Gouden bruidspaar Roomer-v. d. Schans BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 JANUARI 1962 2 DE NEDERLANDSE SPOORWEGEN De Nederlandse Spoorwegen komen meer dan tweeduizend man personeel te kort, of wel bijna zeven procent van de tota le behoefte. Dit deelde de presi dent der N.S., ir. Lohman, don derdag mede. Het afgelopen jaar daalde het aantal personeelsleden in effectieve dienst met (>07 tot 29.803. Sinds augustus zijn in stroming en uitstroming even wel met elkaar in evenwicht. De wervingsactie in België heeft een bescheiden, maar welkom resul taat opgeleverd: de N.S. hebben thans 124 Belgen in dienst. Ondanks het personeelstekort hebben N.S. de arbeidstijdverkor ting redelijk goed kunnen reali seren door gebruik te maken van nog aanwezige marges, door or ganisatorische maatregelen en uitbreiding van de automatise ring. Niettemin ondervindt het spoorwegbedrijf er grote proble men door: het heeft nu eenmaal een onregelmatig verloop van on regelmatige diensten. Daarom ook was verbetering van de se cundaire arbeidsvoorwoorden en neerkomend op geïndividuali seerde bijslagen, geen luxe. Over werk is bij N.S. nu eenmaal in beperkte mate mogelijk, aldus ir. Lohman, en waar thans niet meer „tijd voor tijd", maar „geld voor tijd" wordt gegeven, geldt dit nog sterker dim tevoren. Te gen verslapping van arbeidstern- po en oplettendheid als gevolg van gemaakte overuren wordt gewaakt. De dagprestaties in het wagen- ladingvervoer zijn gemiddeld met 13 pet. gestegen als gevolg van het feit, dat door de invoering van de vijfdaagse werkweek het wagenladingvervoer op zaterdag met 65 pet. is afgenomen, welke hoeveelheid over de andere da gen is verdeeld. Dit brengt ver- werkingsmocilijkheden mee. N.S. kennen in dit verband grote be tekenis toe aan een stemming van tevredenheid onder het per soneel, welke betekenis door de gang van zaken rondom de jong ste zomerdienstregeling al aan getoond is. Ir. Lohman hoopte op een goe de en vruchfnure samenwerking met Personeelsraad en vakvere nigingen bij het overleg overliet Reglement Dienst voorwaarden, dat per 1 april moet worden her zien. Hij pleitte in dit verband voor een vereenvoudiging van de goedkeuringsprocedure. Wijzi ging van arbeidsvoorwaarden bij N.S. vergt namelijk niet alleen goedkeuring van rijksbemidde laars, maar bovendien van de minister van Verkeer en Water staat. Deze kwestie is in studie. Als vervoersonderneming heb ben N.S. het ook moeilijk met de in het loonbeleid vastgelegde „spelregels". Tot opvoering van de produktiviteit zijn de moge lijkheden gering. Gezien de bete kenis van het vervoer voor de nationale economie zullen ver voersbedrijven het op langere termijn niet kunnen stellen zon der enigerlei doorberekening van de stijging der personeelskosten. Het is de enige manier om hun personeel tegenover de zuig kracht der industrie te kunnen behouden. De N.S. zal zonder winst zijn in het boekjaar 1961 en geen ver lies lijden in 1962 door hogere tarieven, als deze worden goed gekeurd. Het nog vitale gouden bruidspaar Roomer-v. d. Schans Als het allemaal een beetje mee wil vallen, zal het donder dag 1 februari op Grotestr. 111e een heel feest worden, want het bruidspaar Roomer-v. d. Schans is bij voorbaat niet van plan de ze dag, waarop zij vijftig jaar zijn getrouwd, ongemerkt voor bij te laten gaan. En zo zal het dan gebeuren, dat die donderdag rlc familieleden in café van der Pluijm, Hugo de Grootstraat 6, rond 10 uur bijeen zullen komen omi de festiviteiten aan te van gen. Om 2 uur is de receptie en wanneer wij de buurtbewoners en familieleden mogen geloven, zal het aan belangstelling bepaald niet ontbreken, 's Avonds rond 8 uur zal het feest zijn climax ken nen, wanneer de harmonie Sint Crispijn het jubilerende echtpaar een feestserenadc komt brengen, terwijl de zangvereniging uit Be- soijen deze gelegenheid zal aan grijpen om een muzikale hulde te komen verzorgen. Natuurlijk heeft men 'n feest comité geformeerd, dat er het nodige toe zal bijdragen om deze dagen onvergetelijk te doen wor den. Deze dagen, want het feest wordt op vrijdag 2 februari in onverminderde mate en in al zijn glorie en glans voortgezet. Alleen wat uitgebreider, want op deze dag zal heel de buurt en het feestcomité heeft het woord „lDuurt" nog al ruim opgevat 's avonds om 8 uur in de zaal Jan de Nijs bijeenkomen, waar dan ook in hun bijzijn 't buurt- cadeau zal worden aangeboden. Een klein orkestje zal deze avond met wat vrolijke muziek opluis teren, zodat er gelegenheid te over is om de al dan niet stram me benen weer eens te strekken. Het feestcomité, waarin o.a. zitting hebben de heren Louter, Treffers, Schoonderinark, Pijnen burg, A. Teurlings, Snels, v. Zeist FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE JEUGD VAN TONY ROMAN door A. v. ENGELEN 15) Hij staat er van te kijken, wat def tig hij de woorden uitspreekt; hele maal niet op z'n boers meer! Wat zal Marietje zeggen? „Natuurlijk mag je dat, malle jon gen!" grappigt het meisje; zij heeft immers nog wat goed te maken bij Tony, en er steekt toch niets in? Wel krijgt zij de indruk, dat het met die moeheid zo'n vaart niet loopt, want bepaald hups en lenig gaat hij zitten! Tony's stoutste verwachtingen zijn overtroffen! !De welwillendheid van Marietje is onmiskenbaar voor zijn gevoelig oor! O deze buit is wel al- lerbegeerlijkst! Zij is nu niet verlegen meer en op haar beurt kijkt ze hem onbe vangen aan, omdat hij student is, want je voelt direct dat het iets meer dan recht toe is, zo een jongen en zo een meisje. en Pulles, heeft er tevens voor gezorgd, dat de huisgevel van 't gouden bruidspaar en de daan waarin zij wonen, wordt ver sierd; er zal aan het begin en het einde van de dam een ere poort worden opgericht; bo vendien zal de gevel en de hele dam verfraaid worden met ny- lonbloeinen, katoenen slingers en vlaggen, terwijl het geheel fee ëriek zal worden verlicht. Om tot een treffende versiering te komen is er hard, zeer hard ge werkt door een speciaal daar voor in het leven geroepen da mescomité, dat al heel wat uur tjes heeft besteed aan knippen en rijgen. Al die voorbereidingen brengen ontzettend veel werk mee en het neemt ongemerkt veel van de toch al vaak schaar se vrije tijd in beslag. Maar, zo verzekerde ons een der leden van 't feestcomité, het is er best aan besteed, want het gouden bruids paar Roomer-v. d. Schans staat in Waalwijk goed bekend. De heer Roomer, die inmid dels zijn 75e levensjaar is inge gaan, is een populaire figuur, een typische Brabander, die zijn le ven lang hard heeft gewerkt om de kost te verdienen voor. zijn vrouw en zijn kinderen en die, ondanks de vaak moeilijke tijden steeds zijn goed humeur heeft weten te behouden. Dat moet ook van zijn vrouw gezegd worden, die ondanks naar 74 jaar, wat hartelijkheid en humor betreft, echt niet voor haar man onder behoeft te doen. De heer Roomer was steeds een graag geziene fi guur bij de Bond van Ouden van Dagen, met wie hij dan ook al tijd het jaarlijkse uitstapje ging maken. Hij wist steeds op een voortreffelijke manier de stem ming er in te houden, terwijl hij door zijn grollen en grappen zijn medereizigers een onvergetelijke dag wist te bezorgen. Het is misschien daarom, dat de buurt en het feestcomité zich zo enorm heeft ingespannen om deze dag werkelijk tot een feestdag te ma ken, die èn het bruidspaar met de familie èn de buurt niet gauw vergeten zal zijn. Biljarten Competitiewedstrijden District Waalwijk KNBB. Prachtige prestatie van Leo van Cromvoirt. 8-0 overwinningen van 't Zwaan tje 1, Nooit Volleerd 2 en OOG 3. 9). „Ik heb n... nog een beetje ge spaard geld", antwoordde smidje Verholen. „D... dat gebruik ik n... nu. Maar ja, w... waar afgaat en n... niet bijkomt, dat g... gaat op, is niet zo?" De oude heer slaakte een diepe zucht. „Gij hebt jammer genoeg gelijk", zei hij. „Waar afgaat en niet bijkomt, dat gaat op. Het is droevig maar waar. Ik ben dan ook blij, dat men mij van jongsaf heeft ge leerd goed om te springen met opgespaard geld. Wanneer men een kapitaaltje heeft, dan moet men dat niet opmaken, maar men moet proberen het te verdubbe len. Er zijn echter niet veel schep selen op deze aarde die dat kun nen. Maar komaan, laten we niet zo somber gestemd zijn. Laten we nog eens wat gebruiken en laat mij u vervolgens naar uw woning begeleiden, opdat ge on derweg niet nogmaals wordt las tig gevallen door deze van ijver blakende politieman." Zo gezegd zo gedaan. Er werd nog wat ge bruikt en even later liepen de deftige vreemdeling en smidje Verholen door de donkere straten van het dorp, op weg naar 't huis van de smid. „Ik vind, dat ik u helpen moet", zei de deftige heer. „Gij hebt nog wat spaargeld, zegt ge. Als ge daarvoor nu eens een nieuwe knecht huurde en wat materialen kocht, dan zoudt ge weer aan het werk kunnen gaan. Maar dan moet ge natuurlijk niet meer drinken. Ik zal dan al mijn welgestelde verwanten, vrienden en kennissen verzoeken hun smidswerk bij u te laten maken." Smidje Verholen was vreselijk dankbaar. Bij het afscheid nemen drukte hij zijn weldoener stevig de hand. En toen hij in zijn bed lag, droomde hij nog over deze goede en edelmoedige man. Wij van onze kant denken natuurlijk ook na over deze goede en edel moedige man, maar we blijven toch iets vreemds aan deze ge schiedenis vinden. Welke werke lijk goede en edelmoedige man neemt nu een beschonken smid mee de herberg in en geeft hem daar borreltjes te drinken, ter wijl hij zichzelf met koffie te vreden stelt? Daar moet iets ach ter zitten, zou men zo zeggen. Wat is hij flink en knap, de liefste jongen ongetwijfeld uit heel het dorp! Weer wordt zij vreemd te moe de, omdat hij haar lief toelacht? Opeens vindt zij het heel jammer dat Tony student is; Iaat zij zich zelf niets wijsmaken! Maar... misschien doet hij zo als andere jongens en doet hij maar alsof! Neen, neen, zo is Tony zeer zeker niet! Zij is weer doorgegaan met harken en durft niet meer op te kijken. Tony zit onder hoogspan ning. Hij heeft reeds bekeken, da,t zij hier op de bank niet te zien zullen zijn vanuit het keu kenraam. Maar... hoe het aan te leggen dat zij bij hem komt zit ten? Tot overmaat van ramp laten zijn vindingrijkheid en ge vatheid hem nu juist in de steek. Eindelijk heeft hij een smoesje, dat er voor kan dienen. „Wat voor een naam staat hier in de bank Marietje?" vraagt hij onnozel weg, terwijl hij een spijker weer in de zak steekt... „Naam? Wat voor een naam?" verwondert zich het meisje. „Ja, dat vroeg ik juist! Kom maar eens kijken!" Zou zij komen? Ja, zij komt! Een beetje ongemakkelijk omdat Tony in de weg zit en niet opschuift! leest zij de inge kraste naam: „Marietje Swin- keJs" „O, stoute jongen, maar dat heb jij gedaan, en de hele bank is er door bedorven!" „Bedorven, Marietje? Kan er met zulk een naam wel iets be dorven worden?" Het meisje is beduusd, want nu wordt de jongen toch wel wat al te vertrouwelijk. „Maar, Marietje, jij zult Wel moe zijn van al dat werken, kom je niet even bij mij op de bank zitten om wat uit te rusten?" „O nee, ik ben echt niet moe!" Maar Tony's ogen blijven er om vragen, vooruit dan maar, heel even, ja, een klein beetje moe is zij wel!... In de appelboom boven hun hoofd springen olijke zwartkop jes heen en weer. Dan zitten ze stil en gluren naar omlaag naar die twee daar op de bank. Ook de zon gluurt nieuwsgierig door de blaadjes. Wat? Die een heeft zijn arm al over de leuning ge legd, wat zou dat betekenen? Het windeke, dat in de buurt is, trekt aan de bakkebaarden van de margrieten langs 't tuin pad en fluistert hun iets toe. Die schudden met hun hoofd en lon ken naar elkaar over die twee aardige mensjes daar op de bank. Het windje geeft z'n ge heimpje ook door aan de andere bloemen in de hof en alle knik ken, ja, ja, zij weten wel, wat zo iets betekent, dat hebben ze meer gezien Tony's arm glijdt van de leu ning en zijn vingertoppen beroe ren heel even de leest van het meisje! Schrikt Marietje? Ja, want met grote ogen kijkt ze de stouterd aan, al kan 't ook wel per ongelijk geweest zijn! Maar deze zoekt in die ogen naar het innigste, naar de ziel; zij kan zijn betoverende glim lach niet weerstaan en ook haar mondje plooit zich. Dan lachen beiden, lief en zalig... Nu zijn ze deelgenoot van eikaars geheim en... even schuldig! Maar die schuld is zoet! Bestaat er in de wereld iets zoeters? En zij genie ten van hun jonge geluk! Dan glijdt er een schaduwtrek over Marietje's gezicht en Tony beseft dat hij een verklaring af te leggen heeft, niet over zijn liefde, want die kent zij nu, maar over het andere, zijn student zijn en dit, hoe hij die twee denkt te rijmen... Doch zal hij het aan dit meisje kunnen zeggen, waar zelfs zijn ouders niet van af weten? Even twijfelt hij, echter niet lang... en in algehele vertede ring voor haar lieftalligheid zegt hij„Marietje, mijn liefste Ma rietje, ik gaoj nie meer weg, nao de vakaansie blijf ik thuis, bij jou Het meisje kijkt wat bangetjes voor zich uit. Maar Tony voelt zijn oude op gewektheid weer naar boven ko men, zijn hart wordt licht en luchtig. Hij plukt een bloempje tussen het gras weg en heeft er een mooie woordspeling mee: „Marietje", zegt hij heel lief en zacht, „wat zou je het liefste hebben, een meizoentje of een zoentje van mij?" Zij weert hem af en springt op. „Nee, nie doen, Tony, moeder zie 't!" Dan loopt zij heen, zoals hij laatst: zonder nog om te kij ken Tony is er ontdaan van. Zou hij wéér te veel gezegd hebben? Ja natuurlijk, domoor die hij is. Waarom ook zo hard van stapel gelopen? Nooit zal hij het leren hoe met meisjes om te gaan! De terugtocht naar huis is weinig eervoller dan de vorige week! Wéér zoekt hij de schuur op en wil zich wijsmaken dat nu alles uit is, maar het lukt hem niet, er is zelfs een kleine tevre denheid in zijn hart, zij heeft toch geen neen gezegd! O, hij mag er van overtuigd zijn dat zij ook van hem houdt! En wat die flater betreft, och, Marietje is zo goed, die zal 't hem wel niet te zwaar aanrekenenTrouwens, in het vervolg zal hij het ver standiger aanleggen, niet zo on besuisd, en dan... ja dan heeft hij de beste kansen op het bezit van haar hartje, zonder voorbe houd O, reeds nu is hij de ge lukkigste mens van de wereld Zal hij het nu ook maar tegen moeder vertellen, dat hij geenzi: meer heeft in de studie en thuis wil blijven? Het andere, zijn lief de voor Marietje, kan beter no- een poosje geheim blijven. Bij de eerste de beste goef gelegenheid zal hij het tegen zij' ouders vertellen, maar ach, v» zullen zij bedroefd zijn om zij? besluit, dat al hun schone tor komstdromen zal teniet doen. (Wordt vervolgd Het zal aan gezelligheid niet ontbreken Bij de aanvang van de tweede helft der competitie van het district Waalwijk KNBB zijn er al direct prachtige prestaties gele verd, niet alleen in clubverband, maar ook individueel. De twee koplopers 1 en 2 in klasse C, nl. OOG I en Nooit Volleerd I, waren ditmaal beiden verliezers. OOG I n.l. verloor met 2-6 van BSV I, terwijl Nooit Volleerd I het loodje moest leggen tegen HBS I met 2-6, zodat in de stand aan de kop van klasse C weinig verande ring is gekomen. Andere C-klassers echter deden het ditmaal heel wat beter, o.a. 't Zwaantje I, dat met 8-0 Keesje I versloeg, alsmede Nooit Volleerd 2, dat met dezelfde cijfers Ons Genoegen I geen schijn van kans gaf en eveneens met 8-0 won. In klasse E won ook ditmaal OOG 3 met 8-0 van KNA 2. In klasse D moest KNA I er met 1 - 7 aan geloven tegen BSV 2; al lemaal uitslagen, die er op wijzen dat ei voor we de competitie ten einde zijn, nog heel wat veranderingen in de standenlijst kunnen komen. Wat de persoonlijke pres taties betreft, hier steekt Leo van Cromvoirt van Nooit Volleerd 2 met kop en schouders boven de andere uit. In zijn partij tegen B. Pullens van Ons Genoegen 1, scoorde hij een prachtige serie van 139 car. en maakte de partij met een gem. van 42 uit. Ook Ad van Cromvoirt van BSV I was ditmaal uitstekend in vorm en scoorde een fraaie serie van 99 car. en won zijn partij tegen G. Roomer van OOG I met een gem. van 17.77. Hetzelfde gem. 17.77, behaalde ook J. van Helvoirt van HBS I tegen Vissers van Nooit Volleerd I. Dit waren dan dit maal de meest vermeldenswaardige presta ties in klasse C. In ons gedetailleerd ver slag, dat we hier laten volgen, zal echter blijken, dat ook in klasse D prachtige per soonlijke prestaties zijn geleverd. 1 Klasse C. Zoals we hierboven reeds memoreerden, wist Nooit Volleerd 2, dat Ons Genoegen I ontving, de gasten met 8-0 te verslaan. Over de partij Leo v Cromvoirt - B Pullens schreven we reeds, doch ook C Teurlings van NV 2, die wegens het ver- j stek laten gaan van Jan Passier van OG eveneens tegen B Pullens moest aantreden, toonde zich ditmaal in uitstekende vorm en won zijn partij met het fraaie gem. van 14.70 en een h.s. van 61 car. J. Verheijden van NV 2 versloeg op overtuigende wijze M Kuijs van OG I en hetzelfde deed H de Jong van NV 2, die met groot verschil van C Rombouts van OG I won, zodat NV 2 de volle winst binnenhaalde, 't Zwaantje I was ditmaal de gastheer van Keesje I. Hoe wel M v Bracht van 't Zwaantje I cadre speelde, wist hij desondanks op overtuigen de wijze J. Blom van Keesje I te winnen met een gem. van 10.95 en een h.s. van 64. P. van Huiten had eveneens weinig moeite met H Klerks van Keesje en won eveneens met groot verschil. M. Teurlings van 't Zwaantje had echter meer moeite met M Knuist van Keesje, doch won eveneens zijn partij, evenals A. Hamers van 't Zwaantje, 1 die eveneens M Knuist tegenover zich kreeg en gedecideerd zijn partij won. Eerstge- i noemde scoorde een mooie serie van 36 j car. Al met al ging 't Zwaantje I met een 8-0 overwinning strijken, hetgeen hoop geeft voor de toekomst. HBS I ontving dit maal Nooit Volleerd I, de club, die tot he den de tweede plaats op de ranglijst in klasse C inneemt. Ditmaal echter moest, NV I de meeste winstpunten aan HBS af staan. Alleen Jo van Delft van HBS, die twee partijen voor zijn rekening moest ne men, verloor een hiervan aan L v Crom voirt van NV 1. Zijn tweede partij echter wist hij, hoewel op het nippertje, van Ad Slaats van NV te winnen. Tony v d Wiel van HBS legde Fr Slaats van NV I zijn wil op, hoewel met geen bijster groot verschil en tenslotte won J v Helvoirt van HBS met een gem. van 17.77 en een hs van 59 van J Vissers van NV I, die echter ook een fraaie serie van 66 scoorde. Al met al won HBS deze ontmoeting met 6-2. Tenslotte moest in klasse C de koploper OOG de strijd aanbinden tegen BSV I, nog altijd een geducht tegenstander. Dit bleek ook nu weer, want G Roomer moest ditmaal zijn meerdere erkennen in de speler van klasse Ad v Cromvoirt, die met een gem van 17,77 en een hs van 99, de partij won. Een bui tengewoon goede prestatie leverde ditmaal Riny Maas van BSV met het voor hem fraaie gem. van 11.25 en hs 30, gaf hij C v d Sanden van OOG geen schijn van kans. Alleen G Brok van OOG wist zijn partij tegen P v Cromvoirt te winnen, doch J Philippart van OOG moest de punten af staan aan M Slaats, waardoor OOG I deze ontmoeting met 2-6 verloor. Klasse D. Zoals we reeds vroeger mede deelden blijft Centraal 1 een ernstige candi- daat voor het kampioenschap in deze klasse. Ook nu weer wist dit viertal van HBS 2 te winnen. A. v d Ven van Centraal versloeg Fr van Delft van HBS 2 met een gem. van 5.92 en een hs van 24. V. Smid van Cen traal gaf A. van Oudheusden van HBS geen kans, terwijl A. van Gelder won van H Pullens. Alleen G. de Louw van Centraal verloor van A. Rombouts van HBS 2, zo dat de eindstand van deze ontmoeting 6-2 werd. Keesje 2, dat OOG 2 ontving, stuur de de gasten eveneens met een 6-2 ne derlaag naar huis. Alleen J. Klijsen van Keesje, die tweemaal moest spelen, verloor éénmaal van G Panders van OOG, doch won zijn tweede partij tegen H Muller. M v Dongen van Keesje 2 won van v Dissel dorp en H Heuveling van J Hoevenaar, zodat de uitslag hier 6 - 2 in het voordeel der gastheren werd. KNA I ontving BSV 2, doch hier was het alleen G Ouwerkerk van KNA I, die door gelijk te spelen tegen P v d Mee van BSV 2 één puntje wist te be halen. W van Heesch, H Rombouts en M Heesbeen van KNA verloren echter resp. van F Slaats, F v d Hoof en J v Bladel van BSV, zodat de eindstand 1-7 voor B SV 2 werd. Ons Genoegen 2 ontving BVO 2, doch met weinig succes. Alleen L van Hilst van OG 2 wist voor de club van Pas sier twee winstpunten te behalen, door van H Pelders van BVO te winnen, doch P IJ- pelaar verloor van H v Velthoven, W Her man van G v Velthoven en C Wijkmans van J v d Wiel. Eindstand dus 2-6 voor BVO I. KOT I Waalwijk toog ditmaal naar Els- hout, om daar KOT, hun naamgenoot te gaan bekampen. De Waalwijkers moesten echter het grootst aantal winstpunten in Elshout laten. Alleen Chr van Delft van KOT I Waalwijk wist de eer te redden, door B Tabbers in een prima gespeelde partij van de zijde van v Delft (gem. 4,8] te verslaan. Doch toen was voor KT ui, Waalwijk de koek op, want J van Beers v d Velden en v d Pennen verloren var resp. Jo Jozen, Joh v d Wiel en Cv Oor schot; 6-2 dus voor KOT I Elshout. Klasse E. De beste prestatie in klasse E werd geleverd door OOG 3, dat door over. winningen van K v Es, J de Man, Fr y»t Liempde en Fr Klerkx tegen resp. [j Klerkx, W Schoelitz, H Sleenhof en l Swinkels, de gasten met een nederlaag var, maar liefst 8-0 huiswaarts zond. Etj mooie prestatie van de OG-ers. HBS 3 ontving OOG 4 en moest met 2-6 het loodje leggen. Alleen v Hoof van HBS wist zijp partij tegen v Huiten van OOG te winnen, doch v Mook, Jos Demmers en v d Oever van HBS verloren van resp. J Mo. legraaf, G Molegraaf en Jac Didden van OOG 4. KOT 2 Elshout deelde de punten met BVO 2 broederlijk samen, 4-4, door dat H Klijn en A Kolmans van KOT won. nen van resp. C Pullens en van Meulekom van BVO 2, doch A van Son en M v Hu], ten verloren van resp. Joh v d Heuvel en J Pelders. In deze ontmoeting speelde voor- al H Klijn van KOT een uitzonderlijk goede partij met een gem van 5 en een hs van 32 (bravo!). KNA 3 ontving BSV 4 en won met 6-2, van Rijswijk van KNA, die twee partijen moest spelen verloor eenmaal van T de Kloe, doch wist met slechts 1 car verschil van C Krol van BSV te winnen. Hamers van KNA won van H Eekels van BSV en H Eekels van KNA won van v Krooswijk van BSV. BSV 3 was ditmaal de gastheer van KOT 2 Waalwijk en hier was het alleen P Schellekens van BSV, die zijn partij tegen v Brunschot van KOT ver loor. Th Verkooijen, Jan van Bladel en l Bayens van BSV 3 wonnen van resp. J0 Kerkhof, B Bergmans en T Voogd van KOT 2 Waalwijk, zodat BSV 3 een 6-2 overwinning behaalde. De laatste ontmoe ting in klasse E was die van Keesje 3 tegen KOT 3 Elshout. Hoewel Keesje 3 in eigen huis speelde, gingen de meeste punten naar Elshout. Jan van Dongen van Keesje ver loor van A de Roos van KOT, Ant van Hilst van C Biekens en J Meij van H Broe- re. Alleen D Pullens van Keesje 3 wist dt eer te redden door A v Sluisveld van KOT te verslaan. Met 2-6 bleef KOT 3 uit Els hout echter de baas. Hier volgen de uitslagen Klasse C Nooit Volleerd 2 - Ons Ge noegen I 8-0; 't Zwaantje I - Keesje I 8-0; HBS I - Nooit Volleerd I 6 - 2; 00 G I - BSV I 2-6. Klasse D: Centraal I - HBS 2 6-2; Keesje 2-OOG 2 6-2; KNA I - BSV 2 1-7; Ons Genoegen 2 - BVO I 2-6; KOT 1 Elshout - KOT 1 Waalwijk 6-2. Klasse E: OOG 3 - KNA 2 8-0; HB S3- OOG 42-6; KOT 2 Elshout - BVO 2 4-4; KNA 3 - BSV 4 6 - 2; BSV 3- KOT 2 Waalwijk 6-2; Keesje 3-KOT3 Elshout 2-6. Hoogste serie: Leo v Crom voirt van Nooit Volleerd 2 met 139 car. Hoogste partijgem. Leo van Cromvoirt mei gem. 42. 1 er>t copyright ovan

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2