wAALwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN KAATSHEUVEL Uit de Langstraat Nieuwkuijk Vlijmen Haarsteeg Sprang-Capelle MAANDAG 22 JANUARI 1962 y-W—81e JAARGANG No- De tcho van het Zuióen Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" CARNAVAL Vorige week maandagavond ver gaderde de Raad van Elf met groepsleiders en kasteleins over Carnaval 1962. Het bleek dat er weer hard gewerkt wordt om Car naval, dat dit jaar voor de vijfde maal in Drunen gevierd wordt, goed te laten verlopen. In grote trekken werd het programma voor het ko mende Carnaval opgesteld. Op zondag zal Prins Dwerg I zijn intocht houden, waarna een rondrit door Drunen. Behalve het gevolg van de Prins (Raad van Elf en Hof kapel) zal aan deze tocht worden deelgenomen door de Carnavals groepen van Drunen. Er zullen prij zen beschikbaar zijn voor de groe pen die hierbij het best voor de dag komen. Na ontbinding van de stoet is er op het Raadhuisplein een bal- champêtre. Op maandagmiddag is er een kin- der-optocht. 's Avonds zullen de groepen de diverse gelegenheden be zoeken om zich daar van hun beste zijde te tonen, waarvoor weer prima prijzen beschikbaar zijn. Op dinsdagavond zal Carnaval '62 worden besloten met de begrafenis van Mina. Gedurende de drie avon den zal de Prins met zijn gevolg de openbare gelegenheden bezoeken. Eventueel nieuwe groepen die het Carnaval 1962 willen meevieren, kunnen zich tot 14 februari a.s. mel den bij de heer G. v. Gorcum. Het ligt in de bedoeling dat er ongeveer half februari een carnavalsavond ge houden wordt, waarop iedereen welkom is en waaraan de groepen hun medewerking zullen verlenen. E.H.B.O. DONATEURSACTIE De R.K. E.H.B.O. houdt deze week haar jaarlijkse donateurs-actie. De E.H.B.O. Drunen, die in 1959 werd opgericht, pl.m. 50 leden telt en reeds veel goed werk deed, stelt zich tot doel om iedere E.H.B.O.-er een E.H.B.O.-tas te geven, en vervolgens inrichting van een tweede E.H.B.O.- post. Een post is reeds in Drunen. De tweede post wil men inrichten in Elshout. GESLAAGD Voor het practijkdiploma Handels correspondentie E, slaagde onze dorpsgenoot C. Aerts. GESPREKSAVOND De K.A.B., afd. Drunen, hield deze week haar eerste gespreksavond. Deze gespreksavonden, die tot doel hebben de leden meer ver trouwd te maken met het werk van de diverse instellingen en stichtin gen in de gemeente, worden er in de komende maanden nog verschil lende gehouden. De eerste avond werd gesproken over de gezond heidszorg en het werk van het W.G.K. Bestuurders van 't W.G.K. gaven deze avond toelichting. Op woensdag 24 januari wordt de tweede gespreksavond gehouden, waarbij zal worden gesproken over maatschappelijk werk. BALLETLESSEN De balletlessen in de Hoge Bra ken zijn na een korte onderbreking thans weer hervat. Het lesrooster is momenteel als volgt: 's Maandags 6 uur: 911 jaar 7 uur: boven 13 jaar. s Woensdags 3 uur: 3—6 jaar 4 uur: 78 jaar. Vrijdags 6 uur: 12—13 jaar. De balletschool staat o.l.v. Mevr. Vasseur. Nieuwe leerlingen kunnen zich nog melden op bovenvermelde dagen t/m 26 januari a.s. VROUWENGILDE Het R.K. Vrouwengilde zal dins dag 24 januari a.s. in de zaal van Gez. Elshout een kienavond houden. Aanvang 8 uur. EDWINA BLACK Frits Butzelaar, Manon Alving, Jaap Maarleveld en Anita Menist brachten zaterdag in de grote zaal van de Hoge Braken, onder auspi ciën van de Culturele Kring, de psychologische thriller voor 't voet licht Edwina Black. Gregory Black, echtgenoot van wijlen Edwina Black, en Elisabeth Graham, gezelschapsdame van Ed wina, hebben heimelijk verhouding met elkaar. Het sterven van Edwina beeft argwaan gewekt. Scotland ard komt er aan te pas en stelt yast dat de dood door vergiftiging ls ingetreden. Bij een onderzoek sta pelen zich langzaam de bewijzen {egen deze twee op. Zij beiden heb ben belang bij het sterven van Ed wina. De spanning tussen deze twee ^ordt tot het uiterste opgevoerd. er en weer vallen beschuldigin gen en verdachtmakingen en de liefde die zij meenden voor elkaar te hebben, blijkt hierdoor niet zo sterk te zijn als zij zelf hadden ge dacht. Als tenslotte blijkt dat de huishoudster, op verzoek van Edwi na, het vergif heeft toegediend om dat zij wist van de heimelijke ver houding van haar man met haar ge zelschapsdame, wordt Ellen de huis houdster als de schuldige aangewe zen, maar moreel zijn de twee an deren schuldig. Een thriller van de beste soort, die de gehele avond het publiek in spanning hield. Boeiend van het be gin tot het einde. De wijze waarop deze thriller werd gebracht, was een bizondere. De verzorging van decor, costuums en belichting was prima. Het jammer genoeg te geringe publiek bracht aan het einde van de avond de spelers staande een ovatie. De volgende avond van de Cultu rele Kring is op 17 februari a.s. Op gevoerd zal dan worden het toneel spel „De Herbergierster" van Carlo Goldoni, door de toneelgroep „Het Masker". 'WIT-GELE KRUIS. Door het bestuur van het Wit-Gele Kruis werd deze week een definitieve beslissing genomen omtrent de oprichting van eigen consultatie-bureaus voor zuigelingen en kleuters. Het was moeilijk een geschikte ruimte te vinden die voor dat doel gebruikt kon worden, maar thans is, in afwachting van de bouw van een nieuw wijkgebouw, besloten het oude gemeentehuis van Nieuw kuijk voor dit doel in te richten. De bouwvergunning voor het nieuwe wijkgebouw komt in ieder geval dit jaar en alle voorbereidingen, zoals financiering en aankoop grond, zijn reeds getroffen. Een goedgekeurd bouwplan is reeds in het bezit van het bestuur. De tweede wijkzuster, die in verband met het groeiend ledental hard nodig was, is inmiddels aangesteld en zal op 1 mei a.s. in dienst treden. De bouw wijkgebouw, wijkverpleegsters, medicamenten enz., kosten het Wit-Gele Kruis veel geld. Hoewel de rijks- en ge meentesubsidie twee-derde van de totale kosten bedragen, zal er van de leden toch nog een verantwoordelijke contributie wor den geheven. Met het oog op de komende verbetering zal deze contributie met ingang van 1 jan. 1962 voortaan f 12.- per jaar bedragen per gezin. GUNNING Aan de fa. J. de Bont-van Huiten alhiei is de bouw gegund van een 5-klassige R.K. Ulo-school te Dussen. Architect voor deze te bouwen streekschool is de heer J. de Jong uit Schaik. De bouwkosten bedragen f 229.875; de begroting geraamd door het schoolbestuur bedroeg f 208.463. CARNAVAL GAAT TOCH DOOR Tussen de raad van elf enerzijds en de kasteleins en groepsleiders anderzijds, wa ren er voor kort moeilijkheden gerezen, waarom toen de raad van elf besloot voor een jaar op non-actief te gaan. Zodoende zou er dit jaar in Nieuwkuijk geen carnaval gevierd worden. Na een gehouden vergade ring hierover, door de betrokken instanties, is men het met elkaar eens geworden. De kasteleins verklaarden zich bereid een bijdrage te geven en de groepsleiders verklaarden zich bereid tot medewerking. De prins en raad van elf besloten dus hun functie wederom actief te aanvaarden. Nieuwkuijk kan dit jaar dus toch getui ge zijn van een georganiseerde carnavals viering en gezien de plannen die er in voor bereiding zijn, belooft vastenavond 1962 die van voorgaande jaren in vele opzichten te overtreffen. LANGSTRAATWEG. Was het de bedoeling dat de aanleg en verharding van de Langstraatweg in 1962 voor het verkeer kon worden opengesteld, dit zal niet doorgaan. Het traject Vlijmen -Drunen zal in de loop van 1964 pas in gebruik kunnen worden genomen. Er is dus in de plannen een vertraging van twee jaar opgetreden. OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden collecte ten bate van de Missie, heeft f 160.— opgebracht. ZAL DE DUIVENSPORT IN DE ZNB TEN GOEDE KEREN? Zaterdag 20 jan. vergaderde de BCC Den Bosch en omstreken, om tot een goede op lossing te komen in het geschil in de dui vensport. Na de vele vergaderingen die in de loop van de week in Den Bosch en om geving werden gehouden, kwam men ten slotte tot het goede inzicht de ZNB trouw te blijven. Hierdoor werd de vergadering van de BCC in recordtijd afgewerkt. Dit was mede aan het goede inzicht van het bestuur van de ZNB te danken, die het vervoer in twee afdelingen mogelijk maakte. Op de j BCC-vergadering werd een vervoer com- I missie benoemd, welke steeds rapport zal uitbrengen over de gang van zaken van het vervoer en indien mogelijk verbeteringen zal aanbrengen. Ook werd nog besloten de voorstellen voor de komende voorjaarsvergadering tijdig in te dienen, omrede dat de secretarissen vroegtijdig voor de vergadering deze pun ten op de ledenvergaderingen kunnen be spreken. Verder werd de belofte gedaan het bestuur uit te breiden met 4 leden, zo dat uit elke aangesloten vereniging van de BCC een lid vertegenwoordigd is in het be stuur. CARNAVAL TE VLIJMEN. Dit jaar naar het 100-jarig bestaansfee6t van Vlijmens carnaval. Zaterdag zou in café P. Engel, Wolput, een vergadering worden gehouden, waarbij de pers uit de omge ving was uitgenodigd, om de plannen te be spreken voor het 100-jarig bestaansfeest. Door omstandigheden waren verschillende persleden niet present. Maar er werd be sloten indien het mogelijk was a.s. dinsdag ten gemeentehuize te Vlijmen nogmaals bij een te komen, om een programma op te maken, wat Vlijmen dit jaar ten berde brengt en ook de plannen van de grootste carnavalsvierder Piet van Oyen. BILJARTWEDSTRIJDEN DISTRICT DEN BOSCH. Programma voor deze week van de Vlij- mense verenigingen: Libre kl. C: Poedel vrees I-OBK I; H. v. Brabant I-NAO I. Libre klasse D 2: DVS-OBK 2; libre klas se E I: Poedelvrees 2 - DVS; libre kl. E 2: OBK 3 - Excelsior. Uitslagen van de Vlijmense verenigingen: Libre kl. C.: Overband I-OBK 16-2; Poedelvrees - NAO 8-0; kl. libre D 2: Paternoster-OBK 2 2-6; libre kl. E 1: Poedelvrees - G. de Kroon 8-0; Valken hof NAO 2 6; libre kl. E 2: Altijd cadre - Poedelvrees 3 4-4. OPBRENGST VOOR DE MISSIE.^ In Vlijmen werd gecollecteerd voor de Missie; de schaalcollecte bracht ruim f 350 op. SCHOOLVOETBAL. Dit jaar zal Vlijmen vertegenwoordigd zijn in het schoolvoetbal; de eerste wed strijd is vorige week reeds gespeeld en Vlij men zette de schoolcompetitie goed in met een 4-2 overwinning op Den Bosch. VISCLUB DE HUT. Op de vergadering van de Visclub de Hut, gevestigd in café H. Boom-v. d. Wiel werd aan de leden mededeling gedaan, dat dit jaar geen vis gepoot zal worden. Reeds 5 jaar werd telkens 1000 pond vis per jaar uitgezet in afgesloten wielen en daar de vangst steeds minder wordt is toezegging gedaan, dat dit jaar het viswater zal wor den onderzocht door de firma waar de pootvis werd gekocht. Indien het mogelijk is zal met een zegen de vis gevangen wor den en na onderzoek weer in vrijheid wor den gesteld. Indien het met een zegen niet mogelijk is, zal de vis electrisch boven wor den gebracht, wat mogelijk moet zijn zon der schade aan te richten aan de vissen. JAARVERGADERING ST. WILLIBRORDUS In de achterzaal van café J. Siegers hield de afd. Haarsteeg van de Bond van werk nemers in industriële bedrijven St. Willi- brordus, zaterdagavond de jaarvergadering. Naast een aantal leden waren ook aanwezig de geestelijk adviseur kapelaan Vijfeiken en de districtsbestuurder de heer Van Berla. De vergadering werd geopend door de voor zitter de heer M. van Bladel, die na allen welkom te hebben geheten en een korte uit eenzetting had gegeven van de belangrijkste feiten, de mededeling deed dat hij wegens huwelijk en vertrek naar elders genoodzaakt was zijn mandat ter beschikking te 6tellen. Hierna kreeg de secretaris de heer F. v. d. Brandt het woord, die allereerst de notulen van de vorige vergadering voorlas, die on veranderd werden vastgesteld. Uit het jaar verslag dat hierna ter tafel kwam, bleek dat de eerste zes maanden van het voorbije jaar zeer goed waren, maar het laatste half jaar werd verlies geleden. Gememoreerd werd dat op enigszins feestelijke wijze het 15-ja- rig bestaan was herdacht en dat medewer king was verleend aan de gehouden grote jubileum-propaganda-actie, met als gevolg dat het ledental in twee jaar steeg van 41 tot 63. Maar gebrek aan industrie en het uitblijven van de zo noodzakelijke woningen is er de oorzaak van dat velen Haarsteeg gaan verlaten en het zijn juist de werkne mers in de industriële bedrijven die zich gaan vestigen waar hun werkkring is gele gen en omdat ook vooral de jonggehuwden hun geboorteplaats, hoe ongaarne dAn °°k moeten gaan verlaten, ziet het er wat dit punt betreft maar vrij somber uit. Na het bekend maken van de stand van zaken betreffende de financiën van de afd. door de penningmeester dhr. W. v. d. Wiel, kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Door het vertrek van de voorzitter ontstond er een vacature die moest worden aange vuld. Bij enkele candidaatstelling werd het lid F. van Uden tot bestuurslid gekozen en de vergadering koos hierna het bestuurslid W. Koks tot voorzitter. De scheidende voor zitter heette allereerst het nieuw gekozen lid hartelijk welkom in het bestuur en richt te zich daarna met een enkel woord tot de nieuwe voorzitter; hij feliciteerde hem met z'n benoeming en sprak de hoop uit dat de afd. onder zijn leiding nog zou mogen groeien en bloeien. Wederkerig dankte de nieuwe voorzitter de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld en deed de toe zegging alles te zullen doen om de belan gen van alle leden naar het best vermogen te behartigen. Toen was het ogenbik geko men om afscheid te nemen van de heer M. van Bladel, die drie jaar lang de functie van voorzitter heeft waargenomen. Op de meest hartelijke wijze werd de scheidende voorzitter toegesproken door de secretaris van de afdeling. Hij dankte hem voor het vele werk voor de afdeling verricht en voor de prettige samenwerking. Als blijk van waardering bood spr. een fraai cadeau aan de scheidende voorzitter, die op zijn beurt bestuur en leden dank bracht voor de on dervonden prettige samenwerking en voor l het hem aangeboden cadeau. De geestelijke adviseur kap. Vijfeiken sprak hierna nog een opwekkend woord. De geestelijke leidsman spoorde de leden aan de organisatie trouw te blijven en pogingen aan te wenden om ook de ongeorganiseerden tot andere gedachten te brengen. In dit verband wees spr. op de inhoud van de onlangs verschenen Pauselijke encycliek Ma ter et Magistra, waarin de sociale leer aan een uitvoerige beschouwing wordt onder worpen en veel leerzaams bevat. Ook de districtsbestuurder de heer van Berlo richtte zich over hetzelfde onderwerp tot de leden en liet allereerst uitkomen dat er momenteel een grote strijd heerst tussen het communisme en de democratie, een strijd tussen de arbeiders, een geest die ten goede, maar ook ten kwade kan keren, omdat de arbeiders de grote schakels zijn in de strijd om de macht. Spr. schetste ver volgens de grote armoede die er vooral in de onderontwikkelde landen heerst, een ar moede die alleen het communisme ten goe de komt, maar ook een schrijnend leed ver oorzaakt Maar dank zij een goed stelsel van vakbonden leven wij Nederlanders nog in een goed geordende samenleving, een maat schappij waarin nog idealisme en gemeen schapszin heerst. Verder besprak de distr.- bestuurder nog de vrije tijdsbesteding en in dit verband de vrije zaterdag, die ook inderdaad een dag moet zijn, waarop de arbeidende mens ook echt vrij moet zijn en die hij naar eigen goeddunken in kan delen. Spr. zeide dat alle katholiek geor ganiseerde arbeiders als KAB-ers ook met terdaad moeten tonen hun plaats in de ge meenschap waard te zijn en het goede voorbeeld moeten geven aan anderen. Wij hebben tot taak een gemeenschapswezen te zijn: alles voor het volk, het volk voor Christus. Een hartelijk dankwoord van de voorzitter tot spr. gericht was hier zeker op z'n plaats. Nadat nog enkele mededelingen waren gedaan over de nieuwe c.a.o.'s die in voor bereiding zijn en de rondvraag aan de orde was gesteld, sloot de voorzitter de vergade ring op de gebruikelijke wijze. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle, op vrijdag 26 januari 1962, des n.m. 7.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1. Opening. 2.Vaststelling notulen vergadering 22 de cember 1961. 3. Ingekomen stukken. 4. Uitbreiding straatverlichting. 5. Aanwijzing voorrangswegen. 6. Voorstel tot verbetering van de Ou destraat. 7. Toekenning subsidie stichting Bureau Medische Sportkeuring. 8. Aankoop grond te Sprang. 9. Aankoop grond te Capelle. 10. Instelling commissie van bijstand voor de landelijke eigendommen der ge meente. 11. Benoeming leden commissie voor de landelijke eigendommen der gemeente. 12. Wijziging gemeente-begroting voor de dienstjaren 1961 en 1962. 13. Mededelingen. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. KATHOLIEKE ARBEIDERS- VROUWENVERENIGING VIERDE ZILVEREN BESTAAN Afgelopen week vierde de K.A.V. in de zaal van de Gildenbond haar 25-jarig bestaan, waarbij o.a. aan wezig waren oud-geestelijk adviseur em. pastoor F. de Klijn, de tegen woordige adviseur pastoor H. Sim- kens, de voorzitster van de diocesa ne bond van de K.A.V., mevr. v. d. Broek, het bestuur van de K.A.B. en het bestuur van de Boerinnenbond. In haar openingswoord herdacht de voorzitster, mevr. v. d. Rij ken- Dingemans, het dezer dagen zo plot seling overleden lid, mevr. P. van Laarhoven-Emmers, die vanaf de oprichting aan de K.A.V. verbonden was. Vervolgens gaf zij een over zicht van de oprichting en de acti viteiten van de K.A.V. gedurende de afgelopen 25 jaren. Na een bespreking van mej. Reyn- tjes, voormalig diocesaan leidster op de centrale raadsvergadering van de K.A.B. te Eindhoven, nam 't be stuur van de plaatselijke K.A.B.- afdeling contact op met mej. Reyn- tjes, om in Kaatsheuvel te komen tot oprichting van een K.A.V. Einde 1936 werd gestart met het vormen van een kerngroep van een 20-tal vrouwen, die met een kerst spel en een grote propaganda-ver- gadering de belangstelling van de arbeidsvrouwen trachtte op te wek ken. Onder grote belangstelling werd deze vergadering onder leiding van het K.A.B.-bestuur in januari 1937 gehouden, met als resultaat dat zich 60 vrouwen als lid opgaven. Onder leiding van mej. Reyntjes en het K.A.B.-bestuur, volgde kort daarop een huishoudelijke vergade ring ter verkiezing van een bestuur en bespreking van de toekomstige activiteiten. Het eerste bestuur was samengesteld uit de dames Hollants, van der Heijden-Hamers, Beerens- Brocken, v. d. Lee-Fabriek en v. Wezenbeek-Laros, met eerstgenoem de als voorzitster. Pastoor de Klijn werd geestelijk adviseur, die als zodanig een grote steun voor de jon ge afdeling betekende. Uiteraard waren de eerste jaren voor dit bestuur zeer moeilijk. Men had geen ervaring, er was een te grote onverschilligheid van vele on misbare arbeidersvrouwen, die meenden dat de K.A.V. niets was en dat de vrouwen beter thuis kon den blijven in hun gezin, met als gevolg dat het ledental niet uit groeide. De activiteit van het be stuur was echter groot en met de 6 cent contributie per week werd toch het mogelijke gedaan, en dank zij de steun van de K.A.B. kon men een behoorlijk programma afwerken. Regelmatig werden avonden geor ganiseerd, waarop actuele onder werpen werden behandeld, Maria- avonden, feest- en toneelavonden met een eigen toneelclubje, enz. Er heerste een goede geest en vooral de opgerichte reisclub zorgde er voor dat deze goede verstandhou ding ook naar buiten bleek. Na de gedwongen onderduik-pe- riode tijdens de bezetting, verrees de K.A.V. na de bevrijding om met nieuwe moed het werk te hervatten. Er werd een nieuw bestuur gekozen met mevr. Damen-Oerlemans als voorzitster. Er heerste meteen weer een grote activiteit, maar het leden tal bleef nog beneden de verwach tingen. Dank zij de medewerking van bedrijven en voorlichtingsdien sten, werden avonden gehouden over huishoudelijke en andere pro blemen. Ieder jaar werden goed ge slaagde kerstavonden georganiseerd en in samenwerking met de K.A.B. het St. Nicolaasfeest voor de kin deren. Meerdere leden hadden het voorrecht eens of meermalen de K.A.V.-Lourdesreizen te mogen mee maken. De voorzitster besloot haar over zicht met een dankwoord tot een 6- tal dames, die vanaf de oprichting lid zijn, tot de geestelijke adviseurs, het bestuur der K.A.B., de Coöpe ratie, oud-bestuursleden, tegenwoor dig bestuur en diocesane leiding voor de verleende medewerking. De heer J. Beerens feliciteerde de afdeling namens de Coöperatie, en mevr. van den Broek namens de diocesane bond. Hospes Koning had middels een fijne koffietafel gezorgd dat ook de inwendige mens 't zijne kreeg, ter wijl het gezelschap van Harry v. d. Bosch uit Tilburg het laatste woord had met o.a. een aan de K.A.V. ge wijd lied en verder met een uitste kend gevarieerd programma zorgde dat deze jubileumviering een waar dig en gezellig slot kreeg. APOLLO EN SINT JAN HIELDEN STATIEDAG De Kon. Erk. Harmonieën Apollo en St. Jan hielden zaterdag hun jaarlijkse statiedag. Beide korpsen maakten daarbij hun gebruikelijke muzikale rondwandeling, afgewis seld met de even gebruikelijke rust pozen. Nadat men van de maaltijd had genoten en de dames der leden inmiddels waren gearriveerd, werd het zowel bij Apollo als St. Jan weer een echt gezellige feestavond, niet het minst door toedoen van res pectievelijk het A.B.C.-orkest en „De Wavo's". BOERENGEZINSDAG De afdeling Kaatsheuvel van de N.C.B. houdt woensdag 24 januari haar jaarlijkse boerengezinsdag. Om 9 uur is er een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan, gevolgd door de jaarvergadering in de Gil denbond, waar deze dag zoals ge woonlijk wordt gevierd. De be stuursleden A. in 't Groen en J. Hamers zijn aan de beurt van af treden en herkiesbaar. Verder zal op deze vergadering dr. Bonands, directeur van de afd. verzekering van de N.C.B., spreken over be- drijfshulp in de landbouw, 's Avonds is er om zeven uur de traditionele tractatie van worstebrood met kof fie, waarna deze feestdag wordt be sloten met een opvoering van het toneelspel „Wilde Rozen" door de R.K.J.B. en de Jonge Boerinnen- bond, een spel van leed en harts tocht in drie bedrijven van de au teur Joh. van Eekelen, dat donder dag 25 januari nogmaals zal worden opgevoerd. 10 x 10-ACTIE Deze week zal ook in Kaatsheu vel gestart worden door een comité met de anti-honger-actie 10 x 10, welke overal in den lande wordt gehouden en die beoogt het gebrek- lijdende deel der mensheid te on dersteunen. Tweederde deel van de wereldbevolking heeft gebrek aan voedsel en hygiënische en medische verzorging, waaraan zij zonder hulp geen weerstand kunnen bieden. Er zijn nog 10 tot 15-miljoen melaat sen, 350 miljoen malaria-patiënten, een groot aantal oogziekte-lijders. Voorts sterven per jaar 35 miljoen mensen aan ondervoeding, terwijl 't baby-sterftecijfer 35 per 100 be draagt. Men wil aan deze prae-his- torische wantoestanden een einde maken. Kaartverkopers zullen ie dereen in de gelegenheid stellen hun medeleven te tonen. Van deze kaar ten krijgt men de linkerhelft, een bewijs dat men reeds aan de actie deelneemt. De rechterhelft bestaat uit tien letters, die tezamen 't woord „anti-honger" vormen. Een van deze tien letters zal gedurende 10 weken worden aangeboden voor het mi nieme bedrag van resp. 5025 en 10 cent. Het comité hoopt en ver trouwt dat geheel Kaatsheuvel haar en daarmee de hongerlijdende we reld zal steunen. Het ligt verder in de bedoeling nog enkele nader te noemen activi teiten te organiseren. M - -ijm .sejwha IN MEMORIAM J. MUYZELAAR m Op 5 januari 1.1. overleed plotse ling op 76-jarige leeftijd de heer J. Muyzelaar, in leven werkend lid en erelid van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia te Kaatsheuvel. Ruim 58 jaar is hij lid geweest van onze mu ziekvereniging. Toen hij op 75-jarige leeftijd afscheid nam als werkenl lid, benoemde het bestuur hem tot ere lid, of wel lid van verdienste van Euphonia. De heer Muyzelaar had grote muzikale capaciteiten, waarvoor wij grote waardering hebben. Hij speelde bugle, piston en op latere leeftijd Es-bas; hij wist zijn partij te maken, verzuimde zelden een repe titie en was steeds op ieder concert aanwezig. In 1958 en 1959 maakte hij de buitenlandse reizen nog mee naar de Expo te Brussel x Merkstein Duits land, om er de concerten mee te ver zorgen en tevens te genieten van deze prettige uitstapjes. Al werd zijn plaats door een ander lid ingenomen toch liet de heer Muyzelaar een leeg te achter in de vereniging, welke niet kon worden aangevuld. Met hem ging één van de steunpilaren van ons muziekgezelschap heen, één van de typische vertegenwoordigers van de oude stempel, op wie een vereniging bouwen kan. Hij was het enig nog overgebleven lid, dat in 1909 in Am sterdam in het Paleis voor Volks vlijt nog meegewerkt had, aan het succes, dat bekroond werd met het Praedikaat „Koninklijk". Wij mogen niet anderse zeggen, da ndat wij in de heer Muyzelaar één van de bruik baarste en trouwste krachten hebben verloren. Dat hij ruste in vrede. BEKROOND Op de 66ste tentoonstelling van de Kon. Ned. Ver. „Aricultura" te Den Haag op 19, 20 en 21 januari in de Houtrusthallen gehouden, behaalde de heer J. Tuerlings met zijn inzen-

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5