pe Echo van het Zuiden Memorie van Toelichting der Begroting 1962 DRUNEN VLIJMEN ^JéInte waalwijk Burgemeester Teijssen lO jaar in Waalwijk Uit tic Langstraat maanden garantie Nieuwkuijk UIJDAG 16 MAART 1962 me jaakuaisu ino. zi 84e JAARGANG No. 21 Up, de totstandkoming van de Fi- jiip.Verhoudingswet 1960 is niet DaDC1 het leven geroepen een deCht!, regeïing inzake"de financiële ^houding tussen het rijk en de ge- 1 n doch is het tevens noodza- S gèwotdra het begrotingsbeleid 'Tde gemeentebesturen voor een andere banen te leiden. De tot oe gevolgde methode was in „linen aldus, dat bij een met- 1 !i begroting, nadat daarvoor tn'bddrage tb' de algemene- en uit He saldi-reserve acl 1/30 van !e re" was geraamd, een verzoek om m subjectieve verhoging van de al- 'Le Uitkering uit het gemeente- Tbii het rijk werd ingediend, ttkende tot aanvulling van de nor uitkering, gebaseerd op objec- normen. Voor vele gemeenten, jaarlijks een dergelijk verzoek rn- L had dit niet steeds een vol- X succes. Bij het naar aanleiding neen dergelijk verzoek telkens oor de Rijksinspecteur voorde Ge- leentefinanciën en door gedeputeer- de staten ingestelde onderzoek werd u gemeentelijk beleid aan een kri- ri5Che beschouwing onderworpen en werden de gemeentebegrotingen ge- icetst aan zekere normen zowel voor de inkomsten als voor de uitgaven. Tot zijn voldoening kan het college thans, na afloop van deze periode, verklaren, dat men voor de behoef ten van onze dynamische en ïndu- ttriêle gemeente een open oog heeft gehad- Na de laatste subjectieve ver hogingen van de algemene uitkering, ingaande resp. 1 januari 1959 en 1 januari I960, bedroeg het basisbe drag per inwoner van die uitkering f 55,71 (bruto), welk bedrag zeer gunstig is in vergelijking met de over eenkomstige bedragen van andere ge meenten, behorende tot de groepder zgn. middelgrote gemeenten in Nrd- Brabant. De nieuwe wet gaat uit van uitslui tend objectieve vaste normen, al maakt zij daarbij onderscheid in de gemeenten en verdeelt zij deze o m. voorde uitkering per inwoner, onder deel van de nieuwe algemene uitke ring in groepen naar het aantal in woners. De maatstaf voor een ander onderdeel van genoemde uitkering is de oppervlakte van de gemeente, die voor wederom een ander onderdeel de opbrengst van de grondbelasting op gebouwde eigendommen in de ge meente, terwijl die voor een vierde onderdeel tot grondslag heeft de kos ten van de sociale zorg. Voorts kent de wet een nieuwe „belastinguitkering"welke gebaseerd is op de „Gemeentelijke belastingca paciteit", meer bepaaldelijk op de op brengst van de hoofdsom van de per sonele belasting en van de grondbe lasting. Aangezien de op deze wijze berekende belastingcapaciteit per in woner voor 1962 voor Waalwijk gun stiger is dan de landelijke capaciteit, aide belastinguitkering voor Waal wijkvoor 1962 nihil bedragen. Hieruit blijkt, dat de belastinguit kering volgens de nieuwe wet van minder betekenis is dan die volgens de oude wet. Deze laatste bedroeg voor Waalwijk f 33,82 per inwoner (basisbedrag). Bij toepassing van het laatst vastgestelde vermenigvuldi- gingscijfer ad 163 werd dit zelfs f 55,13 per inwoner. Vervolgens heeft de wet een 2'tal nieuwe uitkeringen in het leven ge roepen, n.l. de „Uitkering lager on derwijs" (f 528.099,40) en de „Uit kering nijverheidsonderwijs" (f 422.216,55). De algemene uitkering beloopt een totaal ad f 1.435.124.91. Volgens de oude wet zou de ge meente in 1960 genieten een totaal bedrag ad f 2.772.678,79, volgens de nieuwe wet over dat jaar 'f 1.989.270,49. Garantieuitkering derhalve f 783.408.30. Indien blijkt, dat voor een gemeen te. welke haar inkomstenheffingen u't eigen hoofde tot een redelijk peil beeft opgevoerd, de algemene midde len aanmerkelijk tekort zullen schie ten in de voorziening in de noodzake lijke behoeften, dan kan aan die ge meente gedurende ten hoogste drie jaren een jaarlijks aanvullende bij- drage uit het fonds worden verleend. Deze aanvullende bijdrage vormt ds het ware een nieuwe subjectieve verhoging uit het gemeentefonds. Na de opvoering der gemeentelijke dfingen is er niet veel meer te put- !en u't de gemeentelijke inkomsten- r°n. Reële stijging der inkomsten is y de normale kanalen nu voor- üan Rechts mogelijk door hogere beringen uit het gemeentefonds of een hogere opbrengst van bestaande plaatselijke heffingen, of hogere winstuitkeringen van de gemeentebe drijven. Als nieuwe middelen zien de gemeenten uit naar in uitzicht ge stelde uitkeringen voor wegen, terwijl reeds is gepolemiseerd over een „woonplaatsbelasting''. Rekening houdende met de reali teit moet worden geconstateerd, dat deze beide inkomsten-bronnen nog niet bestaan. Uit een en ander blijkt wel dat het begrotingsbeleid onder vigeur der nieuwe financiële verhoudingswet toch wel anders ingesteld zal moeten worden. Bij het creëren van nieuwe kredie ten op de kapitaaldienst en van nieu we uitgaafposten op de gewone dienst zal het zaak zijn tevoren te onderzoeken of de begroting de las ten kan dragen, want er kan niet meer gedacht worden aan een ver hoogde subjectieve uitkering uit het gemeentefonds. De kapitaalslasten belopen een voordelig verschil ad f 187.400,-. Dit voordelig verschil is groten deels veroorzaakt door het inbren gen van gronden in het gemeentelijk grondbedrijf, terwijl daarenboven af schrijving op de havenwerken (sluis- plan) dit jaar niet is uitgetrokken, omdat het werk in 1962 nog niet vol tooid zal zijn. Ook voor de r.k. b.l.o.-school is om die reden geen afschrijving uitge trokken en evenmin voor de Pastoor van Haarenschool. De verdere kosten van openbare werken zijn op de gewone dienst slechts met pl.m. f 7000,- geste gen, zulks niettegenstaande B. en W. i.v.m. de financiële positie der ge meente getracht hebben deze kosten zo laag mogelijk te houden. Het hoofdstuk onderwijs vordert dit jaar weer meer uitgaven dan vo rig jaar. Met betrekking tot het nijverheids onderwijs zij opgemerkt, dat de ieder jaar weer stijgende kosten voor de gemeente van geen betekenis meer zijn, omdat de kosten voortaan ge heel worden vergoed door het rijk. De uitkering voor het lager onder wijs is geraamd op f 528.099,40. De subsidie voor de Gem. Instelling voor Maatschappelijke Zorg dient ge raamd te worden op f 155.000, - Voor het eerst is een post uitge trokken „Uitkering aan de licht- en waterbedrijven wegens toegestane ge zinsreducties" ad f 22.000,-. Voor 1962 wordt voor de Politie een tekort verwacht ad f 39.000, - De uitkeringsregeling is nog steeds niet voldoende aangepast aan de kos ten, welke gevergd worden voor een behoorlijk geoutilleerd en uitgerust politiekorps, dat voldoet aan de eisen, welke het tegenwoordige verkeer, de moderne recherche- en opsporings methoden stellen. Met betrekking tot de gemeentebe drijven is er een batig saldo geraamd ad f 70.500,-. Van het elektrici- teits- en waterbedrijf bedragen deze batige saldi resp. f 202.000, - en f 750.-. Voor het slachthuis kon weer een sluitende begroting worden samenge steld, terwijl voor de bad- en zwem inrichtingen een nadelig saldo moest worden geraamd van f 56.180. - Voor het woningbedrijf bedroeg dit nadelig saldo f 16.340, - Bij de be groting van dit bedrijf is gerekend op het in exploitatie zijn in 1962 van 1478 woongelegenheden en 109 ove rige ruimten. De beide woningbouw verenigingen hebben te zamen in ex ploitatie 145 woningwetwoningen. Voor de gemeentelijke sociale werkplaats, overgenomen van de ge meente 's-Hertogenbosch, is een ba tig saldo geraamd van f 25.000. De begroting voor het sportpark- bedrijf, met ingang van 1 januari '60 ingesteld, vraagt voor 1962 voor dek king van het nadelig saldo pl.m. f 43.300,- meer dan in 1961, dit mede tengevolge van het in gebruik - nemen van het sportpark „Elzenho ven". Van het grondbedrijf wijkt het fi nancieel resultaat op de gewone dienst der gemeentebegroting niet al te sterk af van vorige jaren. De subsidies zijn gerubriceerd naar de volgende indeling A. onderwijsinstellingen B. culturele verenigingen C. sociale verenigingen D. overige verenigingen E. lidmaatschappen en bijdragen. De stichting „Katholieke Gezins zorg" te Waalwijk vraagt voor 1962 een subsidie ad f 13.750,-. Voor de Ned. Herv. Stichting voor Gezins verzorging wordt een subsidie ad f 7.07 per verzorgingsdag gevraagd. De jeugdsportraad vraagt een ver hoogde subsidie tot f 2.500, omdat steeds meer sportclubs met een be duidend aantal jeugdleden vragen in het gemeentesubsidie te mogen delen. De streek V.V.V. Brabants Cen trum vraagt een subsidie van 9 ct. per inwoner (vorig jaar 6 ct.). Voor een verhoging van de sub sidie van het Nationaal Museum voor de Schoen- en lederindustrie van f 6.600,- naar f 7.845,- advise ren B. en W. hierover afwijzend te beschikken. De contributie der Ver eniging van Nederlandse Gemeenten is verhoogd van 8 tot 10 cent per in woner. De stand van de reserves per 1 januari 1962 beliep in totaal een bedrag van f 2.112.748,08. Hierbij zijn onderhoudsreserves van het wo ningbedrijf niet opgenomen. KLEDING-VERHUUR BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Bossche kleding-service Vughterstraat 205 Tel. 34580 (na 19 uur 37491) 'S-HERTOGENBOSCH Al weten we wel dat een ter mijn van 10 jaren geen jubileum is in de gebruikelijke zin van het woord, en al weten we ook dat we de betreffende functionaris hiermee direct geen genoegen doen, toch mogen we het feit dat burgemeester Teijssen 10 jaar ge leden op 16 maart hij koninklijk besluit tot burgemeester van Waalwijk werd benoemd en op 25 maart d.a.v. geïnstalleerd, niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Wij herinneren ons nog zo le vendig hoe burgemeester Teijs sen in Besoijen vreugdevol met z'n familie werd begroet op de dag van zijn installatie, omdat de verwachtingen hoog gespannen waren, dank zij zijn grote activi teiten in Oudenbosch en dank zij de faam, die hem op verschillend terrein was voorafgegaan en die grote beloften inhielden voor on ze gemeente. In deze verwachtin gen en beloften zijn wij niet be schaamd. Wie even een vergelij king maakt met het Waalwijk van toen en nu, zal dat gaarne beamen en al hebben hieraan tal van personen en factoren meege werkt, voor dit alles was er een stuwende kracht nodig, een die activeerde, een die de ziel en lei ding was en dat was burgemees ter Teijssen. Er waren in die tijd reeds plannen in overweging om ter gelegenheid van het 650-jarig bestaan van Waalwijk in 1953, een grootse internationale ten toonstelling voor de schoen- en lederindustrie te organiseren en een der eerste functies die de nieuwe burgemeester aanvaard de, was het voorzitterschap van het comité van deze zo belangrij ke stichting, van welker succes voor Waalwijk en de schoen- en lederindustrie wij hier nauwe lijks meer behoeven te gewagen, dat is te overbekend. Maar „De Slem", of liever de daarvoor benodigde terreinen, aangelegde straten, beplantingen enz., zijn mede de stimulans geweest tot de uitbreidingsplannen die burge meester Teijssen in had. Alles werd later zoveel moge lijk benut voor dit stadsdeel, dat thans een schitterend geheel vormt, met z'n vele groen, bloe men, waterpartijen, fontein, om- zoonul door aardige villa's, flats enz., alles even smaakvol aange legd, onder de naam Hertog Jan park. (Wij betreuren het nog al tijd dat de naam Slem-park niet behouden bleef). Toen pas kwam burgemeester Teijssen in zijn element. "eijssen in deze richting Overal werden nieuwe wegen en straten aangelegd, uitvloeisel van een weloverwogen uitbrei dingsplan. Maar daartegenover betekende het aantal woningen dat werd toegewezen hitter weinig voor de behoeften, totdat burgemeester Teijssen mede het initiatief nam van de stichting „Continuhouw Brabant II", waardoor jaarlijks minstens 100 woningen konden worden gebouwd, en zo kwamen de uitbreidingen Zuid, Baard wijk, Bloemenoord, Noord enz. tot stand, het een al beter en mooier dan het ander. Wijzen we verder met nadruk op de grootse havenwerken in volle uitvoering, die ons modder- haventje zullen vervangen door een moderne, goed geoutilleerde haven voor schepen tot 2000 ton, met schutsluis op de Bergse Maas en die ongekende mogelijkheden biedt voor plaats en streek. Verschillende industrieterrei nen in Noord en Zuid zijn aange legd, die ongeveer geheel bezet zijn, zodat men zich het hoofd breekt over nieuwe uitbreidin gen. Wijzen wij op het prachtige re creatie-oord met toegangswegen voor auto en rijwiel, het unieke zwembad, roeivijver en straks kampeerkamp, met als sluitstuk een modern bungalowpark; de prachtige sportvelden, die langs de nieuwe Olympiaweg zijn aan gebracht. Wat kwam er verder niet tot stand door zijn activiteit of met zijn medewerking en steun of liggen de plannen gereed om ge realiseerd te worden. Een prachtig charitatief cen trum, een cultureel centrum, een modern streek-ziekenhuis, een nieuwe B.L.O.-school en talrijke andere scholen, bejaardencen trum, een nieuwe kerk, een cen trale werkplaats, de Langstraat- weg, de weg Tilburg-Waalwijk- Gorinchem enz. enz. Wij hebben in dit kort bestek slechts enkele facetten aange haald waaruit blijkt wat burge meester Teijssen voor Waalwijk in deze 10 jaar is geweest en ge daan heeft en welk 'n voorbeeldi ge werkkracht, ambitie, doorzicht en doorzettingsvermogen hij be zit en die ten bate der gemeen schap aanwendt, welke gemeen schap hij steeds met grote vrien delijkheid en bereidwilligheid te gemoet treedt. Voegen wij daar nog hij dal hij hij dit alles de tijd en de lust kan vinden om uiinemend en veelzijdig werk te verrichten als lid der Provinciale Staten en van de Senaat, dan zal het niemand verwonderen dat wij deze gele genheid aangrepen om burge meester Teijssen even een beetje in 't zonnetje te zetten, al is het dan geen officieel jubileum, en hem daarbij hartelijk te danken voor alles wat hij voor Waalwijk deed en nog dagelijks doet, en de hoon uit te spreken dat hij zijn werk in en zijn plannen met Waalwijk, dat in die jaren van 14.000 tot bijna 19.000 inwoners groeide, in goede gezondheid en met dezelfde opgewektheid moge voltooien. geboden. Zoals bekend i9 het de wens van het Kon. Paar dat de gelden zul len worden aangewend voor de stich ting van twee jeugdcentra's. Het comité dat voor Drunen en Elshout is opgericht, zal zich dezer dagen beraden over de wijze waarop zij in onze gemeente deze gelden bij een zal kunnen brengen. AGENDA. Zaterdag 17 maart 8 uur Rik- en Barakconcours café Elshout. 8 uur Ontvoering uit Budapest, 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 18 maart 4 uur Ontvoering uit Budapest, 14 jaar. 6.30 u. Blond Wrakhout, 18 jaar. 8.30 u. Blond Wrakhout, 18 jaar. 8 uur Rik- en Barakconcours, café Elshout. Woensdag 21 maart 8 uur De Zigeunerbaron, 14 jaar, Hoge Braken. Filmjournaal HOGE BRAKEN Ontvoering in Boedapest Een spionagefilm brengt steeds zijn spanning mee en dat is dan ook hiei weer het geval. Een na de tweede wereldoorlog in Boedapest achter ge bleven Amerikaan, laat zich voor een gevaarlijk zaakje charteren. Hij krijgt de opdracht een zekere prof. Jansci. ondergronds leider van de anti-com munisten in Hongarije van achter het ijzeren gordijn naar het westen te ha len. Maar voordat de Amerikaan aan zijn eigenlijke opdracht begint raakt hij al in moeilijkheden en komt daar voorlopig ook niet uit. Wanneer hij na veel moeite en gevaren de bedoel de persoon heeft gevonden, beginnen zij aan de ontsnapping, om zodoende uit handen van de A.V.O. te blijven. Na een spannende vlucht weten zij in een vliegtuig te ontkomen. Blond wrakhout. Een grijs verleden en een grijze toe komst, zo zou het leven van Mat Car- dell geschetst kunnen worden, wan neer hij na een straf in de gevangenis ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen Dienst dr. v. d. Wouw. RIK- EN BARAK-CONCOURS A.s. zaterdag en zondag zal in café Gez. Elshout door de B.O.S. een rik- en barakconcours worden gehouden. ZIEKENTRIDUUM Op 15, 16 en 17 mei zal in Els hout het jaarlijkse ziekentriduum worden gehouden voor de parochies Drunen, Elshout en Nieuwkuijk. Dit is het 10e zieken triduum dat wordt gehouden en zal onder leiding staan van Rector H. Roozen, directeur van te hebben uitgezeten op zekere dag wordt ontslagen. Het eerste wat hem te doen staat is zijn zoon zoeken die hij tijdens zijn verblijf tussen de vier muren ergens heeft ondergebracht. Wanneer hij hem heeft gevonden komt hij tevens in contact met een danseres en een vriend van haar. Die vriend blijkt Matt niet zo bij zonder goed gezind te zijn en pleegt dan ook vlot een aanslag op Matt's leven. Maar eind goed al goed en dat is ook hier weer het geval, nadat de zoon van Matt een nieuwe moord aanslag heeft weten te verhinderen, vertrekt Matt met zijn zoon en met Kay als zijn toekomstige vrouw. De zigeunerbaron. Het zal velen goed doen te verne men, dat er een dezer dagen in de Hoge Braken, weer eens een film draait die verschoond is van alle zor gen en leed. Anderhalf uur vrolijke muziek, anderhalf uur onbezorgd genieten van een kostelijk verhaal. BOGAERTS' BRILLEN Een sieraad voor het gelaat en een weldaad voor de ogen Zorgt dat U er (óók) een van ons draagt zo'n mooie sterke bril. BRILLENSPECIALIST Optica Bogaerts het ziekenapostolaat te Bloemendaal. Voor dit ziekentriduum zal op 25 maart een huis-aan-huis-collecte wor den gehouden. NATIONAAL HULDEBLIJK Ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van H. M. de Konin gin en Z.K.H. Prins Bernhard zal de Koninginnedag, 30 april, op een bij zondere wijze worden gevierd. Hier voor werd dezer dagen in Drunen een comité gevormd dat tevens werd uitgebreid met diverse werkcomité's. Een speciaal comité werd ook ge vormd om gelden bijeen te brengen voor het nationaal huldeblijk dat aan H. M. de Koningin zal worden aan- Damvereniging DVS. Oj) maandag 19 maart a.s. komt de bekende aamspeler, de heer v. Dijk uit Waalwijk, meermalen kampioen van de hoofdklasse district Dordrecht, een simultaan wedstrijd spelen tegen alle dam liefhebbers uit Vlijmen en om streken. De Damvereniging DVS nodigt dan ook alle dammers uit om deze wedstrijd te komen mee spelen. Daar dit tevens een leer zame avond is, wordt grote deel name verwacht. Damliefhebbers houdt deze avond vrij, DVS roept u van harte welkom toe. De wedstrijd wordt gehouden in café De Vliedberg. Haarsteeg ALLEENVERKOOP: SCHOEN EN GROTESTRAAT 153 WAALWIJK Grotestraat 220 Tel. 3560 Waalwijk HOUDT BOGAERTS VOOR OGEN De leverancier voor alle Ziekenfondsen UITVOERING R.K. TONEELVER. VOLHARDING De toneelvereniging Volharding presen teert op zondag 18 en maandag 19 maart een uitvoering in café H. Boon-v. d. Wiel. Opgevoerd zal worden het toneelspel in drie bedrijven: Het leven gaat door, van Martin van Spaandonck. Volharding heeft dit jaar veel strubbelingen gehad wegens ziekte van leden, maar ijverig is door gerepeteerd en zij zal zondag en maandag weer bewijzen dat zij tot iets groots in staat zijn. Steeds hadden de uitvoeringen volle zalen, wat ook nu zeker verwacht zal worden, want het is een boeiend stuk. Toneelliefhebbers houdt een van deze dagen vrij. MR. STIEGER WAARNEMEND BURGEMEESTER. Dr. C. Kortmann, commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, heeft mr. H. Stieger, burgemeester van Drunen, aange wezen als waarnemend burgemeester van Vlijmen. De aanwijzing is 12 maart inge gaan. Zij is geschiedt nadat de heer J. Vor- stenbosch de commissaris had verzocht hem te willen ontheffen van zijn functie van waarnemend burgemeester. De heer Vor- stenbosch blijft wethouder te Vlijmen. De heer M. Pulles uit Haarsteeg, die door de raad als derde wethouder is gekozen, wordt nu weer gewoon raadslid. De benoeming van een waarnemend burgemeester houdt automatisch in, dat de functie van derde wethouder komt te vervallen. Alleen in een gemeente met 20.000 of meer inwoners zijn drie wethouders. Doordat wethouder J. Vor- stenbosch na de dood van mr. J. P. Hoef nagel, waarnemend burgemeester van Vlij men werd, kon er voor de tijd van de in terim-periode een derde wethouder worden benoemd. EERSTE STEENLEGGING TOT 8 APRIL UITGESTELD. De voor 19 maart vastgestelde eerste steenlegging voor de nieuwe kerk te Vlied berg is uitgesteld tot 8 april. De weersom standigheden hebben tot heden een snelle bouw niet in de hand gewerkt, waardoor de plechtigheid op 19 maart geen doorgang kan vinden. NIEUWE LANGSTRAATWEG Een gedeelte van de nieuwe Langstraat- weg te Vlijmen is ingebruik genomen. Wanneer men vanuit de richting Waal wijk de overweg te Nieuwkuijk overgaat naar Vlijmen, kan men rechtstreeks op de nieuwe Langstraatweg komen, waarna men weer uitkomt op de Bosscheweg. Dit betekend reeds een kleine vooruit gang nu nog de tunnel aan de overweg in Nieuwkuijk, dan is het voornaamste werk klaar in Vlijmen. PRIJSUITREIKING. Tijdens een hiervoor gehouden gezellige avond door de Raad van Elf, werden in café van Buul de prijswinnaars bekend ge maakt van de Nieuwkuijksc carnavalsgroe pen. De jury besliste als volgt 1 Groep Kiviets Vliedberg 196 pt.; 2 groep Schillen 191 Vè; 3 groep de Gouw 188; 4 groep A. de Gouw 1841/2 pt.. Dinsdagavond was de uitslag: 1 groep A. de Gouw 177 pt.; 2 groep Kiviets 166 pt.; 3 groep Schillen 165 pt.; 4 groep Fr. de Gouw 164 pt. De groepen Kiviets en A. de Gouw kre gen ieder een prijs van f 212.50. De ove rige groepen ieder een prijs van f 200. In totaal dus werd er een bedrag van f 875. - uitgekeerd. De kinderoptocht heeft een be drag van f 1000. - gevergd. Een deel hier van was nodig voor versiering wagens enz. Een ander deel voor traktatie. Het grootste deel is bijeen gekomen door middel van de sinaasappelactie, die door de raad van elf was op touw gezet. GROOT RIKCONCOURS. Door het Actie-comité Vliedberg, dat zich middels diverse acties beijvert gelden in te zamelen voor de nieuw te bouwen pa rochiekerk, is een groot rikconcours georga niseerd. Dit concours worden gehouden in café De Vliedberg. Het inleggeld bedraagt f 1.- per deelnemer. Er zijn hiervoor di verse fraaie prijzen beschikbaar gesteld. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet en de diverse uitslagen waren De Gevertjes - De Knoeiers A v Weert 40 - J v d Heuvel 40 A v Vught 40 - W Kivits 40 P Kremers 40 - J v Vught 40 P v d Donk 50 - H v d Lee 55 J v Bijnen 50 - J v d Bosch 45 J de Laat 50 - P Engel 90 Eindstand 6-6. 't Centrum - ONA H Boom 40 - H Musch 40 P v Kuijk 40 - Chr v Lieshout 40 J v Kuijk 85 - A Musch 90 C v d Lee 75 - W de Wijs 55 A v d Pol 55 - J Koks 45 G Wilhart 75 - K Herman 80 Eindstand 10-2 voor 't Centrum. De Knoeiers - Avanti H v d Lee 55 - J v Oyen 65 55-12 P Engel 90 - J v Oyen Fzn 75 79 - 75 J v Vught 40 - H v d Brandt 50 28 - 50 J v d Heuvel 40 - Jo de Vaan 40 13 - 40 J v d Bosch 45 - M v Bijnen 60 W Kivits 40 - H v Bladel 40 Eindstand 8-4 voor Avanti. 't Hoekje - De Muntel Th Beekmans 40 - D vx Heijst 40 Th v Bokhoven 45 - N v Engelen 40 45 - L Jo e Gouw 70 -J de Laat 50 70-38 W v Ravenstein 55 - A v Bijnen 40 50 - 34 40-27 19-40 23-40 50-37 20-45 50-59 40-38 40-20 85-75 75-22 55-38 53-80 45-36 38-40 20--

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 13