wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Resultaat bliksemactie Pater v. d. Sanden WAALWIJK Timtur n.w. DRUNEN 2474,15 gulden in R.K. kerk Besoijen bracht f 1031,73 op 19 februari officiële vertrekdatum Fr. Berkelmans gehuldigd WEKKERS Stassar Waalwijk „DeTwee Kolommen" VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 84e JAARGANG No. 10 tcho vAn het Zuióen Uitgever: „1u,iikse Stoomdrukkerij Waahv J Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht"*878 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr, van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo,: De bliksemactie, die door de redactie van de Echo van het Zuiden veertien dagen geleden is opgezet, is een volledig succes geworden. Een succes, vooral ook door het legertje mensen dat geen moment heeft geaarzeld een gedeelte van hun vrije tijd te besteden aan de verkoop van de passagebiljetten, die voor dit doel waren gedrukt. De activiteiten zijn niet beperkt gebleven tot Waalwijk zelf, maar tot ver in de omtrek is men heengetrokken om deze biljetten van de hand te doen. Dinsdagavond, precies veertien dagen na de start van de bliksem actie, is in het bijzijn van verschillende personen die aan de ver koop hebben deelgenomen, door de afgevaardigden van de ver schillende groepen, jeugdbewegingen, zoals verkenners, mensen van de Terp, dames van de gehuwde vrouwencongregatie, de jonge mid. denstand en neven en nichten van pater v. d. Sanden, het geld aan genoemde pater overgedragen, die zich over het behaalde resultaat zeer verheugd toonde, en terecht. Pater v. d. Sanden deelde ons woensdagochtend mee, dat hij, dank zij de hulp van de bliksemactie, zijn reisbiljet naar Argentinië heeft kunnen bestellen. Het was een korte bijeenkomst dinsdagavond in de grote zaal van het Terpgebouw; het betekende te vens het sluitstuk van de actie. De heer v. Gooi heette de aan wezigen van harte welkom en dank te hen voor de moeite en tijd, die zij in deze veertien dagen aan de actie hebben gegeven. In zijn dank woord werd tevens betrokken broe der Romualdus, die de tekening en ontwerp van het cliché voor de pas sagebiljetten geheel belangeloos had ontworpen. De Waalwijkse Stoom drukkerij voor het openstellen van het gironummer, waardoor een aan zienlijke bijdrage aan het slagen van de actie werd geleverd. Dank ook aan al degenen die onbekend wil den blijven bij het doen van hun gave, maar vooral ook aan hen, die ondanks het vaak koude weer, er niet voor terug zijn geschrokken op pad te gaan om zodoende te komen tot een succesvol resultaat. Daarna werden de afgevaardigden uitgenodigd het geldbedrag aan pa ter v. d. Sanden te overhandigen. Tot slot van deze bijeenkomst dankte ook pater v. d. Sanden allen die op enigerlei wijze hun hulp aan deze actie hebben gegeven, waar door het hem mogelijk is gemaakt zijn terugreis naar de missie in Ar gentinië te aanvaarden. PER VLIEGTUIG Omdat pater v. d. Sanden, toen hij met vacantie naar Nederland ver trok, met zijn confraters in de mis sie had afgesproken half januari weer terug te zijn, heeft hij, om zo min mogelijk tijd te verliezen, be sloten per vliegtuig naar Argentinië terug te keren, zodat de reis geen maand, maar slechts twee dagen zal duren. Pater v. d. Sanden vertrekt nu op 19 febr. vanaf Schiphol per K.L.M.- toestel naar de hoofdstad van Ar gentinië, Buenos Aires, waar hij op dinsdag 20 februari om 18.05 uur Argentijnse tijd zal arriveren (22.00 uur Ned. tijd). Vanuit Buenos Aires is het nog ongeveer 50 kilometer voor hij op zijn missie Jose Carlos Paz zal zijn aangekomen. Pater v. d. Sanden hoopt dan di rect aan zijn parochieschool te kun nen beginnen, want op 1 maart be gint daar de school weer en er ont breekt nog een lokaal voor de vijfde klassers, die voorlopig nog in het kerkje ondergebi'acht zullen moe ten worden. Pater v. d. Sanden .uitermate dankbaar Wanneer de financiën dit toela ten, zullen de missionarissen de bouw beginnen van een klein zaal tje dat als ziekenhuis zal worden ingericht, waar de mensen zich gra tis medisch kunnen laten onderzoe ken en waar zij de meest nodige medicijnen kunnen bekomen. Bo vendien zal dit bouwwerk moeten dienen voor de uitreiking van ge bruikte kledingstukken. Dagelijks komen namelijk gemiddeld drie a vier personen de missionarissen om hulp vragen. De armoede in Argen tinië is, aldus pater v. d. Sanden, onvoorstelbaar en er zal veel hulp nodig zijn om hier een kleine ver andering in te kunnen brengen. Daarom is pater v. d. Sanden de pa rochianen van de parochie van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Be soijen) zo dankbaar voor het geld dat zondag 28 januari in deze kerk werd opgehaald en dat een bedrag vertegenwoordigt van 1031.73 gul den, waardoor het totale geldbedrag steeg tot 3505.88. Woensdagmiddag om 4 uur was het voltallig personeel van de centrale ad ministratie der gemeentebedrijven in de grote vergaderzaal van het ge meentehuis bijeen, om de heer Fr. Berkelmans te huldigen met zijn 25- jarig jubileum, als meteropnemer-in- casseerder. Het was burgemeester Teijssen, die de jubilaris, als eerste, namens het gemeentebestuur toesprak. Hij zei zeer grote waardering te hebben voor het werk, dat in deze afgelopen 25 jaren door de jubilaris is verricht. De jubilaris heeft in deze jaren blijk gegeven zijn werk goed en nauw gezet te verrichten. Door zijn werk kwam de heer Berkelmans automa tisch veel met het publiek in contact, maar steeds heeft hij getoond begrip te hebben voor de juiste houding t. o. v. het publiek. Hij verrichtte het werk niet alleen feitelijk, maar ook men taal op zeer bijzondere wijze. „Een eigenschap is bijzonder be langrijk', aldus de burgemeester, ,,de jubilaris wist door al de jaren heen op een zodanige wijze samen te wer ken, dat niet alleen de goede geest bleei gehandhaafd, maar ook, dat de ze werd opgevoerd. Door samenwer king werd die band gelegd, welke no dig is om goed werk te kunnen ver richten." De collegiale geest, aldus de burgemeester, heeft eigenlijk steeds uitgereikt boven 't werk, maar, zo vervolgde hij, dit was nodig om het werk goed en met vreugde te kun nen verrichten. De burgemeester dankte de jubilaris voor de voorbeel dige wijze waarop het werk steeds was verricht. De heer Berkelmans ontving daar na, uit handen van burgemeester teijssen een cadeau onder couvert, terwijl zijn echtgenote reeds eerder jnet een fraai bloembouquet was ge huldigd. Wethouder Smolders, die daarna 't woord voerde, wees erop, hoe de jubi laris op aanraden van zijn vader in de dertiger jaren, toen een geweldige crisis heerste, solliciteerde op een ont stane vacature bij de meteropnemers cn incasseerders. Weth. Smolders zei veel waardering te nebben voor de ambitie en toewij- 'ng, waarmede de jubilaris zijn werk steeds had verricht, zodat het de volle goedkeuring en tevredenheid kon wegdragen van het gemeentebestuur. Hij vergeleek de omzet van het gas-, water- en electriciteitsbedrijf in he jaar 1937, toen de opbrengst 200.000 gulden noteerde, met de opbrengst van 1961, die inmiddels was gestegen tot 1.900.000 gulden. Uit deze ver tienvoudiging, aldus wethouder Smolders, spreekt overduidelijk welk een omvang het bedrijf in deze jaren heeft aangenomen, maar tevens, hoezeer de taak van de heer Berkel mans is uitgegroeid. Ook hij wees op de buitengewone teamgeest, die steeds bij de meteropnemers en incasseer ders had geheerst. De heer Swarts, hoofd van de cen trale administratie, feliciteerde de ju bilaris namens het administratief per soneel. Hij wees op de nauwgezet heid, waarmee de jubilaris zijn werk steeds had verricht en hoe men voor deel had kunnen trekken uit de tips en aanwijzingen van de jubilaris. Ook hij bood een cadeau onder couvert aan, en liet deze gave ver gezeld gaan van een grote kist siga ren. De heer Glaudemans feliciteerde de jubilaris namens het technisch personeel en bood namens hen een fraaie bloemenmand aan. Daarna werd op het welzijn van de jubilaris het glas geheven. Tot slot dankte de jubilaris voor de vele waarderende woorden en voor de fraaie cadeaus, waarna de oudste zoon van de heer Berkelmans zijn waardering uitsprak voor het werk van zijn vader en in hem de eigen schappen prees die door de voorgaan de sprekers reeds waren aangehaald. Bij deze huldiging waren o.a. aanwezig de echtgenote en kinderen van de jubilaris, zijn moeder en ver dere familieleden. BEGRAFENIS H. GREVE. Woensdagmorgen is onder grote belangstelling het stoffelijk overschot teraardebesteld van de heer H. Greve, die j.l. zaterdag in de gezegende ouderdom van 84 jaar, alhier over leed. Met de heer Greve is een zeer ver dienstelijk en algemeen geacht mede burger heengegaan. Hij was oprichter van de schoen fabriek H. Greve Zn., die in vak kringen steeds een uitstekende faam genoot om de voortreffelijke kwaliteit van het speciaal en luxe schoeisel dat hier werd geproduceerd. Hij heeft zich bovendien in zijn lang en welbesteed leven vaak ver dienstelijk gemaakt voor de gemeen schap door zitting te nemen in tal van plaatselijke comité's en verenigingsbe sturen, terwijl ook de belangen van de Ned. Herv. Gemeente Baardwijk zijn bijzondere aandacht hadden. Ongeveer 40 jaren was hij diaken van de Ned. Herv. Gemeente Baard wijk en een even lange periode be stuurslid van de Woningbouwvereni ging Baardwijk, waarvan hij mede- In Hotel - Café - Restaurant daar Logeerden, Lunchten, en Dineerden uw Overgrootouders, Grootouders, en thans uw Ouders. Lunch of Diner altijd begeerd. Eenmaal et geprobeerd, zoon van de overledene dankte hierna de vele aanwezigen voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. FEESTAVOND HARMONIE ST. JAN. Zaterdag 10 febr. a.s. houdt de Harmonie „St. Jan" haar jaarlijkse feestavond in het Gemeenschapshuis. Met de organisatie van deze avond, waarbij zoals gebruikelijk ook de da mes der leden aanwezig zijn, heeft zich een speciaal comité belast, zodat het gezelschap ongetwijfeld een pret tige avond te wachten staat. UITVOERING GYMNASTIEKVERENIGING „KUNST EN KRACHT". De Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" is. voornemens met haar verschillende jongens- en meisjes-af delingen een uitvoering te geven in het Gemeenschapshuis te Baardwijk op zondag 18 februari a.s. De avond is alleen toegankelijk voor huisgenoten van de leden. De verrichtingen van de leden zul len worden afgewisseld met muziek en zang. Hiervoor is het bestuur in onderhandeling met een bekend en semble. OUD-LEERLINGEN VERGADERDEN. Een vijftigtal oud-leerlingen van broeder Romualdus, onderwijzer van de derde klas van de St. Petrusschool in Waalwijk, waren dinsdagavond in café-restaurant Moonen in Waalwijk bijeengekomen, om te vergaderen in verband met het aanstaande zilveren jubileum van deze broeder. Men is gekomen tot het formeren van een comité, waarin 10 oud-leer- Junghans Mauthe Kienzle oprichter was. Ook was hij jarenlang bestuurslid van de Vissersver. „Maar geduld hebben". Wegens hoge leeftijd had hij zich sinds enkele jaren uit deze funkties teruggetrokken. Hoezeer hij nog steeds in al deze kringen gezien was, bleek woensdag morgen uit de vele zakenrelaties, ver enigingsdeputaties en andere perso nen die hem de laatste eer kwam be wijzen en de vele bloemstukken die de kist bedekten. In de Ned. Herv. Kerk van Baard wijk leidde Ds. van 't Kruis een rouwdienst. Aan de groeve op de Ned. Herv. begraafplaats werd door Ds. van 't Kruis het woord gevoerd. De oudste Zoals bekend, is er de laatste tijd heel wat deining ontstaan betref fende een van onze oudste, grootste en meest gerenommeerde schoenfabrieken, n.l. de Timtur N.V. Geruchten, die voedsel von den in het feit, dat na het vertrek van een 45-tal Belgen, deze week 75 a 80 werknemers zowel arbeiders, chefs als kantoor personeel de aanzegging kregen dat zij binnenkort hun ontslag zullen krijgen. Begrijpelijk heeft deze aanzegging bij veel werkne mers, waaronder personeel dat 30 en meer jaren aan de op- en uitbouw van Timtur heeft meegewerkt, grote ontsteltenis en te leurstelling, bij anderen onrust, gewekt en gaf een en ander ge rede aanleiding tot geruchten en veronderstellingen. Wij hebben ons daarom in verbinding gesteld met de directie van de N.V., die het volgende meedeelde „Door omstandigheden zijn wij gedwongen een reorg'anisatie in het Timtur-bedrijf op korte termijn in te voeren. Het hoofdpunt hierbij is, dat wij de herenschoenen-productie moeten stopzetten, omdat bleek dat deze sterk verliesgevend is. Door deze stopzetting zullen wij genoodzaakt zijn in de zeer nabije toekomst werknemers te ontslaan en omzet ting in de verschillende afdelingen te doen plaats vinden. Hierbij zul len ook werknemers getroffen wor den die in afdelingen werken die niet direct bij de produktie betrok ken zijn. Nadat deze reorganisatie heeft plaatsgevonden, is dan een stevige basis gelegd voor gezonde produktie van damesschoenen, die op dezelfde hoogte gehandhaafd zal blijven als tot nu toe. Allerlei geruchten die op 't ogen blik de ronde doen, spreken wij hierbij absoluut tegen. Er is geen sprake van dat het Timtur-bedrijf wordt opgeheven of verder wordt ingekrompen, onder andere leiding zal gaan werken, of in andermans bezit zou overgaan". Tot zover de verklaring die woens dagmiddag werd afgelegd. De heer Knoek deelde naar aan- I leiding van deze verklaring nog 1 mee, dat de ontslagen die zijn aan- I gezegd, slechts incidentele geval len betreffen. Zij waren, aldus de woordvoerder, noodzakelijk om tot een grondige reorganisatie te ko men, die het directe gevolg is van de opheffing van de herenschoenen- fabricage. Deze ontslagen hebben, aldus de heer Knoek, doorgewerkt tot in andere afdelingen, die in di rect verband staan met de heren- schoenen-fabricage; tevens hebben hierdoor verschuivingen plaats ge had, zodat het kon voorkomen dat personeel van andere afdelingen werd vervangen door personeel, af komstig uit de afdeling herenschoe. nen-fabricage De heer Knoek ver klaarde nadrukkelijk dat in de ge hele Timtur-opzet totaal niets is veranderd, zodat hier als een logi sche gevolgtrekking uit voortvloeit dat de aandelen en de leiding in de zelfde handen blijven als voorheen. Deze ontslagen hebben, zo werd ons meegedeeld, totaal niets uit te staan met de veranderingen die de Euro- markt met zich meebrengt, noch met een tekort aan orders. Naar ons werd meegedeeld, is de orderportefeuille van schoenfabriek Timtur N.V. groter dan in ieder an der gelijksoortig bedrijf, zodat men tot medio april van orders is voor zien. De directie van schoenfabriek Timtur N.V. ontkent categorisch ie der verder gerucht. Door de directie van deze schoen fabriek zijn geslaagde pogingen in 't werk gesteld om deze werknemers elders ondergebracht te krijgen. Het Arbeidsbureau in Waalwijk is van deze gang van zaken volledig op de hoogte. lingen van boven de 20 en vier oud leerlingen van beneden de twintig jaar zitting hebben. Dit comité zal zich in de komende weken gaan be zighouden met de te organiseren ac tiviteiten en het innen van de nodige gelden. Alle oud-leerlingen zullen over enkele dagen een convocatie voor de feestavond thuisbezorgd krijgen en tevens een girobiljet voor het storten van een vrijwillige bijdrage. Hiertoe heeft men t.m. 20 maart een giro nummer opengesteld, waarop deze gift gestort kan worden. Het giro nummer luidt 285539, ten name van T. de Bont, onder vermelding: Actie Jubileum broeder Romualdus. Voor de te houden feestavond zal men een zaal huren, waarin de oud leerlingen bij elkaar kunnen komen en waar 's avonds aan broeder Ro mualdus het cadeau zal worden over handigd. De avond zal verder worden opgeluisterd met toneel, muziek en zang. Oud-leerlingen, die een of an der muziekinstrument bespelen, wor den verzocht zich voor 10 februari op te geven bij de secretaris van het co mité, de heer J. van Delft, Van Berckenrodelaan 1, Waalwijk. Voor zitter van het comité is de heer H. van Bladel, Jacob Catsstraat 13, en penningmeester de heer T. de Bont, Markt, Waalwijk. WIELRIJDERS OPLETTEN! Er zijn de laatste tijd bij de politie te Waalwijk veel aanmeldingen bin nengekomen van mensen, die hun rij wielen vermisten. Het betrof hier voornamelijk die fietsen, die aan de openbare weg geparkeerd stonden. In vele gevallen worden later.de rijwie len op andere plaatsen weer aange troffen, zodat mag worden aangeno men, dat het hier voornamelijk de bal dadigheid van de jeugd betreft. De betreffende wielrijders wordt dan ook verzocht om in het vervolg hun fiet sen op slot weg te zetten, zodat dief stal voorkomen kan worden. Men be spaart er niet alleen zichzelf, maar ook de plaatselijke politie veel onno dig werk mee. MATERIËLE SCHADE. Toen de heer M. D. uit Osch met zijn wagen op het kruispunt Groen straat-Putstraat-Grotestraat de Put straat wilde inrijden, kwam hij in bo sing met de brom fietser J. A. v. S. uit Nieuwkuijk, die in oostelijke rich ting in de Grotestraat reed. M.D., die aan de bromfietser voor rang moest verlenen, heeft v. S. waar schijnlijk niet opgemerkt en reed door. Van S., die daarom de wagen achterom wilde passeren, reed tegen de wagen op, doordat de motor van de personenwagen afsloeg en de auto bleef stilstaan. De auto werd licht be schadigd, terwijl verder rijden met de bromfiets onmogelijk bleek. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK Geboren Maria J J A dv M C van Brun- schot-de Wit - Marcel D H B zv M D W J Pelk-Klunder - Petrus H zv P Rosenbrand-van Boxtel - Ja cobus J M zv J A Vermeer-van Hui ten - Alfred H N zv J H Liebregts- Möbius te Loonopzand - Antoi- netta J A M dv N L Pols-van de Zanden - Foort zv J L Cové-Min- naard - Dirk G G M zv A Verhoof- stad-van Helden - Petronella S M dv P A v Beijnen-Slaats - Arnol- dus J H M zv J H M de Leuw-Smul- ders. Overlijden Hermanus Greve 84 j wedn van W Glavimans - Petrus J van Schijndel 78 j wedn van C P M van Wely echtg van J van Schijndel - Maria Leijtens 64 j wed van R van Boxstaele. Huwelijks-aangiften A J van Gelder 25 j en S C M van Venrooij 23 j beiden te Waalwijk. Accountantskantoor VAN GENK en HENDRIX v. Berckenrodelaan 17 tel. 04160 - 3684 - Waalwijk BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN ASSURANTIES FINANCIERINGEN Zeer billijke tarieven. Huwelijken J W G Woolderink 27 j te Ge- mert en A J M Rensen 23 j te Waal wijk. Ingekomen W Nieuwenhuizen van Loonop zand - H J C van Brussel van Apel doorn M F M Verhoeven van Amersfoort - ES van Laarhoven van Helmond. Vertrokken J Noordmans en gezin naar Erme- lo - W J M Damen en gezin naar Ermelo -KGB Severs naar Eind hoven; J C A van der Geld naar Den Bosch - A J M Rensen naar Ge- mert - D Sluijter en gezin naar Loonopzand. AGENDA Musis Sacrum. Vrijdag en zaterdag om 8 uur, zondag om 6 en 8.30 uur „Ser geant X van liet Vreemdelingen legioen", 14 jaar. Zondagmiddag 3 uur matinee: „De slavin van Haroea", 14 jaar. Maandag en dinsdag 8 uur „La Frangaisc et l'amour", 18 jaar. 10 x 10 ACTIE Zaterdagmiddag 3 februari zal door Drunen een propaganda-optocht trekken, waarin zullen meelopen de harmonie van Drunen, S.H.J. en de drumband. Door de deelnemers zullen span doeken worden meegedragen met spreuken en leuzen, die doelen op deze actie. Verder zullen in café's en andere openbare gelegenheden collectebussen worden geplaatst, waar iedereen zijn gift in kan depo neren. Dezelfde optocht zal zondag middag door Elshout trekken. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen, Dr. v. d. Wouw. KINDER-CARNAVAL Omdat de kosten voor het carna val voor de jeugd steeds hoger wor den door de voortdurende uitbrei ding van Drunen, heeft de Raad van Elf een loterij georganiseerd ten ba. te van het Drunense jeugdcarnaval 1962. Het carnaval voor de jeugd zal weer gevierd worden op maandag middag met een kinderoptocht en tractatie met eventueel nog verdere attracties. Voor de loterij zijn diver se fraaie en waardevolle prijzen be schikbaar gesteld. De Raad van Elf rekent er op dat deze loterij zal sla gen, zodat de Drunense jeugd ook dit jaar weer van een goed en vro lijk carnaval zal kunnen genieten. HARMONIE DRUNEN Zaterdag 3 februari a.s. houdt de harmonie weer haar traditionele jaarlijkse statiedag. Na een heel jaar steeds voor de Drunense gemeen schap te hebben klaargestaan, is dit dus weer een dag waarop de muzi kanten met hun dames eens in ge zellig samenzijn de onderlinge vriendschapsbanden kunnen verster ken. Een kleine rustpauze na een jaar van intensieve studie en mede werking aan alle mogelijke gele genheden en festiviteiten. Dit keer is het extra feest van wege het feit dat twee leden hun 40-jarig lidmaatschap vieren. Het

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13