WAALWIJK Gemeenteraad Raamsdonk Sprang-Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 JANUARI 1962 SMEELELAAN Burgemeester Prinssen optimistisch in zijn nieuwjaarsrede Sprang Gemeente-begroting 1962 sluitend. Raamsdonk Raamsdonksveer Capelle WAALWIJKS ORKEST CON- certeert IN WERKENDAM Op donderdag 25 januari zal het AVaahvijks Orkest voor de Nutsvereniging in Werkendam een concert verzorgen, waarvan het programma als volgt is sa mengesteld 1 Ouverture Egmont. 2 Laudate Pueri van Pergolesi (voor sopraan en orkest). 3 8e Symphonie van Beethoven. AFSLUITING laageinde OMLEGGING ROUTE B.B.A. In verband met riolerings werkzaamheden aan het Laag einde zal deze weg tijdelijk wor den afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen in beide richtingen. Deze afsluiting, die ingaat op dinsdag 23 januari, zal twee weken, of zoveel langer als nodig of zoveel korter als moge lijk zal blijken, duren. In verband hiermede zal ook de busroute van de BBA, die door het Laageinde loopt, gedurende deze periode tijdelijk worden om gelegd en wel als volgt: Grote straat, Thorbeckelaan, Ambrosi- usweg, Baard wij ksestraat, Loeff- straat. De halte op het Laagein de komt hierdoor dus tijdelijk te vervallen. Als laatste halte voor de Loeffstraat zal dienst doen de halte, geplaatst op het kruispunt Putstraat-Grotestraat. HERBESTRATING Momenteel is men bezig met de herbestrating van de Smeele- laan, waardoor deze weg tijdelijk voor het doorgaande verkeer is afgesloten. Het werk dat onge veer twee maanden in beslag zal neinen, wordt in gedeelten uitge voerd. SECRETARIE AFDELING HUISVESTING VERHUISD (Met ingang van 15 januari is de Secretarie afdeling huisves ting van Grotestraat 249 verhuisd naar Grotestraat 190. Binnenkort zal ook de afdeling Sociale Za ken naar dit pand worden over- gehuisd. Door deze «verhuizingen zullen de afdelingen Militaire Za ken en Bevolking meer mogelijk heden krijgen hun ruimte in 't pand 249 te vergroten. HAVEN WORDT UITGEBAGGERD Sedert enige dagen is men in de Waalwijkse binnenhaven druk doende met baggerwerkzaamhe- den. Het werk, dat reeds eerder was aangevangen, maar dat van wege de vorst moest worden stil gelegd, zal naar men ons mede deelde, nog \vel enige tijd in be slag némen. De toestand in de Waalwijkse binnenhaven was zo verergerd, dat enkele weken terug 'n schip met een lading bestemd voor de firma Coppens uit Waalwijk, in de modder bleef steken. De aangeslibde hoeveelheid zand was zodanig, dat bij laag water diverse zandbanken nage noeg geheel droog kwamen te liggen. GEMEENTELIJKE WONINGRUILGIDS I V. ju De secretarie, afdeling Huisves ting te Waalwijk, zal, wanneer hier voldoende belangstelling voor blijkt te bestaan, binnenkort overgaan tot de uitgifte van een gemeentelijke woningruilgids. Hierdoor zullen de genen die een woning willen ruilen gemakkelijker in de gelegenheid worden gesteld te overzien welke mogelijkheden er liggen op het ge bied van de woningruil, omdat in deze gids op overzichtelijke wijze de woningen, die te ruil worden aangeboden, staan ingeschreven. Verwacht wordt, dat ook de ver schillende bedrijven en instellingen hieraan hun medewerking zullen verlenen, omdat deze organen vaak intern reeds beschikken over diver se gegevens, verband houdende met de woningruil. Door de uitgifte van deze gemeentelijke woningruilgids zullen ook zij beter in de gelegen heid worden gesteld sneller tot een oplossing te komen. Het is begrijpelijk dat deze gids alleen maar efficiënt is wanneer veel mensen zich hierop abonneren. Degenen, die over een zelfstandige woongelegenheid beschikken en in betreffende gids wensen te worden opgenomen, worden dan ook ver zocht hiervan zo spoedig mogelijk kennis te geven, schriftelijk, hetzij mondeling op de secretarie, afde ling Huisvesting, Grotestraat 196. Voor verdere gegevens zie de ad vertentie in ons blad van vrijdag 19 januari. CLUBMATCH KYNOLOGENVERENIGING De Kynologenvereniging „Waal wijk en Omstreken" houdt op zon dag 25 februari a.s. in de grote zaal van De Gecroonde Leersse een club- match, waaraan door alle bezitters van rashonden kan worden deelge nomen. De Waalwijkse Kynologen- vereniging hoopt met deze match de belangstelling voor de kynologie te verhogen. Er zijn vier keurmeesters aange zocht om de honden te beoordelen. De match is voor het publiek toe gankelijk vanaf 11 uur. Nadere me dedelingen omtrent inschrijven e.d. zullen binnenkort volgen. OUDEN VAN DAGEN De Bond van bejaarden en gepen sioneerden houdt op donderdag 25 januari des middags om 3 uur haar jaarvergadering in het Parkpavil joen. Aller opkomst gewenst. TONEELAVOND K.A.V. AFD. BAARDWIJK Dinsdag 23 januari a.s. zal op uit nodiging van de K.A.V., afd. Baard wijk, een toneelavond worden ge geven, die verzorgd wordt door de toneelgroep „Dionysos" uit Amster dam, met het blijspel „De Vrolijke Vrouwtjes", onder regie van Miep de Leeuw. Voor deze avond is ook de zuster vereniging K.A.V. afd. Waalwijk uitgenodigd. Ook niet-leden zijn van harte welkom en wel tegen een kleine entree. BEKROOND Op de te Rotterdam gehouden kanarietentoonstelling om 't lands kampioenschap, behaalde de heer J. Klerks uit Waalwijk met zijn in gezonden Haizers-kanaries met één vogel een 2e prijs en met 2 vogels een derde prijs. K.A.V. WAALWIJK TE GAST OP DE LEVENSSCHOOL De Levensschool voor jongens te Waalwijk opende op donder dagavond haar deuren voor de leden van de K.A.V. Dank zij de moderne commu nicatiemiddelen werd de voorzit ster van de K.A.V., mevrouw M. Hamers, die wegens ziekte iriet aanwezig kon zijn, toch in de ge- legenhefd gesteld de leden en de staf 'van de school welkom te he ten op de haar eigen manier. Na een korte inleiding vooraf over het gezin bepleitte mevr. Hamers het bestaansrecht van de Mater Amabilisschool voor meisjes en de Levensschool voor jongens, daar deze scholen een harmoni sche uitgroei van de jonge men sen ten goede zal komen. Het hoofddoel van de Levensschool, aldus de voorzitster, is dat men de jongen zo ver weet te bren gen, dat hij in de ander een mens ontmoet en niet een vermakelijk iets; dat hij leert luisteren naar anderen. Vooral in een prettige sfeer zal dit alles tot zijn recht kunnen komen. Ook in de han denarbeid en de sport komt de jongen wel aan zijn trekken. De diepere uiteenzetting evenwel liet mevr. Hamers graag over aan de directeur der school, de heer P. Brock, die zich op een uitsteken de manier van zijn taak heeft gekweten. Niet alleen op een dui delijke en overzichtelijke wijze werd over het doel en het werken van de school verteld, doch ook aan humor ontbrak het op die avond niet. De gezelligheid werd na de kof fiepauze nog eens extra onder streept, toen de heer Broek zijn goochelkunst vertoonde, die al ler bewondering had. Ondanks de matige belangstel ling in vergelijking inct de vori ge avonden, kan de K.A.V. Waal wijk terugzien op een geslaagde en leerzame avond. Ofschoon de verwachtingen voor het jaar 1961 niet zo hoog gespan nen waren, getuigde de nieuwjaars rede die burgemeester Prinssen don derdagavond ten aanhore van de raad van Raamsdonk uitsprak van een zeker optimisme. De bevolking van Raamsdonk steeg in het afgelopen jaar met 111 personen. Het aantal geboorten be droeg 219, terwijl het aantal over ledenen 64 bedroeg. Naast dit ge boorte-overschot van 155, was er een vertrek-overschot van 44. Dit laatste laat, in vergelijking met het vorige jaar, toen het vertrek-over schot 121 bedroeg, een zeer aan zienlijke daling zien. Het totaal aantal inwoners per 1 januari 1962 bedroeg 8892. Ondanks de gunstige loop van het vertrek uit de gemeen te, is het noodzakelijk dit overschot blijvend te verminderen. Dit hoopt men te bereiken door een bredere industriële ontwikkeling, waarmee niet alleen gemeentelijke, maar ook regionale belangen gemoeid zijn. Hiervoor zal samenspraak nodig zijn met andere gemeentebesturen in het gebied van de Dongemond. In het jaar 1961 zijn weer goede vorderingen gemaakt t.a.v. het in dustriële beleid. De op het indus trieterrein gevestigde fa. Algros is inmiddels met de productie begon nen, terwijl de schoenfabriek Kem- do binnenkort wordt geopend. Op 't industrieterrein in het Omschoor zal zich een fabriek vestigen voor het vervaardigen van roestvrij staal- het Terlingenfonds. Hiernaast wer den 20 woningen gebouwd in de particuliere sector. In totaal werden zeven woningen afgebroken of ont ruimd, zodat er een totale stijging is van het aantal woningen met 35. Momenteel zijn in aanbouw 8 wo ningwetwoningen van het contin gent 1961, 20 particuliere woningen in de vrije sector, alsmede een premiewoning. Met de bouw van 27 woningen, waarvan 17 in de vrije sector en 10 premiebouwwoningen, zal binnenkort een begin worden gemaakt. Voor diverse premiewo ningen wordt nog steeds op de pre mie gewacht, terwijl meerdere aan vragen voor bouw in de vrije sector in behandeling zijn. Het aantal wo ningwetwoningen dat de gemeente Raamsdonk voor 1962 heeft toege wezen gekregen, is tweemaal zo groot als vorig jaar en bedraagt thans zestien. Hiervan zijn er drie Voor de vervanging van noodwonin gen en zes voor de verwijdering van krotwoningen. Ook t.a.v. de openbare werken I nieuwing van dorp een gemeenschapshuis 'voor alle gezindten tot stand zou komen. Volgens b. en w. is hier in eerste instantie een taak aan het particu lier initiatief, i.h.b. aan de diverse sociale en culturele instanties. Voor de stichting van dit gemeenschaps huis kan het rijk een subsidie ver lenen van maximaal 25 procent, ter wijl ook de gemeente en de provin cie kunnen subsidiëren. Eveneens werd het wenselijk ge acht dat spoedig kon worden over gegaan tot doortrekking van de Raadhuisstraat, teneinde de nood zakelijke verbinding met het cen trum van Raamsdonk te verwezen lijken. Met de eigenaren van de grond kon echter nog geen overeen stemming worden bereikt. Zodra de goedkeuring tot onteigening is ont vangen, zullen aan de raad de no dige credieten worden gevraagd. Tevens beveelt de commissie de vorming van een winkelcentrum in de Nieuwe Polder aan. Indien daar toe behoefte blijkt, zal een gedeelte van de Nieuwe Polder voor de bouw van winkels worden bestemd. Allereerst zal er dan echter van particuliere zijde belangstelling moeten bestaan. In antwoord op de vraag van de commissie of er nog ruimschoots bouwterrein aanwezig is voor de woningbouw, kon worden meege deeld dat onlangs in Raamsdonk in de Noord-polder een complex bouw rijp is gemaakt. Voor particuliere bouw bestaat hier weinig belang stelling. In Raamsdonksveer is in 1961 door particulieren meer ge bouwd dan verwacht was. 't Bouw terrein 'in de Nieuwe Polder is dan ook nagenoeg geheel verkocht. Een herziening van het uitbreidingsplan is in voorbereiding en wel het plan Nieuwe Polder 2, en het plan Nieuw Sandoel. Deze plannen worden thans bezien door de provinciale commis sie voor uitbreidingsplannen. Zowel de heren v. Woerden als Verschuren drongen met klem aan, haast te maken met het bouwrijp maken van de benodigde terreinen. Door het bestuur van de scholen van de hervormde gemeenten, werd aan de raad verzocht tot medewer king tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaf van nieu we leesboekjes, acht nieuwe sets en voor een aanvulling van de schrijf methode voor een totaal bedrag van 893.60. De raad ging hiermee zon der hoofdelijke stemming accoord. Uit het oogpunt van verkeersvei ligheid besloot de raad voorrangs splitsingen aan te brengen bii de uitmondingen van de Van Poel straat, het Simon van Sonplein. de Van Wiingaardenstraat, de Van Wieldrechtstraat en de Ambachts- tierenlaan, die alle uitkomen op de Burgemeester Prinssenlaan. Beslo ten werd het verkeer op de Burge meester Prinssenlaan voorrang te verlenen t.o.v. dat uit de andere ge noemde straten.. Aan een voorstel tot uitbreiding van de straatverlichting in de Rem- brandtlaan en de omgeving van de r.k. kerk te Raamsdonksveer, werd goedkeuring gehecht. In totaal be treft het de verplaatsing en ver- 26 masten voor een BEROEP. kon burgemeester Prinssen van op timisme getuigen. Nog in het ver slagjaar kon worden overgegaan tot aanbesteding en gunning van het zwembad. De aanleg van de sport velden te Raamsdonksveer vordert gestaag en het rioolgemaal met persleiding naar de Donge kon in oktober in gebruik worden gesteld. De Raadhuisstraat, alsmede een ge deelte van het industrieterrein te Raamsdonksveer, kon van riolering yuaiuigcil Vail lUCÖtVJIJ blciai- 1 producten. De bestaande bedrijven worden voorzien. Voor de woning- hebben hun accomodatie en capaci- bouw werden de verdere uitbrei- teit aanzienlijk uitgebreid. Ondanks het feit dat er plaatse lijk te weinig werkgelegenheid is, is het aantal werklozen gering. Per 1 januari bedroeg het 33, een cijfer dat niet juist is, omdat het is opge nomen in het winterseizoen. Het jaargemiddelde ligt aanmerkelijk lager dan 33. Voorafgaande aan de opening van de brug bij Gorinchem, werden een aantal maatregelen genomen om de te verwachten drukte het hoofd te kunnen bieden. Het aantal ongeval len op de rijksweg is lager gebleven dan men had verondersteld. Het to taal aantal ongevallen bedroeg 100. Hiervan was er een met dodelijke afloop, veertien met zwaar licha melijk letsel, 23 met lichte verwon dingen en 62 met uitsluitend mate riële schade. Een belangrijke ver betering, waarover inmiddels on derhandelingen zijn aangeknoopt met de Nederlandse Spoorwegen, is de rechttrekking van de Juliana- laanKerklaan. Het aantal woningzoekenden in de gemeente Raamsdonk bedraagt 270, terwijl het aantal woningzoe kenden uit andere plaatsen in de gemeente 40 bedraagt. De woning voorraad werd vermeerderd met 5 woningwetwoningen van het con tingent 1960, 16 systeembouwwonin- gen die konden worden gerealiseerd met rijkssteun. Een premiewoning werd gerealiseerd in het kader van ding van het Omschoor en de uit breiding Noord-polder bouwrijp ge maakt. De Cornelis Oome straat kon officieel worden geopend. Het herziene uitbreidingsplan dat in 1962 aan de raad zal worden aan geboden. zal omvatten de projecten Nieuwe Polder 2, Nieuw Sandoel en Raamsdonkdorp. Deze plannen zijn bedoeld voor een tijdsbestek van 10 jaren en beogen de bouw van in totaal 1000 woningen. In verband met de samenvoeging van de r.k. u.l.o. voor jongens met die van de meisjes, werden enkele noodzakelijke voorzieningen aange bracht. In verband met deze uitbrei ding behoeft zij dringend uitbrei ding. Zeer urgent is de bouw van een christelijke lagere school voor jongens en meisjes te Raamsdonks veer, evenals uitbreiding van de r.k. lagere school voor meisjes te Raamsdonksveer. De plannen t.a.v. de uitbreiding van de lagere land bouwschool ter vervanging van het noodlokaal,, hebben nog geen vaste vormen aangenomen. Voor het ver vaardigen van een ontwerp voor een tweede gymnastieklokaal werden opdrachten verleend. Aan het slot van zijn rede sprak burgemeester Prinssen woorden van dank tegenover de wethouders, de raad, het gemeentepersoneel en de vertegenwoordigers van de streek- pers. Mede dank zij de nieuwe financiële regeling tussen het rijk en de ge meenten, is de gemeente Raams donk er in geslaagd voor 1962 een sluitende begroting vast te stellen. Krachtens deze wet worden o.a. uit keringen genoten voor het gewoon en het buitengewoon lager onder wijs, voor het nijverheidsonderwijs, belasting-uitkeringen, algemene uit keringen, enz. In totaal bedragen deze uitkeringen voor de gemeente Raamsdonk een bedrag van 958.576.93. Het totaal van de nog niet afgeschreven kapitaalsuitgaven per 1 jan. 1962 bedraagt 9.932.000, wat t.o.v. het vorig jaar een stijging is met 120.000. Naar raming was beschikbaar een bedrag van bijna 200.000. De totale reserves bedroe gen 597.000. Het saldo der nog niet afgeloste leningschuld bedraagt een som van ruim 8.000.000. Het tekort aan fi nancieringsmiddelen, ontstaan door de raming van objecten, waarvoor geldleningen zijn aangevraagd doch nog niet toegezegd of wel toege zegd, maar nog niet ontvangen, en voorts door de aflossing van de eer tijds aangegane obligatielening, waarvoor ten dele nog geen andere lening is aangegaan, bedraagt 1.187.300. De commissie die de begroting van de gemeente en het grondbe drijf onderzocht, meent dat het zeer nuttig zou zijn als in Raamsdonk- bedrag van 9.800. Aan de Burgemeester Prinssen laan werd aan de heer M. H. Zijl mans een perceel grond verkocht van 460 m2 voor 5.060. De heer J. v. d. Wouw krijgt beschikking over een perceel grond van 1500 m2 in de Ambachtsherenlaan voor de som van 15.750. Van de firma A. Blom en Zn. werd door de gemeente een perceel bouwgrond aangekocht in de Julianalaan. Met M. A. Heyblom wist het gemeentebestuur tot over eenstemming te komen over de ruil van een perceel van de gemeente van 306 m2 aan de Van Wieldrecht straat tegen een perceel van de heer Heyblom van 760 m2 aan de Juliana laan. Tijdens de rondvraag verzocht de heer Bergé in de Raadhuisstraat en de Molenstraat tot herbestrating van het wegdek over te gaan in verband met de zeer slechte toestand van deze wegen. Tevens informeerde hij naar de mogelijkheid, de sloot waar op de riolering van de Raadhuis straat uitkomt, uit te diepen. Bur gemeester Prinssen zegde toe te zullen doen wat mogelijk was, maar in verband met gebrek aan ge meentepersoneel kon hij geen ga ranties geven voor een snelle af wikkeling van de zaak. INTERN. AVOND GESLAAGD. De internationale avond die door de be sturen van de jonge boerinnen en de jonge boeren, de VKAJ en de KAJ en van de jonge middenstand in zaal Nieuwenhuizen voor de Raamsdonkse jongeren werd ge organiseerd, is alleszins geslaagd. Na een interessant programma van declamatie en zang werd de film: Tranen over Johannes burg vertoond. De avond werd besloten met een forum. De omlijsting werd verzorgd door een orkest van de KAJ. ECCLESIA-GROEPEN. In de parochie van St. Bavo is men van start gegaan met enkele z.g. ecclesia-groe- pen. Deze gespreksgroepen zijn zowel be doeld voor jongeren als voor gehuwden. Enkele groepen kunnen nog worden aange vuld. De gespreksstof bestaat uit onderwer pen die betrekking hebben op het gods dienstig leven. FEESTELIJKE JAARVERGADERING K.O.B. Om een tweetal redenen droeg de jaar vergadering van de afd. St. Geertruidenberg van de KOB in Huis ten Deyl alhier een feestelijk karakter. Allereerst werd op deze vergadering het 5-jarig bestaan van de af deling herdacht. De geestelijk adviseur van de afdeling maakte zijn complimenten voor de prettige wijze van samenwerking. Hij vroeg alle aanwezigen God dank te brengen voor het werk van de afdeling. Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. predikant al hier, ontving een beroep naar Putten (G.). - Ds. Bos bedankte voor het beroep naar St. Annaland. OUDERAVOND. Woensdagavond zal in een lokaal van de Chr. School alhier de jaarlijkse ouderavond gehouden worden. Vooraf zal er vanaf 7 uur voor de ouders gelegenheid bestaan het werk hunner kin deren te bezichtigen en zich met het onder wijzend personeel te verstaan over de vor deringen van hun kinderen, enz. ONGEVALLEN. Vrijdagmorgen tegen half 8 kwam de bromfietser M. uit Waalwijk in de Jan de Rooijstraat alhier - die momenteel wegens rioleringswerkzaamheden voor het grote verkeer is afgesloten - waarschijnlijk in aanraking met een rioolbuis en sloeg over de kop. Hij klaagde over rugpijnen en moest naar het ziekenhuis te Waalwijk worden vervoerd. De bromfiets werd zwaar be schadigd. Zaterdagavond omstreeks 7 uur werd de wielrijder de G. alhier, die geheel rechts van de weg reed, op de driesprong bij de Oudestraat, door een uit de richting van de Ned. Herv. Kerk naderende luxe auto, be stuurd door de heer M. uit de Heistraat, die de Oudestraat wilde inrijden, geschept. De heer de G. kwam op de autokap te lig gen, terwijl de fiets door de auto werd overreden en geheel vernield. Toen de auto tot stilstand kwam, gleed de G. van do autokap; hij bekwam een schouderfractuur en enige ontvellingen. Nadat hij bij dhr. G. was binnengebracht en door dokter Winkel man, die spoedig ter plaatse was, de eerste hulp was verleend, kon hij naar zijn woning worden gebracht. De rijkspolitie heeft beide ongevallen in onderzoek. UITVOERING MANDOLINECLUB PRO PATRIA. Zaterdagavond gaf de Mandolineclub Pro Patria onder leiding van de heer Hansen, voor de tweede maal voor een goed bezette zaal van de Chr. Volksbond, haar uitvoe ring, die goed geslaagd is. Het programma werd evenals vorige week vlot en keurig af gewerkt en de aanwezigen hebben weer ge noten van goede muziek, zang en voor dracht. Jammer dat er bij de aanvang veel last werd ondervonden van enkele jeugdige orderverstoorders, waarvoor de directeur zelfs eenmaal moest afslaan en de politie moest worden gewaarschuwd; toen deze verscheen, hielden de „heren" zich begrijpe lijk rustig. UITVOERING S1RENA. Het fanfarekorps Sirena te Vrijhoeve- Capelle gaf jl. woensdag- en donderdag avond haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van de heer H. van Veen aan het Brugge tje. De voorzitter van Sirena, de heer van Eeuwijk, opende te 8 uur deze muziekavon den, waarbij hij eenieder hartelijk welkom heette en wel in het bijzonder de edelachtb. heer Burgemeester M. van Prooijen, alsme de de beschermvrouwe der vereniging mevr. Oerlemans-de Roon. Na dit kort openingswoord gaf hij de lei ding over aan de directeur de heer A. N. v. d. Heijden. Sirena opende haar program ma met de bekende mars: When the Saints go marching in, naar een arr. van H. L. Walthers. Vervolgens werden ten gehore gebracht: A Youth Suite en Blijspel ouver ture van Gerard Boedijn. Met de mars Sem per Dixieland van Sousa-Walthers werd het muzikale gedeelte besloten. Hierna trad op de toneelgroep Entre Nous uit Waspik, met het vrolijke spel in 3be- drijven „Vier mannen en een meisje" van Anjoel Valo en Koos Brakcnberg. Dit stuk werd door genoemde vereniging op goede wijze vertolkt. Speciaal mogen wij wel noe men de heer C. Montens, die op zeer ver dienstelijke wijze de rol van Fritni, de pic colo, vertolkte. Vooral in het 2e en 3e be drijf kwamen de talenten van Entre Nous goed naar voren. Na afloop bracht de heer van Eeuwijk dank aan allen die hadden bijgedragen aan het slagen van deze muziekavonden. Rest ons nog te vermelden, dat beide avonden de zaal goed bezet was. Sirena kan weer terug zien op twee geslaagde muziekuitvoeringen. JAARVERGADERING. De spaarvereniging gevestigd in het sta- tionskolfiehuis van de heer P. Pruijssers, alhier, hoopt a.s. vrijdagavond, 2 januari a.s. een algemene feestvergadering te hou den. Aanvang 8 uur. WINKELIERSVERENIGING. Ook oud-bondsvoorzitter Musters en rec tor Hooydonk richtten zich tot de vergade ring. Zij wensten de afdeling geluk, dat zij de kleuterjaren zo goed was doorgekomen. Vervolgens werd op deze vergadering de benoeming van de afd.-voorzitter de heer Otten uit Geertruidenberg tot bondsvoorzit ter op enigszins feestelijke wijze gevierd. Tijdens de lunch sprak de heer Weterings de voorzitter toe en feliciteerde hem met zijn benoeming. Namens de afdeling bood hij hem een stoffelijk blijk van waardering aan. Tijdens de vergadering werden de voor naamste KOB-activiteiten in het afgelopen jaar gememoreerd, o.a. de Afrika aktie, het salarisverloop en de herziening van de salarissen van de kleuterleidsters. Uit het jaarverslag bleek dat de vereniging thans 82 leden telt. Het vergaderingbezoek be droeg 45 Gedurende dit jaar werd be gonnen met een drietal gespreksgroepen en werd een cursus veilig verkeer gegeven. De heren Simonis en Dickens werden benoemd tot leden van de kascommissie 1962. De beide periodiek aftredende bestuursleden de heren Hommel en Gijsman werden herko zen. Na afloop van de vergadering en de lunch verzorgde de radio-artist Leo Nelis- sen de rest van de avond met zijn pro gramma. In z'n eentje, een interessant programma van voordracht, zang en muziek, waarin een visie werd gegeven op alledaag se dingen. RIKCONCOURS Zaterdag werd in zaal Kunstmin bij dhr. L. Hooijmaijers een groot rikconcours ge organiseerd. Er waren vele waardevolle prijzen te verdienen. De baten komen ten goede aan de kort geleden opgerichte jeugd drumband Kindervreugde. 100 JAAR KON. EMMASCHOOL. In maart zal het 100 jaar geleden zijn dat te Raamsdonksveer de Kon. Emmaschool werd opgericht. Onder voorzitterschap van de heer Heurter is nu een commissie van voorbereiding ingesteld, om aan deze ge beurtenis een feestelijk tintje te geven. Door de commissie is nu een voorlopig program ma vastgesteld, dat er als volgt uitziet maandag 12 maart herdenkingsdienst; dins dag 13 mrt. morgenprogramma voor de schoolkinderen; tijdens de middaguren re ceptie; *6 avonds een feestavond voor ge nodigden en de ouders van de schoolgaan de kinderen; op woensdag 14 maart is er een feestavond voor de oud-leerlingen. De winkeliersvereniging Sprang-Capelle hoopt a.s. woensdagavond in de zaal van de heer P. Pruijssers alhier, een algemene le denvergadering te houden. STUDIECLUB. De studieclub van de tuinbouwvereniging te dezer plaatse houdt a.s. woensdagavond in het stationskoffiehuis van de heer Pruijs sers een feestvergadering. UtitLM i MANNENVERENIGING. De mannenvereniging „Filologus" zal op woensdagavond 24 jan. a.s., des n.m. 7.30 uur een vergadering houden. De heer Tab- bers zal op deze avond een inleiding hou den over het 6e hoofdstuk van het boek Samuël Deze vergadering wordt gehouden in het gebouw Elthatho. SOEKARNO BELOOFT OÈ THANT „GEEN OVERHAASTE ACTIE" President Soekarno heeft de se cretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, laten weten dat Indonesië in de kwestie Nieuw-Gui- nea geen enkele overhaaste actie zal ondernemen. Deze belofte maakt deel uit van het antwoord dat Soe-, karno vrijdagavond heeft gegeven op de recente dringende oproep van Oe Thant geen overijlde besluiten te nemen en het geschil via de V.N. te regelen. Wat er verder in 't ant woord stond, is niet bekendgemaakt. In zijn geheel zou Soekarno's reac tie verzoenend zijn. WEER BLOEDBAD OP MISSIEPOST Opstandige troepen van de cen trale Kongolese regering hebben opnieuw een bloedbad aangericht. Volgens in Elisabethstad opgevan gen berichten van een radioamateur zijn in Sola ten noorden van Kon- gola vier missionarissen en elf bur gers vermoord. In Kongola zijn zoals bericht op Nieuwjaarsdag 20 missionarissen doodgeschoten. Hun lijken werden afschuwelijk verminkt. PROCESSIEVERBOD BLIJFT GEHANDHAAFD Het processieverbod, dat is neer gelegd in artikel 184 van de Neder landse grondwet, moet gehandhaafd blijven. Tot deze opzienbarende conclusie is de Hoge Raad geko men, toen de raad arrest wees in 't belangrijke proefproces dat drie ka tholieke geestelijken uit Geertrui denberg vier jaar geleden uitlokten? Opzienbarend is dit arrest, omdat de procureur-generaal bij de Hoge Raad van mening was dat het ver bod niet langer kon worden gehand haafd. Algemeen verwachtte men daarom, dat ook de Hoge Raad deze mening zou zijn toegedaan. OLIEPRODUCTEN DUURDER Uit welingelichte bron wordt ver nomen, dat de prijzen van een aan tal olieproducten met ingang van vandaag zullen worden verhoogd. Petroleum voor verlichting en ver warming wordt een halve cent per liter duurder en tractorpetroleum 30 cent per 100 liter. De prijzen van autogasolie uit pompen, gasolie voor andere doeleinden, huisbrandolie voor centrale verwarming en dunne stookolie gaan 40 cent per 100 liter omhoog. Deze prijsverhogingen zijn 'het gevolg van prijsstijgingen op de wereldmarkt. DEN B., DIRECTEUR „SOCRATES", IN VRIJHEID De president-directeur van de fail liete bouw- en handelsonderneming n.v. Socrates, N. den B., die zich dinsdag j.l. en nadien voor het ge rechtshof in Amsterdam moest ver antwoorden voor de aan hem ten laste gelegde bedrieglijke bank breuk en oplichting in vereniging van de Rembours- en Industriebank, .is onmiddellijk in vrijheid gesteld. Het gerechtshof achtte termen aan wezig de preventieve hechtenis op te heffen. Brand op woonschip 3 KINDEREN OMGEKOMEN Drie kinderen van het echtpaar A. Loos zijn vrijdagavond omgeko men bij een brand op een houten woonschip in de woonschepenhaven in het Eemskanaal te Groningen. De ouders waren in een woonschip in de buurt. Een vierde kind was niet op de boot; het lag in het ziekenhuis. De woonschuit is bijna helemaal uitge brand en daarna voor een deel ge zonken.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 3