WASPIK Uit de Langstraat BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN J Vlangs. El»h«ut ST. WILLIBRORDUS VIERDE GOUDEN BESTAAN Maoneblusserslaand Waspik *ÏÏs* 6 sa DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 MAART 1962 m Drunen gemeenteraad VlilmM FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE JEUGD VAN TONY ROMAN door A. v. ENGELEN 26). De mensen spraken er wel over dat hij niet naar school was terug gegaan, maar och, zoiets is geen wereldschokkend nieuws en niet pikant genoeg om lange tijd stof te bieden zelfs voor buur vrouwenconversaties. AJs ze de ware oorzaak eens hadden gewe ten Maar alles hieromtrent was nog een diep geheim en 't blééf een diep geheim, omdat Tony zich vast had voorgenomen zich eerst een levenspositie te verove ren, zoals pastoor ook had aan geraden. Terwijl tot overmaat van ramp Marietje naar de kostschool ging ginds in dat andere dorp. Onze aspirantsecretaris moest het noodgedwongen wel stilletjes aan doen met zijn liefde, die haar 20). Eenmaal weer in bed gekropen, dacht smidje Verholen nog lange tijd na over zijn akelige droom. Stel je voor, dat de deurwaarder werkelijk eens in zijn gemakke lijke stoel kwam te zitten! Het zou best kunnen, want er was geen cent meer in huis en op een goede dag zou hij tóch zijn huur- en belastingschulden moeten be talen. „Jonge, jonge", dacht Ver holen, „waar moet dat naar toe? „Als ik hem nu eens kon dwin gen in mijn stoel te blijven zit ten! O joppie, jongens, als dat nu eens kon. Wat zou dat mooi zijn! Maar... potferkoffie! Da's waar ook! Ik mocht drie wensen doen! Welnu, daar gaat dan de eerste! Ik wens, dat iedereen die in mijn gemakkelijke stoel gaat zitten daar zonder mijn toestemming niet meer uit kan. Hahaha! Dat is een goeie wens!" En tevreden lachend sliep smidje Verholen in. Merkwaardigerwijs begon hij weer te dromen. Hij droomde, dat het zomer was. Hij zat achter zijn huis op een ge makkelijke strandstoel. Doch het gehele dorp was veranderd. Over de heg van de tuin kon je bij voorbeeld zeer moderne huizen zien staan en ook bij Verholen zelf zag de boel er veel mooier uit dan normaal het geval was. De zon stond hoog aan de blau we hemel, vogels kwinkeleerden in de bomen en krekels sjierpten in het gras. Doch boven deze vro lijke geluiden uit klonken de tie rende en kijvende stemmen van een tweetal straatjongens, die snode daden aan het plegen wa ren. „Wel potfer-hier-en-daar", mopperde smidje Verholen, die gezellig zat te lezen. „Wel salle- manders, daar zitten ze weer in miin mooie perelaar, die bJik- semse jongens!" Hij stond op en riep: „Hela! Willen jullie wel eens maken, dat je weg komt! ORANJ Vooruit, die boom uit! En vla wat!" Doch de jongens trokk zich niets van zijn gemopper si en bleven rustig zitten, waar waren. „Die kwaje rekels!"!» terde de smid. „Ik wou, nooit meer uit de boom k< Hij had de woorden echter na. oranje-c welijks uit zijn mond, of plofa ling weerklonk er een gewelój geschreeuw en gegil. De smid greep er niets van. Eerst wilto er8aden die bliksemse kwajongens ra 'JTV naar hem luisteren en lachten; hem uit, doch nu schreeuwden:^^ ineens ajsof ze levend we; gevild inspiratie putten uit slechts ver onderstellingen en weinige con crete gegevens. Of mocht hij er toch op rekenen dat zij van hem hield? Daar was nog zo weinig over gesproken. Maar neen, daar wilde hij nu toch geen twijfel meer over hebben, al was dit on verwachte vertrek een lelijke streep door zijn berekening. Wanneer zou hij haar terug zien? Of liever, wanneer zou hij haar voor goed de zijne kunnen noemen? Wat viel hem de tijd lang! Intussen werd zijn liefde rijp en puur en hij werd een man, sterk genoeg om het harde leven aan te kunnen!... FEEST. Een kleine gebeurtenis kwam de eentonige loop der dagen on derbreken en die gebeurtenis bracht onze Tony veel zoets, maar ook veel bitters. De tiende november gaf feest bij Thé Swin- kels, ter gelegenheid van het hu welijk van de tweede oudste dochter met Martien van Bokho ven, een jonge boer uit het dorp. Het zou er best gezellig wor den, want de Swinkelsen waren een levenslustig volkje. Onder de genodigden waren ook een paar van Berkel's: Do- rus, omdat die met Anna ging, maar ook Kees moest komen, omdat die sinds de laatste ker mis met Dientje ging. Doch nu wilde het toeval dat Kees met een verzwikte voet thuis op stoelen zat. En toen had Swinkels voor gesteld dat in diens plaats Tony zou komen. Nu, daar had de jon gen oren naar, zulk een feest heb je niet elke dag en daarbij, wie weet... maar dat zei hij maar niet hardop En ja, wat hij niet had durven hopen, werd werkelijkheid: Ma- rietje kwam voor twee dagen naar huis om het feest mee te vieren. Dat was boffen! Tony dankte er de hemel wel duizend maal voor. De grote dag brak aan, 'n stra lende vroegwinterdag. Tony ge noot reeds bij het vooruitzicht van hetgeen komen ging. Ook hij had een dagje vrijaf gekregen. Zou hij zich ook maar niet een keertje dispenseren wat de ver maning van mijnheer pastoor betrof? Zulk een kans mocht je toch niet onbenut laten voorbij gaan. Neen, pastoor, vandaag moet u wat door de vingers we ten te zien Des morgens de plechtigheid in de kerk, daarna 's middags 't feest. Er was volop te eten en te drinken, doch dat was maar bij zaak voor Tony. Marietje zat tussen het vrouw volk aan de overkant van de ta fel en Tony kon haar aankijken zo dikwijls hij maar wilde en wat voor gebruik maakte hij daar van. Hij genoot met hunkerend verlangen... Vooral 's avonds was het ge zellig! Marietje keek dikwijls naar Tony. Zou ook in haar hartje datzelfde heerlijke gevoel zijn? Als zij lachte kwamen in haar wangen die grappige kuiltjes, waarmee zij alleen al lachen kon. O, wat was zij betoverend lief. Voor geen duizend andere meis jes zou Tony haar willen ruilen! Toch mankeerde er nog iets aan zijn geluk; hij zat te ver van haar vandaan! Er worden stukjes voorgedra gen en de stemming wordt steeds beter. Tony heeft zijn slinger en doet dapper mee met alle toas ten. Zelfs durft hij heel alleen liedjes te zingen. Hij heeft een behoorlijke stem en oogst grote bijval. Dat maakt hem overmoe dig... Even is hij weg geweest. In de gang ontmoet hij Dorus. Die zou hem kunnen helpen met een plannetje: hij wilde nader in contact komen met Marietje, maar dan zo onopvallend moge lijk. Als ze binnen zouden zijn, moest Dorus voorstellen, dat To ny een stukje zou voordragen en dan zou deze zelf wel voor de rest zorgen. O, Dorus wilde dat best voor z'n broer doen! Beiden zijn weer gezeten. Een oude boer heeft een voor- drachtje ten beste gegeven, dat wel aardig was, doch wat ouder wets, en er gaan stemmen op dat het jonkvolk zich zal laten ho ren. Daarmee is ook Marietje be doeld, die nog niets heeft voor gedragen, alleen maar gelachen o, wat zaligheid, dat lachen van Marietje! en ofschoon verscheidene gasten in haar rich ting kijken, schudt het kopje met de weelderige krullen van neen, terwijl 't olijk langs haar schou der strijkt. Zij kent geen voor- drachtje en ook zingen kan zij niet! Dan komt Dorus met z'n voor stel: Tony kent een voordracht, een heel mooie nog wel Men roept dat hij op een stoel zal gaan staan en dat doel prompt. Verlegenheid kent voor vandaag niet. Marietje kijkt hem vol be^ dering aan. En hij verzoekt stilte, hij, 1 al die grote mensen. Zijn heldere stem zegt 't na: „Ja, ik ken een vurdrac getiteld „Boer Hannes met 1 vrouw op de Bossche mart",i dè is bestemd vur twee perso daor zou ok nog een meskei heuren!" Tony ziet rond, vooral Marietje. „Het woord is nu aon de mes!" Toch wel plezierig, al! vrijmoedig durft te zijn. Hi]W dat hij z'n rol meester is en 1 zal hem spelen ook. Nu wacht hij het resultaat' van zijn oproep. Een grappemaker noemt naam van Tante Jet dat is' oud en verrimpeld mensje - die laat van de alteratie koekje al uit de hand jal Neen, zoiets moest men niet haar verlangen. Het voorstel vindt ge'u weinig weerklink; men gunt j ny blijkbaar iets beters! II 4 1 10 Poor (Wordt ve irvolr Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 2 maart 1962 te 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsvergadering van 9 februari 1962. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wet houders om gunstig te beschikken op een verzoek van het bestuur der R.K. Kleuter school te Drunen tot het verlenen van mede werking bij de aanschaffing van meubilair. 4. Voorstel tot wijziging van de vergoe ding voor het personeel van de vrijwillige brandweer. 5. Voorstel tot toekenning van een voor schot aan de Kleuterscholen voor het jaar 1962. j 6. Voorstel tot herziening van de grond prijzen in de uitbreidingsgebieden. 7. Voorstel tot verkoop van bouwter reinen. 8. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigening6plan „Noulanden". 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor VERLOTING KINDERCARNAVAL. Zaterdag had in café De Witte de verlo ting plaats van de prijzen voor de loten voor de kindercarnaval. Hiervoor was grote be langstelling en dat men geluk moet hebben voor een prijsje, werd hier weer duidelijk bewezen. Er werden 60 prachtige prijzen verloot met als hoofdprijs een kinderfietsje. De prijzen werden vanaf de 60e prijs ge trokken; 59 prijzen verdeeld over Groot- Vlijmen. Toen kwam de verrassing; wie zou nu de gelukkige zijn voor de hoofdprijs. Tot ieders verbazing werd de naam afgele zen, wonende in België. Hoe was dit mo gelijk. Een zekere Bruurmijn had een lot overgegeven aan de Belg, die wou de Vlij- mense jeugdcarnaval steunen, met gevolg de hoofdprijs. De meeste prijzen waren ge schonken door de Vlijmense Middenstand en ook de bloemist J. v. Heivoort lootte toe vallig zijn eigen bloemstuk, dat hij weer schonk aan de verloting. Een zeldzaamheid. PROGRAMMA Carnavalsfestiviteiten voor zondag 4 maart. Het grote moment begint om 13,11 uur. Aankomst Prins Huipino de Elfde met ge volg per helicopter in Vlijmens Centrum. Verwelkoming door bestuur en leden van de Raad van Elf en verder camavalsvierend uitbreiding meubilair cantine Kam- Knotwilgendam. peercentrum; b. bouw van een kleine garage t.b.v. de directeur van het Kampeercentrum. c. verbouw van het pand Wilhelmina- straat 17. 10. Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling en het bedrag der voor schotten voor de bijzondere lagere scholen voor het jaar 1962. 11. Voorstel tot vaststelling van de ge meentebegroting en de bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1962, alsmede goedkeuring van de begroting 1962 voor de gemeente lijke instelling van Maatschappelijke Zorg. OUDERAVOND Door het Katholieke Meisjesgilde, de Ver kenners en de Welpen van de St. Jansgroep werd in de zaal van het parochiehuis een ouderavond gehouden. Mevr. Verhaak heet te als voorzitster van de Stichting Jcugdbe- langen de aanwezigen welkom en meer spe ciaal de Z.E. heer Pastoor, wethouder L. v. Drunen, de ouders en belangstellenden en de spreker van de avond, de districtscom missaris de heer de Waal uit Waalwijk. Er waren verschillende leiders en leidsters uit de omliggende gemeenten aanwezig. De heer de Waal zette op een duidelijke wijze uiteen waarom de jeugdbeweging ook in deze tijd nog zijn recht van bestaan had. Daarna wisselden declamaties, dansjes en voordrachtjes elkaar af. Het ene was al mooier dan het andere en de kleine acteurs kregen allen een welverdiend applaus, wat tevens een applaus was voor de leiders en leidsters die zich zoveel opofferingen ge troosten om de jeugd op een aangename en nuttige wijze bezig te houden. Tijdens de pauze werd een zeer attractieve verloting gehouden ter versteviging van de kas der jeugdbeweging. Daar de aalmoezenier, kapelaan Raayma- kers niet aanwezig kon zijn, en de pastoor op doktersadvies zo weinig mogelijk moet praten, werd het slotwoord gesproken door mevr. Verhaak. Zij bracht dank aan de aanwezigen voor de betoonde belangstel ling, de leiding voor het opofferend werk en de technische medewerkers. Een speciaal woord van dank was voor de heer A. Kogels voor zijn medewerking bij het organiseren van de avond. KASTELEINS - RAAD VAN ELF 3 - 1 Zondagmiddag werd op het terrein van de Vlijmense Boys de camavalswedstrijd ge speeld, Kasteleins tegen de Raad van Elf. Het weer zat de penningmeester van Carna val niet mee. De ijskoude noordenwind hield veel belangstellenden thuis, maar gevoetbald werd er en de Kasteleins waren de sterk- sten. Voor de rust wist midvoor H. Boom de kasteleins de leiding te geven; na de rust, tegen de wind op, gaven de kasteleins nog het beste 6pel en wisten de stand op te voeren tot 3-0. Toen kwam de Raad van Elf opzetten en het werd uit een schermut seling voor het Kasteleins-doel eindelijk een doelpunt, 3-1. Het orkest hield het publiek nog een beetje warm en toen het eindsignaal klonk van de onpartijdige scheidsrechter, was het publiek zich thuis al aan het war- VOLLEYBALCOMPETITEE Ever Ready door winst bij Tilburg weer in de middenmoot, 3-2. Een fel spelend Ever Ready heeft kans gezien Tilburg in Vlijmen een 3 - 2 neder laag toe te brengen. Dit is een wedstrijd die als alles meeloopt 2 winstpunten oplevert. Maar zo werden de meeste wedstrijden in deze competitie met 3-2 verloren. Een beetje meer geluk en Ever Ready had in de kopgroep gezeten. Ever Ready, gaat zo door, dan volgen nog meer winstpunten. Ever Ready 3 - DOS 2 1-2 De Vlijmense jeugd kon geen stand hou den tegen DOS en verloor met een klein verschil, 1-2. 14,11 uur Ontvangst van Prins en gevolg. Raad van Elf en de oudste carnavalsvierder P. van Oyen, die zijn geheim bekend zal ma ken wat hij het gemeentebestuur zal aan bieden. 15,11 uur Vertrek grote carnavalsoptocht met de volgende deelnemers: 1 De noten; 2 De Oclistam; 3 De koffiemalen eentje te veul; 4 De kwasten; 5 Garde Honneurs; 6 Harmonie Concordia; 7 Prins Carnaval; 8 Raad van Elf; 9 De knotwilligen; 10 Piet van het Lompeind; 11 Optimisten; 12 Tob- bers; 13 Krek gemaakt; 14 De uitslovers; 15 Parels van carnaval; 16 Paljassen; 17 De zwabbers; 18 Spaanse stierenvechters. Alles bijeen een stoet van 350 personen; lengte stoet 1 km, welke bestaat uit loop groepen, praalwagens enz. 17,11 uur Défilé van deelnemers optocht op het Plein voor Prins en gevolg. Raad van Elf, jury en verdere genodigden. Hierna ontbinding optocht. 19,11 uur Prijzen bekend maken en uit reiken van de 's middag gehouden optocht, in 4 of 5 café's, welke nog nader zullen wor den bekend gemaakt. Des avonds volop amusement en bals in de 12 deelnemende café's. Ter nadere kennismaking zullen de Prins en gevolg, Raad van Elf en Hofkapel de Exspercistekers, de café's met een be zoek vereren. Dit is dan het programma voor zondag. Laten we hopen dat het weer mede werkt, want het belooft iets groots te wor den. Programma voor maandag 5 en dinsdag 6 maart. De dag begint maandag 10,11 uur. Uit reiking routeschema's aan de deelnemers van de op deze avond te houden groepswed strijden. 12 Groepen zullen de strijd aan binden voor de prachtige prijzen die dit jaar verdiend kunnen worden. Om 14,11 vertrek jcugdoptocht, als volgt Malle Jantjes; Pal jassen; De snotneuzen; De knotwilligers; De 4 tulpen; De ruimtevaarders; Kluts in de morgenstond; Carnaval 100 jaar. Vijf groepen van Jeugdzorg enz. 16,11 uur. Défilé van de deelnemers aan de jeugdoptocht, op het Plein, voor Prins en gevolg, Raad van Elf enz. Hierna ontbin ding van de optocht en prijsuitreiking met traktatie aan alle deelnemertjes op een nog nader bekend te maken plaats. Deelname ruim 400 kinderen. 18,11 uur Aanvang groepenwedstrijden. Tevens bezoeken Prins en gevolg, Raad van Elf en Hofkapel de Exsperciestekers, alle deelnemende gelegen heden. 23,11 uur Prijzen bekendmaken dooi Prins, van de groepenwed9trijd van maan- Dinsdag 6 maart 10,11 uur Prijsuitrei king van de groepen van maandagavond; tevens uitreiking van de routeschema's voor de op deze dag te houden wedstrijden. Op dinsdag vinden er twee filmvoorstellingen plaats voor de gehele schooljeugd van Vlij men en de Vliedberg (1100) met een aar dige tractatie. Alles bijeen belooft het weer iet6 groots te worden. Werkt allen mee voor het slagen van de Vlijmense carnaval, dat het 100-ja- rig bestaansfeest iets groots zal worden. Dinsdag 18,11 uur aanvang groepswed strijden; 23,11 uur prijzen bekendmaken; 24,11 Groot slotdefilé, als afscheid van car naval 1962, van alle carnaval-minnende knotwilligers op het plein, waarna verbran ding van Oonze Knillus. De ruim 100 leden tellende plaatselijke afdeling van de Ned. Kath. Bond van werk- nemcrs(sters) in industriële bedrijven St. Willibrordus, vierde zaterdag jl. haar 50- jarig bestaan. Hiertoe waren bestuur en le den met hun dames en een aantal genodig den in de zaal van café de Statie bijeen, waar na een officiële herdenkingszitting de ware feeststemming door muziek en dans niet lang uit bleef. Onder de genodigden waren o.a. de geestelijk adviseur kapeluan Ras, rector Servatius. burgemeester v. Erp, de voorzitter der KAB de heer Kuijsters, t hoofdbestuurslid de heer Geurt? uit Leiden, een lid van het districtsbestuur de heer Rei- naarts uit Tilburg en voorts afgevaardigden van de plaatselijke afdeling Waalwijk. Van de afdeling Loonopzand was een ge- lukyclegram binnengekomen, alsmede van het noofdbestuur. Na een openingswoord stelde de voorzitter van de jubilerende vak bond het hoofdbestuurslid Geurts in de ge legenheid een feestrede uit te spreken. Hier aan ontlenen wij het volgende. Ik ben bijzonder blij, aldus de heer Geurts, hier vanavond het hoofdbestuur te mogen vertegenwoordigen, om de afdeling Waspik met de bereikte mijlpaal te feliciteren. Vijf tig jaar is een hele tijd, zo vervolgde spr. Dat er destijds in Waspik mensen bij elkaar kwamen en in vergadering besloten lid te worden van een vakbond, werd in twee op zichten een belangrijke daad. Vooreerst was het in die dagen een hele stap om lid te worden van een R.K. Bond. Bovendien hield het zich aansluiten bij een vakbond iets re volutionairs in. Men moest immers, zo werd het in die tijd gezien tegen de werkgever zijn. Als wij de geschiedenis nagaan, lezen wij over het grote onrecht dat de arbeiders werd aangedaan, o.m. in de vorm van de z.g. verplichte winkelnering. Ook Waspik staat in dit verband in de analen vermeld. Op dit ogenblik komen we het woord ver plichte winkelnering niet meer tegen, maar destijds had het een slechte klank. De vak bond had in die jaren een heel ander ka rakter als thans. Geleidelijk aan zijn we ge komen tot de bond van 1962. In al die ja ren is er in 't belang van de arbeiders heel wat tot stand gebracht, met name m.b.t. de wetgeving op sociaal gebied. We hebben gemerkt dat we als arbeiders die sterke r.k. beweging die we momenteel kennen, nodig hebben om te kunnen streven naar rechts positie en juiste maatschappelijke verhou dingen. Zo hebben we de eerste CAO terug gevonden, die in Kaatsheuvel ter plaatse was afgesloten in 1918. De omvang was nauwelijks anderhalve bladzijde, terwijl de wijzigingen welke er van 1918 tot 1962 in zijn aangebracht 4 a 5 bladzijden beslaan. Dank zij de leerbewerkersbond St. Crispijn werd ook de kinderbijslag in de CAO opge nomen, welke echter niet hoger kon zijn dan f 1.-. In verhouding tot de toen gel dende lonen, f 10. - per week voor een zwikker en een eerste snijder, betekende dit heel wat. Successievelijk zijn er vele nieu we rechten in de CAO opgenomen. Onze organisatie stond echter niet alleen op de bres om de materiele belangen te beharti gen. Ook op geestelijk terrein heeft zij een taak verricht en zal zij nog veel onderne men. Zo dient de arbeider medezeggen schap te krijgen in de bedrijven door bijv. het instellen van een ondernemingsraad. Nog steeds zijn er al te veel bedrijven waar een publieke bedrijfsorganisatie geen weerklank vond. Patroon en arbeider dienen samen de belangen van de onderneming te behartigen. De werknemer dient te worden betrokken bij de onderneming door b.v. inspraak in het bedrijf en door hem te laten meedelen in de extra resultaten die uit de onderne ming naar voren komen. Zo dient dan enige bezitsvorming te worden gecreëerd om bij onverwachte financiële moeilijkheden niet op kerkelijke en maatschappelijke overheid te zijn aangewezen. De huidige welvaart (in arbeiderskringen nog lang niet algemeen) is immers toch ook dank zij de arbeiders tot stand gekomen. Is het dan te veel dat de vakbond voor de arbeiders een stukje van de bedrijfswinsten vraagt? Veelal is dit ech ter nog toekomstmuziek al is hier en daar b.v. al een spaarregeling in het leven ge roepen. Nog lang niet overal kunnen we spreken van een bedrijfsgemeenschap en we moeten met leedwezen constateren dat de arbeiders toch in die zaken ook waar zij niet delen in de huidige welvaart bij een even tuele crisis meteen en het eerst hun part krijgen toebedeeld in de vorm van minder loon en werkloosheid. Deze actiepunten van de bond zijn vandaag ook in Waspik aan de orde. Met veel moeite en pijn vonden wij toch wel begrip voor deze opvattingen en er is ons toegezegd deze zaak nog dit jaar te zullen bekijken. Als dit in de schoen- en lederindustrie tot stand komt, zal dit zijn bereikt dank zij de organisatie. Niet door het hoofdbestuur alleen, maar door het le ger van 45.000 aangesloten arbeiders, die het bestuur daartoe in de gelegenheid stelde. Er zijn echter nog teveel ongeorganiseerde mensen, die alleen maar kankeren en klagen van „die bond kan toch niets". Gelukkig hebben in Waspik een 30-tal nieuwe leden onze organisatie versterkt en zich bereid verklaart als katholieken mee te streven, opdat het mogelijk zij in christelijk milieu te leven en te werken. Na dit betoog huldigde de heer Geurts een 4-tal zilveren jubilarissen van de afd. Waspik, t.w. C. Verschuren, F. Verduijn, P. Schellekens en oud-voorzitter A. Langer- mans. Elk van hen mocht van voorzitter IJpelaar een cadeautje in ontvangst nemen, terwijl ook de echtgenoten van de zilveren leden met een presentje werden verrast. De heer Reynaarts van het distr.-bestuur uit Tilburg wees in zijn toespraak o.a. op de goede samenwerking tussen het bestum de afdeling Waspik en noemde het 5 dat in Waspik ook de jongere gen(..Mtr langstelling toonde voor het werk vac* vakbond. De voorzitters van de KAB t Kuijsters en van de afd. Waalwijk vy: Willibrordus dhr. J. v. Seeters, deden C. gelukwensen gepaard gaan met linde ra worden cchenk onder couvert. In ons streven=ir33t nu o IiaI Jo «taL.I. i i 11 ïr^riCt^ Raadhuis voets» een welvaart, naar liefde, naar geluk, pelaan Ras, moeten we in onderlinge sam. werking een levensgeluk zien op te j cj We dienen daarvoor op te staan voor o- mèt medearbeiders en onze werkgever en s J^crse c hen mee te leven. Laten we onder C e zegen in de komende jaren daaraan wei er^ 530P met v In het 50-jarig bestaan zag burgen^, k ^e' k van Erp vooral een bewijs van trouw r, «jids, bege e samenwerking ook. Het toont weer eensK Waspik en zijn organisaties gezond zijap" pleitte voorts voor een juist samenspel- son het gemeentebestuur en de organise en repte met een enkel woord over k streven van de gemeente de we heid in Waspik te verruimen. Bart V gereed voor staatsgreep. De voorbereidingen zijn goeddeels ge troffen, de laatste streken verf op de prin senwagen zijn gestreken hier en daar nog een masker recht getrokken of een slinger vastgezet en het ontwerp stelt voor wat men er van verwachtte. Zo verlopen de laatste drukke dagen voor carnaval. Druk, maai ook plezierig; men proeft al de sfeer, men kuurt zich in alle mogelijke ideeën. Tot aan de dag dat Bart de Vijfde door een staats greep aan de macht komt in het Maoncn- blusserslaand, waar het symbool van carna- valviercnd Waspik „Manneke Maonus" weer drie dagen op zijn troon vóór het gemeente- ic t en ind huis zal prijken. Die staatsgreep i$ deelne ontbloot van elke revolutionaire gedad- ui 12 op I daarvoor is het contact, het overleg eu samenwerking tussen het gemeentel^ en het kabinet van Bart V te groot; (fa voor ook is de toon van dit feest in !fa neblusserslaand te vreugdevol. Programma. De nieuwe Prins (de heer C. van fat fea om ma mededirecteur van wijnhandel Henri v. fc. c ie bezoekt sel) die onder de naam Bart de Vijfde driedaagse rijk zal regeren, heeft zijn van Elf het volgende programma doen tn Rukkers, H< werpen. Zondagmorgen tegen 12 uur vangt het gemeentebestuur de Prins en Idel van d uitgez0 ^assenberg, de loop van «tdt vers Prins acht"' Wissenberj .Jae: Aki tbcot- Om kv carnaval lést pm>' toegekend. I a (vorig ja£ jorden »j °I wis getiakte de diverse Daoge lei leut hét) en .een en 1 fuoend op fia opgedaa je; geringe 1 dit doel g Het resultaa een aardig welke n 't algeme- r A-»C tf. COpyr de Co teressan ze orgar verlet or bet bestuur Sc Bavo ptrgaderinj na mening te nemen ar deratie. Aanj tas van d< tiet wordcr al gaan. ri men ecfc ound augu Btiomen in c lïdels heefl iel het instud SÏlzburg-si nanband za ut deelnen c werd ook na de carnr [slotte kon oor begi 1 binnen! een gero VERGA Raamsi iwenhui: ing. Do erd een 1 jaar. V ijd aan ie heer A.A. irden vo et bestu ar WI

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6