BINNEN- EN BUITENLAND 11 T Uit do Langstraat Heusden 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 KANDIDATENLIJSTEN VOOR DE PROVINCIALE STATEN VERKIEZINGEN Bij de hoofdstembureaus in de Sta- tenkieskringen zijn dinsdag de can- didatenlijsten ingediend voor de ver kiezingen van leden van Provinciale Staten. De verkiezingen zullen - zo als bekend - gehouden worden op woensdag 28 maart. In N.-Brabant werden lijsten ingediend door de Ka tholieke Volkspartij, de Partij van de Arbeid, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, de Protestans Chris telijke Groep, de Pacifistisch Socia listische Partij, de Staatkundig Gere formeerde Partij en de Communisti sche Partij. Wij laten hieronder de voor de Brabantse Staten ingediende lijsten volgen. Statenkieskring Heusden Katholieke Volkspartij A. Kamp, Drunen; J. Teijssen, Waalwijk; H. Krijgsman, Dussen; A. G. Meijs, Waalwijk; M. A. van Wa genberg, Vlijmen. Partij van de Arbeid C. J. van Liende, Eindhoven; A. H. S. Willemsen, Den Bosch; P. Vis, Breda; A. Buys, Tilburg; F. J. A. v. Maanen, Rosmalen; G. J. P. Cammel- beeck, Eindhoven; G. Klein, Geldrop; S. van Veenendaal geb. van Meche- len, Eindhoven; W. J. Schuil, Wil lemstad; H. D. v. d. Berg, Woudri- chem; T. G. van Oort, Werkendam; M. van Dongen, Sprang-Capelle; G. B. de Koning, Genderen; P. Boerdam Almkerk; C. H. van Caem, Waalwijk; C. den Haan, Werkendam; C. van Peer, Sprang-Capelle; G. v. d. Stelt, Werkendam. Staatkundig Gereformeerde Partij H. Fokker, Eindhoven; J. G. N. Schreuders, Veen; A. van Bergeyk, Werkendam; A. Ros, Sprang-Capel le H. A. Rijkers, Sprang-Capelle. Protestants Christelijke Groep J. Slot, Eethen; D. W. van der Put, Zevenbergen; K. de Geus, 's-Graven- moer; D. Schouten, Waalwijk; J. Ko ning, Eindhoven; A. Korteweg, Ze venbergen; C. D. van Oosten, Klun- dert; A. J. F. Finze, Eindhoven; J. C. Wink, Wijk en Aalburg; A. B. Kramer, Breda; G. E. de Jongste, Eindhoven; C. B. Bouman, Werken dam; T. F. Praasterink, Helmond; A. J. Kuijsten, Sprang-Capelle; B. Com- bée, Eindhoven; J. Haantjes, Eind hoven; G. A. Bax, Andel; J. D. Meij er, Almkerk; C. Boertien, Geldrop; M. van Rijswijk, Andel. DIJKEN BEZWIJKEN IN BIESBOS. De stormvloed in de nacht van maandag op dinsdag heeft in de Bra bantse Biesbos acht grote polders met in totaal bijna duizend hectare land bouw- en weidegrond geteisterd. In vijf polders zijn de kaden over vele tientallen meters ernstig beschadigd of bezweken. De totale schade aan in gezaaide gewassen en dijkherstel be loopt volgens de eerste globale ra mingen honderdduizend tot tweehon derdduizend gulden. Sinds 1954 heeft de Biesbos niet zo'n hoog water ge had: rond 1.50 meter verhoging. L'HISTOIRE DU SOLDAT IN ITALIË. Dinsdag 13 februari is het ensem ble, bestaande uit leden van Het Bra bants Kamerorkest, de Nieuwe Co- medie en het Scapino ballet, per K.L.M.-vliegtuig uit Italië weer in Nederland teruggekeerd. In verband hiermee werd woens dagmiddag in het Kruithuis aan de Citadellaan in Den Bosch voor de N.-Brabantse pers een conferentie belegd, nadat eerst een gelijksoortige bijeenkomst was gehouden onmiddel lijk na aankomst van het gezelschap op Schiphol. Dat dit Ensemble een tournee door Italië heeft kunnen maken is groten deels te danken aan het gelukkig ini tiatief van de heer Reuling en Evert van Tright. De Italiaanse pers, waaraan de meest gevreesde kunstcritici meewer ken, heeft over het algemeen een zeer bevredigend geluid kunnen laten ho ren en door een van de woordvoer ders van het Brabants Orkest wer den deze uitvoeringen als een van de meest succesvolle genoemd. Ook de belangstelling van het Ita liaanse publiek is uitermate meege vallen. De uitvoering L'histoire du Soldat, die werd vooraf gegaan door de Rhapsodie a sept, gecomponeerd door de 57-jarige Parijzenaar André Joli- vet, met gebruikmaking van hetzelfde instrumentatiemateriaal aan in de Strawinski opera, werd gemiddeld per avond door 800 toeschouwers be zocht. Hoe groot het succes is geweest mag blijken uit het feit, dat onmid dellijk na aankomst van het gezel schap in Nederland, de heer van Tright een telegram in ontvangst kon nemen waarin hem door de Italiaan se impressario werd verzocht 28 fe bruari met het gezelschap naar Flo rence te komen om daar nog eens zes uitvoeringen te komen verzorgen. Helaas kan aan dit verzoek, doordat de planning geheel vol zit, voorlopig geen gehoor worden gegeven, maar men hoopt binnen niet al te lange tijd deze uitnodiging te kunnen com bineren met een aanstaand tournee door Joego-Slavië. Minister Cals heeft van de Consu- !e Générale uit Milaan een schrijven binnengekregen waarin met enthousi asme wordt gesproken over de aldaar verzorgde uitvoeringen. Elshout Vlijmen BRILLEN VRAGEN SERVICE VAN Haarsteeg Capeile Doktersdienst. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur zal de prak tijk van dokter Gerlach voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Wijffels te Waspik, tel. 04168-250. SCHOUDERS GEVRAAGD Sterke schouders, die ergen, onder gezet kunnen worïï Géén schouders die zo «em-.ii lijk op te halen zijn. Géén schol' ders die een onverschillig L ding aangeven. Sterke schouder die van pit getuigen. Toen ik een dezer dagen deze woorden 1? kwam mij onwillekeurig 7' „zaak" van der Putten weervon de geest, die de gemoederen velen reeds geruime tijd bwi! houdt. Ook uw blad wijdde da r enige tijd geleden een artikel aan Op alle details van de zaak te gaan is niet mijn bedoelin« In het kort wkl ik slechtst kele dingen memoreren. I)e h«J F. H v d. Putten, technS hoofdambtenaar van het (leiiar tement van Defensie, had er in zijn functie op toe te zien, dat de defensiegelden op de meest effi ciënte wijze besteed zouden \v0r den. Hij ontdekt een groot wan beleid en mede door zijn toedoen zijn aanzienlijke besparingen ir de materiële sector tot stand ge bracht. Jaren heeft men getracht deze man weg te werken en ein del ijk is het dan zo ver gekomen dat hij door de minister is ont' slagen. Want hij was „een laslj! ge tiguur'. Deze man zei de vorige week nog: „Ik ben niet belangrijk,wal ik verschrikkelijk vind, is, dat onze krijgsmacht verder 'moet met de ondeskundigen en ondes kundigheid waarop ik de minis ter heb gewezen; dat er miljoe nen over de ballk zijn en ik ga randeer het u worden gegooid louter door ondeskundigheid Miljoenen van u en mij, van ons aden, belasitngbealers." Dit zijn feiten, die de heer v.d Putten met bewijzen wil staven! Wat kon die man een zegen zijn voor ons land, maar men heeft hem weggewerkt. Nu zal hier het laatste woord nog wel niet over gesproken zijn, maar één ding staat m.i. toch wel vast, dat er sterke schouders zuljlen moeten komen, om de eenling v. d. Put ten in zijn strijd te steunen. Schouders die van pit getuigen, die ergens onder gezel kunnen worden. Met dank voor de plaatsing, J. M. VERSTEEG De zaak v. d. Putten heeft reeds tal van pennen in beweging ge bracht, ook volgens bovenstaan de die van de heer Versteeg, die sterke mannen met sterke schou ders oproept en die blijkbaar overtuigd is dat het gelijk is aan de kant van de heer v. d. P. Wij zouden denken dat 't beter is rustig het onderzoek en dc be handeling in de Kamer af te wachten. De heer Versteeg zal mogelijk ook weten dat dc minis ter aan de Kamer een nota heeft overhandigd die publiek is, met daarbij nog een 100-tal vertrou welijke (geheime) bijilagen. De Kamerleden kunnen zich nu terdege oriënteren en dan hun mening kenbaar maken. Wij dek ken zo dat zij zal besluiten tot in stelling van een onpartijdige par lementaire enquête-commissie, om alle factoren te bekijken en te beoordelen, om dan rapport uit te Drengen. Laten we dat liever afwachten alvorens conclusies te trekken en oproepingen te doen. RED. ECHTPAAR IN AUTO VERONGELUKT Op de Stationsweg te Heino is een personenauto komende uit de richting Wijhe, tegen 'n boom gebotst, waarbij beide inzitten den zo ernstig werden gewond, dat zij ter plaatse overleden. Pf slachtoffers waren de GG-jarige heer A. Mulder en zijn 71-jarige echtgenote mevrouw M. J. Mul der-Kogelman uit Heino. Op het tijdstip van 't ongeluk was er geen ander verkeer op de weg. Er waren ook geen remspo ren. Men neemt aan dat de heer Mulder onwel is geworden. TAFELTENNIS. De wedstrijden van de NTTB van Smas hers hadden dit weekend een heel gunstig verloop. Het le herenteam kreeg TOS I uit Tilburg op bezoek en wist het tot een gelijk spel te brengen. Het derde team behaalde op Goirke 5 uit Tilburg een duidelijke 8-2 overwinning, terwijl daarentegen het 2e jun.- team in KAT 2 uit Kaatsheuvel zijn meer dere moest erkennen. Uitslag 4-6. Het eerste damesteam weerde zich dap per door de koploper NVR I uit Kaatsheu vel een sprekende nederlaag toe te brengen. Al gauw bleek dat de dames het voornemen hadden op eigen tafels de baas te blijven. De Kaatsheuvelse dames moesten met een 3-7 nederlaag genoegen nemen. Tegen alle verwachtingen in bleek het tweede damesteam in goede vorm. In Haar steeg brachten zij het tegen Victoria '51 1 tot een gelijk 6pel. Uitslag 5-5. 10 x 10 ACTIE. Nadat het comité van de 10 x 10 actie zich zondag 4 febr. officieel had aangekon digd en haar eerste actie had volbracht, heeft het zaterdagmiddag geprobeerd door middel van een oud-papier-actie de baten te verho gen. Met veel tam-tam werd een tocht langs de huizen gehouden, waarbij geprobeerd is zoveel mogelijk oud papier, flessen e.d. te verzamelen. Het resultaat was erg bemoe digend. Het 10 x 10 bal, dat aanvankelijk gehouden zou worden op zaterdag 17 febr. en dat in de grote zaal van het parochie huis zal plaats vinden is wegens omstan digheden verschoven naar zaterdag 24 febr. ELSHOUT VOORUIT. Het bestuur van Elshout Vooruit heeft haar leden weer aan zich verplicht door hetgeen zij hebben weten te organiseren. Do laatste weken is er met man en macht ge werkt aan een vernieuwing van toneel en zaal en door het aanbrengen van een zol dering, nieuwe gordijnen e.d.m., heeft het geheel een meer intiem en gezelliger sfeer gekregen dat een bezoek zeker zal stimule ren. Het optreden van de bekende gooche laar Maestro Langini met als muzikale af wisseling het optreden van de Cordela's, is een groot succes geweest. In de namiddag hadden ook de junioren-leden volop geno ten. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 20 februari 1962, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceeltje ge meentegrond. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verdaging beslissing inzake plan wijziging wederopbouwplan. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling krediet voor verkabeling in de Hoeven. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van een bijdrage aan het R.K. Kerkbestuur in de kosten aanleg kerkplein. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het ambtenaren reglement. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot herziening van de voorlopige vaststelling uitgaven openbaar lager onder wijs over het tijdvakw 1953 tot en met 1957 en tot herziening van de 5-jaarlijkse vast stelling van het bedrag der vergoedingen en der voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven voor het bijz. lager onderwijs over 1593 t.m. 1957, met betrekking tot de Nuts-Ulo-school, en tot vaststelling van de vergoeding en de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven voor het bijzon der lager onderwijs over 1957. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de salarisverorde ning. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling krediet van f 915.- voor aankoop perzisch kleed, ten behoeve van de raadzaal. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de bouwverorde ning. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van opdracht voor het maken van een bestekklaar bouwplan voor 14 woningwetwoningen en het aan vragen van steun en voorschotten uit 's Rijks kas voor de bouw van die woningen. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van oude muziektent. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging verordening straat- en rioolbelasting. 16. Vaststelling gemeente- en bedrijfs- begrotingen 1962. 17. Benoeming leden Gemeentelijkae Instelling Maatschappelijke Zorg. 18. Rondvraag. 19. Sluiting. CARNAVAL Nog enkele weken en de Carnaval 1962 is er. In Vlijmen wordt reeds druk gewerkt voor de optocht op zondag van de Carna valsgroep, verenigingen, enz. Ook voor de kinderoptocht; deze zal wat deelname be treft de optocht van zondag overtreffen. Wat de groepen betreft, deze zijn reeds druk aan het repeteren voor de groeps wedstrijden op maandag en dinsdag; op de verst afgelegen plaatsen, zelfs buiten Vlij men, wordt geoefend in autogarages, schu ren, met de wacht voor de deur; zodra on heil wordt bemerkt is alles ineens doodstil; dit alles om het idee muziek of zang niet bekend te maken alvorens de carnavalsda gen er zijn. Dat de Prins en gevolg, Raad van Elf met de oudste carnaval-vierder Piet van Oyen en het hofkapel de Expressieste kers de carnaval ernstig voorbereiden en het publiek nu reeds in carnavalsstemming bren gen, spreekt vanzelf. Op het Plein te Vlijmen, bij Feijen foto- handel hangen de foto's voor het raam van bovengenoemde personen. Vol trots wordt Piet van Oyen gehuldigd, natuurlijk in car navalsuniform. op de grote klompen en de grote hoed die velen al kennen; zij die dit nog niet hebben gezien, kunnen dit dan gaan bezichtigen op het Plein. En niemand zal raden dat hij 80 jaar is, geen bril nodig heeft en nog helder van hoofd is. Dat zal hij met carnaval overtuigen, dan komt de verrassing uit de bus. Over enkele dagen zal het programmaboekje verschijnen, dan wordt de Carnaval 1962 ontsluierd. Het 100-jarig bestaan van Vlijmens Carnaval. OPTICIÊN WAALWIJK VOLLEYBALCLUB EVER READY. Dat de Vlijmense Volleybalclub Ever Re ady dit jaar in de hoofdklasse geen belang rijke rol spelen voor de bovenste plaats, be wijst de plaats op de ranglijst, welke is als volgt Tornado 13 11 2 22 Odulphus 12 10, 2 20 VC Den Bosch 12 9 3 18 VC Tilburg 13 7 6 14 Sarto 13 6 7 12 RHBS 11 5 6 10 EVVC 12 5 7 10 Ever Ready 11 4 7 8 EBVC 10 2 8 4 Bermi 13 1 12 2 Ever Ready 2 in de eerste klasse doet het dit jaar beter en heeft de kans op de bo venste plaats in eigen hand. We zijn be- nieuwd of zij de hoogste plaats in zullen gaan nemen. Standenlijst als volgt Rewa Robots 1 10 8 0 2 16 Organon 2 10 7 0 2 14 Entre Nous 1 8 6 0 2 12 Ever Ready 2 8 6 0 2 12 VCV 2 10 6 0 4 12 Bavol 1 10 5 0 5 10 PTT 1 10 2 0 8 4 VC Den Bosch 2 8 1 0 7 2 VGT 2 8 0 0 8 0 Gezien de twee inhaalwedstrijden tegen Ready nog alles gebeuren. MAANDVERGADERING DE ZWALUW Door omstandigheden is deze vergadering enkele malen uitgesteld, u zal zij worden gehouden zaterdag 17 febr. in café Ant. Klerks. Zeer belangrijke agenda. Medede lingen van de vergadering Z.N.B. te Rijen gehouden; mededelingen over de BCC Den Bosch en omstreken verslag kascontrole vliegkas, enz. enz. Alle leden worden zeker verwacht, want er zijn belangrijke medede lingen. Aanvang 8 uur. CONTACTAVOND IJSCLUB. Het is van het bestuur van de IJsclub Haarsteeg ongetwijfeld een goed idee ge weest om eens een contactavond te organi seren. Een avond die ten doel had om de schaatssport in het algemeen nog dichter bij de beoefenaars te brengen als nu al het geval is. De leiding van de avond berustte bij de grote animator van de schaatssport de heer Janus van Engelen, voor wie niets te veel is, als het gaat om schaatsenrijders van dienst te zijn. Jammer was het eigen lijk dat er zo weinig publiciteit aan was gegeven, want onbewust hebben velen de gelegenheid voorbij moeten laten gaan. Na het welkom gaf de heer van Engelen een deskundige beschouwing over het begrip sport en de heilzame werking ervan voor geest en lichaam. Hierop aansluitend gaf de trainer van de hardrijdersclub Jaap Eden de bekende schaatsenrijder Willy v. d. Berk een uiteenzetting over de training en de leefwijze die een schaatsenrijder er op na moet houden om tot topprestaties te komen. Ter afwisseling vertoonde de penningmees ter de heer Th. v. d. Heijden enkele prach tige kleurenfilms over eigen plaats en inwo ners; daarnaast werden nog verschillende korte films vertoond van belangrijke sportge beurtenissen. De aanwezigen zagen verder nog een interessante film van de gouden bruiloft van het echtpaar W. van Gurp-v. d. Lee en een prachtige kleurenfilm van de grote schaatswedstrijden die op 2e Kerst dag alhier werden gehouden. Voor de grote diensten de ijsclub bewezen ontvingen de trainer Willy v. d. Berk, de penningm. en maker van de films Th. v. d. Heijden en de grote man achter de scher men Nico Slagers uit handen van de heer v. Engelen ieder een fraai aandenken. Omdat de hardrijdersclub de naam draagt Jaap Eden en velen nog niet precies wisten wat deze oud-wereldkampioen in zijn tijd zoal presentccrdle, gaf de heer van Engelen nog een uiteenzetting over het leven van deze legendarische sportfiguur. CONCOURSVERSLAG. Zoals alle inwoners van Haarsteeg wel zullen weten nam de Kon. Harmonie St. Ce cilia alhier onlangs deel aan een Federatief muziekconcours dat door de harmonie St. Crispijn in Waalwijk werd georganiseerd. Het succes was ongekend groot, temeer nog daar het de eerste keer was dat St. Cecilia in de Vaandelafdeling uitkwam en meteen al een eerste prijs met lof der jury behaalde en de voorzitter het zo zeer begeerde vaandel in ontvangst kon nemen. Als verplicht nummer stond hier op het programma „Spartacus" ouverture van A. Scarsola/O. Zurmühle, waarvoor maar liefst 58Vi pt. werd gegeven. Voor het keu zenummer King Orry van Haydn Wood kende de jury 57 punten toe. In Het Maandblad, officieel orgaan van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfare-gezelschappen, troffen wij dezer da gen het juryrapport aan dat wij de lezer gaarne ter inzage aanbieden. Over het ver plicht nummer zegt de jury, bestaande uit Piet van Meijer, Gijsb. Nieuwland en Piet Stalmeijer, het volgende Het totaalbeeld was subliem, klank, tech niek en dynamiek waren ronduit voortref felijk. De weinige opmerkingen die er te maken zijn, zijn o.a. deze: Septimaal 6 ma ten voor 3 niet geheel gelijk. Hoorn voor 6 iets te hoog. Hoog hout soms niet geheel rein. Een der juryleden formuleerde aan 't slot van zijn kanttekeningen: technisch mijn compliment! Samenspel lijdt soms iets door de formidabele stuwing van de dirigent! 58^2 punt. Bravo mijne heren! Over het keuzewerk zegt de jury het volgende: St. Cecilia zorgde voor een waar dig besluit van dit concours. Het keuze- werk, wat deze dag al enige malen geklon ken had, was weer door de goede vertolking een lust om naar te luisteren. Hoewel deze uitvoering niet die vertolking kreeg als het verplichte nummer, was ook deze weer gave een prestatie. Bij de inzet waren er enige onvolkomenheden; 2. het vibrato van de solist is iets te veel. De hobo staat niet geheel, is ook wat te onzuiver; 4. voortref felijke klank en klankverhouding; 6. dit is een overdreven p en daardoor zwevend. Een goed opgezet allegro moderato; 2e maat even een slippertje; 8. een iets te sterke piston. Het klankevenwicht, dat over wegend goed was, was voor 12 even minder. Voor 14 stemming even zwevend; 17. de bovenstem komt even in de verdrukking. Voortreffelijk slot, 57 punten. Dit musiceren was als totaal uitstekend. Het was in alle opzichten een geweldig en tree, want met 115 Vè pt. werd een eerste prijs behaald met lof van de jury. Proficiat mijne heren, met uw prestatie en proficiat met deze muzikale, goed leidende dirigent. NAAR TOPCONCOURS. Voor de vierde achtereenvolgende maal zal in Arnhem op 17 febr. a.6. het inmid dels traditioneel geworden topconcours van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen worden gehouden. Een groot aantal van Nederlands beste harmonieën en fanfares zal dan optrekken naar Arnhem om in een vriendschappelijk treffen te trachten het allerbeste op het ge bied van de blaasmuziek te brengen. Naar uit publicaties blijkt hebben dit jaar 9 fanfares en evenzoveel harmonieën ingeschreven en is grote deelname aldus verzekerd. Deelname aan dit topconcours mag als een grote eer worden beschouwd, een eer, die dan alleen maar bereikt kan worden, door een intense studie van de le den der korpsen, in eendrachtige samenwer king met hun dirigenten. Ongetwijfeld staat de deelnemende korpsen in Arnhem een dag van hoog muzikaal genot te wachten. Zeker zullen de beste korpsen aanwezig zijn om te trachten de titel van Landskampioen van de Ned. Fed. te behalen. Voor de sectie fan fare is verplicht gesteld het werk: The Yorkshire Ridings, van de Engelse com ponist Wood; voor de sectie harmonie is dit de ouverture van Dmitri Kabelensky's Colas Breugnon, in een bewerking van Piet Stalmeijer. Eén van de harmonieën die dan aan dit topconcours deelnemen is onze on volprezen Kon. Harm. St. Cecilia. In en kele jaren tijds heeft St. Cecilia, dank zij de kundige en bekwame dirigent Sef Pij pers en de grote ijver van alle leden, zich tot de Vaandelafdeling weten op te werken en is er zelfs in geslaagd een le prijs met lof der jury in deze afdeling te behalen. Maar eendrachtig wil men nu trachten de kroon op het werk te zetten en wil men de titel van Landkampioen behalen. Dit zal echter een zeer zware opgave zijn, omdat zaterdag in Arnhem het keurkorps van de Nederlandse harmonieën aanwezig zal zijn om eveneens een gooi te doen naar de hoogste titel. Maar de Haareteegse muzi kanten zijn vol goede moed en vooral deze week wordt er nog eens extra iedere avond gerepeteerd om dit uiterst zware stuk goed onder de knie te krijgen. Wij van onze kant wensen dirigent en mu zikanten a.s. zaterdag in Arnhem het grootst mogelijke succes toe. SCHAATSSUCCESSEN. Op de overdekte kunstijsbaan in Ant werpen organiseerde de aldaar bestaande ijsclub Olympia zondag j.I. een groot ijs- feest. Voor de internationale hardrij-wed- strijd waren vier van de beste rijders van de hardrijdersclub Jaap Eden alhier uitgeno digd, n.l. Willy v. d. Berk, Jo van Hees- wijk, Wim van Heijst en Bernard v. Bladel Deze wedstrijden leverden grote successen op voor de Haarsteegse hardrijders. Een in dividuele wedstrijd over 500 m leverde een fraaie overwinning op voor onze dorpsge noot Jo van Heeswijk, op de tweede plaats eindigde W. van Heijst en 3e werd W. v. d. Berk. Een teamwedstrijd over 15 km, waaraan door 4 teams elk van 4 personen werd deelgenomen, werd door de Haar steegse hardrijders gewonnen. VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het was voor de Haarsteegse voetbaliers jammer dat de voor verleden zondag vast gestelde wedstrijd tegen TGG in Den Bosch geen doorgang vond, omdat de arbiter ver stek liet gaan. Omdat Haarsteeg dus niet speelde en de overige elftallen wel, raakte ze een beetje achterop, maar er moeten nog 9 wedstrijden worden gespeeld en er is dus nog van alles mogelijk. Voor komende zon dag staat er weer een thuiswedstrijd op het programma en wel tegen Buren, een ploeg die momenteel de tweede plaats op de rang lijst inneemt en er dus nog goed voorstaat. Opmerkelijk is dat Haarsteeg nog nimmer van Buren heeft kunnen winnen; uit werd het steeds een nederlaag en thuis eindigden de ontmoetingen steeds in een gelijk spel. Toch schijnt Buren, gezien de laatste uit slagen aan kracht te hebben ingeboet en dit moet voor de thuisclub nu het sein kun nen zijn om eens tot een overwinning te ko men. Omdat Haarsteeg over een goed elf tal beschikt en eigen grond onder de voe ten heeft, houden wij het dan maar op een zege voor de gastheren. BURGERLIJKE STAND januari 1961. Geboren Marjolein A M dv J Smit- de Rooij - Gijsbertus W zv L v Nunen-v Willigenburg - Otje A dv J G Waleson- Evertse - Cornelis J M zv J J M de Graaf-v Lokven - Marinus zv J H v d Schans-v Bruchem - Marinus W M zv A M de Bont-Muskens - Pieternella dv G P de Rooij-v Suijlekom. Overleden Jan A G Arts 51 j - Pietcr v d Schans 70 j - Anna Verhagen ev A v d Schans 70 j - Maria Cornelia de Rooij ev H Rijsdijk 66 j - Huibertje Wilhelmina Scholt ev C Paulides 79 j - Martha J Jan sen wed v P D Netten 100 j - Elisabeth Boezer ev W Kruijf 68 jaar. Gehuwd A Rosenbrand en Arnolda Wagemakers beiden alhier Peter Sterren burg en Jacoba P Stein beiden alhier. Ingekomen: S de Bie en gez van Rot terdam -JA Treffers en gez van Waal wijk - Joh v Beek van Dussen - H de Rooij en gez van Boxtel - Wed G Kruijf- Ramsteijn van Loonopzand. Vertrokken Maria D Paans naar Ril- land-Bath - Wed C E Moonen-Passier naar Waalwijk - J v d Elshout naar Cuijk - C W Peijnenborg en gez naar Zaandam - G Emmers-Struijk naar Breda - Anna M Laros naar Breda. UITVOERING JEUGDCONCERT KUNST NA ARBEID. Het jeugdorkest Kunst na Arbeid alhier hoopt op 27 febr. a.s. in de zaal bij mevr. Cové-v. d. Haart een uitvoering te geven onder leiding van zijn dirigent de heer Stolk. Het programma is zeer aantrekkelijk en vermeldt o.m. Avanti, mars van Cori; Op de Bornhof, ouverture van P. B. Bisselink; Limburgse Jagers, mars van M. Arbeel/M. Everaarts; Blau-Augelein, wals van J. Brus- sig en After the Ball, wals van Harris. Te vens zullen een 6-tal leden van het jeugd- korps een solo ten beste geven en wel: A. van Dongen, bariton-solo, Sunset van E. Tranko-Goldman; S. Haak, trombone, so lo, The Lost Chord van A. Sullivan; G. Treffers, cornetsolo, Rose of Tralee van F. Jakma Sr.; mej. C. Nieuwenhuizen, solo- bugle, Concertino nr. 1 van Porret; J. v. d. Schans, tuba-solo, Parade der Olifanten van Jakma en mej. Ch. Kuijsten, sax-sopr.-solo, Long Ago van Ritter. Voorts zullen enkele tambours medewerken. Aanvang 8 uur. KERKDIENST. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, Ds. Vos uit Bennekom, hoopt op dinsdag 20 febr. a.s. in een Dienst des Woords voor te gaan. Aanvang 7.30 u. VOETBAL Voor HNC zijn a.s. zaterdag de navol gende wedstrijden vastgesteld 1.45 uur: HNC 3-Wit-Zwart 3 jun.; 2 uur: HNC .2 - Olympia 3 uit Dongen; 3.45 u.: HNC I-Vrederust uit B. op Zoom. AFD. SPRANG-CAPELLE A.N.A.B. Vrijdag 9 febr. j.I. hield de A.N.A.B. afdeling Sprang-Capelle haar feestelijke jaarvergadering in café De Witte Brug al hier. Om half 9 opende de voorzitter, dhr. v. d. Heide, de vergadering met de aan wezige leden en hun vrouwen en verloofden hartelijk welkom te heten. Met vreugde con stateerde dhr. v. d. Heide dat de zaal over vol was, een duidelijk bewijs hoe de afde ling groeit; het ledental is in het afgelopen jaar bijna verdubbeld. Zeer betreurenswaar dig is het, aldus spr., dat er van samenwer king tussen de andere bonden in Sprang- Capelle en onze bond nog steeds geen spra ke is. „Wij hopen dat dit nog eens zal ver anderen en zijn altijd bereid voor een open gesprek". Veel goeds heeft de afd. in het af gelopen jaar voor de leden kunnen doen en alle persoonlijke moeilijkheden heeft men tot een goed einde weten te. brengen. Het hoogtepunt van het jaar was wel het Sin terklaasfeest, dat een grandioos succes is geworden. Spreker dankte allen die aan het slagen van dit feest hebben meegewerkt, in 't bij zonder dhr. J. de Rooij. Ook dit jaar zal de afd. weer een familie-avond organiseren; dit is al een traditie geworden die men niet meer kan missen. Het woord was daarna aan dhr. C. Bras penning, die de notulen en een uitgebreid jaarverslag voorlas. Daar er niemand op- of aanmerkingen maakte, kwam de penning meester dhr. P. Verduijn aan de beurt met zijn financieel verslag. Dank zij het beleid van dhr. Verduijn beschikt de afd. over een zeer behoorlijk batig saldo. Nadat er drie heren waren aangewezen voor het contro leren van de kas, kwam het punt bestuurs verkiezing aan de orde. Aftredend waren de heren C. Braspenning en J. de Roon, waar van de laatste zich niet herkiesbaar stelde. In zijn plaats werd gekozen dhr. J. de Vries alhier. Na de rondvraag was het dan tijd voor het feestelijk gedeelte dat verzorgd werd door de Driekéjas. Jaren geleden, aldus de voorzitter, zijn zij begonnen met 't verzorgen van de ANAB-avonden, nu zijn ze uitgegroeid tot een prima band en zijn ze in heel Sprang-Capelle en zelfs daar buiten zeer populair en veel gevraagd. En dat ze de kunst verstaan om de boel te versieren, bleek wel uit het enthousiasme van het publiek. Van der Heide had tooi deze avond weer enkele nieuwe liedjes ge schreven, die hij voor het voetlicht brach: Hij oogstte veel succes met het aangrijpends lied: Mijn Moeder, het nieuwe Anab-lied was wel de tophit van de avond en 't refrein werd door de aanwezigen uit volle bom meegezongen. Veel te gauw was het 1 utt geworden en sloot de voorzitter de bijeen komst met de Driekéjas te danken voor hui optreden en de aanwezigen voor hun op komst. Al met al een prachtige avond, Anab waardig. ORGEL- EN ZANGAVOND. Onder auspiciën van het Brabants Mu ziek Centrum, zal in de Geref. Kerk l£ Capeile (Bruggetje) een orgel- en zangavor: worden gehouden. Medewerking aan t concert verlenen Frans van Tilburg, orge Meisjeskoor te Capeile o.l.v. Henk Spie; rings en Rijk van Pelt, trompet. Deze avor: zal gehouden worden op zaterdag 17 febr a.s. om 8 uur en geopend en gesloten «or den door Ds. Torenbeek, predikant aldaar

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 10