Kampioenschap van Europa Driebanden LAATSTE BERICHTEN CHEF OPHALERIJ FA. DE RONDE TE KAATSHEUVEL Inschrijving Kermis Waalwijk Victoria Stengels 75 ct. per 250 gr. BERINGS 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 15 Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon. opzand worden waargenomen door dokter R. Raaijmaakers, Hoofdstr. 88a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag en zondag zal de prak tijk van dokter K. v. Tuijn te Kaats heuvel worden waargenomen door zijn collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Loon op Zand ORGANISATIE NU IN BESLISSEND STADIUM De organisatie'van het a.s. 20e kampioenschap van Europa drie banden begint nu vaste vormen aan te nemen. Het uitvoerend co mité worstelt zich in samenwer king met de gevormde sub-com missies nu dagelijks met veel iiver en enthousiasme door deze enorm omvangrijke organisatie- kluif. En met succes! De samen stelling van het ere-comité is bijna definitief en met enige ge rechtvaardige spanning wachten we op het verlossende grote nieuws van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, aan wie verzocht is het bescherm heerschap van dit kampioen schap te willen aanvaarden Het voorzitterschap van dit ere-co mité is inmiddels reeds aanvaard door mr. Y Scholten, de staats secretaris van Onderwijs, Kuns ten Wetenschappen, welke thans meer in het bijzonder is belast met de behartiging van de zaken welke liggen op het terrein van de sport. De overige definitieve samenstelling zullen we gaarne een volgende maal vermelden. Deelnemers Van de biljartsport-enthousi- asten gaat de belangstelling na tuurlijk uit naar de uiteindelijke deelnemerslijst welke van 7 tot en met 11 maart a.s. in „De Ef teling" de driebanden-titel van het continent zullen betwisten. Het zal wel half februari worden voordat de namen van alle deel nemers bekend zijn. We weten dat naast de Nederlandse afge vaardigde a.s. zondag ook de Belgische deelnemer bekend zal zijn. Vanaf heden vinden in de beide landen de finales plaats om de nationale titel. Twee deel nemers zijn er inmiddels wel be kend. Op de eerste plaats de ti telverdediger Johan Schcrz uit Oostenrijk en de Duitse drieban- denfantast August Tiedtke uit Saarbrücken. Twee grootheden op het driebanden-terrein, waar in Deiden in Hun land al sedert enkele jaren in successie de scep ter zwaaien. Van deze twee, en uiteindelijk van alle deelnemers is August Tiedtke voor het publiek de meest attractieve en spectacu lairste speler. Hoewel klein van stuk, zoals dat wel eens genoemd wordt, kan deze Duitser de bal len een optater verkopen en voor knalsalvo's zorgen, waar oren en ogen soms nog te veel aan heb ben. Tiedtke in vorm betekent een hele zaal in vervoering, ja zelfs extase. Hij is al 29 maal kampioen van Duitsland, waar van reeds 17 maal in het drie banden snclsoort geweest. In 1936 werd hij in Algiers wereld kampioen Pentathlon en in 1937 wereldkampioen fantasie-classi- que te Pariis. Na de oorlog is hij nog in 1955 kampioen van Europa geweest in eenband te Idar-Obenstein. Wie de Nederlandse afgevaar digden zijn? Het wordt dit week end beslist in het kampioenschap van Nederland, dat in Utrecht wordt verspeeld. Vanzelfspre kend is onze hoop op Henny de Ruijter gericht, maar de „ballen" kunnen soms raar rollen, zodat het noot of nimmer met enige ze kerheid te voorspellen is, wie de uiteindelijke Nederlandse titel- candidaat zal zijn. Beslissende fase Inderdaad, zoals we in de aan hef reeds vermeld hebben, is de organisatie nu in een beslissende i'ase gekomen. Enkele Kaatsheu- velse biljartenthousiasten heb ben dan wel de durf getoond om deze intense organisatie op zich te nemen. En zij mogen zich dan ook, zoals uit de samenstelling van het uitvoerend comité blijkt, in hun initiatief gesteund zien' door een gerenommeerde deputa tie van Kaatsheuvels meest voor aanstaande inwoners. Dit kampi oenschap kan alleen slagen wan neer geheel Kaatsheuvel achter deze organisatie staat. Van dit kampioenschap gaat voor onze kleine industrie-ge meenschap natuurlijk een gewel dige propaganda uit. Stel u eens voor... vermoedelijk zullen tien landen uit Europa in dit kampi oenschap zijn vertegenwoordigd. Gedurende 5 dagen zal Kaatsheu vel in de algehele belangstelling van Europa staan. Pers en radio zullen de naam van ons specifiek schoenenstadje continentale be kendheid geven. De t.v., momen teel het meest attractieve com municatiemiddel, zal in Euro vi sie verband op zondag 11 maart een middaguitzending aan dit kampioenschap wijden. In mil joenen Europese gezinnen zal de tournooizaal van De Efteling de naam van Kaatsheuvel helpen uitdragen. Maar... voordat we zover zijn moet er nog heel wat „rond" ko men en vanzelfsprekend zijn we hiermede beland bij het meest precaire en meest zorgen baren de hoofdstuk: de financiën. Dit kampioenschap gaat ongetwij feld meer dan 15.000.- kosten. Hiervan zal het allergrootste ge deelte moeten worden gefour neerd uit de donaties en andere financiële steun. De beslissende fase van deze organisatie bestaat nu uit 't vol gende: Het uitvoerend comité heeft deze week over geheel Kaatsheu vel folders doen uitgaan aan de plaatselijke middenstand, handel en industrie. Hierin wordt te recht uiteengezet dat deze orga nisatie voor en door Kaatsheuvel zal worden verzorgd. Dat van 't slagen van deze onderneming een bijzonder hoge representatieve waarde voor onze plaats zal uit gaan. En dat we tenslotte daar om in feite allemaal een gedeelte van de verantwoordelijkheid op onze schouders moeten nemen. Of eigenlijk beter gezegd: niet op onze schouders, maar in onze portcmonnaie. Dit sportevene ment, waarvan de verzorging bij zeer hoge uitzondering aan een kleine gemeenschap is toever trouwd, moet slagen. Daarom hoopt het comité, dat deze keu- ou3 op do jopjoj opjooAoSpn Su juiste manier tot iedere genodig de zal spreken. Zij hoopt dat iedereen zoveel mogelijk naar vermogen schen ken zal, maar hoopt vooral dat 't niet zal worden teleurgesteld in het vertrouwen dat het in de al tijd gulle handel- en industrie sector heeft gesteld. Kaatsheuvel, u krijgt nu de kans om deze organisatie metter daad te helpen. Het uitvoerend comité beschouwt deze folder geenszins als een bedelpartij, maar het heeft zich tot eretaak gesteld om van deze organisatie een succes te maken, waarin ge heel Kaatsheuvel zal meedelen, maar waarvan het hoopt in deze eretaak ook algehele medewer king te genieten. Kaatsheuvel, let dus op uw saeck. Help het uitvoerend comi té in zijn eretaak, om deze orga nisatie te doen slagen. Komt het uw aller medewerking vragen. Het enige wat u hebt te doen is te helpen zorgen voor de nodige poen. Stort daarom uw bijdrage, met onze welgemeende dank, op onze rekening by de Amsterdam se Bank. De leider van het geheime leger in Frankrijk, de OAS, is gearresteerd en een grote buit aan wapenen gevonden. De pogingen van de secreta ris-generaal der Ver. Naties in de kwestie Nieuw-Guinea zijn tot dusver zonder resultaat gebleven. De regering stelt voor ker kenbouw en ook torens en klok ken te subsidiëren, maar niet de houw van pastorieën. A.s. zondag wordt de derde Kerkenbouwzondag gehouden die vorig jaar reeds een miljoen op leverde. De terreur in Algerië houdt aan. In 48 uur werden 60 aansla gen gepleegd, waarbij 36 doden en 37 gewonden vielen. In Eibergen is een 12-jarige jongen verdronken, bij een po ging twee vriendjes te redden, die zich op het broze ijs hadden gewaagd. Minister Korthals meent dat tot 1975 jaarliiks 80-120 km. weg moeten worden aangelegd. De inschrijvingen van de verschillende attractie-ondernemingen, voor de kermis in Waalwijk, die zal worden gehouden van zater dag 7 t.m. woensdag 11 juli, zijn als volgt genoteerd C. C. Westenburg, Apeldoorn, robot F. Huizinga, Breda, sprekend hoofd C. Siegers, Helmond L. Bakker, Apeldoorn, flying enterprise H. Gijsterwerf, Amsterdam, pinda obli pinda J. Schimmelpenning, Amsterdam, foto-schietsalon J. H. van Velsen, Rotterdam, zaagselsport L. Scheffer, Eindhoven, kinderbobsleebaan M. Kleinen, Breda, pindakraam L. Dorderter, Badhoevedorp, suikerspin E. Sipkema, Amsterdam, brievenspel E. Sipkema, Amsterdam, lijntreksport J. Hoores, Bergen op Zoom, suiker - nougatkraam J. Brantenar, Rotterdam, schietsalon F. Dirks, Hengelo, holykraam S. Walstok, Dordrecht, pindakraam J. Bakker, Apeldoorn, reuzerad J. Gerris, Zutphen, patatkraam J. Gerris, Zutphen, patat en knackworst P. Verheijden en Zn., Den Bosch, kidy rider H. Dirks, Apeldoorn, grijpkraan J. de Voer, Apeldoorn, autoscooter H. G. Outsen en Zn., Apeldoorn, berry grijpkraan F. Giegengak, Hengelo, berry grijpkraan F. Giegengak, Hengelo, Tête a queu J. H. Kooystra, Bergen op Zoom, sensatiebaan J. Theuns, Ossendrecht, suikerkraam J. van Markhoven, Oisterwijk, ruimtevaart H. Bossing, Schoonhoven, getgame J. H. Kooystra, Bergen op Zoom, ping-pong-spel E. Arens, Enschede, ponybaan S. J. Vermeulen, Den Hqag, lachspiegelshow v. Doornik, Utrecht, rangeerspel C. Schapendonk, Waalwijk, 3 carry ijs J. Borgman, Groningen, pindakraam A. J. Klaassens, Eindhoven, ponybaan P. Tegelaar, Nimbricht, etagebaan J. J. Goris, Bergen op Zoom, suiker - nougatkraam J. W. Janvier, Breda, Bumperspel H. W. Siegers, Helmond, Hangpaardjesmolen J. Kameron, Zundert, rupsbaan J. van Gemert, Amsterdam, hoepla J. van Gemert, Amsterdam, flessenhengelsport H. Sloots, Apeldoorn, raketbaan F. J. Engelburg, Rotterdam, zaagselsport F. J. Engelburg, Rotterdam, lijntrekspel R. Kooystra, Sneek, oktopus K. Karsten, Breda, platenwerpspel M. Westenberg, Breda, sporttent G. de Jong, Amsterdam, ping-pong-spel A. Pelle, Amsterdam, pinda obli J. H. J. Linderlauf, Heerlerbaan, raketmolen J. van Dam, Zaandam, oktopus S. Strasseling, Apeldoorn, balcorotor J. Vet, Gouda, hoogvaart J. Bellet, Bergen op Zoom, bignetkraam G. van Heuven, Zaandam, Wijzerspel J. H. Schamf, Rotterdam, schiettent P. Molen, Tilburg, levende pony's directe omgeving G. Berkhout, Den Haag, Cape Canaveral A. Gallen, Bergen op Zoom, bumperspel A. Heinsen, Weert, kinderairtax J. H. Engelberg, Rotterdam, lijntreksport H. Burger, Amsterdam, patat - worstkraam Hermans, Uden, ijsverkoop Keizer, Apeldoorn, bery-grijpkraan J. Verrijk Dobber, Amsterdam, zigzag-rolsport R. v. d. Veen, Apeldoorn, steile wand J. Bakker, Apeldoorn, grijpkraan R. Rinsbergen, Bunschoten, nougatkraam Gebr. Koch, Beverwijk, babymolen Gebr. Koch, Beverwijk, autofietsmolen J. Huigens, Amsterdam, kunstglasblazerij Th. v. d. Krocht, Leiden, racebootcaroussel W. Berkmont, Haarlem, suikerspin J. de Koning, Roosendaal, patat - worst J. Daufine, Dordrecht, prijs vis vermaak V. V. Bokker, Helmond, autoscooter J. Onderwater, Breda, glazendoolhof J. Legorius, Deventer, 25 st. speelgoedbak S. Lutgens, Heerlen, helicopter-hangmolen F. J. Lubbers, Amsterdam, vliegende schotel M. Sipkema, Groningen, Cortina bob J. Rouls-van Gastel, Bergen op Zoom, rupsbaan J. de Voer, Breda, rupsbaan J. Witten, Bergen op Zoom, babysport H. Daufine, Rotterdam, brievenspel H. Hoefnagels, Mierlo-Hout, baby shooting star H. Hinsen, Roermond, Amzo scooter L. Groninger, Amsterdam, puzzel- of briefsport Pollman, Apeldoorn, luchttaxi 310 gulden 250 261 100 255 135 600 551 657 120 397 1100 517 1777 818 1587 125 428 505 515 800 780 3447 1050 m. concurr. 1650 z. concurr. 1360 z. concurr. 500 m. concurr. 570 416 1750 z. concurr. 1770 401.50 457 625 301 220 66.50 z. concurr. 50 m. concurr. 180 z. concurr. 45 m. concurr. 60 400 1888 1017 461 1586 200 181 515 396.75 z. c. 185 m. c. 702.75 z. c. 358 m. c. 1134 200 680 632.32 212 751 z. concurr. 200 m. concurr. 775.75 212 177.77 160 280 1257.50 550 50 60 1019 401 710 536 120 1414 200 420 50 470 1175 1919 965.65 712.12 50 581 467 555 259 y 3410 300 156 2 bakjes 156 350 400 450 1307 1443 1031 2071 1000 3598 777 760 RECTIFICATIE voor LUXE DAMESSCHOENFABRIEK Zoekt U een mooi geschenk op het gebied van luxe en huish. artikelen Kom dan eens kijken bij de zaak met de grootste keuze Stationsstraat 9 - Waalwijk (naast de HEMA) BROEDER alferius van boxtel in het zilver, Op 2 februari a.s. is het 25 jaar leden dat Broeder Alferius, in de i-preld Waltherus Antonius Josephus van Boxtel, geboren 27 maart 1919 te Kaatsheuvel, in de Congregatie der Broeders van Liefde zijn gelof ten uitsprak en zich daardoor toe wijdde aan God. Velen in Kaatsheuvel kennen de ze vriendelijke en blije Broeder, die usoit zDVsW enhas Sint Paulus' woorden tot de zijne heeft gemaakt: Wees kind met de kinderen. Toen de Broeders in 1929 in Kaats heuvel kwamen, was hij leerling van van de St. Jansschool. In 1932 gaf hij te kennen, dat hij Broeder wil de worden en vertrok in september van dat jaar naar het juvenaat Ei kenburg te Eindhoven. Daar maakte hij de Ulo af en vertrok naar Gent in België om het postulaat en novi ciaat te beginnen. Op 2 februari 1937 werd hij geprofest in de Con gregatie der Broeders van Liefde. Daarna keerde hij terug naar Ei kenburg en volgde de kweekschool. In 1940 slaagde hij voor onderwijzer Hij haalde verder de hoofdakte, ak te gymnastiek, tekenen en handen arbeid. Hij verwierf 't getuigschrift voor B.L.O. aan de Leergangen te Tilburg. Nu is hij weer aan deze on- derwijs-instelling om zich te specia liseren in het B.O.-onderwijs. Reeds 13 jaar verblijft hij op het pensionaat Jonkerbosch te Nijme gen, waar hij als onderwijzer-op- voeder ien jeugdleider honderden geestelijk gehandicapten heeft hel pen vormen tot waardige leden van de maatschappij. Broeder Alferius, ad muitos an- nos! MUZIKAAL SUCCES Het duo „The Beautiful Sisters" bestaande uit Ria en Corry Snoeren behoorde tot de 12 finalisten der 45 deelnemers van het songfestival te Wijk en Aalburg, waarin zij ten slotte de achtste prijs behaalden. HEROPENING CAFÉ VAN WANROOIJ Blijkens advertentie in dit num mer is de uitbreiding en modernise ring van het bekende café Chr. van Wanrooij, Mgr. Völkerstraat 95 al hier, thans gereed gekomen. Heden (vrijdagmiddag) om 3 uur zal de heropening plaats vinden en zaterdagavond zal er ter gelegen heid hiervan een cabaretprogramma geboden worden. Deze avond zal worden verzorgd door The Longstreet Combo, waar aan bekende radio- en televisie-ar- tisten uit de Tom Manders show hun medewerking verlenen. Ongetwijfeld zullen velen bij de ze gelegenheid eens een kijkje gaan nemen. Zij zullen het vroegere café niet meer terugkennen. Niet alleen is de inrichting geheel gemoderni seerd, doch het café is ook een keu rige nieuwe vergaderzaal rijker ge worden. Wij wensen de ondernemer, die blijk geeft met z'n tijd mee te gaan, veel succes. BILJARTSPRT KNBB, District Kaatshevel. Koos Kemmeren werd persoonlijk kam pioen 2e klas libre. Onder zeer grote belangstelling werden gedurende het afgelopen weekend in café De Efteling, van A. Vugts, de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap 2e klas libre van het district Kaatsheuvel voortge zet. Vooral toen maandagavond de laatste partijen aanvingen, was het bezoek overwel digend. Wat slechts weinigen voor mogelijk had den gehouden, niet in het minst de kam pioen zelf, is op deze laatste avond dan toch werkelijkheid geworden. Koos Kem meren van de BV De Efteling, de man die met een soort minderwaardigheidscomplex aan dit kampioenschap was begonnen en zich bij voorbaat volkomen kansloos achtte, Heeft het gepresteerd om de titel in de wacht te slepen. De liefhebbers van het „kruimelwerk" hebben ditmaal hun Water loo gevonden in de man, die er geen be zwaar in ziet voor iedere carambole het Hele biljart te gebruiken. Sterk, bijzonder sterk kwam dit tot uitdrukking in de met zoveel spanning tegemoet geziene slotpartij tussen de uiteindelijke kampioen en de laatste medegegadigde voor de titel, Toon tje Voogd. Bij winst zou deze laatste immers door z'n beter gemiddelde kampioen ge worden zijn. Kemmeren presteerde het hierin om met uitsluitend groot spel series van 15 16 te scoren, wat voor deze klas <*n enorme prestatie is. Zijn tegenstander, kIl hoofdzakelijk van klein spel moet nebben, was tegen dit geweld niet opge wassen en werd als het ware morw ge speeld. Voogd kwam echter toch niet zonder suc- «f pf. kampioenschap te voorschijn, ■'et Fijneman kon hij na afloop wijzen op net hoogste partijgemiddelde (6,81) en met Laros op de hoogste serie (54), en een bij zondere pleister op de wond was wel, dat ij vanwege zijn algemeen gemiddelde naar de le klas promoveert. Overigens heeft kampioen Kemmeren in tournooi getoond over een geweldige s^htersmentaliteit te beschikken. Wij mo- [jen dan °°k veilig aannemen, dat hij vooral i '?ra?n ,^e litel te danken heeft. In dit 'c bezien, alsmede door z'n aparte speel- "tjze, kan hij een moeilijke tegenstander w en op de gewestelijke kampioenschap en-Een enkel voorbeeld? In zijn eerste partij tegen A. Netten stond hij met 15 car. cgcn 80 voor Netten voor een vrijwel ho- eoze situatie. Maar toen de 150 waren ere'kt, had Kemmeren het verschil van 65 ftften 'e overbruggen en de eerste twee w'nstpunten in z'n zak. ^r,'s trouwens toch hevig om de punten gevochten. Wanneer A. Groenendaal, die et z n gemiddelde een straatlengte bij A. achterbleef, er desondanks toch in aagt deze een nederlaag toe te brengen, an 's °at een bewijs van niet op willen ge\en. Hieruit blijkt ook meteen, dat er een enorme spanning heeft geheerst, èn bij het publiek, maar vooral bij de spelers. De spanning was op een moment zelfs zicht baar. Want we kunnen het toch niet aan een plotseling opgekomen rookwoede toe schrijven, als een speler met een brandende sigaret in z'n mond het plotseling in z'n hoofd haalt een tweede exemplaar daar naast te plaatsen en van 'n vuurtje te voor zien!! Maar naast dit alles is er, zoals altijd in het district, buitengewoon sportief ge speeld. En deze sportieve geest kwam voor al tot uitdrukking toen de laatste car. ge scoord was, en medespelers even enthou siast waren over het kampioenschap van Kemmeren als deze zelf. Van alle kanten werd deze gefeliciteerd, terwijl enkele aan wezige dames een stevige pakkert geen overbodige luxe vonden hetgeen districts voorzitter v. d. Kaa in z'n slotwoord de verzuchting ontlokte, dat hij bij Vugts ook nog eens een kampioenschap hoopte te ver wezenlijken. Deze merkte bij de gebruikelijke huldi ging van de kampioen op, dat men in deze finale oorspronkelijk met negen spelers was gestart, maar dat „ons aller Peerke van Laarhoven" zich wegens droeve familieom standigheden voortijdig had moeten terug trekken. Dit was inderdaad zeer jammer, gezien de populariteit welke deze figuur in biljartkringen geniet. Vervolgens liet hij de prestaties van de spelers nog eens de revue passeren, om uiteindelijk te komen tot de huldiging van de kampioen. Het was ook voor de voorzitter enigszins een verras sing, maar gelet op de strijdlust van kam pioen Kemmeren toch weer niet. In ieder geval had hij de beste verwachtingen van hem in de gewestelijke kampioenschappen en hij hoopte dat Koos het district in ieder geval op waardige wijze zou vertegenwoor digen. Een warm compliment richtte de heer v. d. Kaa tot de biljartverenigingen De Efte ling en Ons Genoegen, die in samenwer king voor een feilloze organisatie gezorgd hadden. In dit verband dankte hij ook de spelers, die zich zo keurig aan het 6chema hadden gehouden en daardoor mede voor een vlot verloop hadden bijgedragen. Ook hospes Vugts mocht een bijzonder compli ment en dankwoord incasseren voor het prachtige materiaal, dat dank zij zijn zor gen in uitstekende conditie was. Mevr. Vugts had intussen de nodige voorbereidingen getroffen voor de na af loop traditionele koffietafel, en toen alle ce remonieel voorbij was, konden spelers en afgevaardigden van het districtsbestuur con stateren dat het ook bij hospes Vugts goed sten is. En daarna was het onder elkaar natuurlijk nog „even" gezellig. De einduitslag was gesp. gew. car. h.s. gem. pt. 1 en kampioen K Kemmeren 7 7 1050 31 4.46 14 2 A. Voogd (promoveert) 7 5 1014 54 5.36 10 3 B. Laros 7 5 958 54 4.45 10 4 M. Fijneman 7 3 937 29 4.02 6 5 J. van Rooij 7 2 825 32 3.83 4 6 P. Klaassen 7 2 767 31 3.40 4 7 A. Netten 7 2 937 19 3.39 4 8 A. Groenendaal 7 2 779 24 3.12 4 HANDBALVER. DESK. De heren senioren I blijven na hun eerste nederlaag tegen Volt nu hun overwinningen voortzetten. Blauw-Wit en Rapid werden j.I. zondag verslaan, zodat het eerste nu 10 pt. uit 6 wedstrijden bezit; een kampioenschap zit er theoretisch nog in heren. De meisjes-aspiranten wonnen zondag hun eerste wedstrijd. Nog meer van dergelijke uitslagen verwachten wij graag. Voor a.s. zondag: Uno Animo-Desk II. Naast het gewone programma voor a.s. zondag 4 maart, staat de wedstrijd van de heren senioren II tegen Uno Animo uit Loonopzand in het teken van de belangstel ling. Zal het Desk wederom lukken Uno te verslaan? We verwachten en hopen van wel. Het volledig programma: Heren senioren I, veld 2, 15,05 uur Ve- Iocitas - Desk I; veld 2, 17.05 uur Desk I - Texandria II; Heren senioren II, veld 1, 15.05 uur Uno Animo I-Desk II; veld I, 17,45 uur Desk II-Juliana II; Heren jun., veld 3, 12 uur Desk - Were Di; veld 2, 18.30 uur Juliana - Desk. Vertrek vanaf 't patronaat om half 11. le LUSTRUM KAARTVER. DE DREEF. De Kaartvereniging De Dreef, gevestigd in café N. Groenendaal, heeft j.I. zaterdag haar 5-jarig bestaan gevierd en hieraan te vens haar statie verbonden. Zoals gewoon lijk waren de heren om 4 uur present voor een kaartje te leggen, terwijl de dames om 6 uur ontvangen werden met gebak. Half 7 opende de voorzitter dhr. A. Snoeren deze feestelijke avond, door allen hartelijk wel kom te heten en de leden te danken voor hun kameraadschappelijkheid en toewijding de 5 voorbije jaren van hen ondervonden. Ook dhr. en mevr. Groenendaal werden in deze dankwoorden speciaal naar voren gebracht voor hun prettige medewerking en de grote steun die ze 5 jaar aan de vereni ging gegeven hebben. Spr. hoopte nog vele jaren met hen samen te mogen werken en wenste allen een genoeglijke avond. Een zeer goed verzorgde koffietafel was het volgende punt; de eerste klas bediening van mevr. Groenendaal stimuleerde tot aan pakken. Na deze inwendige versterking kwam de komische noot aan de beurt, die tot sluiting toe het grootste woord had. Vooral de overbekende talenspreker was weer het middelpunt van de avond, waarin de onderlinge vriendschap een grote rol speelde. Natuurlijk was er ook prijsspelen, waaraan prachtige prijzen waren verbon den; zelfs het barakken werd niet vergeten. Alle festiviteiten van deze avond te ver melden wordt te veel, maar ook de voorzit ter vond het in zijn sluitingswoord jammer dat de avond zo vlug voorbij was. Hij dank te nogmaals de hospes voor het goede ont haal en spoorde de leden aan trouw te blij ven aan de vereniging. En nu op naar het tweede lustrum. DOKTERSDIENST KN. HARMONIE SOPHIA'S VER. Zaterdagavond 3 febr. om 20 uur zal in het Parochiehuis de officiële overdracht plaats vinden van het nieuwe instrumenta rium. Na de overdracht vindt er een con cert plaats, aangeboden aan de genodigden en ere-donateurs. Voor zover er nog plaat sen beschikbaar zijn, zullen ook de hono raire leden Ln de gelegenheid gesteld wor den dit concert bij te wonen. BALAVOND. Zondag 4 febr. a.s. zal in de zaal van de heer W. Vermeulen een bal gehouden wor den. Aanvang 19 uur. De muziek zal ver- corgd worden door het bekende orkest The All Stars. De liefhebbers van dansen kun nen dus weer eens profiteren van deze ge legenheid. In de overlijdensadvertentie van de heer D. J. MATEIJSEN In ons blad van vrijdag j.I., is een pijnlijke en storende fout geslopen, die wij gaarne herstellen en waervoor wij onze verontschuldigingen aanbieden. Er stond n.lonze hooggeachte Opzichter-Directeur; dit moet natuurlijk zijn: onze hooggeachte Oprichter-Directeur. GEVRAAGD Moet beslist prime vakman zijn, Verantwoording voor eindcontrole. Voor goede kracht hoog loon. Brieven onder no 2456 bureau van dit blad BERINGS WEEKRECLAME: tot en met 8 februari 1962 van 88 cent voor Oranjeplein, tel. 3276, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 15