Behandeling begroting 1111 iriirrsp GEMEENTE-BEGRO ting Gemeenteraad Sprang-Capelle GEMEENTERAAD vlijmen keurde de raad na anderhalf uur debatteren goed DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JANUARI 1962 Nieuwjaarsrede van de Voorzitter Biljarten FINANCIËLE VERHOUDINGSWET 1962 DIT JAAR VOOR HET EERST IN PRAKTIJK Hoewel de gemeentebegroting voor 1962 bij de gemeenteraads leden weinig stof tot praten opwierp, waren er toch enkele posten waarover men zich wel graag wat beter ingelicht zag. Allereerst braken diverse raadsleden een lans voor de rechtspositie van de ambtenaar. Ook wat betreft de subsidies voor diverse ver enigingen, zag men graag enige verandering in de op de begroting vermelde situatie. Naast het punt „Begroting", bevatte de agenda overigens weinig ter discussiëring. Voor de aanleg van een riolering in de Nieuwkuijksestraat, werd een bedrag gevoteerd ad 382.000,—, zodat op zo kort mogelijke termijn met de werkzaamheden een aanvang genomen kan worden, hetgeen t.z.t. een hele verbetering in de bestaande situatie zal be tekenen. In het begin van de vergadering sprak loco-burgemeester Vorsten- bosch zijn nieuwjaarsrede uit, wel ke wij hieronder hebben opgeno men.- In tegenstelling met vorige jaren, werd ditmaal de gemeentebegroting „sluitend" aangeboden. Door het dit jaar in de praktijk brengen van de financiële verhoudingswet 1960, heeft de gemeente thans geheel an dere maatstaven voor de toeken ning van uitkeringen uit het ge meentefonds. De thans vervallen wet van 1929 heeft voor de gemeen ten, in het algemeen genomen, gun stig gewerkt, doch heeft bij ver schillende gemeenten een verzwak king veroorzaakt van het verant woordelijkheidsgevoel voor de ei gen financiën. De nieuwe wet echter legt het zwaartepunt bij objectief vast te stellen maatstaven van uit keringen. Beziet men echter het re sultaat van de nieuwe wet in ver gelijking met de oude wet, dan blijkt dit voor de gemeente Vlij men niet gunstig. Het totaal der uit keringen geeft een nadelig verschil met de invoering van de nieuwe wet van ƒ230.930.01, welk bedrag de ge meente als zgn. garantie-uitkering zal ontvangen. Geleidelijk zal deze garantie-uitkering wegvallen. Naar het zich laat aanzien, zullen de voor te stellen verhogingen van gem. be lastingen en de vermoedelijke ver hoging van het vaste bedrag per in woner (thans 51.per inwoner; verwacht wordt een verhoging van ƒ5.—) juist voldoende zijn om de te ramen lasten, voortvloeiende uit de investeringen voor de aanleg van het sportveldencomplex en de rio lering van de Nieuwkuijksestraat op te vangen. BESCHOUWING BEGROTING In de algemene beschouwing van de heer van de Meerendonk, naar aanleiding van de ingediende begro ting, kwam allereerst voorvermelde financiële verhoudingswet ter spra ke. Tevens constateerde spr. met ge noegen het ter hand nemen van de aanvang van de riolering te Nieuw- kuijk, alsmede dat de te ramen las ten voor de aanleg van sportvelden in het sportveldencomplex geen moeilijkheden zullen opleveren. Wat de woningwetbouw betrof, werd teleurstelling uitgesproken, dat voor 1962 slechts 18 woningwet woningen waren toegewezen. Spr. meende, dat deze toewijzing geheel of gedeeltelijk voor Haarsteeg ge bruikt diende te worden. Gezien de voorspoedige groei van de Vliedberg wat betreft de woningbouw, de bouw van scholen, kerk en pasto rie, vond de heer v. d. Meerendonk de toeneming van de industrieves tiging niet evenredig. Tevens wees hij in zijn beschouwing nog eens met klem op het feit, welk een ob stakel de nieuwe Langstraatweg voor de gemeente Vlijmen betekent. De weg snijdt de gemeente in twee delen. Het zal in de toekomst dan ook wel blijken, aldus besloot spr., welke een grote fout door de pro vincie is gemaakt door geen viaduct aan te leggen bij de overweg in de Burg. v. d. Venstraat. De heer v. Hel voort sprak er zijn teleurstelling over uit dat de 100.- subsidie, welke de tuinbouwvereni- gmg in Vlijmen sinds 1961 kreeg toegekend, nu reeds van de begro ting wordt afgevoerd, terwijl de tuinbouwsituatie ter plaatse er nu met bepaald rooskleurig voorstaat, p voorzitter was, evenals de heer Bullens, de mening toegedaan dat 'verse tuindersbedrijven best flo reren en dat de Tuinbouwvereniging eigenlijk niets bijzonders stimuleert. JJeze vereniging is slechts bedoeld een bij elkaar komen om wat tnet elkaar te overleggen. Het voor tel van b. en w. tot afvoering van genoemde subsidie werd goedge keurd met 7 stemmen voor en 5 tegen. De heer v. Son zag, evenals diver- °ye"ge leden, gaarne een ver goeding van de uren, welke de bode an het gemeentehuis in de avond uren moet maken. Men was de me- 'ng toegedaan dat dit overuren jaren'die beloond dienden te wor- hhn voorzitter zeide, dat het pn K°?en van diverse vergaderingen hpt aanwezig zijn van de bode bij ;er mzage liggen van de raads mankij de taak van een ge- wJj e behoorde. Bovendien p gemeente de bode reeds te- vaku xgekomen met een .verhoging p salaris, hetgeen dit jaar in- 1 ?erd zou worden.» De voorzitter „J, echter toe, het geval nog eens der te bekijken. Voorts meende dhr. v. Son, dat de subsidie voor de K.A.J., afd. Vlij men, ad 100.wel wat laag was; hij zag deze gaarne verhoogd tot 200.Ook de heer v. d. Meeren donk deelde deze mening, maar maakte er 250.van. De afdeling Vlijmen telt n.l. 50 leden, terwijl 'n subsidie ad. 5.per lid normaal is. Voor de V.K.A.J., afd. Vlijmen, was niets uitgetrokken. Spr. vond het billijk hiervoor ƒ50.uit te trekken, evenals voor Nieuwkuijk. De voorzitter stemde, evenals de raad, hiermede in. Door de Stichting Kath. Gezins zorg te Waalwijk, is voor Vlijmen een aantal van 3600 verzorgingsda- gen geraamd. Dit betekent een sub sidie van ƒ20.520.of ruim 27% van het gehele totaal van 7500. dat door de stichting is geraamd voor 10 gemeenten. Behalve deze subsidie aan Waalwijk, betaalt de sociale dienst naar raming nog 9600.aan de plaatselijke afdeling Nieuwkuijk voor gezinnen, die niet in staat zijn hun bijdrage te beta len. Het komt de heer v. d. Mee rendonk voor, dat genoemde 27% nog al hoog ligt. De voorzitter stemt hiermede in en zegt het nader te zullen bekijken. In totaal werd tevens nog bij de begroting toegevoegd een bedrag ad. 525.als subsidie voor de verzor ging van tuinen, waarvoor een be treffende vereniging is opgericht, voor de Dahliavereniging. AMBTENARENKWESTIE Mevr. Martens, die deze „ambte naren-koek" aansneed, die beslist niet muf smaakte, merkte allereerst op, dat ze het zeer onbillijk vond dat de heer v. H., welke vooreerst de functie van commies A ter afde ling Algemene zaken ter gemeente secretarie te Vlijmen vervulde en voornamelijk gronden voor het uit breidingsplan De Vliedberg tegen afbraakprijzen, zoals later de heer v. Heivoort opmerkte, moest kopen, nu was overgeplaatst naar de afde ling Financiën, echter in dezelfde rang en jaarwedde, maar met een ondergeschikte functie. Het werk, dat de heer v. H. momenteel moet doen, is bovendien niets voor hem. Als krullejongen, zoals mevr. Mar tens het noemde, wordt de heer v. H. bovendien wel enigszins overbe- taald. Ook de heer Broere vond 't maar een rare zaak, temeer daar onlangs pogingen zijn aangewend om een nieuwe ambtenaar voor de afdeling Alg. Zaken te krijgen. Indien dhr. v. H., die rechtskundige bijstand heeft aangezocht, 't pleit wint, dan zitten we met twee ambtenaren te kijken voor de Alg. Zaken. De ad vocaat van de heer v. H. heeft bo vendien de eis gesteld dat deze zaak door b. en w. voor 4 februari in het „reine" wordt gebracht, daar anders de mogelijkheid niet onmogelijk ge acht moet worden dat deze zaak voor het Ambtenarengerecht zal ko men. De heer Broere vond het niet reëel dat de heer v. H., die nu, in de belangen van de gemeente, bij 't publiek enigszins in een kwaad dag licht staat, zonder meer een andere positie krijgt toegewezen. „Waar blijft de rechtspositie van de amb tenaar?" aldus liet spr. zich ontval len, hoewel hij ten zeerste begreep dat de benoeming van ambtenaren geheel tot de competentie van b. en w. behoort. Spr. wilde, evenals di verse andere raadsleden, de begro ting beslist niet goedkeuren els er van de zijde van b. en w. geen an dere verklaring omtrent deze zaak kwam. De heer v. d. Meerendonk zegde echter, dat deze kwestie in 't geheel niets uitstaande had met de goedkeuring van de begroting. Ook hij was voorstander van een open bare verdediging door dhr. v. H. De voorzitter, die begrip toon de, waar het bij de raadsleden ei genlijk wrong, kon en mocht echter nog niets mededelen omtrent de mo tieven waarom de heer v. H. was overgeplaatst naar de afd. Finan ciën. Hij deelde echter mede, dat volgende week een bespreking over deze kwestie zou plaats vinden. Het college van b. en w. heeft echter ge handeld naar een advies van des kundigen. De voorzitter zegde toe, indien hij enigszins kon, deze zaak t.z.t. uit te leggen en te motiveren. Op het mo ment echter kon hij niets meedelen. De raadsleden gingen hiermede accoord. OVERIGE AGENDA-PUNTEN L- Naast de aankoop van een aantal percelen grond, moest een krediet ad. 36.660.worden toegekend voor de bouw van een woonhuis, bijbouw van een garage en rijwiel- berging aan het Politiebureau en tot verhuur van dit gebouwencomplex aan het Rijk voor een bedrag van I 2.224.per jaar. Dit voorstel j werd echter opgeschort, daar van de zijde van de Stichting St. Janshof (bejaardenzorg) een schrijven was binnengekomen, waarbij werd aan gedrongen de situatie nog eens na der te bekijken. Het voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de hef fing en invordering van een belas ting op honden, werd van de zijde van de voorzitter tot een volgende vergadering uitgesteld. Met betrekking tot het invoeren van belasting op danspartijen, meen de de heer v. d. Meerendonk, dat dit voor verenigingen, die geregeld dansavonden houden ter verstevi ging van de kas, wel eens een harde klap zou kunnen betekenen. Hij was er dan ook vóór, zo enigszins mo gelijk, dit in etappes te doen ge schieden of in het geheel niet. De voorzitter zegde toe ook dit voorstel nog eens nader te bekijken. GEMEENTERAAD VLIJMEN. In deze eerste openbare vergade ring van de gemeenteraad in 1962, wil ik, als voorzitter, gaarne uw le den van de raad, uw gezinnen en alle ingezetenen het meest goede toewensen voor het jaar 1962. Bij de terugblik op het jaar 1961 gaan de gedachten op de eerste plaats naar wijlen burgemeester Mr J. Hoefnagel, die zo plotseling van ons werd weggenomen en aan wie wij een dankbare herinnering be waren. Moge hij Gods liefde toebe horen. De bevolkingsstatistiek over 1961 geeft het navolgende beeld: mannen vrouwen totaal 31 december 1960 5078 4705 9783 geboren in 1961 126(122) 123(100) 249(222) gevestigd 227(176) 254(203) 481(379) 5431 overleden 38(22) vertrokken 163(151) 5082 27(29) 148(184) 10513 65(51) 311(335) 175 376 201 vermeerdering 152(111) 202(102) 354(213) bevolking per jan. 1962 5243(5077) 4894(4704) 10137(9783) Op 22 september 1961 mochten wij de 10.000ste inwoner onzer ge meente verwelkomen. Openbare werken Schilderswijk I in het plan Vlied berg werd bouwrijp gemaakt, ter wijl met het bouwrijp maken van Schilderswijk II een aanvang werd gemaakt. De Parallelweg en Inlaagdijk werden gereconstrueerd, alsmede kwamen gereed de riolering en reconstructie van de Julianastraat, Pastoor van Akenstraat en een gedeelte van de Pastoriestraat. De verlichting werd verbeterd van de Oude Haven, Meester Prins- senstraat, Mari van Eschstraat, als mede van de Julianastraat en de Meliestraat. Industrievestiging Op het industrieterrein werden 2 nieuwe industrieën gevestigd, t.w. de N.V. Vavek voor de bouw van kipkarren ten behoeve van de land bouw en andere grondwerkzaam heden, en de N.V. Determeier, con- fectie-atelier. Bouwnijverheid/woningbouw premie vrije woning- totaal sector wet in aanbouw op 1 jan. '61 43 58 101 in aanbouw genomen '61 38 148 39 225 81 206 39 in '61 gereed gekomen 72 69 11 326 152 in aanbouw op 1 jan. '62 9 137 28 174 In totaal werden afgegeven 132 bouwvergunningen tot een totale bouwsom van 4.848.012.waar onder de bouwvergunning voor een nieuwe r.k. kerk in 't plan Vlied berg en die voor een 7-tal winkel panden. Uitbreidingsplannen Vastgesteld werd een wijziging van het uitbreidingsplan Vlijmen en een tweede uitbreidingsplan Vlied berg. Gasbedrijf Een uitbreiding van het gasnet is tot stand gebracht in de Peperstraat, Mari van Eschstraat en in het plan Vliedberg. Het aantal aansluitingen bedraagt thans 1520. Woningnood Het aantal ingeschreven woning zoekenden bedraagt thans 165. Daar nevens heeft de gemeente een aan tal van 200 krotwoningen. Het pro bleem van de woningnood is schier onoplosbaar. Het toegewezen wo- ningwetbouwcontingent voor 1962 van 18 stuks, te bouwen door de ge meente, is in het licht van de wo ningbehoeften zeer teleurstellend. De woningnood en de hiermede samenhangende maatschappelijke problemen blijven volksvijand nr. 1. Onderwijs Gereed kwam een 2-klassige kleu terschool in het plan Vliedberg. Voor het lager onderwijs op de Vliedberg werd een 2-klassige nood- school gebouwd. Het schetsplan voor de nieuwbouw van een 12- klassige school voor g.l.o. op de Vliedberg is goedgekeurd. Voor de noodzakelijke uitbreiding van de u.l.o.-school werd nog geen urgentieverklaring afgegeven. Bij de school voor g.l.o. in Haar steeg werd een noodlokaal gebouwd; eveneens werd een noodlokaal ge bouwd bij de lagere landbouwschool. Dank breng ik u voor de goede samenwerking in 't afgelopen jaar. In deze dank betrek ik in het bij zonder de andere leden van het da gelijks bestuur, de gemeente-secre taris, het administratief en technisch personeel, het korps der rijkspolitie en voorts allen die zich op eniger lei wijze hebben ingezet voor het dienen van de belangen van onze gemeenschap. Ik spreek de hoop uit, dat wij door gezamenlijke arbeid in 1962 veel mogen bereiken in het belang der gemeente, onze gemeenschap. Moge op deze gezamenlijke ar beid Gods onmisbare zegen rusten. Na het voorlezen van de nieuw jaarsrede door burgemeester van Prooijen, ging men over tot het be handelen van de agenda-punten, die voor de meeste raadsleden niet veel moeilijkheden meebrachten. Punt 4 van de agenda, betreffende de open bare verlichting langs de Sprangse- vaart, werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Naar aanleiding van dit punt, in formeerde de heer de Raat of de mogelijkheid bestond om te komen tot een betere verlichting langs de Eikendijk. De voorzitter meende dat dit niet zo hard nodig was, omdat daar toch niemand woonde. De heer de Raat merkte op, dat er nogal ta melijk veel verkeer over kwam, ter wijl de verkenners daar 's avonds ook veel last van de duisternis on dervonden. De voorzitter zegde toe de zaak nader te zullen bezien. Wat betreft het voorstel tot ver betering van de Oudestraat, vroeg de heer Genuit waarom het gedeel te vanaf de boerderij van de heer Werther tot de boerderij van de heer v. Campen verstoken zou blijven van een trottoir. De voorzitter ant woordde hierop dat de heg en de bomen ter plaatse nogal dicht langs de weg stonden en dat er tussen v. Campen en Werther geen bewoners woonden, zodat dit weinig zin zou hebben. Om verdere moeilijkheden te vermijden, hadden b. en w. het beter geacht dit gedeelte nog niet van een trottoir te voorzien. De heer Genuit meende dat het misschien beter was beide heren te vragen om deze heg op te ruimen. De voor zitter dacht dat de eigenaren hier waarschijnlijk wel niet veel voor zouden voelen. Wethouder Timmermans merkte in deze op, dat hij had vernomen dat er wel een mogelijkheid be stond om zonder moeite de heg op te laten ruimen, waarna de voor zitter besloot dit punt nader te be studeren. Het voorstel om te komen tot toe kenning van een subsidie aan de stichting Bureau voor Medische Sportkeuring te Waalwijk en om streken werd aangenomen, waarbij geacht werd dat de heren Rij kens en Vos hadden tegengestemd. Bij de instelling van een commis sie voor de landelijke eigendommen van de gemeente Sprang-Capelle en vaststelling van de verordening, re gelende de werkkring dier commis sie, werd als voorzitter aangenomen burgemeester van Prooijen, als se cretaris de gemeentesecretaris Smit, terwijl de heren de Bie, de Graaf en Minnaart allen met 11 stemmen vóór en 2 blanco uitgebrachte stem men als leden van de commissie werden gekozen. Tot slot werd nog een agendapunt aan de gemeenteraad voorgelegd, betreffende de 18 woningwetwonin gen voor de gemeente. De raad be sloot deze 18 woningen in Capelle te bouwen, terwijl de 6 premiewo ningen, die eerst in Capelle zouden I worden gebouwd, nu ook in Vrij hoeve zullen worden geplaatst, zo dat Vrijhoeve een vermeerdering van 12 woningen krijgt en Capelle "achttien. Voor deze 18 te bouwen woningen zal men trachten 2 gulden toeslag per week op een woning te verkrij gen. Een verzoek hiertoe zal vóór 2 februari door b. en w. moeten worden ingediend. WAALWIJK Competitiewedstrijden district Waalwijk K.N.B.B. Prachtige serie (106 car.) van Leo van Cromvoirt. - 8-0 overwinningen van Nooit Volleerd 2, Centraal 1 en OOG 4 en KOT 2 (Elshout) De strijd om de bovenste plaatsen blijft onverminderd voortduren. Vooral Nooit Volleerd 2 komt steeds meer naar voren en wist ditmaal Keesje 1 met niet minder dan 8 - 0 te verslaan, waarbij Leo van Crom voirt een prachtige serie van 106 caram boles scoorde, doch waarin C. Teurlings 't bewijs leverde weer zijn oude vorm terug te krijgen. Het gemiddelde van de kopman van Nooit Volleerd 2 was ditmaal 16.66 met een h. s. van 76. Wat de twee koplopers Nooit Volleerd 1 en OOG 1 betreft, deze speelden ditmaal 4-4 gelijk, hetgeen de spanning aan de top van klasse C zeer ze ker ten goede komt. Hoewel in deze ont moeting Jo Vissers van N.V. een prachtige serie van 95 car. scoorde, moest hij de over winning aan G. Roomer van OOG laten. In klasse D blijft Centraal 1 hoge ogen gooien. Ditmaal was het KN/^ 1 dat met een 0-8 nederlaag in de jongens van M. Leenheers hun meerderen moesten erken nen. In dezelfde klasse versloeg OOG 2 met 8-0 Ons Genoegen 2, terwijl in klasse E OOG 4 met 8-0 won van KNA 3. Hier volgen de gedetailleerde uitslagen van de gespeelde ontmoetingen. Klasse C. Zoals we hierboven reeds aanhaalden, versloeg Nooit Volleerd 2 met 8-0 Keesje j 1. Tegen" de in deze vorm spelende C. Teur lings van N.V. 2 had J. Blom geen verweer, terwijl ook Leo van Cromvoirt ongenaak baar was voor J. Knuist. J. v. d. Heijden van N.V. 2 won eveneens met groot ver schil van H Klerks van Keesje evenals H. de Jong van N.V. 2, die met flinke cijfers M. Knuist van Keesje 1 versloeg. De volle winst dus hield Nooit Volleerd 2 ditmaal in eigen huis. BSV 1 ontving HBS 1. Hier toonde Ad van Cromvoirt wederom zijn meesterschap door met een gem. van 16.84 en een h.s. van 63 Jan van Helvoirt van HBS 1 gede cideerd te verslaan. Ook A. Maas van BSV was wederom in uitstekende vorm, waarvan Tony v. d. Wiel van HBS het slachtoffer werd. Ook Peter van Cromvoirt won met flinke cijfers van J. van Delft van HBS. Al leen M. Slaats moest tegen J. van Delft het onderspit delven zodat deze ontmoeting een 6-2 overwinning voor BSV 1 werd. Ons Genoegen I dat 't Zwaantje I ont ving wist ditmaal eveneens een 6-2 over winning te behalen. Jan Passier van O.G. speelde tegen M. van Bracht een goede par tij en won. Ook M. Kuis en Cor Rombouts vergaarden ek twee winstpunten, door resp. M. Teurlings en A. Hamers van 't Zwaan tje te verslaan. Alleen de uitstekend spe lende P. van Huiten van 't Zwaantje redde voor zijn vereniging de eer, door met een gem. van 12,95 en een h.s. van 79 car. B. Pullens van OG geen schijn van kans te geven. De laatste ontmoeting in klasse C ging tussen de beide koplopers in deze klas se, Nooit Volleerd I en OOG I. Hoewel J. Vissers van NV I een fraaie serie van 95 car. scoorde en een gem. van 13,72 liet no teren, waren de winstpunten voor G. Roo mer van OOG I met een gem. van 16.11. Fr. Slaats, de oudste van het viertal van NV 1 bracht echter door C v d Sanden van OOG I te verslaan de partijen weer op ge lijke voet. L. van Cromvoirt sr. verloor van G. Brok van OOG, doch A. Slaats bracht de balans weer in evenwicht door J Philip- part van OOG te verslaan. De punten wer den hier dus broederlijk gedeeld. Klasse D. In klasse D ontving KNA I Centraal I, doch beleefde, althans wat de winstpunten betreft, weinig plezier aan deze ontmoeting. Met 0-8 moesten de gastheren eraan geloven, want W. van Heesch, G. Ouwerkerk, H. Rombouts en B. Heesbeen van KNA verloren van resp. A v d Ven, V Smit, G de Louw en A v Gelder van Cen traal I, dat door deze overwinning een ern stige gegadigde blijft voor het kampioen schap in deze klasse. 't Zwaantje II dat KOT Elshout ontving, kon het ditmaal niet verder brengen dan een gelijk spel, 4 - 4. A Verhoeven van 't Zwaantje II verloor kansloos van J Jozen en ook C v Loon moest het onderspit delven tegen J v Dongen. C Berkelmans en C van Muilekom van 't Zwaantje brachten door overwinningen op B Tabbers en J v d Wiel van KOT de partijen op gelijke voet. Ook BVO I speelde, zij het onder pro test, gelijk tegen Keesje 2. Hier.waren het H. van Veldhoven en H Pelders van BVO, die hun partijen wonnen van resp. P Hansen en A Blom, doch daar G v Veldhoven ver loor van H Kleijsen en J v d Wiel, zij het slechts met 1 car. verschil, van H. Heuve- ling, werd het 4-4. KOT I Waalwijk deed het beter tegen Nooit Volleerd 3, door van deze gasten met 6 - 2 te winnen. Alleen A v d Pennen van KOT verloor op het nip pertje van Ed van Herpt van NV 3, doch J v Beers, C v Delft en J v d Velden van KOT versloegen resp. C Elshout, W Swin- kels en H Pullens van Nooit Volleerd 3. OOG 2 ontving Ons Genoegen 2 en wist de ga6ten met 8 - 0 te verslaan, door over winningen van G Panders, G v Disseldorp, J Hoevenaar en H Muller op resp. P IJpe- laar, W Herman, L v Hilst en A Wijkmans De laatste ontmoeting in klasse D was die van HBS 2, waarbij BSV 2 te gast was. Hier was het alleen A v Oudheusden van HBS die zijn partij tegen P v d Mee van BSV in winst wist om te zetten, doch Fr. van Delft, Ant. Rombouts en W Pulles van HBS verloren van resp. Fr. Slaats, v. Hoof en J van Bladel van BSV, zodat de eind stand 2 - 6 in het voordeel van BSV 2 werd. Klasse E. In klasse E ontving KOT 2 Waalwijk HBS 3 en wist deze ontmoeting met 6 - 2 te winnen. Alleen M Voogd van KOT 2 verloor van H v d Oever van HBS, doch J Kerkhof, EI Bergmans en L v Brun- schot van KOT wisten te winnen van resp. A van Mook, J v Hoof en H v d Oever van HBS. OOG 3 toog naar Elshout om aldaar KOT te gaan bekampen en zij namen prompt de meeste winstpunten mee naar Waalwijk. Alleen J de Man van OOG 3 verloor zijn partij tegen H Broere van KOT 3, doch van Els, van Liempde en Klcrkx van OOG veroverden de winstpunten op resp. J. van Sluisveld, C. Biekens en A. de Roos van de gastheren, 2 - 6 dus voor OOG 3. Ons Genoegen 3 ontving BSV 3, doch hier was het alleen G de Wit van Ons Genoe gen, die door een overwinning op van Bla del van BSV twee winstpunten wist te be halen, daar Th Verdonk, B Verhoofstad en C Herman van Ons Genoegen verloren van resp. Verkooyen, Baayens en P Schellekens van BSV 3; 2-6 dus voor BSV 3. KNA 2 en Keesje 3 deelden de punten 4-4. Hier wonnen H Klerks en H Sleen- hoff van KNA van resp. H. Pulles en J v Dongen van Keesje, doch door het verlie zen van W. Schoelitz tegen Mey en van J Swinkels tegen A van Hilst, kwam de ba lans in evenwicht. Van de ontmoetingen OOG 4-KNA 3 en BSV 4 KOT 2 Elshout, die eindigden in 8-0 overwinningen van OOG 4 en KOT 2 Elshout, ontvingen wij geen gedetailleerde uitslag. Dc uitslagen waren dus als volgt Klasse C Nooit Volleerd 2 Keesje 18 0; BSV I HBS 16 2; Ons Genoe gen I - 't Zwaantje 16-2; Nooit Volleerd I - OOG 14-4. Klasse D: KNA I - Centraal I 0-8; 't Zwaantje 2 - KOT I Elshout 4-4; BVO l - Keesje 2 4-4 (onder protest van BVO); KOT I Waalwijk - Nooit Volleerd 3 6-2; OOG 2 - Ons Genoegen 2 8-0; HBS 2 - BSV 2 2 - 6. Klasse E: KOT 2 Waalwijk-HBS 3 6-2; KOT 3 Elshout - OOG 3 2-6; Ons Genoegen 3 - BSV 3 2 - 6; KNA 2 - Kees je 3 4-4; OOG 4-KNA 3 8-0; BSV 4 - KOT 2 Elshout 0-2. KONINKLIJK PAAR OP 7 MEI NAAR DEN BOSCH Koningin Juliana en prins Bem- hard zullen in het kader van de vie ring van hun zilveren huwelijksfeest op maandag 7 mei een bezoek bren gen aan Den Bosch. Zoals bekend, brengt het Koninklijke Paar een of ficieel bezoek aan alle provincies. Op 7 mei zullen Koningin en Prins in de ochtenduren in Middelburg verblijven. In de middag staat Den Bosch op het programma, terwijl in de namiddag Maastricht met een ko ninklijk bezoek zal worden vereerd. Het bezoek aan Den Bosch zal be perkt blijven tot een samenkomst met de jeugd in de Veemarkthallen, waar door jongeren „Een spel voor jonge ren" zal worden opgevoerd. PRINSES BEATRIX 24 JAAR Onge geliefde kroonprinses Beatrix herdenkt op woensdag 31 januari haar 24ste verjaardag. Wij herinneren ons zo leven dig hoe enthousiast het Neder landse volk 24 paar geleden was, toen de aankondiging door het land ging: „Er is een prinsesje geboren". Dat is nu weer bijna 'n kwart eeuw geleden, maar de liefde tot onze kroonprinses, tot ons vor stenhuis heeft er niet onder ge leden, neen, is steeds gegroeid en versterkt. Tal van jaren bereidt onze kroonprinses zich met ernst voor op haar toekomstige en lang niet lichte taak, door haar studie in Leiden, door haar representa ties in binnen- en buitenland. Overal waar zij komt heeft zij ieders sympathie met haar open gulle blijde lach, zowel als met de ernst voor haar taak, opdat zij eenmaal een waardig opvolgster zal worden van haar kundige Moeder. Wij wensen Haar en de ko ninklijke familie van harte geluk. 250.000 SALARIS GESTOLEN Inbrekers hebben vrijdagnacht de brandkast in het administra tiegebouw van het Academisch Ziekenhuis aan de Rijnsburger- wert te Leiden opengesneden en daaruit een bedrag van ongeveer een kwart miljoen gulden gesto len. e buit was zo groot, omdat vrijdag de lonen zouden worden uitbetaald. De salarissen lagen keurig verpakt gereed. PARIJS EN FLN AKKOORD OP DRIE PUNTEN Franse en Algerijnse opstande lingen hebben op drie punten overeenstemming bereikt tijdens de enkeje dagen geleden hervatte besprekingen, zo wisten kringen die in nauw contact staan met de Franse regering, vrijdag te ver tellen. Deze punten zijn: De Sahara valt onder de soeve reiniteit van een onafhankelijk Algerije; Er komen waarborgen voor de bescherming van de rechten van de Franse minderheid, en De marinehaven Mers el Kebir wordt aan Frankrijk verpacht. EIERBISCUITS 'n lekker zeer licht eierkoekje, heer- lijk bros en dagelijks vers gebakken. Alleen deze week slechts 60 ct. per ^0 zakje (normaalprijs 68 ct. p. zakje). te»» Vraagt Uw Smarius-Broodverkoper.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 3