tijd van voorbereiding. De eindstand te Hilversum was vraagt een werkster voor een hele, of twee halve dagen per week. zelfstandige werkster voor 1 of 2 morgens per week. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. Fa. DENISSEN koopt zaterdag van 10.30 tot 11.30 uur mannenkanaries 7.per stuk poppenkanaries 1.25 per stuk Vogels brengen: Vogel- en Zaadhandel Schilders Hoogeinde 10, Waalwijk TE KOOP aangeboden kinderwagen (zwart) Heistraat 224, Sprang-Capelle GROOT EENDAGS RIKCONCOURS op zaterdag 13 januari. Aan vang 8 uur in de zaal van W. Vermeulen, Kerkstraat 34 te Loon op Zand. Geldprijzen (ƒ20.- 10.- 5.- en 3 x 2.50) Inschrijfgeld 50 cent. Vanaf zaterdag BALANS OPRUIMING Vele extra koopjes. M. VAN LOON Laageinde 81 Waalwijk Telef. 2664 Wij hebben de nieuwe Sparta 1962 hulpmotor in zwart, groen en blauw. Rijwielhandel Stokkermans LIJNSHEIKE (bij kanaal- brug) Telefoon 21137 Bilderdijkstraat 52 (hoek JEtingb. West-Berkdijk) Telefoon 30137 De raad der gemeente Waspik komt vrij dag 12 januari a.s. om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 22 nov. 61. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. .3 Voorstel tot straatnaamgeving. 4. Voorstel tot wijziging c.q. aanvulling van de Algemene Politieverordening. 5. Voorstel tot benoeming leden com missie tot wering van schoolverzuim. 6. Voorstel tot vaststelling exploitatie vergoeding bijz. kleuterscholen. 7. Voorstel tot benoeming bestuurslid Gemeentelijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg. 8. Aanbieding gemeentebegroting en be groting G.l.M.Z. dienstjaar 1962. 9. Voorstel tot het aangaan van een re kening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 't jaar 62. 10. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot zekerheidsstelling als be doeld in het besluit bevordering eigenwo- ningbezit. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aankoop gronden in uit breidingsplan Waspik-Beneden (Noordelijk gedeelte. Straatnamen. Nu de ruilverkaveling „Ten Westen van de Capelse Vaart" nagenoeg is voltooid die nen de nieuwe en onbenaamde wegen in dat plan van namen te worden voorzien. Het zelfde geldt voor de reeds eerder gereed ge komen verkavelingen in de Overdiepse Pol der en in de Polder het Eendennest. Aan de hand van een rapport van de streekarchiva ris wordt aan de raad voorgesteld ook en kele andere straatnamen te herzien. In eer dergenoemd rapport komen onderstaande namen voor: 1. Frieseweg, genoemd naar de vroegere sluis in het Friese gat aldaar, gelegen in het overdiep, uitkomend op het Oude Maasje. 2. Graafseweg, genoemd naar de familie de Graaf, die enkele generaties lang de veer pont aldaar heeft bediend, evenwijdig lopend aan vorengenoemde weg. .3 Gantelwcg, genoemd naar de ernaast gelegen waterloop „de Dussense Gantel 4. Poolseweg, ter herinnering aan de Po len die daar in de bevrijdingswinter van '44- '45 opereerden. 5. Overdiepse Kade; deze weg die langs de noordelijke oever van het Oude Maasje loopt, werd eertijds Parallelweg genoemd. Aangezien dit geen fraaie naam is, stellen B. en W. voor deze weg Overdiepse Kade te noemen, daar hij gelegen is in de Overdiep se polder. 6. Maasdijk, in het kadaster „Maasweg geheten. Daar echter -weg met een topogra fische eigennaam in het eerste lid, door gaans een weg naar de in het eerste lid be doelde plaats wil aanduiden (vergelijk b.v. 's-Gravenmoerseweg is weg naar 's-Graven- moer), wat hier niet het geval is, stellen «B. en W. voor de weg, gelegen aan de zuide oever van het Oude Maasje, grenzend aan de gemeente Raamsdonk, Maasdijk te noe men. 7. Hooiweg, thans dwarsweg genoemd. Voorgesteld wordt deze weinig fraaie bena ming te wijzigen in Hooiweg, naar het pro- dukt dat van oudsher de opbrengst der al daar gelegen landerijen en sinds eeuwen een der belangrijkste uitvoerartikelen van Was pik is geweest. 8. Scharlo. In haar vergadering van 18 dcc. 1958 besloot de raad de Havendijk en de Veerweg benoorden de nieuwe Prov. weg, Scharlo te noemen, naar het oude gehucht Scharlo dat aldaar gelegen was. 9. Maaskade. Thans loswalweg genaamd. Aangezien dit een weinig estetische naam is en bovendien taalkundig niet geheel juist, werd in overleg met het gemeentebestuur van Sprang-Capelle besloten de naam Maas kade voor te stellen, daar de betreffende weg ook doorloopt op 't gebied van Sprang- Capelle. Inmiddels heeft de gemeenteraad van Sprang-Capelle deze naam reeds vast gesteld, conform ons voorstel. 10. Polanenweg; deze weg lopende vanaf de nieuwe Prov. weg noordwaarts tot de Oude Maas, Polanenweg te noemen naar de adelijke familie van Polanen. Deze familie was in de 15e eeuw in het bezit van de voor malige ambachtsheerlijkheid Klein-Waspik, waar deze weg midden in ligt. 11. Bovenkerkweg, gelegen in de polder Bovenkerk over de Vaart, lopende vanaf 't Vaartje naar Maaskade. 12. Oude Molenweg, lopende vanaf Maas kade naar Oude Straat. Door de verkave lingscommissie genoemd naar de windmolen die reeds in de 17e eeuw aan de toen Sta- peleind geheten prov. weg stond. 13. Oude Straat: thans Kadestraat. Daar deze naam een tautologie is, d.w.z. op dub bele wijze eenzelfde topografische eenheid uitdrukt, wordt voorgesteld deze weg zijn vroegere benaming „Oude Straat" terug te geven. Langs de Oude Straat was voor de Elisabethsvloed van 1421 de bebouwing van het oude Waspik gelegen. Het verlengde van deze weg onder Sprang-Capelle draagt dezelfde benaming. 14. Stadhoudersdijk. In wegenlegger Achterste Dijk, in kadaster Diepstraat en Verlengde Diepstraat geheten. Aangezien er ook een Achterste dijk is in de Binnenpol- der, en Diepstraat 'n weinig zeggende naam, stellen wij U voor deze straat in zijn geheel vanaf de Benedenkerkstraat tot aan de Spoorstraat de aloude benaming Stadhou dersdijk terug te geven, welke herinnert aan de vroegere stadhouders, de prinsen van Oranje die daar uitgestrekte bezittingen hadden. (Persoonlijk zagen wij een oude naam als Diepstraat graag gehandhaafd, te meer omdat de later hiervan afgeleide naam Verlengde Diepstraat door Stadhoudersdijk vervangen kan worden). 15. Voshoornwegweg, die vanaf de Stadhoudersdijk onder de gemeente Raams donk doorloopt, is in het kadaster Voshoorn weg geheten. Aloude naam ter plaatse. 16. Lage weg de voortzetting van deze weg onder de gemeente Raamsdonk is even eens zo geheten, lopende langs de zuidelijke gemeentegrens vanaf Stadhoudersdijk. 17. Ruichtweg. Voorgesteld wordt de nu onbenaamde verbindingsweg tussen Arn. Verschurenstraat en Canadeseweg Ruicht weg te noemen, naar de vroeger bestaande naam Ruijchtpad. 18. Kloppersteeg. Voor deze verbindings weg tussen Vrouwkensvaartsestr. en Schot se Hooglandersstraat ware de oude bena ming over te nemen. 19. 's-Grevelduinseweg Door de verka velingscommissie Middenweg genoemd. Voorgesteld wordt deze weinig zeggende naam te vervangen door 's-Grevelduinseweg, daar 's-Grevelduin de oude naam is voor het gphele tegenwoordige kerkdorp Waspik-Bo- ven, d.w.z. 's-Grevelduin-Waspik in tegen stelling met en ter onderscheiding van 's-Grevelduin-Capelle. 20. Margotweg Door de verkavelings commissie genoemd naar de vroeger daar gelegen hebben Margotputten. 21. Leiweg. Voorgesteld wordt deze weg gelegen in de ruilverkaveling 't Eendennest, naar de daarlangs gelegen stromende water loop, die vanouds Leiwater heet. 22. Capclseweg: Voorgesteld wordt deze verbindingsweg van 's-Gravenmoer met Ca pelle in overeenstemming met het advies van de verkavelingscommissie aldus te noe men. 23. Lage Zandschel. De oude benaming van deze weg die onder Sprang-Capelle eveneens zo is geheten, dient gehandhaafd te worden. 24. Ravenbosweg. De wegenlegger kent deze naam ook reeds voor de weg die even eens 's-Gravenmoer met Capelle verbindt. 25. Vogelenzangweg. Door de verkave lingscommissie zijn aan deze weg twee na men gegeven: Leiweg voor het gedeelte ten noorden van de Ravenbosweg en Nieuwe Vogelenzangweg voor het gedeelte ten zui den daarvan. Aangezien het hier een rechte doorlopende weg betreft is de aanduiding ervan met twee verschillende benamingen, in het geheel niet nodig. De kruisende Ra venbosweg is niet zo belangrijk dat de be treffende weg in twee delen behoeft uiteen te vallen, wat de naamgeving betreft. Voor gesteld wordt dan ook deze weg Vogelen zangweg te noemen. 26. 's-Gravenmoerseweg. Sedert de ver nieuwing van deze provinciale weg vanaf de Spoorstraat is deze weg onbenaamd geble ven. Gezien de voornaamste functie van de ze weg n.I. verbinding van Waspik met 's-Gravenmoer, stellen B. en W. voor deze weg 's-Gravenmoerseweg te noemen. Standplaats woonwagens. Nu de gemeente Waspik sinds 8 sept. 1959 is toegetreden tot de gemeenschappelijke re geling Streekwoonwagenkamp Midden-Bra bant te Tilburg is het wenselijk de Alg. Po litieverordening dezer gemeente zodanig te wijzigen, dat het mogelijk wordt woonwa gens, die in deze gemeente een standplaats willen innemen, te verwijzen naar 't Streek woonwagenkamp. Daarbij zouden B. en W. gemachtigd moeten worden deze bepaling daadwerkelijk uit te voeren. Commissie Wering Schoolverzuim. Nu de zittingsperiode van de commissie tot wering van schoolverzuim per 1 jan. ver streken is, zal opnieuw de benoeming van de leden van de commissie moeten plaats heb ben. Dientengevolge bevelen B. en W. aan de huidige leden van de commissie weer voor een nieuwe zittingsperiode te benoemen. De commissie bestaat uit a. als vertegenwoordiger van de school gaande kinderen: mevr. J. C. H. Kamp-Bie- mans, en de heer W. H. Smits; b. als vertegenwoordiger van het bijzon der lager onderwijs de heren N. C. M. van der Rijken en J. Dubbelman; c. als vertegenwoordiger van de overige inwoners der gemeente de heer C. v. Iersel. Bestuur G.l.M.Z. Op 1 jan. 1962 treedt het lid de heer C. A. A. Langerwerf af als bestuurslid van de Gem. Instelling voor Maatsch. Zorg. B. en W. dragen ter benoeming voor: 1 Cornelis A. A. Langerwerf; 2 Wouterus Th. Zijlmans. Rekening Courant. Ter voorziening in de behoefte aan kas geld zal de gemeente in 1962 wederom gel den op korte termijn opnemen omdat de ge wone dienst aan inkomsten dikwijls geen ge lijke tred houdt met de uitgaven. De maxi male behoefte aan kasgeld voor 1962 wordt geschat op f 100.000. B. en W. stellen daar om voor met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten te 's-Gravenhage een overeenkomst aan te gaan, waarbij het krediet in reke ning-courant voor 1962 wordt vastgesteld op f 100.000.-. I! .lil KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk te Waspik zijn zondag 14 jan. a.s. als volgt: 10 uur de heer Alderlie6ten uit 's-Gra venhage; 14.30 uur Ds. Koudstaal uit Sleeuwijk. VOLLEYBAL Zaterdag 13 jan. a.s. speelt het 2e team van Atak in Tilburg een competitiewedstrijd tegen Wavoc uit Waalwijk. VOETBALPROGRAMMA. Supporters van Waspik en White Boys hopen zondag a.s. hun favorieten aan het werk te zien in de volgende wedstrijden: Waspik 1 - Jong Brabant 1; Oisterwijk - White Boys; Waspik 2 - Veerse Boys 3; Be Ready - Waspik 3; White Boys 2-Dongen 4. lAlbtiMttJL .i, rt car. brt. h.s. alg. gem. Pt. 1 Metz, Den Haag 342 464 7 0,737 12 2 Heineman, Den Haag 342 524 6 0,652 12 3 Van Essen, Den Dolder 319 456 7 0,699 10 4 Janse, Arnhem 287 528 6 0,543 6 5 Soeterboek Kaatsheuvel 334 483 7 0.691 4 6 J. Franken, Tilburg 305 481 7 0.634 4 7 Goos, Breda, 307 489 9 0,627 4 8 Schipper, Utrecht 277 507 6 0.546 4 Naar de ere-klasse promoveren dus Metz, Heineman, Van Essen en Soeterboek. Mevr. NOTARIS PETERS Dr. Mollerlaan 2, tel. 3152 Waalwijk GEVRAAGD z.g.a.n. SPECIAALZAAK Vughterstraat 141-149 Tel. 36567 - Den Bosch

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 14