Nieuwe V.G.L.O.-school, St. Jozef biedt plaats aan 140 leerlingen WAALWIJK I Kath. Jeugdbeweging DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 FEBRUARI 1962 I Kaatsheuvel krijgen nu de gelegen heid om hun favoriet aan het werk te zien tegen de buitenlandse groot meesters. Iedereen uit de nabije om trek zal vanzelfsprekend de gelegen heid aangrijpen om hem niet alleen aan het werk te zien, maar vooral om hem te steunen in zijn ongetwij feld enorme zware strijd. En dit alles zal het secundaire be lang: de recettes, natuurlijk bijzon der ten goede komen. Het organisatie-comité stelt dan ook iedereen in de gelegenheid om deze wedstrijden te zien. De entree prijzen zijn bijzonder laag gehouden en bedragen slechts de helft van die van elders. De entree-prijzen zijn: Op 7, 8 en 9 maart 3.per seance. Op 10 en 11 maart 5.per seance. Een seance omvat 4 partijen. De middag-seance vangt aan om 2 uur; de avond-seance om 8 uur. Passe-partouts, welke vanaf heden te bestellen zijn bij het secretariaat, kosten 25.Deze geven recht op een gereserveerde plaats op een der tribunes, mits de houder er van vóór de aanvang der seances aanwezig is. De leden van de K.N.B.B. genie ten, uitsluitend op vertoon van hun lidmaatschapskaart, op alle prijzen 50% reductie. De prijzen zijn dus voor hen resp. 1.50, 2.50 en 12.50 We overdrijven niet als we ieder, een waarschuwen om toch vooral tijdig te bestellen en te reserveren, want nu reeds is de belangstelling groot te noemen. En Henny, die we natuurlijk van harte met zijn succes complimenteren, zal deze belang stelling vanzelfsprekend belangrijk stimuleren. RECTOR VAN GERWEN HERDACHT Byna anderhalf jaar na de datum waarop men gehoopt had dat de R.K. St. Jozef V.G.L.O-, gelegen aan de Mgr. van Kessel- straat te Vlijmen, klaar zou zijn, is dit moderne gebouw door pastoor Sinnen plechtig ingezegend. Op 2 september 1956, bijna 6 jaar geleden, werd door het gemeentebestuur de eerste mede werking voor deze school verleend. Vier jaar later, in 1959, vond de aanbesteding plaats en terwijl iedereen er op rekende dat de school in september 1960 zou zijn voltooid en in ge bruik zou kunnen worden genomen, werd ook dit gebeuren bijna 2 jaar, door ziekte van de architect en allerlei andere om standigheden, uitgesteld. De school, die in totaal 6 lokalen be vat, drie theorielokalen, 1 kooklokaal, 1 hand werklokaal en 1 naailokaal, biedt plaats aan 140 leerlingen; in het gebouw zijn momenteel 86 meisjes gehuisvest. De bouwkosten bedroe gen 217.510.terwijl de inrichting 30.000.vergde. Pastoor Sinnen noemde de in gebruikneming een geweldige ge beurtenis. Het is de derde school in zijn parochie en binnenkort hoopt men de nieuwe kleuter school in te wijden, waarmee het, wat betreft het onderwijs, in de ze parochie wel rond zit. Pastoor Sinnen wees er in zijn toespraak op, dat het er bij dit onderwijs voornamelijk op neer komt, de ontwikkeling en de be schaving van de meisjes op een hoger niveau te brengen, zodat op deze school kan worden bijge werkt wat op de lagere school, door gebrek aan tijd, aan krach ten ol aan inzicht is achtergeble ven. Hij dankte allen, die aan de totstandkoming hadden meege werkt, in het bijzonder ook het school-, kerk- en gemeentebe stuur. Goede dingen moeten hun tijd hebben, aldus de pastoor, waarbij hij de hoop uitsprak, dat het effect van dit onderwijs even redig zou zijn aan de grote tijds duur die nodig bleek te zijn voor dat de school gereed kon komen. Hij richtte zich speciaal lot de leerlingen, door te zeggen, dat al leen met wederzijds begrip iets goeds tot stand gebracht kon worden. De heer Warnars, inspecteur van het Lager Onderwijs, wees op de inspanningen en bemoeiin gen van het rijk voor de jeugd; lij meende dat het goed zou zijn wanneer de ouders hiervan ter dege waren doordrongen. De meer dan f 1000.-, die per week aan deze school moeten worden uitgegeven, streepte hij weg te gen liet effect dat dit onderwijs kan sorteren. Hij hechtte bijzon der veel waarde aan de juiste wij ze van lesgeven, vooral omdat 't V.G.L.O.-onderwijs een eind-on- derwijs is. Hierdoor krijgt dit on derwijs als voornaamste doelstel ling: de jonge vrouw harmonisch te ontwikkelen, waardoor het meisje met al haar disposities, in de gelegenheid kan worden ge steld zich effectief te bekwamen in die \jikken die op deze school worden aangeboden. Hij gaf en kele mogelijkheden aan, waarop het meisje zich kan ontplooien en waarvan hij meende, dat die later tot nut van het gezin zou den leiden. Hierbij wees hij op de brochure, die onlangs door het Katholiek Paedagogisch Centrum is uitgegeven. Hij meende dat het V.G.L.O.- onderwijs van de intellectuele sfeer af moest blijven, omdat het bij dit onderwijs enkel gaat om de totale ontwikkeling, van be lang in de situaties waarin deze meisjes zich bevinden. Inspecteur Warnars wees op 't feit, dat wil deze V.G.L.O. zich handhaven per jaar minstens 40 meisjes aangetrokken moe ten worden en dit, terwijl in de komende jaren nog geen 100 meisjes de lagere school zullen verlaten, waarvan er dan nog al tijd ongeveer 25 naar de Mulo- scnool gaan, terwijl er van 't res tant 70 nog te veel door de ou ders naar Den Bosch worden ge stuurd om daar V.G.L.O.-onder wijs te volgen. Godsdienstbeleving Ook locoburgemeester Vorsten- bosch toonde zich verheugd over de nieuwe aanwinst, waardoor aan talrijke meisjes de gelegen heid kan worden gegeven zich tot een degelijke vrouw te ontplooi en, zodat de woorden van een be kend Vlaams spreker, onlangs voor de televisie uitgesproken, dat de noord-Nederlandse kinde ren de minste beschaving zouden hebben, op doeltreffende manier gelogenstraft zouden worden. Pastoor Serrarens van Haar steeg, die sprak in zijn hoedanig heid van bisschoppelijk inspec teur van het Lager Onderwijs, betreurde de afwezigheid van de hoofdinspecteur, rector Van Gcr- wen, die enige tijd geleden over leden is. Hij meende, dat het zeer op zijn plaats zou zijn, wanneer ter nagedachtenis van hem enige ogenblikken stilte in acht geno men zouden worden. Hij zag in het V.G.L.O.-onder- wijs een uitstekende mogelijk heid om het jonge meisje een groter bewustzijn bij te brengen van het godsdienstig leven, door haar kennis te laten maken met de eigenlijke structuur van de godsdienst. Een grote rol hierbij speelt de onderwijzer of onder wijzeres zelf, wanneer zij tonen wat hij of zij zelf aan godsdienst zin bezitten. Belangrijk hierbij is ook, dat het meisje wordt voorgehouden dat zij de godsdienst in het dage lijkse leven en werk kan beleven. Met de luxe die deze school be zit en de materie die voor de bouw is gebruikt, werd volgens past. Serrarens tevens 't gebod van God opgevolgd, omdat Deze de mens had geschapen om de aarde te cultiveren en er zodoen de iets schoons van te maken. „Godsdienst wordt uiteraard vooral in de kerk beoefend, als deze tenminste niet doodgaan of doods zijn. Maar niet alleen in de kerk, de godsdienst wordt voornamelijk uitgedrukt in de dagelijkse omgang met de men sen. Laat dit het'effcct zijn van deze V.G.L.O." Mejuffrouw Smits, lid van het diocesaan bestuur van het V.G. L.O., bracht uit naam van de ge hele sectie haar dank over. Zij verzekerde, dat het bestuur bui tengewoon verheugd was dat de ze school tot stand kon komen. Zij vond het prettig te mogen op merken, dat er zo'n grote samen werking bestaat tussen het V.G. L.O. onderwijs en de Nijverheids school. Tot slot sprak mej. Wagema- kers, hoofd van de school, een dankwoord uit. Zij verzekerde dat het onderwijzend personeel alles in het werk zou stellen, de opgelegde taak te verrichten in de geest zoals die was opgezet, waardoor de opdracht van wijlen de burgemeester, om de meisjes tot goede en katholieke persoon lijkheden te maken, zou worden uitgevoerd, zodat dit werk zou leiden tol verheffing van de be schaving van Groot-Vlijmen. Na de H. Mis, die hieraan was voorafgegaan, gebruikten leer lingen en genodigden het ontbijt in de V.G.L.O.-school. Bij de plechtigheid, die werd opgeluisterd door zang en voor dracht van de leerlingen, waren o.a. vertegenwoordigd afgevaar digden van het gemeentebestuur, waaronder de loco-burgemeester, de pastoors van de Vliedberg, Nieuwkuijk en Haarsteeg en ver der hoofden van scholen, waar onder die van de Ulo op de Vlied berg, van de Lagere Landbouw school en de R.K. Levensschool voor jongens. Bericht van verhindering was o.a. binnengekomen van de de ken van Drunen in verband met het 40-jarig bestaansfeest van de R.K.J.B. Vooraanzicht van de nieuwe R.K. St. Jozef-V.G.L.O., die in de toekomst plaats moet bieden aan 140 leerlingen. Uiterst rechts is nog een gedeelte van de zyvleugel te zien. Grandioze gouden bruiloft-viering Er is niets te veel gezegd, toen wij vorige week schreven, dat de gouden bruiloftviering van het bruidspaar Roomer-v. d. Schans niet ongemerkt voorbij zou gaan. Het is een feest geworden dat zo wel het bruidspaar zelf als de buurtbewoners nog lang zal heu gen. Op 1 februari, de eigenlijke dag van de bruiloft, werd 't feest ingezet in café v. d. Pluijm, waar dé familie 's morgens bijeen was gekomen, om er een gezellige fa miliebijeenkomst van te maken. 's Middags van half twee tot drie uur werd de receptie gehou den, waar familieleden, beken den en buurtbewoners 't gouden schtpaar hun gelukwensen kwa men aanbieden. Door de oudste zoon van de familie Roomer-v. d. Schans was een cadeau onder couvert aangeboden, terwijl door de Christelijke Vrouwenvereniging Lydia uit Besoijen 't bruidspaar werd verrast met een prachtig tafelkleed. Daarnaast waren di verse bloemstukken aangevoerd van familie, bekenden en vrien den. Een tweetal fruitmanden completeerden de reeks van feest gaven. Iets over half drie kwam bur gemeester Teijssen namens de gemeente zijn gelukwens aanbie den. Ook de bond van ouden van dagen liet zich niet onbetuigd. Door een feestcomité onder voorzitterschap van de heer Lou ter en een speciaal voor deze ge legenheid in het leven geroepen damescomité, dat de vervaardi ging van de vlaggen, slingers en had genomen, werd dit feest in keurige banen geleid, waardoor het voor de volle honderd pro cent kon slagen. De grote klap op de vuurpijl was wel het grandioze buurtfeest vrijdagavond in de zaal van Jan de Niis. Een prachtig versierde zaal, een tweetal orkesten en de tweehonderd genodigde buurtbe woners schiepen een sfeer van 'n middeleeuws volksfeest, waar het goed toeven was. Rond half negen werd de komst van het bruidspaar en di recte familie met bazuingeschal door twee blazers van de K.J.C.- drumband aangekondigd. Op het toneel waren twee versierde ze tels geplaatst, waar in 't bruids paar plaats nam. De heer Louter verwelkomde de heer en mevr. Roomer-v. d. Schans met een feestrede, waarin hij onder meer uiteenzette hoe drie maanden ge leden een feestcomité was gefor meerd, dat de taak op zich had genomen van deze avond iets on vergetelijks te maken. De heer Louter wees er op dat de gehele buurt zich had ingespannen en er aan had meegewerkt om voor deze twee populaire mensen een huldebetoon in elkaar te zetten dat zijn weerga voorlopig niet zou vinden. Hij dankte allen die hieraan hadden meegewerkt en tevens de milde gevers, zonder wie een dergelijk feest nu een maal geen kans van slagen heeft. Dat het feest deze avond zou sla gen, daar was de voorzitter vol komen van overtuigd, ofschoon hij zei heel goed te begrijpen dat het organiseren van zo'n festijn beslist niet verstoken zou blijven van kritiek. Het zou te veel tijd in beslag nemen, aldus de spreker, wan neer al de goede eigenschappen van 't gouden bruidspaar moes ten worden opgesomd. Daarom vond hij het beter het moment te laten aanbreken waar op het buurtcadeau, dat tot dan toe angstvallig geheim was ge houden, kon worden aangeboden. De heer Louter zei dat men iets had uitgezocht dat best op zijn plaats zou zijn en hij sprak de hoop uit dat het bruidspaar er nog lang van zou kunnen profi teren. „Gebruik het nog lang, wees er zuinig mee, het is met moeite bijeengebracht". Na deze woorden werd door twee meisjes een gordijn open- Een feest om nooit meer te vergeten, waarbij het buurtcadeau - een complete keu- kenuitzet - een zeer belangrijke rol speelde. getrokken en als in een sprookje stond daar opgesteld een comple te keukenuitzet: gashaard, geiser, pannen, emmers, pollepelrek met attributen; niets was vergeten. Het effect was geweldig, twee tot stomheid geslagen mensen, die zich zoiets in hun stoutste dromen waarschijnlijk niet had den durven denken. Na de aanbieding van dit ge weldig cadeau sprak de oudste zoon, de heer A. J. Roomer, een hartelijk woord van dank tot het buurt- en feestcomité, voor deze onvergetelijke dag, die door hun toedoen tot stand was gebracht. De rest van de avond werd doorgebracht in een gezellig sa menzijn, waarbij van de gelegen heid tot dansen druk gebruik ge maakt werd. Naast het optreden van liet orkest van W. v. d. Ven uil Waalwijk en het orkest van Lou Fransen uit Goirle, konden de aanwezigen genieten van het succesvol optreden van een con ferencier. Hel rad van avontuur, waar aan niet minder dan 170 prijzen waren verbonden waaronder l(j paar schoenen die geschon ken waren door fabrikanten en winkeliers, bleek al spoedig in de smaak te vallen. De aanwezigen kregen van het feestcomité een viertal consump tiebonnen aangeboden. Op de avond van de le febru ari waren de harmonie St. Cris- pijn en de Christelijke zangver eniging Hallelujah uit Besoijen het gouden bruidspaar een mu zikale feestwens komen aanbie den. De dam waarin de heer en me vrouw Roomer wonen, was rijke lijk versierd met erepoorten, vlaggen, dennegroen en een feestverlichting. ACTIE PATER v. d. SANDEN Laatste verantwoording: N.N. ƒ1.— waardoor de totaalstand werd gebracht op 2475.15. STILLE OMGANG Met de algemene intentie „Mo ge de belangstelling van de gelo vigen ook blijven uilgaan naai de zin van de H. Eucharistie bui len de H. Mis" trekt dit jaar de Stille Omgang door Amsterdam. De afdeling Waalwijk en Om streken zal dit jaar de bedetocht naar Amsterdam maken in de nacht van 24 op 25 maart. Voor dat men naar Amsterdam ver trekt, zal in de parochiekerk van de H. Antonius een lof worden gehouden. De omgang begint voor de Langstraatse afdeling om 1 uur 's nachts. Na afloop van deze omgang wonen de deelne mers een plechtige H. Mis bij in de kerk van „De Zaaier", waarna een gezamenlijk ontbijt in Mar- canti. Om 4 uur in de morgen wordt de thuisreis aanvaard. MEJ. A. FIGEE 20 JAAR BIJ A. VAN HILST Donderdag 1 februari herdacht de cheffin-facturiste mej. A. Fi- gee, de dag waarop zij 20 jaar ge leden in dienst trad bij de firma André van Hilst. Nu is 20 jaar in dienst zijn niet een geijkte ge beurtenis waar veel ophef van gemaakt wordt, maar omdat het niet vaak voorkomt dat vrouwe lijk personeel zo lang bij een fir ma 1)1 ij ft werken, meende de di rectie, dat aan deze dag een fees telijk tintje gegeven moest wor den. De directie ontving de jubi- laresse, die was vergezeld van haar moeder en verdere familie leden, waarna zij werd toegespro ken door de oudste directeur, de heer A. van Hilst. Hij dankte haar voor het vele werk, dat zij gedurende al deze jaren heeft verzet en toonde zich bijzonder erkentelijk voor de be wezen diensten. Om zijn dank baarheid ook daadwerkelijk te tonen, bood hij haar 'n geschenk onder couvert aan. Van het kan toorpersoneel mocht mej. Figee nog een boekenrek in ontvangst nemen, terwijl het magazijnper- soneel dit cadeau completeerde met enkele fraaie boeken. OUDERAVOND ST. MICHAEL-ULO. Vanavond, maandag 5 februa ri, komt de heer van Loon van 't Interdiocesaan Bureau voor Be roepskeuze voor de ouders van de leerlingen uit de eindexamen klassen spreken over de toe komstmogelijkheden van de af gestudeerde leerling. De ouders worden dringend verzocht om deze lezing en het daaraan ver bonden vraaggesprek bij te wo nen. Tevens zal op deze avond aan de ouders door de gods dienstleraar de ZeerEcrw. heer de Kort, het verzoek worden ge richt om medewerking voor een meer oractischc inrichting van de godsdienstles. De avond, die zal worden gehouden in de St. Michael-ulo, begint om half 8. LEZING DRS. D. J. DA SILVA Voor de leden van de Contact groep voor Handel en Industrie zal maandagavond 12 februari om kwart over acht Drs. D. J. Da Silva een lezing komen verzor gen over 't onderwerp: „Samen werking van Bedrijven: nood zaak of mode?" Tijdens de lezing zal aan de volgden punten bijzondere aan dacht worden besteed: recente verandering in de produktie- en verkoopmarkt, toenemende ten dens tot samenwerking. Verder zal de spreker aandacht wijden aan de fasen in de opbouw van een samenwerking, zoals vriend schap, verloving en huwelijk. Daarnaast worden door drs. Da Silva enige vormen van over gangsregelingen en -bepalingen aangegeven. Tot slot zal hij nog enkele woorden wijden aan de opgedane ervaringen met procedures op dit gebied. In aansluiting op de lezing van 12 februari zal op 12 maart door de heren Mr. Dr. H. F. A. Völlmar en B. J. Uddink de ci vielrechtelijke en fiscale kant van dit vraagstuk worden be licht. LEERLINGENUITVOERING STOND OP HOOG PEIL Een buitengewoon leerzame en interessante avond werd vrijdag 2 februari verzorgd door de leer lingen van Annie Pasveer, mu zieklerares in Waalwijk. De ge nodigden, die nagenoeg de gehele achterzaal van Hotel Verwiel be zetten, mogen beslist tevreden zijn over hetgeen deze avond op muzikaal gebied door de deelne mers werd gebracht. En ook al mocht er hier en daar een verlo ren noot tussendoor klinken, hetgeen voornamelijk wel ver oorzaakt werd door de gevreesde plankenkoorts, het totaal kan geheel en al geslaagd genoemd worden. De aanwezige ouders en belangstellenden werden op bij zonder aangename wijze gecon fronteerd met de resultaten van de leerlingen. Het toch al zeer gevarieerde programma mocht zelfs nog een uitbreiding ondergaan, toen een der leerlingen, aangemoedigd door het behaalde succes, nog 'n toegift speelde. Overduidelijk werd deze avond bewezen, dat muziekbeoefening kan leiden tot een buitengewoon leerzame vrije tijdsbesteding. Behalve pianospel werden er uitstekend geslaagde gitaarnummers ten gehore ge bracht. Bijzondere vermelding ver dient wel het optreden van de twee gasten, mej. Nelly van dei- Hammen, sopraan en de heer J. 1). van Roon, cello. Annie Pasveer, die in Waal wijk reeds een bijzondere naam heeft oj) het gebied van muziek les geven, heeft door het organi seren van deze avond zeer wel bewezen deze naam waard te zijn. Na afloop van de avond be dankte Ds. Breeuwsma, terwijl Linda van Daim bloemen aan bood. Ook door Annie Pasever zelf werd hartelijk dank gezegd aan allen die aan deze avond hadden meegewerkt, of die blijk hadden gegeven van hun belangstelling. STREEK NOORDELIJK NOORD BRABANT VAN HERVORMDE MANNENVERENIGINGEN Nogmaals wordt er op gewezen dat bovengenoemd streekorgaan een buitengewone samenkomst heeft georganiseerd en die DV zal plaats vinden op donderdag 2 fa- br. half 8 in de Ned. Hervormde Kerk in Besoijen. Als spreker zal optreden de Hervormd predikant Ds. B. Blok uit Capelle a.d. IJssel. Hij zal een lezing houden over „De zekerheid des" geloofs". Deze samenkomst, die door zijn aard belangrijk mag worden geacht, zal nog beter slagen door uw al ler opkomst. (Advertentie) K.V.P. AFDELING VVAALWljj Voorlopige candidaatstellin? gemeenteraad Ingevolge artikel 2, sub a., vanv „reglement op de voorbereiding'. de gemeenteraadsverkiezingen de afdeling Waalwijk van de KYt brengt het bestuur van de Ky- afdeling Waalwijk, ter kennis de leden van die afdeling, dat er? legenheid bestaat voorlopige car datenlij sten voor de gemeenterad verkiezing in te dienen bij een ccl' missie, die daartoe op 24 febrd 1962 van 10 tot 11 uur v.m. in restaurant „Thalia", Stationsstr" alhier, zitting houdt. De bedoelde voorlopige canto tenlijsten zijn gratis verkrijgbaar? de secretaris van de afdeling ty- wijk van de K.V.P. t.w. dhr. J M. Kees, Kerkstraat 117, Waalw Deze voorlopige lijsten moev door tenminste 15 leden van de Kyi in de afdeling Waalwijk, zijn onde tekend. Als lid wordt aangemer? hij/zij, die reeds bij de aanvang v? het kalenderjaar lid was en zij? haar contributie reeds heeft volde? Het afdelingsbestuur va de K.V.P. voornoemt ZAR UND ZIMMERMANN Zoals reeds aangekondigd, geef de Liedertaf cl „Oefening en maak" op donderdag 15 dezer komisch opera „Zar und Zin mermann" van Lortzing, 'n wen dat om zijn melodieuze en mav sale koren en veelvuldig solisten werk algemeen bekend is en h, nog steeds doet hij het kuns! minnend publiek. Aan deze op- ra werken mede Anton Klderin: van de Gelderse Opera, de damt' Nel Dupont, Ine Mens en de he. ren M. Hesselberth, B. Herkei mans, J. v. d. Langenwerf, j Schoondermark en J. van Heijst VOORDRACHT TE GUNNEN STANDPLAATSEN VAN DE KERMIS TE WAALWIJK 198 R. Rijnsbergen, nougat- sinkerwerkkraam 1919.- J. de Coninck, patats friteskraam f 555.- J. Borgman, pindakraam 180.- Th. Engelenburg lijntrektent 710.- E. Schimmelpenninck, schiettent 1500- .1. Huygens, glasblazerij 50.- H. Dauphin, bricvensport 2071- J. C. Westenberg, robotspel 310.- H. Oudsen, grijpkranen 1650- J. Belet, poffertjeskraam 160.- M. Sip kern a cortina bob 450- A. Hinzen, auto-scooter 3o98- J. Cameron, rupsbaan 1568.- J. H. Kooistra, sensatiebaan 416- J. v. Morkhoven, ruimtevaart 770- G. Berkhout, cape-caneveral 60.- J. Michorius, speelgoed 312- S. Masselink. balco 1212- R. Kooistra, orkaan J 1134- J. Witte, babysport 1031- W. Berkhout. suikerspin 4b/.- G. de Jonge, ping-pong J J. Bakker, karimata F. Lubbers, vliegende schotels J P. Verheijen, kiddy ride J. W. Janvier, bumper Gebr. Koek auto-fietsmolen i W. Hermans, ijsverkoop 632.32 428.- 717 712.12 120.- 23 932.61 S. J. Vermeulen, lachspiegels 724233.0 Onderhands verpacht: Trommelen, bumper J lig' Trommelen, vliegbom DU.- v. d. Haar, paling <J Gersen, gebakwagen j Janvier, "lunapark 5'®-' 2788341 COLLECTE KERKENBOUW De opbrengst van de collect/ die zondagmorgen tijdens de n Missen in de parochiekerken van Waalwijk werd gehouden, ni- teerde een opbrengst St. Jan 757.25, Sint Clement Baardwijk 250. De opbrengst in de parody kerk van de H. Antomus is bekend, terwijl in de Par°c, kerk van Besoijen, Maria Un» vlekt Ontvangen, geen spec»» collecte voor de kerkenbouw 8 houden werd. Vijf jaar geleden startte het J trict „Langstraat" van de Ka Jeugdbeweging met 1800 led' en 200 leiders en leidsters Het is deze maand vijf jaar leden, dat het hoofdkwartier de Katholieke Jeugdbeweging. Nederland 'n zelfstandig distr „Langstraat" in het leven ri<; De algehele leiding kregen heer de Waal en districtsaalnj zenier kapelaan Knaapen. hun grote werkzaamheid voo is het te danken, dat de jeUr weging in de Langstraat m z voortreffelijke banen vverd -' leid; dat er ca. 1800 jeugdig wekelijks kunnen profiteren de voordelen, die de jeugdbe

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6