WAALWIJK Gemeenteraad Waalwijk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JANUARI 1962 JUBILEUM BIJ BLOCH STIBBE-HOLLANDIA Woensdag 24 januari was er voor de tweede keer in 1962 een zilveren jubilaris bij Bloch Stibbe-Hollandia in Waalwijk. Het was de heer E. Olieslagers, die op die dag het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden in dienst van deze N.V. trad. Samen met zijn vrouw en twee van zijn kin deren onderging de jongste van alle jubilarissen bij Bloch Stibbe (de heer Olieslagers is 41 jaar oud) de huldiging, die de di rectie, zijn chefs en zijn collega's hem bereidden. De president-directeur van de ze onderneming prees in zijn fe licitatierede de heer Olieslagers als een bescheiden man met een voorbeelldige ijver, toegewijd en met hoge opvattingen over zijn taak. „Als snijder en overleder- stanzer beschikt u over prima kwaliteiten", aldus de heer Stib be, die eveneens mevrouw Olie slagers in de hulde betrok door het aanbieden van een boeket bloemen. Na deze vriendelijke en welge meende woorden overhandigde de heer Stibbe de jubilaris een cadeau onder couvert, de Hollan- dia-legpenning en het getuig schrift van de Nederlandse 'Maat schappij voor Handel en Nijver heid. De heer C. Thomas speldde de hierbij behorende draagme- daille op de revers van de jubi laris. Namens hel gehele personeel sprak hierna de heer A. Gouda, lid van de ondernemingsraad, die de jubilaris eveneens een ge schenk onder couvert aanbood en zijn kwaliteiten als vakman en collega hoog prees. De heer A. Hamers, vicc-voorzitter van de jubilarissenvereniging van het bedrijf, heette de jubilaris van harte welkom in de kring van deze oud-gedienden in het be drijf. Hij overhandigde de heer Olieslagers het zilveren lidmaat schapsspeldje en een bloemstuk. In de snijderij, het dagelijks werkterrein van de jubilaris, brachten zijn chefs en collega's hem daarna hulde voor zijn vele jaren trouwe dienst. BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN AFD. WAALWIJK HIELD DRUK BE ZOCHTE JAARVERGADERING Donderdagmiddag hield de af deling Waalwijk van de Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in het Parkpaviljoen een druk be zochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. van Berkel, opende de vergadertng met de chr. groet, wenste allen 'n zalig en gelukkig nieuwjaar en sprak er zijn vreugde over uit, dat de opkomst ditmaal zo groot was. Tot zijn genoegen kon de voorzitter mededelen dat de af deling in alle opzichten (ook fi nancieel) een goed jaar achter de rug heeft, waarna hij het woord gaf aan de secretaris, de heer W. de Graaff. Op de notulen der vo rige vergadering had niemand iets op of aan te merken. Hierna bracht de secretaris zijn keurig verzorgd jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de afdeling op 1 jan. 19G2 163 leden telde. Naar aanlei ding van het door enkele leden tijdens de vorige vergadering naar voren gebrachte, om nu en dan een goede spreker aan te trekken, merkte de secretaris in zijn jaarverslag op, dat dit op veel moeilijkheden stuit. Na het wel en wee van de afdeling op duidelijke wijze te hebben uit eengezet, bracht de secretaris 'n bijzonder woord van dank aan 't gemeentebestuur van Waalwijk voor de beschikbaarstelling van dit fraai parkpaviljoen. Spreker bracht dank aan donateurs en begunstigers, die de afdeling ble ven steunen, aan de heer Henkel- man, om zijn nooit aflatende ijver donateurs te winnen, aan de mensen die geheel belangeloos het buffet beheren en in alles de leden ter wille zijn, en tenslotte bracht de secretaris dank aan de leden, waarvan hij de samenwer king en de verdraagzaamheid prees, en hij eindigde met de hoop uit te spreken, dat 1962 voor allen een gelukkig en voor spoedig jaar zal mogen zijn. De penningmeester, de heer J. v. d. Hoven, kon een optimis tisch geluid laten horen. Er was een batig saldo. Bij monde van de heer Nic. van Gorkuni bracht de kascommissie verslag uit. Hij deelde mede dat boeken en be scheiden in de beste orde waren bevonden, waarvoor de commis sie de penningmeester 'n woord van dank bracht. De voorzitter op zijn beurt dankte beide functionarissen. De eerste voor zijn keurig jaarver slag, de penningmeester voor zijn "onurnnt Boboer der financiën. Als nieuw lid van de kascommis- geivozen de heer J. Swin- kels. Bij de gehouden bestuursver kiezing wegens aftreden van de heer M. Vugts, werd de heer W. Swinkels hjj acclamatie als be- 12. stuurslid gekozen en werd hij door de voorzitter verzocht aan de bestuurstafel plaats te nemen. Hierna deed de voorzitter een beroep op de leden er mee ac eoord te gaan om gedurende de wintermaanden de contributie twee of zo mogelijk vier maan den vooruit te betalen, om daar door de taak van de penning meester, die met de inning is be last, te helpen verlichten. Bij de rondvraag merkt de heer Nic. v. Gorkum op, dat er in de statuten, evenmin als in 't huis houdelijk reglement, iets staat vermeld aangaande bestuursvaca- tures, bestuursverkiezingen etc. Hij verzocht dit alsnog in de sta tuten op te nemen, hetgeen door de voorzitter werd toegezegd. De heer Burmanje bepleit de mogelijkheid om vers liegen van jaarvergaderingen en feestdagen van de afdeling in het blad „Le vensavond" te laten opnemen. De voorzitter antwoordt hierop, dat hiermede reeds verleden jaar is begonnen, doch dat het ingezon den verslag wegens zijn uitge breidheid niet kon worden ge plaatst. In de toekomst zal hier echter rekening mee worden ge houden. De heer Henkelman zou gaar ne zien, dat ook de vrouwen der leden in de toekomst zouden kun nen deelnemen aan feestavonden. De voorzitter stelt dienaangaan de voor, hiermede een proef te nemen, echter met dien verstan de dat door de vrouwen, die aan de feestavond deelnemen, een bepaald bedrag zal moeten wor den betaald. Daar ditmaal de feestavond over 8 maanden zal plaats hebben, stelt de voorzitter Premieregeling woningverbeterin» en -splitsing 1953 voor hiervoor 4.per vrouwe lijke deelneemster te laten beta len en dit bedrag van nu af i n maandelijks te laten innen met I TTDoor v?n Wiel, wonend? 0.50 per maand. De leden wiens Hoogeinde 47, is een verzoek inge. diend om toekenning van een p?» mie ten behoeve van de vervangin van een faecaliënton door een w« met waterspoeling in de door hern bewoonde woning. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft inmiddeh bij zijn beschikking van 29 decern ber 1961 het rijksdeel ad 2/3 de?: in de bedoelde premie toegekend onder voorwaarde, dat de gemeente het totaal van de premie aan be langhebbende uitkeert en daarmede 1/3 deel voor eigen rekening neemt pe: echtgenoten willen deelnemen, Kunnen zich opgeven bij het be stuur. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze prettige, vlotte vergadering met 'n dank woord tot allen en tot slot met de chr. groet. CLUBMATCH KYNOLOGENVERENIGING Zoals wij reeds mededeelden, houdt de Kynologenvereniging „Waalwijk en Omstreken" op zondag 25 februari a.s. in de gro te zaal van De Gecroonde Leersse een clubmatch, waaraan kan worden deelgenomen door bezit ters van honden van alle rassen. De vereniging beoogt hiermee de kvnologie in het algemeen en die van Waalwijk in het bijzonder te stimuleren. Er zijn vier keurmeesters aan gezocht, om de keuring te ver richten, het zijn de heren Hol- braken uit Eindhoven, Van der Zanden uit Tilburg, Knaapen uit Heemstede en Van der Weyer uit Haarlem. I)e honden die gekeurd moeten wordene dienen om 10 uur in de zaal van de Gecroonde Leersse aanwezig te zijn; om 11 uur neemt de keuring een aan vang. De secretaris van deze club match is de heer B. de Koning, Groenstraat 21 te Waalwijk, tele foon 2699. Men kan zich daar voor deelname opgeven. Agenda en pre-adviezen Vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donder dag 1 februari 1962 te 7.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 21 december 1961. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het nemen van een besluit als bedoeld in ar tikel 36 vierde lid der wo- ninewet, houdende verkla ring dat een herziening van 't uitbreidingsplan in hoofd zaak in voorbereiding is. 4. Voorstel tot toekenning van een premie op de voet van de premieregeling woningver- b etering en -splitsing. 5. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor uitbreiding der straatver lichting. 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanleg hoofdleiding voor gas en water en van 'n laag- spanningskabel in de Taxan- driaweg. 7. Voorstel tot aankoop van onroerend goed a. d. Kloos- terweg van de gezusters Mulders. 8. Voorstel tot aankoop van onroerend goed aan 't Laag einde van de erven C. F. M. Trimbach. 9. Voorstel tot aankoop van grond tussen de Bloemen- daalweg en de Drunenseweg van juffrouw C. M. Pullens. 10. Voorstel tot aankoop van onroerend goed ten zuiden van het Laageinde, van W. C. Pullens. 11. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Kloosterweg van P. Werther Voorstel tot aankoop van een strookje grond (mede eigendomsrecht in de Eerste Zeine), van het waterschap „De Binnenpoldcr van Waal wijk". 13. Voorstel tot aankoop van onroerend goed a. d. Olym- piaweg en van gronden gele gen ten noorden v. d. Meer- dijk en aan de westzijde van de Liniedijk van A. G. Kroot. 14. Voorstel tot verkoop van in dustrieterrein aan de Elzen- weg aan de M. Schapendonk N.V. 15. Voorstel tot verkoop van grond aan de Valkevoortweg aan de Stichting Beheer Landbouwgronden, Utrecht. 16. Voorstel tot onteigening van onroerend goed ter uitvoe ring van de uitbreidings plannen in onderdelen Laag einde I en Laageinde II. 17. Voorlopige vaststelling ge meente- en bedrijfsrekenin- gen over 1959 en beslissing omtrent goedkeuring der re kening over 1959 van de ge meentelijke instelling voor schappelijke zorg. 18. Voorstel tot wijziging van 't reglement on de gemeente lijke instelling voor maat schappelijke zorg. 19. Voorstel tot goedkeuring van de rekening over 1960 van het Oudemannenhuis te Baardwijk. 20. Voorstel tot wijziging der ge meentebegroting voor 1961 naar aanleiding van een no ta van aanmerkingen der ge deputeerde staten. 21. Aanbieding gemeente- en bc- drijfsbegrotingen voor 1962 en benoeming van een com missie van onderzoek. 22. Voorstel tot instemming met een ontwerpbesluit der gede puteerde staten tot wijziging van de bczoldigingsregeling voor de ambtenaren van de burgerlijke stand. 23. Wijziging begroting. Aankoop woning Kloosterweg lio van de gezusters M. en M. J. A. Mulders Met de gezusters M. en M. J Mulders zijn onderhandelingen ge voerd over de aankoop van haar woning, plaatselijk bekend Kloos'. terweg 110, door de gemeente beno' digd voor de reconstructie van de Meerdijk ter uitvoering van 't uit. breidingsplan in hoofdzaak. Deze onderhandelingen hebben tot resultaat gehad, dat overeen stemming is bereikt over de aan koop op basis van het door de ge. meentelijke commissie vastgestelde taxatierapport. Aankoop woning Laageinde 69 van mevr. Trimbach-de Kok en consor ten Toen b. en w. vernamen dat de woning Laageinde 69 te koop was, zijn zij met de eigenaars, mevr. Th M. Trimbach-de Kok te Tilburg gaan onderhandelen over een ver koop aan de gemeente. Dit pand is weliswaar niet gele- gen in een of ander uitbreidings plan, maar omdat ter uitvoering van het uitbreidingsplan Laageinde II meerdere panden zullen moeten worden aangekocht, zijn b. en w. van mening, dat de woning Laag einde 69 zeer geschikt is om straks als compensatie te dienen voor een gedupeerde van dit uitbreidings plan. Met de eigenaars werd overeen stemming bereikt over een koopsom, welke prijs b. en w. acceptabel voor.' komt, gelet o.m. op het belang, dat met deze aankoop zij het op een later tijdstip zal kunnen worden gediend. Aankoop grond van Cornelia M. Pullens Bij de herziening van het uit breidingsplan in hoofdzaak, vastge steld bij besluit van 30 november 1961, is o.m. een gedeelte van de gronden, gelegen tussen de Bloe- mendaalweg en de Drunense weg, i bestemd voor de aanleg van 'n een- j trale begraafplaats. Met een van de eigenaren van de daar gelegen gronden is reeds over- j eenstemming bereikt over de aan koop door de gemeente. Mej. C. M. Pullens bleek bereid om het perceel Baardwijk sectie C j nr. 117, groot 0.13.40 ha., aan de ge- j meente te verkopen. Aankoop onroerend goed van W. C. Pullens Op basis van het door de gemeen telijke commissie uitgebrachte taxa tierapport, is met de heer W. C. Pullens overeenstemming bereikt over de aankoop door de gemeente van zijn eigendommen, gelegen in de uitbreidingsplannen Laageinde I en II. Het betreft de kadastrale percelen Waalwijk F nrs. 27, 36 en 41, groot respect. 1.34.00 ha., 0.54.00 ha. en 0.22.80 ha., en het perceel Waalwijk F nr. 42, groot 0.60.50 ha., met daar op staande boerderij Laageinde 88. In het taxatierapport is de totale door de gemeente te betalen vergoe ding berekend (op basis van nieuw bouw; betrokkene is nl. voornemens om in het gebied van de ruilverka veling in de Buitenpolder van Baardwijk een nieuwe boerderij te I bouwen). Abonneert U op dit blad FEUILLETON „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE JEUGD VAN TONY ROMAN door A. v. ENGELEN 17). In ruigheid van riet stoeien en ravotten levenslustige vogeltjes, waarvan de snaakse karekieten met hun „karrekietkietkiet" de boventoon voeren. Nu hier, dan daar springen met een luchtig boogje dartele voorntjes omhoog, petsen terug, dan weer omhoog, drie, vier keren, telkens kringe lend nieuwe rimpels, die in ge staag verbredende deining uit vloeien tot een niets weerom... Maar... het zien van die visjes herinnert Tony er aan, dat hij hier kwam om te vissenLaat hij maar eens gauw beginnen Eerst het snoer afgerold, dat het plankje weghuppelt over de grond, vervolgens een bolletje deeg aan de angel en dan inge gooid, op hoop van zegen! Nu, bijten doen ze alvast goed. Maar jammer genoeg blijft het daarbij, hij kan ze niet aan de haak krijgen, en daar was het toch om begonnen! Heeft hij te veel aandacht voor de pracht van de natuur, die thans in haar mooiste kleuren voor hem open ligt? In ieder ge val, verstrooid is hij wel, want als hij ophaalt, is het steeds te vroeg of te laatMaar wat óók vast staat: ze laten zich vandaag niet gemakkelijk verschalken, en er zitten er toch genoeg. In hele scholen zwemmen ze door het heldere water, hij kan ze duide lijk zien in hun bedrijvigheid. Zij snoepen het aas af, en hij heeft werk met telkens nieuw er aan te doen... Wacht, hij zal het eens ondiep proberen: de dobber vlak boven de loodjes. Duidelijk ziet hij nu, hoe de voorntjes rond de angel zwemmen, ze duwen met hun snuit tegen het snoer, waardoor de dobber tjoept alsof het echt beet is, daarna slaan ze met hun staart het deeg los en happen dat onder het zinken op. Wel ver draaid nog aan toe, maar dat is niet eerlijk, dat is gemeen! Weer gooit hij in, doch nu zal hij hen die fratsen wel eens afle ren. Met strakgespannen snoer blijft hij afwachten totdat een voorntje boven de qngel zwemt. Het beestje, nog onervaren in zulk soort dingen, gaat zich schu ren aan het gevaarlijke snoer. Een rukje en ja, hoor, de list is gelukt. Tony heeft het gevangen, met de angel in de buik! Het is amper zo groot als zijn pink, maar het moet toch de buil in, om straks als bewijs te dienen van zijn visserskunst! Verder succes blijft uit, maar het weer is tè mooi om er mee uit te scheiden Het is aangenaam in de scha duw van de eikebomen. Einde loos vredig is de natuur en geen leed is er dat drukt, ja, het lijkt of hiertoe geen gelegenheid is door het blije zonlicht! Maar toch... zó te moeten vis sen! Zal hij het liever eens met de pier proberen op aal of op baars? Op een vochtig plaatsje trekt hij een graszode omhoog en al spoedig heeft hij er een; die moet aan de angel! Weer wordt ingegooid!... Nu kan hij de hengel uit han den leggen en zich in het gras neervlijen! Dat is heerlijk en nog heerlijker is het zich onbelem merd te kunnen bezig houden met zijn liefste gedachten. Welke die zijn? Op zijn rug ligt hij met de han den onder het hoofd. Af en toe komt hij nog half overeind om te zien naar zijn vistuig, waarvan de dobber met zijn witte schacht en rood puntje fris tussen de groene plompen- blaren staat. Maar zelfs dit schiet er weldra bij over en... met dro merige blik ligt hij maar te glim lachen tegen de kruinen van de bomen over... Marietje natuur lijk! De jongen schijnt geen bezwa ren meer te hebben, nu hij voor goed afstand heeft gedaan van het andere; met graagte en in algehele overgave geniet hij van zijn zoete mijmeringen, waar hij niet meer buiten kan! Zodra de gelegenheid gunstig is, zal hij thuis alles vertellen. Thans is het zijn zaak zich van haar liefde te verzekeren en haar hartje geheel en al te veroveren. En oppassen natuurlijk, dat hij het niet meer verprutst zoals laatst. „Neen", en zijn lippen lispelen het hoorbaar, „voortaan geen zwakheid meer". Zijn liefde zal groot en mannelijk wezen, zij is de zijne en hij, zij zal de dood trotseren als dat nodig mocht wezen. Zijn hart vloeit over van een wonderlijke vrede en een groot geluk... Nog eenmaal zit hij overeind en ziet over de wiel. De plompen liggen vreedzaam op het stille water. Tussen hun frisse groen heldert het wit van de lelies, die nu, onder de stralen van de middagzon wijd open zijn. Ontroering zindert in Tony's ziel om al dat wonderschone en hij is dankbaar... Overvloeiend van geluk zegt hij tegen de vogeltjes in de bo men en tot de visjes in 't water zachtjes zijn geheim: „Marietje" en hij luistert naar hun ant woorden, die nog zachter zijn, maar hij verstaat ze toch: „ze is lief, ze is lief!" Hij sluit de ogen van de tè grote weelde... Wat is zij toch reeds alles voor hem gewordenWanneer is dat eigenaardige feitelijk begon nen? Vroeger sloeg hij nauwe lijks acht op haar! Opeens, onder zijn droompeinzen door, schiet hem een herinnering te binnen van een ontmoeting, die hij ja ren geleden met haar heeft ge had. Het was bij gelegenheid van de grote veldslag tussen de jon gens van zijn buurt en die uit de straat. De gemoederen waren da nig verhit door al wekenlange pesterijen, totdat eindelijk de af rekening plaats vond! Van de ene partij was hij, Tony van Ber kel, de aanvoerder nog wel! Het werd een verwoed gevecht, waar knuppels en stenen bij te pas kwamenOp een gunstig moment was hij, dóór de projec tielenregen heen, in de vijande lijke stellingen binnengedrongen, waar hij iedereen voor zich uit dreef. Daar zag hij achter een schutting een klein meisje staan, dat part noch deel had aan de strijd. Maar het was er eentje uit de straat en viel dus onder 't oorlogsrecht... Hoofdman Tony vergat voor een keer zijn schuchterheid voor meisjes en .ging er in brallende overmoed op af. Haar van schrik wegkruipend lijfje kreeg een ra ke schop van onze held, die zijn zegepraal daarmee bekroonde... (Wordt vervolgd) Tevens konden eind 1961 door de raad nog de nodige gronden worden aangekocht voor aanleg van het industrie-terrein rond de haven in Capelle en werden tevens be langrijke besluiten genomen met betrekking tot het opspuiten van de terreinen en het bevaarbaar maken van de Capelse haven. De burgemeester sprak de hoop uit, dat 1962 de verwezenlijking van deze plannen zal brengen. ONDERWIJS In het afgelopen jaar konden de wonin gen Schoolstraat 28 t.m. 31 worden ge sloopt ten behoeve van de verbetering van het schoolplein van de openbare school vooi g.l.o. te Capelle. De werkzaamheden aan dit schoolplein verkeren thans in een laat ste stadium. Ook de bijzondere u.I.o.-school naderde in 1961 haar voltooiing. De opening van die school is binnenkort te verwachten. Is deze school een aanwinst voor de gemeente, niet minder is zulks het geval met de nieuwe landbouwhuishoudschool, die onder grote belangstelling op 9 mei 1961 officieel werd geopend. I Zijn dit de lichtpunten op onderwijsge bied, daarnaast moesten ook enkele minder prettige zaken genoemd worden. Hoewel in 1960 de dreigende opheffing van de land bouwschool kon worden afgevoerd, was het aantal leerlingen gedurende 1961 zo mi niem, dat met recht gevreesd moet worden, dat de opheffing van de school binnenkort zal worden geëffecteerd. Zeer teleurstellend is, dat noch voor de vervanging van de bijzondere school voor g.l.o. aan de Hcistraat, noch voor die te Sprang bouwvolume of rijksgoedkeuring voor een nieuw schoolgebouw werd verkre gen. Toch verkeren beide schoolgebouwen in zo'n buitengewoon slechte staat, dat het eigenlijk niet verantwoord is in die scholen nog langer onderwijs te geven. En als men de zesde nota van de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, inzake bouwvolume voor het onderwijs, nauwkeu rig leest, dan moet echter gevreesd worden, dat ook in 1962 nog geen urgentie-verkla ring verkregen zal worden. RECREATIE Met voldoening kan worden geconsta teerd,, dat het sportterrein te Sprang, dat in 1961 haar voltooiing naderde, een prachtige outillage zal bieden voor de voetbalsport. Binnenkort kan dit terrein in gebruik wor den genomen. Het sportterrein te Vrijhoeve-Capelle kreeg een nieuwe afrastering, terwijl de raad het nodige krediet voor nieuwe kleed lokalen voteerde. Dit terrein is nog wel enigszins te smal, zodat getracht zal worden een aangrenzende strook grond aan te ko pen. Met betrekking tot de verbetering van de sportterreinen te Capelle hopen B. en W. binnenkort met voorstellen te komen. Verheugend is eveneens, dat de acties om uit de particuliere sector de nodige gelden bijeen te brengen als aandeel in de stich- tingskosten van een dorpshuis geslaagd ge noemd kunnen worden. De burgemeester dankte al degenen, die hieraan hebben mee gewerkt. De in 1961 getroffen voorbereidingen voor de bouw van een zwembad worden thans verder uitgewerkt. B. en W. zullen in dit opzicht diligent blijven, hoewel de moei lijkheden niet onderschat mogen worden. VOLKSHUISVESTING van 11119 en de haven te Labbegat door 40 schepen, metende 3935 ton. Voorts heft het Economisch Technolo gisch Instituut te Tilburg een beknopte stu die gemaakt van de ontwikkelingsmogelijk heden in de tuinbouw hier ter plaatse. Een ingestelde studiecommissie stelt thans een verder onderzoek naar deze mogelijkheden in. Het agrarisch strcckvcrbetcringsplan is in 1961 nog slechts lairgzaam op gang geko men. De burgemeester wees erop dat uit recente publikaties in de dagbladen koo worden begrepen, dat aan het gemeentebe stuur nog geen rapport, - ook geen voor lopig 'rapport, - is uitgebracht omtrent het onderzoek, waarmee het Landbouw Econo misch Instituut in opdracht van de raad naar de agrarische en economische omstan digheden enige tijd -geleden in deze ge meente is begonnen. Verwacht mag worden, dat het rapport eind 1962 zal verschijnen en dat de raaJ dan zal beslissen of het gepubliceerd zal worden. BEJAARDEN-CENTRUM Zoals reeds opgemerkt konden in de loop van november-december 1961 de 26 be jaarden-woningen van de „Stichting Pro testants Bejaarden-Centrum voor Sprang Capelle en Omstreken" in gebruik worden genomen. Waarschijnlijk zal het hoofdgebouw nog in 1962 geopend kunnen worden. ENIGE BELANGRIJKE GEBEURTENISSEN Zeer droevig was het plotseling overlijden van adjudant Benschop. In hem verloor de gemeente een bekwaam groepscommandanf. Intussen trad medio september 1961 ad judant S. Muelender als commandant van de groep Sprang-Capelle en Waspik der Rijkspolitie in functie. Grote beroering en verslagenheid bracht ook op 2 september j.I. de moord op de Gebr. van Zeist alhier. Gaarna betuigde de burgemeester zijn grote waardering voor het deskundig en krachtig optreden, van de ambtenaren van Justitie en Rijkspolitie on der leiding van de Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch, waardoor deze zaak snel tot klaarheid werd gebracht. Tenslotte sprak burgemeester van Prooij- cn de hoop en het vertrouwen uit, dat een goede harmonie en een prettige sfeer ook in 1962 de vergaderingen zullen blijven ken merken. Hij was de raad zeer erkentelijk voor het vertrouwen en de steun, die hij in 1961 van hen mocht ondervinden. Daarnaast was het hem een behoefte de heren wethouders dank te zeggen voor hun raad en bijstand en voor de prettige wijze, waarop steeds vergaderd kon worden. Niet minder dankte de burgemeester de gemeente-secretaris, de gemeente-architect, de ontvanger en het gehele gemeente-per soneel voor de steun, die zij hem in het afgelopen jaar hadden geschonken en voor het vele, dat zij in het voorbije jaar had den gepresteerd. De woningnood is in 1961 ook de groot ste zorg gebleven. Burgemeester van Prooij- en moest constateren dat de particuliere bouw in de gemeente achterblijft bij die in andere gemeenten, zodat de volle vraag naar woningen drukt op het geringe aantal woningwetwoningen, dat van gemeentewege wordt gebouwd. In 1961 zijn 43 woningen gereed geko men, te weten de 26 bejaardenwoningen van de „Stichting Protestants Bejaarden-Cen trum voor Sprang-Capelle en Omstreken", 6 woningwetwoningen van het bouwplan 1960 en 11 particuliere woningen. Op dit moment zijn in uitvoering 8 par ticuliere woningen en 12 woningen van de Woningbouwstichting Sprang-Capelle. Daarnaast is door 14 personen een Rijks premie aangevraagd voor in totaal 29 wo ningen, terwijl 3 aanvragen om Rijksgoed keuring voor bouw in de vrije sector zijn ingediend. Overigens moet nog worden begonnen met de bouw van 16 woningwetwoningen van het bouwplan 1961. Voorts werden in 1961 7 woningen onbewoonbaar verklaard. Voor 1962 is aan deze gemeente een bouwvolume van 18 woningwetwoningen toegekend, waarover de burgemeester zei, zeker niet ontevreden te mogen zijn. ECONOMISCHE AANGELEGENHEDEN In 1961 werd de haven te Capelle aan gedaan door 100 schepen met een tonnage van

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2