FILMJOURNAAL kou gevat HOOGOVENS IJMUIDEN Musis Sacrum Luxor LEVENSPOSITIE ADVERTEERT IN DIT BLAD Werk dat voldoening geeft vindt u bij Hoogovens voor 1 gulden DE ECHO VAM HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 llurgen zijn ze volwassen v; [ets buiten Parijs, de stad waar de verloren schijnt te lopen tus- 3 de enorme huizenblokken en het jachtige verkeer, vindt zij enkele oude fjbriekshallen, die eigenlijk al voor e sloper bestemd zijn, maar die nu uitstekend speelterrein vormen tuurde straatjeugd. Een van de kel- SISvan deze oude fabriek vormt het hoofdkwartier van een groep jonge- üj die wordt aangevoerd door een neisje. „at willen deze jongelui? Eigen- j niets anders dan de eenzaamheid jns ontvluchten, waar zij veelal niet torden begrepen, of waar de op echte voet levende ouders nauwe lijks oog hebben voor de opvoeding van de kinderen. Wanneer de moeilijkheden in de club zich aankondigen, zoeken ze de toevlucht bij een rommelkoopman, die deze jeugd tussen de 15 en 17 jaar niet volledig te verantwoorden zijn. Er was een regisseur als Marcel Carné voor nodig om dit verhaal in al zijn realisme op het witte doek te brengen. De felle en doordringende scènes van een opgehitste en daar door bijna stuurloze jeugd wisselen elkaar af met momenten van grote dichterlijke ontroering. Indringend van sfeer, grandioos van regie, voort- een goed hart toedraagt, ook al is hij zich bewust dat feitelijk al hun daden durend geladen van spanning, hier mee doet Carné een niet mis te ver staan beroep op ons geweten. Een film van bijzonder gehalte. Ffenchie van de rode engel". Zondagmiddag bestaat er weer volop gelegenheid om geconfronteerd te worden met een conflict uit het wilde westen. De sheriff met een re volver in zijn ene hand en in zijn an dere een soort van dynamiet, met kant afgezet. 14 jaar. „De slag bij Austerlitz" Het verhaal zal iedereen ongetwij feld voldoende bekend zijn. Het is een machtig epos uit de tijd van Na poleon, groots in opzet, terwijl ook de factoren actie en spanning niet ont breken. Gaarne bevelen wij deze film, wel ke gemaakt is op grond van geschied kundige gegevens, aan. De koning der Boekaniers. Op de slavenmarkt wordt de En gelsman Henry Morgan door de Spanjaarden verkocht aan Dona Inez, de dochter van de gouverneur van Panama. Morgan wordt verliefd op haar, maar als hij deze liefde heeft geopenbaard laat zij hem door haar vader streng straffen. Hij wordt voor dwangarbeid aan boord van een Spaans galjoen gestuurd, waar hij vriendschap sluit met een groep ex- zeerovers. Tesamen weten zij het schip te veroveren. Morgan en zijn mannen hebben veel succes. In Lon den besluit koning Charles II gebruik te maken van Morgan. Na een mis lukte aanval op Panama vanuit zee, eist Morgan meer schepen en wapens omdat zij Panama vanaf het land wil len veroveren. Zij weten dit inder daad te klaren en Morgan vindt daar Inez, die nu haar liefde voor de stoutmoedige kaper beseft en in zijn armen het geluk vindt. Duinkerken. Wanneer in mei 1940 het front in België en Frankrijk ineenstort, wach ten in Frankrijk aan de kust bij Calais en Duinkerken 300.000 Engelse sol daten om ingescheept te worden naar Engeland. In Londen wordt door het militaire opperbevel een oproep ge daan om alle beschikbare vaartuigen, groot en klein, af te staan voor de evacuatie van de Engelse troepen, uit Noord-Frankrijk, die geteisterd wor den door onafgebroken luchtaanval len van Duitse duikbommenwerpers. Talrijke burgers geven gehoor aan deze oproep en ook Charles Foreman zet met zijn plezierjachtje koers naar de Franse kust, die hij echter nooit zal bereiken. Duizenden soldaten we ten echter door de hulp van de bur gers in Engeland, zij het dan ook na een afschuwelijke tocht, de overkant te bereiken. Engeland heeft een groot verlies geleden, maar niet de oorlog, want het hele volk, nu wakker ge schud, schaart zich onder haar leider Winston Churchill. Middelgrote-, sterk gespecialiseerde schoenfabriek te Waalwijk, vraagt een all-round chef voor de bovenwerkafdeling Vereist leidinggevende capaciteiten; goed kunnende omgaan met mensen; enige kennis van de snijderij en leeruitgave; all-round stikmeester; in staat enige hulp te bieden aan de ontwerper- modeleur. Geboden wordt zeer goede salariëring in overeenstemming met de verantwoordelijkheid in deze functie. Eigenhandig, niet met ball-point, geschreven brieven onder nr. 2464 aan het bureau van dit blad. 2de laagst geprijsde Stuk Japon *">or 1 WAALWIJK, Stationsstraat 8, Tel. 2822 kaatsheuvel, Huygenstraat 4, t«i. 2564 woning komt beschikbaar Bij Hoogovens-IJmulden verrichten mannen belangrijk werk. Zij maken Ijzer en staal voor schepen, treinen, bruggen, auto's en allerlei apparaten. Vakmensen en nlet-vakmensen In tien tallen verschillende beroepen verdienen een goed stuk brood bij Hoogovens. Door uitbreiding is er opnieuw plaats voor mannen die een goede toekomst willen opbouwen. WERKEN BIJ HOOGOVENS BETEKENT MAANDAG 12 FEBRUARI hoort u alles wat u weten wilt. •J 19 cent per rol i "r" I tijdelijk goedkoop reinigen Ee'n van de vele mogelijkheden: Regenjas 4.95 4.95 Samen dus JJ<45r«onr 5.95 (snelreiniging 2de stuk 50 ct) Wanneer u geld belangrijk vindt (en dat is het!) laat dan nu 2 kledingstukken tegelijk reinigen. (costuum r«p. deux pieccv f«ldt voor éen stuk!) ascot prettig en vóst werk In een prima georganiseerde gemeenschap - goed loon uitstekende sociale voorzieningen - modern wonen In een gezonde streek - toch dicht bij een grote stad met veel winkels en goede scholen. Voor gehuwden die minimaal 24 jaar zijn komt een woning beschikbaar. Om 7.30 uur begint dan een voorlichtingsavond In CUYK, Hotel ,,'t Loo", Stationsstraat 35. Daar kunt u alles vragen. U krijgt openhartige antwoorden. Geen lege be loften of vage voorstellingen, maar nuchtere en wetenswaardige feiten. Als u niet op de voorlichtingsavond kunt komen, stuur dan de bon In. Opzenden In een open envelop, gefrankeerd met 4 ct postzegel, aan Hoogovens, afd. Aanneming Arbeiders te IJmulden. Ik verzoek u mij volledige inlichtingen te zenden over het werk bij Hoogovens naam straatnaam - woonplaats: huidig beroep geboortedatum gehuwd/ongehuwd handtekening:

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 7